Waterhuishouding ondergaat wijziging door Drie-Eilandenplan RIJKSWATERSTAAT TREKT ZICH TERUG UIT BEWAKINGSDIENST van ffi tot SLUIS' RAADHUIS HERBERGT iJKE COLLECTIE AARDEWERK ZIERIKZEE GAF ALMELO EEN LUIDKL0K TEN GESCHENKE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2 AUGUSTUS 1954 VERGADERING POLDER- EN WATERSCHAPSBOND Voorlopig in Zandkreek-boezem nog geen zoet water (Slot van pag 1) sprekend éérst een uitspraak van regering en volksvertegen woordiging moet komen, vóór er begonnen kan worden. Wanneer dit besluit valt, is er een jaar nodig voor de administratieve aanloop, welke eind 1955 achter de rug kan zijn. Dan kan in 1956 begonnen wor den met: gemalen, havens, sluis- put voor de oostelijke dam en de werkhavens voor ae caissons; in 1957 met de bouw van de sluis, waarna op zijn vroegst in 1959 de sluiting lean geschieden. De sluiting van de westelijke dam zal nog wel enige hoofdbrekens kos ten, omdat de capaciteit per tii in 't sluitgat 60 millioen m3 bedraagt (Kruiningen 45 millioen)De sluiting kan geschieden door caissons, voor zien van kleppen, 4 tot 6 op een rij, zodat het water ongehinderd in- en uit kan stromen. Op het bewuste mo ment worden de kleppen definitief fesloten. v irdoor de afsluiting een eit is. N .aan moet nog worden hoe de die. g van Oostgat en West gat op elkaar „getimed" moeten worden. Waarschijnlijk zal hier hoog stens één dag verschil zijn. De capaciteit van een eventueel sluitgat in de Oosterschelde wordt getaxeerd op een milliard m3 water. Moeilijkheden zullen zich hier met nan.e voordoen met bezinken; voor klassieke zinkstukken zal waarschijn lijk te weinig materiaal en personeel zijn, terwijl bovendien de paalwormen vernietigend werken. Er wordt nu gezocht naar een ander materiaal, o.a. asfaltmatten. Uitvoerig ging ir. Dibbits in op de gevolgen van het Drie-E.landenplan op de waterhuishouding, waarbij hü er op wees, dat thans een gebied van 16.700 ha afwatert op de Zand- kreek, waarvan 6600 ha wordt be malen door het gemaal De Piet. Wanneer de boezem in de Zandkreek een peil zou krijgen van min.-50 N.A. P. kunnen de polders rond Kamper land nog' een natuurlijke afwatering krijgen. Van de Polder Walcheren echter zal dan 2500 ha dienen af te wateren via het gemaal Boreel, dat waarschijnlijk voldoende capaciteit heeft. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal een gemaal te Vlissingen noodzakelijk zijn om Walcheren te kunnen „doorspoelen" en daardoor van de verziltfeg af te helpen. Ove rigens zullen in totaal vier tot zes gemalen op de Bevelanden en Wal cheren nodig zijn. Ten aanzien van Noord-Beveland verklaarde spreker, dat het van de medewerking van de streek afhangt of hier een model- poldergemeenschap kan worden ge bouwd. Bij de wijzigingen in de waterhuis houding dient men rekening te hou den met twee fasen, zo betoogde ir. Dibbits. De, eerste fase ligt vóór de afsluiting van de Oosterschelde en de tweede komt daarna. In de eerste fase zal er in de Zandkreek_boezem geen zoet water zijn, doch zout tot rak, dus ongeschikt voor bevloeiing van de omliggende landen. Pas in de tweede fase kan zowel in Ooster schelde als in Zandkreek met zoet water worden gerekend. DE TWEEDE DAM BLJ VEERE Er blijft evenwel de dreiging het zoute water in het kanaal i van _JHHL -door Walcheren, zodat hiervoor speciale maatregelen nodig zijn. Er wordt daarom gedacht aan een tweede dam bij Veere, zodat tussen de twee wes telijke dammen een zoet boezemmeer op 1.50 m plus kan worden gevormd als een soort reservoir voor „door spoeling". In Vlissingen zullen instal laties nodig zijn om het zoute water, dat hier bij het schutten naar bin nenkomt, zo snel mogelijk af te voe ren. Gedacht wordt o.a. aan een he velinstallatie. Samenhangend met de vraagstuk ken der waterhuishouding speelt het probleem van de rioolwaterzuivering van Middelburg een rol. Ir. Dibbits herinnerde er aan, hoe de gemeente Middelburg een bedrag van f 10.000 heeft gevoteerd om deze zaak te on derzoeken. Zij dient echter in de to taliteit van deze aangelegenheid te worden bezien, zo zeiae ir. Dibbits. Hjj achtte het niet onmogelijk, dat bij de zuivering ook Veere, Kortgene en Kamperland konden worden be trokken. Vervolgens behandelde spreker en kele verkeersaspecten, waarbij hjj er op wees, dat bij afsluiting van de Oosterschelde de afstand Rotterdam. Middelburg met veertig kilometer wordt teruggebracht. DE HAVENS. Ten aanzien van de tijhavens meen de ir. Dibbits, dat deze grotendeels onbruikbaar zullen worden. Overwo gen wordt om ten aanzien van de ha ven van Kats maar niets te doen, ter wijl voor Wolphaartsdijk, Veere, Kortgene en Kamperland de moge lijkheden worden bestudeerd. Spre ker wees er echter op, dat men mag verwachten, dat de Deltawet de ver houding tussen rijk en localiteit zal regelen, waarbij ae laatste ongetwij feld zal worden ingeschakeld. „Wij zjjn ten opzichte van de havens reeds met het onderzoek begonnen om geen vertraging te krijgen. Dit bete kent evenwel niet, dat ae Rijkswater staat ook in de toekomst deze aange- genheden zal uitzoeken". Ir. Dibbits memoreerde voorts <le visserijbelangen en deelde mede, dat Rijkswaterstaat het initiatief voor de bescherming van deze belangen aan het provinciaal bestuur overlaat. Dit heeft toegezegd maatregelen te zullen nemen. Bijdrage voor calamiteuze polders gaat bij concentratie niet verloren De belangstelling voor deze belangryke vergadering van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond was buitengewoon groot: niet alleen honder den leden waren naar Middelburg gekomen om de uiteenzetting van ir. Dibbits te horen, doch ook vele autoriteiten woonden de bijeenkomst bij, onder wie de Commissaris der Koningin in Zeeland en de leden van Ged. Staten, de heren C. Philipse en C. Hamelink. Zy allen werden welkom ge heten door de voorzitter, de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge. Na af loop van de vergadering was er een gezameniHke maaitijd in 't Schutters hof, waarbij no enkele sprekers 't w oord voerden en waarby met name de Commissaris dvr Koningin, Jhr. A. F. C. de Casembroot, de aandacht vroeg voor enkele brandende polder-vraagstukken. In de eerste plaats herinnerde jhr. de Casembroot aan de mening, door ir. Dibbits geuit, dat van de streek een eventuele bydrage kan worden gevraagd. „Waarom?" zo vroeg de Commissaris, „Dat is bij de Brielse Maas en de Zuiderzee ook niet ge beurd. Bovendien zou een dergelijke bydrage zich tot de totaalkosten ver houden als „een kluut tot een brief je van duuzend" De Commissaris hoopte en ver trouwde, dat het contact, dat nu sinds korte tijd tussen ir. Dibbits en het provinciaal bestuur be staat, zou worden bestendigd en zou worden uitgebreid tot gemeen ten en polders. Vervolgens vroeg de Commissaris de aandacht voor de bewakingsdiensten voor de zeeweringen, waarvan de rijkswaterstaat zich thans terugtrekt Het provinciaal bestuur is voorne mens op korte termijn deze zaak te regelen. Dat betekent tevens, dat de grote voorraden materieel, die de rijkswaterstaat in verschillende de len van de provincie heeft opgesla gen, moeten worden overgenomen. De totale waarde daarvan bedraagt één millioen gulden, waarvoor aan het Rijk 50% moet worden terugbe taald. Over een eerlyke en juiste ver deling van deze kosten zal binnen-, kort met de polders en waterschap pen overleg worden gepleegd. Misschien zullen vette varkens in het vervolg voorrang genieten bij het vervoer over de Westerschelde. De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren heeft zich namelijk met een verzoek gericht tot de Pro vinciale Staten van Zeeland om te bevorderen, dat bij temperaturen van meer dan 20 graden C., aan vracht auto's met vette varkens wordt verleend bij d Westerschelde. Me voorrang i veren over de wil hierdoor NAAST UW DEUR... Zoals ge elders in deze editie hunt lezen zijn Zaterdagmiddag in Zee land wederom twee tentoonstellingen geopend en wanneer wij de moeite zouden nemen het aantal exposities te melden, dat in de afgelopen maan den in onze provincie is en wordt gehouden, dan zou dat een res pectabele lijst worden! Een verheugend verschijnsel. Want wel mogen sommigen spre ken van een expositie-ragewel kunt ge zo hier en daar een wat deni grerend geluid horen over deze plot selinge culturele opbloei, naar onze mening kan men hiervoor slechts dankbaar zijn. Maar al te weinig im mers zijn tallozen in de gelegenheid om 's lands kunstschatten te gaan bewonderen in de musea in de grote steden. Dat er nu kunstschatten naar Zee land komen, in tot nu toe ongekende hoeveelheden, zal derhalve menigeen vreugd doen, ook al zijn deze kunst schatten uiteraard van uiteen lopend gehalte. In vele gevallen even wel wordt nu de mogelijkheid ge opend om keiini3 te nemen van het geen kunstenaars van naam te bie den hebben. Bij wijze van spreken naast de deur. Wilt ge het eenvoudiger T. voorkomen dat tijdens het lange wachten btf hoge temperaturen de varkens de verstikkingsdood sterven. VIERDAAGSE Ook dit jaar liep weer een groep van de -Zeeuwse Nationale Reserve mee met de Internationale Vierdaag se te Nijmegen. De mannen 17 in getal hebben zich geducht geweerd en hun „strijdlied": „En dat we Zeeuwse jongens zijneer aan gedaan. Slechts één der reservisten moestj in het zicht van de haven 't anker laten vallen, omdat de blaren en de spierpijn wat dl te bar werden. ZANGKOREN De leden der zangkoren „Zanglust" uit Wilhelminadorp, „Excelsior" uit Yerseke en „Het Gemengd Koor" uit 's-Heer Abtskerke brachten Zater dag een bezoek aan Schouwen-Duive- land. Nadat zij een rondrit door het rampgebied hadden gemaakt, concer teerden de koren des avonds geza menlijk in de muziektent te Zierikzee. Een programma van Nederlandse lie deren werd uitstekend afgewerkt en door de belangstellenden zeer ge waardeerd. Hei gezamenlijk optreden van de verenigingen was een gevolg van de door de vacantie gedunde ge lederen. Het optreden van het har moniegezelschap „Kunst en Eer" moest om dezelfde reden worden af gelast. AANRIJDING De 81-jarige heer D. de B. uit Koewacht werd in zyn woonplaats aangereden door een lesauto van de heer K. uit Hulst. Met een her senschudding en een beenbreuk werd het slachtoffer overgebracht naar het R.K. ziekenhuis te Hulst. IN HET KORT In het kort vermelden wij nog, dat het muziekgezelschap „Excelsior" te 's-Heer Arcndskerke ccn nieuwe di= recteur heeft. Het is de heer D. Bur ger uit Kapelle. Tot organist van de Ned. Herv. kerk in dezelfde gemeente werd be noemd de heer Ooms uit Goes, Tenslotte, behandelde jhr. De Ca sembroot de concentratie van pol ders en waterschappen, welk pro bleem het college van G.S. enkele weken geleden op het ministerie van verkeer en waterstaat be sprak. Men heeft nu de toezeg- fing, dat bij concentratie de rijks- ijdragen voor de calamiteuze pol ders voor de poldergemeenschan- pen niet verloren zullen gaan. De ze bijdragen zullen afzonderlijk geadministrateerd worden. „Straffe concentratie van de water schappen en de pokiers in ons ge west is nodig", aldus de Commissa-' ris, „maar wjj hebben ten departe- mente uiteengezet, dat daarby de liefde voor de eigen streek, waarover men ig gesteld, niet over het hooid mag worden gezien. Welnu, w(j zjjn het er over eens geworden dat deze genegenheid voor de streek by een eventuele samenvoeging inderdaad niet verloren mag gaan in het be stuurlijke element". Voorts werd aan tafel nog gespro ken door wethouder A. J. Berenpas van Middelburg. Vervolgens werd een rondrit over het eiland gemaakt. Tij dens de vergadering was een be stuursverkiezing genouden, waarbij de heren M. W. van Arenthals te Kats en J. Goetheer te Wolphaarts dijk werden herkozen bij acclamatie en de heer C. M. van den Broecke uit Aardenburg werd gekozen, eveneens bij acclamatie. Vlissingers naar Scarborough Op Zaterdag 21 Augustus zullen 48 Vlissingse sportbeoefenaars en een aantal toeristen weer een bezoek aan Scarborough in Engeland brengen. Men gaat per bus naar Oostende en vandaar met de nachtboot naar Do ver, vanwaar de reis weer per bus. wordt voortgezet. Het sportgezelschap bestaat uit 28' zwemmers en zwemsters, 14 tennis sers en tennissers en 6 tafeltennissers' en tafeltennissers. De algemene lei ding berust bij de heer M. van Hijfte, De heer Jongman maakt namens de Contactcommissie de reis mee. Een en ander werd medegedeeld tij dens een in de zaal „Kievit" gehouden bijeenkomst van de deelnemers en deelneemsters. Nog geen mededelingen konden worden verstrekt over de wij ze van deviezenverstrekking, over het vertrekuur en over de datum van te rugkomst, al zal het laatste op 1 of 2 September zijn. Kunstkring in Hulst gaat oud gebruik herstellen Tocht langs Reinaertpad met culturele dagen De Hulsterse Kunstkring zal in 1955 het eeuwenoude Reinaertpad herstellen, dat langs N.-Namen via Kieldrecht naar de Klinge en „de Kriekeputte" voert. Op 2de Pinkster dag zal 's morgens om 9 uur uit Hulst vertrokken worden om deze tocht te maken. Een 3-tal weken daarvoor zal de heer A. van Wildenrode in Hulst een causerie houden over het eeuwen oude Reinaert-epos. Een week voor Pinksteren houdt pastoor De Wilde uit Louwerzake een causerie over de toponomie in „de Reinaert". 's Zater dags voor Pinksteren komt prof. Hel- linga uit Amsterdam naar Hulst om een rede te houden bij het monument van de Vos Reynaerde, terwijl des avonds een amateursgezelschap uit St. Amandsberg een opvoering zal geven van Pol de Mont's Reinaerts- openluchtspel. Na de tocht over het eeuwenoude pad op 2de Pinksterdag vindt een of- stellingszaal aldaar. Aan de genodigden wordt een diner aangeboden, waarna naar Belsele vertrokken wordt om via Daknam naar Lokeren te gaan. waar op het stadhuis eveneens een officiële ont vangst plaats vindt. Vervolgens gaat men door naar Oudenbosch (B.) en Destelberghe, waar op het kasteel Malpartuis een lezing zal worden ge houden door Kamiel Huysmans. Voor deze culturele dagen zullen worden uitgenodigd eèn aantal leden van de Nederlandse Mij. voor Letterkunde, leden van de Ned. Philologenvereni- ging, leden van de Academie voor Taal en Letterkunde en alle nog le vende Vossenjagers. De organisatie berust in handen van de Hulsterse Kunstkring waarbij samengewerkt wordt met het werkcomité van de Reinsert Academie onder leiding van Dr. J. Goossenaerts uit Gent. terwij1 ook de Oudheidkundige Kring „D( vier ambachten" uit Hulst inedewer king ve 'cent. Na de officiële inge bruikstciling van het oude Reinaert pad. stelt men zich voor nog een auto- railly te organiseren. toasted american „San Felix" vertrokken Het Italiaanse s.s. „San Falice", at op 2 Juli bij een aanvaring op de Ichelde ernstig werd beschadigd, is gerepareerd en is Zondag uit Vlissin gen vertrokken naar Italië. De lading kolen, die zolang in een lichter was opgeslagen, heeft het schip weer aan boord genomen. Stroom vacantiegangers bestormde Zeeuwse stations Zelfs de „postkoets" werd ingeschakeld Ook op de Zeeuwse stations der N-S. heerste Zaterdag een overstel pende drukte, want een overweldi gende stroom vacantiegangers be stormde de perrons. Reeds in Vlissin gen zag het er naar uit, dat de trein van 14.31 in zijn geheel zou zijn af geladen, maar de trein kwam niet... Wat wel kwam was een door een lorrie geduwde postwagon, die een groot aantal reizigers naar Middel burg vervoerde. De trein welke uit de richting Roosendaal moest binnen komen, had reeds een dermate grote vertraging opgelopen, dat de N.S. het beter achtten deze niet verder dan Middelburg te laten rijden om op deze wijze een deel van de verloren tijd in te halen. Van Middelburg ging het weer naar Vlissingen met de „postkoets". Ondanks deze voorziening van de N. S. kon toch niet worden voorkomen, dat de trein nog met ongeveer een half uur vertraging uit Middelburg naar Roosendaal vertrok. Examens Te Utrecht slaagde de heer J. Dominicus te Nieuwdoi^) voor het examen vakbekwaamheid schilderen. Zaterdagmiddag is te Sluis een ten toonstelling van Delfts aardewerk geopend. De burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem rechts de oud-burgemeester van deze ge meente, de heer A. F. J. Aernoudts de de schepen van Rnoclce, dr. Matte- laer (beiden links), bezien vol aan dacht een fraai stuk Delfts blauw. (Foto P.Z.C.J Ringrijden op „Vrederust" Zaterdagmiddag werd op de inrich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom nabij paviljoen 3 de jaarïjjkse ringrij- TWEE EXPOSITIES GEOPEND wedstrijd gehouden om de grote wis selbeker van de inrichting. Het was de zevende maal, dat de deelnemers te paard gingen om deze beker te veroveren. De heer W. Openneer behaalde deze beker ditmaal voor de eerste maal. De heer P. Marijs, die de beker het vorige jaar in zijn bezit kreeg, be haalde ook een wisselbeker nl. die van de heer Huijbregts. De eerste prjjs werd daarna behaald door A. Marys met 29 ringen; 2 P. Marijs 28 ringen; 3 W. Oppenneer 18 ringen; 4 A. Verbogt 17 ringen; 5 A. Versluijs 16 ringen; 6 J. den Boer 15 ringen; 7 L. Goedegebuure 13 rin gen; 8 en 9 J. Vos en F. Strijker 12 ringen; 10 J. Sinke 11 ringen; lie L. Maat 10 ringen; 12 L. Kooman v. d. Dries 9 ringen. UITING VAN DANKBAARHEID Een der oudsten van ons land Zaterdag heeft de burgemeester van Zierikzee. jhr. mr. Schuurbcque Boeye, dé uit 1464 daterende luid- ldok „Jan" een der ondste klokken van ons land aan de gemeente Almelo aangeboden als dank voor wat deze Overyselse stad in de ramp dagen deed voor het geadopteerde Zierikzee. De klok, waarvan de gieter onbe kend is, hing vroeger in de kleine kerk te Zierikzee. Later werd ze mu seumstuk. De Zierikzeese burgemeester her innerde in zijn toespraak aan de spontane hulp van Almelo op mate rieel, maatschappelijk en sociaal ge bied. Vooral de gedachte dat ons een helpende hand werd toegestoken was in die eerste dagen van verwarring voor ons een grote steun, aldus jhr. Schuurbcque Boeye. De burgemeester wilde de adoptie echter op een hoger vlak zien" dan alleen maar als mate riële hulpverlening. „Wat uw ge meentebestuur deed is een groot voor beeld van burgerschap en burgerzin". Nadat de in het Almelose verkeers- huis opgehangen klok was onthuld, dankte de Almelose burgemeester, mr J. M. Ravesloot, voor net geschenk. „Wij deden in die dagen niet meer dan gehoorzamen aan de plicht van naastenliefde", aldus mr Ravesloot. Het belangrijke gevolg van de adop tie noemde de Almelose burgemeester het intensieve contact en het begrip voor elkaar, dat de bevolkingen van beide steden sinds de rampdagen in nig verbindt, Schilderijen in Aardenburg Aan de vele exposities, welke mo menteel in Zeeland gehouden worden, is Zaterdagmiddag weer een tweetal toegevoegd. Tc Sluis werd ónder gro te belangstelling in het raadhuis een tentoonstelling van Delft's aardewerk en in de St. Baafskerk in Aardenburg een schilderyen-expositie. Op deze laatste komen wij binnenkort nader terug. De tentoonstelling in Sluis omvat "vele specimen van de Delftse aarde werk-industrie, zoals deze worden voortgebracht door de N.V- Kon. Delftsch-Aardewerkfabriek „De Por- celeyne Fles", die verleden jaar drie eeuwen bestond. De liefhebber van „blauw Delfts" kan in Sluis thans zijn oog te gast doen gaan aan 'n grote verscheidenheid van deze kunstnijverheidsproducten, die in vitrines, kasten en op tafels overzich telijk en aesthetisch verantwoord ge rangschikt zijn. Naast het alom beken de blauw Delfts uit diverse perio den— vindt men er vele andere sier- aardewerkproducten, zoals rood blauw- en goud aardewerk, reflet me- tallique (aardewerk met metaalglan- zen in een wisselend spel van kleuren), cloisonné, wit Delfts, Nieuw Delfts en Lustre, etc. Een rijke collectie derhalve van het beroemde aardewerk, in vele stijlen en techieken een beeld gevend van de ontwikkeling op dit terrein en altijd getuigend van het voorname karakter van deze decoratie-voorwerpep. De opening van deze exositie ge schiedde door ds Mattelaer, schepen van Knocke en „vriend van Sluis", na dat burgemeester P. F. van Hootegem een welkomstwoord had gesproken tot de vele aanwezigen, onder wie het lid van Gedep. Staten, de heer A. L. S. Lockefeer, de oud-burgemeester, te- Uitvoering „Der Messias" Op 27 October a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat Bergen op Zoom door de Canadese troepen werd be vrijd. Ter gelegenheid hiervan zal een herdenkingsdienst worden gehou den. Door de Christelijke Oratorium Vereniging uit Bergen op Zoom zal in samenwerking met ae Bredase Oratoriumvereniging en het Brabants Orkest „Der Messias" van Handel worden uitgevoerd. vens ere-burger van Sluis, de heer A. F. J. Aernoudts, schepenen van Ost- ende, burgemeesters van een aantal West-Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten en directieleden van „De Porceleyne Fles" uit Delft. Nadat men de tentoonstelling had bezichtigd, verzamelde het gezelschap zich in hotel „De Korenbeurs" aan een maaltijd, waarbij het wbord werd gevoerd door o.a. de heer C, J. A- Buk- kens, beheerder Oudheidkamer Sluis en door de burgemeesters van Oost burg en Schoondijke, de heren mr K. Hoekzema en F. A. van Rosevelt. De heer Bukkens. deed in zijn toespraak een beroep op de West Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten om gezamenlijk te streven naar „opbouw" van de Oud heidkamer; een beroep, dat onmiddel lijk weerklank vond bij de burgemees ter van Oostburg, die een oudheidkun dige bijdrage uit Oostburg toezegde. MIDDELBURG Vandaag Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—11 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 10—24 uur; Electro: „The quiet man", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Vrouwenpolitle", (14 jr.), 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De vijf Sulli- vans", (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Tot de laatste kogel", (14 jr.), 8 uur; Ste delijk Museum: Schilderijententoon stelling Constantin Guys, 10—17 uur. GOES. Vandaag Grand: ,,Een circus vluchtte", (14 jr.), 8 uur. VEERE. Vandaag Schotse Huizen: Herdenkings tentoonstelling M Góth, 10—12.30 en 13.3017 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen- expositie „NederlandWaterland". GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstelling Oostaziatische Kunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2