DE MOEILIJKE WEG 5 September 1944wonderlijkste dag uit bezettingsgeschiedenis NATIONALE LUCHTVERDEDIGING WORDT GRONDIG GETEST BELASTINGVERLAGING DRINGEND NOODZAKELIJK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1954 TIEN JAAR GELEDEN: DOLLE DINSDAG Te groot optimisme oorzaak van fout bericht van B.B.C. (Van onze speciale verslaggever) De historici hebben zonaer veel moeite kunnen vaststellen, dat de won derlijkste dag uit Nederlands bezettingsgeschiedenis Dolle Dinsdag is ge weest. Die wonderlijkste dag ligt tien jaar achter ons: 5 September 1944. In karren, op fietsen, per trein, in auto's en schepen hebben we die dag alles wat landverraad heette en bezetter, bepakt en bezakt zien vertrekken naar een onbekende bestemming. Vele Duitse instanties ontruimden hun bureau, de N.S.B.-ers hun woningen en kantoren. Wat niet gedragen of meegenomen kon worden, probeerden ze In koortsachtige haast onder te brengen bij mensen, die ondanks alles nog enig medegevoel voor hen be waard hadden. Hier en daar hingen vlaggen uit. En zo nu en dan klonk er ook een schot, gelost uit de karabijn van één uit de vluchtende horde, die geprik keld werd door de nieuwsgierigheid of soms glimlach van een omstan der, en die z'n zenuwen daardoor niet langer de baas kon blijven. Een merkwaardige dag is het geweest. Een dag vol verwarring en verwach ting. Een dag vol ingehouden vreug de en angst. Het leek, zo heeft een geschiedschrijver naderhand geschre ven, de voorlaatste scène van een operette, waarvan tengevolge van 'n technische storing het vrolijke ta bleau echter niet volgen wilde De aanleiding Wat is toch de aanleiding geweest tot die „Dolle Dinsdag?" Domweg een fout bericht van de B.B.C. De "•eallieerde legers zouden Breda hebben bezet en bevrijd. Maan dagavond 4 September werd dit be richt in liefst 24 talen verspreid. Ook in onze landstaal en degenen, die het in Nederland hadden opge vangen via hun kristalletje of ge camoufleerde radiotoestel, zorgden er wel voor, dat het verder kwam. Zo sterk werd het gerucht, dat er mensen waren, die beweerden vrien den uit Breda aan de telefoon gehad te hebben en toen het voorbrjrollen van de tanks te hebben gehoord Het bericht van de B.B.C. is een vergissing geweest Maandagmorgen 4 September was er slechts één En gelse verkennersafdeling even in de buurt van Breda geweest. Meer niet. Een te groot optimisme speelde de geallieerden in die dagen parten. Op 23 Augustus 1944 bevrijdde Pa- rijs zich zelf. Roemenië capituleerde en keerde zich tegen het Derde Rijk. Zondag 3 September bereikten de geallieerde legers Brussel en Ant werpen welke steden zonder veel strijd werden bezet. Maandagmorgen 4 September kwamen de Amerikanen in Maastricht. En des avonds riep Gerbrandy voor de Londense micro foon onze bondgenoten een hartelijk welkom toe op onze vaderlandse bo dem. De volgende dag, Dinsdag 5 Sep tember, .Dolle Dinsdag" dus, hebben we allen gewacht op een bevestiging van de val van Breda. Maar de avond van die dag vertelde de B.B.C., dat er over de opmars der geallieerden in Nederland geen nadere officiële berichten beschikbaar waren. Lon den hulde zich in nevelen. Er was 'n fout gemaakt Naam kwam van N.S.B. Onder de spotnaam „Dolle Dinsdag" leeft de 5e Septem ber 1944 in onze geschiedenis voort. Reeds enige weken na het gebeuren was deze spot naam gemeengoed van» heel ons volk. De vraag is, wie deze naam het eerst gebruikt heeft. Dat is een N.S.B.-er geweest. Een redacteur van „De Gil", het N.S.B.-orgaan, dat de indruk wilde wekken te sympathiseren met de Engelsen en Amerika nen maar onder dat mom pro paganda spuide voor „de Nieu we Orde". In het nummer van 15 September 1944 keerde „De Gil" zich fel tegen de panieke- lingen in de N.S.B. en werd 5 September „Dolle Dinsdag" ge noemd. Grote uittocht Londen is zich nimmer bewust ge weest, hoeveel verwarring deze „pro paganda" bij N.S.B. en Nazi's hier te lande gesticht heeft. Maandagavond 4 September hield Mussert in Utrecht „hoofdkwartiers- raad" met z'n hogere volgelingen. Kardoes zei duidelijk ,dat het een schandaal was, dat er niets voor de evacuatie van de N.S.B.-vrouwen en -kinderen was gedaan. Maar de plot seling binnen vallende Feldmeyer; leider van de Germaanse S.S., kwam met het bericht, dat Rauter 25 extra treinen beschikbaar had gesteld en het kamp Westerbork als doorgangs kamp voor deze evacué's openhield. Daartegenover moesten de mannen zich dan vrijwillig zij de Landwacht melden Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Septem ber reden de laatste officiële evacu atie-treinen. Verschillende N.S.B.- hoofdmannen waren toen reeds op eigen gelegenheid Oostwaarts geto gen. Blokzijl, die zelf overal bij was geweest, zat Dinsdag 5 September al met verschillende kopstukken uit de Beweging in Groningen. Quispel, de chef van de staf van de Jeugdstorm, was met vele naaste medewerkers naar Berlijn vertrokken om zich bij de Hitler-jugend de voegen. Van Geelkerken c.s. keerden Donderdag 7 September naar Utrecht terug om een soort paleisrevolutie tegen Mus sert te ontketenen. De toeleg mis lukte, alleen omdat de heer Van Geelkerken noch in eigen kring, noch b\j de Duitsers erg gezien was. En Mussert? Hij heeft zich geër- gerd aan de lafheid van zovelen van zijn volgelingen. Begin October 1944 Op Dolle Dinsdag" verspreidde „Vrij Nederland" enkele honuerdduizenden van deze biljetten. stelde hij een „Bijzondere rechtbank der N.S.B." in, waarvoor al de in de Septemberdagen op hol geslagen hoofdlieden zouden moeten verschij nen. Er is nimmer een vonnis geveld. De verdachten waren nergens te vin den. Hetgeen ook niet zo verwonder lijk is, wanneer men bedenkt, dat Mussert zelf zijn .oofdkwartier op Dinsdag 5 September had verplaatst van Utrecht naar het veiliger Alme lo De grote uittocht der N.S.B.-ers is begonnen. Gezicht op een van de Haagse perrons. Verwarrende situatie Hoe verwarrend de situatie begin September '44 geweest is laat zich niet alleen verklaren uit wat zich afspeelde in de kring van N.S.B.-ers en Duit sers. Ook de verzetsmensen wisten niet goed, waar ze aan toe waren. Zo bevond de heer Le Poole, secretaris van „het College van Vertrouwensman nen" zich op „Dolle Dinsdag" nog in Amsterdam, terwijl de heren Bosch van Rosenthal en Cleveringa in Leiden waren. De heer Le Poole heeft zich in de loop van Dinsdagmorgen ook daarheen begeven en bespro ken, wat er allemaal moest worden gedaan met het oog op de „biyde incomste" van Eisen hower. Er is een speech voor bereid in het Engels voor de geallieerde commandant van zowel Amsterdam als Den Haag, waarbij men zich zo ge ëmotioneerd voelde, dat men zelfs vermoedde te laat in Den Haag te zullen arriveren. OEFENING LUCIFER Moderne radarapparatuur uitstekend hulpmiddel (Van onze speciale verslaggever) Op 4 September wordt de grote aanval verwachtDe vijand in het land Fantasia heeft de Elbe overschreden, is opgerukt en aan de Wezer tot staan gebracht. H(j concentreert zyn troepen, voert materialen aan en bereidt zich voor op de volgende heftige stoot. Intussen consolideert Atlantis z(jn stellingen en organiseert zyn afweer. De strQd schijnt wat geluwd, maar do wederzijdse aanvallen met vliegtuigen, die conventionele en atoomprojec- tielen gebruiken gaan voort. De vliegvelden Leeuwarden en Twente zijn met de atoombommen aangevallen, doch met man en macht zover hersteld, dat zü voor aan- en afvoer en voor opslag dienst kunnen doen Laten we ons maar niet ongerust maken. Nederland houdt een natio nale luchtverdedigingsoefening, „Lu cifer" genaamd. De Koninklijke Luchtmacht, de Luchtdoelartillerie, de Luchtwacht dienst, de Bescherming Burgerbevol king en de PT.T. werken daarbij nauw samen. De bedoeling is erva ring op te doen bij de verdediging tegen hoog en laag aanvallende vliegtuigen uit verschillende rich tingen. en bij het gebruik van vlieg- bases in oorlogsomstandigheden, als mede de scholing en de paraatheid van het corps luchtwachtdienst te testen. Bitter spel' In zekere zin is er dus sprake van een spel; maar het wordt met pijn lijke ernst en uiterste nauwgezetheid gespeeld. Theoretisch hebben de mi litaire autoriteiten de zaak wel klop pend gemaakt; de vraag is, of zich m de practijk geen hiaten en onvol komenheden zullen demonstreren. Nederland is het eerste land, dat een nationale luchtverdedigings oefening van zo grote omvang houdt Vooral de luchtverdediging zal op zijn quivive en volledig paraat moe ten zijn. Want zij krijgen bij een eventuele oorlog de eerste aanval op te vangen. Dat zal een zware en een hardnekkige aanval zijn. Mis schien een stoot, die als een moker slag aankomt Daarom zal men nu Meer sociale zekerheid voor Amerikanen President Eisenhower heeft een wet ondertekend, waarbij de bepalingen der sociale-zekerheidswetgeving van toepassing worden verklaard voor 10 millioen hier tot nog toe buiten val lende Amerikanen. Bovendien is het bedrag der uitkeringen verhoogd. De hiermee gepaard gaande stijging der uitgaven zal worden bestreden door grotere bijdragen van werkgevers en werknemers aan het fonds, ten laste waavan de uitkeringen worden gedaan. HET ONDIER VLUCHT OM VELERLEI REDENEN Ook budgetair mogelijk Dat iedere Nederlander reikhalzend naar belastingvermindering uitziet, is zó vanzelfsprekend, dat dit geen punt van bespreking vormt. Er zijn ech ter zwaarwegender motieven. Wij zullen er vier noemen: 1. Aangenomen dat er in enigerlei vorm een loonsverhoging komt, dan betekent dat een kostenverhoging en winstverlaging voor het bedrijfsleven. Het is vaak namelijk niet mogelijk, die hogere kosten in de prijzen te ver disconteren wegens de grote concurrentie. Ook een hogere productie zal dikwerf niet tot een lagere kostprijs leiden. Denk maar aan middenstands zaken. Menige ondernemer zal dus als tegenwicht ten zeerste gebaat zyn bij een belastingverlaging voor zgn bedryf. Wy veronderstellen hier bij echter, dat de loonsverhoging inte graal zal zijn. Worden nl. de zwakke bedrijfstakken vrijgesteld, dan behoe ven zij uit dien hoofde dus ook geen compensatie. 2. De vakverenigingen baseren haar looneisen o.m. op een stijging van de kosten van levensonderhoud en de daling van het reële loon. Dit effect kan m principe ook bereikt worden door belastingverlaging, omdat de kosten van levensonderhoud dan la- fer worden. In feite verwachten wy iervan echter niet zo heel veel. Per slot van rekening betaalt een huisvader met 2 kinderen met een weekloon tot 53.84 geen belasting, met 3 kinderen is hij vrij t/m 63.07 en met 4 kinderen t/m 72.29 per week. Alleen zij die een kleiner gezin heb ben en een groter inkomen, zullen profiteren. Dat zijn dus de hogere be ambten, de grotere pensioentrekkers de mensen met het vrije beroep. Na tuurlijk maakt het ook voor vele an deren wel wat uit, maar de mate hangt af van de persoonlijke omstan digheden. Overigens ligt deze com pensatie zeker voor de hand by een nieuwe huurverhoging, die eens komen. 3. Sociaal economisch gezien is er door belastingverlaging een grotere consumptie te venvachten. Zo'n maatregel ondersteunt dus de con junctuur. Wel is waar is momenteel alles nog rozengeur en maneschijn, doch de toekomst is moeilyk te voor zien en daarom is een dergelijke koop krachtinjectie altijd welkom. Heeft Amerika thans niet een voorbeeld En tenslotte het belangrijkste mo tief, dat belastingverlichting de on dernemers in staat zal stellen een grotere winst te maken en daardoor meer kapitaal te vormen en te inve steren. Hogere investeringen toch zijn dringend noodzakelijk om de ver wachte bevolkingsuitbreiding op te vangen en het bedrijf te rationalise ren, waardoor de kostprijs verlaagd en de concurrentiekracht vergroot kan worden. Achterstand Volgens de 4de industrialisatienota is berekend, dat er van 1952 t/m '56 1800 millioen per jaar geïnvesteerd moet worden, wil de bevolkingsuit breiding opgevangen kunnen worden. Het Centraal Planbureau schat de reële investering dit jaar echter op 1560 millioen, terwijl er ook vorige jaren te weinig werd geïnvesteerd: er is dus een achterstand van honder den millioenen, hetgeen zich eens zal wreken. Belastingverlaging is dus alleen al uit de laatste overweging een drin gende noodzaak. Daarnaast is zij voor ae niet-ondernemer belangrijk als compensatie voor stijgende kosten van levensonderhoud. Uit het voorgaande vloeit voort, dat vooral specifieke voor de onder nemer van belang zijnde belastingen by de oefening „Lucifer" en bij de verdere opleiding der mili tairen, allen, die geroepen zijn deze eerste slag op te vangen en af te weren, er van moeten doordringen, dat van hen het uiterste geëist wordt aan kennis, aan paraatheid, aan dis cipline, aan waakzaamheid. Wachtenwachten Dat is niet gemakkelijk, zo vertel de ons generaal-majoor G. J. M. C. van Nijnatten. commandant van de Luchtdoelartillerie. De manschappen en de officieren moeten begrijpen, dat zij misschien dagen moeten wachten, om in drie minuten een beslissend gevecht te leveren Dat wachten kan fnuikend zijn, maar het is belangrijk en mag nim mer tot verslapping leiden. Het is niet gemakkelijk de juist geest te kweken, maar men komt er en naar wat wij van de oefening gezien heb ben, wordt er met overgave gewerkt. We zijn in een „anti aircraft ope ration" centrum geweest, dat met twee andere waarschuwende en di rigerende centra in verbinding staat en dat gevechtsleiding geert aan lichte en zware luchtdoelartillerie. Van alle kanten komen de meldingen er binnen. Op een groot platform wordt met figuurtjes precies aange geven. waar zich boven Nederland vliegtuigen bevinden. Men weet er, waar en hoe de Nederlandse toe stellen vliegen en wat dus vijande lijke vliegtuigen zijn. Men geeft er aan de ïuchtdoelbatterijen door op welke vliegtuigen wel en op welke niet geschoten moet wordenDe eigen toestellen mogen immers nim mer onder vuur genomen worden. Het is niet meer zo, dat men eerst een vliegtuig in de lucht moet zien, met beide ogen moet waarnemen, dan moet vaststellen, of het een vijand is, om daarna pas eventueel het vuur te openen Neen: de radar spoort de toestel len op, bepaalt hun plaats, de vuur leidingstoestellen berekenen in ver band met vliegrichting, -snelheid en -hoogte, automatisch de juiste rich ting van de afweerkanonnen en rich ten deze kanonnen ook automatisch- Ook des nachts kan men dus met succes aanvallende vliegtuigen be strijden. We hebben de modernste radar post, die Nederland bezit, bewonderd en er op het scherm vliegtuigen waargenomen, die zich nog in Frank rijk bevondenEen moderne oor log schijnt laboratoriumwerk gewor den te zijn. Midden 1955, zo verzekerde men ons. is het materiaal dat nodig is, aanwezig. Alleen over de volledige vuurleidingsapparatuur zal men wat later de beschikking hebben. voor vermindering in aanmerking komenop het gebied van de afschrij vingen b.v. van vermindering van dividendbelasting, van vermogensbe lasting, zuiverder winstbepaling voor de eigenaars van familievennoot schappen, verlaging successierechten. Kortom, er zijn diverse mogelijkheden om én de fiscale lasten voor de N.V. én voor de ondernemer/eigenaar te verlichten. De niet-ondernemer is na tuurlijk gebaat bij een verlaging van de inkomsten, resp. loonbelasting, hetgeen o.m. bereikt kan worden door een verzachting van de pro gressie. We zullen niet verder zoeken. De regering heeft zich tot nu toe vol komen op de vlakte gehouden, zodat zfl alle kanten uit kan. Wij zijn des ondanks van mening, dat belasting verlaging noodzakelyk is. Sterker, wy menen zelfs dat zfl budgetair mogelijk is. De financiële positie van de staat n.l. goed. De staatsinkomsten vloeien in ruime mate. Over het eer ste halfjaar waren zy al 140 mil lioen groter dan was geraamd. FEUILLETON 48 „Ik ben helemaal niet boos op je", verzekerde Jill, met iets te veel na druk, „maar ik ben niet gewoon om door getrouwde mannen „schat" te worden genoemd, zelfs al zijn ze een beetje... "onder de invloed". „Je bedoelt, dat je aanbidder er be zwaar tegen zou maken, nietwaar?" grinnikte Dick. „Ik bedoel niets van dien aard", zei Jill heftig. „Peter is toevallig mijn aanbidder niet". „Niet? En wie is het dan wel, als je het tenminste wilt zeggen?" Nu vertelde Jill hem vlug de ge schiedenis van haar vader's tweede huwelijk en haar betrekking by me vrouw Angell. „Lieve hemel!" riep Dick tenslotte uit. „En als ik bedenk, dat je al maan denlang weer „in circulatie" bent, om het zo eens uit te drukken! Waarom heb je het me in vredesnaam niet la ten wdten?" De vraag onthutste Jill min of meer, ofschoon Dick er blijkbaar niets vreemds in zag. Maar zelfs als hij niet getrouwd was geweest, had hij toch moeilyk kunnen aannemen, dat ze na de manier, waarop hy haar behandeld had, weer contact met hem zou heb ben gezocht! Ze was hevig in de verzoeking, hem er aan te herinneren, dat als hij wer kelijk belang in haar had gesteld, hij het initiatief had kunnen nemen of in elk geval by zijn nicht, Celia James informeren... Maar inplaats daarvan hernam ze nogal plomp-sarcastisch: „Je vindt het zeker erg onbeleefd van my, dat ik op geen van je brieven heb geantwoord nietwaar?" Nu lachte hy hardop en hield haar nog dichter tegen zich aan. „Je ogen flikkeren nog altijd aanbid delijk als je boos bent", zei hy heel dicht aan haar oor. „Ja ik heb me afschuwelijk gedragen, schat, maar ie moet rne een kans geven het uit te leggen". Ofschoon zijn manier van doen haar ergerde, voelde ze zich toch ontroerd door de aanraking van zijn handen, de blik in zijn ogen, de streling van zyn stem. „Wat uit te leggen?" vroeg ze zwakjes. „O. alles, maar hier kunnen we niet praten. Zeg. kun je die vriend daar ginds niet in de steek laten en met my meegaan?" door BARBARA STANTON „Met jou cn je vriend Mike zeker", zei Jill koeltjes, daar ze juist weer be doelde jongeman in zicht kreeg, die nog altijd tegen de bar stond geleund een nog hogere kleur had gekregen en heftige gebaren maakte. „Ja, ik geloof, dat het niet een van mijn helaerste ogenblikken was", grinnikte Dick. „Dus weg met Mike! Maar wil je morgen niet met me uit eten gaan?" „Dank je wel". „Dan overmorgen, of welke avond je ook vry bent. Lunchen is ook goed, als je dat veiliger vindt". „Neen en nog eens neen, Dick". „Waarom?" „Dat lijkt me nogal duidelijk. Ik mag dan, zoals jij het uitdrukt „weer in circulatie" zyn, maar het is niet mijn gewoonte, om met de mannen van andere vrouwen om te gaan". „Wat ben je lief", mompelde Dick, terwijl zijn lippen langs haar haren streken. „Maar wat betreft Jenny, be. hoef je je geen zorgen te maken. Zy en ik hebben 't al meer dan zes maan den geleden uitgemaakt." „Is dat waar, Dick?" vroeg Jill met kloppend hart, zonder erby te denken, hoe zwak ze door deze vraag kwam te „Natuurlek. Het ls een lange, treu rige historie, maar. als je met mij op een avond gaat eten, zal ik het je ver tellen. Al voor Kerstmis was ik weer terug in myn flat". „Dezelfde?" vroeg Jill, zich afvra gend, waarom hij die na zijn huwelijk had aangehouden. Hij knikte toestemmend. „Hoor eens wil lk je morgen komen afhalen of ontmoet je me liever in de Blue Inn Die aardige oude kellner vraagt nog altijd naar je." De Blue Inn was een klein restaurant in de buurt van Dick's flat, dat ze vroeger samen dikwijls bezochten. Jill had er de gelukkigste herinneringen aan. Eigenlijk, dacht ze, moest ze de uitnodiging afslaan, maar de muziek kon nu elk ogenblik ophouden en dan diende ze naar Peter terug te keren. Bovendien wilde ze de hele geschiede nis van Dick's huwelijk horen en wat voor kwaad stak er in, om met hem te gaan eten? „Morgen kan ik niet", sprak ze vlug „maar a.s. Woensdag..." „Prachtig schat. Ik zal Alphonse vragen, of hy ons gewone hoektafel tje wil reserveren". Voor hy meer kon zeggen, hield de muziek inderdaad op, maar toen hij haar naar haar tafel terugbracht, wist hij nog snel te mompelen: „Dat is dus afgesproken. Tot Woensdag zal ik de uren tellen. Zeven uur, schikt dat?" Toen ze naderbij kwamen stond Pe ter op en Dick zei joviaal: „Wel be dankt, het was erg prettig. Zullen we nog wat drinken?" ging hij voort, meteen sigaretten aanbiedend. „Niet? Nu dan geloof ik, dat ik Mike maar eens ga opzoeken. Goedenavond dus. Ik ben blij, je weer ontmoet te hebben. Jill". 't Klonk alles volkomen correct, precies alsof hy slechts een oude vriend was, die Jill sinds lang niet meer had gezien. En toch voelde zy, dat er na zijn vertrek zekere span ning heerste. Peter was toch niet boos omdat ze met een ander had gedanst Ze danste nog tweemaal met Peter, maar de ware animo scheen verdwe nen. Jill, die zich min of meer schul dig voelde, trachtte, druk pratend, Dick uit haar hoofd te zetten, doch Peter antwoordde erg flauwtjes en het was een ware opluchting, toen hy, op zijn horloge kijkend, voorstelde, naar huis te gaan. In de taxi sprak hij nauwelijks en Jill voelde duidelijk, dat ze het ver bruid had. Vreemd genoeg vond ze dit heel begrijpelijk en daarom waren, toen ze hem goedennacht wenste, haar dankbetuigingen wat overdreven. „En ik ben heel blij met myn prach tige sigarettenkoker en aansteker", besloot ze, maar Peter's kort „Dat doet me plezier" hinderde haar ge ducht. Eenmaal op haar kamer echter ver gat ze Peter totaal en concentreerde' haar gedachten op Dick. Als hij en Jennifer inderdaad van elkaar waren gegaan, betekende dit dan. dat ze of ficieel zouden scheiden? En als dat gebeurde... Jill was zo opgewonden, dat ze de slaap niet kon vatten, maar onver deeld gelukkig was ze niet. Immers, enerzijds zei een stem in haar binnen ste, dat Dick liever een ander restau rant had moeten begunstigen dan het Plaza. maar aan de andere kant ver langde ze vurig naar de komende Woensdagavond. In de Blue Inn was .merkwaardig genoeg, heel weinig veranderd. De zelfde eigenaar trad Jill en Dick glim lachend tegemoet, in de dames-kleed kamer stond het zelfde meisje klaar. Harry zorgde als van ouds voor de cocktails en Alphonse zei zo ver heugd: „Goedenavond, juffrouw", als of hy siechts op haar komst gewacht had om volmaakt gelukkig te zijn. Dat alles stemde Jill reeds dadelijk erg prettig, maar nog prettiger vond ze het, door Dick uit naar bontjasje te worden geholpen en hem het boe ketje primula's op haar nieuwe blau we jurk te laten steken. Ook deed het haar veel genoegen, dat hij nog pre cies wist wat ze graag at en dit ver goedde byna zijn vergeetachtigheid wat betreft haar verjaardag, waarvan hij vorige Vrijdag met geen woord ge rept had. Nu, als vroeger, stond er een vaas met narcissen op hun oude hoektafeltje en in Jill's ogen waren ze mooier en frisser dan de overige bloe men in de zaal. Dick schoof ze echter opzy met de woorden: „Zo kan ik beter naar je kijken, schat". (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11