KAPPIE IN WILDWEST WENNEKER WALCHERSE BURGEMEESTERS EN SECRETARISSEN BIJEEN WALCHEREN VEEKEURINGEN NEDERLANDS STAMBOEK IN DEN BOSCH Oude Proever SPORT EN WEDSTRIJDEN KLM1 uit dü 1ETHFR VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUW8E COURANT 5 Onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans van Kouae- kerke en Biggekerke vergaderde Donderdag de vereniging van Burge meesters en Secretarissen op Wal cheren in hotel „De Burg" te Middel burg. Tijdens deze bijeenkomst wer den de voordrachten opgemaakt voor drie zetels in het bestuur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen „Walcheren", waarin vertegenwoor digers van de gemeentebesturen zit ting hebben. Deze vertegenwoordi gers treden per 1 Januari periodiek af. De gewoonte is, dat de gemeen ten benoemen uit de voordrachten, die door de Vereniging van B. en S. wordt opgesteld. De voordrachten luiden: 1. A. H. S. Stemerding, burgemeester van Sou- RAAD SEROOSKERKE (W.) Gemeentebegroting 1955 aangeboden. De raad van de gemeente Seroos- kerke (W.) kwam in vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester P. Dregmans. Besloten werd tot het verlenen van 55. subsidie aan de doofstommenschool „Effa- tha". Tot wederopzeggen werd aan de dienst voor geestelijke volksge zondheid in Zeeland een subsidie toe gewezen van 3 cent per inwoner per jaar. Het bibliotheekcomité te Se- rooskerke verkreeg 5 cent subsidie per boek. Vervolgens besloot de raad tot het verhuren van een arrestan tencel aan de Staat der Nederlanden. Voor het houden van een fokveedag op Walcheren werd 10.beschik baar gesteld. Het presentiegeld der raadsleden werd vastgesteld op 7,50 per lid per bijgewoonde vergadering. Tenslotte werd de gemeentebegroting voor de dienst 1955 aangeboden. Oost- en West-Souburg Rïngrijderij Zaterdag a.s. zal te Souburg de ring worden gereden. De ringrijderij, waaraan een 25-tal ruiters zal deel nemen, wordt gehouden op het ter rein achter de Julianaschool. Concert Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H Prinses Wilhelmina, gaf de muziekvereniging „Vlijt- en Vol harding" te Souburg een concert in de muziektent aan het Oranjeplein. Na het concert werd een muzikale rondgang gemaakt door een deel der gemeente. Voor het concert en de mars bestond grote belangsteling. Oostkapélle CONCERT Te Oostkapelle gaf de muziekver eniging „Crescendo" een concert in de muziektent. Mede dank zij het mooie weer was er voor dit geslaag de optreden veel belangstelling. ZUID-BEVELAND Politie doolde houtvuur. Woensdagavond was een bewoner van de Voorstad te Goes in zijn ach tertuin bezig met het verbranden van een hoopje hout. Daar het ge vaar voor brand in deze bebouwde kom niet denkbeeldig was, achtte de gewaarschuwde politie het veiliger om het vuur met een minimax te ven. burg; 2. mr. W. J. E. Crommelin, burgemeester van Domburg. 1. P. Dregmans, burgemeester van Seroos- kerke (W.); 2. A. de Kam, burge meester van Vrouwenpolder. 1. F. G. Sprenger, burgemeester van Oostka pelle; 2. mr. M. Tydeman, burge meester van Westkapelle. Medegedeeld werd, dat land schapsarchitect C. P. Broerse alle verwezenlijkte beplantingsplannen aan contröle zal onderwerpen. Hij zal de gemeenten over zyn bevindingen rapporteren. Daarna zal aan het con tact, dat terzake tussen de Walcher- se gemeenten en de Stichting „Nieuw Walchei'en" bestaat, een einde ko men. In de toekomst zal met de heer Broerse een bespreking worden ge houden om te komen tot een recht streeks verband tussen de gemeenten en hem. Tenslotte deelde burgemeester Dregmans in zijn functie van voor zitter van het Waterschap-Wegschap Walcheren mede, dat zodra de juiste lengte van de te beheren wegen en het bedrag van de lasten bekend zul len zijn, aan de gemeenten het ver zoek zal worden gedaan om verte genwoordigers te benoemen in het college van beheer van dit lichaam. De heer Dregmans drong er daarbij op aan wanneer het verzoek ontvan gen is hieraan zo spoedig mogelijk' gevolg te geVen. Hoofdschrijver van Griffie nam afscheid. Dezer dagen nam de heer C. J. Kooman, hoofdschrijver ter griffie van de Middelburgse arrondisse- ments-rechtbank afscheid, na een diensttijd van ruim 43 jaar. Ter zit ting van de rechtbank vertolkte de vice-president, mr. P. van Empel, mede namens de officier van justitie, de gevoelens van het college ten op zichte van de scheidende ambtenaar. Hij bracht de heer Kooman dank voor de nauwgezette en ijverige wijze, waarop deze steeds de belangen van dienst behartigde. Namens de halie sprak mr. A. J. van der Weel uit Middelburg, die eveneens gewaagde van de accurates se van de heer Kooman en hem dank te voor de aan de advocaten en pro cureurs verleende medewerking. Hierna werd ter griffie door de griffier, de substituut-griffier, de bu reelambtenaren, en het verdere in het gebouw werkzame personeel afscheid van de heer Kooman genomen. De griffier, mr. J. Muller, "noemde de scheidende een ambtenaar, die in alle opzichten aan anderen ten voorbeeld gesteld kan worden. Voorts werd het woord gevoerd door de bureelchef, de heer A. H. Verbeek, die de dank van de collega's voor de prettige samen werking overbracht. Spr. merkte op, dat het slechts zelden voorkomt, dat een ambtenaar meer dan 43 jaar op dezelfde griffie werkzaam is. De rechtbank, de balie en de col lega's boden de°heer Kooman bg dit afscheid stoffelijke blijken van waar dering aan. Vlissingen Brand op zolder van huis in Vlissingen. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak Donderdagmiddag omstreeks kwart voor vier brand uit op de zol der van het huis van de heer A. V., Walstraat 80 te Vlissingen. Op de zolder bevonden zich o.m. kistén, ou de kranten, dozen enz. Aanvankelijk breidde het vuur zich snel uit en ont stond er een grote rookontwikkeling, maar de brandweer, die spoedig ter plaatse was met een motorspuit en een ladderwagen, wist de brand met een nevelsproeier na een kwartier te blussen. De schade beperkte zich tot de op de zolder opgeslagen goe deren. Terug van vliegeropleiding. Met het m.s. Johan van Oldenbar- nevelt zal Maandag a.s. in Neder land terugkeren de sergeant-vlieger C. Dekker uit Vlissingen, die in Ca nada zijn opleiding tot straaljagerpi loot voltooide. Hem werd op 30 Juni j.l. het militair brevet uitgereikt tij-" dens de „wing-parade" ter ere van de gebreveteerden. OOGST VAN DE STRAAT. De Commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 25 t.m. 31 Augustus. 1954 de volgende voorwerpen als gevonden aan zijn bu reau zijn gedeponeerd: diverse sleutels, portemonnaie's, ceintuur, herenrijwielen, zakje met naaigerei, vulpen, portefeuille, en dat inlichtingen zijn te verkrijgen over de navolgende voorwerpen: broche, kin- dersokjfe, slipover, kimtferwagenkussen, damesschoen, vulpenset, strandschopje, zwembroekjes, schakelarmbandje, ca puchon, vestje, zakdoekje, zakmes, regen jas, portemonnaie's, kinderschoentjes, parapluie, kinderjasje, hangertje, sleutels, handschoen, bootje, mattenklopper, snoer kralen, haarstrik, konijn, badpakje enige autopeds. Geen vliegende schotel Stijlvolle herdenking van bevrijding van Goes. Rott. Philharmonisch Orkest zal Beethoven-programma uitvoeren. Vrijdag 29 October a.s., de dag waarop Goes tien jaar bevrijd zal zyn van de Duitse bezetting, zal dit feit op stijlvolle vvyze worden herdacht. Zoals reeds gemeld, heeft het Goesse actie comité het initiatief genomen om hiertoe het Rotterdams Philhar monisch Orkest, onder leiding van Eduard Flipse, in de Grote Kerk te doen optreden. De voorbereidingen voor dit con cert zjjn thans zover gevorderd, dat het programma van uit te voeren werken bekend kan worden gemaakt. De keuze is gevallen op een Beetho ven-programma, met werken welke passend zijn voor deze herdenking. Geopend zal worden met de Ouver ture „Egmond", waarvoor de compo nist geïnspireerd werd door de tyran- nie, waaronder het Nederlandse volk gebukt ging onder het Spaanse juk. Als tweede nummer zal worden uitgevoerd het Vioolconcert van Van onze adverteerders FA. J. KONRAAD EN Zn. Donderdag opende de fa. J. Kon- raad en Zn., ijzerhandel te Middelburg, haar nieuwe bedrijfspand aan het Domburgs Schuitvlot 23. Sedert de bevrijding moest deze zaak zich voor een deel met een noodpand behelpen, thans is een modern gebouw verrezen, uitstekend gelegen aan een van de toegangswegen tot de Zeeuwse hoofd stad. Deze nieuwbouw mag dan ook een fraaie aanwinst voor Middelburg als zakencentrum worden genoemd. Op de begane grond treft men een grote en uiterst modern ingerichte winkel aan met een grote verschei denheid van artikelen. Het interieur werd in lichte tinten gehouden en maakt een aantrekkelijke indruk. Ruime étalages noden tot een be zoek. Achter de winkelruimte bevin den zich o.a. enkele kantoren. Op de eerste verdieping van het nieuwe pand is een smaakvolle showroom, speciaal voor bouwvakartikelen, als mede een magazijn. Op de binnen plaats worden betonmolens getoond. Het nieuwe gebouw sluit aan bij de rest van het complex toonkamers en opslagplaatsen, aan beide zijden van de Zandstraat. De fa. Konraad mocht op deze heug lijke dag een schat aan bloemstuk ken ontvangen, terwijl voorts zeer velen door een bezoek van hun be langstelling getuigden. Beethoven. Als vioolsolist zal hierby vermoedelijk Theo Olof of Herman Krebbers optreden. Mochten deze he ren niet beschikbaar zyn, dan zal ge tracht worden een buitenlandse vio list te engageren. Na de pauze volgt tenslotte de Vijf de Symphonie, een bekend werk, met als aanvangsthema, het tijdens de tweede wereldoorlog door de Engelse radio zo bekend geworden klopmotief Het programma zal dus ook voor niet=muziekkcnners aantrekkelijk zijn, doch daarnaast is er met het vaststellen van de entreeprijzen voor gezorgd, dat het bezoeken van dit concert ook financieel voor iedereen mogelijk is. De prijzen zullen n.l. 3, 2, 1 en 0.50 bedragen. Gezien het grote succes met het vo rige concert van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest, mag verwacht worden, dat hiervoor ook thans weer een massale belangstelling zal be staan. In de eerste plaats wordt er op gerekend, dat er grote interesse zal zyn van de zijde van de Goesse bevol king. Daarnaast zullen vanzelfspre kend ook bezoekers van elders van harte welkom zijn. Daar het aan- vangsuur op half acht is gesteld, zal het concert tijdig afgelopen zijn. Bo vendien zal met de A.M.Z. overleg gepleegd worden, over het inleggen van extra-busdiensten naar de Beve- landse buitengemeenten. Gapinge Hoofd Chr. school L. Oranje vierde zilveren jubileum. De heer L. Oranje, hoofd van de Chr. school in Gapinge, vierde dezer dagen zijn zilveren jubileum. In verband met dit feit werd hem een huldiging be reid. De heer M. Arendse, voorzitter van het schoolbestuur, sprak met gro te waardering over het werk, dat de heer Oranje in de 25 afgelopen jaren voor het onderwas in Gapinge ver richtte. Namens het bestuur bood Het is ons gebleken, dat velen het verschijnsel hebben waargenomen, waarover wij Donderdag schreven. Uit deze waarnemingen is wel ko men vast te staan, dat het hier een normaal verschynsel betrof en niets te maken had met een „vliegende schotel" Benoemd bij Centrale Zeeland. Tot technisch ambtenaar van de P.Z.ï M. bij de Centrale Zeeland in Vlissingen is benoemd de heer F. Douglas uit Bever wijk. Concert Zaterdagavond geeft de harmonie „Sint Caecilïa" een concert in het Bellamypark. Tijdens dit concert, dat om 8 uur begint, zullen o.m. ten gehore ge bracht worden de walsen „Versmade liefde" en „Lotus bloemen", verder twee selecties uit Schubert's „Rosa- munde" en Zeller's operette „De vo gelkoopman". Voorts speelt de harmonie nog het bekende „Salomé" van Robert Stol in een arrangement van haar dirigent Jan de Graaf. Besloten wordt met de mars „Kaiser Fnedrich" van Frie- demann. Middelburg Concert op het Miniatuur Op de muziekkiosk van „Miniatuur Walcheren" in Middelburg zal de .mu ziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" Zaterdagavond een concert geven. Dit optreden vangt aan om 19.30 uur. Op de wieken De postduivenvereniging „Zeelandia" uit Middelburg hield een wedvlucht van Quievrain uit. De eerste tien prijzen wer den gewonnen door 1 W. Bos: 2. 4, 5 en 9 A. Hooftman; 6 en 8 M. Jungblut en Co.; 7 M. Jaspers: 10 J. de Bree. RAAD VEERE Begroting 1954 gewijzigd Woensdagavond kwam de raad van de gemeente Veere in spoed eisende vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael. De raad ging accoord met het voorstel tot wijziging van de begroting 1954 in verband met de aankoop van de woning met tuin van de heer P. Koets. Voorts besloot de raad tot verkoop bij inschrijving van deze woning. Carillonconcert. Zaterdagavond van 89 uur geeft de stadsbeiaardier van Vlissingen en Veere het 12e Zomeravond-beiaard- concert in dit seizoen op het carillon van de Raadhuistoren te Veere. Het programma luidt als volgt: 1. Improvisatie: 2. Chaconne, A. Durand; 3. Bruidslied uit „Lohen grin", R. Wagner; 4. Hochzeits- marsch, F. Mendelssohn-Bartholdy; 5. Diverse oud-Nederlandse liederen a) Geuzenlied, b) O Nederland let op Uw Saeck, c) Gelukkig is het land, d) Waer dat men sich al keerd of wend; 6. Gavotte pastorale, G. Cle ment; 7. Allegro, C. Czerny; 8. Sona te, I. Pleyel; 9. Diverse Geestelijke liederen. spreker een fraai geschenk aan. De heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het l.o., sprak in dezelfde geest en zei dat hem steeds was gebleken, dat de heer Oranje, met de tijd meegaande, het beste voor het kind tracht te be reiken. Burgemeester A. de Kam bood na mens net gemeentebestuur bloemen aan. Spreker zei, dat hij in de korte tijd, gedurende welke hij zijn ambt in deze gemeente vervulde de heer Oran je had leren kennen als een onderwij zer, aan wie de kinderen wel zijn toe vertrouwd. Voorts werd het woord gevoerd door de heren Jac. Wattel, De Boer, namens de collega's, ds De Boer en ds Spoelstra en door P. Meyers, na mens de leerlingen. De jubilaris, die door deze huldi ging zeer getroffen bleek, dankte ten slotte alle sprekers voor hun waarde rende woorden en voor -de aangebo den geschenken. Ritthem Concert Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina gaf de muziekvereniging O.N.D.A. te Rit them ln de Dorpsstraat een concert. Na afloop werd een muzikale wande ling door het dorp gehouden. Aan de heer L. Pouwer, lid van O.N.D.A., die 25 jaar getrouwd was, werd eeri sere- NIEUWS in kk\ \IITER0P A Prins Bernhard zal op 18 September, de dag, waarop Eindhoven voor de tiende maal zijn bevrijding herdenkt, een be zoek aan de lichtstad brengen. De prins zal in de middag een deel der feestelijk heden bijwonen. 0 In een vraaggesprek met de Bazelse correspondent van de Oostberlijnse radio heeft de Zwitserse protestantse theoloog Karl Barth zich tegen iedere vorm van herbewapening van Duitsland en voor een neutralisatie van dat-land verklaard. 0 In de groeve van de kalkmergel maat schappij St. Pietersberg is een mergel- blok ontdekt met twee rijen staartwervels van de Mosasaurus. De wervels werden geschonken aan het natuurhistorisch mu seum te Maastricht. 0 Op 13 October begint te New York een conferentie over het gebruik van atoom energie voor vreedzame doelen. Aan de conferentie nemen deel vertegenwoordi gers van regering, wetenschap en industrie uit de Ver. Staten, België. Frankrijk, Ca nada en Bra^lië. 0 In Paarl wordt het volgend jaar het TER GELEGENHEID 80JARIG BESTAAN Twaalf runderen van Zeeuwse eigenaars. Ter gelegenheid van het 80-jarlg be staan van het Nederlands Rundvee- stamboek worden momenteel in de Bossche veemarkthallen grote rund- vcekeuringen gehouden Dit evene ment in deze halle-n. die zich voor dit doel bij uitstek lenen, trok Donderdag zeer veel belangstelling. Ook de deel name was behoorlijk. Onder de ruim 1000 ter keuring aangevoerde dieren bevonden zich twaalf runderen van Zfeeuwse eigenaars. Deze keuring, die gebaseerd ls op voorselectie in tien provincies, bracht het puik van het vee, dat in het Ne derlands Stamboek is opgenomen, bij een. Zoals bekend, heeft Friesland een eigen Stamboek. Donderdag werden de individuele keuringen gehouden. De dieren van Zeeuwse eigenaars behaalden daarbij in de verschillende rubrieken de vol gende resultaten: ZEER 0U0E GENEVER Stieren: Rotterda Sikkema 114, eige naar Centraal Stierenstation Goes, 2C prijs; Conzelo 2. eig. firma F. Dekker Pzn., Axel 1 B prijs. Koeien: Grietje 30. eig. J. B. van Acker, Absdale 3 A-prijs; Johanna 10, eig. L. de Rcgt, Retranchement, 3 C- prijs; Rika 8, eig. firma D. A Timmer man en Zn., Kattendijke, 3 A-prijs; M. eig. P. J. Vercautercn. Retranche ment 2 B-prijs; Corry. eig. A J. Ver hagen—Hoste. Schoondijke 3 C-prijs; Astrid, eig. P. J. Boerjan, Biervliet, eervolle vermelding; Anna 49. eig. J. Risseeuw—De Bruijne, Cadzand, eer volle vermelding; Martina's Bootje 91, eig. M. de Bruijne. Zuidzande. derde prijs. Vandaag worden de groepen keu ringen gehouden. Hieraan nemen geen dieren uit Zeeland deeL Jubileum op „Vrederust" Dezer dagen vierde de heer L. Minderhoud, beheerder van de boer derij van de inrichting „Vrederust" nabij Berge1" op Zoom, zijn 25-jarig jubileum als zodanig. Tien jaar lang werkte hij ook op dit bedrijf, toen de leiding ln andere handen was. Woensdag wenste dok ter Zitman hem geluk namens de in richting en bood een. geschenk in couvert aan. Mevrouw Minderhoud kreeg eveneens een geschenk. De gehele dag kwamen vrienden en deputaties de jubilaris en familie feliciteren. Examens De heer L. P. van Rotten uit Dom burg én de heer A. Jobse uit Vlis singen behaalden het diploma vak bekwaamheid slager. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Burk, J. d% Olde te Twijzelerheide; te Spijk (Gr.) J. F. Storm te Nijbroek; te Wczep, W. Vroeg in de Wey te Bleiswijk en te Oldebroek, L. Blok te Kampen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Welland-Port (Can.), G. Vellenga te Alkmaar. Aangenomen naar Godlinze, H. E. Wijnja, cand. te Ten Post, die be dankte voor Westerenden. Beroepen te Sappemeer, K. D. van DJJk, cand. te Groningen. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Delft, P. N. Rub bers te Ulrum. Marktberichten VISMIJN VEERE. 2 Sept. Export garnalen, aanvoer 1572 kg, 113139. Schar, aanvoer 48 kg, 2853. Bot. aanvoer 253 kg, IS—32. Schol, aanvoer 20 kg, 2533. Middel tong, aanvoer 72 kg, 119—219. Rog, aanvoer 54 kg, 16—32. Pa ling, aanvoer 6 kg, 121143. Vlissmgse sportlieden terug uit Scarborough. Tegenbezoek eind Augustus 1955? Donderdagmiddag omstreeks vijf uur zijn de Vlissingse sportlieden, die tien dagen in Scarborough hebben doorgebracht, in Vlissingen gearri veerd. Vermoeid door de lange reis, maar in opgewekte stemming keer den zij terug. Allen waren vol lof over de genoten gastvrijheid in Scar borough. Het ligt in de bedoeling, dat de sportlieden uit de Engelse plaats eind Augustus van het volgend jaar een bezoek aan de Scheldestad zullen brengen. Het gezelschap was Woensdag avond om zeven uur uit Scarborough vertrokken en heeft bij kalme zee de 'overtocht van Dover naar Oostende gemaakt. Op weg van Scarborough naar Dover viel een van de bussen, die de Vlissinger3 vervoerde, uit door pech. Hoewel daardoor vertraging ontstond er moest namelijk wor den gewacht op een bus uit Londen was men nog op tijd in Dover. Hier werd de secretaris van de A.N.S.A. (de sportuitwisseling met Nederland), de heer Broom, die met zgn echtgenote het gezelschap had vergezeld, een geschenk aangeboden. Over en weer werden daarbij nog hartelijke woorden gesproken. Zondag j.l. hebben de zwemmers van Scarborough en van Vlissingen een gezamenlijk bezoek gebracht aan Witby en Ravenscar. In eerstgenoem de plaats werd de „tea" genuttigd. Tijdens deze by'eenkomst boden de Engelse zwemmers de Vlissingers een plaquette aan, terwijl omgekeerd de zwemploeg uit Scarborough een vaantje kreeg. In Ravenscar werd een bad genomen, waarna over de heide de „thuisreis" werd aanvaard. Gymnastiekdemonstralie De kring Zeeland van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond geeft a.s. Zaterdag op het sportterrein te Sou burg een gymnastiekdemonstratie. De ontvangende vereniging is de „Zuidwesters". Een zestal verenigin gen zal haar medewerking aan deze demonstratie verlenen. Een drumband uit Bergen op Zoom zal de taptoe ten gehore brengen. Na sluiting wordt teruggemarcheerd naar het Oranjeplein. WATERPOLO Nederland verloor van Italië. (Van een speciale A.N.P.verslaggever) "Het Nederlands waterpolo zevental heeft zijn derde wedstrijd, die tegen Italië, in de halve finale-groep met 54 verloren. Vijf seconden voordat Van Feggelen de gelijkmaker langs doelman Gambino drukte, had de tijd- waarnemer reeds afgefloten en zo moest het doelpunt, dat voor onze landgenoten van de grootste betekenis zou zijn geweest, worden afgekeurd. In deze ontmoeting tegen de harde beweeglijke Italianen is vrijwel vast komen te staan, wat zich in de voor gaande wedstrijden in Turijn reeds af tekende: dit Nederlands zevental heeft zijn tijd gehad en het is niet waar schijnlijk, dat het erin zal slagen nog terug te komen. Het mankeerde aan beweeglijkheid en aan tempo en het is jammer, dat wij, nu Van Feggelen zijn 77e interlandwedstrijd speelde, moeten zeggen, dat vooral zyn falen een der oorzaken van deze nederlaag is geworden. In de eerste avondwedstrijd speel den de Hongaren en Zuid-Slaviërs na een wedstrijd vol prachtige momen ten en vol spanning gelijk, 33. 10. Zodra Billy de Beer was verdwenen, waagden de omstanders het, om Kappie en de Maat uit de lasso te verlossen. „Waarom hebben Jullie die bandiet niet tegen ge houden? I" riep Kappie, „nu is hij er met dat paard van door!" „Billy de Beer tegenhou den?!" riep een van de mannen, „ik zou wel wijzer wezen I We willen nog lan ger leven, dan vandaag I" „Jullie zijn bange aard appels!" zei Kappie, „bah. wat een land; je wordt op klaarlichte dag midden op straat beroofd en niemand durft een hand uit te ste ken!" „Ja, laten we zo gauw mo gelijk uit dit land weggaan", zei de Maat, die nog stond te beven op zijn benen, „hoe eerder we weg zijn, hoe be ter". „Niets daarvan", zei Kap pie, „als die Billy denkt, dat ik even bang voor zijn geschut ben als die landrot ten hier, dan heeft hij het mis. Ik ZAL die knol van hem terugkrijgen en zo is het maar netl" „Mmaar, dan moeten we nog langer in het Wilde Westen blijven!" jammerde de Maat, „niets dan ellende wacht ons hierl" „Zanik niet, klont", zei Kappie, we Snuiver weer in handen krijgen, eerder gaan we niet. We zullen nu eerst naar die meneer Hardy gaan, om hem te vertellen, dat de knol geroofd is. Daarna zullen we wel verder zien". En gevolgd door de jammerende Kappie resoluut terug. ZATERDAG 4 SEPTEMBER. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7T0 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 8.55 Voor de hulsvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arb. in de Continubedrijven. 11.30 Gram. 12.00 Idem. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12 33 Orgelspel. 12.50 Europese zwemkamploen- schappen te Turijn. 13.00 Nws. 13.35 VA RA-varla. 13.20 Gram. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Filmland. 14.30 Dansmuz. 14.55 Ka- mermuz. 15.15 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.30 Gram. 16.00 Omr ork. en so list. 16 45 Act. 17.15 Wereldmuziekconcours te Kerkrade. 18X10 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.45 „Het opinie-onderzoek naar het gebruik van de Radiogids", vraaggespr. 18.50 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart VPRO: 19.30 ..Tien Jaar Bene lux", klankb. VARA 20.00 Nws. 20.05 Nati onaal Programma: 10 Jaar Benelux. 20.25 Gram. 21.05 Cabaret. 21.35 Socialistisch comm. 21.50 Weense muz. 22.20 „Moord met muziek", hoorsp. 22.50 Europese zwemkampioencshappen te Turijn. 23.00 Nws. 23.15 Schaakolympiade 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 bc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Geestelijke koorwerken. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Amus. muz 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. Nws. 13.20 Amus. ork. en solist. 13.45 Wereldmuziekconcours Kerkrade. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.25 Ama- teursuitz. 15.00 Kron. v. letteren en kun sten. 15.40 De schoonheid van het Grego riaans. 16.10 Voor de jeugd. 16.40 Prome- nade-ork. en solist. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Gram. 17.45 Europese zwenikamp. te Turijn. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journa listiek overz. 18.25 Lichte muz. 18.40 Re- geringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen van het Atlan tisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Van het Binnenhof. 19.30 Gram. 20.05 Na tionaal progr.: 10 Jaar Benelux. 20.25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken 20.50 Omr. ork. en soliste 21.25 Wereldmuziekcon cours Kerkrade. 21.55 Act. 22.05 Gevar. muz. 2220 Wij lulden de Zondag in, avondgebed en lit. kal. 23 00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 2322—24.00 Gram. Nagekomen advertentie. De provinciale afzetcom- missie voor Zeeland maakt bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd vanaf Maandag 6 Septem ber: JAMES GRIEVE, alle maten; TRANSF. DE CRONCELS, alle maten, mits niet hard groen; ELLISONS ORANJE vanaf 65 mm en op BEÜRRÉ LEBRUN, alle maten; TRIOMPH DE VIENNE, alle maten; FRANSE WIJNPEER, alle maten; MARG. MA BIT.Ti AT, alle maten; SOUV. DE CONGRES, alle maten. Donderdag 9 September: WILLIAMS DUCHESSE, alle maten; BONNE LOUISE DAVRANCHES vanaf 55 mm en op; BECRRÉ HARDY, vanaf 65 mm en op. Voor de rassen: James Grie ve, Triomph de Vienne, Bonne Louise en Beurré Hardy geldt het voorschrift, dat de exportkwaliteiten op 5 mm moeten worden ge sorteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3