Vacantiegangers nemen vaak een foto van schaapherder Guiljam N.V.v.b. GEBR. POLAK CIRCUSLEVEN EN DICTATUUR ONDER ELIA KAZAN'S REGIE „EXPOSERENDE GEMEENTEN" IN IJZENDIJKE BIJEEN DR. IR. MESU IN ZIERIKZEE Agenda 2 PRQVTNC7ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 OUD EN NIEUW THOLEN (II) In weer en wind echter niet zo romantisch als het wel lijkt Het is naar bekend maar vreemd gesteld met de schapen in Nederland. De heideschapen zyn practisch ten dode opgeschreven. In Ede en omgeving hebben Initiatiefrijke bestuurders van de V.V.V.'s na heel veel moeite en een landelijke actie een schaapskooi 1 aten bouwen. Daar zwerft in do zo mer een herder rond met een vry grote kudde. Alles ten behoeve van de romantiek en niet in het minst om aan het be kende liedje van de grote stille heide nog enige grond van waarheid te schenken. Rijdt men op Tholen, dan passeert men de schaapherder, die zonder ver toon en bijna onopvallend een deel van het landschap met zijn polderscha pen uitmaakt. „Er zijn er zo wel acht", zegt schaapherder Guiljam uit Oud-Vossemeer aehteloos, terwijl hij het veld intuurt. De pruim tabak stevig achter de kiezen, de pet klemvast boven een bruin, verweerd gezicht, van waaruit de scherpe ogen geen moment de kudde onbewaakt laten, vormt hy het type van de herder, zoals men er nog maar zeer weinigen kent in ons land. blik van veld tot veld zwerft, zyn nog een dertigtal lammeren, al vallen die op het eerste gezicht niet te herken nen. Vóór de winter wordt de.kudde al tijd verminderd. Het wintervoer is duur en het volgend jaar brengt toch weer een verfrissing. Zo kent Tholen Guiljam en de an dere herders en heeft net hierin een welkome aantrekking voor de vacan tiegangers, die het eiland in de zomer bezoeken. „Ja, ze nemen vaak een fo to", aldus Guiljam. Het is hem aan te zien. dat hy het berustend ondergaat met de wijsheid van een man, die de zon- en de schaduwzijden van het le ven kent. „Alles is goed, hé", bepeinst hij en men kan hem benijden om zyn stoi- cijnse houding, al vindt hij het zelf maar een „min vak", dit bedrijf van schapenherder. Rampslachtoffers in Hedenesse Gedurende enige dagen vertoefde een groep vrouwen uit de rampge bieden in het jeugdcentrum Hede- nesse. Mevr. A. v. d. Graaff-Lamme- rink uit Nieuwvliet hield een lezing over „Het Gezin", waarop een leven dige discussie volgde. Dinsdagmiddag werd een uitstap je gemaakt naar Brugge, welke stad werd bezichtigd onder leiding van ds. Y. v. d. Schoot, predikant van de Hervormde Gemeente aldaar. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan Knolcke. Voor velen betekende dit reisje een eerste kennismaking met het buitenland. Opgetogen keer de het gezelschap weer huiswaarts. Aanleg wegen aanbesteed Namens de Herverkavelingscommis sie Zeeland werd door de Nederland se Heidemaatschappij uit Arnhem in hotel „Concordia" te Zierikzee aan besteed het aanleggen en verharden van wegen, ter lengte van 2.8 kilo meter met bijbehorende werken in de polder „De Vier Bannen van Duive- ïand", codenummer 22.11,02, Inge schreven werd als volgt: Gebr. v. d. Heuvel, Werkendam 213.800: M. de Oude en K. P. de Jonge, Zierikzee 216.00Ó; fa. voor heen A. P. Volker, Sliedrecht ƒ218.700; M. v. d. Velde, Bruinisse 222.222: fa. gebr. Wijnands en Cor net, Werkendam 226.700. De gun ning werd aangehouden. „Hier zyn er 190". Guiljam, die een bepaald prozaïsche opvatting van zyn merkwaardige beroep heeft, vindt het maar doodgewoon. De op somming lijkt niet betrouwenswaar- dig doch een poging om slechts tien schapen te tellen, draait al gauw uit op een volmondige erkenning van de waarheid, dat er een 190 in het veld zyn. De Hollandse herder Spit komt even later in actie als de schapen het terrein vóór de herder verlaten en zich links en rechts over een aardap pelveld verspreiden. Met een enorme snelheid draaft Spit achter de boosdoeners aan. Nau welijks hebben ze hem in de gaten of daar vluchten ze terug. De schapen, die niet snel genoeg zyn, krijgen nog een extra waarschuwing en het ge vaar is weer afgewend. „Het is een min vak", meent Guil jam. Ook Zondags kent hij geen rust. En in de winter als de sneeuw 1 ligt, dan moeten de schapen er nog op uit gedurende enige tijd. Zeeuwse schapen. Zijn kudde bestaat overwegend uit Zeeuwse schapen met een enkele Texelaar er tussen, maar die afstam- VLISSINGEN HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. ming schijnt niet precies honderd procent te zijn. Guiljam, die in 1900 geboren werd, kwam al vroeg aan dit werk als hel per van zyn vader en sindsdien heeft hy het jaa. in, jaar uit, gedaan. Hij weet precies wat een schaap toekomt, waarom de verschillende soorten wel of niet verkiesbaar zijn voor een kudde en wat men moet doen om schapen te fokken, die de nodige zware wol leveren. Het bericht, wanneer de wol inge leverd moet worden, komt uit Goes en wel van de wolfederatie. Zo maar een strengetje wol krijgen van Guil jam en de andere herders is niet mo gelijk. Aan de melkvoorziening werken de schapen niet mee. Alles is nodig voor de kleintjes. Die komen er vaak in Januari al weer bij. Ook hier sterft de romantiek een geluidloze dood, want de blijde lammeren, die in het voorjaar dartelen vormen voor Guil- i'am en de zijnen slechts de noodza- :elijke aanvulling. Onder de kudde, die op het ogen- FILMS IN ZEELAND „Een circus vluchtte" Het circusleven en de in een dicta- tuurstaat heersende, voortdurende angst waren voor regisseur Elia Ka zan de voornaamste componenten bij het opbouwen van de reeds eerder in Zeeland vertoonde, voortreffelijke film „Een circus vluchtte" (Alham- bra, Vlissingen). Zonder meer kan deze film gere kend worden tot een der beste „cir cusfilms" en dat zy bovendien een verantwoord beeld geeft van toestan den, zoals die kunnen heersen in dic ta tuurstaten. VAN De winkeliers In Sint Annaland zyn actieve lieden. Donderdagavond begon dc plaatselijke middenstands vereniging „Activa" met haar grote winkelactie „Actief", waar al op de "eerste avond ruim dertig pryzen wer den verloot. De eerste prijs, een wol len deken, viel ten deel aan Kien Gunter, die met zijn cadeau danig in zijn sas was. De muzikale omlijsting werd verzorgd door het muziekgezel schap ..Accelerando", terwijl burge. meester J. van den Bos mede aan wezig was. NAAR SCHOOL. Per 1 October zullen de jeugdige schippers te Yerseke weer naar school kunnen. Dan wordt namelijk als ieder jaar de Binnenvaartschool weer geopend: een prijzenswaardige instelling. GROOT MOMENT Het was een vredig toneeltje. In een voortuintje in een der Vhssing- se straten sat een vijftal kleutm Wl- een; vier meisjes van twee tot vier jaren en een knaapje van omstreeics vier. Ze deden iets onduidelijks met zand, maar amuseerden zich uitste kend en hadden kennelijk vrede met elkaar en heel de wereld. Een onbe kommerd bestaantje, vrij van vrees, jMcht en andere onaangename z<*~ Toen kwam de hond het open staande hek binnen wandelen. Een grote, bruine hond. Een lobbes van een beest, een goedzak, die voor een bromvlieg op de loop zou gaan. Hij deed niets. Hy keek alleen maar, wat dromerig, óók tevreden met zyn lot. De uiticerking was verschrikkelyK. Het knaapje zag het dier eerst. Een ogenblik beschouwde hy de indringer zwijgend, maar met starre ogen van ontzetting. Daarop zette h\j het opeen gillen. Een door merg en been drin gend, afgryselük onbeheerst gulen, waarby hij weldra steun kreeg van de vier meisjes. Een schreeuio-con- cert, dat niet om aan te horen was. De hond kéék niet eens naar ze. Die staarde alleen maar dromerig voor zich uit Het moet een groot moment in zyn leven zijn geweest, een moment om te onthouden. Want nimmer zal hij zulk een ontzag hebben ingeboezemd en nimmer ook zal hij ooit weer zulk een ontzag verwekken! SCHRIK. Een onvoorzichtige leerling van de openbare school te Wemeldinge fiet ste met zijn hoofd tegen een juist passerende auto, waardoor hij enige schrammen en ontvellingen opliep, maar voor de rest met de schrik vry kwam. KNIPPERLICHTEN. De spoorbomen bij Rilland-Bath zullen op 30 September voor het laatst dichtgaan. Dan worden zij na melijk vervangen door een automa tische knipperlicht-installatie, die de weggebruikers bij de Duivenhoek voor de trein van en naar Zeeland zal waarschuwen. TE WATER. Het achtjarig dochtertje van de fa milie Van der W. uit Wemeldinge was bij het spelen in de kleine sluis terecht gekomen, maar dank zy sla ger Hout, die ijlings te hulp schoot en de drenkelinge een touw toewierp, kon zij weer op het droge worden ge bracht! ACTIE. Men heeft voor de kleuterschool in Nieuwdorp een grote actie in petto. Daar het meubilair nodig gemoderni seerd moet worden en enkele nieuwe plafonds aangebracht, gaat men voor dit goede doel een bazar organise ren, waarmee men de nodige midde len bijeen hoopt te krijgen. AAN DE GROND. Het zat Vrijdag in de vroege mor gen het Engelse stoomschip „Kafiri stan", dat van Antwerpen op weg was naar Rotterdam, ter hoogte van Vlissingen niet mee. Bjj de Nolledyk liep het vaartuig aan de grond. Sleep boten en bergingsvaartuigen voeren ter assistentie uit, maar hun hulp bleek niet nodig: om tien voor half acht kwam de „Kafiristan", die een lading mais aan boord had, op eigen kracht weer vlot. „Een circus vluchtte" is gebaseerd op gebeurtenissen, welke enkele ja ren geleden de Aandacht trokken;; in derdaad vluchtte er toen een circus, compleet met levende have, over de grenzen van een land achter het ijze ren gordijn. Regisseur Kazan heeft dit gegeven prachtig uitgewerkt en de tegenstellingen tussen vrijheidslie vende circusmensen en het beklem mende leven in een „terreurstaat" uitstekend geaccentueerd. Een tot in details verzorgde film, boeiend en door talentvolle acteurs en actrices gebracht. Italiaans realisme, ditmaal zonder „neo", vindt men in „Achter gesloten gordijnen" (Electro, Middelburg), waarin regisseur Luigi Comencini het barre leven schilderde, zoals dat in Italië soms geleefd wordt achter de fagaden van schone kunstwerken. Het gegeven een meisje, dat naar de zelfkant van het leven gesleurd dreigt te worden is niet bijster ori- VOOÏHAVEN >01 IÏL 349?I (OTI6RDAM Zondagmiddag draait In Electro „Soldaat Boem", met de komiek Nils Poppe in de hoofdrol. Niet bijzonder is de opzet een lachfilm ge slaagd. Romantiek uit de riddertijd vindt ge bij het kilo in Walter Scott's verfilmde „Ivanhoe" (Luxor, Vlis singen), maar amusant en onder houdend is het beslist wel. Ridder lijkheid viert uiteraard de boven toon en ondanks de vele gevech ten, te zwaard en met pijl en boog goedendags en waarover een Mid deleeuws arsenaal nog meer be schikte, overwint altijd 't Goede en delft, het Kwade liet onderspit. Kinderlijk? Misschien wel, maar in wie uwer schuilt niets kinder lijks meer? Een film, waarin eveneens gevoch ten wordt, maar dan in bittere ernst, is „Woest\jnratten" (Graijd, Goes), met Richard Burton en James Ma son in de hoofdrollen, Mason als veld maarschalk Rommel en Burton als een Engelse kolonel. Er wordt véél geschoten, de Duitsers verliezen en hier en daar is ook nog plaats voor wat humor, Een oorlogsfilm, zoals er meer zyn. Zondagmiddag draait in Grand „De schat van de Gouden Condor"; een avonturenfilm met een tikkeltje moraal en spelend ten dele althans in het Frankrijk ten tijde van ho righeid. Een Engelse politiefilm is „De jacht op de misdaad", „Schouwburg- bioscoop, Middelburg). Jacht op gangsters levert altijd spannende mo menten op en zo is het ook in deze rolprent, waarover John Harlow de regie voerde. Vermindering aanslag grondbelasting De eigenaren van vernielde of zwaar beschadigde woningen, of van wonin gen, die om welke reden ook tenge volge van de watersnood gedurende meer dan één-vijfde gedeelte van het betreffende kalenderjaar geen genot van de woning hebben gehad, kunnen zich wenden tot het college van Ged. Staten van Zeeland te Middelburg, met verzoek tot ontheffing of ver mindering van de aanslag in de grondbelasting te verlenen. Daartoe moet een dubbel van het aanslagbil jet (dat kosteloos verkrijgbaar is ten kantore van de ontvanger der belas tingen), b\j het verzoek worden over gelegd. Dag in, dag uit, in weer en wind zwerft schaapherder Guiljam met zijn kudde over de velden. (Foto P.Z.C.) „Noordzee"-burgemeesters in Vlissingen bijeen Te Vlissingen zijn Vrijdagmiddag 'n aantal burgemeesters van Noordzce- badplaatsen bijeen geweest om van ge dachten te wisselen over „verwante" aangelegenheden. Dergelijke contact dagen worden een- tot tweemaal per jaar gehouden. Na een ontvangst in het stadhuis door de burgemeester van Vlissingen, mr B. "Kolffj bezichtigde het gezel schap het gemeentelijk badbedryf, waarna men in het „Strandhotel" een bespreking hield. Ter sprake kwam o.m. het probleem van verontreini ging der stranden door stookolie. Voorts besloot mep. contact op te ne men met het Centraal Bureau voor de Statistiek ter verkrijging van cijfers over het toeristenbezoek. Presidente Wereldbond Plattelandsvrouwen naar Schouwen De presidente van de Wereldbond van Plattelandsvrouwen (The Associa ted Country Women of tne World) (A.C.W.W.).. mrs Alice Berry, zal van 19 tot 24 September ons land bezoeken. Op Dinsdag 21 September brengt mrs Berry een bezoek aan Schouwcn- Duivcland, waar zij o.m. kennis zal nomen van het hulpverleningswerk, dat met behulp van de financiële gif ten van de bij de A.C.W.W. aangeslo ten organisaties door de Bond van Plattelandsvrouwen is en nog wordt verricht. EEN GELUKKIG INITIATIEF Congres in raadhuis op 22 Sept. a.s. Woensdag 22 September a.s. zal op initiatief van het gemeentebestuur van IJzendyke in het raadhuis aldaar een congres worden gehouden voor vertegenwoordigers van gemeenten, waar de laatste jaren exposities zyn gehouden, met hét doel de kunst na der tot de bevolking te brengen. De heer D. F. Lunsingh Scheurleer, Rijksinspecteur voor Roerende Monu menten te Den Haag, zal een inlei ding houden, evenals dr A. B. de Vries directeur van het Mauritshuis te 's-Gravenhage, waarna de tentoon stelling „Nederland-Waterland" be zichtigd zal worden. Na een pauze zal er gelegenheid zyn tot discussie, waarby o.m. aan de orde gesteld zul len worden het onderwerp en de soort van de expositie (antiek of modern; kunstnijverheid), de samenwerking met de Dienst voor 's Rijks versprei de kunstvoorwerpen, propaganda, medewerking rijks- en gemeentemu sea. de frequentie van de tentoonstel lingen en het doel er van. Ook zal de mogelijkheid van samenwerking tus sen de organiserende gemeenten be sproken worden. Na een lunch en eventuele voort- COAK won wisselbeker in sportuitwisseling met CAD Uitslag in Mechelen: 7672 Ruim 50 sportlieden en begeleiders van de le COAK uit Middelburg trok ken Donderdag naar het Belgische Mechelen om daar de strijd aan te binden tegen de vertegenwoordigers van het Centrum voor Administratie ve Diensten (CAD). Het was reeds de tweede ontmoe ting in 1954. De vorige maal, In Mid delburg wonnen de COAK-ers met 80 tegen 68 punten. Ook nu waren de Nederlanders sterker, zij het met gering verschil. De einduitslag luidde 76 tegen 72 pun ten. Op alle nummers behaalden de militairen uit Middelburg meer pun ten dan de Belgen, behalve op de 100 m en bij het voetballen. De voetbal match werd een zege voor de Zuider buren. met niet minder dan 61. Door dit resultaat kwam de COAK in het bezit van de wisselbeker. De Nederlandse administrateurs waren namelijk reeds twee maal achtereen bezitter van de trofee, tegen de Bel gen slechts een maal. De uitslagen van de verschillende onderdelen luidden: hoogspringen: 1 Jansen (N.) 1.55 m; 2 Glazer (N.) I.50 m; 3 De Mulder (B.)versprin gen: 1 Wagenvoort (N.) 5.66 m; 2 Ruygh (N.) 5.55 m; 3 Monseur (B.) 5.44. m; 100 meter: 1 Monseur (B.) II.8: 2 De Donder (B.) 12.5; 3 Van Gelder (N.) 12.8; 800 meter: 1 Ro- zendael (N.) 2.11.01; 2 Kleyrie (N.) 2.12.01; 3 Houtekier (B.) 2.15.01; 1500 meter: 1 Wagenvoort (N.) 4.09.8; 2 Rozendael (N.) 4.10.9; 3 Druel (B.) 4.12.8; volleybal: Neder landBelgië 105; voetbal: Neder landBelgië 16. De binnenlandse tarieven voor de scheepvaart De zes regionale afdelingen Nijme gen, Amsterdam, Rotterdam, Made Terneuzen, Dordrecht en Limburg van de Ned. R K. Schippersbond „Sint Ni- colaas" zijn Vrijdag in Nijmegen on der voorzitterschap van de heer Joh. Nefkens bijeen geweest. De heer J. Ivo werd als secretaris herkozen. Na afhandeling van de huishoude lijke aangelegenheden kwam de ver hoging van de binnenlandse tarieven voor de schipperij aan de orde. On danks verscheidene loonronden zijn de tarieven onveranderd gebleven. De bondsleden willen nu verhoging van de basistarieven. Zowel het marge als het grondtarief moeten worden verhoogd, aldus oordeelden de afge vaardigden. Over de tariefkwestie zijn onderhandelingen gaande met de re gering. (Slot van pag. 1). géén opdracht kreeg de afsluiting van de Westerschelde en Nieuwe Water weg te bestuderen. „Naar mijn per soonlijke mening zou het in het be lang van Rotterdam en van Antwer pen zijn, wanneer beide zee-armen konden worden afgesloten, hetzij door een schutsluis, hetzij door een storm- stuw. Ten aanzien van Antwerpen herinnerde hij aan een oud Belgisch plan, dat sluizen beoogde even ten Westen van Hansweert en dat voorts voorzag in doorgraving van de kop van Ossenisse. Uitvoerig ging hij verder in op de voordelen van afsluiting en van dijk verhoging, waarbij hij concludeerde dat afsluiting valt te prefereren. Bij dijkverhoging zullen de dijken dusda nig van vorm veranderen, dat een aantal dijkdorpen moet verdwijnen, terwijl er voorts allerlei moeilijkheden rijzen met havens en vooral ook met dorprecht. Bovendien is het niet on mogelijk, dat men na verloop van ja ren weer tot verhoging moet over gaan. Dan is het makkelijker dit met de afsluitdammen te doen dan met de vele kilometers dijken langs de zee-armen. Wanneer bjj stormvloed eenafsluit- dam zou doorbreken, dan zou het ge vaar voor doorbraak van de secun daire dijken niet zo groot zijn, want eerst moet de vloed het Zeeuwse Meer vullen, dat op een vry laag peil ligt, en pas dan zouden de eilanudij- keu kunnen doorbreken. Inmiddels is dan de vloed al weer afgenomen. Dr. Mesu behandelde ook de voor delen van afsluiting voor de land- en tuinbouw en wees verder op verschei dene technische moeilijkheden, waar bij men bij de afsluiting zou komen te staan, In dit verband is het Drie- Eilandcnplan belangrijk, omdat dit ipomers een generale repetitie voor het Deltaplan kan worden genoemd. Dr. Mesu stipte nog even de vraag aan, hoe Noord-Beveland zich na uitvoering van dit plan kan oriënteren: op Middelburg of op Goes. Naar znn mening zou dit Goes zyn, omdat deze plaats nu eenmaal de plaats van agrarisch centrum in Zeeland vervult. Spr. weeg er op dat de totaalkos- ten van de afsluiting 1% 2 milliard bedragen, een bedrag dat ongeveer gelyk is aan de materiële schade welke de watersnood-1953 veroor zaakte.'Tenslotte herinnerde dr. Me su aan de grote nadelen welke af sluiting teweeg zullen brengén, met name aan de oester- en mosselcultuur. Discussie Vanzelfsprekend speelden deze be langen van de Zeeuwse schelpdieren cultuur een grote rol bil de daarna volgende discussie. Verschillende mosselkwekers voerden het woord en het was met name de heer J. Schot van de Vereniging Algemeen Vis- sersbelang uit Zierikzee, die een strydbaar man bleek. „Wy geloven, dat dijkverhoging en -verzwaring even goed mogelyk is en wij zullen blijven strijden voor het open water van de zeegaten", zo riep hij uit. HU nodigde de Deltacommissie uit, om eens een tochtje met hem te ma ken op de plaatsen waar de dammen moeten komen als er een flinke Noordwester staat. By de bespreking kwam ook nog naar voren, dat met name het ge brek aan geschoold personeel in alle rangen een niet t.e verwaarlozen probleem is. Notaris P. Heerlng, voor zitter van de Stichting Nieuw Schou- wen-puiveland, sprak een openings woord en dankte aan het slot van de avond dr. Mesu voor zijn enthousiast betoog. zetting van de discussies zullen de congressisten in de gelegenheid wor den gesteld de bezienswaardigheden van West Zeeuwsch-Vlaanderen te bezoeken. AANLEIDING De aanleiding tot het houden van dit congres zet het gemeentebestuur van IJzendyke uiteen in een aan de congressisten gericht rondschrijven, waarin o.m. gezegd wordt, dat er bij het organiseren van tentoonstellingen grote moeilijkheden te overwinnen zijn, met name van financiële aard. Kunstexposities zyn zeiden rendabel en zij vergen van de gemeenten of fers. Een andere moeilijkheid ligt op organisatorisch terrein; het is vaak bezwaarlijk kunstschatten in bruik leen te hebben en zo zijn er vele pun ten, welke tot onderlinge uitwisseling van de ervaringen der verschillende gemeenten aanleiding geven, aldus B. en W. van IJzendijke in het rond schrijven. V.V.V. Oostburg verspreidt volgend seizoen folder Onder voorzitterschap van de heer C. Fourdraine vergaderde de Oost- burgse V.V.V. in café de Milliano. Tijdens deze vergadering- werd een definitief bestuur gekozen, dat er als volgt uitziet: C. Fourdraine, voorzitter, Ph. de Vuyst, vice-voor- zitter, H. den Hamer, secretaris penningmeester en A. de Hullu, P. A. van der Plas, J. P. H. Ouwendljk en H. Legrand, leden. De notulen en het huishoudelijk reglement werden vastgesteld en zullen opgezonden worden naar de Kroon ter goedkeu ring. Besloten werd aan de secretaris- penningmeester een jaarlijkse toela ge toe te kennen, omdat aan deze functie veel werk vast zit. De V.V. V. Oostburg, die reeds een eigen briefkaart van Oostburg heeft uit gegeven, zal voor het komende sei zoen een folder over Oostburg ver spreiden, in vier talen. Momenteel zijn 53 zakenlieden en 8 marktkoop lieden lid. terwyi de V.V.V. 34 do nateurs telt. Tentoonstelling over St. Jacobskerk Tegelijk met de Betje Wolff-ten- toonstelUng in het Stedelijk Museum te Vlissingen zal een expositie worden ingericht over de historie van de Sint Jacobskerk, die op 15 September a.s. in gebruik zal worden genomen. Het betreft hier voornamelijk foto's, die een beeld geven van de lotgeval len der kerk in de laatste vijftig jaar. De tentoonstelling is te bezichtigen óp de uren dat het museum open is en voor de gewone entreeprijs. Bezoe kers van de Betje Wolff-tentoonstel- ling hebben eveneens toegang tot deze expositie. De collectie blijft te bezich tigen zolang de Betje Wolff-tentoon- stelling in Vlissingen aanwezig is. Concerten op Miniatuur Zoals bekend. Worden hedenavond op „Miniatuur Walcheren" twee con certen gegeven. Om 19.30 speelt „Wik" uit Koudekerke op de myziek- kiosk en om 21 uur „Luctor et Emer- go" uit Zoutelande. Na afloop van dit laatste optreden rijdt een extra bus naar Zoutelande. Deze vertrekt om 23.30 van het Molenwater en om 23.35 van Plein 1940. Geen garagehouder Men verzoekt ons te willen medede len, dat A. J. de Z. uit Oostburg, die door de Middelburgse rechtbank ver oordeeld werd tot acht weken gevan genisstraf, waarvan zes weken voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en 100 boete, subs. 20 dagen hechtenis, geen garagehouder, maar vertegenwoordiger is. Zijn „boter- practyken" hadden niets van doen met garage A. A. de Z. te Oostburg. Advertentie. Hoofdpynpoeders „WEHAPHARM" stillen de hevigste hoofdpijn, f 0.65 per 12 poeders. Middelburg Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 0—23 uur, muziekkiosk: concert „WIK" (Biggekerke), 19.30 uur concert „Luctor et Emergo" (Zou telande), 21 uur; Electro; „Achter ge sloten gordijnen", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De jacht op de misdaad?, (18 jr.), 20 uur; Graan- beura Dam: Postzegelruilbeurs, 14—17 uur. Vlissingen Alhambra; „Een circus vluchtte" (14 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Ivanhoe" (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Woestijnratten" (14 jr.), 19 en 21 uur. Veere „Het Lammetje": Schilderijen expositie J. LodeUen, 10—12.30 en 13.30 17 uur. IJzendijke Gemeentehuis: Schilderijen expositie „Nederland-Waterland". Brouwershaven Stadhuis: Schilderijen expositie (Haagse School) MORGEN Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur: Luxor: als vandaag 15, 19 en 21 uur: Boulevardloop 15.30 uur. Goes Grand: als vandaag 19 en 21 uur, „De schat van de gouden condor, (14 Jr.), 15 uur. Brouwershaven Stadhuis: als vandaag. Zierikzee Zaterdag (vandaag) 20 uur. Zondag 15 en 20 uur en Maandag 20 uur „Invasie" (14 jr), Dinsdag en Donderdag 20 uur De grote mijn ramp" (14 jr), in Concertgebouw. Haamstede Zaterdag: (vandaag) en Maandag 20 uur „Verzwegen verleden" (14 jr.), in bioscoop hotel Bom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2