LEZERS SCHRIJVEN Muggebeten OPNIEUW UITVOERIG DEBAT OVER CENTRALE DIENST WALCHEREN ZEEUWSE TENTOONSTELLING REIST NAAR FOLKESTONE Mijn baby is vier maanden... PRETTIGE EINDMIDDAG OP CHR. SCHOOL TE DOMBURG DÉBRAIIIME UIT BB AETHER VRIJDAG 30 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD TERNEUZEN Besloten werd in beroep te gaan tegen besluit van Ged. Staten Na een zeer langdurige discussie besloot de Terneuzense gemeenteraad in zijn Donderdagavond gehouden vergadering met 11 tegen 4 stemmen (RK en wethouder J. den Hamer AR) tot het instellen van een beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland om géén goedkeuring te hechten aan het raadsbesluit van 26 November 1953 tot opzegging van de gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Viaanderen. Een voorstel van de meerderheid van het college van B. en W. om zich bij de beslissing van Ged. Staten neer te leggen was te voren met dezelfde stemmenverhouding verworpen. Verder zal het aan het initiatief van B. en W. worden overgelaten om een com missie in te stellen, welke bü een eventuele reorganisatie vap de bestaande centrale dienst, middelen zal trachten te vinden om aan de bezwaren van de gemeente Terneuzen tegemoet te komen. De memorie van toelichting voor het beroep zal later wórden ingediend. De heer S. W. Henry (PvdA) open de de discussies, waarbij hij een toe lichting gaf op het adres aan de Kroon, dat mede namens de heren J. A. de Feijter (CH) en M. van Lan- gevelde (AR) en N. J. C. Lam- brechtsen van Ritthem (V.V.D.) ter behandeling aan de raad was voorge legd. De heer Henry toonde zich daarbij verbaasd over de wijze, waar op Ged. Staten zich van deze zaak hebben afgemaakt. Hij vroeg zich af wat dit college er toe heeft bewo gen om deze aangelegenheid zo lang onder zich te houden. Spreker acht te een eigen dienst voor Terneuzen, evenals die in Middelburg, Vlissin- gen en Goes bestaat, zeker verant woord. Hij zou het waarderen indien voor de behandeling van het beroep in de Raad van Staat een jurist als temachtigde werd aangewezen, om- at men anders de eigenaardige fi guur te zien zou krijgen, dat de voorzitter van het bestuur der Cen trale Dienst voor de gemeente zou moeten optreden. De heer De Feijter wenste eveneens in beroep te gaan, doch de heren Camps en Weterings (RK) bleken voorstanders van een reorganisatie van de Centrale Dienst. Wethouder Den Hamer meende, dat uittreding mede in verband met de financiële consequenties niet in het belang van de gemeente zou zijn. De heer Van Lange velde (AR) wenste zonder meer in beroep te gaan en toonde zich voorstander van een eigen dienst. De voorzitter, mr P. H. W. F. Telle- gen, wees er op, dat ook by andere centrale diensten moeilijkheden be staan en dat door Ged. Staten een commissie werd ingesteld om deze zaken te onderzoeken. De motivering van het beroep kon hy niet bewonde ren en hy beval de raad aan thans in beroep te gaan, later een memorie van toelichting in te dienen en daarna te trachten een oplossing te vinden om door reorganisatie van de centra le dienst aan de verlangens van de gemeente tegemoet te komen. In de ze zin werd tenslotte besloten. Een voorstel van B. en W. tot het verlenen van subsidie ten bedrage van 650 aan de Classicale commis sie voor kerkelijke gezinszorg in Oost Zeeuwsch-Viaanderen der Ned. Herv. Kerk had eveneens een lang durige bespreking tot gevolg. De classicale commissie had 1000 ge vraagd. maar aangezien het college de kosten van een auto, welke door een maatschappelijk werkster wordt gebruikt, niet noodzakelijk achtte, wilde het de subsidie op 650 zien vastgesteld. Bovendien stelden B. en W. voor dat maandelijks een werk- staat zou moeten worden overlegd, aangevende de namen van personen of gezinnen, waarmede de maat schappelijk werkster bemoeiing had gehad. Met dit laatste bleken ver scheidene raadsleden het echter niet eens te zijri. Tenslotte werd met 12 tegen 3 stemmen besloten om toch 1000 toe te kennen en de voorwaarde ten aanzien van de werkstaat te ver zachten. 54 Belgische oud-strijders waren gast van Walcheren Ontvangst in Middelburgs stadhuis Woensdag en Donderdag vertoefde een gezelschap van 54 invalide Bel gische oud-strijders uit beide wereld oorlogen in Zeeland. De eerste dag was Vlissingen zoals gemeld hun doel. Donderdagmorgen werden de veteranen, grotendeels vergezeld van hun echtgenoten, officieel ont vangen in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. De waarne mend burgemeester, wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Schorer. sprak een begroetingswoord. Jhr. Schorer zei verheugd te zijn, dat de oud-strijders, die vaak op reis gaan, thans met Zeeland kennis kwamen maken. Hy vertelde voorts iets over de geschiedenis van het stadhuis, over de brand en over het herstel. De voorzitter van de afdeling Charleroi van de oud-strijdersbond, de heer Van den Bosch, beantwoord de deze toespraak met enkele harte lijke woorden, waarin hrj o.a. het doel van de bond uiteenzette. Daar op volgde een bezichtiging van het gothische gebouw. Men verenigde zich 's middags in het Nederlands Koffiehuis aan het diner. Aangezeten werd van Zeeuw se zijde o.a. door jhr. Schorer en zijn echtgenote, mr. J A. Dumon Tak. voorzitter van de Middelburgse V.V.V. en de heer M. J. van Hyfte van de Vlissingse V.V.V. Tijdens de maaltijd wei-den over en weer vriendelijke woorden gesproken en werd een toast op H. M. de Ko ningin uitgebracht. Later op de middag zijn de Belgi sche gasten over Roosendaal naar Charleroi en omgeving teruggereisd. Middelburg Zestig jaar organist De heer C. Louwerse te Middelburj die Woensdag 28 Juli jl. 80 jaar wer( was op die datum tevens gedurende zestig jaar als tweede organist van de Hervormde gemeente van Middel burg werkzaam. In verband met dit feit werd hij door de leden van het ministerie van predikanten hartelijk gelukgewenst en werd hem een bloemstuk aange boden, terwijl Kerkvoogden de jubi laris een enveloppe met inhoud over handigden. Vlissingen Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 21 tot 28 Juli 1954 de volgende voorwerpen als gevon- n zijn aangegeven: Enige kinderportemonnaie's, oor bel, portefeuille met -inhoud, 1 paar kinderschoen tjes, 1 paar groene handschoenen, alpinomuts, fototoe stel, diverse sleutels, kindertasje, regenjas, dop van een benzinetank, kinderzakdoek, een damesrijwiel, gryze capuchon, enige armbanden, OPENING OP 21 AUGUSTUS In kader van sportuitwisseling ïvïiddelburg-FoIkestone Reeds in Mei j.l. konden wij mel den, dat er kans bestond, dat een groot deel van de werken, die op de Provinciale Zeeuwse Tentoonstelling van Beeldende Kunsten in het Mid delburgse „Kunstmuseum" waren ge- exposeerd, in het kader van de sport uitwisseling Middelburg-Folkestone naar deze Engelse badplaats zouden gaan. Het staat thans vrijwel vast, dat deze culturele uitwisseling zal door gaan. Ook het merendeel van de in zendingen voor de Stadsprys Middel- Nederlands lerares voert bomenactie in de V.S. Marianne F. Baumbach, een lera res aan het Ymca-instituut te Pitts burgh, die een diepe liefde koestert voor haar geboorteland Nederland, is een actie begonnen welke ten doel heeft bomen aan te kopen voor de Zeeuwse eilanden. Zij. is reeds vorig jaar herfst met inzamelingsactie begonnen, na- ,ziJ gehoord had dat meer dan 2 milhoen bomen door het zoute zee water weggespoeld of in hun groei vermeld waren. De lerares wil bin nenkort reeds duizenden bomen en heesters naar Nederland zenden. Borgstellingsfonds voor de Landbouw In hotel „Centraal" te Goes hield Donderdag ir. van Buuren van het Rijkslandbouwconsulentschap in N. Brabant een inleiding over liet Borg stellingsfonds voor de Landbouw. Zijn gehoor bestond voornamèlijk uit kassiers en bestuursleden van Boerenleenbanken op Zuid- en Noord- Beveland. Voorts waren o.m. aanwe zig ir. J. Bos van de Z.L.M., drs. J. J. Knibbe van de C.B.T.B. en verte genwoordigers van de Landbouw- voorlichtingsdienst. Ir. Van Buuren zette uiteen, wat het Borgstellingsfonds voor de Land bouw kan betekenen. In Zeeland is het fonds nog betrekkelijk onbekend, maar in andere delen van ons land wint het steeds meer terrein, met na me in Noord-Brabant, Vooral voor hen, die veel schade hebben geleden tengevolge van de ramp en de zware hagelval, kan het fonds de landbou wers in de ontstane credietmoeilijk- heden de helpende hand bieden. burg Beeldende Kunst, die eveneens in het „Kunstmuseum" geëxposeerd zyn geweest, zal naar Engeland wor den getransporteerd. De meeste Zeeuwse kunstenaars, die aan de provinciale „salon" hebben deelgenomen, zyn bereid gevonden hun werken beschikbaar te stellen voor de reis naar het verblijf in het Verenigd Koninkryk. Medio Augustus zal het transport geschieden. De expositieruimte is ge vonden in één der zalen van he* ge bouw van de openbare leeszaal en bi bliotheek te Folkestone, die regelma tig voor dit doel wordt gebruikt. De directeur van deze instelling zal de expositie inrichten. De openingsplechtigheid zal worden verricht op Zaterdag 21 Augustus a.s. des middags. Uiteraard zullen de meeste sportlieden, die de voorgaande dag arriveren, daarbij aanwezir zijn; er is die middag geen sport. Voorts wordt de plechtigheid bijgewoond door een vertegenwoordiger van het provinciaal bestuur van Zeeland en door de burgemeesters van Folke stone en Middelburg. Wie de exposi tie zal openen is nog niet bekend. Men heeft daartoe de Nederlandse ambassade in Londen aangezocht een vertegenwoordiger te zenden. De ope ning zal vermoedelijk ooit door de Nederlandse radio worden verslagen. In Folkestone is een bloemperk van 55x40 meter op een plein aangelegd, waarin o.a. de wapens van Middel burg en Zeeland zyn verwerkt. diverse handschoenen, dasspeld, damestas met inhoud, bank- er muntbiljet, 2 contactsleutels, groe ne bril, dolkmes en schede, 2 bor relglaasjes, bril in étui, vuilnisem mer nummer 1172, biljet van 50 Belgisohe Francs, rood bruine por- temonnaie, blauw kinderpetje, di verse sleutels, gouden ring. dames- ring zonder steen, boodschappen tas. Serooskerke (W.) E.H.B.O.-examens. Dezer dagen nam de heer C. F. Frumau, arts uit Middelburg, te Serooskerke (W.) het examen af in het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Alle 15 cursisten slaagden; hun namen zijn: de da mes A. Christiaanse, J. Dronkers, J. Houterman, S. Louws, M. Melis, S. Olree, M. Polderman, L. Polder man. J. Quakkelaar, N. Versluys, M. WagenaarWagenaar, J. Won- dergem en de heren W. Koops, C, Huijssoon en W. Melse. De cursus werd georganiseerd door de afdeling Serooskerke van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor EHBO. De leiding was in handen van dr. Reijnders-Schilt, die. wat het practisch gedeelte be treft. door de heer A. C. Schipper werd geassisteerd. Meliskerke Schietwedstrijd Te Meliskerke werd een schietwed strijd gehouden tussen de schietver enigingen van Middelburg en Melis kerke. In een spannende wedstryd won Middelburg met 5049 punten te gen 4951 punten. Daar de Middelbur gers de beker vorig jaar ook reeds veroverden, kwam aeze nu defini tief in het bezit van de hoofdstede lingen. Grijpskerke Collecten. Ten bate van het comité „Rijtoer ouden van dagen" werd te Grijpsker ke 464,50 gecollecteerd. ZUID-BEVELAND Chr. Plattelandsvrouwen vergaderden te Goes De Noord- en Zuid-Bevelandse af delingen van de Chr. Plattelandsvrou. wenbond kwamen Woensdag te Goes in vergadering bijeen onder voorzit terschap van mevr. P. C. op 't Hoff- Frederiksen. De presidente deed en kele mededelingen, o.m. over de a.s. contactdag te Amersfoort op 30 Sep tember a.s. en bracht verslag uit over de Nationale Bondsdag te Alphen a.d. Rijn. Voor de pauze was er verder een corsettenshow. Na de pauze hield mej. A. M. Bou- deling, directrice van de Chr. Land- bouwhuishoudschool te Middelburg 'n lezing over het landbouwhuishoud- onderwijs. Tevens liet zy hierbjj een pagandistisch geluid noren, want steeds heeft deze tak van onder wijs te kampen met een tekort aan leerkrachten. Goed voorbeeld doet goed volgen Daar In dc week van 27 Juni on- kruidbestrhdihg is toegepast op de wegen in de Zuidwatering, wil ik de opmerking maken, dat ze dit net zo goed hadaen kunnen laten en dat het weggegooid geld is, omdat het toch nooit iets uithaalt wanneer dit zo oppervlakkig geschiedt. Er wordt een beetje vóór langs de beplanting gespoten en meer schade aan gras en beplanting toegebracht dan on kruid vernield. Achter de beplanting staan de de meeste distels; hier wordt niet naar omgekeken, als het van de wegkant op het eerste gezicht maar schoon Is. Wanneer iemand zich van de waar heid van dit stukje wil overtuigen, kan hH die overal vinden, maar voor namelijk in de Donkere weg en in en achter de beplanting op de hoek Scliroeweg-Reigersweg; hier is nog nooit iets aan gedaan. .(Prachtige voorbeelden: in bloei en reeds zaad- gevend). Het lykt mjj ook „voortref felijk" te moeten zijn voor de land bouwers met hier aan grenzende per celen bouw- en of weiland. Is het ook nog geen taak van de Hermandad om hier op te letten? Maar het is na> rlHk Mi tuurlhk gebied van de herverkave ling. Met dank voor de plaatsruimte, Souburg A. VAN EENENNAAM Abeelseweg Oost 2 Hond aan lijn (VI) Met belangstelling lees ik steeds „Hond aan de lijn"^ uit Vlissingen. Ik vind het in één woord onzin. Ie mand, die op zijn hond gesteld is, laat het dier niet los lopen in een drukke straat. En wat de schade aan plantsoenen aan gaat, dat loopt wel los. Ik zelf bezit een mooie tum en daar huizen hele dagen vijf honden in volle vrijheid. Het lijkt my zo iets als: ik heb een hekel aan honden en daarom weg er mee. Middelburg. C. Joziasse, RAAD SCHOONDIJKE Overeenstemming over raadhuisbouw In de zitting van de gemeenteraad van Sclioondyke, die Donderdagavond werd gehouden onder voorzitterschap van burgemeester F. A. van Rose- velt, werd overeenstemming bereikt over de bouw van het nieuwe raad huis. Na afloop van de besloten zitting, waarin dit onderwerp werd bespro ken, deelde de voorzitter mede, dat aan acht aannemers een uitnodiging zal worden gezonden om in te schrij ven, waarna op 18 Augustus de aan besteding zal volgen. Ook ten aan zien van de bouw van de Geref. Kerk werd overeenstemming bereikt. Deze zal nu worden gebouwd op het ach terterrein van de oorspronkelijk aan het kerkbestuur toebehorende grond, terwyl het terrein vóór de kerk ei- gendom van de gemeente zal worden verband hiermede werd besloten tot verandering van het herbouwplan. Bedrog Bij de gemeentepolitie te Terneu zen werd door enige inwoners aan gifte gedaan van bedrog. Zij hadden op de markt vlekkenwater gekocht tegen een prijs van 1 per flesje. By demonstratie bleek het vlekkenwater, dat de naam „plastic" droeg, goed te voldoen, doch thuisgekomen bemerk te men dat met de inhoud van het flesje, vermoedelijk water, geen en kele vlek te verwijderen was. Zij die dergelyke flesjes hebben gekocht, kunnen zich tot de gemeentepolitie wenden, waar de inhoud zal worden gecontroleerd. Waar zijn onze schepen Annenkerk p. 28 Ouessant n. Duinkerken. Blitar 27 te Tanga. Caltex Utrecht p. 28 Finisterre n. R'dam. Leopoldskerk 28 te Suez. Sibajak 28 540 m. O. ten Z. 1-% graadska naal n. Aden. Stad Haarlem 28 v. Kirkenes n Rotterdam Woensdrecht 29 te Balikpapan. Zuiderkruis 28 340 m. N.O. St. Helena n. Kaapstad. Alchiba 26 te Bahia. Annenkerk 29 te Duinkerken. Bacchus 28 v. Amsterdam n Hamburg. Blitar 29 te Mombas. Celebes p. 29 Finisterre n. Amsterdam. Groote Kerk 29 te Antwerpen. Meiiskerk SO1 te Penang. Akkrumdijk 28 v. Brownsville n. Gal veston. Aldabi 38 140 m. Z. Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Alnati 28 v. Buenos Aires n. Montevideo. Amerskerk 29 v. Adelaide n. Aden. Arendskerk 28 v. Suez naar Djibouti. Axeldijk 29 te Rio de Janeiro. Johan van Oldenbarnevelt 28 510 m. O. Kp. Race n. Quebec. Lissekerk p. 28 Gibraltar n. Pt. Said. Overijse) 28 te New Orleans. Prins Willem van Oranje p 28 Sclllys n. Antwerpen. Rijndam 28 v. New York n. Southampton. Marktberichten VEILING GOES. 29 Juli. Export- en Industrieveiling: Yellow Transparant A 71; BC 44,70; I grof 56; I 38.80—40,80; n 19,50—23,10; Ooms- kinderenpeer I 3947; n 24—30; Duitse Zure fabr. 71,50; Dubb. Princessebonen A I 77; A n 74,50; afw. 61. Verpakt fruit: Yellow Transparant A 63; B 59; C 44. Gewone veiling: Yellow Transparant keuken 20—29; fabr. 6—23; Klerken B 97; C 2748; Druiven 210; Kruisbessen II 41; afw. 818; Frambozen 140149; Oranje- pruimen I 32—42 II 28—38; fabr. 15; Tol lenaars I 22—26; II 18; Earley Laxton I 78—109; H 41—52; grof 42—78; fabr. 25—49. VELING KRABBENDIJKE. 29 Juli, Exportveiling: Yellow Transpa rant A 74.90; B 61—71; BC 45.30—48,90: C 33,40—33,45; hulsh. grof 62,80; huish. I fijn 38,40. Gewone veiling: Yellow Transparant 3 -39; Beauty of Bath 56; Earley Laxton 2675; Bramen 63; Dubb. Princessebonen 65,70—67,20. VISMIJN VEERE. 29 Juli. Aangevoerd: 1010 kg export garnalen 1,96—3,43; 117 kg schar 51—55; 135 kg bot 26—83; 168 kg schol 41—45; 157 kg tong (middel) 1.40—3,71; 41 kg rog 28—38; 2 kg visiever 3,98; 2 kg kreeft 7,05—15,48 4 kg paling 1,64—3.00; 14 kg poon 2034. Iedere dag doe ik met Castella Pa rels de was van mijn vier maanden oude baby. Zonder dat ik er enig werk aan heb, komen alle luiers brandschoon en spierwit uit het sop. Het is geweldig! Niets te doen, oiet te boenen, niets! Iedere keer denk ik: dat goed krijg ik zomaar niet wit, en iedere keer weer dezelfde ver rassing. Trouwens: komt U ook mijn bonte was maar eens zien! Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zyn over de snelle en fantastische re sultaten die zy bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tyd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verruk kelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: ln paniek vluchten de vuil ste vlekken. Eén maal spoelen is ge noeg. Door de veel kortere behande ling gaat. het goed veel langer mee; hier is nu eindelijk eens een 100% vei lig wasmiddel. U üliegt nu door .de was heen! En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en d» zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huls! .Scheldestroom' uit Breskens fraaie tweede. Nu de laatste wedstrijden voor de Zeeuwse Zwemcompetitie wer den gehouden, luidt de eindstand: 1. Luctor 5500.4 pnt.; 2. Schelde- stroom 6240 pnt.; 3. Zeehond 6258.5 pnt.; 4. SZV 6658,6 pnt.; 5. Bruin vis 6682,5 pnt.; 6. Schelde en 't Vrije 7029,7. Uit de standenlrjst blykt. dat Luctor met kop en schouders bo ven de andere ploegen uitsteekt. Scheldestroom uit Breskens lever de een zeer verdienstelijke presta tie door clubs als Zeehond en Bruinvis met ruim verschil achter zich te laten. Vooral van de Sasse- naren valt ons de vijfde plaats te- WANDELSPORT Nachtwandeltocht „Medio" gaat niet door Naar wij vernemen, zal de traditio nele nachtwandeltocht over een af stand van 50 km door Walcheren, die van Zaterdag op Zondag door het Middelburgse „Medioburgum" zou werden georganiseerd, geen doorgang L Hef n||m :gani onvoldoende geacht; er kwamen nog vinden. wordt door de organisatoren aantal inschrijvingen ren namelijk slechts 10 aanmeldingen binnen. Te vens speelt het weer een rol. De on standvastigheid daarvan mede, heeft dit besluit doen vallen. ATHLETIEK Zeeuwse kampioenschappen a.s. weekend in Middelburg De Middelburgse athletiekveren. E. M.M. organiseert a.s. weekend de Zeeuwse kampioenschappen. De titel- wedstryden zullen gehouden wor den op de gemeentelijke sportterrei nen in de Zeeuwse hoofdstad. De wed strijden worden in tegenstelling tot vorige malen in één keer op twee opeenvolgende dagen afgewerkt. Er werden tot dusver reeds 75 in schrijvingen genoteerd. Onder de deelneemsters en deelnemers bevin den zich alle Zeeuwse cracks op dit gebied. Wat de verenigingen betreft, is er deelneming van Marathon Vlissingen en Schoondijke, Honte- nisse, Huist, De Zeeuwen en EMM zelf. De wedstryden vangen Zaterda: om 15 uur aan en Zondag om 14.3 uur. VEILING KAPELLE. 29 Juli. Industrie- en exportveiling: Duitse Zure afw. 75,10; Zure Morellen A en B zonder steel 81,10: C 70; Dubb. Princessebonen I 74,80; II 72,70; afw. 40; Gewone veiling: Yellow Transparant A 63.10—67,10; BC 37.50—48,10; I grof 46—54; I fijn 30—39; keuken 17—29; fabr. 9—21; val 311; Oo/nskinderenpeer A 69; B 48 —57; I 36—53; II 22—27; keuken 26—37; fabr. 1620; Kersen: Klerken 65107; Krieken 4064; Zure Morellen 94; Hedel- finger 95—HO; Vleeskersen 5559; Fram bozen: Malling Promise 110247; Pruissen 110218; Horr.et 90178; Bramen 128 197; Pruimen: Earley Laxton 23—99; On tario 72123; Oranjepruimen 1954; Tol lenaars 1017; Occulanen 5—13; Rijpe Kruisbessen 13—24; Rode bessen 90: Zw. bessen 60. VEILING SCHERPENISSE. 29 Juli. Aardappelen: Bintjes gewone 910,03; bonken 10,70; Doré gewone 12,65. Aanvoer 5 ton. GROET VAN DE „LLOYD" Geschenken van de „Sibajak". Het was voor de leerlingen van de hoogste klasse der Chr. school voor L.O. „Rehoboth" te Domburg Don derdag een prettige dag. Niet alleen was er een eind gekomen aan hun *--?re „schooltijdperk", maar ook gen zy prettig bezoek. Een aantal tgenoten van opvarenden van de „Sibajak", het adoptieschip van de school, was nameljjk naar Domburg getogen om de „penvrienden" en „penvriendinnen" van hun wederhelf ten by het verlaten van de school iets mede te geven. Het is reeds enige tijd geleden, dat de Domburgse school dit schip adop teerde; steeds bestond er tussen leer lingen en schepelingen een nauw con tact. Zo zijn de Domburgertjes in Rotterdam op bezoek geweest. Van dit bezoek werd deze middag een film vertoond. De „Sibajak" is thans ergens op de Indische Oceaan; zodoende konden de „Sibajakkers" niet naar de Wal- cherse badplaats komen. Er werd op gevonden, dat de dames maar moes ten gaan; zij werden o.a. vergezeld door de heer C. Knijff, de perschef van de „Rotterdamse Uoyd", de maatschappij, die het schip in eigen dom heeft, Popelend van ongeduld en ver wachting zijn de thans ex-hoogste klassers 's middags naar school ge gaan. De verwachtingen werden niet beschaamd, want voor ieder van hen was er een fraaie kleine wereldatlas. De dames reikten de atlassen uit: Gillis Marasnus en Jan Provoost smaakten 't genoegen him geschenk te mogen ontvangen van de echtge noten der opvarenden, waarmede zij correspondeerden. Het waren resp. mevrouw Smit, wier man le stuur man op de „Sibajak" is en mevrouw Grauenkamp, wier echtgenoot op het schip de functie van le electricien bekleedt. Het schoolbestuur kreeg een sche- penboek, terwijl een dergelijk boek ook kwam voor de bibliotheek. Ook de leerkrachten werden niet vergeten; het schoolhoofd, de heer Jellema, en het verdere onderwijzend personeel ontvingen een herinnering aan deze middag. Niet krabben, dat veroorzaakt J infecties! Geen jeuk en geen J| êf zwelling bij snel gebruik van f het beroemde huidgeneesmiddel ALLEEN ECHT MET HET &AYERKRUIS ZATERDAG 31 JULI. HILVERSUM 1 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw 9.00 Gym. voor de vrouw. 9J0 Gram. (Om 9.35 Wa- terst.) VPRO: 10.00 ..Tijdelijk uitgescha keld", caus 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven. 11.40 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 1223 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 1320 Ha- waiianmuz 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gr. 1425 Fries programma 14.50 Dansmuz. 15.15 Kamerork. 16,00 Gevar progr. 16.43 Topsongs. 17.15 RadioweekjournaaL 17.43 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de France. 18.30 Gram. 18.40 Regerings- uitz.: Atlantisch allerlei. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 1920 ..Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek „Handelingen", caus. 1925 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws 20.05 Gram 20.00 Dansmuz. 20.50 Tour de France. 21.00 Cabaret. 21.43 Socialistisch com- 22.00 Politie-KapeL 22.30 „Kogels bij het dessert", hoorspel, 23.00 Nws 23.15 Verst v. h. 39ste We reld Esperanto-Congres te Haarlem. 2320 —24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m 1007 Re/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit., kal. 8.00 Nws.- en weerber 8.15 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 1145 Gram. 12.00 Angelus. 1220 Gr. 12.30 Land- en tuinb. meded 1223 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 1320 Am us. muz. 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr 14.10 Gram. 14.40 Zangvereni ging. 15.00 Kron. v. Letteren en kunsten. 15.40 Lichte muz 16.00 Gram. 16.30 JDe Schoonheid van bet Gregoriaans". 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Idem 18.15 Journ. weekoverz 18.25 Lichte muz. 18.45 Bui- tenl. corr. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 1920 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.30 „Lichtba ken", caus. 20.50 Gram 21.00 Koorzang. 2125 Lichte muz. 2120 Act 22.00 Gram. 22.30 „Ziedaar Uw moeder fclankb Daar na: Avondgebed en lit. kal 23X0 Nws. in Esperanto. 232524.00 Gram. Examens De heer C. J. Kok uit Krabbendijke, momenteel onderwijzer te Breda, be haalde de hoofdacte B. Mej. A. J. Ollebek, onderwijzer es aan de Herv. school te Terneu zen, slaagde te Rotterdam voor 't examen Hoofdacte B. Amsterdamse wisselmarkt AMSTERDAM, 23 Juli. Londen contant 10.62—10-63, New York contant 3.78%—3.78%, Parijs con tant 1.0790—1.0810, Brussel contant 7.587.59, Frankfurt contant 90.61 —90.71, Zilrich contant 87.05-87.15. Stockholm contant 73.11—7321. Ko penhagen contant 54.74—54.84, Oslo contant 53.0453.14, Braz. dollar contant 379%—380%. Argentijnse verrekeningsdollar contant 322% 3.83%, Japanse verrekeningsdol lar contant 3.79%—380%. 31 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.AP. U.+NJkJ». U.N.A.P. 2.51 2.09 15.03 1.98 9.08 1.93 3.19 228 15.34 2.17 9.32 2.33 3.59 2.3? 16.12 2.21 10.13 2.29 4.24 1.54 16.38 1.40 9.38 L51 4.35 1.82 16.53 1.67 10.07 1.73 U.—N.AJ». 21.38 2.23 22.02 2.43 22.43 2.59 22.15 1.81 22.32 2.05

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3