Eden gaat besprekingen voeren met zes E.V.G.-landen Grotere sociale zekerheid bepleit voor de middenstand KLANKBORV') ZESDE WERELDCONGRES VOOR GEBREKKIGENZORG IN DEN HAAG Een BOEK van VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PERSOONLIJK CONTACT MET MINISTERS Over vorm van herbewapening van West-Duitsland Minister Eden gaat besprekingen voeren met de zes E.V.G.-landen. Het doel van zijn reis is persoonlyk contact tot stand te brengen met verant woordelijke ministers over de vorm, waarin West-Duitsland zal bijdragen tot de Westelyke verdediging. Alle landen hebben instemming met deze reis betuigd. Op 11 September is Eden ïn Brussel voor het contact met de Benelux, 12 September in Bonn voor een onderhoud met Adenauer, 14 September in Rome en 15 September in Parijs. De reis komt geenszins in de plaats van de negenmogendhedenconferentie, die, naar Londen hoopt, aan het einde van deze maand kan worden gehouden. In een verklaring van het Russi- jche departement van buitenlandse laken wordt gezegd, dat de herbewa pening van West-Duitsland waar schijnlijk tot nieuwe oorlog zal leiden, jn Bonn wordt opgemerKt, dat het tog beter geweest zou zijn indien Eden ook Noorwegen en Denemarken in de besprekingen zou betrekken. Het nieuws van Edens nieuwe ini tiatief werd in Bonn ontvangen kort nadat dr. Adenauer de buitenlandse Sowjet-Unie verwierp een Amerikaans protest. Tegen neerschieten van Amerikaa» marinevliegtuig De Sowjet-Unie heeft in een Woens dagavond op de Amerikaanse am bassade te Moskou overhandigde no ta het protest tegen het neerschie ten van een Amerikaans marine- vliegtuig by de Siberische kust, van de hand gewezen. Het Amerikaanse toestel werd Za terdag door So'wjet-jagers neerge schoten. In de nota, die een antwoord vormt op de twee Amerikaanse pro testnota's van Zondag, wordt ge zegd, dat de Amerikaanse verkla ring omtrent de toedracht van het incident, bezijden de waarheid is. Het Amerikaanse vliegtuig zou het Sowjet-Russische luchtruim geschon den hebben. De Sowjet-regering staat er voorts r dat 'de Amerikaanse regering „de nodige maatregelen neemt, waardoor nieuwe schendingen van de grenzen der Sowjet-Unie door Amerikaanse vliegtuigen onmogelijk worden". Volgens de Sowjet-nota i3 de Amerikaanse verklaring, dat de vliegtuigen elkaar op een punt hon derd ijiijl van Wladiwostok ontmoet ten, onjuist, daar „zoals bekend, een punt honderd myl ten Oosten' van Wladiwostok niet boven volle zee is, zoals in de Amerikaanse nota ge zegd wordt, maar boven het grond gebied van de Sowjet-Unie". De Amerikaanse regering ontwijkt de vraag, welke opdracht een Ame rikaans vliegtuig in het luchtruim van de Sowjet-Unie bij de Siberische kust moest uitvoeren en waarom Amerikaanse vliegtuigen in het al- femeen patrouillevlucnten maken in et gebied van Wladiwostok, dat, zoals bekend, tien duizend km. van de kusten der Verenigde Staten ver wijderd ligt, aldus de Sowjet-nota. Niet meer veerponten bij Velsen De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Amsterdam heeft van het ministerie van Verkeer en Water staat bericht ontvangen,, dat uitbrei ding van het aantal ponten in het veer over het Noordzeekanaal te Velsen niet mogelijk is zonder uitbrei ding van het aantal ponthavens. Ge zien de daarmee gepaard gaande in vesteringen en de lange bouwtijd die met het maken van een nieuwe pont is gemoeid, en waardoor slechts zeer korte tijd vóór het gereedkomen van de tunnel te Velsen van de uitbreiding kan worden geprofiteerd, acht het ministerie een zodanige investering thans niet verantwoord. KOORD. De Duitser R. Schneider beweert, dat hij het record koorddan sen heeft behaald door 30 uur op het lijntje te zitten, te hangen en te staan. Niemand heeft hem tegenge sproken! RODE DEKEN. De (rode) deken van Canterbury, dr. Johnston, is weer in het nieuws. Hij hield een toespraakje voor de jongelui, die het nieuwe schooljaar begonnen. „De kwellin gen, waaraan de Chinezen bloot staan", zo beweerde hy, „zyn slechts een legende. Daarentegen dwingt men in China de elfjarige kinderen /liet om een wreed examen te door staan alvorens ze toe te laten tot middelbare scholenzoals in Enge land". WAT IS EEN NAAM? Eet Franse zangeresje Michèle Arnaud verlum melde gezellig haar vacantie te Por- teferrajo op het eiland Elba. Ze deed voornamelijk aan waterskiën. Voor 'n klein kwaaltje had ze medische hulp nodig. Ze ging naar een dokter en kwam tot de ontdekking, dat hij ,J3andit" heette. Dat doorstond ze moedig, maar toen ze met haar receptje bij de apotheker kioam, sloeg ze op de vlucht. De man heette Borgia. WAT ZE ZEGGEN. Dit zei de Fran se literator Jean Sarment: „Herinne ringen zyn als een fortuinom ze in tact te houden moet je ze steeds aanvullen". commissies van het parlement over de toestand had ingelicht. Dr. Ade nauer is daarbij niet ingegaan op de Franse suggesties voor een interna tionale controle op een Duitse bewa pening. De bondskanselier zei, dat hij tegenover deze plannen een afwach tende houding wenst aan te nemen. Daarvoor is naar in Bonn wordt op gemerkt des te meer reden daar tot dusverre generlei Franse plannen aan de Bondsregering zijn ter kennis ge bracht. Naar verluidt is in het verloop dei- zitting van de buitenlandse commis sie van de Bondsdag door de liberale afgevaardigde dr. Becker de eis ge steld, dat dr. Adenauer de leiding van het departement van buitenlandse zaken zou neerleggen en een nieuwe minister van buitenlandse zaken zou benoemen. De Franse verwerping van het plan voor een Europees leger met Duitse divisies wordt in de Russische ver klaring „een belangrijke gebeurtenis in het politieke leven van Europa" genoemd. Herleving van het Duitse militarisme zou een „direct gevaar voor de volkeren van Europa" zijn geweest. De mogelijkheden voor het berei ken van overeenstemming over het Duitse probleem zijn volgens de ver klaring nog niet uitgeput. Russische verklaring In de verklaring wordt de Russi sche uitnodiging aan de Westelijke mogendheden voor een nieuwe con ferentie over het Duitse vraagstuk en de Europese veiligheid in het alge meen herhaald. In de verklaring worden onder staande punten opgesomd: „Duits land, een stelsel van collectieve be veiliging in Europa, een verbod van atoom- en waterstofwapens en be perking van de bewapening". De conferentie van Geneve wordt een voorbeeld genoemd van de moge lijkheid tot het bevestigen van de vrede, „als zulks werkelijk verlangd wordt door de belanghebbende lan den". Verzoek tot nationalisatie Indonesische Philips. Als bedrijf gesloten wordt. De arbeidersvereniging van de Philips-radiofabriek te Soerabaja zal aan de regering verzoeken de Phi- lips-fabrieken te nationaliseren, in dien Philips zijn besluit tot stopzet ting van de fabricage van radio-ap paraten toch zou uitvoeren. Dit heeft de voorzitter van de vakver eniging, Tan Hian Bo, op een te Soe rabaja" gehouden persconferentie ver klaard. Zoals gemeld, kondigde Philips enige dagen geleden aan tot voorlo pige sluiting van de radiofabriek in Indonesië gedwongen te zijn wegens het uitblijven van een deviezentoe- wijzing voor de invoer van noodza kelijke onderdelen. Deze deviezenver- gunning was in het begin van dit jaar aangevraagd bij het ministerie van economische zaken, doch was be gin September nog niet verstrekt. Onmiddellijk na de publicatie van het besluit van Philips kondigde het ministerie van economische zaken aan, dat men er alsnog „in- geslaagd was de moeilijkheden inzake het ver krijgen van grondstoffen uit de weg te ruimen, zodat geen vrees meer behoeft te bestaan, dat de fabrieken gesloten zullen worden", Nader werd daarna vernomen, dat de fabrieken, in afwachting van de aanvoer van nieuwe materialen, gedurende enige maanden, practisch stil zullen liggen. Tan Hian Bo zei voorts, dat Philips het bedrijf zou kunnen voortzetten door „nationale importeurs en expor teurs in te schakelen, waardoor de winst van Philips wel kleiner zou worden, doch geen massa-ontslag zou behoeven worden gegeven. VAN 13 TOT 17 SEPTEMBER Koningin Juliana zal gedeelte bijwonen Van 13 tot en met 17 September a.s. zal in het Kurhaus te Schevenin- gen hel zesde wereldcongres van de Internationale Vereniging voor Ge- brekkigenzorg international So ciety for the "Wel fare of Cripples worden gehouden. Daaraan zal door ongeveer 500 personen worden deelgenomen. Zij zijn vertegenwoor digers van de nationale organisaties ïn 26 landen, die bij de internationale organisatie zijn aangesloten. De secretaris-generaal van de I.S. W.C., Donald V. Wilson zette in het kort uiteen, dat zijn organisatie de gebrekkige helpt aan hetgeen zij no dig hebben. Deze dienst van gebrek- kigenzorg kan men in vier afdelin- fen onderverdelen. Eerst is er de me- ische zorg, dan de sociale, vervol gens de opvoeding en het onderwijs speciale scholen bijvoorbeeld en tenslotte de zorg voor het beroep, zoals de herscholing en het kiezen en leren van een nieuw beroep. Het is moeilijk te zeggen over hoeveel gebrekkigen in de wereld de zorg van de I.S.C.W. zich kan uitstrekken. Daarover is het moeilijk concrete cij fers te hebben. Men dient niet te ver geten, dat men lichamelijk gebrekki gen heeft, die men medisch als niet Stewardess van „Triton" ten grave gedragen Op de Joodse begraafplaats te Muiderberg is gisteren het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de stewardess van de „Triton", Helga Loewenstein. Het woord werd o.a. gevoerd door de heer S. van den Bent, onderdirec teur van de K.L.M., die er op wees, dat zij de diepste consequenties van het vak, dat ze koos, getrokken heeft. „In haar jonge leven heeft zij veel verdriet en moeilijkheden ondervon den. De vreugde van een onbezorgde jeugd heeft ze nooit gekend. Haar ouders zijn als Joodse slachtoffers in de oorlog gevallen. Wij allen van de K.L.M. zullen je blijven gedenken. Je bent voor ons een lichtend voorbeeld". volwaardig beschouwt, maar die maatschappelijk een geheel volwaar dige functie uitoefenen. Ook de fluc tuaties in de arbeidsmarkt spelen 'n rol. Bij een overvloed aan arbeids krachten, worden vaak de lichamelijk gebrekkigen het eerst uitgeschakeld. Het congres zal staan onder het presidium van mr. J. M. Ravesloot, voorzitter van de Nederlandse Cen trale Vereniging voor Gebrekkigen- zorg en burgemeester van Almelo. Woensdag zal Koningin Juliana een gedeelte van het congres bijwo nen. Die dag zullen aan een drietal personen onderscheidingen worden uitgereikt als een beloning voor de bijzondere verdiensten in de ontwik keling voor de diensten voor gebrek kigen. De prijzen bestaan uit een zil veren beeldje, benevens uit een be drag van 1000 dollars. Ervaringen in Rusland Van Wageningse delegatie Prof. dr. ir. J. C. Dorst, hoogleraar aan de Wageningse landbouw-hoge- school, heeft drie weken met andere Wageningse docenten in de Sowjet- Unie vertoefd op uitnodiging van Moskou. De stand van het weten schappelijke onderzoek was op som mige punten voor de Wageningers een openbaring, ofschoon er ook ob jecten zijn, waarmee zij niet graag zouden ruilen. Op een enorme landbouwtentoon stelling was o.a. een appelboom te zien, waarop 80 verschillende soorten appels waren geënt. Wetenschappe lijk niet in het minst van waarde doch wel een treffend bewijs van vakman schap. Op handelswetenschappelijk gebied schijnt er geen ijzeren gordijn te zyn. Er werden afspraken ge maakt voor het uitwisselen van we tenschappelijke werkers en materiaal. De Russen waren volkomen op de hoogte van de stand van zaken m het Westen. Aan de delegatie werd de grootst mogelijke vryheid gelaten, terwijl de Russen zich uitmuntende gastheren betoonden. De Sowjet-Unie besteedt veel aan dacht aan de z.g. minder ontwikkelde gebieden. Op de grote universiteit van Moskou is de studie verplicht. Het zakken voor een examen behoort tot een uitzondering, omdat de steun aan de studenten dan aanzienlijk wordt verlaagd. In de Noordelyke "streken van Rusland, waar vroeger niets wilde groeien, zyn thans vruchtbomen in cultuur gebracht. Overigens, zo besloot prof. Dorst, is er nog veel te verbeteren in dit grote land, zolang er nog zoveel vrouwen tot 's avonds laat zware arbeid ver richten, ook langs de wegen. President Eisenhower heeft een verklaring gepubliceerd omtrent de algemene politiek, welke gevolgd zal worden bij de verkoop van de over tollige agrarische producten in de komende drie jaren. Een „roekeloos verkopen" van deze voorraden, welke een waarde van 1 milliard dollar heb ben, zal worden voorkomen. Vraag en aanbod, welke in de wereld be staan, vereisen een ordelijke en gelei delijke liquidatie van alle in de we reld aanwezige overschotten. Reddingsboten, een vliegtuig, water vliegtuigen, en zelfs een Amerikaan se torpedojager, hebben Het Kanaal afgezocht naar de Engelse kanaal zwemmer Edward James (Ted) May, de J/)/-jarige marinewerktuigkundige, die het ais vader van negen kinderen heeft bestaan voor de tweede maal een poging te doen om zonder volg. boot en alleen maar met een opge blazen autobinnenband, waarin hi) vroviand meevoerde, Eet Kanaal over te zwemmen. Zoals bekend slaande hij de eerste maal niet. Het is viel zeker, dat hij ia omgekomen Fotov.l.n.r.: de stuurman van de vergeefs uitgevaren reddingsboot van Walm er aan de Engelse Kanaalkast, de 19-jarige dochter Patricia May, mrs May en een broer van Ted May, in gesprek. De Rijksweg no. 12. Kamers van Koophandel dringen aan op voltooiing. Samen met de Rotterdamse Kamer van Koophandel heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Am sterdam een adres gericht tot de raad van ministers, waarin zij er op aan dringt, dat ryksweg no. 12 zo spoe dig mogelijk tot aan de Duitse grens gereed wordt gemaakt. Voorts wordt er op aangedrongen dat overleg wordt opgenomen met de re gering der Westduitse-bondsrepubliek teneinde spoedig een op rijksweg no. 12 aansluitende wegverbinding met het Ruhrgebied te verkrijgen. De organisaties achten ryksweg no. 12 niet alleen voor het nationale verkeer, maar ook en vooral voor het internationale verkeer van uiter mate groot belang. Vooral de Neder landse zeehavens en het Nederlandse internationale wegvervoer kunnen 'n goede wegverbinding met het be langrijkste achterland van deze ha vens niet ontberen, in een tijd waar in het internationale vervoer per vrachtauto steeds belangrijker wordt. Ook andere sectoren van het econo misch leven zouden met deze verbin ding zeer gediend zijn, met name de voor ons land zo belangrijke uitvoer van agrarische producten, aldus het adres. Het Wereldgebeuren SOEPELER CREDIETBELEID Verplichte volksverzekering tot inkomen van zes mille Het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen heeft in een nota aan de leden van de Tweede Kamer, in verband met de openbare be handeling van de middenstandsnota, enkele wensen geformuleerd. Aangedrongen wordt op een meer bewust vestigingsbeleid, met toepas sing van het behoefte-element en de mogelijkheid van gesanctioneerde sa neringsmaatregelen. Nodig is een instituut voor het verrichten van marktonderzoekingen en het verstrekken van adviezen by het vestigen van middenstandsondernemingen. Het credietbeleid dient soepeler te zijn. Ook andere banken dan de Mid- denstandsbank dienen daarby ingeschakeld te worden. Aan het vraagstuk van de sociale zekerheid dient meer aandacht te worden geschonken. De rechtszeker heid van de huurders van bedrijfspan den dient versterkt te worden door het in leven roepen van een bedrijfs- huuropzeggingswet. De commissie voor het randbedryf dient de werkzaamheden uit te brei den tot het gehele middenstandsbe- drijf. In een bijlage gaat het verbond nader in op de sociale zekerheid voor de middenstand. Er wordt o.a. op gewezen, dat de inkomsten van de zelfstandigen in hoge mate afhankelyk zijn van tal Parlementsleden maakten een tocht langs de Nederlandse industrieën. Men ziet hier een aantal bijeen op de werf van E. J. Smit te Westbroek (Foxhól), waar zij zich konden over- tuigen van het nuttige werk van de Wftaêsers. Natuurlijk werden de parle- mentsleden ook voorzien van een masker om niet in de vlam te hoeven zien. van wisselende factoren. Zodoende blijven grote groepen nalatig ten aan zien van de zorg voor ziekte, invali diteit en ouderdom. Het is volgens het verbond gewenst, dat naast de op handen zijnde defini tieve regeling van de ouderdomsver- zekering en de kinderbyslagverzeke- ring, uitgemaakt wordt aan welke andere vormen van verzekering prio riteit dient gegeven te worden. Ver meden moet worden, dat de verschil lende verzakeringsvormen een te zware belasting gaan vormen. Ten aanzien van vrywillig verze kerden en hun positie met betrekking tot de ziekenfondsen wordt de oplos sing gezocht in de invoering van een algemeen verplichte volksverzekering voor het ziekenfondswezen tot een in komensgrens van 6000, waarbij de premie naar draagkracht dient te worden geheven. Het verbond gaat mee met het ad vies van de S.E.R. inzake de ouder- domsverzekering doch de voorgestel de regeling van de aanvullende ver zekering boven het bodempensioen is minder aanvaardbaar. Het hondsbestuur vestigt er voorts de aandacht op, dat bij een eventuele afwyzing van een definitieve regeling van de kinderbijslag voor zelfstandi gen onder ogen dient te worden ge zien de wijze van schadeloosstelling van de plm. 15.000 kleine zelfstandi gen, die volgens de bepalingen van de noodwet kinderbijslag thans voor een uitkering in aanmerking komen. Het stopzetten van deze uitkeringen zon der meer zou voor bedoelde kleine zelfstandigen een terug dringen van hun levenspeil tot gevolg kunnen heb ben en zal door deze groepen zeer moeilijk gedragen kunnen worden. De Wereldbank heeft goedkeuring verleend voor een lening van 2,5 mil- lioen dollar aan Jordanië en Syrië. Het geld zal gebruikt worden voor de financiering van een nieuwe olie raffinaderij, welke te Mafraq ge bouwd zal worden en voor beide lan den gemakkelijk bereikbaar zal zijn. Deze dagen zijn voor de Franse generaal Aumeran tegelijk da gen van vreugde en woede. Het begon enkele weken terug met zyn succes in de Franse Nationale Verga dering, waar hy vla een eenvoudige motie van orde het Europees Verde digingsverdrag torpedeerde. Welis waar had hij daarby dè hulp nodig van honderd communisten in de Na tionale Vergadering, maar dat mocht de vreugde van Aumeran niet druk ken. Later werd dc vreugde licht ver duisterd toen Londen het voorstel lanceerde om maar direct een „con ferentie van acht" bijeen te roepen voor een oplossing van het Duitse herbewapeningsvraagstuk. De gene raal Aumeran ven-iel daarop in een toestand van sombere woede. HH schreef in een Franse krant, dat het Franse volk alleen reeds door dit voorstel ten diepste beledigd werd. Want Frankrijk werd door de Engel sen beschouwd als „een van de zes E. V.G.-landen", letwel één van de zes en daarmee werd Frankrjjk gevoegd bij zulke verslagen landen als Duits land en Italië, van wie één zelfs niet eens souverein is. Bovendien werd Frankrijk gevoegd bij drie landen Nederland. België en Luxemburgdie men niet anders dan kleine landjes kon noemen. De generaal Aumeran vond dat on- verdragelyk en daarom schreef hy nadrukkelijk in die Franse krant dat het verwerpen van de E. V.G. alleen maar kon betekenen: „Wij Fransen behoren tot de vijf wereld machten enwy willen een we reldmacht blijven". Welnu de generaal heeft thans op nieuw rede tot vreugde, want de „con ferentie van acht"in Londen gaat niet door. By de opiniepeiling in Bonn en in Parijs zijn ae Engelse diploma ten tot de conclusie gekomen, dat het niet voldoende is de ministers van de E.V.G.-landen naar Londen te laten komen om hen daar met de ministers Dulles en Eden een schema te laten uitdokteren voor de inschakeling van de Duitse strydkrachten bij de West- Europese defensie. Men zou in Londen voor precies dezelfde moeilijkheden komen te staan als in Brussel, waar Mendès- France eigenlijk alleen maar eiste, dat Italië, Duitsland en de Benelux- landen zich zouden toevertrouwen aan de leiding van de „grote mogend heid" Frankrijk. Waarheen die Fran se leiding zou voeren wist Mendès- France niet precies aan te geven be halve dan, dat hy Mendès-France zich zou moeten handhaven als premier van Frankrijk. Daarom daaide en draait alles voor Mendès- France. Nu heeft hy aan Londen laten we ten, dat er geen „conferentie van acht" kan komen en dat er verscheidene maanden nodig zul len zijn voor het ontwerpen van een methode tot het inschakelen van de Duitse strijdkrachten bij de Westelij ke defensie. Hoe zal Mendès-France zich in de maanden handhaven als premier? Hij heeft al dat is te Parijs bekend geworden gepraat met de Russen, die hem als maar willen interesse ren voor een ontwapend Duitsland en die de onlangs in Londen stopge zette ontwapeningsconferentie weer op gang willen brengen. Het is zeker, dat de Russen in de komende vergadering van de Ver enigde Naties met volle kracht pro paganda zullen maken voor „ontwa pening-wereldvrede" naar Russisch recept. Precies als ongeveer de helft van de Bntse Labourpartij is ook de helft van de Franse socialisten veel meer geporteerd door ontwapening dan voor herbewapening van Duitsland. ie Franse socialisten heeft Men dès-France nodig om in de Na tionale Vergadering staande te blijven en daarom zal Mendès-France het nntwapeningsspelletje tot het uiterste meespelen al was het alleen maar om de Franse socialisten er van te overtuigen, dat er met Rus land geen accoord te treffen valt. En dat dus daarom noodgedwon gen de herbewapening van Duitsland aanvaard moet worden. De Gaullisten en conservatieven wil hij mee krygen door een systeem van contröle op de Duitse wapenfa- bricage te ontwerpen. Dit systeem zou inhouden, dat wel Frankrijk een volwaardige wapenindustrie krygt, maar dat Duitsland met een soort vleugel-lamme wapenindustrie moet volstaan. Ook zou er blyvende contröle moe ten komen op de militaire uitgaven der West-Europese landen. Als dat allemaal goed gaat zal Mendès-France tegen het einde van dit jaar of begin volgend jaar gereed zijn om de West-Europese defensie in de Franse Nationale Vergadering aan de orde te brengenen zich zelf te handhaven als premier. D' „HET SPECTRUM". De pocket-uitgaven van „Het Spec trum' (Utrecht-Antwerpen) hebben een zekere vermaardheid verworven en veelal beslist niet ten onrechte, want in de Prisma-serie van deze uit geverij verschenen reeds vele lezens- en wetenswaardige werkjes. Aan deze serie is thans weer een tweetal toegevoegd en wel „Vertel lingen van ae pelgrims naar Kantel berg" door Geoffrey Chaucer, in een vertaling van A. J. Barnouw, en „Ci taten". verzameld door C. Buddingh. De „Vertellingen" zrjn opgetekend uit de mond van de leden van een laat-middeleeuws gezelschap, dat evenals in de „Decameroné" ge noopt wordt de tyd te korten met net doen van verhalen. Het is beslist geen werk om in één adem uit te lezen; daartoe zijn onderwerpen en stijl van deze verhalen beslist niet geëigend, maar „met nu en dan een snufje" biedt dit boek veel te genieten. Van „Citaten" valt weinig meer te zeggen, dan dat het citaten zyn. En kele duizenden nog wel, zodat we de heer Buddingh toch wel menen te moe ten herinneren aan Goethe's woorden: „In der Beschrankung zeigt sich der Meister" Wanneer we even cite ren mogen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5