Wie ben ik? plélulfe vanlüHe/ DE MOEILIJKE WEG Regionaal Jean Dotto won na solovlucht in Aix-les Bains ssv IIF0RD ILFORD 's werelds beste rolfilm TOUR" WAS REEDS VOOR DE ALPEN-ETAPPES BESLIST WIND EN REGEN OP TWEEDE DAG VAN VIERDAAGSE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 29 JULI 1954 BERGETAPPE MET GALIBIER De klassementen De 19e etappe van de Ronde van Frankrijk, van Briancon naar Aix-les- Bains over 221 kilometer, is in een over winning van Dotto, Frankrijk Zuid-Oost, geëindigd. Hij noteerde 7 uur 19 min. 20 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Ruiz, Spanje, 7.23.15 3. Alomar, Spanje, 7.27.19 4. Kubler, Zwitserland, 7.27.22 5. Ockers, België, z. t. 6. Vitetta. Frankrijk Z.O., z. t. 7. Mallejac. Frankrijk West, z. t. 8. Lauredi, Frankrijk, z. t. 9. Bergaud, Frankrijk Z.-W., z. t. 10. Schaer, Zwitserland, z. t. 11. ex aequo: een grote groep, waarin Rolland, Frankrijk, Clerici. Zwitser land, Forestier, Frankrijk, Bobet, Frankrijk, Apo Lazarides, Frankrijk Z.-O-, Bauvün, Frankrijk N.-O. .C., en onze landgenoten Nolten en Voor- tlng. Allen dezelfde tijd als Kubler. 31. Van Est, Nederland, 7.33.00 37. Van Breenen, Nederland, 7.38.11 40. Wagtmans, Nederland, 7.42.34 44. Faanhof, Nederland, 7.44.53 De Nederlander Suykerbuyck was bij het sluiten van de contróle te Aix-les- Bains nog niet binnen. Hij werd 73e, laatste dus, in 8.10.52. Na deze etappe luidt het algemeen klassement: 1. Bobet. Frankrijk, 115.26.32 2. Kubler, Zwitserland, 115.39.21 3. Dotto, Frankrijk Z.-O.. 115.43.54 4. Schaer. Zwitserland, 115.44.18 5. Mallejac, Frankrijk West. 115.49.47 6. Ockers, België. 115.55.19 7. Bergaud, Frankrijk Z.-W., 115.57.15 8. Vitetta, Frankrijk Z.-O., 115.58.31 9. Lauredi, Frankrijk, 115.59.08 10. Bauvin, Frankrijk N.-O.. C-, 116.01.05 11. Brankart, België, 116.04.30 12. Apo Lazarides. Fr. Z.-O., 116.12.33 13. Noltcn, Nederland, 116.12.34 14. Clerici, Zwitserland, 116.15.31 15. De Mulder. België, 116.24.11 16. Voorting, Nederland, 116.25.06 17. Wactmans, Nederland, 116.26.29 18. Rolland, Frankrijk, 116.26.50 19. Ruiz. Spanje. 116.27.23 20. Van Est, Nederland, 116.28.12 21. Van Breenen, Nederland. 116.31.10 45. Faanhof, Nederland, 117.57.05 63. Suykerbuyck, Nederland, 118.56.57 Het ploegenklassement van de 19e etappe luidt: 1. Frankrijk Z.-O., 22.13.04 2. Spanje, 22.17.26 3. ex aequo: Zwitserland, Frankrijk en België, 22.22 06 6. Nederland, 22.27.44 Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Zwitserland, 346.33.48 2. Frankrijk, 346.47.20 3. België, 347.02.50 4. Nederland, 347.10.41 5. Frankrijk Zuid-Oost, 347.25.35 6. Spanje, 348.23.13 Het staat vast dat Bahamontes het berg- klassement heeft gewonnen. Dit luidt: 1. Bahamontes, Spanje, 86 pnt. 2. Bobet, Frankrijk, 49 pnt. 3. Van Genechten, België, 41 pnt. 4. Dotto, Frankrijk Z.-O., 33 pnt. 5. Le Guilly, lie de France, 31 pnt. 6. Kubler, Zwitserland, 30 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar Dotto, de winnaar van de etappe. Nederlanders - behalve Voorting en Nolten - liepen grote achterstand op (Vari een speciale A.N.P.-verslaggever.) Do 26-jarige Jean Dotto van de Franse Zuid-Oostploeg heeft de berg- étappe van Briancon naar Aix-les-Bains op z(jn naam gebracht. Door deze prestatie werkte Dotto zich op naar de derde plaats. Zjjn prestatie kan als volgt worden samengevat: H(j was na Bahamontes met 20 secon den achterstand over de Galibier gegaan, met 2565 meter de hoogste col van de Tour. By de afdaling brak Bahamontes een pedaal, waarop Dotto hem voorby ging en alleen bleef tot aan de finish te Aix-les-Bains. Daar arriveerde hij met 4 minuten voorsprong op Bernardo Ruiz, de enige man die een ernstige tegenaanval had ingezet en met 8 minuten voorsprong op het peloton met Kubler, Bobet, Mallejac, Voorting, Nolten en nog een aantal anderen. Zowel de zege van Dotto als de tweede plaats van Ber nardo Ruiz, die ook vele tientallen kilometers alleen had gereden, moch ten dus volkomen verdiend heten. Deze 19e étappe was, wat de verde ling der moeilijkheden betrof, het te genovergestelde van de voorafgaan de. Ditmaal moest de voornaamste hindernis de Galibier al zeer kort na de start overwonnen worden. Pas later kwamen drie andere cols, waar van een zeer venijnige, de Marocaz, 78 kilometer van het beginpunt. Overigens heeft de Galibier, be rucht uit de vooroorlogse jaren, zijn verschrikkingen verloren sinds de weg, die naar de col leidt, verbreed en van een prachtig wegdek is voor zien. De bestijging bracht dan ook geen grote splitsingen teweeg. Tot 't hoogste punt van de Lautaret, die de aanloop is tot de Galibier, bleef het peloton gegroepeerd rijden. De stoet renners bewoog zich lang zaam over de windingen naar het ter ras aan de voet van de col. Daar be- f on de eigenlijke klim van 7 kilome- er naar de Galibier. Vertraging Op een minuut of tien over elf, met byna een kwartier vertraging op het tijdschema, ging Bahamontes als eer ste over de pas. Hij werd op 20 se conden gevolgd door Dotto en Mi- rando, op 52 seconden door Van Ge nechten en op 1 min. 2 seconden door Ruiz. Daarna passeerden in volgorde Varnajo op 1.17, Le Guilly op 1.45 en Bobet, Kubler en Lazari des eveneens op 1.45. Teisseire kwam als elfde door, Nolten als twaalfde en Van Breenen als dertiende, alle drie op 1 min. 53 sec. Van Est en Suy kerbuyck volgden enkele seconden la ter, Voorting had 2% minuut achter stand op Bahamontes en Faanhof 3% minuut. De Nederlanders waren dus niet slecht geplaatst op deze col. De te genslag begon echter onmiddeliyk by de afdaling. Een kilometer beneden de top kreeg Suykerbuyck een lekke voorband, waardoor hy een lelijke buiteling maakte en een schaafwond aan zyn schouder opliep. Hij kreeg spoedig een ander wiel en zette de rit voort. Een halve kilometer ver der stonden Wagtmans en Faanhof aan de kant, eveneens met lekke voorbanden. Kees Pellenaars en Joos- sen met zijn volgwagentje waren er onmiddellijk bij, maar er ging toch tyd verloren. Wim van Est kreeg op zijn beurt bandenpech en nog voordat St. Tean bereikt was, moest ook Van Bree nen afstappen omdat zijn voorband van de velg was gelopen. Hij klaagde tevens over de blokjes van zijn voor- rem die totaal waren versleten. Hij stapte echter weer op en ging achter het peloton aan. De gehele Nederlandse ploeg, behal ve Nolten en Voorting die in net gro te peloton reden en zich daar konden handhaven, had dus bandenpech ge had op dit eerste stuk. Bij St. Jean de Maurienne hadden Van Est en Van Breenen anderhalve minuut ver traging op het peloton. Faanhof en Wagtmans 2 minuten, en Suyker buyck meer dan 5 minuten. Tien ki lometer verder, ergens in het dal van de snelstromende Are, 90 kilometer van de start, kregen zij allen aan sluiting behalve Suykerbuyck. Jean Dotto ging toen alleen aan net hoofd met 3% minuut voorsprong op de hoofdgroep. Moeilijk klimmen De col van de Marocaz een klim van 10 kilometer over een akelig 1) GETROUWE COPY VAN „GIRO" De prijzen zijn reeds verdeeld (Van een speciale A.N.P.-verslaggever.) De heer Ambrosini heeft weinig ge luk gehad met de ronde van Italië van dit jaar. Dat lag niet aan hem, want hy heeft getracht de Giro zo interessant mogelijk te maken en had daarom enkele nieuwigheidjes in zijn evenement ingelast. In tegenstelling met vorige jaren werd er zo fel gestreden, dat de Giro reeds voor de Dolomieten en de étappe over de Bernina beslist was. De heren Coppi en Magni hebben er daarna een spel letje van gemaakt, waardoor de Bernina-étappe in plaats van felle strijd een schandaal opleverde, waarvan de gevolgen nog steeds waarneembaar zyn. De heer Goddet heeft evenmin geluk met zyn Tour de France. Dat ligt voor een deel, niet aan hem. Hy heeft immers getracht de Ronde tot aan de Alpen-étappes zo belangwekkend mogelijk te maken en met toepassing van dezelfde formule van verleden jaar is hy daarin vol komen geslaagd. Het gevolg was ech ter, dat de ronde reeds vóór de Alpen-étappes was beslist, omdat Bo bet, overigens zeer gemakkelijk en zonder dat hij er zelf veel moeite voor heeft gedaan, met een dergelijke voorsprong te Grenoble aan de beide Alpen-étappes begon, dat van stryd geen sprake meer was. Geen tegenstanders De Italianen ontbraken op het ap pèl, enkele tegenstanders van for maat zoals Koblet, Wagtmans en Bauvin gaven zich gewonnen, niet omdat zij in het duel met Bobet het onderspit dolven, maar door falen van hen zelf. Men kan veilig aanne men, dat door het gebrek aan tegen standers voor Bobet van stryd in de Alpen-étappes eigenlijk geen sprake is geweest. Een verschil van elf mi nuten tussen Bobet en Faanhof op smal grintweggetje met ontelbare bochten, waarby een hoogteverschil van 700 meter in stofwolken en met soms harde tegenwind overwonnen moest worden bleek veel grotere moeilijkheden mee te brengen dan de bestijging van de Galibier. De voor sprong van Dotto op nummer 2, Ruiz, was hier 6% minuut. Een peloton met Kubler, Bobet, Schaer, Lauredi, Clerici, Voorting, Nolten en Van Est lag ruim 7 minuten achter. Wagt mans en Van Breenen hadden ruim 9 minuten achterstand, altijd nog op Dotto en Faanhof meer dan 10 mi nuten. Ver achter hen ploeterde de dappere Suykerbuyck die de tanden op elkaar zette en van geen opgeven wilde weten. Bij Le Noyer, aan de voet van de Plainpalais, de vierde en laatste col 37 kilometer voor de finish had Dotto 4 minuten voorsprong op Ruiz en 8 minuten op het peloton met Voorting en Nolten. Drie minuten na het pelo ton passeerde Bahamontes, Emilio Rodriguez en een zwoegende Van Est, die zich niet in het gezelschap van de beide Spanjaarden kon hand haven, toen deze het tempo opvoer den. Van de pasovergang van de Plain- fialais naar het 700 meter lager ge- egen Aix-les-Bains, een afstand van 30 kilometer, was het voor de ren ners nog slechts een peuleschilletje. HONDERD UITVALLERS Strijd tegen blaren en plensbuien Ruim honderd wandelaars hebben op de tweede dag van de Vierdaagse te Nijmegen de strijd tegen de bla ren en plensbuien moeten staken. Een abnormaal getal (vorig jaar 66). Er zijn nu nog 10.067 deelnemers over. Het staat na deze moeilijke tweede dag wel vast, dat het streef cijfer van 10.000 „geslaagde" wan delaars aan het eind van de vierde dag niet zal worden bereikt. Tegen een gure Westenwind in moesten de wandelaars Woensdag morgen het land van Maas en Waal in. Pas later op de morgen, toen de zon nu en dan door de wolken brak, werd het milder op het parcours, maar het bleef een risico om langs de weg te gaan rusten. De masseurs te Druten, Bergharen, Wychen en tenslotte te Nymegen hebben het Woensdag waarop de spieren van velen zo stijf als een plank waren, dan ook bijzonder druk gehad. De zwaarste beproevingen wacht ten de wandelaars bij het naderen van Nijmegen. Kort nadat om 1 uur de aanmeldingsbureaux waren geopend viel een hevige regenbui op ae wan delaars neer. Drijfnat sopten zij voort, soms nog de blijmoedigheid vindend voor toepasselijke liederen als „Sing ing in the rain". De zon droogde daarna de blouses en de uniformen, doch de vreugde was van korte duur, want om half vier brak een nog hevi ger bui los. Vlissingse boksers naar Duitsland Zaterdagavond wordt in Dortmund een landenontmoeting gehouden tus sen Duitse en Nederlandse amateur boksers. Beide landenploegen be staan uit 14 boksers. In de Neder landse ploeg zijn ook twee Vlissing se boksers, leden van DOS opgeno men. Het zijn de half zwaargewicht Hans Lubig en" de middengewicht Henk Dik. de Isoard is een belachelijke situatie en in de étappe van gisteren toen Bobet een lekke band kreeg, bleef 't peloton gezapig doorpeddelen en zelfs de Zwitsers probeerden niet van de gelegenheid gebruik te maken om het tempo te versnellen. De Ronde van Frankryk was in Grenoble, voor de aanvang van de Alpen-étappes, reeds beslist: Bobet is winnaar, Kubler behoudt de groene trui, Zwitserland wint het landen- klassement, FTrankryk zal de tweede plaats innemen en Bahamontes wordt eerste in het bergklassement. De prij zen zyn dus al verdeeld, de slag is gevallen, waarom zouden de renners zich dan nog extra inspannen? Al liggen de afspraken er dan niet zo dik bovenop als in de Bernina-étappe van de Giro, in de practyk is het in de Alpen-étappes van de Tour de France op het zelfde neergekomen. Als Dotto niet na de Galibier In zijn eentje was doorgegaan en 190 kilometer alleen had gefietst, een prestatie overigens op zichzelf, dan zou over de étappe van Briangon naar Aix les Bains maar heel weinig te schrijven zijn. Heden ging van ons heen, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN OTTE, op de leeftijd van 65 jaar. yiisslngen: A. OTTE— ROUFFAER. Dordrecht: M. J. M. LOBSTEIJN'- OTTE. Mr. A. J. A. LOBSTEIJN. En Kinderen. Vlissingen, 28 Juli '54. Paul Krugerstraat 25. De crematie te Driehuis -Westerveld, zal plaats vinden op Zaterdag 31 Juli a.s., na aankomst van trein 12.01 uur. Heden overleed plot seling onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante ANNA BUIJSROGGE, Wed. van J. DE VOOGD, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, Wed. W. WIELEMA- KER-BUIJSROGGE. O- en W.-Souburg, 28 Juli 1954. Spoorstraat 32. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze in nig geliefde Vrouw en Moe der LENA STROO, geboren VAN VLAANDEREN, betuigen wij onze oprechte dank. Mede namens de Familie, J. F. STROO. Vlissingen, Juli 1954. Bonedykestraat 101. M. Okker-Vrolijk oogarts, Middelburg, afwezig van 30 Juli1 Sept. Voor spoedgevallen neemt waar dr. M. SCHREUDER, Vlissingen. Praktijk te Sluis verplaatst van Zwitsersestraat naar St. Annaweg 25. N. JANSSEN, tandarts. Doe mee aan de grote ILFORD prijsvraar Geniet ook eens van het leven, 't is vacantietijd. Klim op je fiets, neem de hele familie van Tutte mee en vergeet je kiekdoos niet. Met een ILFORD rolfilm kan zelfs van Tutte mooie kiekjes maken, 't Is met ILFORD altijd raakl U ziet hier de geestelijke vader van die "van Tutte", de man van "Negen heit de Klok", Weet^U het al wie hij is? Doe dan mee. stelt bij elke advertentie voor de beste inzendingen waardebonnen beschikbaar van f. 100.- f. 50.- f. 25.- en 5 x f. 5.-,bovendien dingen alle eerste prijswinnaars mee naar de hoofdprijs, een Rolleicord met tas ter waarde van f. 475.* Maak een aardig regeltje of rijmpje over de ILFORD rolfilm en geef Uw antwoord op de vraag „Wie ben ik?". Zend dit met een ledig ILFORD doosje aan Postbus 2000 Amsterdam. Vergeet niet Uw naam en adres duidelijk te vermelden. betere foto's voor hetzelfde geld met. HP 3 FP 3 - SELOCHROME De prijswinnaars van de derde advertentie hebben inmiddels bericht ontvangen FtUIÜ-tlÜN „Ja, ik geloof wel, dat we bijzonder verkwistend zijn geweest'', had ze vro lijk glimlachend opgemerkt, „maar je vader had nu eenmaal gezegd: „Op geld behoef je niet te kijken... dus hebben we er niet op gekeken! Boven dien heeft hij dit jaar een massa ver diend en kan het best betalen". „Natuurlijk weet zij, als zijn secre taresse, heel wat meer van zyn finan ciële positie af dan een van ons", dacht Jill en die gedachte prikkelde haar nog meer. „Ik ben bang, dat ik vrijwel alles zelf gekozen heb", ging Lnirlev wat verontschuldigend voort, „maar toen ik nog een bakvis was heb ik al gedroomd van het genot om een huis geheel naar mijn eigen zin in te rich ten. Feitelijk had ik binnenhuis-archi- tecte willen worden, maar daar is geld voor nodig en ik heb nooit meer gehad dan wat ik met werken verdiende. Je gelooft toch niet, dat onze keus wat modern is uitgevallen naar je vaders smaak, Jill?" vroeg ze, nu toch wat angstvallig. Niet Jill, maar Peggy gaf het ant woord. „Och, zelfs als dat zo was, zou paps toch niets zeggen", lachte ze. „De goeie man vindt nu immers alles wat jij doet prachtig. Ik geloof, dat zelfs als je voor je slaapkamer purper behangselpapier met een dit j plafond vol zilveren Cupido's had gekozen..." „Zou je liever niet eens je handen gaan wassen voor de lunch, Peggy?" viel Jill haar ir de rede. Het werd glimlachend gezegd, maar die glim lach was kunstmatig en bleef om haar mond toen ze, zich tot Shirley wen dend, deze voor de maaltijd uitnodig de. Shirley sloeg de invitatie echter af en na haar vertrek vroeg Peggy, met een plotselinge ingeving: „Waarom houd je niet van Shirley, Jill?" Ditmaal was Jill toch uit het veld geslagen. „Ik begrijp niet wat je be doelt" stamelde ze. „Is het omdat ze met paps trouwt Of heb je wat tegen hals per soon. bedoel ik?" „Ik begrijp niet, hoe je zoiets mals in je hoofd haalt", protesteerde Jill, maar een beetje al te heftig. „Natuur lijk heb ik niets tegen Shirley". „Nu dan geloof ik, dat je dol op haar bent", grinnikte Peggy. „Wees niet zo kinderachtig", zei Jill knorrig, maar zonder van die uit- door BAR»AP* STANTON val notitie te nemen, ging Peggy voort: „Ik kan me niet voorstellen, waarom jc het land aan haar hebt. Ik voor mij vind haar heel lief. Zou jyJ nu ook niet... nu ja een tikje toe schietelijker kunnen zijn? Anders wordt het zo'n ellendige verhouding als ze hier voor goed komt wonen. Shirley begrijpt heel be__, dat je haar niet moogt lijden... ik denk, dat ze daarom niet is blijven eten". ,,'t Komt me meer waarschijnlijk voor, dat ze met vader een afspraak in het West End heeft", antwoordde Jill bits, want herinnerde zich, hoe haar vader aan het ntbyt had me degedeeld, dat hij de gehele dag uit zou blijven. „Maar houd in elk geval op met je nonsens, alsof ik wat tegen dat kind zou hebben. Ben ik niet altyd beleefd tegen haar?" „Te beleefd, pijnlyk beleefd inder daad, Shirley zegt, dat ze nog liever zou willen, da', je haar af en toe af snauwde. Neem nu b.v. je houding vanmorgen eens. Waarom was je zo tam en zacht, vond je alles maar goed, alsof je helemaal geen eigen mening had? Dat lijkt niets op jou, Jill en Shirley beseft dat cpperbest. Laatst vroeg ze me, of je een bijzondere re den had om h.' ar niet te mogen". „O, houd in vrcaesnaam je mond!" riep Jill nijdig uit. „Als Shirley mijn optreden tegenover haar niet goed vindt, waarom zert ze het me dan niet in mijn gezicht Als er iets is waar ik het lana aan heb. zijn het mensen, die achter je rug over je praten en kwaadspreken". „Maar ze spreekt geen kwaad van je, Jill", wierp Peggy tegen. „Ze houdt van je eerlijk ofschoon ik moet zeggen, dat je het er voor haar niet gemakkelijker op maakt. Zou je niet een beetje... nu ik bedoel een beetje minder op een afstand kunnen zijn? Eens een paar keer Shirley's flat be zoeken, wat met haar uitgaan. Ik weet, dat ze het naar zal vinden als je haar alle vloerkleden, matten en andere dingen ook laat uitkiezen. Va der merkt zo weinig op, dat hy volgens mij tot nu toe niets vr mds in je ma nier van doen heef gevonden en Shir ley is niet iemand om zich bij hem te gaan beklagen. Maar als we allemaal onder hetzelfde dak wonen, zal zelfs hy er op de duur achter komen, dat er... nu ja. geen prettige sfeer in huis is en alles zal hier erg onplezierig zijn." De etensbel maakte een eind aan het gesprek, maar toen Jill 's avonds te bed lag, drong het zich weer aan haar op. „Erg onplezierig", zou naar ze moest erkennen, misschien nog al te zacht zijn uitgedrukt om de toestand thuis na haar vaders tweede huwelijk te schetsen. Daarom had ze reeds beslo ten, naar een betrekking om te zien. Die zou toch niet zo moeilijk te vin den zyn. Op schc had ze steno en machineschrijven geleerd en op haar zeventiende verjaardag had haar va der haar een draagbare schrijfmachi ne gegeven, die ze nog voor de meeste brieven gebruikte, zodat ze het typen niet had verleerd. Vreemd genoeg was het voor Jill eer een opluchting dan een obsessie, toen de arbeiders verschenen en de rest van het gezin elders heentoog. Ze behoefde nu niet meer die stereo type glimlach te vertonen als Shir ley's naam werd genoemd en niet lan ger de loftuitingen van Peggy en de jongens op hun a.s. stiefmoeder aan te horen, noch ook te vrezen voor on aangename verrassingen bij het bin nentreden van een kamer. Bovendien zag ze Shirley de nu volgen ie maand nauwelijks, want meneer Lockwood had zyn toekomstige viouw voorge steld, het huis niet v eer te bezoeken voor de werkzaamheden beëindigd waren: op die manier zou het resul taat daarvan als het ware een extra- huwelijkscadeau vormen. In deze omstandigheden kreeg Jill de kans, haar gewone bezadigdheid en gevoel voor eerlijkheid te herwinnen. Bij zichzelf gaf ze onomwonden toe, dat ze tegenover Shirley allesbehalve rechtvaardig was °*eweest. Per slot van rekening kon ze er haai toch geen verwijt van maken, dat zij op haar, Jill's, vader verliefd was geraakt en zelfs in haar grootste verbittering had Jill Shirley geen ogenblik verdacht van andere motieven voor haar huwe lijk met meneer Lockwood. Trouwens, de blik waarmee ze hem aankeek, sprak reeds boekdelen! Ook moest Jill, of ze wilde of niet, erkennen, dat zt, wanneer 't haar slechts gelukte, de herinnering aan Dick Crawlaye uit haar geest te ver bannen, werkelijk bevriend met Shir ley zou kunnen raken. Helaas schenen vooralsnog beider namen zo nauw verbonden, dat ze zodra ze Shirley zag of ook slechts van haar hoorde, ze dadelijk aan Dick moest denken. Dat was onredelijk, bijna ongerijmd, ze gaf het ten volle toe, maar... het was nu eenmaal zo. Voor Shirley ten tonele verscheen, had zij, Jill, 't gevoel gehad, haar eio-en geluk voor een goed doel te hebben opgeofferd. Nu bezat ze niet langer deze troost. Bovendien was ze juist bezig geweest, zich lang zaam van het geleden verlies te her. stellen, toen de liefdesgeschiedenis van haar vader alle bitter-zoete herin neringen weer met volle, pijnlijk-aan doende kracht bij haar hadden wak ker geroepen. Nog slechts enkele dagen geleden had ze een krantenartikel gelezen, dat het dwaas was over een ongelukkige liefde te blijven trev en. Maar weinig meisjes, had de schrijver betoogd, trouwden met hun eerste „vlam" en hjj ried dus aan, die verlicfdhcidjcs maar even vlug te vergeten als uit de mode geraakte japonnetjes. (wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 8