KAPPIE IN WILDWEST HANDBOOGSCHUTTERS UIT DRIE LANDEN BIJEEN WALCHEREN VERSCHUEREN VOOR DE DERDE MAAL IN SUCESSIE TITELHOUDER VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE 0 0URANT GROTE BELANGSTELLING VERWACHT Europese kampioenschappen in Ovezande Ovezande zal Zaterdag in het teken van de handboogsport staan. Zoals reeds gemeld, zullen daar op deze dag niets minder dan de Europese kam pioenschappen worden afgewerkt. De beste beoefenaars van deze eeuwen oude sport uit Frankrijk, België en Nederland zullen hier op de staande wip hun krachten meten. Een festijn, dat een bijzonder evenement belooft te worden, waarbij ook de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot van zijn belangstelling blijk zal geven. Reeds enkele iaren achtereen zijn de Zeeuwse schutters naar België en Frankrijk getogen om daar de Ne derlandse kleuren te verdedigen. Vorig jaar genoot Duinkerken de eer de handboogschutters uit België, Ne derland en Frankrijk te gast te heb ben. Wegens ziekte van de voorzitter van de Zeeuwse Bond van Handboog sociëteiten maakte burgemeester Th. J. Andriessen van Ovezande, die op de schietingen van zijn plaatselijke sociëteit zelf ook graag de boog spant, toen de reis mee. Op de te rugtocht opperde hij het idee om de Europese kampioenschappen eens in ons land te doen houden. Dit planne tje vond instemming bij de Zeeuwse schutters en toen burgemeester An driessen later hierover contact op nam met de heer W. Rooms uit Gent, secretaris-generaal van de interna tionale organistatie van sociëteiten, was ook direct de puzzle opgelost, waar deze wedstrijd dan wel gehou den zou moeten worden. De heer Rooms accepteerde al het voorstel, maar dan zou het in Ovezande moe ten gebeuren. De Belgische schutters hadden daar reeds eerder op bezoek geweest bq hun vrienden van „Wil lem Teil". En mede omdat burge meester Andriessen het initiatief had genomen, konden ook de Zeeuwse so ciëteiten ermee accoord gaan, dat de ze gemeente voor dit evenement werd uitverkoren. Vier en twintig schutters van elk der drie landen zullen de strijd aan binden om het landenkampioenschap terwijl bovendien nog op een tweede' wip de individuele kampioenschap pen worden gehouden. De Nederland se kleuren zullen verdedigd worden door 16 Zuid-Bevelandse en 8 Zeeuws Vlaamse schutters. Hoewel helaas de publieke belang stelling voor deze edele sport bij ge wone schietingen meestal gering is, mag verwacht worden, dat dit bijzon dere feest door velen zal worden bij gewoond. Des morgens elf uur zullen het ge meentebestuur en de Zeeuwse bond in het clublokaal van „Willem Teil" de Commissaris der Koningin, als mede de buitenlandse gasten ontvan gen. Na een maaltijd, aangeboden aoor het gemeentebestuur, zullen daarop om eén uur de wedstrijden een aanvang nemen. De plaatselijke fanfare „Juliana" zal de drie volks liederen ten gehore brengen. Verwacht wordt, dat de wedstrij den tot ongeveer half 'zeven zullen duren, waarna de prijzen worden uit- tereikt. Er is een keur van prach- ge prijzen. Naast de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Belgi sche minister voor volksgezondheid en het gezin, is er onder meer een zilveren medaille van H.M. de Ko ningin, een in brons uitgevoerde schutter van het Prov. bestuur van Zeeland, een zilveren medaille van de Commissaris der Koningin, een be ker van de gemeente Ovezande, een plaquette en twee medailles van de Belgische minister van Volksgezond heid en het Gezin, zilveren medailles van burgemeester en mevr. Andries sen, wandborden van de Belgische en Franse bond van wipschutfers, als mede een groot wandbord van een tegelfabriek uit Tegelen. Bovendien zullen alle deelnemers een herinne ringsbordje ontvangen. Van dak gevallen Donderdag is te Bergen op Zoom de loodgieter P. Schepers bq werk zaamheden aan een goot van een dak gevallen. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het Algemeen Burger ziekenhuis gebracht, waar hij in de loop van de avond overleed. Het slachtoffer was 35 jaar, gehuwd en vader van drie kinderen. Het tragi sche van dit ongeval is. dat twee broers van het slachtoffer dit jaar de dood vonden bij verkeersongevallen. Klankbeeld over Deltaplan Donderdag zond de Avro een klankbeeld uit over de problemen rond het Deltaplan. Er waren in deze uitzending diverse bekende gegevens verwerkt, met name betrekking heb bend op Zeeland. Zo werd in herin nering gebracht, dat sinds 1882 er in deze provincie niet minder dan 375 dijk- en oevervallen optraden, en dat de laatste jaren de Oostersehelde steeds dieper wordt door uitschu ring. De voordelen van een eventuele afsluiting werden opgesomd, waarbij een vergelijking werd gemaakt met de afsluiting van de Zuiderzee, waar eveneens vele kilometers dijk een se cundaire functie kregen' toebedeeld. Tenslotte werd gewezen op -de- gevol gen van afsluiting voor de visserij. In eep volgend klankbeeld zullen de ze problemen nader Behandèld wor den. Vlissingen Eersle paal voor Ned. Herv. Kerk Waar zijn onze schepen Aalsdijk 25 v. Houston te Corpus Crlsti. Abbekerk 21 te Melbourne. Alamak 24 200 m. O.t.Z. v. Mlnikol. Alchiba 24 v. Rotterdam te Bremen. Algenib (HWAL) 23 v. Accra n. Cape Coast. Algenib (v. Nlev. Goudr.) 24 SO m. O. v. Recife. Alkaid 22 v. Rotterdam te Porto Alegre. Alnati 24 450 m. Zw. v. Flnisterre. Alphard 24 v. Vitoria (Braz.) te R'dam. Aludra 20 v. Porto Alegre te Montevideo. Amerskerk 24 v. Genua n. Rotterdam. Arendsdijk 24 025 m. N.O. v. Bermuda. Appingedam 24 v. Vlgo te Antwerpen. Arendskerk 22 380 m. Z.t.O. v. Hongkong. Arnedijk 23 v. Galvestone te Tampa. Axeldljk 18 v. New York te Buenos Aires. Barendrecht 23 130 m. Z.Z.W. van Ras Madrak. Blltar 19 te Genua. Boissevain 20 v. Mauritius. Britsum 20 v. Dakar te Montevideo. Caltex Utrecht 23 v. Pernis n. Sidon. Congostroom 19 v. Lagos te Takoradi. Delft 21 v. Amsterdam n. Valparaiso. Dongedijk 25 v. Nanaimo n. Rotterdam. Drente 24 100 m. Z.O. v. Ras al Hadd. Eos 25 v. Barcelona te Malta. Etrema 24 250 m. Z.O. v. Berre. Gaasterkerk 24 v. Rotterdam n. Melbour ne. Gouwe 24 375 m. Z.W. v. Flnisterre. Grootekerk 24 v. Rotterdam n, Sydney. Hersilia 25 v. Maracaibo te Aruba. Hydra 25 v. Trinidad te Paramaribo. Indrapoera 24 v. Djakarta n. Singapore. Jagersfontein 23 v. Amsterdam te Dur ban. Japara (KRL) 25 te Colombo, n. New York Johan van Oldenbarnevelt 24 250 m. W. van Kaap Race. Jongkind 24 te Lagos. Kota Agoeng 24 Kaap Guardafui. Kota Baroe 24 150 m. N. v. Lissabon. Laertes 24 Port Soedan. Larenberg 24 700 m. O.t.N. v. Aden. Laurenskerk 6 te Bombay n. Calcutta. Lawak 24 575 m. W.t.Z. v. St. Helena. Lekhaven 31 v. Rotterdam te Buenos Aires. Leuvekerk 20 te Rangoon. Loosdrecht 24 575 m. Z.t.O. v. Karachi. Macoma 24 570 m. Z. v. Cocos Eil. Manoeram 23 v. Manokwari te Hollandia. Mariekerk 24 85 m. N.N.W. v. Kaap Guar dafui. Merwede 24 700 m. W.N.W. v. Azoren. Metula 24 90 m. W.t.N. v. Portland. Molenkerk 19 te Singapore n. Rotterdam. Muiderkerk 24 200 m. Z.W. v. Flnisterre. Nestor 24 800 m. Z.W.t.Z. v. Fayal. Omala 24 700 m. W.t.Z. v. Ouessant. Oranjestad 24 v. Aruba n. Puerto Limon. Overijssel 22 310 m. Z.Z.W. v. Fayal. Ouwerkerk 25 150 m. Z.O.t.O. v. Esperan- Perna 25 v. Freemantle te Geraldton. Prins Willem V 24 85 m. O.t.Z. v. Kin- naird Hd. Prins Willem van Oranje 24 330 m. O. v. Belle Isle. Schie 25 v. Belize te Kingston Ja. Schiedijk 21 v. Antwerpen. Schouten 24 v. Maraontsetra n. Marie. Slamat 22 te Bahrein. Sloterdijk 23 v. New York te Boston. Soestdïjk 17 te Singapore n. New York. Stad Alkmaar 23 265 m. W.N.W. v. Bom bay. Stad Lelden 18 v. A'dam te Durban. Stad Maastricht 24 30 m. Z. v. Kaap Palos. Stad Schiedam 24 20 m. Z.W. v. Stadlan- det. Straat Malakka 20 v. Belawan n. Mojl. Tegelberg 22 v. Port Elizabeth n. Kaap stad. Tibia 24 375 m. Z.O. v. Mena al Ahmadi. Tjibodas 12 v. Makassar te Yokohama. Tjipanas 23 v. Yokohama te Kobe. Tjisadane 22 v. Montevideo te Santos. Utrecht 24 v. Bahrein. Violette Erica 24 30 m. N. v. Minorca. Willem' Ruys 25 v. Rotterdam te Djakarta. Willemstad 25 v. Cristobal te Amsterdam. Woensdrecht 24 550 m. O.t.N. v. Aden. Wonosari 82 v. Vancouver te Calcutta. Dezer dagen is de eerste paal ge slagen voor de nieuwe Ned. Herv. Kerk in „Wijk Noord" te Vlissingen. De bouwvergunning voor de nieuwe kerk was verkregen op 10 Augustus. Nu deze proefpaai geslagen is, kan de definitieve lengte van de funde ringspalen worden berekend en kan, zodra het materiaal is aangevoerd, met de heiwerkzaamheden worden begonnen. Concert „Ons Genoegei Zaterdag 28 Aug. geeft de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" haar 9e concert in dit seizoen. Naast marsen bestaat het programma uit de vol gende walsen o.m.: 1. „Sotpipnic. d'Aixla Chapello", A. Govaert; „Wienér BUrger", C. Zifhrer; „Rachel" L. Langlóis; 4. „Coqueli- cots et Bleuts", A. Govaert; 5. „Wiener Praterleben", A. Transla- teur, arr. A. Dreissen. Aanrijding Op de Edisonweg nabij het nieuwe PZEM-gebouw te Vlissingen ont stond Donderdagmorgen een aanrij ding tussen twee auto's. De materiële schade was gering. De botsing ont stond. toen de auto's voor de spoor wegovergang moest wachten. De bestuurder van de laatste auto zag te laat. dat de wagen vóór hem stopte. RAAD NOORDWELLE Toegewezen woningen niet aanvaardbaar geacht De raad der gemeente NoordweTle kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester mr. G. F. Lunsingh Tone- kens. De raad achtte de woningen, die aan de gemeente werden toegewezen door de Nationale Woningraad in overleg met de dienst Wederopbouw niet aanvaardbaar, omdat zq archi tectonisch niet passen in de dorps kom en de toegepaste bezuinigingen naar haar oordeel ten koste van de woningen zijn doorgevoerd. Men be sloot te onderzoeken of het eigen wederopbomvplan, dat door ir. Klok ke is opgesteld, alsnog zou kunnen worden doorgevoerd. Ter zitting werden voorts de nieu we raadsleden beëdigd en Werd over- [aan tot de wethoudersverkiezing. wethouder werden gekozen de heren A. P. Akkerdaas met 6 stem men tegen 1 op de heer K. Viergever en M. L. J. Fokker met zes stemmen tegen 1 op de heer F. Hart. De heer Viergever keert dus niet meer als wethouder terug. Verder werd besloten een terrein aan te kopen van de heer M. Moer- mond voor de bouw van zes houten Deense geschenkwoningen, die door bemiddeling van het Rode Kruis zrjn verkregen. Ingebruikneming St. Jacobskerk op 15 September a.s. Op 15 September zal de gerestau reerde St. Jacobskerk te vlissingen opnieuw in gebruik worden, genomen. De herstellingswerkzaamheden ver keren thans in een vergevorderd stadium eri betreffen voornamelijk het vernissen der banken én reini gingswerkzaamheden. Voor het schoonmaken van de kerk, dat in de periode van 30 Augustus tot 11 Sep tember moet geschieden, heeft de kerkvoogdn een beroep op de gemeen teleden geaaan. Jaarvergadering V. en A.V. De Zeeuwen Ni&uy/e voorzitter gekozen Tijdens de Donderdagavond ge houden algemene jaarvergadering van de V. en A.V. „De Zeeuwen" te Vlissingen werd tot voorzitter geko zen de heer M. v. d. Kerkhof. Hjj komt in de plaats van de heer J. D. de Ruijter, die enige tjjd geleden aftrad als voorzitter in verband met drukke werkzaamheden. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. de Bruijne, bleek, dat het afgelopen jaar voor de vere niging niet gemakkelijk was ge weest. Het aantal leden en dona teurs bedroeg aan het einde van het verenigingsjaar resp. 303 en 76. In het seizoen 1953-1954 was er een nadelig saldo van 392,38, aldus bleek uit het verslag van de pen ningmeester. Dit kwam hoofdzakelijk omdat het aantal betalende toe schouwers vergeleken bij vorig jaar sterk verminderde. Het jaarverslag van de T. C. Voetbal gewaagde van matige resultaten. Wel slaagde het vierde elftal erin kampioen van zijn afdeling te worden, maar het eerste eiftal had niet aan de verwachtingen beantwoord. De resultaten bq de afdeling ath- letiek waren niet ongunstig. Een schitterende prestatie leverde Lenie Minderhoud, die tijdens wedstrijden te Rotterdam de 100 meter hardlopen won in de zeer fraaie tijd van 12.2 sec., waarmede zij zich onder de bes te Nederlandse sprintsters schaarde. Het verslag van de T. C. Handbal getuigde van een grote opbloei in de handbalafdeling. Het eerste da- mes-elftal werd ongeslagen en zon der verliespunten kampioen, waar door het promoveerde. De heer G. de Pagter werd herko zen als commissaris en de heer J. Poerstamper werd gekozen tot com missaris. In de T.C. Voetbal werdén gekozen de heren D. Kooman en J. Bogte. De heer A. Schuit werd be noemd in de juniorencommissie- voetbal. De aftredende leden van de T.C. Handbal werden allen herkozen evenals de heer A, W. Smits in de T. C. Athletiek. Gekozen werd in de T. C. Athletiek de heer A. de Rijke. Voorts werd besloten om de contribu tie van de seniorenleden van f 1. per maand te verhogen tot 1.25. Twee doden en gewonden bij auto-ongeluk Mr A. W.Vof», vice-prcaident van het Amsterdamse Hof en eerste plaatsvervangend voorzitter van de Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam, is Donderdag omgekomen by een autoongeluk. dat tevens het leven kostte aan zijn broer, notaris T. Vo$ uit Winschoten. Het ongeluk geschiedde onder de gemeente Vlagtwedde. Zonder aan wijsbare roden botste de auto, die bestuurd, werd door notaris Vos te gen een boom. Notaris Vos was vrij wel op slag dood. Zijn broer. mr. Vos is enkele uren later in het ziekenhuis te Winschoten aan zijn verwondingen bezweken. Hij bereikte de leeftijd van 64 jaar. De echtgenote van notaris Vos werd zwaar gewond. De echtge note van mr Vos werd licht gewond. „Willem Bontekoe" nog niet gevonden Het zoeken naar de „Willem Bon tekoe" heeft Donderdag geen resul taat opgeleverd. Gezagvoerder Schro der heeft wederom met een Dakota van de K.L.M. een verkenningstocht boven de Noordzee gemaakt, maar nu, in tegenstelling tot de voorgaan de dagen, niets waargenomen dat op het verongelukte vliegtuig of op de slachtoffers betrekking zou kunnen hebben. Vandaag zal gezagvoerder Schroder wederom een verkennings vlucht maken. KERKNIEUWS Christus hoop der wereld Het Godsrijk op aarde De Wereldraad van Kerken te Evanston heeft geen overeenstem ming kunnen bereiken over de vraag, op welke <w\j%e Christus de Hoop der wereld is. In Amerika is de heersende opvat ting, dat de wereld geleidelijk beter wordt en dat door overheidshulp op sociaal en economisch gebied het koninkrijk Gods op aarde zich ge leidelijk zal ontwikkelen. In andere delen van de Christeiyke wereld ge looft men daarentegen, dat de we reld hoe langer hoe slechter wordt en dat slechts door een goddelijke ingreep, gewoonlijk in verband ge bracht met. de tweede komst van Christus, de nodige voorwaarden zullen worden geschapen voor het koninkrijk Gods. Bisschop Hans Lil je uit Hannover heeft aanbevolen, dat de Assemblee een samenvatting der studies aan vaardt. die ter beoordeling aan de afzonderlijke kerken zaJ worden voorgelegd. In het rapport van de adviescom missie wordt het communisme ver oordeeld als „een totalitaire dicta tuur", die God verwerpt. Maar het rapport, waaraan de commissie twee jaar heeft gewerkt, zegt ook dat de democratie de idealen, die zij aan de christelijke, leer. hgeft .ontleend, nqg niet ten volle naleeft. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Harich (Fr.) A. J. van Cruyningen, vicaris te Buur. Veere Beiaardconcert Zaterdag aanstaande, 's avonds 89 uur geeft de Vlissingse stads- beiaardier Jiet Broerse het tweede zomeravond-beiaardconcert op het carillon van de Raadhuistoren te Vee- re. Het programma luidt als volgt: 1 Improvisatie. 2 Praeludium, J. S. Bach. R Rhythmendans. St. Nees. 4 Menuet, W. A. Mozart. 5 Diverse kampeer en trekkersliederen: a) Zin gend trekken wq naar buiten; b) Kampeerlied; c) Home on the range; d) Song from the moulin rouge. G. Auric. 6 Rondino, Kersbergen. 7 Ga votte, J. Denijn. 8 La vendangeuse, F. Couperin. 9 Diverse liederen: a) De winter is vergangen, b) Avondliedje, c) Avondklokje. WERELDKAMPIOENSCHAP STAYEREN. Fantastische eindsprint bezorgde Pronk tweede plaats (Van een speciale verslaggever) Voor de tweede maal in het wereldkampioenschap wielrennen heeft de Braban?onne weerklonken en is de Belgische vlag ln top gegaan ter ere van een Belgische wereldkampioen, ditmaal de 81-jarlgc Dolf Verschueren, die zijn tweede achtereenvolgende titel bij de stayers behaalde, op korte afstand gevolgd door Pronk. De Nederlander kwam in de laatste drie ronden net iets te kort om de wereldkampioen te onttronen en verklaarde na afloop: „Ik zat te ver weg. Ze hielden me allemaal tegen. Zo'n sprintje moeten ze mc echter maar eens nadoen". Pronk doelde daarbq op de fantastische rush, die hij negen ron den voor het einde begon en waarbij hjj in één ruk van de zevende naar de tweede plaats sprong. Martino achter zich. In de volgende 20 km veranderde de situatie achter leider Bethery voortdurend. Nog voor de eerste 50 km verstre ken waren, kreeg Kunst een lekke achterband en ofschoon hij snel op een nieuwe fiets stapte, was zUn ach- Ruim 34.000 toeschouwers omzoom den onder ideale weersomstandighe den de prachtige baan, toen het ver treksein werd gegeven. Dadelijk ont spon zich een spannende strijd om de positie. Verschueren trok naar voren met Schorn en Pronk in zrjn kielzog, en na tien ronden lag de Belg op de vierde plaats achter Betherv, Bunker en Kittsteiner. Pronk was weer afge zakt tot de elfde plaats met alleen Marktberichte^ VISMIJN VEERE 26 Aug. Export garnalen, aanvoer 1249, prijs per kg 171—195. Schar 34. 41—68. Bot 230, 16—31 Middel tong 85. 159—328. Rog 71, 2239. Ongesorteerde vis 1, 35. Paling 5, 108—246. Zalm 1, 48. De Brit Wally Thom heeft het kam pioenschap van Europa Weltergewieht op zijn naam gebracht door een overwinning op de titelhouder de Fransman Gilbert Lavoine. ATHLETIEK Van der Zande vestigde nieuw Nederlands Marathon-record De tqd van Januq van der Zande, 2 uur 29 min. 19,2 sec., welke hy tijdens de Marathon te Bern maakte, betekent een nieuw Nederlands re cord. Het oude record, 2 uur 32 min. 45,8 sec., stond op zijn naam. Saat zesde in finale 100 meter In Bern werden de Europese athle- tiekkampioenschappen voortgezet. Op de 100 meter veroverde de Duit ser Fütterer de titel in de tijd van 10.5. Bonino (Fr.) en Ellig (G.B.) werden resp, tweede en derde. De Nederlander Saat niet in vorm klasseerde zich als zesde in de finale. Zijn tijd was 11.1 Rulander (Ned.) werd in de serie uitgeschakeld, De titel bij het vèrspringen dames was voor het Engelse meisje Desfor- ges met een sprong van 6.04 meter. Mieke Schenk Nederland werd 22e. Het kampioenschap kogelstoten da mes werd gewonnen door Galina Zy- bina (Rusland) met 15.56 meter. Het Europees kampioenschap tien kilome ter snelwandelen ging naar de Tsjech Dolezal. De wereldkampioen en tevens Eu ropees kanmpioen hink-stap-sprong, de Rus Scherbakov, prolongeerde zijn titel van 1950. Puck van Duyne- Brouwer liep de serie 100 meter in 11.1 waardoor zijn in de halve finale korrft. ROEIEN Om de Europese titels Onder stralend zomerweer zijn Don derdagmorgen om 10 uur de Europe se roeikampioenschappen op de Bos baan te Amsterdam begonnen. De eerste dag was voor Nederland niet ongunstig. In de double scull drong de Nederlandse ploeg door in de hal ve finale door een tweede plaats ach ter de Franse ploeg. Ook de acht van Laga (Nederland) veroverde een plaats in de halve finale. Laga werd tweede achter Denemarken. Bij de nummers skiff, twee met stuurman, twee zonder stuurman, vier met stuurman, konden de Nederlanders niet doordringen tot de finale of tot de halve finale. Als deze ploegen ko men in de repechage en men mag er op rekenen, dat drie Nederlandse ploegen alsnog een plaats in de finale zullen veroveren. Officiële publicaties O.- EN W.-SOUBURG. UITLOTING OBLIGATIES. B. en W. der gemeente Oost- en West- Souburg brengen ter openbare kennis, dat de volgende obligaties van de 4 obligatielening gemeente Oost- en West- Souburg, groot 105.000.—, aangegaan krachtens raadsbesluit van 22 November 1951, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 5 December 1951, no. 376584. Ie afd-, zjjn uitgeloot: obligaties van 500.nos A 1. A 27, A 98, A 125 en A 130; obligaties van 350.no. B 187; obligaties van 100.nos C 238 en C 271. De uitgelote obligaties zijn aflosbaar op' 1 Februari 1955 ten kantore van de ge- meente-ontvan ger. terstand zo groot, dat hq door de wedstrljdcommissarissen uit de strijd werd genomen. Verschueren perste een machtige sprint uit zijn benen en kwam na 53 km aan de kop te liggen. Na 130 ronden schoot plotseling de Engelsman Bunker als een havik op zijn prooi af. Schorn. Pronk, Martino en Michaux waren zijn eersto slacht offers, in de volgende ronde moest Queugnet voor hem buigen en weer een ronde later ook Verschueren. Deze ongekende weelde was te veel voor de Engelsman, die na 70 km weer voor Verschueren moest bulgen. Na 80 km werd Besson eveneens uit de strqd genomen zodat nog 9 stayer» overbleven. Met nog negen ronden te rijden kwam eindeiyk de grote aanval van Pronk. Gangmaker Wiersma had zijn pupil kenneiyk ge spaard, want in één waanzinnige ron de sprong Pronk van de zevende plaats op over Timoner, Schorn, Mar tino, Michanx en Bunker, naar de tweede plaats achter Dolf Vorschue- ren. Slechts 50 meter scheidden Pronk nog van de begeerde plaats. HU wachtte zes ronden voor de laat ste sprong. Die kwam drie ronden voor het einde. Maar te laat. Ver schueren had nog genoeg fut in de benen om met een fantastische eind sprint voor de derde maal in succes sie beslag te leggen op de wereldti tel. Het klassement luidde: 1 Verschueren (België) 100 kilome ter in 1 uur 20 min. 3.4 sec. (gem. snelheid 74.946 km/u; 2 Pronk (Ned) op 30 meter; 3 Bunker (G.B.) op 70 meter; 4 Michaux (België) op 200 meter; 5 Queugnet (Fr.) op 240 m.; 6 Timoner (Spanje) op 260 meter; 7. Martino (Italië) op 265 meter; 8 Schorn (Did) op 280 meter; 9 Bethe ry (Fr.) op 320 meter. PIT DE lETHfiR ZATERDAG 28 AUGUSTUS. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s, 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (Om 9.35 Waterat.). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge- Morgenwqding. 28 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.AP. U.+N.AJP. U.—N.A.P. 1.50 2.18 2.57 3.20 3.32 1.99 2.16 2.25 1.50 1.75 14.04 14.34 15.11 15.37 15.52 1.96 2.13 2.19 1.3T 8.15 1.8 8.S7 2.06 9.18 2.23 8.45 1.44 9.14 1.67 U.—NJLP. 20.42 2.19 21.05 21.46 21.14 21.33 2.37 2.54 1.72 1.Ï Kappie was al een heel eind druk pratend doorgelo pen, toen hij eindelijk merk te, dat de Maat niet meer naast hem liep. „Deksel nog an toe" bromde hij rondkijkend, ,daar is me ja die klont verdwenen, zonder boe of ba te zeggen' En mij heeft hij maar voor gek in de lucht laten kletsen I" Maar toen zijn veront waardiging een beetje was gezakt, begon hij zich toch ongerust te maken. „Als hem maar niets la overkomen", dacht hij, haastig teruglopend, „de klont komt ja altijd in moeilijkheden, als je even niet op hem let!" Maar al gauw ontdekte hij zijn verdwenen stuurman op de hoek van een straat. De Maat stond een beetje wezenloos met een grote re volver te spelen. „Waar was je opeens ge bleven?!" riep Kappie, „en hoe kom je aan die revolver? Doe weg dat ding!" „Het is een aansteker. Ik heb er al mijn zakgeld voor moeten afgeven", zei de Maat huilerig. En hij vertelde, wat hem was overkomen. „Dus daarom was je ineens verdwenen", 2ei Kap- pie, „je hebt je als een mak schaap door een land rot laten enteren!" Een voorbijganger, die toevallig deze woorden had opgevangen, bleef staan en nam Kappie eens op. „Aha", zei hij ..U bent een zeeman, geloof ik". „Dat geloof ik ook", wat zou dat?" „Dan zouden wij een zei de onbekende. intwoordde Kappie, „en iets kunnen bespreken", schakeld", caus. 10.05 VARA: 10.20 Voor de arb. ln de contimT- bedrljven. 11.35 Bariton en piano. 12.00 Gram. 12.30 Lar.d- en tuinb. meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Lichte mui. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Wereldmuziekconcours te Kerkrade. 14.25 Streekuitz. 14.50 Promenade-ork. 15.15 Gram. en voordr. 16.15 Kamerork. 18.45 Weekjourn. 17.15 Gram. 17.45 Europese athletiekkampioenschappen te Bern. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgelspel. 18.40 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20j00 Nws. 20.05 Am us. muz. 20.35 BBC Promenade Con cert- 21.15 Socialistisch comm. 2130 Caba ret. 22.15 „Moord met muziek", hoorsp. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Tweede As semble van de Wereldraad van Kerken te Evanston. 23.2024 00 Gram hilversum ii. 298 m 1007 kc/S. 7.0o— 24.00 kro. KRO: 7X0 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorconc. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Idem. 11X0 Voor de zieken. 11.45 Bariton en plano. 12.00 Angelus. 1203 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Europese athietiekkamp. te Bern. 13X0 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz- 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.40 Dames koor. 15X0 Kron. v. letteren en kunsten. 15.35 Mandolineclub. 16.00 Gram. 16X0 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18X0 Lichte muz. 18.15 Journalistiek overz. 18X5 Dansmuz. 18.45 Gram. 18.50 Europese athietiekkamp. te Bern. 19.00 Nws. 19.10 Wereldkamp. wiel rennen te Keulen. 19.18 Gram 19.30 Idem. 20X5 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.10 Idem. 21.40 Act. 22.00 Gram. 22.30 „Ziedaar Uw Moeder", klank beeld. Hierna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 fcws. ln Esperanto. 23X5 Wereldkamp. wielrennen te Keulen. 23X5 -24.00 Gram. Nagekomen advertentie. De provinciale afzetcom- missie voor Zeeland maakt bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild vanaf Maandag 30 Augustus: James Grieve vanaf 65 m.m. en op, Manks Cod- lin alle maten. Vanaf Donderdag 2 Sep tember: Jac. Lebel, alle maten, Benrré de Mérode, alle maten, Bon Chrétien William alle maten, Seign. d'Estren. alle maten. Triumph de Vïenne 70 mm cn op Beurré Lebrun vanaf 55 m.m. en op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3