DE MOEILIJKE WEG KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL Klanken uit de aether HET BESTUURSVOORSTEL AAN DE BONDSVERGADERING PRINS BERNHARD VERDEDIGDE ZICH IN WEEKBLAD „TIME" Amsterdamse Beurs; 4 PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 JULI 1954 ALGEMENE VERGADERING K.N.V.B. Uitsluitend voor de Zondagscompetitie. De agenda van de buitengewone algemene vergadering, welke de K.JN. V.B. Zaterdag 14 Augustus in „Krasnapolsky" te Amsterdam houdt, bevat behalve de opening en de sluiting, slechts één punt ter bespreking, en wel: een voorstel tot wijziging van art. 5 van het huishoudelijk reglement, dat handelt over „amateurklasse en beroepsklasse". Voorgesteld wordt onder lid 2 van het artikel, luidende: tot de amateurklasse behoren: in te voegen sub dat als volrt luidt: „Zy, die voor de beoefening van het spel ver goeding ontvangen, overeenkomstig door het bondsbestuur by afzonderlijk reglement te stellen regelen". In het reglement, dat uitsluitend voor de Zondagcompetitie is bedoeld, zullen de volgende punten, nader uit gewerkt, worden opgenomen: Elke speler kan alleen een ver goeding ontvangen, indien zijn vere niging een door de K.N.V.B. te zijnen behoeve afgegeven licentie heeft ver kregen. De minimum-leeftijd van een speler, waarvoor licentie kan worden verkregen, moet 18 jaar zijn op de dag van aanvrage, indien hij tenmin ste 2 jaar lid is van de aanvragende vereniging. Betreft het een speler, die afkomstig is uit een andere ver eniging dan moet zyn leeftijd op de dag van aanvrage tenminste 20 jaar zijn. Een vereniging kan in één hondsjaar voor niet meer dan drie spelers licentie verkrijgen, die in het zelfde jaar zijn overgekomen van an dere verenigingen De verenigingen zijn vry in het teven van vergoedingen, behoudens e hieronder te noemen maxima. Voor het deelnemen aan een training kan maximum f 5.per keer en f 15. per week worden betaald, aan ten hoogste 20 spelers. Aan de speler, voor wie aan zijn vereniging een licentie is afgegeven en die uitkomt in de eerste klasse of de tweede klasse, mag tevens een vergoeding worden verstrekt voor het spelen van een competitiewedstrijd (Zondagcompetitie )en wel maximaal f 20.voor de eerste klasse en maxi maal f 10.voor de tweede klasse. Een vergoeding voor een wed strijd mag alleen worden gegeven aan een speler, die daadwerkelijk in een wedstrijd is uitgekomen. Aan re serves, tot ten hoogste vier per wed strijd, mag slechts maximaal de helft van bovengenoemde bedragen wor den vergoed. Bij schorsing door bond of club mag gedurende de periode van schor sing noch een vergoeding voor de training, noch een vergoeding voor een wedstrijd worden betaald. LEZERS SCHRIJVEN Honden aan de lijn (IV) Ook ik las met grote verwondering over een toekomstig raadsbesluit: honden vast in de stad en in de par ken. Wel vond ik 't hartelijk om ons, hondenbezitters, toestemming te ge ven onze trouwe makkers wel onaan- gelijnd op de Boulevard te mogen meenemen. Ik concludeer hieruit, dat er in on ze gemeenteraad heel weinig hon denbezitters zijn die weten wat voor waarde een hondenleven heeft voor de eigenaar. Maar om eens op de vernielingen terug te komen, vraag ik me wel af, welke honden de mooie banken in de parken zo verveloos maken en de pri eeltjes in het nieuwe Nollebos zo ruï neren. Is de Raad dan ook van mening, dat daar de jeugd schuld aan heeft? Nu vraag ik wel aan de Raad, in dien het bovengenoemde besluit wordt fenomen, wordt de hondenbelasting an verlaagd en krijgen de hondenbe zitters dan „honden toeslag" zoals de ouders verlaging van personele be lasting en kindertoeslag krijgen Een kennelhoudster te Vlissingen. EEN INGEZONDEN STUK. Auto-ongeluk was onjuist weergegeven. In het jongste nummer van het grote Amerikaanse weekblad „Time" is een prinselijke brief aan de re dactie opgenomen onder de rubriek „Letters. De brief is afkomstig van Z.K.H. prins Bernhard en handelt over het ongeluk, dat de Prins op 18 Mei onder Zwammerdam had. De brief luidt ais volgt: „Doordat ik „Time" van 31 Mei niet bezat, heb ik het stukje over 23-7 26-7. Nederland 1948 (3'/4) 99% Nederland 1947 (3(4) 3 99% 99% Nederland 1937 3 97% 97 Dollarlening 1947 3 95 95% Investeringscertificaten 100(4 100(4 Nederland 1962-64 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2(4 78(4 78% Ned. Indië 1937 A 3 97'/8 97(4 Grootboek 1946 3 98% Nat. Handelsbank 162% 165(4 Ned. Handelmij. 188(4 190 A.K.U. 237 238% Bergh's en Jurgens 298 Calvé-Delft 200 203 Kon. Ned. Hoogovens 222 226 Unilever 367 ('4 370 Ned. Kabelfabriek 228(4 228(4 Philips 268 280 Wüton-Feijenoord 209(4 Kon. Petroleum Mij. 439% 440 Amsterdam Rubber 94 94 Holland Amerika Lijn 167 168% Kon. Paketvaart 139% 140% Rotterdamse Lloyd 132 134% Ned. Scheepvaart Unie 146% 147% Stv. Mij. Nederland 152(4 154(4 H.V.A. 128% 128% Dell Mij. 128% 129% Bank v. Ned. Gem. 4(4 108(4 108% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 129% 129% Centrale Suiker 189% Kon. Mij. De Schelde NB. 139(4 141 Baltimore-Ohio 25(4 25 New York Central 22(4 22% Pennsylvania „16'/4 16% Anaconda 39(4 39% Bethlehem Steel 73 74 General Motors 79(4 79 Intern. Nickel 43% 43 Kennecott 84(4 84% Republic Steel 60(4 60% U.S. Steel 53(4 53% North American C. 24(4 24(4 Midcontinental 83 83% Shell Union 93(4 92 Tide Water 19(4 19% AJC.U. 4(4 165 BEURSOVERZICHT. Het heeft dit weekend niet ontbroken aan verrasingen. De voorlopige uitstelling van de ondertekening van het Unie-ac- coord noopte Maandagmorgen tot voor zichtigheid wat de cultures betreft. Des middags viel de stemming echter mee. De activiteit was weliswaar niet groot, doch H.VA. en Amsterdam Rubber wisten zich aardig te handhaven. Deli verbeterde zelfs een kleinigheid. De plotselinge belangstelling uit Ame rika voor het Philipsconcern heeft Vrij dagavond tot een behoorlijke stijging van dit fonds geleid. Zaterdag en gistermor gen steeg de koers zelfs nog iets verder tot circa 10 punten boven het officiële slot. Ter beurze verwacht men spoedig de publicatie van de cijfers over het tweede kwartaal. Een en ander stimuleer de de kooplust dusdanig dat zelfs 281 werd oetaald (268). Unilever verbeterde circa 3 punten en A.K.U. bijna 2. Kon. Olie stelde aanvankelijk enigszins teleur met een openingsverlies van 4 punten. Later werd dit verlies echter geheel Inge lopen. De scheepvaartafdeling zette de betere stemming van Vrijdag voort en gaf voor het overgrote deel fractionele winsten te zien. Staatsfondsen uitermate stil en goed op peil. De nieuwe 3% procent Wereld banklening bracht het tot een eerste no tering van 101%, dus een agio van Is,4 procent. Men neemt aan dat deze lening, gezien de grote belangstelling wei onmid dellijk goed geklasseerd ligt. Billlton gold ex 25 procent bonus. Het slotdividend ls a.s. Woensdag betaalbaar. De aandelen werden geadviseerd op 305 tot 310 en de bonus op f 760.—. Dit ls circa 15 punten boven Vrijdag. De Incourante industrie was nagenoeg onveranderd doch Van Nelle noteerde 7 punten lager wegens de teleurstellende resultaten. Prolongatie 2(4 procent. Amsterdamse wisselmarkt. Amsterdam, 26-7. Londen con tant 10.6210.63, New York con tant 3.78ïï—3.78J3, Parijs contant 1.08151.0835, Brussel contant 7.57(47.58%, Frankfurt contant 90.65—90.75. Ziirich contant 87.04— 87.14, Stockholm contant 73.10 73.20. Kopenhagen contant 54.73— 54.83, Oslo contant 53.0453.14; Braz. dollar contant 3.79(43.80('2. nom, Argentijnse verrekeningsdol lar contant 3-82(4—3.83% nom. Ja panse verrekeningsdollar contant 3.79'/,—3.80»,i. Maandagmiddag heeft H.M. de Konin gin onverwacht een bezoek gebracht aan het gebouw der vereniging „Het Gooi's Scheppend Ambacht" aan de Kerkbrink in Hilversum, waar een zomer-expositie van nieuw werk der leden wordt ge houden. mijn auto-ongeluk gemist. Van een paar vrienden in de Ver. Staten ontving ik nu exemplaren van dit „Time -nummer met een zekere hoe veelheid bijtende commentaar, die ik gaarne zou hebben aanvaard als het mijn schuld was geweest. Ik sluit hierbij echter een ooggetuige-verslag (van een Amerikaan) in en met het oog hierop geloof ik niet dat het eer lijk is te schrijven zoals U deed, daar het me blijkbaar een reputatie be zorgt van een b.f. (bloody fool, vol slagen gek)". Paleis Soestdijk, Nederland. Bernhard. Het stuk in Time van 31 Mei, dat aanleiding was tot de brief van Pring Bernhard. luidde als volgt: „De Nederlandse snelheidsliefheb ber, Prins Bernhard, reed op een Nederlandse weg in zyn koninklijke Lincoln. Bernhard's chauffeur zat naast hem. werkeloos toeziende hoe de kilometers voorbyflitsten. Toen hy trachtte een onzeker sturende vrachtauto te passeren, ging de prins „zig", toen hy „zag" had moe ten gaan, met het gevolg, dat de auto een keurige halve slag onder steboven ging. gevolgd door een grond-etende lanaine op de zyde. De niet van zijn stuk gebrachte chauf feur opende plechtig de deur voor de ongedeerde Bernhard, die eruit klom, naar een benzinepomp liftte en de koninklijke garage telefoneerde om een nieuwe auto.' EEN OOGGETUIGE. „Time" neemt nu ook het oogge- tuigeverslag van de door Prins Bern hard genoemde Amerikaan op. Dit verslag luidt: „Ongeveer 100 meter voor myn wagen reed een grote, rode vracht wagenDe Lincoln reed op het linkse wegdeel van de verkeersweg op ongeveer 15 meter achter de vrachtauto en trachtte te passeren, Hond aan de lijn (V) In één uwer kranten heb ik ge lezen dat een heer een verzoek ge daan heeft om de honden in Vlissin gen aan een riem te houden omdat ze volgens hem de parken bescha digen. Ik heb zelf ook een hond en ik loop dikwijls een blokje rond en heb ook wel gezien dat er wel eens honden in 't gras spelen maar niet in de bloemperken, die hoofdzake lijk met rozenstruiken zijn beplant. Daar gaan die dieren niet 1° omdat er aan de struiken doornen zitten. Ik merk wel, dat die heer geen die renliefhebber is, anders zou hij zo'n voorstel niet doen. Maar laat hy nu eens zijn stem verheffen om dat er in dit zelfde park drie ker mistenten staan en het gras dood getrapt wordt. De voorsteller begrijpt zeker niet dat velen gedupeerd worden als zijn voorstel aangenomen zou worden. Er zijn veel oude mensen, die een hondje hebben; straks zijn die men sen verplicht als zo'n beest zijn behoefte moet doen, hun huiswerk in de steek laten om met hun beest je de straat op te gaan. En het erg ste is als zo'n hond de kans krygt om alleen de straat op te gaan. Ziet de politie dat dan wordt met be keurd. Laat die mijnheer als hij aan de honden het plezier misgunt zijn ogen dicht knypen dan ziet hy het niet. Een bejaarde dierenvriend. MOTORSPORT Oriëntatierit. De MAC Inter Scaldes hield weer een rit voor haar clubkampioenschap, ditmaal een orienteringsrit door Zuid- Beveland over een afstand van 19 km. Ondanks het slechte weer verschenen er 13 deelnemers aan de start. Was het door de regen een zware rit voor de deelnemers, de cor.;roleurs hadden het evenmin gemakkelijk. De uitslag was: Autoklasse: 1 R. Pik, Goes, 6 straf- punten; 2 W. ^eys, Kapelle, 14; 3 H. Huige, Goes, lo4 J. v. d. Broek, Goes, 43; W. v. d. Broek, Goes 62; 6 mevr. N. M. de Dreu-Sohier, Goes, 144. Duo-klasse: 1. M. Ganzeman, Ka pelle, 8; 2 Gevraat, Goes, 109; 3 F. Weststrate, Kattendnke, 26j.. Solo-klasse: 1 A. Eversdijk Goes, 199 straf pun ten. Een deelnemer staakte de strijd en twee anderen ..ïoesten worden gedis kwalificeerd wegens het missen van meer dan drie controles. toen de vrachtauto plotseling lang zaam naar links uitweek zonder een teken te geven. De bestuurder van de Lincoln werd van de weg afge drongen, waardoor de linkerwielen in het zand reden. De vrachtauto zwenkte terug en reed door. De be stuurder van de Lincoln trachtte weer op de verkeersweg terug te komen, biykbaar om een cementen paal te vermijden: het linkervoor wiel van de wagen groef zich in het zand, waardoor de Lincoln onderste boven op de weg werd geworpen. Ik bracht myn wagen tot stilstand en liep er heen om de inzittenden van dc Lincoln te helpenNadat ik my ervan overtuigd had, dat er nie mand gewond was en na te horen te hebben gekregen van de heer die de Lincoln bestuurde, dat ik hem niet verder van dienst kon zijn. heb ik mijn naam en adres achtergela ten en ben doorgereden w.g. Luit-Colonel Hugh G. Martin van het Amerikaanse leger. Kleine dingen, die het leven veraangenamen Er zijn in het leven van die kleine dingen, waar men gemak van heeft en die de taak van de huisvrouw vaak verlichten. Daarbij is nu ook gekomen: Moccona, echte kwaliteitskoffie in direct oplosbare Als U onverwachte gasten krijgt, behoeft U niet eerst nog koffie te zetten. U hebt nu een kop lekkere koffie direct klaar Doe één theelepel Moccona in het kopje... vul dit voor ca. l/3 met heet water... even roeren warme melk en suiker naar smaak toevoegen en U hebt koffielek kere koffie.echte Douwe Egberts koffie! Predikantssalarissen. Een Ned. Herv. predikant schreef in het Alg. Hbld. Onlangs las ik, dat een predikants vrouw voor haar dochtertje, 'n meisje van 14 jaar, 'n jurkje kocht. Uit blijd schap, dat zy nu eindelijk eens geen uit-oud-samengesteld-goed, maar een nieuw ding kreeg, vloog zy in de win kel haar moeder om de hals. Uitstekend, geheel naar waarheid en zonder enige overdriving is hier getekend de onmogeiyke situatie, waarin menig predikantsgezin, ook fiat der gepensionneerden verkeert. Bovengenoemde gebeurtenis is nog maar een kleinigheid, vergeleken bij hetgeen de predikant en zyn echtge note „nederig dienende" moeten on dergaan. Waarom vraagt men zich af, mag een predikant niet even goed aanspraak maken op een levensstan daard overeenkomstig met die van de gezinnen van andere academisch-ge- vormden Men hoort tegenwoordig zoveel re devoeringen, dat men het sociaal ge voel moet aankweken. Goed, prach tig! Maar wat wordt in bovengenoem de zaak gedaan?! Wat heb ik aan woorden alleen? V.g.l. Jacobus 2:15 en 16. Moge de lezer bovenstaande eens ernstig ter harte nemen en overden ken. Hier ligt een roeping en taak voor vooraanstaande personen ter op lossing van het probleem, hoe de predikanten en gepensionneerden on der hen te helpen aan een behoor- Igk bestaan, zonder die voortduren de afmattende strijd tegen de armoe de: hier is inderdaad een werk te verrichten dat de hele maatschappij aangaat en ten goede komt. NED. HERV. KERK Beroepen te Tholen: ds. Van den Ent Braat te Opheusden. Beroepen te 't Zand Gr.: H. J. Hubbe- ling cand. te Assen. Aangenomen de be noeming tot vicaris te Oostwold—Den Horn Gr. D. P. Oosthoek cand. te Zwolle. 36. Hijgend en proestend kwamen Kappie en Geldjes- lijmer weer boven water. De koude onderdompeling had een einde aan het ge vecht gemaakt; beiden trachtten zo snel mogelijk weer aan boord van de Kraak te klimmen. Doch daar stonden nu de tra wanten van Geldjeslijmer. Zij hielpen hun baas aan boord en reikten, tot diens verbazing, ook Kappie de helpende hand. Helaas, hij moest weldra ervaren, dat zij hiermede slechts een spelletje met hem speelden: want nauwelijks stond hij op zijn schip, of hij werd met een hoera'tje weer in zee geworpen. Toen Kappie borrelend van woede weer boven kwam, keek hij in het treiterend lachend gezicht van Geldjeslijmer, die over de verschansing boog. „Ga jij maar zwemmen, zeegarnaal" riep de boef, Je schip kan ik mooi gebruiken, om drijvende schotels op te sporen en naar mijn kraan te slepen." „Dddatdat is zeeroverij!" riep Kappie, stotterend van drift, „daar zul je spijt van hebben mislukte schepenverprutser!" T/Z71 „Voorlopig heb tk er plezier van", smaalde Geld jeslijmer. Plotseling klonken verontwaardigde kreten achter hem: „Boeven! Blijf van kokkie af!" Omkijkend, zag hij twee van zijn trawanten met de tegenspar- telende Ah Sing aankomen. „We vonden deze snuiter in de kombuis, baas", zei een van de kerels, „wat moeten we met hem doen?" „Gooi hem maar achter zijn kapitein aan", zei Geldjeslijmer. En dit geschiedde FtUILUION door BARBARA STANTON 16 Hy boog zich half voorover alsof hy haar een kus wilde geven, maar Jill trok snel het stopcontact uit de lamp. „Goedennacht, vader", sprak ze en wikkelde zich in de dekens. VIJFDE HOOFDSTUK De volgende drie weken verscheen Shirley geregeld in haar toekomsti- ge woning, maar toen Peggy en de jongens weer naar school waren, na men haar bezoeken sterk in aantal af. Het was haar duidelyk geworden, dat Jill, anders dan haar zuster en broer tjes, niet bepaald1 geestdriftig ge stemd was over de op til zynde fami lie-uitbreiding. En ofschoon zy, Shir ley, nooit meneer Lockwood van haar bevindingen deelgenoot maakte, vroeg ze zich herhaaldelijk af, wat er toch aan de hand kon zyn. Was Jill zo te ruggetrokken van nature of... mocht ze inderdaad haar aanstaande „stief moeder" niet lijden? Vond ze haar ongeschikt om mevrouw Lockwood nummer twee te worden? Shirley met haar openhartig en vriendelijk karakter zou die wagen gaarne Jill zelf hebben voorgelegd, maar was bang een, minder prettig antwoord te krijgen. Bovendien wist Jill het meestal zo in te richten dat ze slechts zelden met Shirley alleen was en als dit een enkele maal ge beurde, dan sprak ze over koetjes en kalfjes. Na, op Shirley's uitnodiging, een bezoek aan haar flat te hebben ge bracht, had ze behendig alle verdere invitaties weten te ontwijken. Nu eens had ze, o, heel beleefd, hoofdpijn als reden van verhindering genoemd, dan weer had ze reeds eer: afspraak gemaakt of was het juist de vrye dag van een der dienstboden. En na een stuk of wat keren het hoofd te heb ben gestoten, had Shirley de wenk ter harte genomen, 't Diende tot niets, de loop der dingen te verhaasten. Mis schien zou Jill tegen half April, tijd stip voor de bruiloft vastgesteld, zich wel met de gang van zaken hebben verzoend. En zo niet, dan moest ze het zelf maar weten. Shirley zou er geen gryze haren van krijgen. Intussen waren de eerste weken van het nieuwe jaar niet gemakkelijk voor Jill, 't Hinderde haar, dat Peggy en de jongens zich zo gemakkelyk hadden laten inpalmen. Een paar keer mee naar een revue of een bioscoop, wat cadeautjes, kleine vleierytjes en vriendeiykheidjes, méér was er blik baar niet nodig om hen uit Shirley's hand te doen eten! Ook speet het Jill geducht, dat zo veel vrienden en bekenden van haar vader in Vale Green zyn verloving van harte goedkeurden. „Het beste wat je vader doen kon, kindlief", kweelde mevrouw James, toen ze daags nadat de advertentie in de „Times" had gestaan Jill op straat tegenkwam, 't Had er warem pel veel van alsof paps het de afge lopen vyf jaar zo slecht heeft gehad, dacht Jill vol bitterheid, terwijl Ce- lia's moeder nieuwsgierig naar het uiterlyk van de aanstaande bruid in formeerde. „Is ze jong en knap?" „Heel. lief", antwoordde Jill zo on verschillig, dat mevrouw James by thuiskomst niet naliet de aandacht van dochter Celia op Jill's biykbaar minder goede humeur te vestigen. „Maar waarom ze zo is, kan ik me niet begrypen, want ze krygt nu toch vrijheid, om haai- leven in te richten zoals ze zelf wil. Laat eens kyken, ze moet nu twee- of drie-en-twintig jaar zijn. In elk geval hoog tyd, om zich te verloven, vind ik", besloot mama met een blik op Celia, waaruit deze, zo duidelijk alsof 't haar gezegd was kon opmaken, dat de wenk héar evenzeer gold:. Natuurlqk wist Celia opperbest, dat haar neef, Dick Crawlaye, circa een jaar geleden veel belangstelling in Jill had getoond,, maar ze was, zijn reputatie kennende, helemaal niet verbaasd geweest over de korte duur van die belangstelling. Bovendien nam een eigen liefdesaangelegenheid waarvan mama toevallig niets afwist, haar te zeer in beslag dan dat ze zich sterk kon interesseren voor Dick's avonturen ze had hem trouwens in maanden niet gezien of voor de verloving van meneer Lockwood. Naarmate Jill tot de conclusie kwam, dat ze met haar opvatting over het tweede huwelijk van haar vader alleen stond, nam haar koppigheid dienaan gaande toe. Ze was vastbesloten, om dadelijk na de bruiloft de teugels van het huishoudelyk bewind geheel aan Shirley over te dragen, 't Zou wat moois zyn als deze wel alle voordelen van het huweiyk kon genieten zonder verantwoordelijkheden, die 't mee bracht, te aanvaarde 1! Verbeeldde ze het zich of viel er reeds nu enige verandering te be speuren in het gedrag van de dienst boden? Ze waren nog wel heel be leefd, maar Jill kreeg zo het gevoel, dat ze by zichzelf dachten: Haar ryk is hier gauw afgelopen. Shirley pro beerde blijkbaar, ook bij hen in de gunst te üomen, maar ze zou er later toch weinig plezier van beleven. En dat zal haar verdiende loon zijn, dacht Jill erg wraakzuchtig op zeke re avond, toen ze in byzonder slechte stemming verkeerde, omdat ze haar vader en Shirley in de donkere eet zaal had verrast, terwyl ze elkaar innig omhelsden en kusten. Shirley was, zodra Jill het licht aanknipte, verlegen opgesprongen en had een soort excuus gemompeld, maar me neer Lockwood had zich de toorn van zyn oudste dochter op de hals ge haald, omdat hij zich op zyn leeftyd nog zo had aangesteld. Toen hy ten slotte, nogal onnozel had gevraagd, of ze hem nodig had, was ze met een stijf: „Nee, dank u wel, Vader; ik wist niet dat er hier iemand was", haastig verdwenen. Tot overmaat van ramp had ze achter de nog nauweiyks weer gesloten deur half-onderdrukt gelach gehoord, 't Leek wel of ze een preutse ouwe jongejuffrouw was, die van lief de geen verstand had. Het besef, dat ze zowel haar vader als Shirley on- billyk beoordeelde, maakte Jill's ge moedstoestand er allesbehalve beter op. Als het „incident" van daareven Peggy was overkomen, zou deze het zeker heel anders hebben opgevat, te meer omdat zy de verjongingskuur van „paps" met instemming begroet te. Inderdaad leek het wel, of meneer Lockwood sinds Nieuwjaarsdag vele jaren jonger was geworden. Hy liep met luchtige stappen door het huis, lachte veel meer, werd gezelliger, be stelde drie nieuwe pakken in kleuren die hy kort te voren afschuwelyk zou hebben gevonden en sprak al over het Er waren nog meer veranderingen in zyn gedrag. Vroeger was hij een ge woontemens geweest, by.na een slaaf van wet en regel. De maaltyden moes ten op de minuut gereed zijn en wee een lid van zyn gezin, dat niet tijdig aan tafel verscheen. Nu echter kwam het herhaaldelijk voor, dat hij Jill te gen half zes opbelde om haar mede te delen, dat hy met Shirley ergens in de stad ging eten. Zulke feiten irri teerden zyn oudste dochter bovenma te, vooral omdat ze wel oppaste, het niet te laten blijken. Toch moest ze, als ze eerijk wilde zyn, wel toegeven, dat haar vader heel wat gelukkiger scheen. De treurige en boze buien, waaraan hij vyf jaar lang dikwijls ten prooi was geweest, leken voorgoed tot het verleden te behoren. De jongens vooral, ofschoon ze veel van hun vader hielden, waren bij zulke buien niet op hun gemak ge weest. Zelfs Peggy had begrepen, dat ze duchtig moest oppassen, als haar vader zich in zyn studeerkamer terug trok na kort te hebben opgemerkt dat hy niet gestoord wilde worden. Nu scheen dit alles tot een reeds bijna vergeten hoofdstuk te behoren. Meneer Lockwood verdubbelde het zakgeld van zijn dochters. Hy was nu weer een vader van de soort, die zich desnoods laat „flikflooien" en zowel Peggy als de tweeling trokken daar ten volle profijt van; daartegenover scheen Jill hun veel „pietluttiger" toe dan in haar bedoeling lag. (wordt vervolgd),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4