P. Rentmeester (Ovezande) werd Europees kampioen 1954 COMMISSARIS DER KONINGIN LOSTE HET EERSTE SCHOT.... van |j| tot 'Lm\wv Almanak DEZE ZOMER NOG NIMMER ZOVEEL MENSEN OP HET STRAND MIDDELBURG HEEFT SLUITENDE ONTWERP-BEGROTING VOOR 1955 Agenda PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT MAANDAG 30 AUGUSTUS 19M INTERNATIONAAL SCHUTTERSFEEST Nederland tweede in landenwedstrijd na Frankrijk Plot Rentmeester van „Willem Teil' uit Ovezande zorgde Zaterdagmid dag voor de grote verrassing op de Europese handbuogkampioenschnppen welke in gemeente werden verwerkt. Als eerste Nederlander wist hij het te presteren om beslag te leggen op het persoonlUk kampioenschap van Europa. En lioel Driemaal spande deze landbouwer onder zijn schüttersvrienden beter bekend als „Tier" de boog. Met Vaste hahd en scherp oog rlehte hij atfll pijl op de keizersvogel en.», bij het eerste schot dwarrelde het veren vogeltje reeds naar beneden. Het tweede schot deed de vogel op de meer dan 20 nieter hoge steng wankelen en het derde schot was opnieuw raak! Een zeldzame prestatie, die „je niet vaak In je leven levert", was het enige commentaar van de Europese kampioen 1954. Ook in de wedstrijd 0111 het landenkamptoenschap brachten de Zeeuwen het er niet slecht af. Met drie punten verschil op Frankrijk eindigden ig^j als tweede met 37 punten, terwyi de Belgen met 34 punten op de derde plaats kwamen. aanwezigheid blijk langstelling voor OFFICIËLE ONTVANGST. Een feesteiyk met vlaggen versierd Ovezande bereidde de Franse en Bel- fische gasten eeh hartelijk welkom; n het clubgebouw van „Willem Teil" vond tegen het middaguur eett officiële ontvangst plaats, voor zo ver men In de gezellige en gemoede lijke vriendenkring van handboog schutters nog Van „officieel" kan spreken. De voorzitter van de Zeeuwse bond van handboogsociëteiten, de heer J. de Beste van Oudelande, smak een welkomstwoord, inzonderheid tot de Commissaris der Koningin, jlir. fnr. A. F. C. de Casembroot, die door zijn gaf van zijn be- deze eeuwenoude sport. Verder werd dank gebracht aan het gemeentebestuur van Ove zande en de bondssecretaris de heer C. D. Raas voor de vele voorbereidin gen. Voor de eerste maal werd thans dit internationale sportevenement in Nederland gehouden, doch de voorzit ter hoopte, dat het niet by deze eer ste maal zal blijven. Burgemeester Th. J. Andriessen Sprak een welkomstwoord namens het gemeentebestuur. „Hoewel wij leerlingen z(jn op dit géoied'', hoopte hij, dat deze dag zou slagen en zou bijdragen tot de verbroedering der drie landen. De burgemeester besloot zijn speech met een dronk te wijden op het welzijn van de Commissaris der Koningin en op de vriendschap van de schuttersorganisaties. Ook de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A, F. C. de Casembroot, gaf op zijn wijze uiting aan zijn Voldoe ning over net feit, dat deze.Europese kampioenschappen thans in Neder land werden gehouden. Hij legde daarbij bijzonder de nadruk op de prettige sfeer, welke schietmgen steeds kenmerken. Het provinciaal bestuur is er van overtuigd, dat de ze mooie, oude sport zoveel mogelijk gestimuleerd dient te worden. Daar om besloot het college van Ged. Sta- Examens. Voor het examen electrotechnisch installeren, afgenomen door de Ver eniging tot bevordering van het Electrotechnisch Vakonderwijs, slaagde de heer P. Zandee uit Goes. Voor de Tuinbouwakte L.O. zijn te Wageningen geslaagd de heren W. Fase te Oudelande en G. M. Kwekke- boom te Fijnaart. ten spontaan om, wat men nog iloolt heeft gedaan, een pi-ys voor uit fes tijn beschikbaar te stellen. Deze prjjs bestond uit een fraai bronzen sehut- tersbeehl. De Commissaris hoopte dat voortaan om de drie jaar deze kampioenschappen in ons land Zllllon Wöfr De algemeen secretaris van de in ternationale bond, dé heer W. Rooms uit Gent. vertolkte de dank van zyn Organisatie. Met instemming van al le aanwezigen deed hij het voorstel een telegram te zenden aan Koningin Juliana, om de eerbiedige gevoelens Van hoge waardering te betuigen en aan het Nederlandse vorstenhuis en de natie voorspoed en heil toe te wensen.. Nadat de secretaris van de Franse bond, de heer J. de Graaf, nog enkele hartelijke woorden aan het adres Van de Nederlanders had gericht, werd met een dankwoord van de heer De Beste deze bijeenkomst besloten. Als gasten van het gemeentebe stuur van Ovezande verenigde de Commissaris der Kohiiigin zich daar op met de besturen vati de bonden aan een maaltijd. Tegeh half twee vertrok de stoet van handboogschut ters met de vaandels Voorop, van het dorp naar het terrein. Terwijl de plaatselijke fanfare „Ju liana" de drie volksliederen deed ho ren, viel er nog eeh fiks buitje re gen, doch voor de rest vrth de dag was het uitstekend schuttei'Swëer. Niét teVéel Wind en odk niet teVeel SOil; nplocnschappcii 'deii gehouden. De Commissaris der Koningin zou het eerste schot lossen. Bij de offici ële ontvangst had de hoge gast zijn schuttersprestaties „bedroevend" ge noemd. Na enkele mislukte pogingen wist de Commissaris toch een schot te lossen en al brachten de burge meesters van Ovezande en Terneuzen die het kennelijk meer hebben ge daan het er beter af, alleen reeds het vriendelijke gebaar van Zeekinds hoogste gezagsdrager werd, niet in het minst door de Franse en Belgi sche schutters, bijzonder gewaar deerd. De loting voor het landenkampi- oenschap deed de Franse ploeg net eerst bij de steng aantreden. Vier en twintig van de beste Franse schut ters losten elk tien schoten. De steng werd behoorlijk gedund, zodat ae Franse ploeg uiteindelijk met 40 pun ten uit de bus kwamen. VEELBELOVENDE NEDERLANDSE „START". Hierna was de beurt aan de Neder landse ploeg. Het begin was veelbe lovend. De eerste vijf rondes leverden totaal 32 punten op. Met nog vijf rondes voor de boeg, zat er een goe de kans in om boven of althans ge lijk met de Fransen te eindigen. On ze ploeg moest echter ervaren, dat met het leger worden van de steng, de kansen om een der vogeltjes te raken, kleiner worden. De zesde ron de leverde niets op. Drie punten in de zevende ronde deed de spanning ver der stijgen, doch de laatste „loodjes" werden steeds zwaarder. De achtste ronde bracht weer nul punten, totdat de negende en tiende ronde met elk één punt, het eindresultaat van 37 punten brachten. De beste prestaties wérden geleverd dóór H. J. Driedjjk Een inwoner van Zierikzee, die na de ramp in 1953 in Rotterdam Këvacueerd is geweest, kwam dezer gen in het raadhuis van de Maas stad een gift brengen voor de her bouw van de onlangs aan het Oost plein verbrande molen. Hij stond er op zijn gift persoonlijk aan de bur gemeester te overhandigen om te la ten uitkomen, dat hij de in Rotter dam verleden jaar genoten gastvrij heid niet vergeten was! KAMPVUUR. Min of meer tot besluit van het seizoen hebben de badgasten van Vrouwenpolder aan het strand een kampvuur ontstoken, waarbij zich vele belangstellenden verzamelden. Rond het kampvuur werd wat ge musiceerd, men deed spelletjes en tot besluit liet een der aanwezigen, GROTE JONGEN De dame van middelbare leeftijd, die in Middelburg de trein verliet begaf zich met rasse schreden naar een on geveer dertienjarige naby de uitgang wachtende knaap. „Kerel, Jaapje, wat ben jij gróót ge- wardenschalde ze begeesterd over oPer hét peron, waarop zich over het gelaat Pan kerel Jaap je een donker rode gloed verspreidde. Tante, in haar geestdrift, merkte niets. Ze stortte zich op de neef, sloeg ttcee molenvne- kende armen om diens hale en kreet nogmaals: „Wat ben jij een gróte jon gen gevjorden!" Achter de berg tante ging toen een totaal vernietigd jongmens schuildat op datzélfde ogenblik ongetwijfeld 'n woeste haat in zich voelde groeien te gen alle tantes op aarde. De liefdé van tante was evenwel groter en ster ker dan zijn ontkiemende haatgevoe lens, welke niets vermochten uit té richten tegen tantes laaiend enthou siasme. Want tot besluit van de een- acter nam tante neefjes donkerrode hoofd tussen haar handen en klapte op elke wang een in het station weer galmende kus.... Daarop hield ze de knaap een armlengte van zich af, bekeek hem nog eens goedkeurend eii kreet nognuials: „Zén grote jongen, Zelden zal een grote jongen zich zo onzegbaar klein hebben gevoeld zoals dat bij een kampvuur behoort, een verhaal horen. Een sfeervol slot van het seizoen! AFSCHEID BURGEMEESTER. Te Waarde zal Dinsdagmiddag in een openbare raadsvergadering, die om drie uur begint, officieel af scheid worden genomen van burge meester J. C. van Burg. Bij dit afscheid blijft het trouwens niet, want het volgende (en laatste) punt van de agenda heeft eveneens betrekking op een afscheid en wél vanae neer J. C. van Burg, ambtenaar van de burgerlijke stand... GOEDE VANGST. De vangsten van de heer A. C. uit Aardenburg, die regelmatig paling fuiken pleegt uit te zetten, liepen de laatste tijd nogal terug. De fui ken gebelken door onbevoegden ge licht te worden! Dezer dagen dééd de heer C. ech ter toch een goede vangst, want in de vroege morgenuren betrapte hij de onverlaten op heterdaad. Het wa ren twee knapen, die zich ijlings uit de voeten trachtten te maken, maar na een achtervolging per auto wist de heer C. dé daders in de kraag te Vatten. Het bleken twee jongelieden uit Sluis te zijn, die bekenden meer malen de fuiken gelicht te hebben, Voor de heer C. was de vangst dU3 uitstekend NOORMANNEN. Noormannen schijnen nog altijd een weinig vechtlustig. In Tei'neuzert moest de politie althans ingrijpen, toen enige opvarenden van het Noor* se s.s. „Kya" onderling ha ge* bruik van sterke drank slaags raakten. Zes hunner werdén aart boord teruggebracht, alwaar Hij ge legenheid kregen ovêr hun belevenis sen en die hunner roemruchte voor vaderen na tè denken. IN HULST. In Hulst zal 15 September a.s. een volksconcert worden gegeven door het Rotterdams Symphonisch Orkest onder leiding van Piet Ketting, met als solist vermoedelijk Herman Kreb- bers. Uit Hulst valt voorts te melden, dat in de Oudheidkundige Kamer een twaalftal oude kaarten van het Land van Saéftinghe te zien is, ei gendom van de heer P. Brand. uit Wolphaartsdijk met 7 punten (o.a. een zijvogel), R. Begheijn, Ter- neuzen 6 pt. (o.a. hoofdvogél) en P. Rentmeester, Ovezande, 5 pt. (zijvo gel en kal). Met spanning werden de verrich tingen van de derde en laatste ploeg, België, gevolgd. Onze Zuiderburen wisfeti net echter slechts tot 34 pt. te brengen, zodat zij als laatsten in het klassement eindigden. Intussen werd op ëëfl tweede staande nip, het persoonlijke kampi oenschap verwerkt. Onze landgenoot, P. Rentmeester, eindigde met twee vogels in drie schoten onbetwist als eerste. Bij de herkamping werden de Belg E. Casterman uit Kampenhout eri de Sas van Gentenaar R. Goet- hals fesp. tweede en derde. PRIJSUITREIKING. Tegen half zeven kwam met de prijsuitreiking het eind van deze ge slaagde wedstrijden. Burgemeester Andriessen en de voorzitter van de Zeeuwse bond, de heer De Beste, spraken véle woorden van dank en reikten de prijzen uit. De Franse ploeg kwam in het bezit van de wisselbeker en enkele andere prijzen, w.o. een zilveren medaille van Koningin Juliana. De Nederland se ploeg legde o.m. beslag op het bronzen beeld, geschonken door het Prov. bestuur van Zeeland, een beker van de gemeente Ovezande en een medaille van burgemeester Andries sen, terwijl de Belgen o.m. een fraai, groot wandbord en een medaille van mevr. Andriessen ontvingen. De winnaar van het persoonlijk kampioenschap, de heer Rentmees ter, kreeg de grote keizersvogel en een plaquette van de Belgische mi nister van volksgezondheid, de heer H. J. Driedyk uit Wolf aartsdijk, die het hoogst aantal punten behaalde, ontving de zilveren medaille van de Commissaris der Koningin en zo werden nog vele andere prijzen uit gereikt. Iedere deelnemer, alsmede de be sturen van de Belgische en Franse bonden en de burgemeesters uit de omgeving, kregen een herinnerings bordje, terwijl burgemeester Andries sen voor zyn vele bemoeiingen door de Belgische bond werd beloond met een erediploma en -medaille. Mevr. Andriessen werd ténsiottë dóór de Fransen een ruiker bloemen over handigd, terwijl ook de Franse en Belgische gasten zich met dankwoor den niet onbetuigd liéten. Oud-directeur gasbedrijf Goes overleden De heer K. K. Brink In de nacht van Vrydag op Zater dag is in het Sint Jonnna^ziekenhuis te Goes overleden, de heer K. K. Brink, oud-directeur van het gemeen telijk gasbedrijf aldaar. De heer Brink, die de leeftijd van bijna 68 jaren bereikte, ging per 1 April van het vorig jaar met pen. sioen. Dertig jaren heeft hij het Goes- se bedrijf geleid, in welke periode de gas.afgifte meer dan verdrievoudigd is, tot ruim 4 millioen kubieke me. ter per jaar. De heer Brink had een zeldzame liefde voor zijn vak, waarin hij zeer deskundig was. Door zijn eenvoud en vriendelijk optreden verwierf hij vele vrienden. Geboortig uit Groningen be gon hij zyn loopbaan in Winschoten. Hierna was hij o.m. nog werkzaam in Leiden, Klundert en Kerkrade. In zijn woonplaats Goes was hij ook jarenlang penningmeester van de vereniging „De Ambachtsschool". College van Ged. Staten naar Zuid-Holland Vandaag brengt het college van Ged. Staten van Zeeland èen bezoek aan Goeree-Overflakkee. Het gezel schap wordt vergezeld door de hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat in de directie Zeeland, ir. J. H. van der Burgt en de hoofdingenieur directeur van de provinciale water staat, ir. H. D. J. Swaters. Men zal ontvangen worden door het college van Ged. Staten van Zuid-Holland om daarna gezamenlijk énkele water staatkundige werken op Goeree-Over flakkee te bezichtigen. De reis wordt gedeeltelijk gemaakt per provinciale boot „Prins Willem I". Hoedekenskerke-T er neuzen 2 vaarten op 2 September Op Donderdag 2 September a.s. wordt in de haven van Hoedekens- kerke baggerwerk verricht. In vér band hiermede kunnen op die dag op het veer HoedekenskerkeTerneuzen slechts 2 vaarten vice-versa worden gemaakt. De tijden der afvaarten worden per advertentie aangekon. digd. Aan het begin van de handboog-wed strijden, welke Zaterdagmiddag te Ovezande werden gehouden, schoot dé Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. dè Casembroot de eerste pijl af. (Foto P.Z.C.J VUURWERK IN VLISSINCEN Schitterende lichteffecten en enorm veel geknal Dé bemanning van de vele schepen* die Zaterdagavond dicht onder de kust Vlissingen passeerden, bad af en toe veel moeite het strand en de Boulevard van de Scheldestad te zien. Een dichte rookslnier dreeft over het water. Maar op het momeyt waarop een lichtflits het avondlijk duister in fel schijnsel doorbrak, konden de schepelingen en de massa toeschouwers aan do wal eerst recht zien, hoe samengepakt op strand on Boulevard tiendui zenden en nog eens tienduizenden bijeen waren om van dit zomerse festjjn te genieten. „Tsjonge", zei iemand, even verstaanbaar tussen al het geknal en de ooohs, „er zijn deze zomer nog nimmer zoveel mensen op het strand geweest". Al een uur voor het begin te ne gen uur gingen de lichten uit, het sein voor de mensen van de firma Kat uit Leiden om met het grote spektakel te beginnen, waren vaders en moe ders met de kinderen, die allen na tuurlijk op mochten blijven, naar de Boulevard getogen om een goed plaatsje te veroveren. Geltikkig maar, dat de Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen'- uit Vlissingen met een pit tig en populair programma de tijd van het wachten kortte Er valt overigens genoeg te zien op de Boule vard. want de drukke scheepvaart biedt een altijd wisselend en interes sant schouwspel. Een vol uur wachten Nieuwe zeewering Cadzand Op 8 September a.s. zal door de directie Zeeland van de Rijkswater staat te Middelburg worden aanbe steed het maken van twee gedeelten zeedjjk met steenglooiingen en de uit voering van bijkomende werken te De nieuwe zeewering te Cadzand een negen meter hoge dijk zal worden gebouwd in aansluiting van de in aanbouw zijnde sluis. Door de nieuwe hoogte zal het uitzicht vanuit benedenverdiepingen van hotels en woningen grotendeels verloren gaan. De bouw van de nieuwe sluis vor dert zeer snel. De onderbouw voor het gemaal is grotendeels gestort, evenals de kokers. De laatste stor tingen geschieden thans. Verwacht wordt dat in geval van noodzaak de lozing van polderwater zien hét overtollige water te lozen via het gemaal te Nieuwvliet. (Slot van pag. 1). moedelijk ten laste van de gemeente blijvende wederopbouwuitgaven moet met f 70.000 Worden verhoogd, van f 80.000 tót f 150.000. Voor de stij ging van het tekort op de exploitatie van het ziekenhuis moet in totaal f 50.000 worden afgezonderd.' In to. taal derhalve f 120.000. zodat onge.- veer f 5Ö.0Ó0 overblijft. Voorts wérd rekening gehouden met een bedrag van f 300.000 voor nieuwe investeringen en met het her stel van» de reserve gemeentefonds 1948—1950. Uit een overzicht, dat de voor naamste verschillen tussen de »a- mingen in de primitieve begroting voor 1954 en de ontwerp-begroting voor 1955 toont, blijkt, dat de voor. delen de nadelen mét f 180.000 over treffen. Hét tékort óp eerstgenoemde begroting is dus In 1955 weggewerkt. Conjunctuurreserve Vervolgens gaat het college nader in op erikéle onderdelen. Opgeirterkt worat, dat voor het eerst een uni. forme salarisstaat wordt overgelegd. Er is voorts rekening gehouden met het vormei! vail èen ortderhöudsrëser- ve voor het stadhuis. Binnenkort zal een herziening voor de nórmvergoe- ding Van de politie li! het staatsblad verschijnen. Er is gegronde verwach ting, dat daardoor het tekort op de Bjlitiekosten zal Worden opgeheven. eze verwachting werd ifl de begro ting verWërkt. Voor de nieuwe zweminrichting is de geraamde last belangrijk hoger dan in vorige voorstellen vervat. De voor dit doel gevormde reserve zal niet voor extra.afschrijving worden bestemd, maar worden aangewend tot gedeeltelijk herstel van de con. junctuur reserve. Deze reserve is in de afgelopen jaren grotendeels voor extra-afschrijving ven kapitaalsuit- gaven aangewend. Zij dient echtèr te worden hersteld. Bij het teruglopen van de uitkeringen uit het gemeen tefonds moeten er dekkingsmiddelen voor de gewone dienst uit kunnen worden geput. Het bestaande vér- zorgingspeil kan zodoende zo lang mogelijk worden gehandhaafd. Voor-, plg gaat jaarlijks een bedrag van on geveer f 12.000 naar dézé reserve. Plannen bouw kleuter scholen De begroting voor hét Waterlei dingbedrijf is ook nu weer opge maakt alsof er geen ramp is ge weest. B. en W. merken hierbij op, dat in deze begroting een tariefs verhoging is verwerlct. Eet! voorstel, hiertoe kan binnenkort worden te gemoet gezien. Wat het openbaar lager onderwijs betreft, zegt het college, dat de be. dragen per leerling van het lager, het voortgezet lager en het uitge. bi'éid lager onderwijs voor leermid delen nog geleidelijk verhoogd zullen worden. De kosten van het middel baar onderwijs zullen belangrijk la ger zijn, hetgeen aan de herziening van de subsidiëring van dit onder was, waartoe onlangs besloten werd, wordt toegeschreven. Voorgesteld wordt de subsidie per leerling van het voorbereidend lager onderwijs van f 40 tot f 55 te ver. hogen. B. en \V. hebben het voorne men de sanering van het kleuferon. derwys, zowel materieel als finan cieel, krachtig ter hand te nemen. De snbsidieverhoging is de eerste stap op deze weg. Plannen om met de bouw van kleuterscholen aan te vangen, zyn reeds in studie geno men. Subsidiëring jeugdwerk Het college wil een begin maken met de'subsidiëring van het jeugd werk in Middelburg. Daartoe is een post van f 3000 uitgetrokken. Om. trent de besteding van dit bedrag volgt ter zijner'tijd een voorstel. Con. crete mededeling oVer dc vorm waar in en de ujjze waarop subsidie zal worden verleend, kunnen nog niet ge daan worden. Voor uit te Voeren kapitaals^ werken is ook thans weer een bedrag van f 30.000 geraamd. De begroting toont niet aan, welke investeringen in het voornemen van hét collége liggen. De practijk leerde namelijk, dat vaak van voorgenomen plannen moet worden afgezien. Met het gê- noerrtde bedrag van 30.0ÖQ kan voor ruim f 400.000 aan werken Worden uitgevoerd. Het college noemt enkele werken, die in de eerstvolgende jaren om uit. voering vragen. Het zyn de verbete ring en verlegging van de Langevie. lehrug, de bouw van een of meer kleuterscholen, verbetering van de Segeersslrigci, verbetering van Ko- ningsbrug, Spiikerbrug en Dokbrug (Prinses Beatrlxbrug) en voorzienin gen met betrekking tot de huisves ting van het gymnasium. Elders in dit blad publiceren W$ een aantal cijfers uit deze begroting. vergt echter veel van het geduld en het was dus begrijpelijk, dat er kort vóór het begin een luid ooooh uit de menigte kwam, die zich overigens ge duldig -schikte naar de aanwijzingen van de politie. Een verstandig besluit was het de Boulevards gedurende een bepaalde tijd deze avond af te sluiten voor het verkeer, zodat men zich rustig ook over de rijbaan naar de plaats van het vuurwerk begeven kon. De vuurwerkmakers van de firma Kat waren het er over eens. dat het hier een goede opdracht betrof en de toeschouwers vonden het resultaat voortreffelijk. Jammer, dat het des middags tijdens een onweersbui wat geregend had, terwijl de windrichting ook ongunstig was. „Het kan beter re genen vlak vóór hët vuurwerk", zo vertelden de technici, „dan hebben we er niet zoveel last van" Inderdaad was het papier hier en daar wat voch tig en dit had ook wel enige invloed op sommige stukken, al was dit ge lukkig niet van ernstige aard. Maar de wind bleek een groter spel breker. De windrichting was niet gun stig voor het publiek, zodat voor hen, die wat verder afstonden, de grote stukken soms door de rookontwikke ling aan het oog onttrokken werden. „Dolfijn1* in actie Het festyn begon voor wat het grote spektakel betrof met de bekende dol fijn van het wapen van Walcheren, die zowaar een vuurregen uit zijn neus spoot; Veel succes had men met de te legrafen, de vliegende schotels en een stijgende kroon. Het grootste effect was terecht tot aan het slot bewaard: een diamanten waterval en de grote slotdecoratie, het Zeeuwse wapen met de bekende spreuk. De ooohs en jubelkreten wa ren niet van de lucht, evenmin als het geknal trouwens. De vuurpijlen, die bij wijze van in termezzo tussen de grote stukken, de aandacht trokken, hadden nog wel het meest van de ietwat.ongunstige Weers omstandigheden te lijden, maar ook hier werd vaak het gewenste effect bereikt. Al met al een kleurig en feeëriek schouwspel, dat tereiht bewonderd werd door de tienduizenden, die zich rijkelijk beloond zagen voor het lange wachten. Voetje voor voetje zocht men zijn weg huiswaarts. De verkeers regeling werkte uitstekend, al duurde het ^uitermate geruime tijd, alvorens de Boulevard en de parkeerplaatsen weer practisch ontfuimd waren. „Miniatuur Walcheren" thans 176.000 bezoekers Gedurende het afgelopen weekend passeerde het bezoekcijfer op „Mini atuur Walcheren" de 175.000. Zater dag werd het miniatuur door 3741 belangstellenden bezocht en Zondag door ruim 3800. De stand is thans 176.660. Zaterdagavond is een vrij drukke avond geweest. Het optreden van „Voorwaarts" uit Koudekerke tfok uiteraard Wèer veel belangstelling. Zondag werd het Molenwater ten prooi van een invasie van Fransen en Belgen, die er voor zórgden, dat ook in de binnenstad wat vertier heerste. Het is nog niet bekend of er deze week concerten op het miniatuur georganiseerd zullen worden. MIDDELBURG. Vandaag Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 9—24 uur; Electro: „Zet 'm op, George", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Dwars door de vuurli nies", (14 jr.), 20 üilf. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: Abbott en Costel- lo en dr. Jekjrll en mr. Hyde", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Gevaarlij ke ontvoering", (14 jr.), 19 en 21 Üur; Stedelijk Museum: Schilderijen- toonstelling Constantin Guys, 10—17 en 19—21 uur. GOES. Vandaag Grand: „Gévangenen vait het oerwoud", (14 jr.), 19 en 21 uur. VEERE. Vandaag. „Het Lammetje": Schilde- BROUWERSHAVEN. Vandaag Stadhuis: Schilderijententoon stelling (Haagse school). IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen- expositie „NederlandWaterland". GROEDB. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Oostaziatische Kunst. SLUIS. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Delfts aardfewerk, AARDENBURG. Vandaag St. Baafskerk: Schilderijen- expositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2