KA PP IS EN DE DRIJVENDE SCHOTEL LEZERS SCHRIJVEN Breskense Visserijdagen trokken grote belangstelling NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN KRANSLEGGING OP BEGRAAF PLAATS TE ZONNEMAIRE m lïOTEDDP dit m ILTfIFR MAANDAG 10 AUGUSTUS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GESLAAGDE FESTIVITEITEN. Zondag heerste er topdrukte! Zaterdag en Zondag zyn in Breskens voor de tweede maal de Vissery- dagen gevierd. Zaterdag heerste er tot laat in de avond een gezellige druk te in de feestelyk versierde vissersplaats. Hoewal een en ander niet zo groots van opzet was als vorig jaar, toen het openluchtspel „Proficiat Bres- siana" een groot aantal toeschouwers op de been bracht, zyn ook de Vis serijdagen 1954 goed geslaagd. Diverse muziekgezelschappen concerteerden en voorts was er o.m. een stoet met ryk versierde praalwagens, welke een zee van bloemen met zich meevoerde. Mede dank zij het goede weer wel ging de zon schuil achter de wolken, maar het regende toch niet trok een en ander een behoorlijke belangstelling. Vooral het vuurwerk, het sluitstuk van de avond, werd door honderden toeschouwers gadegeslagen, In de avonduren vermeldde het pro gramma een concert door „Uit het Volk voor het Volk", waarna er turndemonstraties waren voor seni oren. Onder meer werden er vrije oefeningen en knotsoefeningen uitge voerd en bij het toestelturnen werd een goed verzorgd programma afge werkt. Voor de turndemonstraties be stond een grote belangstelling en een herhaald applaus bewees, dat de toe- De feestelijkheden werden begon nen met een demonstratie water skiën. Daarvóór had het plaatselyk muziekgezelschap „Uit het Volk voor het Volk" een korte mars door het dorp gemaakt. Leden van de Brus selse Royal Jachtclub gaven een prachtig staaltje waterskiën te zien. Getrokken door een snelle motor boot scheerden de skiën met de lange latten over het spiegelgladde water oppervlak. Omstreeks half vier trok een bonte stoet van praalwagens, ryk versierd met bloemen, door de gemeente. Uiteraard was by deze stoet ook een vissersboot. Voorts had muze Thalia, die vorig jaar by het openluchtspel een rol vervulde, met haar gevolg een plaats in de stoet ingenomen. Een aardig idee was het om een aantal J-ngens een miniatuur T te laten uitbeelden! zorgden voor muzikale omlijsting. Vervolgens ga ven junioren een turndemonstratie op het Oranjeplein. Ook traden de kleuterafdelingen van DIO op, die vrije oefeningen ten beste gaven. W iel er wedstrijd. Om vijf uur was er een wielerwed strijd voor junioren, waarvoor een tiental jongens uit diverse plaatsen aan de start verscheen. De afstand bedroeg 12 km, welke was verdeeld over 40 ronden. Aangemoedigd door enige premies hielden de Coppi's en Bartali's in spé er een „hoog* tempo in. Een slaagde er zelfs in een ronde uit te lopen en dezelfde knaap her haalde dit later nog eens met een „collega". De uitslag van de wed strijd luidde: 1. G. Rommers, Breskens; 2. op een ronde, S. de Ruiter, Sluis; 3. op twee ronden P. Versprille, Breskens; 4. M. Staby, Sluis; 5. M. Versprille, Bres kens'; 6. P. van Hee, Caazand; 7. F. de Lange, Breskens. Tot besluit van de middag gaf het muziekgezelschap „Geduld Overwint" uit IJzendijke een concert op het Oranjèplein. schouwers het gebodene zeer op prijs stelden. Later op de avond concer teerde „Ons Genoegen" uit Vlissin- gen en er heerste op de kade weder om een gezellige drukte. Een ge slaagd vuurwerk besloot de eerste dag van de Visserydag 1954. Topdrukte. Zondag kon Breskens een topdruk te noteren. Duizenden toeristen trok ken door het dorp en velen vertoef den er geruime tijd om de feestelijk heden gade te slaan. In de middag uren hadden tallozen, gebruik ma kend van het stralende weer, een plaatsje gezocht op de grasgazons aan het Spuiplein en wederom trok ken de concerten en de overige pro- grammapnnten grote belangstelling. Het kranige muziekcorps „De Unie" uit Breda oogstte veel succes en ook het optreden ln de avonduren van de Breskense accordeonvereniging „Mi- rian" viel zeer in de smaak. „De Bie tenbouwers" droegen niet weinig bij tot het slagen van het muzikale ge deelte en de rondgang der muziek verenigingen ln de late avonduren vormde een even klankvol als waar dig slot van de festiviteiten. en Hans Bom brachten in Veere renaissanceliederen Het was een stijlvol gebeuren, dat de culturele commissie van de Schot se Huizen te Veere Zaterdagavond in de benedenzaal van .Het Lammetje" had georganiseerd. De kaarsen brand den in dit sfeervolle vertrek; twee mensen in costuum uit de 16de eeuw deden door hun optreden die tijd weer herleven voor enige uren. Slechts de toehoorders vielen uit de toon; zij waren in hedendaagse dracht gekleed en hadden op doodgewone klapstoelen plaats genomen Wina (luit) en Hans (zang) Born uit Amsterdam hebben velen door een concert van renaissanceliederen aan zich verplicht Entourage en de fan tasierijke kleurige kleding droe gen daar veel toe bij. Stapvoets voer de dit echtpaar zijn gretig gehoor door het renaissancetijdperk. Wina expli ceerde; na enkele tnleidende liede ren van anonyme componisten, ging het via de Muiderkring naar Engeland, naar Spanje om tenslotte terecht te komen bij de Veerse notaris Adrianus Valerius, die In zijn ..Gedenckkianck" vele liederen voor luitbegeleiding op nam. In die tussentijd had men kennis ge nomen van composities van veie be kende luitenisten uit die tijd popu laire en minder populaire Het publiek gaf telkenmale door luid applaus van zijn appreciatie uiting De Zeeuwse dracht Als voorzitter van de Zeeuwse Ver eniging ln Den Haag wilde ik ook graag even een klein stukje in Uw zeer gewaardeerd blad schrijven naar aanleiding van het feit, dat men vol- fens enkele inzenders beklagenswaar- ig zou zijn als men het Zeeuwse cos tuum draagt en wel vooral in grote steden. Mijn ervaring is, dat onze mooie dracht overal met eerbied wordt be keken. Wanneer ik zelf in onze dracht loop, b.v. met uitvoeringen of bij spe cifiek Zeeuwse aangelegenheden hier in Den Haag, is my nog steeds geble- gen van deze folkloristische dracht met veel bewondering wordt aan. schouwd en geprezen. Velen hebben zelfs hun spijt betuigd, dat het dra_ gne van deze folkloristische dracth Jubileum bij Z.V.T.M. De heer A. J. Riemens te Axel vierde Zaterdag onder grote belang_ stelling zijn zilveren jubileum; hij was die dag 25 jaar in dienst bij de Z. V.T.M. Te zy'nen huize mocht nij van de directeur der Z.V.T.M., de heer ir. J. F. Denie, een enveloppe met in houd in ontvangst nemen. Voorts werd hij gelukgewenst door de tech nisch inspecteur der Z.V.T.M. en door een deputatie van het personeel, die namens de collega's een geschenk aanbood. Voor mevrouw Riemens was er van de zyde van de directie een fraai bloemstuk. R.C.S. speelde 2-2 gelijk tegen Vlissingers. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan speelde de voetbalvereniging R.C.S. te Souburg Zaterdagavond een wedstrijd tegen Vlissingen. Deze ju- bileumwedstrïjd ontwikkelde zich in een pittig partijtje voetbal, waarbij het spel van Vlissingen iets boven dat van de Souburgers lag. Na enkele mi nuten spelen scoorde Dingemanse voor Vlissingen (0—1). Nadat Klop- meyer voor Vlissingen en J. Sander- se voor R.C.S., gepoogd hadden het doel te doorboren, vloerde Struijwigh in het strafschopgebied Keulemans op ongeoorloofde wijze en de toegestane penalty werd door Melse in een doel- Eunt omgezet (1—1). Enkele ogen likken later kon Passenier met een afgemeten kopbal de stand op 2^—1 brengen. Na de rust volgde een serie gevaarlijke aanvallen van Vlissingen, maar deze leverden slechts enkele comers op, Klopmeyer schoot eerst tegen keeper Beun en daarna tegen de lat. Na een half uur spelen had hij meer geluk, toen hy een prima voorzet van de linksbuiten op fraaie wijze in een doelpunt omzette (22). Het Vlissingen-doel ontkwam nog aan doorboring, toen Rosevelt tegen de lat schoot en Passenier een opge legde kans miste. Na afloop ontving iedere deelnemer aan deze wedstrijd een herinneringsdraagmedaille uit handen van de voorzitter van R.C.S. zo aan het tanen is. Het zou daarom aanbevelenswaardig zyn als er meer aandacht zou worder. besteed om ons mooie costuum weer drukker te doen dragen. We weten wel dat het een du re geschiedenis is om de costuums aan te schaffen maar voor een echte Zeeuw mag dit niet het hoofdmotief zijn. Het folkloristische in een dracht is de roem van de provincie, waarin men is geboren en getogen. Onze Zeeuwse Provincie heeft een foede naam zeker ook wat onze racht betreft. Het is mij dan ook een behoefte te verklaren, dat hier in Den Haag, in onze Residentie onze Zeeuw se dracht bijzonder hoc-g staat aan geschreven en zee: wordt gewaar deerd. Onze toneel-afdeling speelt hier in Den Haag toneelstukken in Zeeuws costuum en in dialect. Deze uitvoeringen worden druk bezocht en op hoge prijs gesteld. WIE SPEELT ER IN ZEEUWS COSTUUM IN ZEELAND? Wij Haagse Zeeuwen, zorgen er voor dat onze mooie Zeeuwse dracht ook buiten Zeeland wordt gekend en gewaardeerd. „WAT DOEN DE ZEEUWEN IN ZEELAND De voorzitter van de Vereniging van Zeeuwen in Den Haag en Omstreken, J. DE SMIT. Kon. Emmakade 51. Den Haag. Marktberichten VEILING KAPELLE 14 Augustus. Export en Industrie vei ling: Yellow Transparant n 23,—. Dubb. Prineeessebonen I 67.70, I 65.80—67.20. af- gew. 54.—. Gewone veiling: Bramen 78—117, Fram bozen 109163. Pruimen: R. Cl. d'Ouilltn 05—74, Czar 27—76, Ontario 18—72, Mons. Hative 36—78, Belle de Louvain 30—71. en het concert van Hans Born, die een zuiver stemgeluid bezit en Wina Bom, die zich een daarop afgestemd bege leidster toonde, mag dan ook als zeer geslaagd worden beschouwd. Burgemeester jhr. mr. 1 F. den Beer Poortugae! sprak een openingswoord en dankte aan het slot de uitvoeren den voor hetgeen zij geboden hadden. Zeeuwse costuums worden in Veere tentoongesteld. Van vandaag af zal in een zaal van de Schotse Huizen te Veere een ten- toonnteVIing te bezichtigen z(jn van Zeeuwse costuums. Het initiatief hier toe is genomen door de culturele com missies van de Schotse Huizen. Deze expositie volgt op de herden kingstentoonstelling van M Góth, wel ke Zaterdag werd gesloten. Mede dank zij de medewerking van de heer J. de Bree uit OostkapelJe is men er ln ge slaagd een xeurcollectie staaltjes van Zeeuwse klederdrachten en bijbeho rende sieraden bijeen te brengen. Zo zal men o.a. costuums uit Noord-Beve land, Tholen, Zuid-Beveland, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen (Axel) en Wal cheren kunnen zien. Drie concerten op „Miniatuur Walcheren". Ook deze week zullen ln de muziek- kiosk van „Miniatuur Walcheren" te Middelburg drie concerten worden ge geven. Woensdagavond is het de beurt van het Middelburgs muziekcorps, dat onder leiding staat van dirigent Piet de Rooy. Donderdagavond speelt „Ons Genoegen" uit Vlissingen, terwijl men Zaterdagavond de tonén van „Cres cendo" uit Oostkapelle zal kunnen be luisteren. Alle concerten beginnen om 20 uur. Het programma, dat het Middel burgs muziekcorps zal uitvoeren ziet er als volgt uit: 1 Nieuw-Walcheren, mars, Piet de Rooy; 2 Antigone, ouver ture, F. Rousseau; 3 Fragm. uit de ope rette „Le joyeux paysan", L. Fall, arr. F. Rogiste; 4 Kunstlerleben. wals. Joh. Strauss; 5 The liberators mars. Ch. Ancliffe; (pauze); 6 Regina, ouver ture., G. Rossini; 7 Doornroosjes Bruidsvaart, M. Rhode, arr. A Dreis- sen; 8 Au golfe de Naples, wals. E. La rue; 9 Vlinderdans, L. Deaudet, arr. Jan Morks; 10 Unter den Siegesbanner F. v. Blon, arr. A Dreissen. Vrouwenpolder Lezing. Vrijdagavond sprak ds Okke Jager te Vrouwenpolder in een samenkomst over het onderwerp „Is de wereld een bromtol?" De lezing werd met aan dacht gevolgd. Arnemuiden Vriendschappelijke wedstrijden. In Arnemuiden werd een vriend schappelijke voetbalwedstrijd ge speeld tussen Arnemuiden, de kampi oen van de Zaterdagcompetitie en de derde klasser Zeelandia uit Middel burg. De thuisclub won met het kleinst mogelijke verschil (1-0). Bres. ker.s ontmoette op eigen veld de Bel gische voetbalclub Oedelen. Hier was het eindresultaat een 4-4 gelijkspel. Jeugdleiders op Schouwen Duiveland. De commissie voor het Jeugdwerk vanwege de Ned. Herv. Kerk op Schouwen-Duiveland, deelt ons me de, dat door deze commissie gewerkt wordt voor het aanstellen van een of twee jeugdleiders op dit eiland, maar dat nog geen enkele aanstel ling definitief ls. Ook de instructie voor deze jeugdleider(s) ls nog niet definitief vastgesteld. Aan die In structie wordt namelijk nog ge werkt. ZUID-BEVELAND Kapelle Aanbesteding Tehuis Ouden van Dagen. De aanbesteding van het tehuis voor Ouden van Dagen te Kapelle-Biezelin- ge, die wachtte op goedkeuring van de gewijzigde plannen en waarvoor des tijds de villa Pomona' in de Bieze- lingsestraat is aangekocht, zal binnen afzienbare tijd haar beslag krijgen. De goedkeuring is thans ontvanen en in een vorige week gehouden vergadering van het B.A is besloten de aanbeste ding 31 Augustus a.s. plaats te doen vinden. Om de wisselbeker. Sedert enkele jaren worden door de jongesclub „Samuel" te Kapelle en tussen een viertal jongensclubs uit de ze omgeving, voetbalwedstrijden ge speeld waarvoor door de club van Ka pelle een wisselbeker beschikbaar Ls gesteld. Zaterdagmiddag zou dit jaar lijkse sportevenement weer plaats heb ben, doch van de drie uitgenodigde clubs lieten er twee clubs verstek gaan. Alleen de club uit Hansweert was opgekomen, zodat er dus maar één wedstrijd gespeeld werd, namelijk KapelleHansweert. Hoewel de wed strijd met e enl—1 gelijk spel eindig de en er na verlenging nog geen be slissing wera verkregen, moest worden overgegaan tot het nemen van straf schoppen. De jongeren uit Hansweert bleken hierin meer handigheid te heb ben dan de Kapelse jongeren, zodat Hansweert voor de tweede maal in het bezit kwam van de wisselbeker In de pauze en na afloop werden de spelers getracteerd op limonade. Goes AANWINSTEN OPENBARE LEESZAAL. In de maand Augustus worden door de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Goes de volgende nieuwe boeken ln de uitlening gebracht: Jager. O. De humor van de Bfl- bel; Monnink. G. Reisavontuur rond Se- fania: Egeraat, L. van. Gids voor Neder land: Hagenbeek, J„ Heilige slangen: Bergh, H. van de. Een liedje van verlan gen: Egeraat. L. van. Gids voor Italië; Zandstra, E„ Tirol en Vorarlberg: Mazure, G., Tussen Beirut en Jeruzalem; Kruse- man, W. M. en R. Tolman, Kijk uit Je ogenl; Hemmen, R. F. van. Het wikkel- boek; Isbrucker, J. R. G.. Beknopt leer boek der electrotechnlek: Mahler. S„ Licht en krachtschakelingen; Bastmeijer. D. J. en J. S. Buijze, Meten en beproeven in de automobieltechniek; Groot, J. de. De helicopter; Donath. W. F., Wat moet mijn hond eten? Bromberg, P., Amerikaanse architectuur; Kossmann. F. K H., De slui zen der geleerdheid; Cooper. W., Scenes from provincial life; Romalns J., Le Dieu des corps: Simon, P. H„ Les hommes ne veulent pas mourier; Brouwer. A., De zanddulvel; Cosari, W.. Omnibus: Eem- land, W. H. van, Moord met muziek; Keun, I., Ferdinant, de zachtmoedige: Lei- ker, Sj.. Drie getuigen; Rossum, R. van. Het scheepje naar Arcadia. Wolphaartsdijk Aantal baden. In het gemeentelijk badhuis te Wolphaartsdijk werden gedurende de maand Juni 1954 931 baden genomen en in Juli 1264. FRANS BEZOEK AAN SC HOUWEN-DUIVELAND. Symbolisch alle omgekomenen bij de ramp herdacht. Zonnemaire heeft vorige week be zoek gehad van een gezelschap uit het Franse dorpje Algrange in het departement Moselle in de omgeving van Metz. Algrange heeft vorig jaar na de ramp Zonnemaire geadopteerd en het gemeentebestuur van Zonne_ maire had een uitnodiging naar At grange gezonden om- een bezoek aan net Schouwense dorp te brengen. Donderdagavond arriveerde een ge zelschap van 52 dames en heren on der leiding van de loco-burgemeester van Algrange, M. Morand. op Schou wen-Duiveland. In restaurant Mon- dragon te Zierikzee werd een maal tijd aangeboden, tijdens welke de bur gemeester van Zonnemaire, de heer J. Roelvinlc, het Franse gezelschap ver welkomde. Deze toespraak werd be antwoord door de heer Morand. Vanuit een ter ere van de Franse gasten met vlaggen getooid Zon nemaire werd vrijdagmorgen ge start voor een bezoek aan Ouwer- kerk. Het ranse gezelschap kwam h-;. onder de indruk van de grote verwoestingen, welke door de wa- tersnoodramo werden aangericht- Bij de bezichtiging van de caissons was ook de burgemees'°r van Ouwer- kerk, de heer J. Romeyn, aanwezig. bleek, dat deze tocht meer tijd in beslag zou nemen, dan men aanvankelijk had gemeend, waardoor de kranslegging op de be graafplaats te Zonnemaire moest worden uitgesteld tot na de middag. Te half twee vormde zich een stoet voor het gemeentehuis, die zich naar de begraafplaats begaf. Nadat enkele ogenblikken stilte >n acht waren genomen, sprak de waarnemend burgemeester van Al grange enige toepasselijke woorden, waarna hij een krans legde op twee graven van rampslachtoffers uit Dreischor. Hierdoor herdacht men symbolisch alle omgekomenen bij de watersnoodramp. Hierna werd een tocht gemaakt over Schouwen. Nadat het Schelp- hoekgat en de ringdijk bij Seroos- kerke in ogenschouw waren geno men, bezichtigde men vanaf de uit kijktoren in de Domaniale duinen de schitterende omgeving aldaar. Een hoogtepunt vormde voor de gasten een bezoek aan het strand te Wes- tenschouwen. Na een oponthoud te Renesse werd de „thuisreis" aan vaard. Om kwart voor acht verscheen het muziekgezelschap „Nut en Uit- -oanning" met vroly'ke klanken voor het gemeentehuis te Zonne maire om de Franse gasten en hun gastheren en gastvrouwen af te ha len voor de „Soirée de film" in café Flohil. Van de zijde van "de overige inwoners bestond een enorme be langstelling Vermeldenswaard is, dat twee Franse dames zich voor deze gelegenheid hadden getooid met de nr tionale klederdracht van Elzas-Lotharingen. Nadat het Franse en Nederlandse volkslied hadden i) 9 De KL.M. heeft bij de Lockheed-fa- briek ln Californië drie „Super Constel lations" besteld van het type L 1049-g. Deze toestellen zullen ln begin 1956 wor den afgeleverd, zodat het aantal super constellations, waarover de K.L.M. dan de beschikking zal hebben zestien bedraagt. Te Huizum (Fr.) ls Zaterdag in de ou derdom van 64 Jaar overleden, na een langdurige ongesteldheid, ds D. Bakker, predikant bij de Ned. Herv Kerk en een vooraanstaand figuur ln Vrijzinnig-Her vormde kringen. De conferentie te Evanston. De tweede algemene vergadering van de Wereldraad van Kerken is Zondagochtend in Evanston, een voorstad van Chicago, met een gods dienstige plechtigheid in een van de grootste kerken der Verenigde Sta ten geopend. Veertig landen zijn vertegenwoor digd en 101 kerkgenootschappen. De 1700 afgevaardigden vertegen woordigen 168 millioen leden van pro testantse en orthodoxe kerken. De conferentie duurt 17 dagen en wil stuwen naar „vrede en rechtvaardig heid, die ontspruit uit de christelijke hoop". Onder de afgevaardigden zyn er 11 uit communistische landen. Bisschop G. Bromley Oxnam uit Washington D.C., een van de vijf pre sidenten van de raad. hield een predi katie op het thema „Wij willen bij elkaar blijven". Het zou duidelijk ge maakt moeten worden, aldus bisschop Oxnam, dat de kerk niet vereenzel vigd moet worden met een „histo risch beheerst politiek, sociaal en eco nomisch stelsel". De afgevaardigden zouden duidelijk moeten laten uitko men, „dat de christelijke eis van rechtvaardigheid niet afkomstig is van Karl Marx, doch van Jezus Chris tus en de Joodse profeten". Dr. Mare Boegner uit Parijs, presi dent van de federatie van protes tantse kerken van Frankrijk, las een van de lessen uit de Bijbel tn het Frans voor. Op de openingsdag van de Assem blee is des avonds een „festival van het geloof" gehouden in een stadion van Chicago. Meer dan 100.000 men sen waren aanwezig bij de opvoering gebaseerd op het tnema van de As semblee: „Christus, de hoop van de wereld". Aan deze opvoering in het stadion werd door 4000 personen deel genomen. Ook een koor van 3000 stemmen verleende zijn medewerking. NU. Kerk. Ds. H. van Dalen te Colljns- plaat heeft toezegging van beroep ont vangen naar Oostburg. 53. Dreigend stevende de Kraak op de drijvende kraan af, tot grote schrik van Geldjeslijmers beman- ming. „Help!" gilden zij ln pa niek, „de Marsianen ko men r „We moeten vluch ten I" „SUlte!" bulderde Geld jeslijmer, zijn kijker grij pend. „Ik wil eerst zien, wat er eigenlijk aan boord van dat sleepbootje zltl" Hij richtte zijn kijker op de brug van de Kraak, tuur de even en barstte toen los in een stortvloed van scheldwoorden. „Sufferds!" bulderde hy zijn mannen toe, „lafaardsI Weet jullie, wie daar aan het roer staat?!.... Die heeft jullie beetgenomen! Hij had zich natuurlijk raar toegetakeld en toen gingen jullie, lafaards, er vandoor 1" „Maar hoe kwam hij dan op die drijvende scho tel?!" stamelde Gluypers. „Dat weet ik niet", antwoordde Geldjeslijmer grimmig, „maar als bij binnen het bereik van mijn grijpapparaat komt, zullen we gauw meer van hem weten I" Maar hier keek Kappie wel voor uit. Hij liet de Kraak zwenken naar de achtersteven van de kraan, waar niet zo'n gevaarlijk grijpwerktuig stond op gesteld en.... ramde het reusachtige öroogrek, dat Geldjeslijmer op sleeptouw had, zodat enkele daar op geplaatste schotels in zee rolden. „Daar, uitgetaande zeepiraat!" schreeuwde Kap pie triomfantelijk. weerklonken, schaarden bedoelde da mes zich met een Inwoonster van Zonnemaii in Zeeuwse klederdracht achter het vaandel van het muziek gezelschap. De Fransen en Neder landers sloten zich aan bij het mu ziekcorps en gezamenlijk trok men in eer echt geanimeerde stemming tweemaal rond het dorp, om zich vervolgens naar café Flohil te be geven. Na verwelkoming van de aan wezigen door de burgemeester wer den vier films vertoond. Aan het slot van deze avond bood burge meester Roelvink voor de gemeente Algrange een zilveren schaal met inscriptie aan, terwijl de waarne mend burgemeester van Algrange, de heer M. Morand, een gedenkplaat overhandigde, welke een plaats zal krijgen ln het gemeentehuis van "•jnnemaire. Wederzyds werden bij de aanbieding van de cadeaux vele hartelijke woorden van dankbaar heid en vriendschap gesproken. In de vroege morgen van Zaterdag werden de gasten door vele inwo ners van Zonnemaire uitgeleide ge daan, waarbij wederom de Franse geest tot uiting kwam, daar een ms echtpaar in dit prille uur mirdfg - wm - - gaf. Algrange en Zonnemaire mogen terugzien op onvergetelijke dagen, welke in zich houden, dat de inter nationale band van vriendschap bij voortduur zal worden bestendigd. VOETBAL G. Voorting triompheerde m Ronde Yan Den Bosch. Onder fraaie weersomstandigheden is te Den Bosch de Ronde van den Bosch over een afstand van 150 km gehouden, waaraan de Tour-ploeg deelnam, an de 45 renners gingen slechts 21 over de eindstreep. Wagt- mans, Faanhof en Roks staakten de strijd, aangezien zij door lekke banden een te grote achterstand hadden opgelopen. 30.000 toeschou wers woonden de wedstrijd bij. De uitslag luidde: 1. Gerrit Voorting (Roosendaal) 150 km in 3 uur 46 min.; 2. Van As (Roosendaal); 3. De Paepe (Belg); 4. Koch (Utrecht.)5. Van Oers (Langeweg); 6. Nico van Est (Ffj- naart); 7. De Beukelaere (Belg); 8. Nolten (Geleen); 9. Paymans (Til burg); 10. Dielissen (Beek en Donk). Fornara won de Ronde van Zwitserland. De Ronde van Zwitserland is ge wonnen door de Italiaan Fornara. De zevende en tevens laatste étappe van Fribourg naar Zürich over 229 km eindigde in een overwinning voor de Zwitser Kamber. Hij legde de af stand in 6 uur 25 min. 7 sec. af. De uitslag luidde verder: 2. Peeters (Belg); 3. Coppi (It.); 4. Monti (It.); 5. Gismondi (It.); 6. Balderelll (It.)7. Fornara (It.); 8. een groep van ongeveer 30 renners, onder wie Lambricha, allen in de zelfde tijd als de winnaar, Kamber. Het eindklassement luidt: 1. Fornara (It) 41.28.37; 2. Coletto (It) 41.31.31; 3. Astma fit) 41.32.13; 4. Monti (It) 41.33.58; 5. Coppi (It) 41.34 09; 6. Huber (Zwlts) 41.36.17; 7. Voloi (It) 41.45.15; 8. Vermotte (Belg) 41.46.29; 9. Russenberger (Zwits) 41.46.35; 10. Serena (It) 41.46.52. De Nederlander Lam- brichs bezette de 29e plaats in 42.30.03. DINSDAG 17 AUGUSTUS. HILVERSUM L 492 m. 749 kc/S. 7.00— 24.00 AVRO. (7.508.00 VPRO). AVRO: 7H0 Nws. 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8j00 Nws 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke Lede ren. 9.30 De Groenteman 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.3(1 PlanorecitaL 12.00 Hammondork. 1250 Land- en tuinb.- meded. 1253 Voor het platteland. 12.40 Twee plano's. 1350 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 14.00 „Wij ont dekken Amerika", caus, m. muz. 14.30 „Manon". opera. 16.30 Kinaerensemble. 17.00 Am us. muz. 1750 Lichte muz. 1750 Rep. of gram. 18.00 Nws. 18.15 PlanospeL 18.30 Amus. ork. 19.05 Het wereidmuziek- concours te Kerkrade. 1950 Madrigalen. 20.00 Nws. 2055 Ge%'ar. progr. 2050 Me ded. 2055 Dlsco-caus. 21.40 Dansmuz. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Gram 2255 Lichte muz. 2350 Nws 23.15 De 2e assemblé van de Wereldraad van Kerken te Evanston. 2355—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m. 1907 ke/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 750 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Zang en plano. 1050 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 1150 „Als de zjele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram 1250 Land- en tuinb. meded. 1253 Gram. 1255 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nwa. 1350 Amus. muz. 1250 Gram. 14.00 Promenade-ork. en soliste. 1550 Gram. 1550 „Een Je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 1650 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regenngsuitz.: Pater K. van Kessel M5.0.: „Op zoek naar on bekende papoea's". 1850 Lichte muz. 1850 Sportpraatje. 1850 Voor de jeugd 18.52 Act. 1950 Nws. 19.10 Gram 19.15 .Uit net Boek der Boeken". 1950 Gram <550 Ka- merork. 2150 Gram. 2155 Planorecital. 2255 Gram. 22.45 Avonagebeo en Ut. kaL 23.00 Nws. 23.15—2450 Gram. TELEVISIE VARA. 19.00 Rep uit net zwembad Craüo fa Hilversum. 19.45 Act. 20.00 „De Cel". T.Ve speL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3