KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL DE MOEILIJKE WEG Nog vergaande bevoegdheden voor de centrale overheid Amsterdamse Beurs LEIDERDORPSE MOORDENAAR LEGDE BEKENTENIS AF Ik ben Moeder van een gezin met acht kinderen Tergende zenuwpijn 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1954 VOORONTWERP LANDBOUWWET. Nieuwe opvatting van monopolie bij in- en uitvoer Gepubliceerd is het voorontwerp van wet ter vervanging: van de land- bouwcrisiswet 1983 alsmede het advies van de sociaal-economische raad over dit voor-ontwerp, bestaande uit een meerderheids- en minder- neidsnota. In de memorie van toelichting wordt gezegd, dat de ontworpen land- oouvvwet strekt ter vervanging van de regelingen, waarop de huidige landbouw- en voedselvoorzienings-po litlek oerust. lot op zekere hoogte is geleide economie in de agrarische sector on misbaar. De ministers (de memorie is ge tekend door de ministers Mansholt Donker, Van de Kieft, Zijlstra en De Bruijn) verklaren, dat naar hun me ning voor de bedrijfsorganisaties op het terrein van de landbouw en voedselvoorziening een ruime taak is weggelegd. In de eerste plaats is festreefd die medebewindsbevoegd- eden voor de productschappen neer te leggen, welke als een noodzake lijk compliment kunnen worden be schouwd op de autonome bevoegd heden, welke deze lichamen zullen kunnen ontlenen aan him instel lingswet. Met name betreft dit de bevoegdheid tot regeling van in- en uitvoer, tot het opleggen van hef fingen, anders dan' ten behoeve van de huishouding of bijzondere fond sen der openbare lichamen en de be voegdheid tot regeling der prijzen. In het algemeen 'kan gesteld wor den, dat onder de nog van kracht zynde wetgeving de bevoegdheden van de centrale overheid en die van de hoofd- en de bedrijfsschappen elkaar overlappen. Naar het oordeel van de ministers zal dit in de toe komst niet* in gelijke mate het ge val behoeven te zyn. Indien de bestaande verwachtin gen ten aanzien van het tot stand- komen met name van productschap pen in de verschillende sectoren van het gebied van de voedselvoorzie ning niet verwezenlijkt mochten worden, zal de omvang van de be voegdheden van de centrale over heid voor die gebieden hernieuwd onderzoek behoeven. In- en uitvoer Ten aanzien van de in- en uit voer zien de ministers geen aanlei ding de figuur der „monopoliehou ders" te bestendigen. Volstaan wordt de mogelijkheid te scheppen de in- en uitvoer afhankelijk te stel len van een machtiging van het door de Kroon aangewezen product schap, terwijl in dat geval de ver plichting tot het betalen van een geldsom kan worden opgelegd bij een wettelijke verordening. Van een monopolie zal in dit sy steem alleen nog sprake zijn, wan neer dit werkelijk bestaat. Dit zal het geval zijn, wanneer de in- en uitvoer by uitsluiting van anderen aan één bepaald lichaam of instel ling wordt toegestaan. Een zodanige monopolie-positie Is alleen bij spe ciale marktverhoudingen gerecht vaardigd of onder uitzonderlijke om standigheden. De bedrijfsorganisatie, die de vor ming van de productschappen op de voet van de wet van 1950 doet ver wachten, zal de in 1941 begonnen accent-verschuiving naar georgani seerde belangenbehartiging der be- drijfsgenoten nog versterken. An derzijds is de vraag of en hoe cen trale aankoop, import en export moeten plaats vinden nog meer in de sfeer van de centrale overheid getrokken. Vijf hoofdstukken. Het voorontwerp is verdeeld in vijf hoofdstukken. Het eerste om vat de noodzakelijke begripsom schrijvingen; het tweede handelt over het landbouw-egalisatiefonds; het ierde geeft de grondslagen voor de regelen ten aanzien van de land bouw en de voedselvoorziening; in het vierde is de grondslag neerge legd voor de oprichting van een commercieel apparaat, dat in de plaats zal treden van de thans be staande aan- en verkoopbureaux. In het vijfde hoofdstuk zijn de bepalin gen neergelegd inzake geheimhou ding en wijziging van ae wet op economische delicten alsmede en kele overgangs- en slotbepalingen. Advies van de S.E.R. Ook de sociaal-economische raad is van oordeel, dat de thans be staande wetgeving moet worden vervangen. Ten aanzien van de re geling voor in- en uitvoer onthoudt de raad zich van een oordeel, omdat de regering overweegt deze materie op te nemen in een in voorbereiding zijnde nieuwe wet. De raad ver trouwt, dat hij t.z.t. zyn oordeel zal kunnen geven. Een eerste overweging tot het verlenen van bevoegdheden voor het voeren van het beleid inzake de DOOR VINGERAFDRUK VERRADEN. Ongunstig bekend staande buurman viel door de mand. Nog voor de begrafenis van het stoffelijk overschot van dc 75-jarige weduwe, die Zaterdag in Leiderdorp werd vermoord, heeft de politie de band weten te leggen op de dader van deze moord en hem tot een be kentenis weten te brengen. De dader is de 37-jarige J. H. die enkele huis jes van de woning van de vermoor de vandaan woont. Dt moordenaar was bekend met de levenswijze van de weduwe en wist daardoor dat zij des ochtends tegen acht uur voor het orgel in de achterkamer de Bij bel zou zitten lezen. Op dat tijdstip is hij Zaterdagochtend ongemerkt de woning binnengekomen en heeft haar zonder dat -y hem gezien heeft een klap met een fles op het hoofd gegeven Terwijl hij naar geld zocht in de woning kwam zij weer bij kennis. Hij heeft verklaard aan de politie dat zij zelfs blijk gaf, hem te her kennen. Toen heeft hij een vork ge grepen en de vrouw dodelijke ste ken in de hals toegebracht. In zijn verwarring heeft hij het geld, dat in huis aanwezig was (enkele hon derden guldens van de huurop brengst) niet kunnen vinden. Hij heeft ongeveer tien minuten in de woning vertoeft en is toen zonder iets mee te nemen weer naar bui ten gegaan. Reeds in de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie H. aan gehouden op grond van reeds toen gerezen vermoedens. Het bleek dat een vingerafdruk, die op de deur van de woning werd gevonden, van H. afkomstig was. De justitie be schikte over vingerafdrukken van H. aangezien deze reeds eerder met de politie in aanraking was ge weest. Aanvankelijk heeft H. geprobeerd, de schuld af te wentelen op een in Voorschoten woonachtige zwager eD een in Leiden wonende vriend. Deze twee werden toen ook door de poli tie aangehouden, doch het bewijs materiaal tegen H. werd zo sterk dat hij uiteindelijk met een beken tenis kwam. voedselvoorziening, vormt de strek king van het landbouwbeleid. Te genover deze aan de producenten te geven waarborgen waarvoor soms door de bevolking offers zul len moeten worden gebracht dient de mogelijkheid te bestaan om op te treden bij verstoringen van de markt, waarbij de consumentenbe langen in het gedrang dreigen te komen. Een tweede overweging hangt samen met de noodzakelijk heid in te grijpen op het terrein der voedselvoorziening, zodra bijzonde re omstandigheden daartoe nopen, o.a. op Internationaal politiek ge bied. De raad kan zich dan ook met de huidige opzet van het vooront werp verenigen. Een minderheid van de raad heeft hiertegen overwegende bezwaren. Een verdergaande bevoegdheid op het gebied van de voedselvoorzie ning, b.v. gericht op een algemene prijsbeheersing ten gunste van de consument of op een sanering van een bepaalde tak van detailhandel, dient naar haar mening niet in deze wet te worden geregeld. Hiervoor is een afzonderlijke wet nodig, welke ook andere voor het levensonder houd essentiële producten zal moe ten omvatten. In het algemeen acht de raad de bevoegdheden, welke het ontwerp de centrale overheid toekent, nood zakelijk voor het bereiken van de doeleinden, welke met de wet wor den beoogd. De raad acht het gewenst, dat bij het te voeren landbouw- en voed- selvoorzieningsbeleid, zeker voor zo ver het om hoofdlijnen gaat, het ge hele kabinet wordt betrokken. Al gemene maatregelen van bestuur, welke krachtens het voorontwerp kunnen worden gesteld, dienen tot stand te worden gebracht bij alge mene maatregel van bestuur. Na afkondiging dienen deze on verwijld aan ae Staten-Gcneraal ter bekrachtiging te worden voorgelegd. Een minderheid van de raad kan zich daarmede niet verenigen. De centrale overheid moet de ontwik keling op de voet kunnen volgen. De door de raad voorgestelde pro cedure zal alleen dan hanteerbaar zijn, indien daarbij de minister zo ruime volmachten worden verleend dat aan de gevolgde procedure de zin wordt ontnomen. Men lichte de Staten-Generaal periodiek in om trent het gebruik van de in de wet neergelegde bevoegdheden. Voorts wijst de raad op de nood zaak het bedrijfsleven zoveel mo gelijk de vrije hand te laten, terwijl anderzijds zoveel mogelijk zijn ad vies zal moeten worden ingewonnen. Een minderheid van de raad be twijfelt of het ingrjjpen zo veelom vattend en op een zo wijd terrein zal moeten plaats vinden als in het voorontwerp van wet is voorzien. Ten onrechte is de opvatting om- tren*- het aanvullende karakter van de taak van de centrale overheid vervangen door een conceptie, waar in als blijvende oplossing de minis ter van landbouw de algehele ver antwoordelijkheid aanvaardt voor de economische activiteit in de agrarische sector. Zware straf voor knoeierij met legerorders. Een 'gevangenisstraf van één jaar en zes maanden werd Dinsdag geëist te gen de 61-jarige C. T. A. M„ majoor van de Koninklijke Landmacht, die zich voor het Hoog Militair Gerechts hof te verantwoorden had in verband met malversaties bij orders voor de Landmacht. M. was ten laste gelegd, dat hi] van coverbedrijven, die voor de Land macht werkten, geschenken had aan genomen en voorts orders had doen toekomen aan bedrijven, die voor le vering aan de Landmacht waren uitge sloten. De advocaat-fiscaal, mr. Zaayer, noemde de zaak zeer ernstig. „Wat mag men van het personeel verwachten als de chef voorgaat in het kwade?" vroeg hij zich af. Het gunnen van de coveropdrachten noemde hij een per soonlijk onderonsje tussen verdachte en duistere figuren die de rol van le verancier speelden. Hij achtte majoor M, mede verantwoordelijk voor de malversaties van zijn ondergeschikten, die „knoeiden op hoger voorbeeld". Hittegolf in Mexico. De buitengewooe hevige hittegolf, die sinds enige dagen in de Mexicaanse staat Neder-Californië heerst, heeft in Mexicali aan 42 personen het leven ge kost. Talrijke mensen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Zon dag werd een temperatuur van 48 gra den Celcius gemeten. Noodlanding van Frans verkeersvlie gtui g Een passagiersvliegtuig van Air France uit Parijs heeft Dinsdag in de buurt van New London in de Amerikaanse staat Connecticut we- fens brandstofgebrek een noodlan- ing gemaakt. Van de 29 inzittenden liepen er vier1 verwondingen op. De overige bleven ongedeerd. Het vlieg tuig is uitgebrand. Wegens slechte weersomstandighe den kon het toestel niet op het New 1 Yorkse vliegveld Idlewjld landen. Volgens een der passagiers heeft j het vliegtuig anderhalf uur lang bo- 1 ven het vliegveld gecirkeld, wachtend op een gunstige gelegenheid om te landen. Het regende hard. U kon geen mooiere naam voor Uw pak „Castella Parels" beden ken: het is geweldig, zo'n uitkomst. De was, die ik tweemaal per week moet doen (geen kleinigheid met ons grote gezin) is een lust om te zien. Mijn man heeft vuil werk, maar met „Castella Parels" is dat niets: ik ben nu echt uit de brand. Mijn buur vrouw vroeg my, wat ik aan mijn was deed, omdat die veel helderder was dan de hftre en dan nog eerder klaar. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zy bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tyd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verruk kelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuil ste vlekken. Eén maal spoelen is ge noeg. Door de veel kortere behande ling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat ver steld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandeld met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis Advertentie. kan U plotseling machteloos maken. 7 Is altijd makkelijk bij U te hebben, die helpen direct! Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3* Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. AJC.U. Bergh's en Jurgens Calvè-Delft 'Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie 2 Aug. 3 Aug. 101% 90% 99% 99% 99% 97% 97% 95% 95% 100% 100% 100% 101 78% 98% 98% 154% e.d. 157% 188% 188 229% 231% 299 299 196% 196% 220 229% 369 361% 220 218 273% 277% 211 212 350% 351 418% 425 93% 93 165 167 136% 137% 132% 133% 142% 144 Stv. Mij. Nederland 153% 153% H.V.A. 1255% 125% Deli Mij. 125% 126% Bank van Ned. Gem. 4% 108% 108% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 129% 128% Centrale Suiker 190 188 Kon. Mij. De Schelde N.B. 146 150 Baltimore-Ohio 25% 26 Missouri K.T. 7% New York Central 21% 21% Pennsylvania 17 17 Anaconda 39% 39% Bethlehem Steel 79=% 81 General Motors 81 80% Intern. Nickel 445% 44% Kennecott 85 85 Republic Steel 53% 60% U.S. Steel 54% 55% North American Cy. 25 25 Midcontinental 82% 84% Tide Water 19% 19% AKU 4% 159% PREMIELENINGEN. A'dam Olympiade A'dam 1951 '-Hage 1952 I 's-Hage 1952 n 136 135'/2 136 124% 123% 122% 122% Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 Breda Eindhoven 1954 Enschede 1954 125% 125% 125 125% 120% 114 114% 110% 111% 109% 108% BEURSOVERZICHT. BETERE STEMMING VOOR INTERNATIONALE SOORTEN. Hoewel de activiteit in deze vacantie- maand gering blijft is de stemming ter beurze toch meegevallen. Dit geldt voor al voor de hoofdfondsen. Een der grote arbitragehuizen dat de laatste tijd veel materiaal heeft afgegeven, trad Dinsdag middag als koper op waardoor eigenlijk de gehele markt werd gestimuleerd. Kon. Olie ging voorop met een koerstijglng van ruim 7 punten tot 427%. Daarna volgde Unilever en Philips met een avance van circa 5 punten. AKU gold 231% (229%). Naast deze grote vier eisten enkele min dere goden de aandacht. Fokker was gis teren zeer vast op 199 doch moest van daag een kleinigheid prijsgeven. Amsterdamse wisselmarkt Amsterdam. 3 Aug. Londen con tant 10.6263. Vrije dollar contant 1.78)1,!—3.78H. Parijs contant 1.0795 —1.0815. Brussel contant 7.58% 7.59JA. Frankfurt contant 90,60— 90.70. Zürich contant 87.02—87.12. Stockholm contant 73.11—73.21. Kopenhagen contant 54.69—54.79. Oslo contant 53.0453.14. Braz. dollar contant 3.82%3.83%. Ja panse verrekeningsdollar contant 3.79%—3.80%. 43. Weggeslingerd door de samengeperste vulkanische gassen zeilde de scho tel hoog de lucht in. Kap- pie en de zijnen werden tij dens deze opstijging haast op de bodem van de scho tel platgedrukt Alle lucht werd uit hun longen ge perst, zodat de Maat zelfs uit ademnood zijn angst kreten moest staken. Maar toen deze geweldadige op stijging was afgelopen en de schotel als een discus door de lucht zeilde, haalde hij de achterstand ln met een serie oorverscheuren de gillen. „Hou op!' riep Kappie, „zit niet te loeien als een gebarste misthoren, we hebben ja genoeg aan ons hoofd I" „We zullen gauw genoeg uit ons lijden zijn", zei de Meester op zijn somberste toon. „de val overleven we nooit". „Maak die klont nu niet weer aan het blerren met je zwartgallige praatjes", zei Kappie. „we kunnen het nog best klaren. De schotel valt niet recht naar beneden, maar scheert door de lucht als een glljvliegtuig". Voorzichtig keek hij over de rand ln de diepte. Ver beneden zich zag hij twee scheepjes, ln welke hij de Kraak en de drijvende kraan van Geldjes- lijmer herkende. Maar een heel eind verderop was nog een derde chip en daar zeilde de schotel in zijn glijvlucht recht op aan. „Ik hoop maar, aai we ln de huurt van dèt schip komen", mompelde Kappie, „want als die boef van een Geldjeslijmer ons opvist, ziet het er niet best uit". FtUILLfclÜN Ja, het leed geen twijfel, dit eens zo eenvoudige slaapvertrek was nu wel „van alle gemakken voorzien". Daar waren de porceleinen ïeeslamp op het tafeltje tussen de twee bedden, het in een der muren ingebouwde electrische kacheltje, de dito radio. Zou haar va der dit alles inderdaad waarderen Jill probeerde zich zijn gezicht voor te stellen als Shirley in de vroege mor gen, terwijl ze zich aankleedde, dans muziek aanzette. Zou ze de radio-gym nastiekles meedoen of behoorde ze tot de uitverkorenen, wier figuur ook zon der zulke oefeningen onberispelijk blijft. Was, zo vroeg Jill zich tenslotte af, dit heus dezelfde kamer, waarin zij nauwelijks haar tranen had kunnen bedwingen toen ze haar stervende moeder had beloofd, goed voor vader en de kinderen te zullen zorgen? Het scheen nauwelijks te geloven. Van heel de oude kamer-inventaris was alleen moeders portret, in zilve ren omlijsting, overgebleven. Wat, zo dacht Jill onwillekeurig, terwijl ze het lieve gezicht vol kinderlijke eer bied bekeek, zou moeder van dit alles hebben gezegd? En wat zou ze ge dacht hebben van de tweede mevrouw Lockwood? Maar ja, natuurlijk zou ze vader gelukkig willer. zien en niet ja loers zijn op haar opvolgster. Daar voor had ze een veel te zacht karak ter. „Mammie was vrij wat liever dan ik ooit zal zijn", dacht Jill, terwijl ze het portret op nam en het meer van nabij bezag. Die lieve mammie! Natuurlijk zou zij het vader niet kwalijk hebben genomen, dat hij opnieuw ging trou wen en dat de haar dierbare kamer totaal veranderd was. Niettemin kreeg Jill het gevoel, dat het portret niet meer in deze slaap kamer paste en als bij een plotselinge ingeving bracht ze het naar haar ei gen kamer, waar ze de foto in een lade opborg. Terwijl ze beneden zat te luisteren, of ze vaders auto ook al hoorde aan komen, verdiepte Jill zich in gissingen omtrent het verloop van de witte broodsweken. Niet altijd beantwoord den die aan de meestal hooggespan nen verwachtingen, zoals haar uit het relaas van haar vriendin Fhyllis was gebleken, die ongeveer een jaar tevo ren was getrouwd en verzekerd had, dat ze de laatste dagen van hun huwe- door BARBARA STANTON lijksreis „Ken" wel had kunnen ver moorden! Ondanks zulk een slecht be ging was deze echtverbintenis nog een succes gebleken, mc-ar Phyllis had toch uit de ondervonden teleurstelling geconcludeerd, dat zelfs dolverliefde mensen elkaar niet „é.1 te veel" moe ten zien! Zouden, zo vroeg Jill zich af, haar vader en Shirley ook tot die slotsom zyn gekomen? Toen de auto voor de huisdeur stilhield en zy naar buiten ging om hen te begroeten, overtuigde reeds één enkele blik haar van het te gendeel. Beiden z grr. er heel welva rend en stralend uit. Terwijl Shirley, ondanks de vermoeienissen van hun lange reis, beefde van verlangen om het huis te bezichtigen. Toen meneer Lockwood haar rond leidde, was ze als een kind zo opge wonden. Uitroepen van vr ugde en be wondering volgden elkaar op en op een gegeven ogenblik omhelsde ze haar man hartstochtelijk. Jill stond er een beetje verlegen by, maar moest innerlijk erkennen, dat haar vader, of schoon minder demonstratief in zijn uitingen, die omhelzingen heel pret tig scheen te vinden. Peggy en de jongens kwamen bijtijds thuis om thee te drinken cn de ge schenken in ontvangst te nemen, die Shirley voor hen en ook voor Jill had meegebracht. Laatstgenoemde kon zulke attenties nu niet meer als po gingen om in de gunst te komen be schouwen en cok moeilijk geheime motieven zoeken achter Shirley's ver zoek, om de tweelingen deze haar eer ste avond aan het souper te laten deel nemen. Jill had juist een andere jurk aan getrokken, toen er op de deur geklopt werd en ze haar vader noorde vragen: „Mag ik binnenkomen?" „Natuurlijk, vader". „Die jurk staat je goed", zei hij. „Pas aangeschaft „Twaalf maanden geleden", ant woordde ze glimlachend en zonder stekelige bedoeling. In elk geval vond ze het prettig, dat hij nu eindelijk eens op haar kleren lette. „Neem me niet kwalijk, kindlief", zei hij wat verlegen. ,Ik had me mis schien tot het huis moeten bepalen. Dat is in elk geval vrijwel nieuw. Shirley is er verrukt over. Jy en Sa rah hebben wonderen gedaan Jill bloosde van genoegen. „Wilt u soms nog iets veranderd hebben..." begon ze, maar hij viel haar in de rede. „Alles is prachtig in orde kindlief. Al leen mis ik één ding: Dat portret van je moeder is uit mijn slaapkamer". „Dat had hij dus opgemerkt", dacht Jill, die niet in staat was hem recht in 't gelaat te zien. Eensklaps schaamde ze zich voor zichzelf, hoewel ze moei- ijk had kunnen uitleggen waarom eigenlijk. Ze begreep, dat ze haar va der niet de ware I edracht kon vertel len en dus riep ze, zich haastig om wendend, uit: „Hoe dom van me, va der! Ik heb het zolang in één van mijn kasten gelegd, omdat Ik bang was, dat de werkui het zouden breken en ik vergat totaal het weer ^p zijn plaats te zetten. Het spijt me erg". Eerst na een poosje, toen de kleur op haar wangen weer normaal was geworden, keerde ze met de foto te rug. „Als 't u blieft", sprak ze tenslotte, ook nu nog niet bij machte, zijn blik te doorstaan. „Dank je wel, kindlief", antwoordde hij ~lm tn pas later ging Jill erover piekeren, of hii a excuus geloofd zou hebben. Haar eerste ge dachte was geweest, wat Shirley wel zou denken, als hy met lat portret kwam aandragen. Ongeveer acht dagen daarna veroor zaakte Jill aan het ontbijt nogal op schudding, toen ze mededeelde, dat ze een betrekking als secretaresse had gekregen. Onmiddellijk werd ze met vragen overstelpt. „Ik zag de advertentie in de Tele graph", vertelde ze, „en heb toen me neer Margreve telefonisch gevraagd, of ik hem kon spreken. Dat is ge beurd en Maandag ga ik aan 't werk". „Percivale Marsreve, de schr ;ver?" vroeg Peggy en riep toen haar zuster toestemmend knikte, vol geestdrift: „Wat heerlijk! Ik ben gewoonweg dol op zyn boeken. Hoe ziet hi er uit? Is hij jong, knap, getrouwd?" bij de vijftig, "g", glimlachte haar al wat kaal, „Om t_ maar heel aardig", zuster. „Zijn vrouw is ook erg vrien delijk. Hij heeft me aan haar voorge steld". „Lieve heljL ls hij heus al vy'ftig en kaal?" riep Peggy, blijkbaar teleur- festeld. „Te oordelen naar zyn boeken acht ik dat h.j om en bij de dertig was, lang, donkei en een beetje som ber. Een man, die vreemdsoortige ka merjassen droeg, uit een enorme pijp Turkse sigaretten rookte, een eigen jacht bezat, dol was op liefdesavontu ren en..." „Maar Peggy!" protesteerde Jill, die zag hoe gretig haar broertjes hun oren spitsten. „Waar woont aeneer Margreve, Jill?" vroeg Shirley, tactvol. „In een mooi huis van Hampstcad. Daar zal ik van Maandag tot Vrijdag elke dag werken, dictee's opnemen en typen. Ik zal or ook de lunch en de thee gebruiken en heb de weekeinden vrij". ,,'t Lijkt me een prachtige baan", zei Shirley en 't kwam Jill voer dat er iets van jaloezie in haar stem klonk. Zou Shirley zich nu al vervelen, omdat ze de hele dag niets bepaalds te doen had Nu ja, de volgen v» ck kon ze zich geheel met de vera .woordelijk heid voor het huishouden belasten. Jill had haar opzettelijk enige dagen tyd gelaten om wat te „wennen". „Stel je voor, Jill in een baantje!" grinnikte Tom, waarop Michael haar ronduit vroeg, hoeveel ze zou verdie nen. (wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6