OVER 1953 WERD ONVERWACHT GUNSTIG RESULTAAT GEBOEKT WALCHEREN Waar zijn onze schepen? Ik sta van vroeg tot laat aan de wasmachine WRICLEY DÉBRALINE D.D.D. JEUK JAARVERSLAG ALGEMEEN ZIEKENFONDS „WALCHEREN" RUW cit de 4ETHER LANDBOUWDESKUNDIGEN UIT BUITENLAND IN ZEELAND VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 1 JAARVERSLAG VITRITE WORKS Winst van 343.163; dividenden 6 en 12 In het zo juist verschenen jaarverslag over 1953 van de N.V. De Vitrite Fabriek te Middelburg, wordt opgemerkt, dat de slapte, die gedurende het tweede halfjaar van 1953 was ingetreden, in de eerste helft van het vorig jaar bleef aanhouden, zy het in mindere mate. Reeds toen waren er teke nen van verbetering, doch men had niet verwacht het jaar 1953 met zulk een gunstig resultaat te kunnen afsluiten. Het netto winstcijfer bedroeg namelijk na reservering voor vennootschapsbelasting f 343,163 tegen f 373.881.over het voorgaande jaar. Voorgesteld werd dan ook om het dividend voor de preferente aandelen op 6 vast te stellen en voor de ge wone aandelen op 13 Deze voorstellen werden in de Donderdag gehou_ den vergadering van aandeelhouders goedgekeurd. De winst werd in de tweede helft van 1953 behaald. De afzet steeg toen in zodanig tempo, dat men de voorraden tot een laag niveau kon terugbrengen. Verliezen door onder bezetting veranderden daarnaast in winsten door overbezetting. De scherpe concu rentie op de ex portmarkten van Duitse, maar voor al van Engelse zijde, dwingt de N.V. in de meeste gevallen met een klein winstpercentage genoegen te nemen. Daarom is een grote afzet, mogelijk gemaakt door een sterk gemecnani- seerd productie-apparaat, een gebie dende eis. Vergeleken met de dertiger jaren is de positie van de Vitrite op de we. reldmarkt evenwel in belangrijke ma te versterkt. Ook de stijging van het lichtverbruik ongeveer o per jaar komt de Vitrite ten goede. Kostprijsverlaging blijft de volle aandacht van de leiding vragen. Dit eist belangrijke investeringen, men uit eigen besparingen hoopt te financieren, evenals voorheen. Naast de grote binnenlandse afzet, die ten dele weer wordt uitgevoerd, leverde de N.V. in 1953 aan fabrieken in 15 landen. De belangrijkste daar van waren Duitsland, Italië, België, Argentinië en Zweden. In de Verenigde Staten en Canada werd een begin van afzet verkregen. De totale afzet was ongeveer 4 hoger dan in het voorgaande jaar. Gesteld, dat de afzet in 1948 100 be- drbeg, dan heeft deze zich daarna als volgt ontwikkeld: 1949—102, 1950— 116, 1951—163, 1952—139, 195&— 144. Waardering van vaste activa en fabrieksinrichting zijn op de balans op uiterst conservatieve wijze ge schied; hetzelfde kan gezegd worden van de voorraden. Tijdens de reeds genoemde vergade ring werd eveneens de voorgestelde winstverdeling goedgekeurd. Behalve het winstsalao over het verslagjaar a f 343,163.— is nog f 30.799.— als onverdeeld saldo van 1952 beschik baar. Voor de belangen van het per soneel wordt een bedrag van f 75t000 Quarlespolder voor eerste maal officieel bijeen In restaurant „De Huifkar" te Mid delburg kwamen de ingelanden van de' Quarlespolder (Zuid-Sloepolder) voor de eerste maal in officiële vergade ring bijeen. De voorzitter, dijkgraaf J. P. van den Broecke, kon in zijn openingswoord welkom heten ir. J. P. Kluytenaar en ir. Smid van de Dienst der Domeinen en de nieuwbenoemde ontvanger-griffier, deheer E L de Vos. Ir Kluytenaar sprak er zijn vreugde over uit, dat de polder thans een vol ledig bestuur bezit; hij wenste de heer De Vos geluk met diens benoeming. Spr. releveerde de belangrijkheid der waterschappen door de eeuwen heen en zei te hopen, dat zij nog eeuwen zullen voortbestaan. De heer De Vos dankte voor zijn benoeming en hoopte het in hem ge stelde vertrouwen waardig te zijn. De begroting voor het dienstjaar 1954—1955 werd vastgesteld op een bedrag van f 10.928,57 in ontvangst en uitgaaf, waaronder een post voor on derhoud wegen van f 3500. Men stelde het dijkgeschot vast op f 25 per ha. Voorts werd besloten toe te treden tot de Zeeuwse Polder- en Water- schapsbond en tot de afdeling Regi stratuur der Unie van Waterschaps bonden, zulks ter inrichting van het polderarchief.. gereserveerd, voor de algemene re serve f 35.705.en vpor de reserve bijzondere risico's f 80.000. Het verslag vermeldt voorts, dat de gang van zaken in de afgelopen maanden van dit jaar gunstig ge noemd kan worden. Productie en af zet blijven zich op een hoog niveau bewegen en de financiële resultaten zijn bevredigend. Door de drukte in het bedrijf kon men weer personeel aannemen, maar het aanbod van goe de krachten, met name wat de ge schoolde betreft, is onvoldoende. Bouw Bonzijbrug vordert Twee drijvende bokken hebben Don derdag het draaibare gedeelte van de nieuwe Bonzjjbrug te Wemeldinge op haar plaats gelegd. Hoewel het nog zeker tot October zal duren, voordat deze brug voor gebruik ge reed zal zyn, kwamen des middags verschillende inwoners van Wemel dinge toch reeds even met een tevre den glimlach deze nieuwe aanwinst bekijken. „Na tien jaar is het dan ge lukkig nu zover", was hun commen taar. Des morgens om half acht waren de twee drijvende bokken met de kar wei begonnen. De brug lag reeds ve le maanden aan de kanaaldijk gereed voor transport. Voorzichtig werd het 100 ton wegende gevaarte in de ta kels gehangen en zorgvuldig manoeu vrerend brachten de bokken hun last naar de brugpijler. Alles verliep vlot, al gingen er nog wel enkele uurtjes mee heen. Rond half twee lag de brug op haar plaats. Ook werden nog een aantal stalen balken voor het vaste bruggedeelte geplaatst, zo dat thans met de verdere afbouw kan worden begonnen. Men kan een aan vang maken met het monteren van de electrische installatie aan de brug, het remmingswerk moet verder ge reed gemaakt worden en het vaste bruggedeelte moet nog van een be tonnen wegdek worden voorzien. Examens Bij het aan de Koninklijke Militaire Academie (K.M.A.) te Breda, gehou den officiers-examen 1954 voor de Ne derlandse cadetten slaagde de heer R. Blauw te Middelburg. Bij de te Breda gehouden examens van de E.N.M.V. slaagde voor het di ploma lingerie-naaien mej. C. Sturm te Middelburg, voor costumière, mej. J. J. de Voogd te Arnemuiden, voor lingerie-coupeuse mej. E. de Visser, Oostkapelle. In Breda slaagde voor het examen costumière mej. C. van Reek uit Vlis- singen. Geslaagd te Breda voor het diplo ma costumière de dames C. P. Vader, St. Laurens en P. Wattel, Middelburg. Zéér drukke Donderdag in Middelburg Het was gisteren in Middelburg 'n Donderdag, zoals er dit seizoen nog feen genoteerd kon worden. De ge- ele dag heerste er in het centrum een drukte en een vertier van belang. De kermis deed goede zaken en „Mi niatuur Walcheren" kreeg ruim 8000 bezoekers, waaronder de 100.000e (daarover elders meer). Maar ook voor de middenstand was deze Donderdag een goede za. kendag. De marktkooplieden hadden evenmin te klagen, want er werd over het algemeen graag en veel ge kocht. Opvallend was ook thans weer, naast het gebruikelijke- Belgi sche bezoek, dat zeer vele Engelsen de Zeeuwse hoofdstad bevolkten; daarnaast waren er Fransen en Duit sers. Het rijden door de binnenstad was af en toe zeer moeilijk. De politie kon een en ander echter tot tevre denheid regelen, mede dankzij het feit, dat het voor bussen verboden was in het centrum te komen. VW-Ringrijderij boekte reeds 92 deelnemers Voor de jaarlijkse ringrijderij van de Middelburgse V.V.V., die Donder dag 19 Augustus op het Molenwater zal worden gehouden, hebben thans 92 deelnemers ingeschreven. In afwijking van de vroegere wedstrijden zal thans op drie in plaats van op vier banen worden gestreden. De bekende vijf wisselbekers staan ook nu weer op het spel en voorts een aantal prijzen, bestaande uit voorwerpen van allerlei aard. Daarnaast werd nog een prijs beschikbaar gesteld door mevrouw douairière M. J. Sandberg tot Essen- burg-Hiebendaal voor het mooist ver sierde paard. Aalsdijk n. Houston. Abbekerk n. Brisbane. Alamak te Chittagon. Alchiba n. Rotterdam. Alkaid 4 v. RIo de J. n. Santos. AJnati 4 te Rio de J. Alphard n. Rotterdam. Aludra te Santos. Amerskerk n. Rotterdam. Appingedam 2 te Antwerpen Arendsdijk 4 te Houston. Arendskerk n. Kobe. Arnedijk n. New Orleans. Axeldijk 1 te Santos. Algenib n. Rotterdam. Bacchus 5 te Rotterdam. Baud 4 v. Singapore n. T. Priok. Blitar 29 te Mombasa. Blijdendijk 4 v. New York n. Antwerpen. Boissevain n. Kobe. Britsum n. Dakar. Barendrecht 5 te Gibraltar. Caltex Utrecht n. Sidon. Celebes 2 te Civitavecchia. Congostroom 30 te Accra. Cottica 1 v. Paramaribo n. Amsterdam. Da Capo 4 te Rotterdam. Delft 29 te Bremen. Dongedijk 3 te Los Angeles. Drenthe n. Calcutta. Esso Amsterdam 2 v. Antwerpen n. Las Palmas. Etrema 4 te Berre. Gouwe 4 v. Owenda n. Rotterdam. Grotekerk geen opgave. Hersilia 5 te New Orleans. Hydra 1 te Morrisville. Indrapoera 31 te Djakarta. Jagersfontein 4 te Las Palmas. Japara KPM 2 v. Wede n. Makassar. Z. v. Oldenbarnevelt 3 v. Quebeck n. Rot terdam. Jongkind 31 te Lagos. Kieldrecht 10 te Antwerpen verw. Laertes 4 v. Swansea n. Amsterdam. Larenberg 27 te Basra. Laurenskerk 4 v. Karacchi n, Bombay. Lawak n. Beira. Lekhaven n. B. Aires. Leopoldskerk 4 te Marseille. Leuvekerk 1 te Bombay. Loosdrecht 4 v. Calcutta n. Rotterdam. Lutterkerk 2 te Port Said. Manoeran 3 te Sandakan. Mapia 5 te Suez. Metula n. Geelung. Merwede 4 v. Brownsville n. New Orleans. Molenkerk n. Hongkong. Muiderkerk 2 v. P. Elisabeth n. Cape town. Malea na Tarakan. Maassluis g.o. Macoma 4 v. Suez n. Aden. Noordam n. New York. Nestor 2 te Port of Spain. Omala 2 v. Forteleza n. Curasao. Ouwerkerk 4 te Brisbane. Overijssel 28 te New York. Paludina g.o. Papendrecht n. B. Aires. Perna 2 te Napir. Polyphemus 4 te Algiers. Prins Willem v. Oranje 4 te Rotterdam. Prins Willem V 27 te Chicago. Rijnkerk 3 te Das es Salaam. Schouten 3 v. Walvisbay n. Capetown. Scinabang 2 v. Jesselton n. Bangkok. Sloterdijk 4 v. Bremen n. Antwerpen. Soestdijk 30 te Surabaia. Stad Maastricht 6 v. Gibraltar verw. Stad Schiedam n. Bremen. Straat Malakka 31 v. Cheribon n. Sema- rang. Schie 30 te Anapala. Stad Alkmaar 4 v. Suez n. Aden. Salawati 31 te Damman. Tegelberg 1 v. Singapore n. Penang. Tibia 1 v. Miri n. Singapore. Tjibodas 29 v. Makassar n. Moji. Tjementeng 31 v. P. Elisabeth n. Rio d. J. Tjisadane 4 te Rio de J. Tjipanas 1 v. Hongkong n. Yokohama. Utrecht 4 v. Bandarshapur n. Bushire. Violette Erica g.o. Willem Ruys 4 v. Rotterdam n. Djakarta. Willemstad 4 v. Curasao n. La Guaira. Woensdrecht 5 te Singapore verw. Wonosari 3 v. Sebu n. Calcutta. Zuiderkruis 2 te Capetown. Vlissingen Onderwijsbenoeming Aan de Oranjeschool te Vlissingen (hoofd de heer H. de Groot) werd tot onderwijzer benoemd de heer J. Rau- wie te Hilversum. RAAD ZOUTELANDE Nog niets bekend over zeeweringsplan De raad van dc gemeente Zoute- lande kwam Donderdag in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Over het zeeweringsplan konden nog geen of ficiële mededelingen worden gedaan. De raad besloot het visrecht dei- gemeente Zoutelande voor 5 jaar te verhuren aan de heer M. Koster voor f 10.per jaar. De regeling van de vacantie-uitkering werd ook toege past voor het gemeentepersoneel. De subsidie-aanvrage voor de Katholieke Militaire tehuizen werd afgewezen. Besloten werd aan de dienst voor de geestelijke volksgezondheid een sub sidie te verlenen van drie cent per inwoner. De subsidie-aanvrage voor de beroepskeuze in Zeeiand werd af gewezen. Wat het verkeer in de duin weg betreft besloot de raad geduren de het seizoen een wachtverbod in te stellen voor de linkerzijde van de Duinweg tot aan de Noordendolfer. Aan de hand van de nieuwe regelen van de brandweerinspeetie werd de verordening op de brandweer herzien. Ook' de kampeer verordening onder ging enkele wijzigingen, die in 1955 in werking zullen treden. Tenslotte besloot de raad in principe de wo ningwetwoningen, gebouwd in 1948, aan de eigenaren van de panden, waarvoor die herbouwd zijn, over te dragen. In de rondvraag bracht de heer J. Riemens het onderhoud van het duinpad ter sprake en het oprui men van het zand op de wegen. De voorzitter zegde toe hier aandacht aan te besteden. Middelburgs-zwembad binnenkort gereed Naar wij nog vernemen zal het Middelburgs zwembad in de loop van deze maand of in het begin van September gereed komen. Het ligt evenwel niet meer in de bedoeling dit jaar nog een officiële opening te doen geschieden. Wel zal het bad na voltooiing toegankelijk zijn en zullen de leden van „Luctor" er trainen. De openingsplechtigheid zal echter eerst in begm Mei 1955 worden verricht. Uiteraard zal zij met enig feestelijk vertoon gepaard gaan. Bloemententoonstelling in Goes De afd. Goes van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde legt een lofwaardige activiteit aan de dag. Op 17 en 18 September a.s. organi seert zij in de beurszaal van hotel „de Korenbeurs" weer haar jaarlijk se bloemententoonstelling. Donderdag 12 Augustus a.s., maken de leden belangstellenden kunnen ook mee! des avonds een excursie per rijwiel langs de bloeiende rozen e.d. in de stadsplantsoenen. Vertrek om 7 uur vanaf de Bergweg. Verder hebben de Zeeuwse afdelin gen het plan om in Goes of Middel, burg een tekencursus „Aanleg en on derhoud van tuinen" te organiseren. Stand werkloosheid in Zeeland op 2 Augustus Blijkens opgave van de Districtsbu reau voor de Arbeidsvoorziening te Middelburg stonden op 2 Augustus j.l. bij de Gewestelijke Arbeidsbureau's in Zeeland in totaal 1141 werkzoekenden ingeschreven. Van dit aantal waren 1035 mannen; 667 waren geheel werk loos. 203 waren werkzaam op objec ten van aanvullende werkgelegenheid en 165 waren tewerkgesteld op ge meentelijke sociale werkvoorzienings objecten. In deze sector noteerde men 718. aanvragen van werkgevers. Op 2 Augustus stonden 106 vrouwen ingeschreven; 65 waren geheel werk loos. 41 waren niet-werkloos. Hier wer den 289 aanvragen van werkgevers ge noteerd. Marktberichten VISMIJN VEERE. 5 Aug.: Export garnalen 1053 kg 160 200. Schar 73 kg 34—47. Bot 192 kg 16— 24. Schol 17 kg 28—41. Middel tong 126 kg 139—229. Visiever 4 kg 49—47. Paling 3 kg 145—227. Alles in ets per kg. Luchtmachtexpositie te Axel Te Axel wordt van Donderdag 12 tot en met Zaterdag 14 Augustus a.s. een luchtmachttentoonstelling gehouden, welke is gewijd aan de ontwikkeling van de militaire lucht vaart. Er zullen o.a. 4 vliegtuigen te bewonderen zijn. namelijk de vooroorlogse C 5 bommenwerper, een Spitfire-jager (bekend uit de Slag om Engeland), een Harvard lestoestel en een moderne Thunder- jet. De expositie wordt gehouden op het terrein aan de Kanaalkade naast de vroegere melkfabriek. Donderdag middag om 2 uur verricht burge meester P. L. D. J. van Oeveren de officiële opening. Wilhelminapolder bestelt plastic-reddingsboten Naar wy vernemen heeft de direc tie van de Wilhelminapolder op Zuid Beveland aan een scheepsbouwmdus. trie te LJmuiden opdracht gegeven voor het maken van twee plastic-red dingsboten. Deze boten zyn bestemd om ingeval van overstroming men sen in veiligheid te kunnen brengen. Het ligt in de bedoeling deze boten bij boerderijen te stationneren. Wan neer de beide bestelde boten voldoen dan wil men het aantal nog tot tien opvoeren. De plastic-reddingsboten zijn 4% meter lang en zy zullen met de een voudige inrichting voor het roeien mee ongeveer 160 kg wegen. De bo ten worden uitgerust als de normale scheepsveddingsboten met luchtkas- ten voor het verhogen van het drijf- vermogen. Zy kunnen by kalm weer plaats bieden aan maximaal vyftien perso nen. De plastic-reddingsboten worden in Nederland vervaardigd. Men ge bruikt daarvoor een grote mal van de boot en over deze mal wordt de scheepshuid tezamengeplakt van glaswol en kunsthars. Dit materiaal vraagt later geen enkel onderhoud, terwyl het bestand is tegen alle weersinvloeden en bovendien sterk elastisch is, waardoor het grote schokken en stoten kan weerstaan. Hopen we, dat de boten in de Wil. ilminapolder nïmr1 hoeven te-worden. Oogst van gerst op Schouwen-Duiveland Deze week is een aanvang ge maakt met de oogst van de gerst op Schouwen-Duiveland. Vooral in de gemeente Oosterland is de oogst bo ven verwachting. De opbrengst per hectare is gemiddeld 50 hl. In de ge meenten Nieuwerkerk en Ouwerkerk is de opbrengst vrijwel nihil. Dit ymdt zrjn oorzaak in het feit dat de gemeente Oosterland al in October van het vorig jaar is drooggevallen en de gemeenten Nieuwerkerk en Ouwerkerk pas in Januari van dit jaar. Ik ben aan het sparen voor een vacantiereisje en sta nu overal van vroeg tot Iaat aan de wasmachine om geld bij elkaar te krygen. Overal was ik, bij rykc en arme mensen, en ze zetten me verschillende was- poeders voor. Onmiddellijk viel het mij op, hoe anders „Castella Parels" is. Hoe veel gemakke lijker en vlugger ging het daarmee! Overal waar ik nu kom, raad ik „Castella Parels" aan Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgeto gen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zy bereiken met Cas tella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tyd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen pap je vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: ln paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kor tere behandeling gaat het goed veel langer meehier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmiddel. U vliegt 'nu door .de was heen.' En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) ln huis t Loopt gesmeerd 'oarf,. ontsieren Uw gelaat. Ze verdwQ. nen dikwijls in 24 uur, evenals vuile poriën en vetwormpjes.door het beroemde huidgeneesmiddel Advertentie. Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. VLOEISTOF BALSEM - ZEEP Tevredenheid over verstandhouding tussen verzekerden en medewerkers In zijn jaarverslag over 1953 spreekt de heer A. Korteweg, directeur van het algemeen ziekenfonds „Walcheren", er zjjn verheuging over uit, dat de verzorging der verzekerden in het algemeen weer zodanig is geweest, dat het bestuur geen wanklanken bereikten en dat er bovendien tevredenheid heerst over de goede verstandhouding tussen ziekenfondsverzekerden en medewerkers. Er bestaat een behoorlijke onderlinge waardering en het be grip „ziekenfonds-verzekerde patiënt van de achterdeur" wordt hier niet gekend. De directeur brengt daarom hulde, zowel aan de verzorgers als aan de verzekerden. Hulde brengt hij ook voor het werk van de in Augustus 1953 overleden voorzitter, dokter A. Staverman, die in Augustus 1914 het fonds oprichtte en een bezielend voor beeld was voor allen. Er werden in het afgelopen jaar besprekingen gevoerd om, in verband met de steeds oplopende kosten, tot w mogelij] w te komen. Hoewel het verschijnsel"der een zo groot i iijke bezuiniging stijgende lyn in de verstrekkingen landelijk is, meent het bestuur, dat in dit bijzonder geval iets te bereiken zou zyn, indien de volle medewerking werd verkregen van de betrokken medewerkers. Zo er tot dusver geen aanwijsbare resultaten van betekenis zijn geboekt, toch vleit het bestuur zich met de hoop, dat een beroep op, de eerlijke medewerking der mede werkers tot resultaten mag leiden. Daardoor zal men met behoud van 'n goede gezondheidszorg in de toe komst niet genoodzaakt zijn opnieuw de premie voor de vrijwillig verze kerden te verhogen. De huisvesting beantwoordde reeds lang niet meer aan de eisen en daar om werd besloten tot de bouw van een nieuw kantoor. Fraude bij P.T.T. in Bergen op Zoom Bij een gehouden controle bij do P.T.T. te Bergen op Zoom is men tot de ontdekking gekomen, dat een jong ambtenaar, die nog geen twee maanden geleden naar Australië is geëmigreerd, fraude heeft gepleegd bjj de Postspaarbank. De ambtenaar zou de spaarbank boekjes niet op behoorlijke wijze heb ben ingevuld. Daar nóg niet vast is komen te staan hoeveel boekjes op onjuiste wijze zijn behandeld, zijn van verschillende inleggers de be scheiden ter contróle opgevraagd. Ook is nog niet mogelijk te zeggen hoe groot het bedrag kan rijn, dat op deze wijze is vergeten te boeken. Het onderzoek wordt door de P.T. T.-recherche voortgezet. Mutatie pachtkamer Aan de heer H. M. van de Putte Is op zijn verzoek met ingang van 1 November eervol ontslag verleend als plaatsvervanger van het tweede lid der pachtkamer van het kanton gerecht te Middelburg. Het aantal verplicht verzekerden bedroeg op 1 Januari 1954 30.690 (v.j. 30.391) en het aantal vrijwillig verzekerden 10.745 (10.417). Voorts waren er 22.470 (21.308) verplicht en 8272 (7610) vrijwillig aanvullend verzekerden. Voor ziekenhui sverpleging werd uitgegeven f 424.794,90 voor ver plicht verzekerden en f 140.895,05 voor vrywillig verzekerden. De rijksbijdrage voor de vrywillig verzekerden bedroeg over het afge lopen jaar f 44.511,64, zodat het na delig saldo beperkt kon blijven tot f 22.302,26. De aandacht wordt gevestigd op enkele frappante bedragen en wel de totaaluitgaven van ong. f 1.950.000, waarvan reeds f 710.000.aan zie kenhuiskosten werd uitgegeven. Dit betekent 35 van de ontvangsten. Voor de verplicht verzekerden was op 31 December 1953 een bedrag te verrekenen van f 290.888,30. ZATERDAG 7 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de ar beiders in de continubedrijven. 11.05 Gr. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Filmland. 14.30 Gram. 15.00 Gram. 15.25 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.45 „Tosca". opera. 17.00 Act. 17.30 Cabaret. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Accordeon-ork. en solist. 18.50 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 ..Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.45 Cabaret. 21.10 Promenade-ork. en solist. 21.45 Socialistische comm. 22.00 Hawaiian muz. 22.30 „Moord met muziek", hoorspel. 23.00 Nws. 23.15 Verslag van het 39e We reld Esperanto-congres te Haarlem. 23.20 —24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en li turg. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gr. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 1025 Franse chansons. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land* en tuinb. meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.0ty Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. ork. es» solist. 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.40 Amateursprogr. 15.15 KronieW van Letteren en Kunsten. 15.55 Mil. ork. 16.20 Gram. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 2020 .Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.40 Act. 2150 Radio Philh. ork. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 2322 24.00 Kamerork. en solist Officiële publicaties VLISSINGEN. MEDEWERKING ARTIKEL 72 DER L. O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat door de Raad der gemeente bij zijn besluit van 30 Juli 1954. no. 24 aan het Bestuur der Vereniging voor bijzonder lager onderwijs op Gere formeerde Grondslag alhier de gevraag de medewerking is verleend voor de aan schaffing van leermiddelen ten behoeve van de onder het bestuur staande Prins Bernhardschool. Vlissingen. 31 Juli 1954. Een vyf en tachtigtal buitenlandse landbouwdeskundigen, die sedert 12 Juli in ons land vertoeven voor een studieverblijf, georganiseerd door het Internationaal Landbouw Studiecen trum, de Landbouwhogeschool te Wa- geningen en de voedsel- en landbouw organisatie van de Ver. Naties, brachten een bezoek aan het rampge bied van OJZ. Beveland en het her- verkavelingsgebied Walcheren. Het is voor de tweede maal, dat een dergelijk studieverblijf in ons land wordt gehouden. De deelnemers zijn uit vrywel alle West Europese landen en zelfs uit het Midden-Oos ten en de Ver. Staten afkomstig. AJs onderwerp van studie was ditmaal de landbouwvoorlichtingsmethode ge kozen. In Wageningen werden in de afgelopen weken vele belangwekken de inleidingen gehouden, terwijl te vens talrijke excursies naar verschil lende delen van het land werden ge maakt. De tocht door Zeeland leidde langs de Reigersbergse polder, Krabbendy- ke, Waarde en door de polder Krui- ningen, waar vooral 't zwaar geteis terde Oostelijke deel van Kruiningen werd bezichtigd, De tocht werd ge maakt in drie bussen, één met een Engels sprekende, één met een Frans sprekende en één met een Duits sprekende gids. In hotel de Korenbeurs te Goes heeft de rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. C. van Beekom een inleiding gehouden over de landbouwkundige toestand in de rampgebieden en de daar gegeven landbouwvoorlichting op het gebied van de gewassenkeuze de gipstoewij- zing en de excursies in verband met de wederopbouw van boerderijen. Tijdens de lunch in hotel Du Commer ce" te Middelburg hield ir. v. d. Werff een lezing over de betekenis en de uitvoering van de herverkave ling op Walcheren. Een en ander ge noot grote belangstelling van de zij de der buitenlandse gasten. Met een rondrit langs de herverkavelingswer- ken op Walcheren werd dit bezoek aan Zeeland besloten. Het gezelschap reisde door naar 's Hertogenbosch om Donderdag nog een bezoek aas de omgeving van Oisterwijk te bren gen Vandaag zal prof. ir. W. J. De- wez, rector magnificus van de Wa- geningse hogeschool, deze conferentie officieel sluiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3