f KLANKBORD*) Goedkeuring zonder debat in de Staten van Suriname In Zeeuwsch-Vlaanderen is actie gestart voor ontheemden S&l BOEKHOUDER VERDUISTERDE BIJNA VIJFTIEN MILLE VRIENDIN VAN FAUST0 C0PPI IN ARREST GESTELD Ve M' Een BOEK van ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 STATUUT AANVAARD Verbonden met Huis van Oranje De staten van Suriname hebben Donderdag-avond een motie aangeno men, waarbij het ontwerp-statuut voor het Koninkrijk wordt goedgekeurd en waarin partijen „omwille van het schone moment der aanvaarding" afzagen van een debat. Het statenlid Soemita onthield zich van stemming. De overige 20 leden stemden voor. Het. statenlid Pengel zeide: „wanneer wij wijze mensen zijn, zullen wij gebruik maken van de grotere partner Nederland, dat internationaal een goede naam heeft. Wij zullen de blikken evenwel niet alleen richten op Nederland, want we weten niet, welk beeld Europa in de toekomst te zien zal geven". Karamat Ali zeide: „Men kan me ningsverschillen of zelfbeschikking al of niet prijsgeven, maar vast staat, dat het de wens was verbonden te blijven met het Huis van Oranje". Een schaduwzijde noemde hij. dat de bevolking als zodanig eigenlijk niet gekend is en de volle verantwoorde- \ykheid op de volksvertegenwoordi ging rust. terwijl het document bij be sluit zonder wettelyke vorm aan de staten is aangeboden. Hij wilde het kiesrecht van de Indonesiërs niet be handelen, omdat hij meende dan in strijd te handelen met hogere belan gen. Hij betreurde het, dat een „vyfde aeel van de bevolking behandeld wordt op een wijze, die in strijd is met het waarachtig belang van het land". Soemita had de indruk, dat het col lege de Indonesiërs rechteloos wilde maken. Hij had een overgangsbepa ling verzocht. Men moet het de 40.000 Indonesiërs niet kwalijk nemen, wan neer zij vertrekken. Minister-president, dr. W. Drees verklaarde bijzonder verheugd te zijn over het feit, dat het statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden in West- Indië thans door de vertegenwoordi gende lichamen is goedgekeurd. Tolk ging met vervalst paspoort op reis „Fantastische en fanatieke Bevestiging van het vonnis in eer ste aanleg, dat wil zeggen 6 maandeii gevangenisstraf, maar nu met een on voorwaardelijke ter beschikkingstel ling der regering en onmiddellijke ge vangenneming, is Vrijdag door de procureur-generaal bij liet Haagse gerechtshof geëist tegen de tolk T. B. B. had van een dame een paspoort gestolen, deze vervalst en was er mee op reis gegaan. In Palestina gekomen werd hij bang moeilijkheden te zullen krijgen, en daaróm gaf hij de verval sing zelf maar aan. Het bleek dat verdachte een ,nog al afwisselend leven" had geleid, zowel in Nederland als daarbuiten. In zijn jeugd had hij in verschillende inrich tingen gezeten en tijdens zijn buiten landse reizen ongeveer 1000 van Nederlandse consuls getoucheerd als repatriëringsgelden. De president noemde verdachte's leven een aaneen schakeling van wilde en misdadige daden. De procureur-generaal qualificeer- de B. als een „fantastische en fana- --- ------ tieke zwerver" en meende dat de zien £s> IS gearresteerd^op voorwaardelijke ter beschikkingstel- ling der regering met een proeftijd van drie jaar die bij het eerste von nis was opgelegd, diende te worden omgezet in een onvoorwaardelijke. Verder kon hij zich geheel aansluiten bij het vonnis in eerste instantie. Het hof zal over 14 dagen uitspraak doen. De minister-president sprak zijn vertrouwen uit, dat ook Nederland 't statuut thans spoedig zal goedkeuren en dat dit het begin zal zijn van een hechte samenwerking in het konink rijk nieuwe stijl. Amsterdamse vrouw door echtgenoot neergeslagen Hij leed aan zenuwoverspanning De poging tot doodslag, waarvan de 62-jarige Amsterdamse cantine- houder N. S. uit de Nova Zembla- straat sedert Donderdagochtend werd verdacht, is tot klaarheid gekomen. In overspannen toestand is de da der, die aan een zenuwoverspanning lijdt, Donderdagavond' vlak bij zijn woning door de recherche aangehou den en na een kort verhoor, waarbij hij een bekentenis aflegde, overge bracht naar paviljoen 3 van het Wil- helminagas thuis. Donderdagochtend hoorde een buurvrouw enig lawaai en zag de can- tinehouder ijlings zijn woning verla ten. In bewusteloze toestand werd even later de vrouw gevonden. Haar was met een hamer een klap op de schedel toegebracht. Zij werd in le vensgevaarlijke toestand naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Ze bleek een schedelbasisfractuur te hebben opgelopen en werd dezelfde middag geopereerd. Vrijdag was in haar toestand nog geen verandering ten goede gekomen. Ze is nog steeds bewusteloos en in levensgevaar. De gehele dag zocht de recherche naar de echtgenoot, die spoorloos was verdwenen en niet op zijn werk (in de cantine van een groot bedrijf) ver scheen. Des avonds trof men hem in de Spaarndammerstraat aan, waar hij werd aangehouden. Veel geld verspeeld met kaarten Veehouder dreigde met koeschaar De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam, mr. J. F. Hoeffeiman, heeft gisteren een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en 100 boete geëist tegen de 43-jarige veehouder uit Nieuwer-Amstel D. van der S., die door de Utrechtse politie rechter op 26 Maart jl. was veroor deeld tot een maand onvoorwaarde lijk terzake van poging tot zware mishandeling. Verd, was op 30 Dec. van het vorig jaar met een collega-veehouder W. U. naar diens woning in Waverveen, ge meente Vinkeveen gegaan. Men had tot vier uur in de ochtend zitten drinken en kaarten en op een gege ven moment, toen er nog 600 in de pot zat. meende de veehouder U. en zijn 21-jarige zoon dat er twee dui zend meer in had moeten zitten. Vol gens verd. zou U. gezegd hebben „ik snij vannacht je kop af" en hij zou daarbij met een mes hebben gedreigd. Dit ontkenden evenwel de als getui ge gehoorde U, zijn zoon alsmeae zijn echtgenote. Verdachte zou daarna zijn jas hebben aangetrokken en een koeschaar uit dezaak hebben ge haald, waarmee hy dreigend had ge zwaaid in de richting van de veehou der U. die ternauwernood aan het ge vaar ontsnapte, doordat zijn zoon hem opzij trok. De raadsman, mr. G. ter Laan uit Utrecht, zeide, dat de woning van U. „een speelhol is, dat nodig door de politie moet worden uitgemest". Voor duizenden guldens heoben door de verdediger met name genoemde per sonen, aan de veehouder verspeeld, onder meer een broer van zijn cliënt, die er 4000 heeft verloren. Negen personen gewond door kortsluiting Negen personen hebben brandwon den opgelopen toen Vrijdagmorgen tussen kwart over tien en half elf ten gevolge vah kortsluiting een steek vlam schoot uit een transformator in een der afdelingen van het Haagse gemeentelijk electriciteitsbedrijf aan j het Constant Rebecqueplein. De oorzaak van de kortsluiting is nog onbekend. De meeste gewonden zijn afkomstig uit Noord-Brabant. Het zyn personeelsleden van het installa tiebureau Electron uit Breda, dat in de betrokken afdeling een werk uit voert. Ernstig gewond werden de ne gentienjarige leerling-monteur J. R. uit Made en de 34-jarige schilder P. C. B. uit Breda. Zij zijn opgenomen in het ziekenhuis Westeinde Prins Bernhard heeft Donderdag een bezoek gebracht aan Leeuwarden, waar hy een deel van de jubileum- keuring van het Friese Rundvee stamboek heeft meegemaakt. Deze keuring werd georganiseerd ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van de vereniging „Het Friese Rundvee- stamboek". Op de fotoiziet men Prins Bernhard aan de rand van de ring waarin de stieren werden gekeurd, terwijl een Fries meisje een van de te keuren stieren toont. EEN ONGUNSTIG VERLEDEN DE DAME IN HET WIT" FIETSEN Tn Gouda heeft men de fietsen van de scholieren gecontro leerd. De politie deed dat. De eer ste fiets, die gecontroleerd werd, had geen bel, maar dat was toevallig de fiets van een leraar. Daarna werden nog 1148 fietsen van scholieren beke kenVan 94 deugden de remmen niet, van 131 was het stuur minder betrouwbaar, 271 fietsen hadden of geen bel of een instrument, dat het op het critieke ogenblik niet deed van 350 fietsen vertoonde het ach terspatbord niet de vereiste witte kleurDat was heel erg daar in Gouda met die scholierenfietsenü KWIJT. In Delft liep een man op straat. Hij had een borreltje op en een fiets aan de hand. De fiets werd hem bjj zijn moeizame gang tot een ondragelijke last. Hij schonk haar aan een damezo maar op straat. De volgende dag kwam hij in het po litiebureau binnenstappen. Hy wilde aan de dame z'n fiets terugvragen, maar hy kende hahr naam niet, haar adres niet en hij gaf een zo opgeto gen signalement, dat de politie er geen weg mee weet. VIJAND. De Amerikaanse schrijver William Faulkner (A Fable) was in Brazilië de gast op een slangenfarm. Hij liet zien fotograferen met een dikke slang om de hals gewrongen. Dame tot Faulkner: Bent U niet bang? Faulkner: Ik ben niet bang van slangenDe mens heeft maar één gevaarlyke vijand: de mens! RECHT. Drie knapen verschenen voor dc rechter in Ripley (staat Tennessee, Amerika) omdat ze vruchten uit een tuin hadden gesto len. De rechter (tot alle aanwezigen in de rechtzaal): „Laat degene, die nooit een vrucht heeft gestolen zijn hand opsteken!" Geen van de aanwezige advocaten, rechterlijke ambtenaren en belang stellenden stak de hand op Rechter: „Dan schors ik voorlopig de behandeling van deze zaak". Op aanklacht van haar echtgenoot. Mevrouw Giulia Locatelli, die veel in gezelschap van Fausto Coppi ge zien is, is gearresteerd op aanklacht van haar echtgenoot. Haar wordt o. m. schending van de gezinsverant woordelijkheid en een gedrag, dat strijdig is met de goede orde in een gezin, ten laste gelegd. Omtrent de arrestatie van mevrouw Locatelli wordt nog gemeld dat zij in de villa van B'austo Coppi aan tafel zat toen twee carabinieri zich meld den en te kennen gaven dat de offi cier van justitie haar onmiddellijk wenste te spreken over een admini stratieve aangelegenheid in verband met haar paspoort. De „witte dame", zoals ze genoemd wordt, ging met de Carabinieri mede en werd opgesloten in de gevangenis te Alessandria. Toen Coppi vernam dat zij gearresteerd was stelde hij zich onmiddellijk in verbinding met zijn advocaat. Mevrouw Locatelli zou Vrijdag on dervraagd worden door de officier van justitie. Verscheidene getuigen, bij wie de ploegmaats van Coppi, de renners Milano, Gismondi en Carrea, zijn blinde masseur Cavanna, en wel licht ook Binda en Bartali, zullen eveneens worden gehoord. Voortaan gaat de wereld over „getik te" muziek beschikken, voor zover dit nog niet aanwezig wasRobert Freese uit San Francisco demon streert op deze foto een muziekschrijf- machine wélke werd uitgevonden door Robert Keston, eveneens uit Frisco, die niet minder dan negen jaar aan deze uitvinding werkte. Nu is het dan echter ook zover, dat het door alle componisten, arrangeurs, copieerders, muziekdrukkers en brekebenen kan worden gebruikt. De arrestatie van mevrouw Locatel li betekent dat de Italiaanse justitie thans voldoende bewijzen in handen meent te hebben voor wat haar ten laste gelegd wordt om een proces te beginnen. Als de rechtbank haar schuldig oordeelt kan ze tot een jaar gevange nisstraf worden veroordeeld," evenals haar mede-schuldige. Mevrouw Locatelli heeft sinds ge ruime tijd herhaaldelijk in gezelschap van Coppi wielerwedstrijden bezocht, steeds in het wit gekleed, vandaar haar bijnaam „De dame in het wit". Zij hield verblijf in de villa van Cop pi te Novi Ligure, niet ver van het huis waar mevrouw Coppi met haar dochter woont. ,Van verdachte niets goeds te zeggen". Voor de Utrechtse rechtbank moest zich Vrijdagochtend de 57-jarige boekhouder J. H. van de \V. te Breu- kelen verantwoorden wegens verdui stering van een aantal geldsbedragen in totaal ca. 14.358.35, gepleegd in de periode Maart 1953 tot Juni 1954. Met verontwaardiging wees de pre sident mr D. Visser, de verdachte op zijn antecedenten: zijn leiderschap van de Jeugdstorm, dienstneming bij de N.S.Iv.K. en zijn administrateur schap in het strafkamp te Ommen, waar hij zich volgens de stukken al lesbehalve sympathiek ten opzichte van de gevangenen zou hebben gedra gen. Richtprijs baconvarkens verhoogd De tweemaandelijkse herberekening van de kostprijs van de slachtvar- kens heeft een styging te zien gege ven van 4 cent per kg. In overeen stemming hiermede heeft de minister van landbouw bepaald, dat met in gang van 13 Sept. 1954 de richtprijs voor de baconvarkens 2e kwaliteit dienovereenkomstig zal worden ver hoogd en dan 2.42 per kg koud ge slacht gewicht zal bedragen. Het bedrijfschap voor vee en vlees heeft besloten de overnameprijs, wel ke reeds enige weken 2.42 bedroeg, ongewijzigd te laten, zodat met in gang van 13 September a.s. voors hands geen toeslag uit het vleesfonds meer zal worden uitgekeerd. Na de oorlog deswege veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf kreeg hij een betrekking bij een beheersbu reau te Utrecht. Hij pleegde er ver duistering, doch wérd niettemin in dienst gehouden op de conditie, dat hij het ontv reemde bedrag van zijn sala ris zou terugbetalen. Nadien ging hij er opnieuw toe over geregeld gelden te verduisteren, die vólgens het juist uitgebracht, accountantsrapport niet minder dan 22 mille zouden bedragen. „Uw hele leven is een mislukking geweest, U hebt altijd geknoeid" zei de president. Verdachte ontkende zulks niet. Hij had het ontvreemde geld opgemaakt met twee Utrechtse vrouwen van slechte reputatie, waar bij overvloedig gebruik werd gemaakt van sterke drank en dure auto's. Het over de man uitgebrachte rap port luidde zeer ongunstig en de offi cier van justitie zeide in zijn requisi toir dat er werkelijk niets goeds van de verdachte viel te zeggen. Hij vond geen enkele reden tot het eisen van een gedeeltelijk voorwaardelijke straf en eiste twee jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Mr. Robijns, de verdediger noemde zijn cliënt een zwakkeling, die toe zicht nodig had en voor wie hij de uiterste clementie inriep. Uitspraak 24 September a.s. Q Het congres van de Britse vakbewe ging, de T.U.C., dat een acht millioen ar beiders vertegenwoordigt, heeft mat over weldigende meerderheid zijn steun uitge sproken voor een vérgaand nationalisatie program. Als eerste doelen voor nationa lisatie Werden met name genoemd de ma chine-, bouw- en chemische industrie. Het Wereldgebeuren Kremlin STEMMEN UIT DE KERKEN Kosten van het werk worden begroot op 60.000 Deze week vonden we in dit dagblad twee berichten over het vluchte lingenprobleem in deze wereld. In het ene werd ons verteld van 22 Su- detenduitsers, die in 1946 niet meer in het land konden blijven, waar hun voorouders eeuwenlang hadden gewoond en die te samen ergens in Bei eren waren neergestreken in een stel gedeeltelijk opgeblazen munitie bunkers. Dat was het begin. Wanneer men nu komt in die bossen, vindt men er een heel dorp met wegen en straten, met woningen en fabriekjes, met kerken en scholen en zo waar ook met een feestzaal. In liet andere bericht werd ons medegedeeld dat de Stichting van de Arbeid, in welke organisatie samenwerken werkgevers en werknemers, in October van dit jaar, een actie zal beginnen met het doel gelden by- een te brengen voor de hulpverlening aan vluchtelingen in Oostenrijk en Griekenland. Het ene bericht vertelt ons iets van ontheemden die er in geslaagd zijn een nieuw bestaan op te bouwen. Bij het andere gaan onze gedachten naar verre weg het grootste deel van de 80 millioen, die in het stormge- tij van de tweede wereldoorlog door de golven zijn opgenomen en ergens anders zijn neer gekomen. Het zijn ontwortelde mensen die indertijd in kampen zijn ondergebracht en daar nog altijd het leven voort slepen, ter wijl zij te weinig krijgen om te leven en te veel om te sterven; die geen bodem meer hebben, waar zij normaal kunnen groeien en opbloeien, zoals elk leven dat begeert- Wat kunr.en we doen voor die ont wortelden, voor „die ontelbaren, die zich nergens meer speciaal thuisge voelen: voor wie aardrijkskunde een pynlijke herinnering is geworden en geschiedenis een nutteloos vak schijnt?" Wie iets weet van het on metelijke leed van deze „verplaatste personen" zal blij zijn met iedere ac tie die tracht iets te doen voor deze mensen, die behoren tot de rrteest ellendigen die er op het ogenblik op onze aarde leven, ook al weet hij te voren dat al hetgeen er gedaan wordt slechts een kleine kleinigheid is, waarmee slechts enkelen uit die millioenen-massa blijvend worden ge holpen. Al deze mensen begeren niets liever dan dat zy, evenals die 22 Su- detenduitsers kunnen werken om een normaal eigen bestaan op te bouwen. Daarom kunnen we ons ook alleen maar verheugen over het initiatief dat in Zeeuwsch-Vlaanderen geno men is om practisch iets te doen voor een aantal van deze vluchtelin gen. Wat gaat daar namelijk gebeu ren? Men wil een aantal jongeren, die tot nu toe alleen maar het leven in de kampen heeft gekend, scholen in het landbouwwerk, opdat zij in de toekomst ergens in de wereld, een eigen bestaan kunnen hebben. Het gaat om jongens in de leeftijd van 15 17 jaar. Toen dc oorlog begon wa ren ze dus hoogstens 2 jaar oud en zo lang zij tot nu toe hebben ge leefd, hebben ze niets dan ellende gekend. Nu is er voor de vluchtelingen wel reeds het een en ander gedaan. De Verenigde Naties hebben er zich mee bemoeid en er heel veel voor gedaan. De naam van onze landgenoot mr. Van Heuven Goedhart is aan het werk voor de ontheemden verbonden. En eveneens heeft de Wereldraad der Kerken zich ook practisch met het vluchtelingen-probleem bezig gehou den. Alleen in 1950 bijv. is er door de kerken 22 millioen bijeen gebracht om in de ergste nood van voeding, kleding en onderdak te voorzien en om mee te helpen aan de emigratie naar andere landen, waarvoor voor namelijk Canada en Amerika in aan merking komen. Maar aan die emi gratie die slechts mogelijk is ge weest voor een heel klein percentage zitten bepaalde moeilijkheden ver- (Vervolg op pag. 4) Bö tal van grote congressen en sportevenementen in West Euro pa heeft het dit jaar niet aan Russische belangstelling ontbroken. Men kreeg de indruk, dat de Russen er hevig op gesteld waren overal acte de presence geven. i.et ontbraK evenmin aan uitnodi gingen om naar Rusland te komen, voor gebeurtenissen op het gebied van kunst, wetenschap en sport in Moskou. De bedoeling van dit alles was dui delijk. Er woei in Moskou een andere wind. Niet wat de politieke doctrine van het communisme betreft, want die doctrine bleef en blijft dezelfde. Maar wel wat het isolement betreft. De tegenwoordige regeerders in Rus land willen enigermate uit dat isole ment verlost worden om aan de bui tenwereld te laten zien, dat het Rus sische volk streeft naar groter wel vaart en dat het op de weg naar die grotere welvaart ae eerste stappen al gezet heeft. Ze willen ook verlost worden van het odium, dat in Rusland een dicta tuur zou bestaan en daarom vertelden ze aan de Engelse Labour-afgevaar- digden, dat de Russische Sowjets ech te parlementen waren en dat het Russische kabinet een echte regering was met zelfstandige ministers. De Engelse Labour-linkervleugel- man Nye Bevan, heeft dat sprookje prompt geloofd. „Er is", zo zei hij, na net beëindigen van de Rusland-China- reis, „in Rusland geen dictatuur". Wat er dan wel was gaf hij niet precies aan, maar van een democra tisch bewind sprak hij niet. ermoedelijk is Nye Bevan onder de indruk gekomen van een stuntje, dat de Russische leiders voor de Labour-delegatie hadden be waard. Deze delegatieleden kregen namelijk als eersten te horen, dat net Kremlin niet langer de zetel van de Russische regering zou zijn. Malenkow was al uit het Kremlin vertrokken en Nicolai Kroestjef, de machtige partijsecretaris had ook al ergens anders onderdak gevonden. Het wachten was nog op het ver trek van Molotow en een aantal an dere Sowjet-digantarissen, dan zou zo werd aan de Labourdelegatie gezegd het Kremlin een museum worden, waarvan een aantal zalen nog beschikbaar zouden blijven voor officiële plechtigheden. isschien zegt die ontruiming niet zoveel voor Westeuropea nen. maar voor Russen moet dat wel iets inhouden. Het woord „Kreml" in het Russisch betekent burcht of ommuurd stadsgedeelte. In het verre verleden had iedere Russi sche stad zijn „kreml". Daar stond de kerk, daar woonde de plaatseiyke be stuurder, bevond zich de kazerne enz. Het grote Kreml (in) van Moskou was eeuwenlang het centrum van het keiharde Tsaren-régime en nadat dit régime ten val was gebracht, trok ken de communistische dictators er inDie dictators zagen in dat kremlin een symbool van gezag. Georgï Malenkow, en zijn adviseurs laten thans dat symbool los Hebben ze het niet meer nodig tegen over het Russische volk? Vinden ze, dat het Kremlin tezeer is verbonden met de herinnering aan Stalin? Of menen ze, dat het Kremlin buiten Rusland een slechte naam heeft als broedplaats van despotisme en dicta tuur? Hoe men deze vragen beantwoor den wil, een ding is zeker: de uittocht van de Russische re geerders uit het Kremlin wijst op een verandering van mentaliteit. Men meent het oude Rusland te kunnen loslaten, omdat het nieuwe thans sterk genoeg is. Er verrijzen thans in Moskou ge weldige gebouwen, waarin de minis teries worden gehuisvestmoder ne paleizen van staal en beton. Zij symboliseren het nieuwe Rus landen in dat nieuwe Rusland is het alleen maar de massa, die bete kenis heeft, niet een eenzame heer sersfiguur in het Kremlin. Men moet uit de Kremlin-verhui- zing zeker niet concluderen, dat het communisme gematigder of welwil lender geworden zou zyn. Het com munisme is in Rusland alleen maar zelfbewuster geworden. En zo bezien wordt het verlaten van het Kremlin een waarschuwing aan het Westeneen waarschu wing. die in deze dagen propaganda voor het ..samen-in-vrede-bestaan" de volle aandacht moet hebben. JOHN KNIGHT. Het genezen van zielsziekten vol gens de methode van de Weense ge neesheer Freud, de psycho-analyse, kent nog altijd vele voor- en tegen standers en ''e meningen over de waarde van de psycho-analyse lopen nog altijd sterk uiteen. Of de Amerikaan John Buddingh er met zijn boek „Mijn Psychoanalyse" veel toe heeft bijgedragen de bij "vele tegenstanders nog heersende twijfel aan de waarde van zulk een onder zoek weg te nemen, wagen wij te be twijfelen. Weliswaar beschrijft Knight uitvoe rig zijn belevenissen, zoals hij die er vaart, liggende op de bank by de psy- cho-analyticus, weliswaar ook gunt hij de lezer een ruime kijk in het zie- leleven van de ik-figuur en schroomt hij met dit leven tot in details bloot te leggen, al met al blijft de therapie van Freud voor diezelfde lezer een ietwat onwerkelyke geschiedenis, die bovendien schatten gelds pleegt te verslinden. De schrijver genas aank- zij het blootleggen van zyn dienste zieleroerselen van een maagzweer en wérd geestelijk een evenwichtig mens. De „biecht" duurde twee jaar, kosten zesduizend dollar. Ongetwijfeld is het interessant ken nis te nemen van de problemen, waar mede de ik-figuur in dit boek wors telt. problemen, zoals velen die zullen kennen; vaak echter zijn het ook „probleempjes", die in den brede wor den uitgemeten. Het boek werd in een goede verta ling van J. F. Kliphuis en met een gakkende omslagtekening van J. F. ioeve uitgegeven bij „Nieuwe Wie ken N.V." te Amstelveen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3