Wijkgebouw en Badhuis te Kloetinge bijna voltooid Zeeuwse Almanak BIETENTEELT IN ZEELAND VERMINDERDE MET 2209 H.A. DS. STRATING OVER JEUGD PROBLEMEN IN ZEELAND HET WATERWEGENVRAAGSTUK BEROKKENT GENT NADEEL Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 1954 IN SEPTEMBER OPENING? Wijs economisch beleid van bestuur plaatselijke Groene Kruisafdeling Het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis met badhuis te Kloet, nadert zijn voltooiing. Er wordt hard aan gewerkt om het nog vóór 1 tember klaar te krijgen, want de voorzitter van de plaatselijke Groen Kruis-afdeling, de heer J. Straub, had zich voorgesteld het gebouw op dii datum te openen. Het ziet er evenwel naar uit, dat dit nog geen doorgang kan vinden, want ook hier heeft de regen weer een lelijke spaak in het wie gestoken. Het plan om in Kloetinge een wijkgebouw te stichten, bestond reeds lang In 1924 was er een behoorlijk bedrag in kas, maar de bezetter voeld eei veel voor dit geld „te vorderen". Om dat onmogelijk te maken kocht het be stuur van het Groene Kruis toen een lap grond aan de Irenestraat om daar •eventueel later het gebouw te doen verrijzen. Ongeveer twee jaar geléden was men van gedachte, dat het er nu toch maar eens van moest komen en de daad bij het woord voegend ging men direct over tot de aanbesteding. Wie wil bouwen heeft geld nodig. Dit staat als een paal boven water. En geld had men niet; althans niet veel. Maar het kwam eren hoe De Algemene Nederlandse Vereni ging Het Groene Kruis verleende een subsidie van f 5000.Collectes en renteloze voorschotten de laatste later omgezet in giften! brachten nog eens f 4000.in het laatje. Voor de bouw was echter een bedrag van ongeveer f 35.000.nodig. Er werd overleg gepleegd met het Burgerlijk Armbestuur en het resultaat hiervan was een lening voor het benodigde resterende bedrag vermoedelijk dus ongeveer f 26.000.tegen een rente van 3 Het geld voor het wijkgebouw was er dus; het badhuis zou door de gemeente gebouwd wor den. De heer Straub voert een wijs eco. nomisch beleid. Boven het wijkge bouw is een woning opgetrokken en deze zal worden bewoond door de dokter. Ook de garage wordt aan de dokter verhuurd en een cn ander le vert juist zoveel op, dat men er de rente voor de lening van kan betalen. Het gebouw. Het gebouw is echter niet aan de Irenestraat verrezen, maar aan de Prins Bernhardstraat. Men heeft, omdat deze plaats geschikter leek, de reeds beschikbare grond geruild met gemeentegrond. In Aprïï is met de bouw een aan vang genomen en thans is men dan zover, dat de laatste hand er aan ge legd kan worden. Eerst moet echter de woning van de dokter klaar en daarna krijgt het overige deel van het gebouw de „finishing touch". Het bestuur van het Groene Kruis heeft nog een plan in petto om de le ning van het Burgerlijk Armbestuur tot het m.nimum te beperken. Het wil namelijk zo mogelijk nog vóór de opening een bazar houden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de bouwkosten. Behalve de reeds genoemde ver trekken bevinden zich 1n het gebouw een consultatiebureau, een spreekka mer voor de dokter, een- magazijn, een keuken, een toilet enz. Het bad huis bevat 5 douchecellen. Moeder heeft het toch zo druk Een reden te meer om te zorgen, dat zij regelmatig PLEEGZUSTER BLOEDWIJN drinkt. Deze medicinale wijn geeft kracht en energie. Vraagt uw apo theek of drogist. VAK &2(Vin In de omgeving van Axel woedde dezer dagen een klein oorlogje. Er waren parachutisten geland en de Na tionale reserve kreeg de opdracht de indringers onschadelijk te maken. Het waren de afdelingen Axel en Philip pine. die gezamenlijk te velde trok ken in de Dekkerspolder. Ondanks de door de parachutisten gelegde hinder lagen slaagden de wakkere verdedi gers er in het gestelde doel de ver nietiging van de vijand te bereiken. REUZENAARDAPPEL. Was me dat een knaap! De heer R. EENACTER... De verbeeldingskracht waarover de jeugd beschikt neemt bij het spel veel al eo op het oog vrijwel onoverkome lijke bezwaren weg en de beide knaapjesdie in Goes tezamen „groen teboertje" speelden, konden dan ook volstaan met een open ruimte Een open ruimte, waar ze tevoren het voetbalspel hadden beoefend, maar dat ging vervelen. Jij bent de groenteboer" sprak plotseling de een en zie, de éénacter was geboren. Zonder studie, zonder regie en zonder andere décors dan een veldje. „Een kilo aardappelen" bestelde de klant vervolgens zelfbewust, en als een ijverig middenstander bukte de groenteboerzich om het gevraag- de uit een denkbeeldige voorraadkel- der op te diepen. Voor de klant werd de verleiding toen te groot. Hij kon niet nalaten de „winkelier" een duw te geven, waar op deze ter aarde stortte. „Wie doet datf!" riep hij woedend. „Ja, hoor es", sprak de klant, „dat weet ik niet. Je winkel staat zó vol De Groene Kruisvereniging te Kloetinge floreert goed. Dit wordt direct duidelijk, wanneer men weet, dat de gemeente ongeveer 400 ge zinshoofden telt en dat de vereniging iets meer dan 400 leden heeft. Men kan dus zonder meer zeggen, dat de gehele bevolking van het dorp lid is. Met het wijkgebouw én het badhuis zal ongetwijfeld in een lang gevoelde behoefte worden voorzien. Inwoner van Kattendijke ernstig gewond Maandagavond is de 38-jarige mo torrijder J. v. d. K. uit Kattendijke op de weg langs het kanaal Terneuzen- Sluiskil in botsing gekomen met een personenauto, bestuurd door F. D. uit Terneuzen. De motorrijder werd ernstig aan het hoofd gewond en moest in zorg wekkende toestand in het ziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. Beide voertuigen werden licht be schadigd. Faillissementen. Uitgesproken is het faillissement van de fa. J. Bruynzeel te Schore en van de vennoten J. en C. J. Bruyn zeel, eveneens te Schore. Rechter." commissaris is mr. B. S. Sieperda te Middelburg, curator mr. \v. K. H. Dieleman ie Middelburg. Tevens werd het faillissement uit gesproken over de heer P. S. Hout man te Sluis. Hier is mr. W. de Mair curator. Restauratie Middelburgse Seismolen vergt 45.000 Gevolg gevend aan het verzoek van de commissie van financiën hebben B. en \V. van Middelburg medege deeld, dat de restauratie van de Seis molen te Middelburg volgens een glo bale en voorlopige schatting f 45.000 zal vergen. Zoals bekend heeft het college voorgesteld- het bouwwerk voor f 7000.aan te kopen. Na onderzoek van het voorstel bleek de commissie van financiën van mening, dat aankoop van de molen fewenst is. Zij merkt echter op, dat e ervaring met de Vlissïngse molen leert, dat zulk een herstel zeer kost baar is. Zij mist in het voorstel dan ook een globale begroting van de kosten, zonder welke, naar de com missie meent, moeilijk een volledig verantwoord besluit kan worden ge. nomen. B. en W. merken verder op, dat in het bedrag van f 45.000.Rijk en provincie vermoedelijk subsidies zul len verlenen van resp. 33 1/3 zjjn- de f lo.OOO.en van 10 (/o van f 30.000 en 5 van f 15.000.zijn- de tezamen f 18.750.Het overige f 26.250.komt ten laste van de ge meente. Het college deelt tenslotte mede, dat er 'n redelijke kans is, dat de res tauratiekosten van de Vlissingse molen de raming van f 53.000.niet zullen overschrijden. Bovendien be staat de kans, dat het Rijk meer zal subsidiëren dan geraamd is. Een even tuele meevaller, aldus B. en W. zou voor de molen op het Seisbolwerk kunnen worden gebruikt. GEVOLG VAN OVERSTROMING Gemiddelde opbrengst geschat op 40 ton per ha. Uit de voorlopige cijfers van de bie- tenuitzaai in Nederland, gepubliceerd in de „V.C.S.-bode", uitgave van de Ver. Coöp. Suikerfabrieken U.A., blijkt o.m., dat in totaal dit jaar 78.550 ha is uitgezaaid, waarvan 15.570 ha in Zeeland. In vergelijking met vorig jaar bedraagt de uitbreiding van de bietenteelt 10.700 ha, hoewel in Zee land tengevolge van de ramp 2.209 lia minder werd ingezaaid. In Zuid-Holland worden reeds meer bieten geteeld dan vóór de overstro. ming en ook Noord-Brabant heeft zich ruimschoots hersteld. De toena me van de bietenteelt is voorts op merkelijk in Drente, Gelderland en Limburg. Behalve Zeeland, waar de gevolgen van de overstroming nog zo duidelijk merkbaar zijn men denke aan Schouwen-Duiveland en Kruinin- gen, aldus de „V.C.S.-bode" is Noord-Holland de enige provincie, die een teruggang van enige betekenis vertoont. Men neemt aan, dat de gemiddelde opbrengst 40 ton per ha zal bedra gen; een cijfer, dat ook nog iets ho ger kan komen te liggen. De bieten- oogst zou dan 3.142.000 ton bedra gen. De gezamenlijke dagverwerking der Nederlandse fabrieken bedroeg ongeveer 41.000 ton, zodat de gemid delde campagne.duur uitkomt op rond 78 dagen. Een vrij lange cam pagne derhalve, die bovendien nogal wat moeilijkheden zal opleveren voor wat het vervoer betreft, aldus de „V. C.S.-Bode". De uitbreiding van de (Slot van i 1) boek van professor Bouman over de Zeeuwse landbouw: „Daaruit blijkt, dat er in de afgelopen jaren wel meer maatschappelijke veranderingen zijn geweest, denk aan economische cri ses. aan de ondergang van de mee krapcultuur. En toch herstelde men zich. Men heeft hier blijkbaar te doen met een zelf-corrigerende factor, een soort aanpassingsvermogen. Ik weet wel, het gaat tegenwoordig bijzonder vlug, zodat men wel eens wat onvast op de benen komt te staan, maar toch heb ik vertrouwen". TOT t3.ijpe de Block te Graauw haalde een aard appel uit de grond, welke maar liefst 9 ons woog. Wie deze kanjer op zijn bord krijgt kan het er voorlopig mee doen. VRIENSCHAPSBANDEN. De vriendschapsbanden tussen Bres- kens en Maasdijk werden weer eens verstevigd. De muziekvereniging „Uit het Volk, Voor het Volk" uit Breskens bracht namelijk een bezoek aan de muziekvereniging „E.M.M." te Maas dijk ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het laatste gezelschap. De Breskense voorzitter bood de jubile rende collegae een -zilveren medaille met inscriptie aan. OP HOL. Het was nu eens geen paard, maar een auto, welke op hol sloeg. De heer M. uit Axel parkeerde Zaterdag zijn gloednieuwe auto en vergat waar schijnlijk de handrem aan te trek ken. Het vehikel begon te rijden en kwam eerst tot stilstand tegen een eveneens gloednieuwe muur. Zo wel de muur als de auto werden be schadigd en de eigenaar liep een pro ces-verbaal op. OPENING KERK. De Gereformeerde gemeente tc Waarde gaat haar hernieuwde kerk gebouw in gebruik nemen. Vrijdag 6 Augustus a.s. wordt het des avonds om half acht officieel geopend. Voorganger is ds. Cabaret uit 's-Gra- venpolder. DE ZOVEELSTE De zoveelste autoruit is thans ge sneuveld. Het mysterie van de knal lende ruiten is wel opgelost, maar het verschijnsel is daarmede nog niet uit de tijd. Dit bemerkte de heer C. W. van Damme uit Kortgene. die lang zaam met zijn volkswagen over de weg van Groede naar Cadzand reed. Een droge' klik.... en het was ge beurd. „Wat nodig is in Zeeland, is dat de jeugdorganisaties als L.J.G., V.C.J.C.. Z.P.M., C.J.M.V, enzo voort. de moed hebben samen over deze dingen, over de Zeeuwse toekomst na te denken En daarbij kunnen wij ouderen hen misschien leiden, mits dat maar géén bedis selen wordt. Daarop kan niet ge noeg gewezen worden; men moet hier in Zeeland niet te bemoeiziek zijn. TAAK VAN DE KERK Vanzelfsprekend komt tijdens dit ge sprek nog één vraag naar voren, na melijk welke functie moet de Kerk bij dit alles vervullen? En als ant woord haalt ds. Strating een kranten knipsel voor de dag, een verslag van een pers-excursie over Schouwen-Dui veland, waarbij ir. Herweyer het woord voerde. Deze wees daarbij op de nieuwe situatie op de boerenbedrij ven na de herverkaveling: zelfs de kleinste bedrijven worden aanzienlijk vergroot, hetgeen betekent, dat de gezinnen der landbouwers zich moe ten omschakelen. „In dit opzicht ig een belangrijke taak voor de kerken weggelegd", zo zeide ir. Herveyer. .,het gaat immers om een algehele verbetering van de maatschappelijke toestanden ten plattelande". En ds Strating knoopt daaraan vast: „Er ligt voor de Kerk een groot werk te wachten, dat te vens een grote kans is. En ook daar bij moeten we er van uitgaan, dat het niet om bedisselen gaat, maar om begeleiden. Begeleiding wil de jeugd aanvaarden, dat blijkt steeds". Enthousiast vertelt ds Strating in dit verband over de kinderen uit de rampgebieden, die in de kampen van Zoals reeds gemeld, is het inwendige van- het station N.8. te Middelburg ingrijpend verbouwd. Tevens werd een perron op een voor de „klanten" confortabeler hoogte gebracht.De foto geeft een beeld van de geheel gemo derniseerde hal van het gebouw, die in lichte en frisse tinten is gehouden en op de reiziger een aangename in druk maakt, binks de toegang tot de perrons, rechts de plaatskaartenlo- ketten. (Foto P.Z.G.) Bescherming waakhond Tijdens het afdelingsonderzoek in de Provinciale Staten van het voorstel betreffende vaststelling van een ver ordening tot ^schei-ning van de waakhond, werd de vraag gesteld of de redactie voldoende ruimte laat om een hond zeer tijdelijk vast te leggen. Genoemd werd daarbij het voorbeeld van iemand, die een hond bij zich heeft en ergens voor korte tijd binnen moet zijn. G.S. merkten in hun antwoord op, dat de verordening alléén geldt voor eigenaren of gebruikers van erven, landerijen of andere eigendommen waar een hond wordt vastgelegd. Het heeft naar de .nenin«» van het colle ge geen betrekking op de tc vallige bezoeker, die zijn hond tijdelijk op het erf van een andermans wjning vast legt. Deze bezoeker is immers geen gebruiker, terwijl bovendien de hond in dit geval niet als waakhond te be schouwen ls. Jongeman uit Heinkenszand nabij Domburg verdronken Reddingspogingen baatten niet Nabij Domburg is Maandagmiddag omstreeks één uur de 22-jarige jon- eman K. uit Heinkenszand bii het aden in zee verdronken. Reddings pogingen van een vriend van het slachtoffer mochten helaas niet meer baten. Beiden waren naar Domburg geko men om de dag aan het strand en in zee door te brengen. Toen zij om streeks één uur aan het zwemmen waren, riep K. zijn vriend plotseling toe, dat hij niet meer kon. De vriend trachtte K. naar het strand te dra- gen, maar kon dit niet volhouden, ij moest zyn reddingspogingen sta ken en het slachtoffer loslaten. Hoe wel de weinige badgasten die aan het strand vertoefden, onmiddellijk te hulp snelden en op hun beurt K. naar het strand droegen, waren de levens- feesten reeds geweken. Het vermoë- en bestaat, dat de jongeman onwel is. geworden. Weer Deense woningen voor Schouwen-Duiveland Door bemiddeling van het Neder landse Rode Kruis zijn nogmaals twintig Deense houten woningen ter beschikking gesteld voor Schouwen- Duiveland. Deze woningen, bunga low-type, zijn voorzien van centrale verwarming en zullen over verschei dene gemeenten van het eiland wor den verdeeld. In tegenstelling met de Zweedse, Noorse en Finse woningen kunnen deze huizen verspreid wor den gebouwd. Polderbenoemingen Benoemd tot: plaatsvervanger van de dijkgraaf: calamiteuze Ser Lip penspolder, J. J. Huijssen, Terneuzen; Poelpolder, ir. C. A. L. Horstman, Sas van Gent; St. Anthoniepolder, A. E. S. Hamerlinck, Sas van Gent; pol der Noord-bij-Axel, C. de Feijter Jacsz., Vogelwaarde ontvanger-grif fier: Catharina-polder, H. A. A. Ba ron d'Escury, Hontenisse; Dekkers polder, J. J. Dieleman, Axel; polder Noord-bij-Axel en polder Beoosten- Blij-Benoorden, J. de Klerk, Axel, dijkgraaf; Poelpolder, A. E. S. Ha merlinck, Sas van Gent; St. Antho niepolder, G. A. B. Lyppens, Terneu zen; Clmgepolder, C. D. Smet, Clinge; gezworene: Clingepolder, C. E. van Acker, Clinge; calamiteuze Kleine Huissenspolder,- C. Scheele, Zaam- slag; Dyckmeesterpolder, E. A. Yse- baert, Philippine. de jeugdorganisaties leerden kampe ren. „Dit jaar zijn er veel meer dan vorig jaar. Op deze manier kunnen we hen opvangen en helpen. De Kerk moet daarom nauw samenwerken met de jeugdorganisaties". Het is te liopcn, nu Zeeland aan de vooravond staat va» grote gebeurte nissen, dat jeugdorganisaties en ker ken elkaar zullen vinden om samen te bouwen aan een harmonische sa menleving in dit gewest. Lichte achteruitgang in havenbedrijvigheid Uit het jaarverslag over 1953 van de Haven van Gent blijkt o.m., dat de haven in dat jaar werd aange daan door 1878 zeeschepen, met een tonnenmaat van 1.396.016 netto Moorsomton. B^ de bestaande regelmatige scheep vaartverbindingen kwamen nieuwe ljjnen op Denemarken en Haïti tot stand. De internationale goederentra fiek in de loop van dezelfde periode omvatte 2.885.492 metriek ton los singen en 1.517.172 mt. ladingen. Voor beide sectoren van de haven bedrijvigheid werd een lichte achter uitgang in vergelijking met 1952 ge noteerd. De resultaten zijn evenwel practisch evenredig aan het jaar 1950. In het jaarverslag wordt voorts opgemerkt, dat Gent nog steeds de nadelige invloed ondervindt van het uitblijven van een oplossing van het Gentse watcrwcgenvraagstuk. Wel is er een aanvang gemaakt met de aanpassingswerken van het kanaal van Terneuzen op Belgisch grondge bied en in de haven kwamen de modernisatiewerken gereed. Het jaarverslag oesluit met de conclusie, dat de vooruitzichten op 't gebied van industrialisatie, evenals de regelmatig doorgevoerde moderni sering van de havenuitrusting ten behoeve van de scheepvaart en goe derenbehandeling, binnen afzienbare tjjd een gunstige invloed zullen uit oefenen op dc bedrijvigheid van Bel- gië'a tweede nationale haven. Jeugdig vermaak op de Middelburg se kermis, die Maandagmiddag een aanvang nam! Heeft deze enthousiast trappende jongeman misschien de triomf van wielerkoningBobet in de Tour de France in gedachten? Of wil hij in deze kindercarroussel een gele trui behalen f In ieder geval spant hij zich bijzonder in; tcgelijker- t\jd houdt hg geen oog van het fietsje af. Het geloei van de op het karretje bevestigde claxon ia (gelukkig) niet te horen (Foto P.Z.C.X bietenteelt heeft voor een groot deel plaats gehad in streken waar geen of onvoldoende fabrieks-capaciteit aanwezig is. Aan het beschikbare vervoersapparaat, met name schepen en spoorweg-wagons, zal dan ook hoge eisen worden gesteld en de orga nisatie van het verroer zal ook dit jaar weer een belangrijke factor zijn voor het welslagen van de campagne. Succesvolle litho-expositie De expositie van litho's door Henri de Toulouse Lautrec, die van 19 Juni j.l. af in de kunstzaal van Van Ben- them en Jutting te Middelburg te be zichtigen was, is Maandag gesloten. Het bezoek aan deze tentoonstelling heeft alle verwachtingen van de or ganisatoren overtroffen. Toen na sluiting de stand van zaken werd op gemaakt, bleek, dat 3416 bezoekers de weg naar het Werk van deze Fran se kunstenaar hadden weten te vin den, een aantal, dat zeer hoog ge noemd mag worden. *WWA<VWWV\W\*\\%WA Juli sedert 1919 niet zo koud (Van onze weerkundige medewerker) Behalve te koud was Juli ook te somber en te regenrijk. In Vlissingen viel totaal 106 mm, normaal valt hier in Juli 67 mm. Verleden jaar was dit 61 mm. De gemiddelde etmaal- temperatuur bedroeg te De Bilt 14.3 graad Celsius, nor maal 17.0 graad Celsius. Na 1919 was een zo koude Juli niet meer voorgekomen. Zo merse dagen ontbraken geheel. Ook in Zeeland, waar er nor maal in Juli te Vlissingen vier voorkomen. Het aantal uren zonneschijn was zeer klein en bedroeg in De Bilt 138 uren te gen 205 uren normaal. Ook sedert 1919 was er niet meer zo weinig zon waargenomen in Juli. Op vier dagen, tegen nor maal op een dag, scheen de zon helemaal niet. Voor de vacantiegangers zo wel als voor de landbouwers heeft de zomer zich tot 1 Au gustus zeer slecht gedragen. Het warme weer, dat nu is aan gebroken, kunnen wfl daarom ook zeer waarderen. „Sportvereniging Personeel P.Z.E.M." opgericht Met Ingang van 1 Augustus jl. is opgericht de „Sportvereniging; Perso. neel PZEM". In deze vereniging~zul- len de volgende takken van sport worden beoefend; voetbal, athletiek, lawntennis, tafeltennis en volleybal. De samenstelling van het bestuur luidt: ir A. Froyen, voorzitter; Z. Hofman, secretaris; A. Blok, pen ningmeester; M. v. d. Buuse, vice- voorzitter en G. Houtzager, algemeen adjunct. De aardbeienoogst rond Kapelle-Biezelinge De aardbeienoogst rond Kapelle- Biezelinge is in zoverre niet tegenge vallen, dat er dit jaar hoge prijzen zijn behaald. Ten aanzien van de kwantiteit was er echter tegenslag met name bij het sortiment Madame Mou- tot. Daarnaast zijn de uitkomsten van het latere ras Jucunda meegevallen, zodat vooral voor de gemengde be drijven met middentijdse en late ras sen veel is goedgemaakt. Op de vei ling Kapelle werd dit jaar slechts 134 ton Madame Moutot aangevoerd, terwijl in 1953 494 ton werd aange voerd. Van Jucunda werd er aange voerd 227 ton, vorig jaar 281 ton, Ma dame Lefebre 14 ton tegenover 36 ton in 1953 en Climax 41 ton. vorig jaar 43 ton. In totaal werd er dit jaar aan gevoerd 426 ton tegenover 860 ton in 1953. Wat de mindere aanvoer betreft, mag men zeer zeker ook niet vergeten de schade die aan het gewas ontstaan is door het noodweer in Juni, vooral in de gemeenten Kattendijke en We- meldinge. In 1953 was de totaal opbrengst f 708.321, dit jaar f 499.001, in 1952 f 431.622, in 1951 f 723.618. MIDDELBURG. Vandaag Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 10—24 uur; Electro: „Char ley Chaplin-festival", (a.l.). 15. 19 en 21 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De koningin van het voetlicht", (a.l.), 7 en 9 uur; Lu xor: „Maru—Maru", (14 Jr.). 8 uur; Stedelijk Museum: Schilderijenten toonstelling Constantin Guys, 1017 uur. GOES. Vandaag Grand: „Blanke vrouw in de Congo", (14 jr.), 8 uur. VEERE. Vandaag Schotse Huizen: Herdenkings tentoonstelling M. Góth, 1012.30 cn 13.30—17 uur. IJZKNDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen- expositie „Nederland—Waterland". GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Oostaziatische Kunst. SLUIS. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstelling Delfts aardewerk. AARDENBURG. Vandaag St. Baafskerk: Schilde rij enex- positle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2