KAPPIE IN WILDWEST MIDDELBURGSE SPORTLIEDEN IN FOLKESTONE WALCHEREN Dit moet mij toch eens van het hart! MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? KLJDRKN UIT DK 4ETIIFIÏ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 SPORTUITW1SSEL1NC 1954 Enorme belangstelling voor „All-Dutch Night" (Van een speciale verslaggever) Tijdens de sportuitwisselingsdagen Folkestone-Middelburg trokken de Zeeuwse hengelaars met hun Engel se collega's per bus naar Dungeness om daar hun geluk te beproeven met de werphengel. Voor Engelse begrip pen was de vangst slecht, toch wis ten zij meer zeebanket te verzamelen dan ae Hollanders, zodat dit onder deel van het programma werd ge wonnen door Folkestone. De hockeywedstrijd w; tij tussen de Middelburg Hockey Club en de Folkestone Opti mists, "waarin vele geroutineerde spe lers waren opgesteld. De Middelbur- §ers hielden tot de rust stand en met lanke stand werd gedraaid, Na de rust gingen de Engelsen meer in de aanval en opvallend was, dat de En- Vlissingen Rijwielbergplaats. Bij de gemeentelijke industrie- en huishoudschool te Vlissingen aan het Groenewoud is geen rijwielbergplaats aanwezig. Een voorlopige oplossing is gevon den in het Raadsbesluit van 30 Juli jl. waarbij overgegaan werd tot aan koop van een perceel grond aan de Branderijstraat voormalig perceel 14), hetwelk i.q de onmiddellijke na bijheid van de school gelegen is. B. en W. vragen thans de Raad een crediet van 9.50.om hier tijdelijk een rij wielbergplaats in te richten. Verbetering van het belastingkantoor. Tn een prae-advies aan de Raad van Vlissingen delen B. en W. mede, dat het noodzakelijk is dat aan liet belas tingkantoor aan de Zeilmarkt enige voorzieningen worden getroffen. Blijkens de begroting van de Rijks gebouwendienst komen de kosten voor de gemeente neer op 6347. Behalve dit bedrag zullen op kosten van het Rijk nog enige voorzieningen worden getroffen tot een bedrag van 3618.Genoemd gebouw is inge bracht bij het gemeentelijk woningbe drijf. Uit 1953 is nog een bedrag van 2271 beschikbaar. Voor het restant vragen B. en W. een crediet aan de Raad. Beiaardconcert Hedenavond van 8 tot 9 uur zal door de stadsbeiaardier van Rotter dam en Schiedam, F. Timmermans, een concert worden gegeven op het carillon van de Sint Jacobstoren te Vlissingen. Het programma omvat de volgende werken: 1. Le coucou (rondeau), Cl. Daquin. 2. Drie Valerius-liederen, a) Gelukkig vaderland, b) Hoe groot, o Heer, c) Com nu met sang. 3. Variaties over het lied „De winter is vergangen", Leen 't Hart. 4. Rondo Capriccioso, Johan Franco. 5. Drie oud-Neder landse liederen: a) Jan de Mulder, b) Des winters als het regent, c) O Noach, goeden ouden heer. 6. Suite no. 2 op Nederlandse liederen. Ferd. Timmermans: a). Intrade (Wilt he den nu treden), b) Menuet (Ferme jongens) c) Pavane (De zon daalt), d) Rondo, ('t Patertje). 7. a) De Zeeuwse klederdrachten, K. Koets, b) Zeeuws vlaggelied, C. A. Swenne, c) De Walcherse boer. Leen Kruide nier. 8. Improvisatie, Ferd. Timmer mans. Ondsrwijsbenoemingen. B. en W. van Vlissingen stellen de Raad voor mevrouw G. B. Lute-Ak- kerman te Vlissingen opnieuw te be noemen to vakleerkracht in de nutti ge handwerken aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs voor het tijdvak van 1 September '54 tot en met 31 Augustus; voorts om mevrouw J. M. Polderman-Vijverberg te Middelburg te benoemen tot tijde lijk lerares voor het vak Engels aan de gem. industrie- en huishoudschool voor het tijdvak van 1 Augustus '54 tot 1 Augustus '55idem om de dames G. Bakker, W, H. Groeneweg en Y. de Leeuw te Vlissingen te benoemen tot tijdelijk lerares aan de gem. industrie- en huishoudschool en mej. M. L. Prummel te Den Haag tot tijdelijk lerares in de naaldvakken aan dezelf de school voor eenzelfde periode; idem om de heer C. Damen te Den Bosch te benoemen tot tijdelijk leraar in het vak tekenen aan de gemeentelijke in- .dustrie- en huishoudschool voor een zelfde periode: idem om de heer H. O. Hisken te Assen te benoemen tot tij delijk leraar in de vakken natuurkun de, werktuigkunde, en wiskunde aan de gem. dagschool voor de nijverheid voor het tijdvak van 1 Augustus '54 tot 1 Augustus 1955. Straatnamen worden niet gewijzigd. B. en W. van Vlissingen hebben een rapport van de gemeente-archivaris ontvangen naar aanleiding van een vraag van de heer Andriessen om de mogelijkheid te onderzoeken aan de „Slijkstraat" en „Koestraat" moder ner namen te geven. In dit rapport adviseert de gemeente-archivaris de ze namen, welke reeds van de 16e eeuw dateren, niet te veranderen. B. en W. conformeren zich aan dit ad vies. Domburg Lampion-optocht De door de V.V.V. te Domburg ge organiseerde lampionoptocht trok grote belangstelling. Duizenden trok ken met of zonder lampion met de stoet mee, terwijl de muziekvereni ging „Apollo", op wagens gezeten, vrolijke klanken deed horen. Het miniatuurtreintje, dat reeds enkele dagen in Domburg rijdt, trok ook mee en vervoerde ouden van dagen. gelse scheidsrechter een andere op vatting had van buitenspel, waardoor een 2-tal doelpunten werd gescoord. De wedstrijd eindigde in een 40 overwinning voor Folkestone. Opvallend in deze wedstrijd was het superieure spel van de Engelse dames. De uitnodigingen voor feestjes en lunches zijn niet van de lucht voor de Hollanders. De Rotary-club in Folkestone bood een lunch aan, waarbij over en weer vele vriendelij ke woorden werden gesproken. Vele Middelburgers waren getui ge van een Magbearers optocht wel ke voorafgegaan werd door de in Middelburg bekende band van de Schotse Hooglanders, onder leiding van majoor Nicholson. Verscheidene Middelburgse sport lieden trokken naar het eiland Sheppy. waar een competitiewedstrijd werd gespeeld. In het clubhuis van de roeiclub in Sandgate waren de Middelburgers genodigd op een feestavond en te vens waren zip in de gelegenheid de vele prachtige Skiff, wherrie- en an dere boten te bezichtigen. Een dokter in Folkestone gaf Maan dag een Hollandse avond voor een 50-tal sportvrienden. De tafeltennissers speelden in de Marina een parirj tegen de Engelsen en gingen roemrijk ten onder. De korf balt egen standers lieten verstek gaan, waarop uit de Middelburgers 2 twaalftallen werden geformeerd om een demonstratie korfbal te geven, welke veel publiek trok. De hockey-wedstrijd welke Dins dagmiddag zou worden gehouden, kon wegens de regen niet doorgaan. De Dinsdagavond werd besloten met een All-Dutch Night" in de Leas Cliff Hall, waarvoor enorme belang stelling bestond. Ongeveer 1200 per sonen woonden deze avond bij. De beer K. H. van Faassen verlaat Goes Wordt rijksinspecteur L.O. te Rotterdam erwachten van de heer K. H. van Faassen, hoofd van de openbare Ulo school (Burgemeester Dusseldorp- school) te Goes tot rijksinspecteur voor het lager onderwijs in één der ressor ten van Rotterdam. De heer Van Faassen, die op 25 November 1904 in Hellevoetsluls ge boren werd, doorliep de RHBS t« Middelburg, waarna nij na 1 jaar Nor maalschool te Vlissingen in 1929 de onderwijzersakte behaalde. Na ver schillende tijdelijke functies volgde in 1924 zijn benoeming tot onderwijzer aan school K te Middelburg, welke functie hy na vijf jaar verwisselde met die van onderwijzer aan de Ryks- leerschool In 1932 ging hij naar het Ulo te Delft. Op 1 Januari 1938 werd de heer Van Faassen benoemd tot hoofd van de openbare school voor Ulo te Goes, die onder zijn leiding tot grote bloei kwam. De heer Van Faassen bekleedt een vooraanstaande plaats in diverse ver enigingen. en organisaties. Zo is hij o.m. bestuurslid van de Z.V.U. te Goes, vice-voorzitter van de afdeling Goes van Volksonderwijs en van de Oranjevereniging, bestuurslid van de B.L.O .-school, secretaris van de IJs club en lid van de bioscoopcommissie. Hoewel ongetwijfeld in brede kring met insteming van deze benoeming zal worden kennis genomen, zal het an derzijds door velen worder. betreurd, dat deze geziene figuur het Goesse gemeenschapsleven gaat verlaten. Extra woningen voor Vlissingen Zoals wij reeds meldden ontving de provinci Zeeland een extra toewij zing van honderd woningen ten be hoeve van de industriële ontwikke ling. Hiervan werden er onlangs vijf tig aan Vlissingen toegewezen. Ged. Staten hebben thans de twee de vijftig eveneens aan deze gemeen te toegewezen. De jury, bestaande uit de dames oraal. Schelling en Vaandrager, kregen 29 nummers te beoordelen, waarbij fraaie en originele groepen. Voor het bordes voor het gemeente huis reikte burgemeester mr. W. J. S. Crommelin de prijzen uit. De heer W, Brand sprak een dankwoord. Middelburg M.V.- en A.V. „Zeelandia" hield jaarvergadering De Middelburgse Voetbal- er Athletiek Vereniging „Zeelandia' hield Dinsdagavond in café Gillis sen te Middelburg haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer C. L. Westerweel, gaf in zijn openingsre de een overzicht van hetgeen in het spelersmateriaal belangrijk verbe terd is en meende, dat 1953-1954 voor „Zeelandia" geen slecht jaar is geweest. Daarbij herinnerde hij aan het kampioenschap, dat de B- junioren behaalden. Ook de presta ties van de andere ploegen waren over het algemeen goed. De heef Westerweel zei nog, dat het bestuur de besluiten, die op de komende buitengewone algemene vergadering van de KNVB zullen worden geno men, met aandacht zal bestuderen. De secretaris, de heer L. AR Jon- gepier, constateerde in zijn jaarver slag, dat het ledenaantal stabiel was gebleven. De penningmeester de heer J. Onderdijk, merkte in zijn verslag op, dat de financiën enige achteruitgang vertonen. Het batig saldo waar mee het vorig seizoen was ingezet, liep aanmerkelijk te rug. De aftredende bestuursleden, de heren J. J. Onderdyk, C. v. d. Hei de. L. J. Nijssen en A. Blok werden by acclamatie herkozen. Biertap wedstrijd In de Middelburgse Schouwburg vloeiden Dinsdagmiddag weer enke le uren lang vele liters gerstenat. De Zeeuwse hoofdstad is namelijk één van de 30 plaatsen in Nederland waar elk jaar een biertapwedstrijd wordt gehouden. De organisatie van deze evenementen voor de horeca bedrijven is in handen van het Cen trale Brouwerij Kantooi-, een instel ling van alle Nederlandse brouwerij en. Twaalf teams van twee leden gin gen ten aanschouwe van collega's en supporters onder het strenge oog van de jury een spannend- drie oegerenswaardi] een spannende kamp aan om 'gerenswaardige geldprijzen. De opgave luidde, dat de tapper uit een vat een aantal glazen bier moest tappen. De glazen gingen op het blad van zijn ploeggenoot, de serveer der, die enkele leden van de jury had te bedienen. Om zulks goed te vol brengen, moeten alle fijne kneepjes van het vak terdege worden gekend. De wedstrijd dient bovendien ter aan moediging van het vakmanschap. Na een langdurige strijd, waarbij verschillende malen moest worden gekamjit, werd de uitslag tenslotte: 1. cafe „De Eendracht", H. Meeusen en W. van Middelburg, "3" Heem straten 712 pt.; 2. Schouwburgrestau rant, Middelburg, C, F. Elslander en G. Haring, 677 pt., 3. Hotel Poelman, Middelburg, F. de Bondt en G. de Ruyter, 606 pt. De jury bestond uit vertegenwoor digers uit brouwerij- en cafehouders- kringen, voorgezeten door de heer H. M. van der Klark van het C.B.K. Peter Knegjens gaf een microfoon-re portage van de wedstrijd. De eerste prijswinnaars komen op Dinsdag 31 Augustus a.s. in het Amsterdamse Concertgebouw in de landelijke fina le uit. Voetbalwedstrijd Middelburg C.O.A.K. Donderdag 26 Augustus a.s. begint om 17.30 uur op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg een voet balwedstrijd tussen het eerste elftal van Middelburg en een team van de C.O.A.K. De baten van dit duel zijn bestemd voor het Militaire Sanatori um Fonds. Oogst van de straat Op het Middelburgse politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende in het tijdvak van 17 tot en met 23 Augustus gevonden voorwerpen: een aan tal huis- en andere sleutels, portemon- naie's m. en z. inh.. handschoenen, arm- bandejs, capuchon, nummerplaat no 75363. jongensrijw., hondepenn. no 360, benz. dop v. hulpm., 1 schoentje, gr. regenj. m. ceint.. autocrlck, zilv. gulden, gr. ceint. en capuch., etui met 8 sl, stuk olmenh. nieuw rijw. tasje, etui m. schaartje en vjjltje, pl. regenj. en jongensj.. bl. kinder cape, gummiregenj. en pl. broche, dames shawl, br. jongensj., bankbilj. v. 10. bl. damesparapluie, gr. jongensj. m. rits- si., zw. regenp. Koudekerke Zangavond. Op het dorpsplein in Koudekerke gaf het Geref. Evangelisatiekoor Za terdagavond in de muziektent een zangavond, onder leiding van de heer A. J. Feij uit Vlissingen. De belang stelling was goed. Westkapelle Concert. De muziekvereniging O.K.K. te Westkapelle gaf een concert in de muziektent. De talrijke aanwezigen stelden het gebodene zeer op prijs. Arnemuiden Op de wieken De NBVZ. besloot de laatste wedvlucht van Arlon uit af te gelasten in verband met de grote verliezen, die de duivenhou- ders tijdens de vlucht van Libramont uit hebben geleden. Daardoor werd van de postduivenhoudersver. „Voorwaarts" te Arnemuiden kampioen duif: J. de NooiJer en hok: B. de Ridder. Stoffelijk overschot van vermist meisje gevonden Het stoffelijk overschot van de vier en half jarige Martha Verdufln, die sinds Maandagmorgen 10 uur te Mid delburg werd vermist, is Dinsdagmid dag om ongeveer 14 uur uit de gracht bij de Nieuwe Haven in Middelburg opgehaald. Aan de ontdekking was een lange tijd van zoeken en dreg gen voorafgegaan. De politie en ver schillende particulieren namen aan de dreggingswerkzaamheden deel. Dinsdagmorgen heeft de politie nog maals het drie en half jarige broertje van het vermiste meisje, dat tegelijk met het zusje het ouderlijk huis had verlaten, ondervraagd. Het knaapje begaf zich toen herhaalde malen naar een bepaalde plaats aan de water kant op de Nieuwe Haven. Op dezelf de plaats vond men later het stoffe lijk overschot. De twee kinderen speelden ten tijde van het gebeurde op een door hekken afgezet terrein in de nabijheid van de Nieuwe Havenschool. Van het vermiste jongetje uit Veere is nog steeds geen spoor gevonden. Interesse voor Miniatuur Walcheren verheugend De belangstelling voor „Minia tuur Walcheren" blijft, ondanks het ongunstige weer. zeer verheugend. De toeristen laten zich door de „zo mer 1954" niet weerhouden om een bezoek aan het Middelburgse Mo lenwater te brengen. Maar ook vele Walchenaren trekken steeds naar het miniatuur, velen van hen mis schien wel reeds voor de tiende maal De laatste dagen steeg het bezoek cijfer dan ook zeer behoorlijk, hoe wel wat beter weer een grotere toe name te zien zou geven. Het cijfer nadert nu de 160.000. Dinsdagavond verzamelden zich weer vele jeugdige Walchenaren op en rond de muziekkiosk om er te dansen op de muziek van Tom Erich's kwartet. Men hoefde thans niet zoals de vorige keer in de regen te dansen. De AVRO zond een deel van het programma uit. Concierge R.H.B.S. benoemd De heer P. Dekker uit Goes Is, als opvolger van de heer A. Schut, met ingang van 1 September a.s. be noemd tot concierge van de R.H. B.S. in Middelburg. Scheepvaartstremming Op 30 en 31 Augustus en 1 Septem ber zullen de buitendeuren van de binnenkeersluis te Vlissingen worden ingehangen. In verband hiermee, wordt van de zijde van de Rijkswa terstaat, directie Zeeland bekendge maakt. dat de scheepvaart ter plaat se op die data geheel zal zijn ge stremd. Overplaatsing. De heer L. J. Traas, wachtmees ter der Rijkspolitie, is met ingang van 1 September overgeplaatst van Sint Laurens naar Nieuw- en Sint Joosland. Alle soorten zeep en waspoeders heb ik nu gebruikt en ernstig geprobeerd en aldoor als ik de was doe en weer een nieuw product probeer, moet ik erkennen; neen, Castella is beter, witter en de vlek ken gaan er by Castella WEL uit C a s»t e 11 a Parels voor de was vind ik gewoonweg ide aal en er is nog geen enkel ander middel dat Castel la kan evenaren Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgeto gen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Cas tella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tyd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: ln paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kor tere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak)in huis! U vliegt nu door de u)as heen! ROTTERDAMSE VEEMARKT. 24 Augustus. Aanvoer ln totaal 5506 (3751) stuks. Vette koeten en ossen 450;' Gebruiksvee 1353 (575); Vette kalveren 150; Graskalveren 227 341); Nuchtere kalveren 322; Varkens 212; Biggen 174; Paarden 116; Veulens 139; Schapen of lammeren 464; Bokken of gelten 30. Prijs ln cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 270—285 255—265 220—245 Vette kalveren 260—270 240—250 200—230 Siachtpaarden 205 198 190 Prijs in. guldens per stuk. le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 390 300 220 Biggen 78 68 54 Nuchtere kalveren 65 55 50 Veulens 400 300 230 Schapen 120 100 85 Lammeren 95 80 70 Kalfkoeien 1025 950 800 Melkkoeien 1025 950 800 Vare koeien 775 675 600 Vaarzen 825 700 550 Pinken 550 450 350 De opening van Sluizen en Keersluisbrug Vlissingen Zoals gemeld, zullen op Zaterdag 11 September de verkeersbrug over het kanaal door Walcheren en het slui- zencomplex dat dit kanaal met de Westerschelde verbindt, weer in ge bruik worden gesteld. De brug zal door de burgemeester van Vlissingen worden geopend. Het herbouwde sluizencomplex zal door de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat, ir J. H. van der Burgt, door een symbolische hande ling: het stukvaren van een lint, in werking worden gesteld. Aalsdijk 22 V. New Orleans n. Houston. Abbekerk 21 te Melbourne. Alamak 22 te Colombo. Alchiba 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Algenib 20 v. Ilheus n. Rotterdam. Alkaid 21 v. Rio Grande n. Porte Alegre. Alnati 22 v. Las Palmas n. Rotterdam. Aludra 20 v. Porto Alegre n Montevideo Alphard 19 200 m ZW v. Finisterre. Amerskerk 23 te Genua. Appingedam 19 v. Vigo n. Antwerpen. Arendsdijk 22 100 m WNW v. Bermuda. Arendskerk 22 380 m ZtO v. Hongkong. Arnedijk 28 v. Galverton te Tampa. Axeldijk 18 v. New York te Buenos Airos. Bacchus 22 780 m NO v. Paramaribo. Barendrecht 21 140 m OtN v. Aden. Baud 7 v. Singapore te Djakarta. Blitar 21 v. Genua n. Marseille. Blijdendijk 18 te Londen. Boissevain 20 v. Mauritius. Britsum 20 v. Dakar te Montevideo. Cattex Utrecht 21 te Rotterdam. Celebes 22 370 m NWtN v. Turk's Eil. Congostroom 19 v. Lagos te Takoradi. Dacapo 22 v. Lissabon te Rotterdam. Delft 21 v. Amsterdam n. Port of Spain. Dongedijk 15 v. Rotterdam te Vancouver. Drente 22 v. Bahrein. Eos 22 v. Barcelona n. Malta. Esso Amsterdam 22 v. Gibraltar n. Antw. Etrema 22 125 m W v. Kaap Matapan. Gaasterkerk 22 2130 m NWtN v. Midway. Gouwe 21 2130 m NNO v. Las Palmas. Hersilia 21 v. New Orleans te Maracaibo. Hydra 22 v. Pampatar n. Trinidad. Indrapoera 21 v. Semarang n. Tandjong Priok. Jagersfontein 23 te Durban. Japara 21 v. Belawan n. Colombo. Johan van Oldenbarneveldt 21 800 m O Kaap Race n. Quebec. Jongkind 4 v. Port Harcourt. Kieldrecht 21 v. Hamburg te Bremen. HOOG EN LAAG WATER 26 Augustus Ü.+N-A.P. U.+N.A.P U.—N.A.P. U.—N.AJP. Vlissingen 0.23 1.71 12.43 1.71 6.45 1.76 19.12 1.96 Terneuzen 0.50 ^.90 13.12 1.89 7.07 1.96 19.35 2.16 Hanswccrt 1.19 2.03 13.41 2.01 7.46 2.12 20.14 2.32 Zierikzee 1.42 1.35 14.06 1.26 7.22 1.42 19.52 1.60 Wemeldinge 1.57 1.57 14.2° 1.50 7.46 1.64 20.09 1.83 Kota Agoeng 21 v. Djedda n. Tandj. Priok. Laagkerk 22 250 m NO v. Finisterre. Laertes 22 v. Suez n. Aden. Larenberg 22 110 m ZtW v Ras al Hadd. Laurenskerk 6 te Bombay. Lawak 22 660 m OtZ v Refice. Lekhaven 21 v. R'dam te Buenos Aires. Leuvekerk 20 te Rangoon. Loosdrecht 22 v. Cochin n. Karachi. Lutterkerk 22 v. Rotterdam te Hamburg. Macoma 23 510 m Zw v. Cocos Eil. Manoeran 22 v. Manokwari n. Hollandia. Metula 21 te Geeiong. Mariekerk 22 te Djibouti. Merwede 22 450 m Z v. Kaap Race. Molenkerk 19 te Singapore. Muiderkerk 21 430 m ZwtZ v St. Vincent C.V. Nestor 22 1075 m NOtN v. Parimaribo. Noordam 22 v. New York te Rotterdam. Omala 22 220 m NtW v. Flores (Azoren). Oranjestad 22 te Curacao. Ouwerkerk 15 v. Melbourne te P. Lincoln. Overflsel 18 290 m OtZ v. New York. Papendrecht 16 op de Parana Rivier, Perna 21 v. Geeiong te Freemantle. Polyphemus 18 te Boston. Prins Willem van Oranje 22 v Quebec te Rotterdam, via Rouaan. Prins Willem V 22 300 m W v. Hebriden. Salawati 21 te Koorramsharh. Schie 22 v. Beüce n. Kingston. Sinabang 16 v. Singapore n. Probolinggo. Sloterdijk 23 v New York te Btaston. Slamat 22 te Bahrein. Soestdijk 17 te Singanore. Stad Alkmaar 22 v. Karachi n. Bombay. Stad Leiden 18 v. Amsterdam te Durban. Stad Maastricht 23 te Gibraltar. Stad Schiedam 19 v. Kirkeness n. A'dam. Straat Malakka 20 v. Belawan n. Moji. Tegelberg 22 v. Port Elizabeth n. Kaapst. Tibia 22 180 m ZZO v. Ras al Hadd. Tjibodas 12 v. Makassar te Yokohama. Tsjisadane 22 te Santos. Tjimenteng 19 v. Singapore te Buenos Aires. Tjipanas 7 v. Kaapstad te Yokohama. Utrecht 8 te Basra. Violette Erica 13 v. R'dam n. Livorno. Willem Buys 22 v. Belawan n Singapore. Willemstad 22 v. Plymouth. Woensdrecht 22 32 m N v. Ras al Hadd. Wonosari 22 v. Vancouver te Calcutta. Zuiderkruis 21 v. Kaapstad te R'dam. Vette koeien als gisteren le boven no tering: Vette kalveren onveranderd; Graskalveren niet geheel prijshoudend; Nuchtere kalveren niet hoger; Biggen wat stijver; Siachtpaarden ruim prijs houdend; Veulens iets stijver; Schapen onveranderd; Lammeren iets stijver; Kalfkoeien onveranderd: Melkkoeien on veranderd; Vare koelen iets lager; Vaar zen niet geheel prijshoudend; Pinken niet geheel prijshoudend; Bokken of gel ten onveranderd. VISMIJN VEERE 24 Aug. Export garnalen aanvoer 1072 prijs per kg 178—247. Bot 104 34—43. Mid del tong 51, 76—295. Rog 16. 45—53. Vis iever 4. 421—476. Wulken 8. 36. Paling 13, 141—217. Ongesorteerde vis 50, 59—78. Officiële publicaties. MIDDELBURG. TOEPASSING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden tot en met 4 September 1954 een verzoek van P. Götzen q.q. J, Fibbe om vergunning tot het bouwen van een magazijn aan de Markt no. 39. (sectie L no. 258) ter ge meentesecretarie (kamer 14) ter Inzage ligt. zulks ter voldoening aan artikel 26 van de bouwverordening dier gemeente, (overschrijding achtergevelrooilijn Schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek dienen vóór 5 September 1954 te worden Ingediend. Middelburg. 20 Augustus 1954. 2. Naarmate zij verder het Wild-West stadje ingingen, werd de Maat hoe langer hoe zenuwachtiger. „Ik vind het hier dood- engl" jammerde hij, „ze dragen hier allemaal revol vers!" „Zolang ze er niet mee schieten geeft dat niets", antwoordde Kappie, „wees toch niet altijd zo'n bange aardappel! Een zeeman laat zich niet door een stelletje landrotten van de wijs bren gen, al voeren die nog zo veel geschut aan bakboord en stuurboord!" De Maat wilde hier juist tets tegen in brengen, toen plotseling.een sterke hand zijn arm greep en hem een smal zijstraatje in sleurde' Het gebeurde zo snel, dat Kappie niet eens in de ga ten had. dat de Maat van zijn zijde was verdwenen: hij wandelde rustig verder an ging voort met zijn ge sprek: „Als het hier toe ging als op de film, zou je al lang door een of an- lere bandiet zijn aangevallen, jong, en dan keek je nu in de loop van een revolver". DONDERDAG 26 AUGUSTUS. HILVERSUM L 402 m 746 kc/«. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgelcon cert 9.30 Voor de huisvrouw .9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de Kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. progr 12.00 Wereld- muziekconcours te Kerkrade 12.25 „In t spionnetje". 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Pianospel. 12.50 „Uit het bedrijfsle ven". caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 „De Schaap herder", hoorspel. 15.00 Cello en piano. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Cultureel pro gramma. 17.00 Voor de 'eugd 17.30 Euro pese athletiekkampioenschappen te Bern. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: N. van Vliet: „NIeuw-Guinea ieeft en werkt". 18.00 Nws. 18.15 Europese roeikampioen- schappen. 18.25 Dansmuz. 1880 Mil. caus. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 1985 Lichte muziek 19.40 „Het Delta-plan", klankbeeld 20 00 Nws 20.05 Radio Phil- harm. ork 2185 „Brief van een dode", hoorspel. 2285 Gram. 22.45 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/«. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 780 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. NCRV: 10.00 Gram. 1080 Morgendienst. KRO: 1180 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor 1280 Angelus. 12.03 Saxofoonkwartet. 1280 Land- en tuinb. meded 12.33 Wfl van het land. 12.40 Gram. 1285 Zonnewijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 1380 Alt en plano 1380 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 1480 Franse volks liedjes. 14.45 Voor de vrouw 15.15 Gram. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbellezing. 1680 Kamermuz 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Zi geunerkwintet 17.40 Voordracht. 18.00 Gr. 18.10 Tenor en piano. 18.40 Gram. 19.00 Nws.- en wc srber. 19.10 Gram. 19.30 Idem. 20.00 Radiokrant. 20.20 Metropo!e-ork. 21.00 Wonderlijke wetenswaardigheden. 21.15 Gram. 22.00 Voordracht. 22.15 Or- gelconc. 22.45 A vond overdenking. 2380 Nws. en SOS-ber. 23.15 Tweede assem- biée van de Wereldraad van Kerken te Evanston 2385—2480 Gram. Nagekomen advertenties. De Heer en Mevrouw REDDINGIUSVAN DOORN, geven kennis van de geboorte van hun Zoon ADOLF ALBERT. Vlissingen, 24 Aug. 1954. Badhuisstraat 11. Dat was precies, wat op -dat ogenblik met de Maat gebeurde. Waarmee natuurlijk nog niet gezegd is, dat altijd alles precies als op da film toegaat! „Zo groentje", zei de kerel, die de Maat ln het I zijstraatje had gesleurd, „vind je dit geen mooi I blaffertje?" 1 Heden overleed, plot seling, de Heer AREE SCHUIT. Wij verliezen in hem een trouw lid van onze vereniging. Het bestuur van de Middelburgse Sigarenwinkeliers vereniging. Middelburg, 22 Augustus 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3