DE MOEILIJKE WEG VELPON DRIE BOEIENDE PRODUCTEN IN DONDERDAG-PROGRAM AFDELING ZEELAND K.N.V.B. WIL REORGANISATIE VOETBALSTANDEN Amsterdamse Beurs Kunstgebitten JIMMY BROWN bij de Recherche 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 SEPTEMBER 1954 FILMS IN ZEELAND „City Lights" werd geprolongeerd. Charlie Chaplin's meesterwerk uit 1931 „City Lights" trekt ook in Zee land wederom grote belangstelling en deze film werd dan ook gepro longeerd in Electro (Middelburg), zowel als in Grand (Goes) en in Alhambra (Vlissingen). Nog steeds beleven honderden vreugde aan het sublieme spel van de grote filmclown in deze rolprent, die min of meer een parodie is op de geluidsfilm en waarin talrijke bijzonder geestige scènes voorkomen. Chaplin schuttert weer op een ver rukkelijke wijze als een haveloze zwerver met bolhoed en wandel stok door deze in feite wat sim pele geschiedenis, die dank zy Chaplin van tijd tot tijd zelfs ver mag te ontroeren! In „Terugtocht der Helden" (Luxor), KERKNIEUWS. Ds. Barnard naar Amsterdam Op Zondagavond 12 September is in de Westerkerk te Amsterdam de be vestiging vastgesteld van ds W. Bar nard (de dichter Guillaume van der Graft), die in Juli j.l. door de Gene rale Synode der Ned. Herv. Kerk wérd beroepen tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden voor het secretariaat der commissie „Kerk en Cultuur" van de Hervormde raad voor de zaken van kerk en samenleving. De Generale Synode beriep ds Bar nard, die predikant was te Nijmegep, naar aanleiding van zijn benoeming tot studie-secretaris van de „Prof. dr G. van der Leeuw-stichting". Als be vestiger zal optreden namens de Ge nerale Synode ds W. G. Overbosch, voorzitter van genoemde stichting. Zondagavond was de opstandings- kerk op de Kwakkenberg te Nijmegen geheel bezet tijdens de dienst, waarin ds Barnard officieel afscheid nam als predikant van de Ned. Herv. gemeen te. Hij nam node afscheid van Nijme gen, maar troostte zich met de ge dachte dat hij de cultuur ook in godsdienstige geest op breder plan zal kunnen dienen in het belang van kerk en staat. Ds N. R. Hefting bracht hulde aan ds Barnard voor zijn vruchtbare ambtsvervulling gedurende vier jaar in Nijmegen. Ds Barnard dankte allen die hem in zyn geestelijke arbeid in Nijmegen hadden geassisteerd. Dr. J. van Beek 75 jaar. Woensdag 8 September a.s. zal dr. J. van Beek te Zeist, emeritus predi kant van de Ned. Herv. kerk zijn 75e verjaardag vieren. Dr. Van Beek werd in 1906 door het Provinciaal Kerkbestuur yan Zeeland toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk en deed op 4 Augustus 1912 zijn intree in zijn eerste gemeente Waterlandkerkje (classis IJzendijke). In 1917 verwisselde de ju bilaris deze gemeente met die van Hoogwoud (classis Hoorn), vanwaar hij op 5 December 1926 naar Hippoly- tushoefOosterland (classis Alk maar) vertrok. Deze zijn derde en laat ste gemeente diende dr. Van Beek tot 1 October 1944, toen hem op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. NED. HERV. KERK. Beroepen te Langerak, vac. W. H. van Kooten, M. Bergsma, cand. te Putten. Beroepen te Grijpskerk, J. W. Mazurel. cand. te Haarlem. Aangenomen naar Bierum, W. F. van der Staat, vic. te Noordwijkerhout. BEROEPBAARSTELLING. Ds. W. E. M. Eggink te Oegstgeest. v.h. predikant bij de Presbeterian Church in Amerika is beroepbaar verklaard. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Bierum, J. de Boer te Amsterdam-N. Bedankt voor Loenen a. d. Vecht. M. J. Vermeer te Nieuwbeets. examens. Voor het zendingsexamen zijn geslaagd de dames C. Ardon, G. Worst, J. H. A. Kottier, mevr. J. Molbach-Hooft, C. H. Pruim en C. W. v. d. Werff en de heren H. Alblas, C. de Bruin, B. G. Kegge en P. v. d. Steneker. EVANG. LUTH. KERK. Drietal te Utrecht, vac. ds. C. F. Nolte, dr. H. J. Jaanus te Rotterdam, ds. H. L. G. Ouwerkerk te Tiel en ds. A. Johannes te Delft. Vlissingen) is getracht een beeld te geven van de „weg terug", die Ame rikaanse mariniers in de Korea-oor- log moesten afleggen. Een oorlogs film derhalve en helaas een weinig overtuigende. Het verhaal is niet origineel en de uitwerking evenmin geslaagd. De mannen zijn in deze rolprent wel héél erg dapper, te dapper om aanvaardbaar te zyn DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Grand (Goes) „Ontwrichte jeugcr', met in de hoofdrollen William Bendix, Hoa- gy Carmichael en Stanley Clements. Onder regie van Willis Goldbeck slaagde men er in een uitnemende film te maken over Amerika's gro te stadsjeugd. De belevenissen van de welhaast tot misdaad voorbe stemde aartsbqefjes zijn boeiend, veelal ontroerend en „Ontwrichte jeugd" werd inderdaad een „waar schuwend voorbeeld." Alhambra (Vlissingen) brengt „De gele ballon"; een beklemmende film, waarin een kind (Andrew Ray) in de greep komt van een bezeten moor denaar (William Svlvester). Jac. Lee Thompson voerde met strakke hand de regie en zo ontstond een thriller, die boeit van minuut tot minuut en waarin knappe staaltjes van milieu tekening te zien worden gegeven. „Encore" (Electro, Middelburg) bestaat uit drie verfilmde korte ver halen van W. Somerset Maugham; drie juweeltjes, en na „Quartet" en „Trio" eveneens films naar ver halen van Maugham kan men ook over „Encore" alleen maar enthou siast zijn. De kwaliteiten van Maug ham als korte verhalenschrijver wor den ook op het witte doek ten volle recht gedaan. M. Koolhaas treedt af als voorzitter van Ajax Naar de Nieuwe Rotterdamse Cou rant verneemt, is de heer M. Kool haas. voorsteller van de ongelimiteer de premiebetaling aan spelers van de eerste klasclubs in de K.N.V.B., afge treden als voorzitter van Ajax. aan gezien de spelers van deze vereniging vergoedingen eisten welke het door het bestuur voorgestelde bedrag ver re te boven gingen. WIELRENNEN De wedstrijd van de Tour- ploeg in Vlissingen. Aantrekkelijk programma. De wedstrijd van de Nederlandse Tourploeg In Vlissingen op Zondag 19 September Is nu geheel geregeld. De organiserende vereniging, de Z. W.C. „Scheldemond", Is er mede door de medewerking van het ge meentebestuur van Vlissingen in ge slaagd, om een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. Zoals bekend, wordt de wedstrijd fehouden op de nieuwe sintelbaan, ie hiermede dus voor de eerste maal gebruikt zal worden. Om half d.ie wordt begonnen met een huldi ging van de tourploeg. Dadelijk daarna volgt een koppelwedstrijd over 100 ronden, in totaal 45 km. Deze wedstrijd wordt gevolgd door een afvalkoers over 27 ronden, waarbij na elke drie ronden telkens de laatste renner uit de strijd wordt genomen. De dag wordt besloten met een kleine „Tour de France". Dit is een wedstrijd over totaal 120 km, waarbij elke étappe uit de ech te tour in een bepaald aantal ron den wordt uitgedrukt. Elke étappe heeft een étappewinnaar en een klassement, waarbij aan de winnaar drie punten, aan nummer twee twee punten en nummer drie één punt zal worden toegekend. Het belooft dus wel interessant te worden, ook al omdat door een be paalde clausule in het contract er van een show geen sprake zal kun nen zijn. De renners zullen er be hoorlijk strijd voor ..loeten leveren. Bovendien zal de Koninklijke Har monie „Ons Genoegen" in de pau zes voor muziek zorgen. De voorverkoop is reeds begon nen, maar het aantal plaatsen is, gezien de nog niet gereed zijnde ac comodate, beperkt. In overleg met het bestuur van de V.C. Vlissingen, die op dezelfde tijd een thuiswedstrijd voor de compe titie zou moeten spelen, is aan de K.N.V.B. verzocht, hiervan uitstel te verlenen. Louison Bobet heeft het criterium der Azen. gehouden in Hippodrome van Long- champ te Parijs over 100 kilometer, ge wonnen in 1 uur 55 min. 47 sec. De ge middelde snelheid van de Fransman be droeg 51,871 kilometer per uur. Tweede werd zijn landgenoot Anquetil in 1 uur 55 min. 50 sec en derde Koblet (Zwits.J in 1 uur 55 min. 53 sec. Aantal eerste klassers te groot Een destijds daartoe door het be stuur van de K.N.V.B. afd. Zeeland benoemde commissie, onder voorzit terschap van de ontwerper van het plan tot reorganisatie van het Zon- dagvoetobal, de heer J. J. den Boer, en bestaande uit vertegenwoordigers van de K.N.V.B. en de afdelings verenigingen uit de districten Zuid- Beveland, Walcheren en Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen, is thans met haar ontwerp gereed gekomen. Aangezien men van mening bleek, dat het aantal le klasse elftallen te groot is in verhouding tot het aan tal 2e en 3e klasse elftallen, waar door een regelmatige toepassing van de promotie-degradatieregeling on mogelijk is en bovendien jaarlijks in delingsmoeilijkheden moesten worden overwonnen, legt men thans het on derstaande ontwerp voor aan de op 18 Sept. a.s. te houden jaarvergade ring van de K.N.V.B. afd. Zeeland. 1. Toepassing, ingaande van het seizoen 1954'55 van versterkte de gradatie tot gevormd zal zyn: 1 afdeling le klasse van 10 elf tallen; 1 afdeling res. le klasse van 10 elftallen; 2 afdelingen 2e klasse van ieder 10 elftallen; 3 afdelingen 3e klasse van ieder 10 elftallen. 2. In de 2e klasse, voor zover mo gelijk, een indeling Le handhaven van combinatie West Z. Vlaanderen, Wal cheren en O. Z. Vlaanderen-Beveland. In de 3e klasse handhaving van de combinatie W. Z. Vlaanderen-Wal- cheren; O. Z. Vlaanderen-Beveland en Walcheren-Beveland. Bovendien wil men promotie van daarvoor in aanmerking komende elftallen verplicht stellen. Het voorstel omvat voorts een promotie-degradatieregeling voor al le klassen. In verband met de reis kosten en moeilijke verbindingen dient de competitie op Schouwen- Duiveland gehandhaafd te worden. Het komt ons voor dat bovenstaand voorstel zoveel aantrekkelijks bevat (o.m. het euvel van te kleine of te grote afdelingen met als gevolg IVz of dubbele competities uitsluit) en ook uit financieel oogpunt voordelen biedt nu de post reiskosten aanmer kelijk kan worden verlaagd, dat het zonder enige twijfel een gunstig ont haal bij de Zeeuwse verenigingen zal vinden. MOTORSPORT Oriëntatierit Zeeuws kampioenschap K.N.M.V. Titel voor „De Zeeuwen". Zaterdagmiddag werd op Zuid-Be veland het provinciaal kampioenschap kleine betrouwbaarheidsritten van de K.N.M.V. verreden. Het was een oriëntatierit over een afstand van 78 km met start en finish te Goes. De voorgeschreven gemiddelde snelheid bedroeg 36 km per uur en in totaal waren er, de finish inbegrepen, acht controles. Er vertrokken 30 deelnemers, onder wie zeven automobilisten, die in een afzonderlijke klasse reden en wier prestatie niet meetelde voor het club kampioenschap. Er viel één uitvaller te noteren, terwijl vier deelnemers moesten worden gedisqualificeerd, om dat zij te veel controles hadden ge mist. De deelnemers hebben het door de zware regenval niet gemakkelijk ge had. De motorclub „De Zeeuwen" uit Middelburg, die vorig jaar als enig ingeschreven club kampioen van Zee land werd, kwam ook nu weer goed koop aan de titel, omdat het de enige club was, die met voorgeschreven mi nimum-aantal van drie deelnemers aan de finish kwam. De solo-kampioen van vorig jaar, R. Joosse uit Nieuw- land, moest ditmaal met de tweede plaats genoegen nemen en zijn titel afstaan aan Arie Bouwens uit Middel burg. De voorlopige uitslag luidt als volgt: Solo-klasse: 1. A. Bouwens, Schelde- gouwen, Middelburg, 8 strafpunten; 2. R. Joosse, De Zeeuwen, Nieuwland, 31; 3. Den Hollander, De Zeeuwen, Mid delburg, 32; 4. dr. J. C. Arends, Hans- weert, Scheldegouwen, 119; 5. A. Eversdijk, Inter Scaldes, Goes, 123. Duo-klasse: 1. Van Rijn, MACA, Axel. 122; 2. F. Weststrate, Inter Scal des, Kattendijke, 122; 3. Van Hijfte, Scheldegouwen, Middelburg. 123; 4. Bollee, Scheldegouwen, Middelburg, 121; 5. A. Kodde, De Zeeuwen, Mid delburg. 137. Auto-klasse: 1. D. Meeuse, MACA, Terneuzen, 4; 2. J. Leys, Inter Scal des, 22; 3. Allewijn, Inter Scaldes, Hoe- dekenskerke, 24; 4. Wabeke, MACA, Axel, 30r 5. Mevcouw N. M. de Dreu- Sohier, Inter Scaldes, Goes, 99. BOKSEN Bep van Klaveren verloor van Terry Ratcliffe In de Ahoyhal te Rotterdam zijn Maandagavond internationale boks wedstrijden gehouden. In het weltergewicht verloor de Ne derlander Bep van Klaveren door in terventie van de scheidsrechter in de vierde ronde van de Engelsman Terry Ratcliffe. De wedstrijd werd gestaakt, omdat de Nederlander een bloedende oogwond had opgelopen. Lichtgewicht Vicky van der Berg (Nederland) won op punten van de Belg George de Vos. De Nederlandse weltergewicht Frits van Kempen won door opgeven in de zesde ronde van de Belgische middengèwieht Richard Denis. Wij publiceerden in ons blad van Zaterdag j.l. een staat een gehele pagina waarop belangstellenden de voet- balstandenlijst van de eerste klasse K.N.V.B. en van de Be roepsvoetbalbond zelf kunnen bijhouden. De Provinciale Zeeuwse Courant is bereid van deze staat afdrukken te verstrekken op beter papier gedrukt. Die af drukken worden indien er voldoende interesse voor be staat tegen betaling van 0,30 franco toegezonden. BESTELBON. Zendt mg ex. voetbalstandenlijst k 0,30 per stuk franco aan: Naam: Adres: 4 Sept. 6 Sept. Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (314) 100 100 Nederland 1947 (3%) 3 99% 99%' Nederland 1937 3 96% 97% Dollarlening 1947 3 99% 94% Investeririgscertificaten 3 100 V* 100% Nederland 1962-64 3 101 101% Nederland N.W.S. 2% 78% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 151 150% Ned. Handelmij. 191% 191% A.K.U. 227% 227% Bergh's en Jurgens 299% 29914 Calvé-Delft 205 202 kon. Ned. Hoogovens 219% 245% Unilever 379% 377% Ned. Kabelfabriek 229 227 Phinps 281% 278% Wilton-Feijenoord 217% Billitop Kon. Petroleum Mij. 430 428% Amsterdam Rubber 901% 90% Holland Amerika Lijn 160% 160% Kon. Paketvaart 132% 136 >4 Rotterdamse Lloyd 140% 140 Ned. Scheepvaart Unie 149 149 Stv. M(j. Nederland 129% 130 DENTOFIX houdt ze stevig op hun plaats! Uw gebit raakt niet meer los, wanneer U 's morgens een weinig DENTOFIX op de plaat strooit. U heeft dan de ge hele dag een heerlijk gevoel van ze kerheid en welbehagen, want DENTO FIX doet zijn plicbtl Dit moderne, anti septische poeder werkt ais een be schermend kussen cn houdt bovendien de adem fris. Prijs per strooibus slechts f 2,35) bij apotheken en drogisterijen. HOOG EN LAAG WATER 8 September Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 10.06 10.31 10.52 llrl3 11.30 U.+N.A.P. 1.20 22. 1.39 1.55 0.98 1.15 U.+N.A.P. 1.36 23.13 1.55 23.38 1.71 23.59 1.15 U.—N.A.P. U.—NJk.P. 3.43 3.54 4.28 4.30 4.36 1.28 1.48 1.18 1.33 16 28 16.41 17.15 17.22 17.19 1.36 1.58 1.75 1.24 1.41 51. De dagen, dat Miebét op haar kamertje zat opge sloten. gingen heel rustig voorbij. Er gebeurde eigen lijk niets. Jimmy ging af en toe de stad in, in de hoop iets te ontwaren, dat hem een stapje verder kon bren gen. maar tot zijn grote spijt gebeurde dat niet. Hij liep af en toe even bij commissaris Pakaan naar binnen, maar deze had ook al geen nieuws. Het huis. waarin Kitty Kifterink woonde, stond onder toezicht, maar tot nu toe had dit niets opgeleverd. Het meisje ging al leen uit om by de bakker wat brood te halen en bij de melkboer boter en wat eieren. Voor de rest zat zij thuis. Telefoon had dat huis niet en post was haar niet gebracht. „Zou ik het dan toch mis hebben?" vroeg Jimmy de commissaris. Deze haaide zijn schouders op. „We moeten de moed niet zo gauw opgeven, meneer Brown", zei hij welgemoed. „Dat Juffertje krijgen wij heus wel te pakken. Ze Is slim. Ze begrijpt zelf ook wel, dat zij onder verdenking staat en daarom houdt ze zich nu zo koest mogelijk". Een ander, die zich koest hield, was Miebet. Ze was in bed gekropen en bracht de da gen door met slapen. Urenlang kon zij slapen. Maar toen Jimmy haar op de avond van de derde dag kwam zeggen, dat haar kamerarrest voorbij was, duurde het toch niet lang of zij kwam naar beneden waar Jimmy en Jackie in de huiskamer op haar zaten te wachten. Midden op de tafel stond een grote schaal met mok kataartjes. roomsoezen en ander lekkers. „Ga je gang Miebet", zei Jimmy glimlachend. „Tast toe en laat het je maar lekker smaken!" 124% 126 114 H3%' 108 192 192 1. 147 147 37% 19% 16% 16% 38% 73% 76% 80% 80% 48% 83% 59% 52j"s 24 90% 50% 50% 155 155 137 136% 125% 126 125 127 129% 123% 128 128% 124% 114% 114% 111% 112% 110% 110% uitermate saaie H.V.A. Deli Mij. Bank v. Ned. Gem, Bank v. Ned. Gem. Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Baltimore-Ohio Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental Shell oil Company A.K.U. 4 Premlelcnïngen: A'dam Olympiade A'dam premielening 1951 's-Gravenhage 1952 I 's-Gravenhage 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 Breda Eindhoven 1954 Enschede Het is Maandag een vertoning geworden op de Amsterdamse Effectenbeurs. Wallstreet blijft wegens Laborday gesloten en men is hier be nieuwd hoe de .Amerikaanse effecten beurs zal reageren op de-schietpartij bo ven Formosa. Publiek en beroepshandel gingen dan ook zeer voorzichtig te werk en van veel activiteit viel niets te be speuren. De internationale soorten no teerden 1 2 punten lager, uitgezonderd AKU die zich uitstekend wist te hand haven. Hoogovens 5 punten op retour. Zonder aanwijsbare oorzaak werd Maan dagmiddag plotseling de hoek in K.P.M. opengemaakt. Dit fonds ontmoette enige vraag en was circa 3 punten beter op 336. Van de weeromstuit trok ook Java- China Paket een puntje aan. Overigens was de stemming op de Scheepvaartafde ling prijshoudend. Op de Indonesische sector was HVA Maandag favoriet. Be taald werd tot 127, dus ruim 2 boven Vrij dag. De handel was echter van beschei den omvang. Rubbers en Tabakken ble ven een kleinigheid bij het vorige niveau ten achter. Algemene exploratie weer in open hoek en een puntje beter. Guldens beleggingen stil en zonder belangrijke verschillen. Prolongatie 2Va procent. Amsterdamse wisselmarkt. Amsterdam, contante prijzen. Londen 10.61 10.62%; New-York 3.78 15/16—3.79 7/16, Montreal 3.90%—3.9114, Parijs 1.0855—1.0875, Brussel 7.59—7.60, Frankfurt 90.51 —90.61, ZUrich 86.98—87.08. Zürlch (vrije francs) 88.44—88.54, Stock holm 73.1673.26. Kopenhagen 54.62—54.72, Oslo 52.99—53.09, Braz. dollar 3.79%3.80%, nominaal Ar gentijnse verrekeningsdollar 3.82% —3,33% nominaal; Japanse verre keningsdollar 3,79143,8014. Vvvvvvv\A/vvvvv^^^A^^^<vvv Advertentie. lijmt alle stukken (behalve ingezonden stukken) FEUILLETON door BARBARA STANTON Wat zou Peter op het ogenblik doen? Praten met zijn grootmoeder (die haar, Jill desgevraagd maar heel koeltjes onmiddellijk een vrij week einde had toegestaan) of in zijn ka mer gebogen zitten over allerlei blauwdrukken? Die arme Peter. Ze had hem de laatste weken schandelijk verwaarloosd en hoopte maar dat hij zich niet beledigd zou gevoelen. Toen hoorde ze, als uit de verte, Dick plot seling zeggen: „Ik schijn geen sigaret ten meer te hebben. Mag ik er één van jou nemen?" „Natuurlijk Dick". Ze schoof de ko ker naar hem toe en vrjjwel onmiddel lijk ontdekte hij de inscriptie. „Aha!" grinnikte hij. „l»js die Peter, oma's lieveling, is, zoals ik al dacht, een beetje op jou verliefd". Zijn toon prikkelde Jill, maar ze wist' zich te beheersen. „Of geeft hij aan al zyn vriendin netjes zulke dure sigarettenkokers?" ging Dick voort. „Wees niet bang, kindlief; ik ben niet jaloers. Per slot van rekening zou je niet hier zyn als je van hem hield, nietwaar? O. ik neem het de jongen heus niet kwalijk, dat hjj je aanbidt, maar in zijn plaats zou ik je niet onder myn neus hebben laten wegkapen, als laatst in het Pla za. Die goeje ouwe Peter, hg kan het waarschijnlijk niet helpen, dat hij zo'n stumper is", grinnikte hij. Jill lachte niet mee; ze was integen. deel plotseling woedend geworden en had het wel willen uitschreeuwen: „Hy is geen stumper, helemaal niet... hij is er wel een dozijn van jou waard". Ze sprak die woorden niet uit, maar vroeg zich verbaasd af, waarom ze in haar waren opgekomen. Immers, wat betekende Peter voor haar? Ze hield immers van Dick! Of... Haar gelaatsuitdrukking verander de niet, want ze slaagde er in, te blij ven glimlachen... maar inde volgende ogenblikken nam ze een besluit, dat van doorslaggevende betekenis zou blijken. Hoe dan ook, of ze al dan niet van Dick hield, ze wist nu, dat een week einde met hem onmogelijk was. Waar om. had ze moeilijk kunnen uitleggen, maar haar besluit was genomen. Wellicht zou het eerlijker geweest zijn, Dick dit in zijn gezicht te zeggen, maar daarvoor schrok ze terug. En daarenboven was ze bang, dat haar besluit, hoe stellig ook op dit ogenblik als sneeuw voor de zon zou verdwijnen wanneer hij er in slaagde, haar te om helzen. Gelukkig bleek het voornemen ge makkelijk uit te voeren. Terwijl Dick nog een likeurtje bestelde en zei, dat hy nog even een straatje zou omlopen, begaf ze zich onder een geloofwaardig voorwendsel naar boven, pakte haas tig haar koffer en schreef snel een briefje, van de volgende inhoud: „Het spijt me Dick, maar ik heb me vergist en houd niet ge noeg van je. Trouwens, jij hebt me, geloof ik, ook niet echt lief. Misschien zul je me nu haten, maar in elk geval zullen wij el kander wel niet meer ontmoe ten. Vaarwel dus en het beste! Wees zo goed mijn koffer, die ik om begrijpelijke redenen niet mee wilde nemen, af te geven op het Victoria-station en mij het regu te sturen. Jill" Na herlezing van het geschrevene stopte ze het briefje in een enveloppe, adresseerde die met „Dick" en legde ze op een in het oog vallende plaats neer. Daarna zette ze haar hoed op, nam haar tasje en verliet, met de mantel over de arm, de kamer. Toen ze de trappen afliep ze had opzettelijk niet de lift genomen klopte haar hart vlugger dan gewoon lijk. Als Dick nu niet eens aan zyn plan, om nog een kort wandelingetje te maken, gevolg had gegeven en in dc conversatiezaal zat! Ze konden toch moeilijk een „scène" maken ten aan- schouwe van de andere gasten. Gelukkig was er geen spoor van hem te zien, maar toen Jill de open zwaaiende buitendeuren naderde hoor de ze de nachtportier beleefd tot ie mand zeggen: „Het spijt rao mevrouw maar er logeren hier geen meneer en mevrouw Crawlaye", „Dank u", antwoordde een beken de stem en toen ze zich omwendde keek Jill in de verschrikte ogen van Shirley. HOOFDSTUK XVL „Hoe heb je me weten op te sporen Shirley?" vroeg Jill. Ze zaten nu beiden tegenover elk aar in een treincoupé, op weg naar Londen. Gelukkig bad Shirley haar taxi aangehouden, zodat ze precies twee minuten voor 't vertrek ae laat ste trein hadden gehaald. Ook hadden ze op dit late uur een leeg comparti ment kunnen bemachtigen en was er dus gelegenheid tot het geven van de nodige ophelderingen. „O, het was heus erg eenvoudig", antwoordde Shirley. „Mevrouw Angell had blijkbaar al vermoed wat er gaan de was en toen er Woensdag tijdens je afwezigheid een telegram voor je kwam nam ze de vrijheid dat te ope nen! 't Had immers dringend kunnen zijn en omgaand antwoord noodzake lijk, beweert ze. Hoe dit zij, na lezing heeft ze de omslag weer keurig dicht geplakt en mij een briefje geschreven haar de volgende morgen om elf uur te bezoeken. Zy zou jou wel een paar boodschappen opdragen, om je uit de weg te krijgen". Jill bloosde hevig, maar bewaarde het stilzwijgen. „Natuurlyk was ik erg nieuws gierig", ging Shirley voort „en vol deed ik aan haar verzoek. Ze draai de er niet lang omheen, maar ver telde me ronduit, dat ze alle reden had, om je van zekere plannen voor het weekeinde te verdenken. Toen ze de naam van de jonge man in kwes tie noemde, wist ik dadelijk dat het die oude kennis van je was, maar ik vond het onnodig, haar verdere bijzonderheden mee te delen". „Was ze erg boos?" vroeg Jill, nu met gloeiende wangen. „Meer bezorgd dan boos. Ze zei, dat de jonge crawlaye wel succes b;' sommige meisjes zou hebben, maar dat ze jou als te verstandig om zich in zijn net te laten vangen had beschouwd. Ik breng alleen maar haar eigen woorden over", ginv Shirley haastig voort, alsof ze zichzelf bijzonder tactloos vond. „En ze vroeg mij, of ik ook een middel kon bedenken, om je bijtijds af te houden van een stap, die je je hele verdere leven zou betreuren". „Ik opperde toen het plan, dat zy op wie je immers volgens je eigen woorden erg gesteld was open hartig met je zou praten, maar zij zelf achtte dit nutteloos; je zou, dacht ze, toch niet naar rede willen luisteren. Van haar kant stelde ze daarop voor, dat ik je vader zou inlichten. Hij zou de jonge Crawlaye moeten opsporen en hem verbieden, Jill ooit weer te ontmoeten of met haar in contact te treden". „En hèb je het vader verteld?" vroeg Jill zacht, maar toen Shirley het hoofd schudde, ademde ze ver licht op. „Neen, want ik begreep, dat het een vreselijke schok voor hem zou zyn. Ik liet mevrouw Angell in de waan, dat ik het zou doen, maar be sloot zelf te handelen. Dick's tele foonnummer vond ik in de gids, maar telkens als ik opbelde kreeg ik geen antwoord. Nu, ik was 'al zowat ten einde raad, toen ik er eensklaps aan dacht, zijn vrouw op te bellen. Een secre taris of zo iemand antwoordde en wilde natuurlyk weten, waarover het ging. Toen zie ik, dat het een strikt persoonlyke aangelegenheid was betreffende haar man en even later kwam Jennifer zelf aan het toestel. Als met een plotselinge in geving vroeg ik haar om een onder houd betreffende een spoedeisende zaak, waar haar echtgenoot by be trokken was. i ;<Wordt vervolgd.);

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6