Consulentenhuis maakt Goes tot agrarisch middelpunt HERVERKAVELING VESTIGT DE BLIK OP NOORD -00STP0LDER OP SAMENWERKING ZAL DOOR R. EN W. WORDEN AANGEDRONGEN Zeeuwse Almanak Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1954 EEN MILLIOENENPROJECT De kosten - mèt inrichting - worden geraamd op circa 1,5 millioen Morgen zal de Goesse gemeenteraad spreken over de bouw van hot coi» sulentenhuis. Het ontwerp is gereed en de directeur van gemeentewerken hoopl in September of October met de bouw te kunnen beginnen. Indien dit niet mogelijk Is, zal het begin volgend jaar worden eer de fundering van het reusachtige gebouw kan worden gelegd. Hoog boven de huizen van Goes zal het torenen, dit millioenenproject, en wanneer men de stad van de Westzijde nadert zal men het reeds \an verre kunnen wuarnemen. De kosten worden geraamd op 1,8 tot 1,5 millioen gulden, maar een feit is, dat deze dan ook volkomen verantwoord zyn. In deze kosten is ook de volledige inrichting begrepen. Het consulentenhuis is een modern, maar tevens alleszins economisch ontwerp, gegroeid uit de samenwerking tussen de architect W. Messer uit Vlissingen en de Goesse dienst van openbare werken. Het gebouw zal wprden geplaatst op de hoek WestsingelZuidvliet- straat. Vanaf de Westsingel heeft men het zicht op de 45 m brede en ruim 21 m hoge voorgevel, waarach ter de kantoorruimten zich bevinden. De diepte is 14 m. Aan de zuidzijde rijst dan nog de zijgevel op, welke 30 m breed is. Daarin worden de la boratoria en een vergaderzaal onder gebracht. In het 7 verdiepingen tellende ge bouw waaronder ook nog een kel der komt zullen dan alle denkba re consulenten uit Zeeland hun kan toren vinden. Dat ztjn de Rijksland- bouwconsulent, de Rijkstuinbouwcon- sulent, de Rijkscultuurconsulent, de consulent voor grond- en pachtzaken, de provinciale voedselcommissaris, 't hoofd van de wetenschappelijke afde ling der dienst landbouwherstel, het hoofd van de plantenziektenkundige dienst, de pluimveeconsulent en de zuivelconsulent, een accountants, dienst voor de landbouw en de melk- federatie. Wanneer al deze consulentschap pen en diensten onder één dak zyn samengebracht, zal Goes eerst met recht net agrarisch centrum van on ze provincie zijn geworden. Dit is te vens wat men in Goes het belangrijk ste aeht: niet het verrijzen van dit maclitiee bouwwerk, maar liet feit, dat de stad bet middelpunt zal wor den van de Zeeuwse landbouw en vee teelt. Naast het consulentenhuis zal het bedrijfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek worden gebouwd, waar de onderzoekingen zullen ge schieden, niet alleen van de grond en de producten uit deze provincie, doch ook uit het zuidelijk deel van Zuid- Holland en westelijk Noord-Brabant. Dat men dit laboratorium in Goes gaat bouwen is allerminst toeval. Wie denkt aan de landaanwinningen, wel ke in de toekomst zijn te verwachten, zal dit direct duidelijk zijn. Men be. hoeft zich daarvoor slechts de inpol deringen, het Drie-eilandenplan en 't Delta-plan voor de geest te halen Dit laboi-atorium komt geheel op de begane grond te liggen. Naast de laboratoriumruimte is er ook plaats voor administratie, een monsterar chief, ontvang, en droogkamers, en zovoort. De kantoorruimte in het consulen tenhuis beslaat een oppervlakte van Oplichter uit Sluiskil veroordeeld in Amsterdam De 32-jarige J. de B. uit Sluiskil werd Dinsdagmorgen te Amsterdam veroordeeld tot 10 maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest en met de bepaling, dat van de 10 maanden er 4 voorwaardelijk zullen zijp, proeftijd drie jaar onder toezicht van een reclasseringsvereniging in Zeeland. B. had vorig jaar diverse winkeliers in het Gooi opgelicht. Verdachte kreeg de goederen op afbetaling mee, maar hij gaf steeds een vals adres op en kwam niet meer terug. Binnenkort zal B. teruggezonden worden naar het huls van zijn ouders in Sluiskil. ongeveer 2300 m2 en er is een labo ratorium in gepland van 240 m2. Voorts komen er bergplaatsen, au toboxen e.d. Er zyn plannen om het gebouw in zogenaamde elementen op te trekken, wat natuurlijk de bouwtijd veel ten goede zou komen. Wanneer dit door gang zal vinden, beleeft hiermede niet alleen Zeeland, maar ook Neder land een novum in de bouwgeschiede nis. Naar verwacht "ordt zal met de bouw toch minstens een jaar gemoeid zyn. Dijken Belgisch Zwin worden versterkt In het gebied van liet Zwin, in Zeeuwseh-Vlaanderen en Belgisch Wost-Vlaanderen, worden nog steeds maatregelen genomen ter versterking van de beveiliging tegen overstromin gen. Na de stormvloed van Februari '53 zyn op Belgisch grondgebied de dij ken, die toebehoren aan de maat schappij Het Zoute, reeds verhoogd en versterkt, evenals de dijk langs de weg naar Retranchement. Thans zal ook de dijk d»e aan de Zuidzijde van het Zwin ligt, onder handen worden genomen. De maatschappij Het Zoute heeft voorgesteld hiervoor klei uit 't Zwin te nemen waardoor plassen zouden ontstaan die het Zwin als na tuurreservaat ten goede zouden ko men. Het Zwin is de laatste jaren nl. hoe langer hoe meer aan het verzan den. Aan Nederlandse kant wordt, zo als bekend, hard gewerkt aan de bouw van een nieuwe sluis te Cad- zand-Bad. die men nog vóór het na jaar .voltooid wil zien. Sluit op Zondagen „Miniatuur Walcheren" Schrijven van Chr. Geref. Kerk te Middelburg aan B. en W. By het college van B. en W. van Middelburg is een schrijven ingeko men van de kerkeraad der Chr. Ge ref Kerk te Middelburg, waarin ver- zocht wordt maatregelen te nemen, teneinde „Miniatuur Walcheren" des Zondags te sluiten. In deze brief drukt de kerkeraad zijn leedwezen uit over het feit, dat het miniatuur op Zondag voor het publiek toegankelijk is. In dit ver band wordt er aan herinnerd, dat de Walcherse bevolking overwegend protestants christelijk van geloofs overtuiging is. Het schrijven zegt voorts, dat het feit, dat het miniatuur op Zondagen geopend is, tegen de religieuze prin cipes van een groot aantal der dou- wei's indruist. Deze laatste categorie zou nimmer haar medewerking neb ben verleend, indien tevoren bekend was geweest, dat de maquette ook des Zondags te bezichtigen zou zijn. Om deze redenen dringen de brief schrijvers er bij B. en W. op aan de Zondagsviering te eerbiedigen door te bevorderen, dat het miniatuur op de eerste dag der week gesloten ge houden wordt. Het blykt, dat de kerkeraad der Chr. Geref. Kerk in deze mening niet alleen staat. De kerkeraden der Ge ref. Kerk art. 31 K.O., der Geref. Kerk en der Geref. Gemeente hebben namelijk met deze brief adhaesie be tuigd. SANERING STELT PROBLEMEN Betere regeling voor vergoeding van vernielde te velde staande gewassen Juli was voor velen de vaeantiemaand. Voor de Dienst Herverkaveling was het evenwel de maand der excursies. Een gezelschap eandidaten voor nieuwe bedryven maakte een excursie naar de Noord-Oostpolder, waar reeds vele Zeeuwen een nieuw vaderland vonden. Het ligt voor de hand, dat do Horverkaveling, welke zich voor de dikwijls zeer moeilijke taak gesteld ziet (le kleine bedryven te saneren, gaarne zou zien clat dit gebied door opneming van zoveel mogelijk landbouwers uit het rampgebied haar in de zware taak de helpende hand zou bieden. Niet alleen liggen de mo gelijkheden trouwens in de Noord-Oostpolder; ook de Braakman- en de Quarlespolder kunnen hiertoe het hunne bydragen. Een vijftigtal personen, allen bjj het herverkavelingswerk betrokken, bracht ook een bezoek aan het land van Maas en Waal, waar belangrij ke cultuur-technische werken worden uitgevoerd. Inmiddels werken op Schouwen en Duiveland dag in dag uit nog steeds een 2000 man en 200 draglines aan de herstelwerkzaamheden en aan de door Herverkaveling nagestreefde verbeteringen. Het laat zich aanzien dat de voor 1954 toegestane gelden in hun geheel zullen worden verwerkt Er zal voor worden gezorgd, dat de vergoedingsnormen voor te velde staande gewassen, die voor de werk zaamheden moeten worden bescha digd, in volgende jaren tijdig bekend zijn. Voorts zal er naar worden ge streefd dat nog voordat uitgaven voor zaai- of pootgoed zyn gedaan, bekend w ordt gemaakt op welke per celen men in de komende zomer uit voering van werken kan verwachten. Wegen en waterlopen De Herverkavelingseommissie be sprak in haar laatstgehouden verga dering voorts nog de voorlopige plan nen voor wegen en waterlopen in Tho- len en de Zak van Zuid-Beveland. De ze plannen zullen ter goedkeuring worden aangeboden aan Gedepu teerde Staten. De plannen voor wegen en water lopen in Poortvliet-Zuid en Schaker- loo zullen worden voorbereid en uit gewerkt en voor wat het eerste RAAD MIDDELBURG (Slot van i 1) Evenals vele andere leden liet de heer Westerhout een ernstig "woord van afkeuring horen over de zinsne de in het adres van de Chr. Stich. ting, waarin gezegd wordt, dat de voorzitter van de „Zeeuwse Stich ting" (voor beroepskeuze) zijn ziens wijze inzake beroepskeuze als voor zitter van het college van B. en W. „op het terrein der practische ge meentepolitiek tot gelding wilde la ten komen en zodoende de arbeid van een stichting, die een andere le vensbeschouwing tot grondslag van haar arbeid neemt, wilde bemoeilij ken". Bij de oorspronkelijke samenspre- king tussen de christelijke en anaere VAN i TOT Meenden wy tot nu toe, dat het Ossewei-feest een specifiek West- Zeeuwsch-Vlaamse aangelegenheid was, nu blykt, dat ook in het Oosten deze vijfendertigste verjaardag der verstokte vrijgezellen niet ongemerkt voorbijgaat. Dezer dagen was het zo ver met een boerenzoon uit West- dorpe. Dagen van t© voren was reeds zijn woonstee kenbaar gemaakt aan een hoog in een electriciteitspaal op gehangen pop. Toen op de 35e ver jaardag van de adspirant- osseweier met veel getetter de plaatselijke hoempa, vergezeld van een complete deputatie met uitgebreide aanhang GEBAAR Enige tijd geleden maakten dit hoekje melding van liet feit, dat een gemeentesecretarie op Walcne- ren ons vijftig cents in rekening bracht voor een door ons beroepshal ve gevraagde inlichting. Die commer ciële nauwgezetheid gaf ons toen een klein schokje... Maar ons met alleenzo ts thans gebleken! Want van een vriendelyke Vhssingse dam e, die evenals de krant belang had bij de inlichting, mochten wij de som. ma van vijf en twintig cent ontvangen. „Ik las uw Zeeuwse Almanak en voelde mij mede schuldig. Ik zend u daarom de helft van de schade, zijnde 25 cent", aldus de Vlissingse daine. Langs deze weg onze hartelijke dank voor deze geste.' Voor dit no bele gebaar, duidend op een verant woordelijkheidsgevoelook in liet ge ringe, dat in deze woelige wereld wel eens in het gedrang komt voor de woning van de jarige stil- liield, werd de pop uit de paal omlaag gehaald en fungeerde als partner van de vrijgezel in de grote en opgewekte feeststoet. Dat dit voor Westdorpe een buitengewone gelegenheid was om vele bloemen en bloemetjes bui ten te zetten, behoeft geen betoog. De jarige, zekere lieer V., heeft het feest dapper ondergaan. RUST. Na diverse verhuizingen is het post kantoor in St. Philipsland naar het schijnt, eindelijk tot rust gekomen. Het bevindt zich nu in de School straat in de nieuwe woning van de heer G. v. d. Dusscn. STOOMFIETS. Wij komen steeds weer tot de conclusie, dat motorfietsen gevaar lijke vehikels zyn. Niet alleen als zij rijden, maar ook wanneer zij aan het rijden gemaakt moeten worden, kun nen er allerlei rare dingen mee ge beuren. Zo was het ook weer met de stoomfiets van de heer R. uit Gent, die bij Sas van Gent na het vervullen van zijn douaneplichten het voertuig aan wilde trappen, maar met zijn voet van de starter schoot. Gevolg: beenbreuk. Lopen is goedkoper dan u denkt DOUANEFEEST. Veel bezoek, veel geschenken en veel toespraken vielen ten deel aan de heer J. Peters in Sas van Gent, het hoofd van het plaatselijke douanekantoor, die op 1 Augustus veertig lange ja ren in dienst was by de Invoer rechten en Accijnzen. Het werd een feestelyke dag daar aan de grens. Of de smokkelaars er nog voordeel van gehad hebben, wy weten het niet„„, partners was er een vrij grote mate van overeenstemming, maar het Chr. Nationaal Vakverbond sprak een veto uit over wat in Zeeland was be reikt", aldus de heer Westerhout, die opmerkte, dat de Z.L.M. als partner niet werd aanvaard. „In eerste in stantie zijn de politieke tegenstellin gen dus door de Chr. Stichting toe gespitst", zo zeide de heer Wester hout. Hij was wel van mening, dat men het levensbeschouwelijke element niet helemaal buiten beschouwing kan laten, maar achtte het principieel onjuist om een instantie te subsidië ren, die een bepaalde schoolrichting zou aangeven. Hiermede zou men zelfs een bepaalde richting propage ren, zo meende spr. Hij drong er op aan te streven naar het vermijden van versnippering, het voorstel van B. en W. te volgen en gaf het college in overweging suggesties te doen om de besprekingen tussen de diverse stichtingen voor beroepskeuze te doen hervatten. B. en W. in beraad De heer Schenk (V.V.D.) wees er vervolgens op, dat hij zich bij het meerderlieidsvoorstel van B. en W. kon aansluiten, doch in het „zwe vend" blijven van de kwestie door uitstel zag hij een gevaar. De heer A. J. Kalland (C.HJ kon zich niet met het voorstel verenigen en meen de, dat de keuze aan belanghebben den moest worden overgelaten. Nadat de vergadering een ogenblik geschorst was geweest en B. en W. zich hadden teruggetrokken, deelde de voorzitter mede, dat in afwijking met de „vergaderingstechniek" be sloten was de minderheid van het col lege, in casu wethouder Kögeler, in de gelegenheid te stellen in eerste In stantie het woord te voeren. De heer Kögeler betoogde slechts de feiten los van de voorgeschie denis te willen zien. „Indien men als overheid bereid is de beroeps keuze te steunen, dient men zich slechts af te vragen of het bureau dat om subsidie verzoekt, bevoegd en bekwaam is", zo meende hij. Hij achtte het niet de taak van de over heid zich af te vragen of de organi satievorm „haar behaaglyk was" en bij een zich uitspreken voor een alge mene stichting zag spr. een discrimi natie van anaere volksgroepen. Wethouder jhr. mr. T. A. W. J. Schorer (P.v.d.A.), sprekend namens de meerderheid in het ooilege, betoog de, dat de levensbeschouwelijke ach tergrond geen doorslaggevend ele ment kon zijn. Het voorstel om een nadere ontwikkeling af te wach. ten vergeleek mij met een des tijds door het provinciaal bestuur ge nomen beslissing, toen van R.K.-zij- de eveneens om subsidie was ge. vraagd. Deze was toen geweigerd, omdat do kwestie toen evenmin „uit Een ontwerptekening in perspectief van het consulentenhuis, dat in Goes zal verrijzen op de hoek Westsingel ■Zuidvlietstraat. Vanaf de Westsingel zal men over ongeveer anderhalf jaar dit gezicht op liet ruim 21 m hoge gebouw hebben. de verf was geweest", aldus de heer Schorer. Niet slechts feiten Tenslotte betoogde hij nog. dat bij de beoordeling van een subsidie-aan vraag niet altijd kan worden vol staan met het bezien van de feitelijk heden. „Bij bepaalde fouten is het de taak van de overheid een vinger op de ..wonde plekken" te leggen", zo zeide mr. Schorer, aansluitend op een pleidooi tot het tegengaan van ver snippering. Evenals de heer Westerhout toonde hij zich een tegenstander van het ver lenen van subsidies aan de ouders. Van „discriminatie", zoals door de heer Kögeler was gesteld, was geen sprake, aldus mr. Schorer. die voorts nog zei, dat bij de betrokkenen aan gedrongen zal worden op het bespoe digen van de besprekingen over sa menwerking. Bij de replieken zeide de heer W. P. J. Baars (C.H.) meer te voelen voor het minderheidsvoor- stel, teneinde de democratie geen geweld aan te doen". Tenslotte ontstond nog enige dis cussie over de vraag of net wel de taak van B. en W. was om op sa menwerking aan te dringen en nadat de voorzitter nog een uiteenzetting had gegeven, ging men tot stemming over, waarbij net voorstel van B. en W. met tien tegen zeven stemmen werd aangenomen. Wethouder Van 't Westonde (K.V.P.) verklaarde zich te elfder ure nog tegen het voorstel van de meerderheid van het college. De motie-Schenk om via het colle ge te doen aandringen op het treffen van een regeling en op samenwer king, werd met algemene stemmen aangenomen. Burgemeester van Hulst diende ontslag in Spoedeisende vergadering gemeenteraad De burgemeester van Hulst, de heer B. A. Th. M. Truffino, heeft by H.M. de Koningin ",ijn ontslag inge diend als burgemeester. Dit naar aanleiding van een schrijven van de Minister van Binnenlandse Zaken, waarin hem werd medegedeeld, dat hij ia verband met zyn veroordeling tot gevangenisstraf niet langer als burgemeester kon gehandhaafd bly- vén. Een en ander werd medegedeeld door de waarnemend-burgemeester van Hulst, de heer P. Warnier, tijdens de Dinsdagavond gehouden spoedei sende vergadering van de raad der femeente Hulst. Ci zijn schrijven aan e gemeenteraad dankte burgemees ter Truffino o.m. voor de ondervon den samenwerking. Loco-burgemeester Warnier bracht tot uiting, aat Hulst in de heer Truf. fino een bekwaam burgemeester ver liest, die gedurende 30 jaar zich vol ledig voor de gemeente heeft ingezet. De heer J. Martens gaf een over zicht van hetgeen door burgemees ter Truffino was gepresteerd, waarbij hij vooral naar voren bracht diens ideaal om Hulst groot te maken. De raad zond een schrijven aan burge meester Truffino, waarby zl) haar medeleven betuigde. Duitse schippersknechten stalen sigarenaanstekers In de nacht van Zaterdag op Zon dag hebben twee Duitse schippers knechten, K. H. L- en W. F., beiden uit Darmstadt-Ebestadt, drie sigaren aanstekers ontvreemd uit een vitrine, welke was bevestigd aan de winkelpui van het pand van de wed. De Vries te Zierlkzee. Des Zaterdagsmiddags had K. H. L. tezamen met zijn schip per, water gehaald van in de de Val gelegen hefkraan, zonder dat zij daar toe gerechtigd waren. En passant nam L. een emmer en een paar lederen handschoenen mee. De politie heeft zowel tegen de schipper M. H. S. uit 's-Gravenbrink, als tegen de beide Duitsers proces-verbaal opgemaakt. Overplaatsing. De wachtmeester Ie klasse van de Rijkspolitie, groep 's-H. Arends- kerke, J. de Waard, is met ingang van 1 Augustus overgeplaatst naar Dirksland, groep Middelharnis. Zyn plaats wordt ingenomen door wacht meester Polderman, afkomstig uit Oud-V ossemeer. Drie zwaar gewonden bij verkeersongeval. Motor reed op handwagen nabij Bergen op Zoom. Dinsdagmorgen omstreeks half tien is op de grote verkeersweg Bergen op ZoomTholen naby (le villa „Het Klokje" te Bergen op Zoom een ver keersongeluk gebeurd, waarbij drie personen ernstig werden gewond. De toestand van één van hen is zorg wekkend. Het ongeluk geschiedde op het mo ment, dat de tuinder H. F. uit Halste ren met zijn z.g. handwagen met mo torvoering van uit een zijweg de hoofdverkeersweg op wilde rijden en de motorrijder J. K. uit Haamstede, die uit de richting Tholen naderde, het kruispunt voorby' wilde rijden. Op de duo van K.'s motor zaten zyn echt genote en 2-jarig dochtertje. K. kwam bekneld tussen de motor en de handwagen, waarby zijn borst kas werd ingedrukt. Voorts liep hij een zware hersenschudding op. Me vrouw K. liep enige lichte verwondin- §en op en brak een been. De tuinder F. werd tegen de grond geslingerd en bekwam een zware hersenschud ding. Het tweejarig meisje K. werd van de motor geslingerd en kwam daarbij terecht op de met zakken erw ten geladen handwagen. Het kind liep enige lichte verwondingen op. De slachtoffers werden per zieken auto naar het Algemeen Burger Gast huis te Bergen op Zoom overgebracht. Dienst Katseveer-Zierikzee was gestremd De Veerdienst Katseveer-Zierik zee is gistermorgen enige tyd gestag neerd geweest doordat n grote tank auto letterlijk tussen kade en schip zweefde. Toen de auto de boot opreed in Katseveer, schoot vermoedelijk tengevolge van het grote gewicht een pen van de opryplank los. De auto bleef met de voorzijde op de boot en met de achterwielen op de kade hangen. Met de hulp van een kraan wagen werd een en ander weer in de juiste positie gebracht en om onge veer 11 uur kon de boot met ruim een uur vertraging vertrekken, gebied betreft zo mogelyk worden aanbesteed. Tevens is een aantal cul tuur-technische werken in voorberei ding. De verdere uitvoering van de tertiaire weg St. AnnalandStave- nisse wordt eveneens onder de plan nen genoemd. De betaling van de door de stich ting Beheer landbouwgronden aange kochte percelen heeft thans geheel haar beslag gekregen. Arnhemse politiekapel naar Kortgene Burgemeester Chr. Matser in ere-comité In hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene vergaderde Dinsdagavond liet comité tot organisatie van het muziekfestival op 28 Augustus a.s. ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de muziekvereniging" „E. M.M.". Do voorzitter, (1e lieer JP. O. Schippers, deelde mede, dat f 739,80 was binnengekomen op do lijsten, waarmede bij de bevolking is rondge gaan. Het programma voor 28 Augustus omvat de komst van de Arnhemse politiekapel. die des morgens om half elf door E.M.M. van de boot gehaald zal worden, waarna om twee uur een ontvangst ten gemecnteUuize volgt. Van 2.45 uur tot 3.30 uur maakt de Arnhemse politiekapel een mars door het dorp en van 3.45 uur tot 4.45 uur zal geconcerteerd wor den. Daarna zal er een pauze zijn tot 6 uur en van 6 uur tot 9.45 uur zul len Noord-Bevelandse muziekgezel. schappen in de muziektent concerte ren. Tenslotte zullen de Arnhemse musici een concert geven en de dag zal besloten worden met een fakkel optocht. De burgemeester van Arnhem en de commissaris van politie zullen, ver. gezeld van hun dames, eveneens naar ortgene komen. Zij hebben tevens zitting in het erecomité, tezamen met B. en W. en raadsleden van Kortgene en met de Ambachtsheer van Kortge ne. Besloten werd Zaterdagavond a.s. In het gymnastieklokaal van de voormalige o.l.s. een bazar te houden waarvan de opbrengst zal dienen om de leden van de Arnhemse gemeen te-reinigingsdienst, die Kortgene di rect na de ramp „moddervrij" maak ten, naar Kortgene te laten overko men. Radiocauserie over expositie Const. Guys A.s. Zaterdagavond om half acht zal dr. Anne H. Mulder een oauserie hou den voor de VP R O. Zy zal spreken over de schilderijententoonstelling van Constantin Guys in Vlissingen. Goesse dame viel uit Haagse autobus is Zaterdag te Den Haag uit een rij dende bus gevallen en met een her senschudding opgenomen in het zie kenhuis v. d. H. Johannes de Deo. Zij was opgestaan en naar voren gelopen om bij de eerstvolgende hal te de bus te verlaten, toen zy in een bocht haar evenwicht verloor en door de openstaande deur naar buiten viel. Restauratie St. Willebrordus Basiliek Volgende week zal in Hulst een aan vang worden gemaakt met de restau ratie van de St. Willebrordus Basiliek. De werkzaamheden worden verricht door het aannemersbedrijf Wouden berg, dat ook het stadhuis heeft ge restaureerde MIDDELBURG. VANDAAG Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 924 uur; Electro: „Charley Chapllns festival", (a.l.), 15, 19 en 21 uur, VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De koningin van het voetlicht", (a.l.), 7 en 9 uur; Lu xor: „Maru—Maru", (14 jr.). 8 uur; Stedelijk Museum: Schilderijenten toonstelling Constantin Guys, 1017 uur. GOES. Vandaag Grand: „Blanke vrouw in de Congo", (14 jr.), 8 uur. VEERE. Vandaag Schotse Huizen: Herdenkings tentoonstelling M. Góth, 1012.30 en 13.3017 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen- expositie „NederlandWaterland". GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Oostaziatische Kunst. SLUIS. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel stelling Delfts aardewerk. AARDENBURG. St. Baafskerk; Schilderijenexpositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2