WENNEKER Miniatuur-Walcheren geniet internationale belangstelling DE HONDERDDUIZENDSTE! Immn Almanak MET NIEUWE GASTARIEVEN IS TOT HET UITERSTE GEGAAN ENGELSE COOPERATIELEDEN BEZOCHTEN WALCHEREN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954 ZWERFTOCHT LANGS VERMAKELIJKHEDEN In mistig Westkapelle was het nog stil Trés joli Wonderbar How nice in allerlei mogelijke en onmogelijke talen gonst het over het Molenwater te Middelburg, waar deze week de honderdduizendste bezoeker op Miniatuor-Walcheren Is geboekt. Tientallen autobussen uit Frankrijk, België, Duitsland en alle delen van Nederland rijden af en aan, duizenden voeten schuifelen over de asfaltpaadjes en tienduizend woorden van waardering en bewondering worden er gesproken. Dat is Minlatuur-Walcheren, de trekpleister van Zeeland, waar mr. Smith uit Washington D. S. broederlijk naast Herr Schulze uit Düsscldorf en meneer Jansen uit Den Haag zijn ogen uitkijkt. Wij maakten op een zonnige ach termiddag een reisje langs de Wal. cherse vermakelijkheden, maar ner gens zagen wij zoveel verschillende nationaliteiten bij elkaar als op het met stralende zon overgoten minia tuur eiland op het Molenwater. Wij brachten allereerst een bezoek aan het Oorlogsmuseum aan de Mid delburgse markt, maar in de grote koele hal van het stadhuis hiela het met een tien, vijftien bezoekers tege lijk op, helemaal op. „Het komt door de kermis, meneer", vertelde ons de suppoost van het mu seum, „en het weer is te mooi. De vo rige week is het hier heel wat druk ker geweest". Het huis van de vele bittere her inneringen, dat is het oorlogsmu seum. Een maquette van de inunda tie van het eiland, een Duitse onder zeeboot, oorlogstuig en Duitse en ge allieerde pamfletten, foto's en kran. Stomme getuigen van een tijd t' het is vaak moeilijk ten. die nu al weer voor te stellen negen jaar achter ons ligt, maar die plotseling weer le vend voor ons staat. Ergens bij een vitrine staat mr. Coles uit Leeds, een grgze zestiger. Was zijn zoon een van ae 22.000 doden? Wie zal het zeg- frenEen groepje vroljjke Belgen oopt binnen, maar keert snel op zijn schreden terug. Op de kermis is meer vertierSchriller contrast dan tussen de vrolijkheid op het herbouw de Marktplein en de trieste herinne ringen uit de donkere oorlogsdagen is wel haast niet denkbaar Maar Walcheren biedt meer. Daar zijn de stranden, waar mannetje aan mannetje gezeten, gezond en gebaad werd en daar is ook de Westkappel- se vuurtoren waar wij na een hotsen de rit in een smoorhete autobus aan kwamen, „Slechte tgd, meneer", vertelde ons vuurtorenwachter Starrenburg, „vo rig iaar hadden we vierduizend be zoekers en nu moet de tweeduizend ste nog komen. En voor we het we ten, is het seizoen voorbij". Het was niet zo'n heel opgewekt gesprek, daar aan de voet van de in een mistbank bijna aan het oog ont trokken lichttoren. Het slechte weer van de afgelopen maand heeft het toerisme in het vriendelijk Westka. ijk ebi •uk gewi maar de laatste weken van net sei- pelle een zware slag toegebracht. Het is er deze zomer niet druk geweest, zoen kunnen nog wel iets goed ma ken. De bewoners denken nu met weemoed aan wat het had kunnen zijn Wat het had kunnen zijndat merkten we bg onze volgende pleis terplaats in Westkapelle, de vroegere Duitse bunker aan de weg naar Domburg, die voor 35 cent te bezich tigen is. Een domein van dikke sta len deuren, holle gewelven en eenzaamheid. Duizenden namen op de muren getuigden van bezoekers uit Amerika, Afrika en Azië, maar er was nu zelfs geen enkele Europeaan te zien. Een paar Jongetjes speelden in een oude verroeste tank en verder niets dan het rui a van de grijze zee en een enkele badgast op weg naar Domburg. Wij keerden terug, terug naar de vrolijkheid van het veeltallige gezel schap in het Middelburgse miniatuur landschap. Wij zaten met monsieur en madame Collard lit Parijs op het zonnige caféterras achter een glas koel bier, wij zagen het treintje van Vlissingen naar Amemuiden en te rug rijden en liept in een kwartier van Ritthem naar Vrouwenpolder. Het was een feest van vrolijke ge zichten en opgewekte mensen, die ons de triestheid van een vuurtoren in de mist en een verlaten museum deed vergeten. En, genoeglijk in een bol derwagentje door Middelburgs stra ten o] weg naar huis, wisten wij het zeker: De honderdvijftigduizend nog déze maand! Belgisch echtpaar had geen spijt „Ge moet niet denken, dut ik het er om gedaan heb", zei Donderdag middag de welgemoed blozende heer G. de Krom, Tolstoistraat 6, Anderlecht (B.), toen h\J enigszins beduusd de kassa van „Miniatuur Walcheren" te Middelburg verliet... Even tevoren was deze Zuiderbuur namelijk medegedeeld, dat hij de 100.000e bezoeker van het miniatuur was. Een breed glimlachende kassier Coppejans had de heer De Krom een stevige handdruk gegeven! Het is dan ook wel een verrassing voor een wildvreemde tourist, wanneer hem verteld wordt, dat nu juist hij als honderdduizendste de hekken van Zecland's trots in deze dagen, het onvolprezen „Miniatuur Walcheren", is gepasseerd. Dit heuglijke feit voltrok zich om precies 18.50 uur. Bijna zes weken „loopt" Miniatuur Walcheren thans en de stoutste verwachtingen om trent het bezoekcijfer worden steeds maar weer overtroffen. Wel hadden de deskundigen op de morgen van de ze record dag (8000 bezoekers!) ge opperd, dat 's avonds de 100.000e wel eens zou kunnen arriveren, maar 'ook deze schatting bieek nog te voor zichtig. Zo kwam het. dat er om tien voor zes geen voltallig stichtingsbe stuur aanwezig was om de heer De Krom, die vergezeld was van zijn vrouw, officiëel welkom te heten. Ge lukkig had men de heer G. H. Lugen dijk, een van de Middelburgse be stuursleden, kunnen bereiken, zodat deze zich naar het Molenwater haast- VAN IfVM TOT De Bruinisser schilder P. D. deed dezer dagen twee merkwaardige ont dekkingen. Eerst kwam hij tot de conclusie, dat één zijner knechts afkomstig uit Amsterdam met de Noorderzon was vertrokken. De tweede en nog minder aangename ontdekking kwam enkele dagen later, op de dag dat hij de lonen wil de uitbetalen. Toen bleek namelijk, dat ook zijn geld was verdwenen. De politie legt tussen beide verdwijnin gen enig verband en vreest, dat zo wel de knecht als de centen wel eens met dezelfde zon verdwenen kunnen zijn. Meermalen had de knecht reeds te kennen gegeven met Parijs te wil len kennis maken HONDENLEED. In de afgelopen maanden is de hondsdolheid onze Oostelijke lands grens angstwekkend dicht genaderd. KAPPÏE Een journalistwanneer wij het bij wijze van (hoge) uitzondering éven over onszelf mogen hebben, een jour nalist werkt over het algemeen voor een publiekdat nooit hélemaal uit de verf komt. Zeker, er zijn reacties, er komen brieven binnen met aan- en opmerkingen over bepaalde artikelen, soms zelfs met een loftuiting, maar gezien het massale „auditorium" blijft veel van hetgeen de lezers menen toch verborgen. Daarom werkt het so hartverster kend wanneer men van tijd tot tijd eens een bewijs van aanhankelijkheid ontvangt en zo deed het verhaal van een abonné uit Aardenburg ons bijzon, der veel genoegen. Sinds de 18de eeuw zo verzekerde hij ons, v;as zijn ge slacht geabonneerd geweest op de Middelburgse Courant en nadien op de P.Z.C. Zulk een trouw doet goed! Vooral wanneer men een dag later moet ervaren, dat sommige, misschien zelfs vele lezers, de waarde van de krant in het bijzonder ontlenen aan ,JLappie" Een abonné had in zijn brievenbus een krant gevonden, „<- n toen ik Kap- pie als altijd het t.. st las, merk. te ik, dat het een krant van een week oud was", zo vertelde hu- Daar gaat ge dan als dagbladschrij ver, met al uic artikelen, reportages en dagelijkse, zelf geschreven rubrie- ken. Eén troost is er. Tegen Kappxe kun nen slechts weinigen op. Zelfs Géldjeslymer niet.' 1 Dit was voor de regering aanleiding een verbod tot invoer van honden en katten uit te vaardigen. Met ingang van 1 Augustus trad het in werking. Als gevolg hiervan waren ook alle schippers, die het douanekantoor te Sas van Gent passeerden en een hond aan boord hadden, genoodzaakt deze in die gemeente acnter te laten. In allerijl werd voor asyl gezorgd en in middels werd de eerste scheiding vol trokken. Het viel zwaar, maar het moestGelukkig is het verbod thans verschoven naar 1 September, zodat zowel hondenbezitters als ook de gemeente zich er enigszins op kunnen voorbereiden. PECH GEHAD. De Axelse duivenliefhebbers, die Zondag jl. goede hoop hadden op de vlucht uit Noyon, hebben pech ge. had. Alle kansberekeningen en de ge wekte verwachtingen door de gunsti- f e aankomsttgden bleken waardeloos e zijn. Want de snelle vliegers waren op een verkeerde plaats gelost MYXOMATOSE. Wederom heeft de gevreesde konij nenziekte, de myxomatose, slachtof fers geëist. Onlangs werd de ziekte geconstateerd in de Belgische grens gemeente Kemzeke en deze week werden op de waterwinningsterreinen van de Zeeuwsch-Vlaamsë Waterlei ding M\j. te Sint Jansteen aan myxo matose overleden konjjnen aangetrof- TOT BESLUIT zn nog medegedeeld, P. J. Peeters, G. Verlin- Tot besluit dat de heren P. de en C. Willemsen uit Axel slaa; den voor het middenstandsexamen al gemene handelskennis en dat mej. P. M. Adriaanse uit Vlissingen het di ploma nuttige handwerken behaalde. te om een kleine slechtigheid te lei den Deze plechtigheid voltrok zich op en om de muziekkiosk. Per luidspre ker had men de aanwezige bezoekers van het mooie rerultaat verteld en velen stroomden dan ook derwaarts om de honderdduizendste te aan-' schouwen. De heer Lugendijk zei in zijn wel komstwoord. dat het hem bijzonder verheugde, dat de honderdduizendste bezoeker juist een onderdaan van het bevriende België was. Gevraagd hoe hij hier kwam en hoe hjj wist, dat in Middelburg „Miniatuur Walcheren" te zien was, antwoordde de heer De Krom, die in Ar.derlecht bij een spaarbank werkt, dat zijn vrouw en hij aanvankelijk het plan hadden in Nancy (Fr.) een Esperanto-congres te bezoeken. Toen werd het echter fjunstiger weer en aangezien de echte leden Nederland nog niet goed ken den. besloten zij maar liever naar het Noorden te gaan. Zij waren reeds in Vlissingen en hadden het plan rechtstreeks naar Roosendaal te rij den, toen zij in de Scheldestad verna men, dat in Middelburg iets te be zichtigen viel, dat zeer de moeite waard was. De heer De Krom vertelde, dat hij er absoluut geen spijt van had in de Zeeuwse hoofdstad te zijn afgestapt. Hij zwaaide de stad en het: miniatuur veel lof toe. Andere tongval Na dit pittige betoog, geheel in sappig Vlaams, viel een andere tong val te beluisteren, namelijk die van mevrouw De Krom, die van afkomst Nederlandse is geboren in Nieuw Monster, een Westlandse gemeente. Hoewel zij er eerst niet .'eel voor voelde voor de microfoon te spreken „Zij zeggen wel, dat de vrouwen kletskousen zijn, maar de vrouwen hebben het woord en de mannen de daad" heeft zij toch nog even ver teld. hoe prettig zij het vond, dat haar man de honderdduizendste was en zij de honderdduizend en eerste... Uiteraard stuurt „Nieuw Walche ren" degenen, die voor het berei ken van zulk een mijlpaal zorg dragen, niet zonder een herinne ring heen. Het echtpaar De Krom ontving van de heer Lugendijk een fraai album, waarin zich gro te foto's bevinden van het minia tuur, van het bezoek van Konin gin Juliana aan „Miniatuur Wal cheren" en van de Zeeuwse mani festatie. Bovendien is er nog plaats voor foto's van het bezoek van de heer en mevrouw De Krom aan het miniatuur Tenslotte liet het stichtingsbestuurs lid een optimistische toon horen, na het echtpaar voor de vriendelijke woorden te hebben bedankt. „Ik hoop, dat wij spoedig weer op deze plaats zullen staan, maar dan om de twee honderdduizendste te verwelkomen", aldus de heer Luijendijk. Wie deelt deze hoop niet met hem Wederom stagnatie op Terneuzen-Hoedekenskerke Ook Donderdag bleek de vervoers capaciteit van de „Koningin Emma", die thans de veerdienst Terneuzen Hoedekenskerke onderhoudt, vooral in de middaguren ten enenmale on voldoende. Vele auto's moesten blgven staan of via Perkpolder de reis over de Westerschelde maken. Afgezien van het feit, dat de capaciteit van de thans in gebruik zg'nde veerboot te klein is, blijkt de wederinvoering van de uurdienst voor het veer Terneuzen Hoedekenskerke noodzakelijk om het vervoer althans in enige mate te kunnen opvangen. NIEUWE BES EEN t üIfaA(Hsti f 5.75 per liter een glas cadeau. Advert- ..,v Stoffelijk overschot van verdronken Deen gevonden Het stoffelijk overschot van de Deen B. B. M. uit Grandiose, die naar wij gisteren meldden vermoedelijk was verdronken in zee nabij het zogenaamde „Stelletje" te Zierikzee, is Woensdagavond omstreeks 11 uur gevonden. Het slachtoffer werd over gebracht naar de Corneliastichting, vanwaar hij naar zijn woonplaats wordt overgebracht. De negentienjarige Deen was Woensdagmiddag met enige andere personen uit het tehuis „De Koebel" te Zierikzee in zee gaan zwem men. Op een gegeven ogenblik merk. tc een der andere zwemmers, dat M. in moeilijkheden verkeerde. Met nog een andere man trachtte hij hulp te verlenen, maar het mocht niet ba ten Het stoffelijk overschot werd on geveer 100 meter van de dgk gevon- GEMEENTERAAD GOES iSlot van pag lj een eventuele vergroting van de jachthaven de gemeente Goes dan nog wel iets meer zal moeten bieden. Wanneer bijv. des Zondags alle win kels gesloten blijven, zag hij de toe. komst voor de jachthaven somber in. Herdenking bevrijding Ook het voorstel tot het verlenen van een garantie ten behoeve van een bevrijdingsconcert door het Rotter dams Philharmonisch Orkest, ontlok te enige discussie. De heer M. de Bat (S.G.P.) zag liever, dat de herden- King van de bevrijding in andere vorm zou geschieden aooi „Hem de ere toe te brengen, die oorlogen doet ophouden". De neer Haverhoek zag gaarne, dat zoveel mogelijk ingeze tenen in de gelegenheid zouden wor den gesteld dit concert te bezoeken. De heer Vroome kon hem op dat punt geruststellen, daar de entree prijzen zo laag mogelijk worden ge steld. De heer Haverhoek stelde ook de vraag, wat B. en W. zelf denken te doen bij de herdenking van de bevrij ding. Er zijn op dat punt nog geen verdere plannen. Het concert dat in samenwerking met het comité wordt gegeven, acht men een passende vorm. De heer R. Zuidema (A.R.) zou ook nog wel een andere vorm van herdenking toejuichen. Mogelijk zal hiervoor van particuliere zijde nog het initiatief worden genomen. Volgens wethouder J. H. Roose (K. V.P.) is er wel eens aan gedacht, om dit in samenwerking met andere ge meenten als bijv. Hoedekenskerke en Ellewoutsdijk te doen, doch de tijd werd hiervoor te kort geacht. Ten slotte pleitte de heer J. S. Visser (P. v. d. A.) voor nog méér „muziek" Donderdagmiddag Heerste er vreug de -op „Miniatuur-Waioheren". De honderdduizendste bezoeker was ge passeerd! Het was de heer G. de Krom uit Anderlecht (B.), die met zijn echtgenote een vacantietrip maakte. Het echtpaar werd officieel verwelkomd door het Stichtingsbe stuurslid, de heer G. H. Luyendyk, diet de eregasten een album met foto's' van Miniatuur-Walclierenaanbood. Tijdens de aanbieding v.l.n.r. de heer De Krom, mevrouw De Krom en de heer Lugendijk. (Foto P.Z.C.) Zeeuw derde in ploeg- wedstrijden in N.O.-Polder Voor de tweede maal is Donderdag in de Noordoostpolder de nationale selectiewedstrijd voor het wereld kampioenschap ploegen gehouden. De jonge landbouwers bleken al aar dig school te hebben gemaakt, zodat de prestaties hoger lagen dan bij de verleden jaar gehouden eerste nati onale wedstrijd. De uitslag was als volgt: 1. W. de Lint uit Zevenberg- schehoek 404 punten; 2. W. Schipper, Garsthuizen, Groningen, 393 punten; 3. A. van Dgke, 's-Heer Arenaskerke, 383 punten. De eerste twee genoemden zullen deelnemen aan de op 7 en 8 October a.s. te Villarney in Ierland te houden wedstrijd om het wereldkampioen schap. Auto-ongeluk bij Moerdijk eiste één mensenleven Inwoonster van Middelburg slachtoffer van botsing Donderdagmorgen gebeurde op de Rijksweg BredaMoerdijk ter hoogte van Breda een ernstig auto-ongeluk, dat aan de 61-jarige mevrouw S. S. A. DuboisDe Kat uit Middelburg het leven heeft gekost. Het echtpaar Dubois was 's morgens per auto vertrokken uit de Zeeuwse hoofdstad om de vacantie bij een zoon in Made-Drimmelen (N.B.) door te brengen. Bij Moerdijk reed hun een gro te vrachtwagen achterop, die plot seling met enorme vaart de personen auto ramde. De botsing kwam zeer hard aan. De auto van de heer Dubois werd aan de achterzijde geheel in elkaar ge drukt. Beide inzittenden van de auto werden zwaar gewond. Mevrouw Du bois overleed enkele ogenblikken na de botsing ter plaatse. Haar man liep een lichte hersenschudding en enkele hoofdwonden op; hij is naar het St. Ignatiusziekenhuis in Breda vervoerd. De vrachtauto was eigendom van de fa. Jansen uit Venlo. Omtrent oorzaak van het ongeluk en schuldvraag is nog niets bekend. Gistellen bracht een aantal leden van een Coöperatie uit Birmingham een bezoek aan Middelburg en Vlis singen, waar zij de gasten waren van de coöperatie „De Broederband" Mid delburg en Vlissingen. Des morgens om kwart voor twaalf arriveerden de Engelse dames en heren 36 in getal te Middelburg, waar de beziens waardigheden van de stad werden be zichtigd. Vervolgens werd een rondrit over het eiland gemaakt. In het bij zonder toonden de gasten interesse voor het landingsmonument in West kapelle. Te Vlissingen werd in het Strand- hotel om half vier de thee aangebo den. Tijdens dit samenzijn zette de heer S. de Graaf, voorzitter van de Coöperatie, de organisatie van deze vereniging uiteen, een en ander met cijfers verduidelijkend. Voorts sprak hij er zijn verheuging over uit, dat de Engelse gasten aar Vlissingen waren gekomen om de vriendschapsbanden tussen de verschillende coöperaties te versterken. Van Engelse zijde werd om. het woord gevoerd door de heer Harry Vickrage, secretaris van het education department van Ten Acres A Stirch- ley Cooperative Society uit Birmingh am. Deze prees de gastvrijheid van de Walcherse afdeling. Hij herinnerde aan het bezoek, dat indertijd door Neder landse coöperatie-functionarissen aan Engeland is gebracht Op de ontvangst welke hun hier te beurt viel, had hij niet durven hopen. Tot besluit werd nog een bezoek ge bracht aan de winkel van de coöpe ratie in de President Rooseveltlaan 116, waar verschillende dames nog wat inkochten Benoeming De heer W. de Kier te Middelburg is voor de cursus 1954-1955 benoemd tot tijdelijk leraar aan de afdeling R.H.B.S. en de daaraan verbonden Rijks middelbare school voor meisjes van het openbaar lyceum te Wage- ningen, dan alleen het concert op de bevrij dingsdag. De begroting van 1953 werd gewij zigd om het uiteindelijke tekort van f 156.000.weg te werken. De heren Vroome en Zuiaema betreurden ech. ter, dat hiertoe de verhoging van de subsidie aan het kleuteronderwijs, welke van f 25.tot f 40.per leer ling was gesteld, tot f 35.moet worden teruggebracht. Burgemees ter Ten Kate, was het hiermee eens, doch het Prov. bestuur verlangt dit. Een voorstel om met de heer J. C. Paauwe een perceel grond aan de Marconistraat te ruilen ondervond geen bedenking en evenmin het voor stel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de bouw van een consulentenhuis. Alleen vond de heer Van lïiesen het bedrag van f 50.000 voor de voorbereidende werkzaamhe den wel wat hoog, terwijl hij het ook jammer vond, dat de plannen niet door een Goesse architect worden ont worpen. Nieuwe gastarieven Nadat besloten was tot verkoop van grond voor het bedrgfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek, kwa net laatste voorstel, dat tot het vaststellen van nieuwe gastarie ven aan de orde. Over de voorgestel de tarieven zelf was men het wel eens doch één zinsnede in de toelichting van B. en W., n.l. dat de tarieven worden herzien indien een eventuele fusie met het prov. gasbedrijf te Vlis singen zal plaats vinden, had de heer Zuidema (A.R.) wat huiverig ge- Wethouder J. J. van Melle (C.H.) kon hem echter geruststellen. Moge lijk zal er in de toekomst een fusie komen per 1 Januari wordt de di recteur van het Goesse bedrijf ook reeds directeur van het prov. bedrijf doch het is niet de bedoeling, dat het „oude zeer" van het prov. bedrijf in de combinatie zal worden inge. bracht. Er zal bij een eventuele fusie hoogstens een andere indeling in de tarieven komen. Overigens moet er niet op gere kend worden, dat de tarieven nog la ger zullen worden, gezien de ongun stige positie waarin Zeeland ver keert. Anderzijds is er geen reden om beangst te zijn dat de tarieven worden verhoogd. Op een vraag van de heer Vroome bevestigde de heer Van Melle met na druk, dat men met de voorgestelde tarieven tot het uiterste is gegaan. Het laagste tarief, n.l. dat voor ver bruik van 16.000 m3 en daarboven 16 ct. per m3 is reeds de kost prijs. Men heeft dit echter willen voorstellen om het klimaat voor in dustrievestiging zo gunstig mogelijk te doen zijn. De heer Vlsscher deed tenslotte de suggestie om in de bewuste zinsnede de woordjes „Zo nodig" in te lassen, hetgeei door B. en W. werd overge nomen. En zo belandde tenslotte ook dit voorstel z.h.s. in veilige haven. Om alle misverstand weg te nemen meikte wethouder van Melle nog op, dat de pastarieven zeker niet lager haddén Kunnen zijn, wanneer de pro ductie in een eigen, doch dan gemo derniseerde fabriek, had kunnen worden voortgezet. En zoals wethou der Roose opmerkte, zjjn de nieuwe tarieven op enkele uitzonderingen na voor alle categorieën gebruikers thans lager dan tot dusver. Rondvraag Bg de rondvraag informeerde de heer Vroome naar een lokaliteit voor de muziekschool. Dit heeft de aan. dacht van B. en W. De heer Van Rie- sen vroeg de jubileumbank weer op haar oude plaats terug te brengen. De verplaatsing wordt door vele in woners zeer betreurd, hetgeen weth. van Melle deed opmerken: „Behalve door de mensen, die er op zitten!" De heer de Bat kreeg desgevraagd te horen, dat wordt overwogen om aan het personeel van het gasbedrijf, dat in Kruiningen en Krabbendijke veel werk heeft verricht, behalve de ramptoelage, ook het overwerk uit te betalen. De heer Haverhoek vroeg tijdig aan dacht te schenken aan de huisves ting van de Uloscholen, daar deze thans een grote toeloop van leerlin gen te verwerken krijgen. De heer Visscher pleitte nog voor een nood- verbetering aan het rijwielpad op de Oostsingel, terwijl de heer HejjDoer informeerde naar de verzorging van de graven. MIDDELBURG. Vandaas Molenwater: „Miniatuur Wal cheren" 9—24 uur; Electro: „Char ley Chaplin Festival" (a.l.) 15, 19 en 21 uur: Schouwburg: „The drum" (18 jaar), 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De ondergang van de Titanic" (14 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „wy zyn niet bang", (14 jaar), 7 en 9 uur; Stedelijk Museum: Schilderijententoonstelling Constantin Guys, 10—17 en 19.30—21.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „De vijf Sullivans", Vandaag Schotse Huizen: Herdenkings tentoonstelling M. Góth, 10—12.30 en 13.30—17 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen expositie „Nederland»—Waterlaaid". GROEDE. Vandaag Gemeentehuls: Tentoonstel ling Oostaziatische Kunst. SLUIS. Vandaag Gemeentehuis tentoonstel ling Delfts aardewerk. AARDENBURG. St. Baafskerk: Schilderijenexpositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2