mm GEEN ACHTERSTELUNGVANHET VEER KRUININGEN-PERKPOLDER WALCHEREN EEN PROGRAMMA MET WEINIG HOOGTEPUNTEN MARKTBERICHTEN OVERGANGSEXAMENS „DE RUYTERSCH00L" in M fOTEDOP DINSDAG 27 J ULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT G. S. beantwoordden vragen van Statenleden (Slot van pag. 2) Wanneer na het gereedkomen van het drie-eilandenplan een veerhaven aan de Oostzijde van Noord-Beveland in gebruik zal zijn, achten G.S. een uurdienst niet uitgesloten. Misschien zal de uitvoering van het drie-eilan denplan met zich medebrengen, dat de aanlegplaats Katse veer moet worden verlaten. In dat geval zal een tijdelijke aanlegplaats ergens aan de Noordkust van Zuid-Beveland moeten worden ingericht, tot na ver loop van tijd een nieuwe haven op Noord-Beveland in gebruik kan wor den genomen. Opgemerkt wordt ech ter, dat hierover in dit stadium niets met zekerheid kan worden gezegd. De mogelijkheid die geopperd werd om voor reizigers speciale kleine boten te laten varen, is naar de mening van G.S. niet aanwezig. Om financiële redenen moet het uit gesloten worden geacht naast een frequentie vaart met grotere schepen kleine schepen in te leggen ten behoe ve van degenen, die hun reis per trein wensen te vervolgen. In een der afdelingen werd de vraag gesteld of G.S. reeds aandacht hebben geschonken aan een betere en kortere verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Ne derland byv. door middel van een tunnel inet Noord-Brabant. G.S. ge ven in hun antwoord toe, dat ook zij zich gaarne vermeien in bespiegelin gen over toekomstige vervoersmoge lijkheden. Wanneer echter gelet wordt op de moeilijkheden welke overwon nen moeten worden om een tunnel te verwerven bjj Velzen en onder het IJ te Amsterdam, ten behoeve van een veel grotere verkeersstroom, dan hier verwerkt moet worden, dan ge ven zij er de voorkeur aan de veer diensten zoveel mogelijk te verbete ren in plaatsS van te wachten op de vervulling van de hypothetische mo gelijkheid der bouw van een dergelijke tunnel Ook werd de vraag gesteld of het college voldoende rekening had ge houden met de mogelijkheid dat te eniger tijd nog wel eens een tunnel door de Westerschelde kan komen. Aan deze mogelijkheid hebben G.S. nog weinig gedacht. Zij menen ech ter, dat in dit verband de residu waarde van de twee schepen altijd wel zeer behoorlijk zal blijven. Het college verklaart, dat het de opmerking, dat het veer Kruiningen- Aanbesteding De Ned- Heide-Maatschappij heeft Maandag namens de Herverkavelings commissie Zeeland in hotel Kloet te Waarde in het kader van de herver kavelingswerkzaamheden aanbesteed het verbreden van de Welweg en de Plasseweg. Ingeschreven werd als volgt: D. Monthouwer, Hilversum, f 335.300; M. Wandel, Souburg, f 332.254; L. J. Zoe- temeyer, Brielle, f 322 000; Fa A. Ver sloot. Bodegraven, f 319.700; Gebr. Geldof, Serooskerke (W.), f 299.700; Fa J. H. Eleveld en Zn, Groningen, f 296-890; E. L. K-, Schoondyke, f 294.805; M. P. Hol, Hulst, f 294.720; Fa D. J. Janse, Kloetinge, f 285.900; Van Herk en Zn, Nieuwerkerk a. d- IJssel, f 279.500; Fa F. Duijnhouwer en Zn, Goes, f 241.370. Collecten. De te Zoutelande gehouden collecte voor de Ned Ver. A.V.O. (sociale zorg voor minder validen) heeft f 35.17 opgebracht. Waar zijn onze schepen Aldabl p 24 kp. Verd. Eil. naar Rio de Janeiro. Amerskerk 26 te Adelaide Arendskerk 25 120 m. O. Messina n. Pt. Said. Axeldijk 25 te Recife. Bacchus 25 te Antwerpen. Bloemfontein 25 310 m Z.Z.W. kp. Palmas naar Las Palmas. Blommersdijk 24 te Khorramshar Britsum p 25 Pantellaria naar Ceuta. Caitex Nederland (t) 26 te Sidon. Castor 25 te Cldudad Trujlllo. Celebes 25 te Barcelona. Congostroom 24 nm te Freetown Cronenburg 23 nm v. Onton n. Ymuiden Enggano 26 te Madas Gaasterkerk 25 te Le Havre Grootekerk p 25 Gibraltar naar Antwer pen. Haulerwijk 24 te Davao n. Cartagena Hecuba 25 vm v. New York n. pt. au Prince. Hersilia 24 van Paramaribo naar Curagap Indrapoera 25 te Pt. Swettenham Johan van Oldenbarnevelt p 24 Portland Bill n. Quebec. Kieldrecht 24 te Suez. Laurenskerk 24 nm te Aden Lekkerkerk 25 te Massawah Lissekerk p 24 Ouessant n. Pt. Saïd. Loosdrecht 28 v. Rangoon te Calcutta verwacht. Malea (t) 26 te Geelong Manoeran 27 Singapore verwacht Mapla p 24 Minikoy naar Suez. Marlekerk 24 mn v. Bremen naar Antwerpen. Marisa (t) 25 te San Lorenzo. Meliskerk p 25 Maladlven n Penang Molenkerk 25 te Kobe. Oranje 25 v. Colombo n. Belawan Oranjestad 24 460 m Z.Z.W. Finisterre n. Plymouth. Ouwerkerlc 26 te Sydney. Overijssel 25 te Galveston Saroena (t) 25 van Saigon naar Pladju Sloterdijk 25 van Antwerpen te Londen. Soestdijk 25 te Makasar. Stad Alkmaar 25 te Genua. Sunetta (t) 27 Miri verwacht Thalatta (t) 25 Suez verwacht Utrecht 25 v. Kuwait naar Bandarshapur Westerdam p 24 Sable Eil. naar New York Willem Ruys 24 v. Gibraltar naar Sout hampton. Willemstad 25 te Curagao Zuiderkruis 24 400 m N.W. Monrovia naar Kaapstad, Alkaid 26 van Las Palmas n. Duinkerken Arnedljk 25 van Bremen naar Rotterdam Cottica 24 van Paramaribo 25 te George Town Hector p 23 Gibraltar naar Algiers. Perkpolder niet mag worden achter gesteld bij Vlissingen-Breskens, vol ledig onderschrift. Opgemerkt wordt, dat er geen enkele reden is om hier voor bevreesd te zijn. Door bijzonde re omstandigheden is in het verleden eerder het tegendeel het geval ge weest. Het laatste veer heeft aan ook thans nog geen halfuursdienst, zoals op de lijn Kruiningen-Perkpol- der reeds enkele jaren bestaat. In de afdelingen werd voorts ge ïnformeerd naar de mogelijkheid van mobilofoons op alle schepen. G.S. delen mede, dat zij zich reeds gerui me tijd geleden hieromtrent tot de minister nebben gewend. Gevraagd werd tenslotte, of de ha vens en fuiken geschikt zijn of tijdig geschikt gemaakt zullen worden voor de grotere schepen en of de laadtijd van grotere schepen de vaartijd niet zal overtreffen. Het college antwoordde, dat bij de grotere boten rekening met de naar voren gebrachte wensen zal worden gehouden; op de kaden zullen voor zieningen worden getroffen voor de opstelling van files, waardoor de laadtijd beperkt kan worden. Prov. Staten spraken over wijziging leges paspoorten. Het voorstel van G. S. tot wijziging van de provinciale legesverordening is in de afdelingen van de Provinciale Staten besproken. Tal van leden zouden het toejui chen als het college de kosten van de leges der paspoorten- in overeenstem ming zouden kunnen brengen met die, welke door de minister zijn noemd. Een bedrag van 1,50 of werd door velen voldoende geacht, in plaats van 2.50, te meer daar de paspoorten nu 5 jaar geldig zijn en er op de griffie minder arbeid moet worden verricht.. Van de zijde van G. S. werd geant woord, dat dé provinciale heffingen niet door de minister, maar door het provinciaal bestuur worden vastge steld. Uit het feit, dat collectieve paspoorten komen te vervallen en mede, dat een paspoort nu 5 jaren zal geldig zijn, moet worden aangeno men, dat meer paspoorten zullen worden aangevraagd, waardoor de betrokken arbeid ter griffie zal toe nemen. Door het stellen van de hef fing op 2,50 kan de verlaging van inkomsten enigermate worden opge heven. Het college merkte verder nog op, dat er tussen de provincies overleg ter zake gaande is geweest. Dit heeft er toe geleid, dat men naar een uni form tarief zal streven. De verlen ging van de geldigheidsduur der pas poorten halveert in feite de provinci ale leges, zo betogen G. S. Tot dus ver werd immers per twee jaren 2 betaald; in de toekomst zal slechts 2.50 per 5 jaren gegeven moeten worden. Middelburg Raad komt bijeen De gemeenteraad van Middelburg zal op Dinsdag; 3 Augustus a.s. om 14 uur ten stadhuize brjeenkomen. Bevordering en examens De bevorderingen en examens aan de Chr. U.L.O.-School te Middelburg zijn als volgt verlopen: Eerste leerjaar, 69 leerlingen; be vorderd 46, niet bevorderd 23. Twee de leerjaar, 32 leerlingen; bevorderd 22, niet bevorderd 10. Derde leerjaar 27 leerlingen; bevorderd 26, niet be vorderd 1. Vierde leerjaar, 27 leer lingen, allen legden het Mulo-examen af, 2 werden afgewezen; 25 leerlingen slaagden, waarvan 5 voor het B- diploma. Tot de nieuwe cursus wer den 64 leerlingen toegelaten. Onderwijsvoorstellen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor de heer F. J. J. Drtfkonin- fen, die voor het tydvak 31 Maart Augustus tot tijdelyk leraar Franse taal aan het Stedelijk Gymnasium was aangesteld, opnieuw te benoe men als zodanig tot het einde van de cursus 19541955. De raad benoemde in 1952 de heer J. W. den Hollander tot plaatsver vangend hoofd van de openbare lage re school op 't Zand. Buiten het hoofd der school bezat destyda geen der leerkrachten de hoofdakte. Thans heeft de heer W. A, van de Linde de ze akte behaald. Dientengevolge stel len B.' en W. voor de heer Van de Linde tot plaatsvervangend hoofd te benoemen en de benoeming van de heer Den Hollander in te trekken. Verstrekking uniformkleding aan gemeentepersoneel B. en W. van Middelburg hebben de raad een regeling tot het ver strekken van uniformkleding aan het betrokken gemeente-personeel goedkeuring; voorgelegd. Tot dusver geschiedde deze verstrek king aan gemeenteboden en het personeel van de brandweer - uit be grotingsposten. zonder vaste regel. In dp thans voorgestelde regeling wordt iedere ambtenaar, die in uni form gekleed gaat, een vast jaar lijks bedrag toegekend te boeken als een vordering op de gemeente waar tegenover worden geboekt de kosten voor het aanschaffen van de benodigde uniformstukken. Door dat het jaarlijks bedrag vaststaat en bepaald wordt, dat een eventueel tegoed-saldo aan betrokkene kan worden uitgekeerd, wordt de zorg voor de kleding en daarmede ook de zuinigheid in de hand gewerkt, naar de mening van het college. B. en W. wijzen er voorts nog op. dat de bedoelde uniformstukken voor 't brandweerpersoneel alleen het z.g. uïtgaansuniform en een pet betref fen. Onteigening ten behoeve van speelplaats De gemeenteraad van Middelburg besloot indertijd in het kader van het wederopbouwplan ten behoeve van de aanleg van een speelplaats voor de Rijksleerschool ongeveer 7T5 vierkante meter tuin te onteigenen van de heer C. van Damme. Het oorspronkelijke plan voorzag 'in een te onteigenen oppervlakte van on geveer 1035; in verband met inge diende bezwaren van de huurder van de tuin werd tot verkleining be sloten. De huurder heeft bij Ged. Staten er opnieuw op aangedrongen het te onteigenen deel te verkleinen en de grenslijn circa 1,50 meter in Weste lijke richting te verschuiven. De mi nister van wederopbouw heeft zich daarop te dezer zake met zijn ambt genoot van O., K. en W. verstaan. Deze bleek geen bezwaar te hebben, indien alsnog een strook ter grootte van ongeveer 27 vierkante meter buiten de onteigening wordt gela ten. Met het oog op het vorenstaan de stellen B. en W. van Middelburg de raad voor het genomen besluit op dit punt te herzien. Portefeuille kwam terecht Ongeveer 14 dagen geleden werd van de Middelburgse schilder I. A. L. in de Schouwburg een portefeuille, inhou dende een hoeveelheid waardevolle papieren, uit znn jas ontvreemd. De zer dagen deed de Vlissingse politie huiszoeking in een woning; zij vond daarbij deze portefeuille in het bezit van de 17-jarige J. ter H. De jonge man werd naar Middelburg overge bracht, waar hij spoedig een volledige -** rae. I Vlissingen Bevorderingen aan de Nijverheidsdagschool. Aan de gemeentelijke dagschool voor de Nijverheid te Vlissingen werden bevor derd van de le naar de 2e klasse: P. Al- mekinders, J. Francke, C. Geuze, J. Hamer, J. de Kraker, J. Opperhulzen lof). R. Witte, M. van Zalen. P. Arendse (lof). A. Hollemans. L de Jongh. H. Stenhuis. C. v. d. Velde, L. de Voogd, A. Moens, H. de Nooijer, L. de Buck (lof), A. Dekker (lof), J. de Jager, G. Koop man. D. Louws (lof), H. de Nooijer (lof), J. Oreel, P. Peters. W. Witte, J. Wouters, W. Burgers (lof), Ch. Joziasse. J. Leijdek ker. A. van Oorschot. J van Tatenhoven, C. v. Weele. G. Boone, A. Goedhart, J. v. Heulen, J. v. Keulen (lof). J. de Koeijer (lof), W- de Lange, J. Marijs. A. Provoost, G. Rommers, M. Theune, M. Verstraate, P. de Winter (lof), F. v. Drunen, K. Meerman, J. de Coninck, A. Stroo, H. Vercammen, D. Hendrikse, L. Riemens. Niet bevorderd 8 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: J. v. Aken (lof), J. v. Eenennaam, M. Goedegebure (lof), J. Keijzer (lof), J. Maas (i'of), G. Mannaart, J. de Nooijer (lof). W Pikaar (lof). C Ventevogel (lof), J. Boselaar, L. de Bue (lof), H. Joosse, M. de Ridder, B. v. d. Werf, P. de Witte, A. Adriaanse (lof), J. Bertijn, J. de Bree, L. v. d. Broek, H. Arends, J Hollebrand- se, J. van Iren, J. Pleijte, J Roelse (lof). F. v. Steen, A. Wirtz, J T. de Witte (lof), C. Bassie, C. Bruggeman, R. v, Hoeijdonck C. F. Roese, F. Schets, A. Burgers. R. de Feijter (lof), L. Jobse. M Marinisse, J. Peenen, J. de Smit, H. Stroo, J. Wisse, G. Beeke, J. Lorier, D, Suurmond (lof), B. v. Vliet (lof), P. Woltering (lof). Niet bevorderd 8 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: G. Bosschaart, J. v. d. Burght, G. Din- gemanse, J. Gunter, C. Kaijser, W. H. Kosten, H. Leijdekker, J. Roelse, H. Til- roe, W. Wentzler, Th. IJzer, C. Bouche- rie, J. van Iren, J. de Koning. W. v. d. Vijver, Th. Bil (lof), M. Brandes (lof), J. Bussemaker, P. Huiszoon (lof), J. de Jong, de Nooijer, H. Schuit, J. Ver- planke, J. Baïjé. J. Blinkhof. F. le Clercq, v. Ekster, J. Franse. M. Geuze, G. de Hamer, W. Hollemans, H. Lievense, A. Meijers. W. de Rooij, W. v. Rijswijk, C. Schat (lof), C. Snoep, W Vergouwe. W. de Vos, I. Geldof (lof) R Moes, A. Kaat (lof), A. J. Bakx, A. Barentsen, H. Blokpoej F. Piarza, G. Slijm, H. Stroo. Niet bevorderd 2 leerlingen. V erkeerson geval Op het kruispunt Bonedijkestraat— Hogeweg te Vlissingen had Maandag avond een verkeersongeval plaats. Een dame op een bromfiets werd door een militaire jeep aangereden. Met een ernstig bloedende hoofdwonde moest zy per ambulance-auto naar het Bethesda-ziekenhuis worden vervoerd. VOETBAL In het rayon Middelburg van de zo- meravondvoetbalcompetitie is Pinge laars kampioen geworden. De Heide- mij heeft zich teruggetrokken. „Maatschappelijk Hulpbetoon" krijgt andere naam Aangezien de benaming „Gemeen telijke instelling voor maatschappe lijk hulpbetoon naar de mening van B. en W. van Vlissingen het doel der instelling; niet meer juist weergeeft, stellen zij de raad voor de naam evenals zulks in vele andere ge meenten is geschied te wyzigen in „Instelling voor Maatschappelijke Zorg". Voorts wordt voorgesteld de naam „Bureau voor Sociale Zaken" te wy zigen in „Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken" en de titulatuur van „administrateur" te wijzigen in „di recteur". In de jaren na de oorlog zftn de werkzaamheden zo toegeno men, dat beter van „Dienst" kan worden gesproken dan van „bureau", zo menen B. en W. Beiaardconcert Woensdagavond zal op het carillon van de Sint Jacobstoren te Vlissingen een orgelbespeling worden gehouden door de stadsbeiaardier, de heer Piet Broerse, van 20 tot 21 uur. Het pro gramma luidt als volgt: 1. Allegro. Scheppers; 2- Gavotte, Jef Denijn; 3. Andante, L. Couperin; 4.'Jesu, joy of man's desiring, J. S. Bach; 5. Panis Angelicus, César Franck; 6. Ave Verum, W. A. Mozart; 7. Moment musical, F. Schubert; 8. Andante Cantabile, Jef Denijn; 9. Chanson triste, P. Tsjaikofski; 10. Drie geestelijke liederen a) Leidt vriend'lijk licht; b) Nader mijn God tot U; c) Blijf bij mij Heer, J. B. Dykes- Zoutelande Sportavond Op het sportterrein aan de Duin weg te Zoutelande zal Woensdag avond a.s. een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de badgas ten en de voetbalclub „De Meeu wen". De wedstrijd begint om 7 uur. Om 8 uur zal een demonstratie worden gegeven door de Vlissingse Gymnastiekvereniging. Domburg Attractief programma van V.V.V. De V.V.V. te Domburg bood een programma aan op het recreatieter rein. Tijdens deze avond traden de balletgroepen van de school van mevr. Soesman op. Een achttal dan sen werd uitgevoerd. De ruim 400 belangstellenden waren vol bewon dering voor hetgeen mevr. Soesman met haar leerlingen bracht. Aan de costumes was voor deze gelegenheid bijzonder veel zorg besteed. Na de pauze voerde de muziek vereniging ..Apollo" enige vrolijke nummers uit. Op muziek van 'het trio Den Hollander was er tenslotte nog gelegenheid tot dansen. Oost- en West-Souburg Verkeersdiploma's Vorige week zijn te Middelburg de verkeersdiploma's uitgereikt aan 48 leerlingen van de Jullanaschool te Souburg. Drie van hen hadden in beide delen van het examen geen enkele fout gemaakt. Slechts, 1 leer ling moest worden afgewezen. Dierenmishandeling. De politie te Souburg constateer de op een verkoopdag, dat een par tij kippen zodanig in een drietal manden was gestopt, dat van dieren mishandeling sprake was. Daar het, volgens de verantwoordelijke per soon. kippen betrof, die geslacht moesten worden was dit niet zo erg! De politie heeft de kippen doen over laden, zodat zij hun laatste uurtjes op comfortabele wijze konden door brengen. Benoemd. Mej. C. Vermeulen, fröbelonderwij zeres te Sluiskil, werd benoemd tot hoofd der fröbelschool te Souburg. FILMS IN ZEELAND Maar... „Roman Holiday" geprolongeerd Behalve de kostelijke en een der beste amusementsfilms der laatste jaren „Roman Holiday" met Audrey Hepburn en Gregory Peck in de hoofdrollen, die in Alliambra (Vlissingen) geprolongeerd werd, be vat het filmprogramma weinig hoog tepunten. De Donderdagavondvoor stellingen daargelaten. In Electro (Middelburg) draait „De Gele Hel", oorlogsfilm nummer zoveel en voor de zoveelste maal ook handelend over de strijd op de Phi- lippijnen. Men ziet de lotgevallen van een groepje Philippijnse soldaten, dat de stryd op eigen gelegenheid voortzet en waarin een uiterst on waarschijnlijke romance niet is ver geten. Het verhaal is moeilijk aan vaardbaar, het spel beneden de mid delmaat. Dean Martin en Jerry Lewis doen een beroep op uw lachspieren in „Wij zijn niet bang" (Grand, Goes), een pretentieloze klucht, nog juist ge schikt voor een regenachtige middag. Een kwalificatie, die eveneens geldt voor „Het zwaard der vergel ding", (Luxor, Vlissingen) zij het, dat het kluchtige element in deze rolprent ontbreekt. Maar daar staat de spanning tegenover, welke te vin den is in de strijd van een luchthar tige musketier tegen terreur. John Carroll en Adela Mara vervullen de hoofdrollen. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag- Westkapelle Uitvoering. Onder auspiciën van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer zal Woensdag a.s. te Westkapelle in de muziektent een uitvoering worden gegeven door de muziekvereniging „O.K.K." en het Westkappels Da meskoor, beide onder leiding van de heer Piet dj Rooy. Bij minder gun stig weer zullen de uitvoeringen worden gehouden in het Vereni gingsgebouw „Westkapelle Her- ryst". Het programma luidt als volgt: ..O.K.K."1. Arendsnest, mars, P. Bisselink; 2. "Ouverture Trium- phale, J. Farigoul; 3. Hochzeit der Winden, J. B. Hall; 4. Paraphrase over „Grootvaders Klok", arr. J. Wiest; 5. Westkapelle mars, P. de Rooy. Westkappels Dameskoor: 1. Zeeuws Volkslied, Jan Morks, bew. P. de Rooy; 2. Russisch Vesperkoor, Bor- tnianski; 3. Ave Verum, W. A. Mo zart; 4. Slavenkoor uit „Nabuco", G. Verdi; 5. Onze klok. P de Rooy; 6. Zeeuwsch-Vlaams Volkslied, A. Lijsen, arr. P. de Rooy; 7. Barcarol le ijlt „Hoffmanns ErzShliingen", J. Offenbach; 8. Wals uit ..Gasparon- ne", Millöcker, arr. H. Mennen; 9. Hoor de muzikanten, mars, H. Stenz, bew. F. v. d. Heijden. Ritthem Uitstapje Chr. school De leerlingen uit de hoogste klas sen der Chr. School te Ritthem maakten een schoolreisje naar Breda en Kaatsheuvel. Bezocht werden o.a. De Efteiing en het Liesbos. Men maakte de heenreis over Bergen op Zoom en de terugreis over Huiber gen. Het geslaagde reisje werd be sloten met een bezoek aan een ker senboomgaard te Kapelle. VEILING MIDDELBURG. Juli. Aardappelen: Eerstelingen B 7—9; grote 611: drielingen 46,40; kriel 3—4,20; Bintjes B 8—10; grote 6—8; BI. Eigenheimers grote 8—12. Aanvoer 60 ton. Fruit: Perziken 933; Tomaten A 34 —44; B 32—41; C 26—36; Frambozen per doos 2044; Kruisbessen 3246; Rode bessen 49—111; Klerken 87; Zure morel len 109 Frankenthalers 225231; Netme- loenen 7285; Pruimen: Golden Japan 120; Laxton 63—84; Oranje 3551; Appe- Yellow Transparant i 49—65; keu ken 49—50; val 25-^51; Madeleinen BC 74; n 43—46; val 26-44. Groenten: Bloemkool A 3161; B 28— 45; C 10—33; Sla 2'/j—7: Augurken B 97; C 50—69; D 27 Dubb. Prlncessebonen 118 —142; Spitskool 26—32; Rode kool 11—18; Savoye kool 12—26; Postelein 3856; Bos- peen 3346 Snijbonen 78111; Spinazie 37—40; Komkommers A 13—14; B 11—15; bekentenis aflegdi Aan de „De Ruyterschool" te Vlissinr gen werden de volgende leerlingen bevor derd: Opgave van stuurmansleerlingen die i?i Juli geslaagd zijn voor het overgangsexamen van klasse I naar klas se II. 1. P. B. v. d. Bossche; 2. W. H. M. Bru- eren; d. B. C. Coops; 4. P. R. Dekker; 5. Keuris; 6. H. Klijn; 7. A. L. K. Lugtenburg; 8. A. Snelleman. 1 leerling herexamen, 2 leerlingen afgewezen. Opgave van stuurmansleerlingen B.S., die in Juli geslaagd zijn voor het over gangsexamen van klasse I naar klasse n. 1. J. W. Droppers; 2. H. A. J. van Hoe pen (voorw.); 3. D. E. Jonker; 4. L. J. Pennarts; 5. T. Ras; 6. J. v. d. Ree; 7. H. M. J. Sluysmans (voorw.) 1 leerling her examen. 2 leerlingen afgewezen. Opgave van leerling-radiotelegrafisten, dl ein JuM 1954 geslaagd zijn voor het overgangsexamen van de 1ste naar de 2de klasse. 1. A. Dingemanse; 2. J. J v. d. Ejjk; 3. C. Huisson; 4. R. Linssen; 5 A. de Pag- ter; 6. B. Plasschaert. 2 leerlingen afge wezen. Opgave van leerlingen, die geslaagd zijn voor eht overgangsexamen van klasse M. T.S. I (Werktuigbouwkunde) naar klasse 1. P. J. Dieleman; 2. T. J..Felius; 3. H. J. N. Verhoef; 4. H. I. Baurdoux; 5. H. Boutens; 6. J. van Damme; 7. J. Lems; 8. M. W. RUkeboer; 9. D. M Steketee; 10. R. J. H. van IJssel; XI. D. M de Schipper. I leerling herexamen. 2 leerlingen afge wezen. Opgave van leerlingen, die geslaagd zijn voor het overgangsexamen van klasse M. T.SJ. (Weg- en waterbouwkunde) naar klasse n. 1. J. P. Dey, 2. F. Duynhouwer, 3. F. Haarsma, 4. J. Hoekstra, 5. Ch. H. J. Raad, 6. J. P. v. d. Rest, 7. L. A Smit, 8. H. Verhaagen, 9. H. Verheij, 10. R. Vlees drager. 2 leerlingen herexamen. 4 leerlin gen afgewezen. Opgave van leerlingen, die geslaagd zijn voor het overgangsexamen van klasse M. T.S. II (Werktuigbouwkunde) naar klas se m (Prakt. jaar). 1. J. van Akkeren; 2. J. J. van As; 3. A. D. de Bliek; 4. I. J. den Boer; 5. J. den Boer; 6. F van Daalen; 7. J. Franken; 8. P. C. van Gelder: 9. F. S. Goedhart; 10. R. G. de Greef; 11. A. E. F. Grippeling; 12. J. W. Kanaar; 13. P. L. van Mérode; 14. C. J. Polderman; 15. C- Zandee; 16. R. A. Eisner; 17. H. J. v. d. Graaf; 18. D. T. G. van 't Hof; 19. A. J Nooijens; 20. J. P. Reinhoudt; 21. M. de Wit. 1 leerling herexamen. 3 leerlingen afgewezen. C 814; per kg 812; Wagenaars 104 124 Saxa's 117; Kroten per kg 11—24: per bos 717; Rabarber 8—16; Andijvie 10—26; Zilverui 15—36; Waspeen 38-47; Prei 58 Doperwten 5557. ROTTERDAM, VEEMARKT: 26 Juli. Aanvoer in totaal 1592. Vette koeien en ossen 1129, varkens 463. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette Koeien 274—290 260—270 214—242 Varkens (1. g.) 203 201 193 Prijzen vette koelen niet geheel prijshou dend, prima's boven notering, varkens hoger ROTTERDAMSE GRAANBEURS Wegens te gering aanbod kon geen no tering worden opgemaakt. VISMIJN VEERE. 26 Juli. Aangevoerd- 1618 kg export garnalen 132—191; 65 kg schar 51—56; 172 kg bot 24—43; 13 kg schol 43; 204 kg tong (middel) 123—346; 409 kg rog 23— 36; 10 kg paling 124—218; 2 kg kreeft 812—998. 0 Geneviève de Galard-Terraube, de 29- jarige „engel van Dien Bien Phoe", is Maandag uit Parijs in New York aangeko men voor een reis door de Verenigde Sta ten. Zij werd uitgenodigd door het Ame rikaanse Congres. De Pakistaanse regering heeft officieel bekend gemaakt, dat zij Instructies heeft gegeven om de bewegingsvrijheid van Sowjet-diplomaten in Pakistan te beper ken tot een gebied met een straal van 56 kilometer rondom Karatsji. Het Nederlandse Rode Kruis verzendt Woensdag a.s. per vrachtauto 15.000 blik jes corned beef, 550 paar nieuwe heren schoenen, 1992 stel herenondergoed en 4500 geëmailleerde pannen naar het Oos tenrijkse Rode Kruis te Linz voor de slachtoffers der overstromingen. Deze goederen, die een waarde vertegenwoor digen van ruim f 48.000 vormen waar schijnlijk de laatste zending naar Oosten rijk. In vrijwel geheel Zuid-Engeland heeft het in het afgelopen weekeinde onafge broken geregend, waardoor overstromin gen dreigen, talrijke kampeerders wer den „weggespoeld" en sportwedstrijden moesten worden afgelast. avondvoorstellingen brengt thans Grand (Goes) de sterke Zweedse speelfilm „Levensstormen", naar het bekende boek „Als de dauw hangt komt er regen", van Margit Soder- holm. Mai Zetterling vervult de hoofdrol. Een waar filmepos is de verfilming van Shakespeares „Koopman van Ve netië (Alhainbra, Vlissingen), waar in de befaamde Franse karakterspe ler Michel Simon de hoofdrol vervult. Klassiek toneel op verantwoorde wjj- ze verfilmd onder regie van Pierre Billon. Een voortreffelijke film. Een plezierige, goed gespeelde co- medie tenslotte is „1 married a witch" (Mijn vrouw is een heks), met in de hoofdrollen Frederic March, Veronica Lake en Susan Hay ward. René Clair voerde over deze film met vaardige hand de regie en het geheel, Donderdagavond te aanschou wen in Electro (Middelburg), werd een onderhoudende rolprent. Ged. Staten willen Prov. Gasbedrijf .erkopen. Gedeputeerde Staten stellen de Provinciale Staten voor hen te mach tigen tot verkoop van de fabrieksin- stallatie behorende tot het gaspro ductie-apparaat van het Provinciaal Gasbedrijf te Vlissingen, zulks op de wijze welke het college geraden zal voorkomen. Dit bedrijf is sedert 10 Mei 1.1. bui ten gebruik in verband met de leve ring van het lange afstandsgas uit Sluiskil. Het college acht thans het ogenblik voor de verkoop van de fa- briksgebouwen nog niet aangebro ken. Het zal te zijner tijd hiervoor voorstellen doen. Tevens wordt voorgesteld een loods op het terrein van het gasbedrijf aan de Schelpweg te Domburg voor af braak te verkopen of te aoen afbre ken. BIT Dg AETHER WOENSDAG 28 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7,00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram 8.50 Voor de buisvrouw. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Gram. (Om 9.35 Waterst.). VPRO: 10.00 „Boeken mee op reis en thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gr. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 1350 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 Gram. 15.15 Voor de kinderen. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram 1750 Pianoduo. 17.50 Regeringsuitz.: „Neder land en de Wereld: Nederland en de In ternationale Economische samenwerking. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de Fran ce. 18.30 R.V.U.: Mevr Mr L. Eversdijk Smulders: .Avonturen in Groot-Syrlë". VARA. 19.00 Gram. 1950 Act VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20j00 Nws. 20.05 Pol. coram 20.15 Amus muz. 20.55 Tour de France. 21.05 „Be Pop en de Vlinder", hoorspei 2255 Pianorecital 22.45 „Van Kiel tot Masttop", caus 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 2350 24:00 Gram. m 1007 kc/s. 7.0®— HILVERSUM 1 24.00 NCRV. NCR\ 7DO Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram 753 Gewijde muz. 7.45 Een woord v d. dag 8.00 Nws.- en weerber. .15 Gram 850 ,,Tot Uw dienst" 855 Gr. 9.00 Voor de zieken. 950 Voor de hulsvr. 9.35 Gram 1050 Morgendienst 11.00 Gram. 12.10 Ait en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded 12.33 Gram. 1259 Klokgelui. 1350 Nws. 13.15 „Met Pit op pad 1350 Lichte muz 13.45 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor de jeugd. 1750 Gram ,7.30 Orgelspel. 18.00 Mil caus. 18.10 Gram 1850 Spectrum van he' Chr. organisatie- en verenigings leven. i8.45 Vocaal kwart. 19.00 Nws.- en weerber 19.10 Boekbespr 19.25 Gram. 19.30 Buiten!, overz 1950 Gram. 20.00 Ra diokrant. 2050 Omr. ork. en solist. 2150 „De Indiaanse republiek Guatemala in de branding", caus. 2155 Pianospel. 2150 Gram. 22.00 Int. Evangeliscn comm. 22.10 Instr. trio 22.35 Gram. 22.45 Avondover denking 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 24.00 Gram. TELEVISIE NTS. 19.31 T.VJ4ws en act.; 20.00 Pol. debat; 20.30 Nws v. d. Tour de France: 20.45 „De Gecroonde Leersse spel Heden overleed plot seling onze lieve Va der, Behuwd- en Groot vader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de heer CHRIST1AAN HEINRICH GOTTLIEB STEIJN Weduwn. van MARIA CHRISTINA FIEGEN, in de ouderdom van 64 jaar. M. BOONE. C. H. BOONE— SINKE. PETER en WIMPJE. A. C. BUIJS STEIJN. J. A. BUIJS. H. M. STEIJN. J. E. BUIJS. S. BUIJS— DIRVEN. Middelburg, 26 Juli 1954. Vlissingse straat 43.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7