KAPPIE IN WILDWEST Luisterrijk feest van jubilerend E.M.M. in Kortgene WALCHEREN WRIGLEY KL mm SPORT EN WEDSTRIJDEN MAANDAG 30 AUGUSTUS 1954 PROVINCIALE ZEEÜW8E COURANT 5 PRAEDICAAT „KONINKLIJKE" VERLEEND Arnhems bezoek werd op hoge prijs gesteld Zelden zijn er te Kortgene zoveel mensen bijeen geweest als Zaterdag het geval was tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van het Harmo niegezelschap „Eendracht Maakt Macht". Duizenden mensen genoten 's avonds in de Hoofdstraat van de concerten van alle muziekverenigingen van het eiland en van „De Arnhemse Politiekapel". Het hoogtepunt van deze stralende dag was ongetwijfeld de mededeiing van burgemeester A. A. Schuit tijdens de officiële ontvangst ten gemeentehuize, dat het H. M. de Koningin behaagd had de muziekvereniging E.M.M. het praedicaat „Ko ninklijk" te verlenen. De Arnhemse Politiekapel zette grote luister aan dit feest by en de Vriendschapsbanden tussen Atnhetn, welke stad Kortgene heeft geadop teerd en de Kortgeense ingezetenen zyn op aangename wijze verstevigd. en geschenken aan: J. G. Maas, na mens de Zeeuwse Bond van Fanfare- en Harmoniegezelschappen, de Har monie „Wilhelmina" te Colijnsplaat en het Kerkkoor te Kortgene, de heer P. Wolse. namens de buurtver eniging Ooëtélyk deei, de heer W. Leenpoel, namens de fanfare „Ons Genoegen" te Kaxtiperland, de heer L. D. van Damme, namens de gymnas tiek- en athletiekvereniging „O. K. K.", de heer J. J. Cysouw, namens de Oranjevereniging en het Comité „Ouden van Dagen de heer* A. J. van Boven, namens de buurtvereni ging Torendgk, de heer W. J. Eiff. namens „Zang Veredelt", „Helpt Elkander" en de buurtvereniging Voorstraat, de heer I. Eikenhout, namens de muziekvereniging „.Ex celsior" te Kats, de hëer L Stok man, namens .Apollo" te Wissè- kerke en de heer J. Dijke, namens de afdeling Kortgene van het N.V.V. De voorzitter van de heer A. Wellemah, dankte alle spre kers en zeide zeer blij te zijn over de belangstelling welke „E.M.M." te beurt valt. Hij hoopte dat de vereni ging het praedicaat „Köhihklijk" met ere zou dragen. Burgemeester Schuit werd het ere-voorzitterschap aange- Middelburgse sportlieden uit Folkestone terug Het was indertijd een goede ge dachte van het organiserend comité om de Arnhemse Politiekapel uit te nodigen. Immers, de Gelderse hoofd stad had Kortgene direct na de ramp zo voortreffelijk geholpen, dat men de behoefte gevoelde op de één of andere manier iets terug te doen. En dat heeft men gedaanhet mooie hiervan is echter dat de fi nanciële middelen voor de overkomst van het Arnhemse gezelschap niet van gemeentewege gefourneerd. Èijh, maar spontaan door heel de Kört- feense burgerij werden bijeenge- racht. DE AANKOMST. Om half elf was de jubilerende vereniging „E.M.M." naar de steiger gemarcheerd om de Arnhemse gas ten af te halen. Onder de tonen van het Gelders Volkslied meerde de „Nöord-Beveland" en kon burgemees ter Schuit het Arnhemse gezelschap onder aanvoering van burgemeester Gh. Matsér verwelkomen. De Arn hemmers waren met drie bussen, o.m. de politiekapel, 47 man sterk met hun dames en 20 mannen van de Rei nigingsdienst met hun dames en een aantal ingezetenen, dat op eigen ini tiatief deze reis meegemaakt had. Onder de vrolijke tonen van „E.M. M." marcheerde het gezelschap het fëestelijk versierde Kortgene binnen, waar het Arnhemsè gezelschap in hotel „De Stadswijnkelder" eert ver frissing werd aangeboden en waar de voorzitter van de Regelingscom missie, de heer P. C. Schippers, de Arnhemmers verwelkomde en hierbij herinnerde aan de daadwerkelijke steun, welke Kortgene van Arnhem heeft ontvangen. Van Arnhemse zijde waren o.m. de volgende autoriteiten aanwèzig: burgemeester Ch. Matser, de hoofdcommissaris van Politie, de heer C. Borstlap, ir. W. Enklaar, adj; directeur van Gemeentewerken, en de heren S. H. Frederiks, direc teur Gemeentelijke Plantsoenen dienst, wethouder J. van Buggenum, S. H. Bijl, hoofd-opzichter Gemeen telijke Reinigingsdienst en S. van Loo, secretaris Arhhemse Vacantie- school, welke school dit jaar Voor de tweede achtereenvolgende maal de vacantie van de Kortgeense kin deren in Ariihem heeft georgani* seerd. Hierna begaven de leden van de Arnhemse Reinigingsploeg zich met hun dames naar „De Graaf van Bu ren" en de Politiekapel, eveneens met hun dames, naar „De Koren beurs", waar een maaltijd werd aan geboden. Burgemeester Schuit sprak in „De Graaf van Buren" een byzonder woord vah welkom tot de Arnhemse Reinigingsdienst en haalde oude herinneringen op uit de dagen van de schoonmaak van Kortgene, dirëct na de ramp. Burgemeester Matser merkte op dat men in tijden van nood zijn vrienden het best leert kennen en wist wat het betekende spontane hulp te ontvangen. Hij gaf de ver zekering dat de hulpverlening ge schied was op basis van spontane vrijwilligheid en niet omdat men zich ook verplicht voelde „ook eens wat te doen." „De verhouding die thans tussen Kortgene en Arnhem bestaat is er één van zuiver ideële motieven en deze toestand dient bestendigd te worden" aldus burgemeester Matser. De heer S. H. Bijl, hoofdopzichter bij dé Reinigingsdienst, merkte op dat men niets anders dan zijn men selijke plicht heeft gedaan en dat zij allen zeer getroffen waren door de spontane uitnodiging naar Kortgene te komen. OFFICIËLE ONTVANGST. Des middags was er een officiële ontvangst ten gemeentehüize, Waal- burgemeester Schuit felicitaties uit sprak aan het adres van de jubile rende vereniging „E.M.M." en in dit verband opmerkte hoe moeilijk het is op het platteland een vereniging een zo lange tijd in stand té hoiiden. Het deed hem een bijzonder genoegen mede te kunnen delen dat het H.M. de Koningin behaagd heeft aan de Harmonie het praedicaat „Konink lijk" te verlenen. Ook burgemeester Matser boüd felicitaties aan en merkte op dat er ten plattelande Veeal sprake is van een opgewekte volkscultuur. Ook sprak hij nog over de hulpverlening en hij gaf de verzekering dat de drang tot hulp ontsproten was aan de behoefte tot werkelijke hulp. Het deed hem een bijzonder genoegen dat deze actie zo uitnemend geslaagd is, omdat er in onze menselijke sa menleving niets beters is dan goed menselijke verhoudingen. Als sym bool van de vriendschap tussen de beide gemeenten bood hy burgemees ter Schuit eén bord van Delfts Blauw aan met het wapen van Arn hem. De voorzitter van de Arnhemse Politiekapel, de heer P. S. van El- den, bood de jubilerende vereniging een fraai bloemstuk aan, terwijl hy aan mevrouw Schuit eveneens bloe men aanbood. Ir. Bruining sprak woorden van gelukwensen namens de Ambachts heerlijkheid Kortgene en bood een paar slagbekkens aan. De volgende sprekers boden na- „Nee", antwoordde Hardy. ..het Is In dit geval mens hun verenigingen gelukwensen bittere noodzaak. Ik houd het dier hier verborgen, boden. Tenslotte sprak nog de voor zitter van de Regelingscommissie, de heer Pi C. Schippers. Na deze ontvangst maakte de Po litiekapel een mars door het dorp. Het was een genoegen deze geüni formeerde politiekapel in strikt marstempo te zien marcheren. Deze mannen hebben werkelijk een uitste kende goodwill-reis voor de Gelder se hoofdstad gemaakt. Na deze rond wandeling gaf de Kapel een concert op de muziektent te Kortgene, waar voor veel belangstelling bestond. Een mooi gebaar n as dat zij dit program ma begon met het Zeeuws Volks lied. AVONDPROGRAMMA. Des avonds concerteerden achter eenvolgens „E.M.M." van Kortgene, „Excelsior" van, Kats, „Apollo" van Wissekerke, „Wilhelmina" van Co lijnsplaat, „Ons Gëhöegeh" uit Kam- peHaiid eh de 47-man sterke Arnhem se Politiekapel, onder leiding van de dirigent, de heer J. Warbroek, Hadden de andere verenigihgefi veël succes de Arnhemse gasten waren dë attractié van de avond en kregen telkenmale een welverdiende ovatie van het duizendkoppige publiek, dat aandachtig het zeer attractieve pro gramma volgdé. De Kapel eindigde met het spelen van het „Wilhelmus". Hierna reikte burgemeester Schuit met een toepasselijk woord aan de deelnemende verenigingen een herin neringsmedaille uit. De commissaris van Politie uit Arnhem, de heer G. Borstlap, dankte voor de buitenge woon spontane ontvangst en zeide dat dit door zijn mannen zeer op prijs Werd gesteld. Ook spraken nog de heren Welleman en Schippers. Tenslotte was er mét medewerking van de drumband van Arnhem en „E.M.M." nog een fakkeloptocht door hél fraai Versierde en verlichte dorp. Het gemeentehuis en de toren waren door schijnwerpers prachtig verlicht en het anders zo stille en landelijke Kortgene was voor één avond veran derd in een drukbezochte en gezel lige toeristenplaats. Zondag werd door de Arnhemmets hbg een trip over het eiland gemaakt. Onder grote belangstelling werd 's avonds ae te rugreis aanvaard. Omstreeks kwart voor zeven Zater dagavond hielden de Middelburgse sportlieden, die acht dagen in Folke stone zyn geweest in vier grote bus sen hun intocht op de Markt van de Zeeuwse hoofdstad. Velen hadden zich daar reeds ter begroeting verzameld. Vermoeid, maar in de beste stem ming en ih geeh geval door het ver lies van dë ontmoeting terneergedrukt keerden de „Engelandvaarders" te rug. Algemeen was men vol lof over de gastvrijheid, die ih de Engelse bad plaats werd ondervonden. Hët ont haal, dat de Engelsen de Zeeuwen be reid hebben is meer dan fantastisch geweest. Men méende, dari ook, dat Middelburg zijn uiterste best zal moe ten doen om by dé revanche op dezelf de wijze voor de dag te komen. Wanneer die rëvanche za.1 teijn, is thans nog niet bekend; Vermoedelyk echter, zullen de Folkéstöhers eerst in 1956 een tegefabezoek in Middel burg komen afleggen. Overigens ging de aankomst van de hoofdstedelingen niet met enige plech tigheid gepaard, behalve dan de af- scheidsceremonie, die de zwemmers hielden, en die zij kennelijk in Enge land hadden geleerd. Staande in een kring werd namelijk het „Auld Lang synev' gezongen. Vlissingen Rondvraag-varia. Tijdens de rondvraag van de Vlissingse gemeenteraad vroeg de heer J. Marys (A.R.) aan B. en W. om aandacht te willen schenken aan de straatverlichting, die op verschil lende puhteü in.de stad onvoldoende is. Wethouder M. A. van Popering Zeide, dat deze aangelëgeüheid zal worden bekeken. Vóórts vroeg dë heer Marys, hoe het stond met het aanbrengen van wachtgelegenhedën voor de bus. Deze zaak is opgeno men met de Stoomtram Walcheren. Het e-eméëötebestuür weet nu hoe- Ver deze maatschappij bereid is te gaan. Nagegaan zal nu nog worden hoe deze zaak in andere gemeenten is gefëgêld. Dë ïieêr J. P. Ventevo- gel (CH) wees op het gevaar voor kinderen van het vrij lage muurtje op de Boulevard en had voorts ver- ndnien, dat er klachten zijn over de gasdruk tussen 's middags half twaalf en half één. Wethouder Vim Popering zeide, dat een hoog muurtje ook nadelen had, want dan proberen de kinderen er op te klauteren, met alle gevolgen van dien. Men zal ech ter deskundig advies inwinnen. De heer E. Vader (KVP) vroeg of er al iets bekend is over de planneb met dë Boulevard als waterkering. Het ge meentebestuur weet op dit ogenblik hierover nog niets. De heer J. Koops (PvdA) vestigde de aandacht op de slechte verlichting bij de Oranje molen en op de slechte verzorging van de omgeving rond het landings monument. Hij vroeg of het niet mogelijk was. hierbij een fotogra fisch historisch overzicht te plaat sen. Het terrein rond het monument zal beplant worden, zo werd mede gedeeld, als de Rijkswaterstaat met ae dijkverhoging gereed is. De heer C. J. Gillissen Verschage vroeg aandacht voor de Verkeers situatie in de Bloemenlaan, met na me bij het kruiëpünt Asterlaan en wees op de slechte toestand van het wégdék van de Bloemeniaan tussen Crocuslaan en speeltuin. De plannen Van gemeentewerken met de Rloe- itlënlaan zijn thans bij het collége. ZO Werd tenslotte medegedeeld. Domburg Concert op recreatieterrein Ter gelegenheid van de jaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, zal op Dinsdag' 31 Augustus op het re creatieterrein te Domburg de mu ziekvereniging „Apollo" een concert van populaire muziek geven. Daarna zal een openlucht-film worden ver toond. Koudekerke Muzikale avondwijding Dinsdagavond a.s. wordt in de Geref. kerk te Koudekerke, 's avonds té 8.15 uur, een muzikale avondwijding gehoudeii, met medewerking van het Geref. Evangëlisatiekoor uit Vlissin gen. organist de heer A. J. Feij en de bekende violist, de heer Silms. Concerten Dinsdagavond, 31 Augustus, zal te Koudekerke bij gelegenheid der ver jaardag van H.K.H. Prinses Wilhel mina, des avonds van 89 uur de zangvereniging „Zanglust" o.l.v. haar dirigent, de heer <L Kousemaker, 'n uitvoering geven. Daarria zal Vah 9—10 iluf de Har monie „Voorwaarts", directeur J. Laroes, concerteren, eveneens op dé muziektént öp liet Dorpsplëin. Muziek ên optocht Ten besluite van het wisselvallige seizoen zal Zaterdagavond a.s. de muziekvereniging „Voorwaarts" te Koudekerke haar laatste buiténcon- cert geveii óp hét Dorpsplein van 89 uur. Na de pauze is er de tra ditionele fakkeloptocht door Koude kerks centrum. Stoffelijk overschot aangespoeld Ter hoogte van de Staalfabriek te Terneuzen, werd Vrijdag in het ka naal TerneuzenGent het stoffelijk overschot aangetroffen van de sinds Maandagnacht vermiste 36-jarige ma chinist K. B. van de kustvaarder „Ma- rifiüs 5. Het hoofd vertöoüde een grote wond, vermoedelijk ontstaan door de slag van een scheepsschroef. Het stoffelijk overschot zal heden in Groningen, vanwaar 'de machinist af komstig was. ter aarde worden be steld. Afscheid in Zierikzee van I.V.H.-leden In tegenwoordigheid van leden der gemeentebesturen van Kerkwerve en Zierikzee en van dr. P. W. J. Vogelaar is Zaterdagmiddag In het raadhuis te Zierikzee afscheid genomen van de leden van hef LV.H., de internationale hulpverlenings-organisatie De burgemeester van Zierikzee, jhr mr. J. Schuurbeque Boeye, en de beer J. J. der Weduwen, wethouder te Kerk werve, betuigden hun grote dank voor het vele werk, dat de leden van het I.V.H. belangeloos hebben verricht on der veelal uiterst moeilijke omstan digheden. Beide sprekers gewaagden ook Van de grote bewondering, die de bevolking hac' gekoesterd voor de energieke wijze, waarop het oprul- mingsWerk was aangepakt. De burgemeester van Zierikzee bood de leider van het I-V.H.-kamp, de heer Niels Fekkes. een blauw bord aan, herinnerend aan de ramp en ook van dé héér der Wéduwen mocht de kampleider een dergelijk geschenk in ontvangst nemen. De heer Fekkes sprak tot besluit een dankwóord. Scheepvaartstremming Van de zyde van de Rijkswater, staat, directie Zeeland wordt bericht, dat deZer dagen aan de werken van het Kanaal door Walcheren herstel werkzaamheden zullen worden uitge voerd. In verband hiermede zal van 30 Augustus tot 4 September met de grote schutsluis ih Veere slechts wor den geschut wanneer de buitenwater- stand hoger is dan de waterstand in het kanaal. Voorts dient rekening te worden gehouden met oponthoud ty- dens hef schiitten in deze sluis en by het varen in het binneiihavenge- bied van Veere. Van 28 Augustus j.l. tot 12 Sep. tember moet rekening gehouden werdén met grote' schommelingen in de kahaalwaterstand. Op 28 en 29 Augustus was deze stand 0,90 m -f N.A.P., tussen 3 en 7 September Volgt een verlaging tot 0,40 N.A.P. en op 11 September wordt het peil wederom Opgevoerd tot 0,90 m N.A.P. Blikseminslag Tijdens het korte onweer, dat Za. terdagmiddag boven Vlissingen woed de, sloeg de bliksem in in een lan taarnpaal van de electrische straat verlichting aan de Hogeweg Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor: de paal brandde geheel zwart. KERKNIEUWS NED. ÜERV. KERK. Aangenomen haar Oostburg: W. S. Hugo van Dalen te Colynsplaat. Van onze adverteerders Onder grote belangstelling opende Zaterdagmiddag de heer J. vah Wille- gën zijn nieuwe garagebedrijf aan de Breewaterstraat te Vlissingen. De opening van deze moderne gara ge, die geheel aan de eisen vah de tegenwoordige tijd is aangepast, ge schiedde doordat wethouder M. A. van Popering. dë sleutels overhandigde aan de heer Van Willegen. De heer Van Popering zeide. dat heti gemeentebe stuur het van harte toejuicht, dat ook in de oude stad nieuwe bedrijven ge vestigd worden. Het is eén voortdu rende zorg van het gemeentebestuur, aldus spr.. de Wêlvaart in de binnen stad te bevorderen. HÜ vestigde hier bij de aandacht op de saneringsplan nen, die voor deze stadswijk in voor bereiding zijn. Hierna werd het woord nog gevoerd door de heer W. Prins namens de Shell Nedérland, de heer P. Carels uit Heiii- kënsZahd en de heer, A. Muliër. voor zitter van de BOVAG, district Walche ren, die gelukwensen aanboden. In zijn slotwoord bracht de heer Vari Willegen dank aan de aanwezigen Vóór huh belahgstelling en aan archi tect J. Liebau en het aannemersbedrijf Van .Loon voor de fraaie verzorging van het nieuwe pand, dat een sieraad is vóór de omgevihg. Tob niet langer verhoogt Uw werklust, «n verfrist; ••tfust en «tri* Grote E.H.B.O.-wedstrijd Zaterdag 4 September organiseert de afdeling 's-Gravenpolder van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. een grote dist riets-zomer, oefening, waar aan door 10 Zeeuwse afdelingen, met in totaal 16 ploegën, wordt deelgeno. men. Bij gunstig weer wordt deze oefening, .welke om 15.30 uur aan vangt. gehouden op net weiland van Gebr Rijk aan de Provinciale weg. Mochten de weersomstandigheden minder gunstig zijn. dan zal deze oefening in een besloten localiteit worden gehouden. Advertentie. Marktberithten E1ÉRVEILING MIDDELBURG. Minumum prijs Voor pluimveehouders f 2.45 per kg. LEZERS SCHRIJVEN Iedere Zeeuw mag en kan trots zijn op hetgeen er in Middelburg voor het voetlicht is gebracht. Ruim 160.000 bezoekers hebben er reeds van genoten en zowel in binnen- als bui tenland is mer overtuigd geworden van de kracht en het doorzettings vermogen van het Zeeuwse volk. De bouwers van het miniatuur Walcheren zijn in dezi dan óok alle hulde en dank van het Zeeuwse volk waardig. ..Zeeuwen, en in het bijzon der Middelburgers, hoe zouden wij onze dank beter kunnen uitdrukken dan Dinsdag 31 Augustus, de iaardag van Haar. naar wiens naam t fonds tot bestrijding van de kanker is ge noemd, een bezoek te brengen aan 't Miniatuur Walcheren". Zo u weet. heeft de „Stichting Nieuw Walche ren" deze dag het miniatuur ten dienste gestela van de kankerbestry- ding en de netto ontvangsten komen ten goede voor de aankleding van het binnen afzienbare tijd ih Middelburg te vestigen subcentrum voor de kan kerbestrijding. Laat thans zien, dat de bouwers van het. onvolprezen MINIATUUR WALCHEREN, straks met trots kunnen zeggen „Ook wij hebben door dit werk een bijdrage mogen le veren voor de lijdende mensheid". Secretaris-penningmeester afd. Middelburg kon. Wilhelminafonds. uit iiu 4ETRFR DINSDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00 AVRO. 20.00— 24.00 NATIONAAL PROGRAMMA AVRO: 7.00 Nws. 7.iÓ Gram 7.20 Idem. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram, 9.00 Morgenwijding 9 15 Gees telijke liederen. 9.30 Voor ae huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Grain. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken 11.30 Piano recital. 12.00 Lichte muziek 12.30 Land en tuinbouw.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. of gram. 13 20 Promenade-orkest. 14.00 Ca us. over Amerika, met muziek. 14.30 Gram. 14.45 „Scheepswerf „De Kroonprinses"hoorspel. 101)5 Wereld- muziekconcours te Kerkrade 1830 Voor de jeugd. 17.00 Instr. kwart. 1730 Rep. en gram. 17.45 Europese zwem kampioen schappen te Turijn. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 1830 R.V.U.: Prof Dr. C. A van Peursen: „Phllosophie: van bezinning tot systeem" 19.00 Orgelconcert. 1930 „Paris vous parle". 1935 Lichte muziek. Nationaal programma t.g.v de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina: 20.00 Nws. 20.05 Radio Philharm. orkest en so list. 2035 „Gravin van Buren", RIankb. 21.15 Vocaal dubbelkwart. 2130 „Vrou wen uit het Huis van Oranje", caua. 21.45 „Zo was het voor vijftig Jaar klank beeld. 22.20 „Het Koningin Wilhelmlna- Fonds", toespraak. 22.30 Kon Mil. KapeL 23.00 Nws. 23.15 Gram. 2330—24.00 Dag sluiting. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s.' 7.00 KRO. 20.00—24.00 NATIONAAL PRO GRAMMA. KRO: 730 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7 30 Gram. 7 45 Morgengebed en Ut. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram 1030 Gram, of voor de jeugd 11.00 Voor de vrouw. 1130 Gram. 1130 Als de Ziele luistert. 12.00 Angelus. 1233 Gram. (1230—1233 Land- en tuinb meded.) 12.50 Europese Zwemkamp. te Turijn. 13.00 Nwa„ en kath. nws 1330 Amus ork. en solist. 18.45 Gram 14.00 Wereldmuziekconcours te Kerkrade. 14.30 Metropole-ork. 15.00 Gram. of voor de jeugd. 1530 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken 1630 Zie- Renlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Rege- ringsuitz.: Nederland en de wereld: „Het Nederlandse bibliotheekwezen en de we reld". door G. A. van Riemsdijk. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 1830 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19 00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.00 Nationaal programma, Zie Hilversum L Vlissmgers werkten een nuttigd. Woensdag werd het gemeen- I e tehuis van Scarborough met een be uitgebreid programma af JSSSJSJSFi Sporiuitwisseling met Scarborough (Van een byzondere medewerker) I ^zonderheden. Hierna hield de bur- Donderdag heeft het gezelschap Vlissingse sportlieden, dat een bezoek brengt aan Scarborough, een voor stelling bijgewoond van het stuk „C'hu Chin Chou." Deze voorstelling werd gegeven in het openluchtthea. ter onder bijzonder goede weersom- standigheden en werd een groot suc ces. Het theater was geheel gevuld. Voorts werd een bezoek gebracht aan de Minslu Abbey, waar vele kunstwerken zijn opgeslagen.*Daarna volgde eeh bezoek aan Rowtrees Cho. colate Works. In dit bedrijf zijn niet minder dan 1000 mensen werkzaam. HOOG EN LAAG WATER 31 Augustus U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.AJ». U.—N.AJP. Vlissingen 3.36 2.13 "5.41 2.0b 9.49 1.91 22.21 2.23 Terneuzen 4.04 2.2> 16.13 2.22 l0.ll 2.06 22.43 2.41 Hansweert 4.51 2.36 16.50 2.28 10.55 2.21 "3.25 2.56 Zierikzee 5.11 1.59 17.15 1.44 10.21 1.42 22.48 1.77 Werceldinge 5.21 1.85 17.3é 1.70 10.50 1.65 23.10 2.04 6. „Kom", zei Hardy, de deur van een woonhuis openend* „daii zal ik U èerst even het wonderpaard Snui ver laten zien. „Hé!" zei de Maat, op de gang rondkijkend, „waar is dat paard dan?" „Onnozele klont", smaalde Kappie. „ëën paard zet je toch niét lrt de gang van een woonhuis?.!" „Nee", zei Hardy, „het dier bevindt zich in de huis kamer". „Wat?!" riep Kappie, „een paard in een huiskamer?! Zeg eensi la dit soms een paardemop?!" Als enige antwoord wierp Hardy de deur van de huis kamer open en.... warem pel, daarbinnen Stóiid eéfi reusachtige, bonkige knol haver Uit een soepterrlen té eten!" „Een rare bedoening!" bromde Kappie, „of is het hiér in het Wilde Westen soms de gewoonte, dat paar den in hutskames wonéri?!"' „Nee", antwoordde Hardy. omdat de beruchte reyolverbandiet Billy de Beei openlijk heeft verklaard, dat hij Snuiver zal roven. En als die bandiet iets hebben wil, dan krijgt hij het ook altijd. Dit is dan ook de reden, dal ik Snui ver zo gauw mogelijk uit dit land weg wil hebben". een korte toespraak, waarna thee werd gedronken. Des aVonds werd een voorstelling gege. ven in de Northstead Manor Gardens, welke door een vuurwerk werd ge volgd. Voorts werd er no? een water- polo-wedstrijd gespeeld, welke de Vlissingers met 21 wonnen. VOETBAL Vlissingen versloeg De Zeeuwen met 6—1 De voetbalvereniging „Vlissingen" speelde Zondag een vriendschappelijke tvedstryd tegen haar stadgenote „De Zeeuwen". De uitslag was 61, na dat. de rust met stand 50 was inge gaan. Vlissingen, dat met enige invallers speelde, startte met goede aanvallen en na vijf minuten spelen schoot Cla- risse keurig in (10). Kort daarna ki-eeg Leijnse de gelegenheid de par tijen op gelijke voet te brengen, maar door treuzelen ging deze kans verlo ren. Het was wederom Clarlsse, die enige minuten later de De Zeeuwen keeper voor de tweede maal passeer de (2—-0). Er volgde een groot over wicht van Vlissingen. De uitvallen van De Zeeuwen waren sporadisch en doel man Moelaart in het Vlissingse doel kreeg zodoende weinig werk. In de 25e minuut liet de Zeeuwen-keeper 'n door Clarisse ingeschoten bal vallen en dat betekende 3—0. Kort daarna maakte de doelman van de bezoekers dezelfde fout bij een schot van Din- gemanse (40). Nog voor rust maak te Clarisse, die bijzonder goed op dreef was, er 50 van. Na de thee, toen Vlissingen het wind- voordeel had. leek het er op, dat De Zeeuwen een grote en verpletterende nederlaag tegemoet ging. Het kwam echter anders uit. Vlissingen deed het wat kalmer aan en De Zeeuwen kreeg nu de gelegenheid enige aanvallen op te zetten. In de 20e minuut wist De Klerk een verdiend tegenpunt te sco ren (o1). Tien minuten later was het nogmaals Clarisse. die een doel punt maakte. Met de stand 6-1 kwam net einde van deze goed gespeelde wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3