Nieuwe veerboten veroorzaken geen frequentievermindering itvin lijfje Zwitsaletterifjr Zeeuwse Almanak NAAR SAMENWERKING ZEEUWSE BEROEPSKEUZEVOORLICHTING SLAGERSVAKSCHOOL IN SLUISKIL GEOPEND CIJFERS STOOMBOOTDIENSTEN OVER EERSTE HALFJAAR 1954 Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 JULI 1954 G. S. BEANTWOORDDEN VRAGEN STATENLEDEN Over grote of kleine schepen, havens en tunnels door de Westerschelde.... By de behandeling: in de afdelingen der Provinciale Staten van het voor stel tot bouwen van twee boten van 100 meter lang voor de veerdiensten over de Westerschelde, zyn vele onderwerpen met betrekking tot de veerdiensten ter sprake gekomen. Ook havenproblemen werden aange roerd en zelfs werd gesproken over de mogelykheid van een tunnel Zeeuwseh-Vlaanderen en Noord-Brabant. G.S. hebben by de beantwoording duidelyk te kennen gage ven, dat het niet in de bedoeling ligt de vervoers frequentie by de nieuwe schepen te verminderen. Ondanks het toenemende vervoersaanbod zal alles in het werk gesteld worden de vaarsnelheid zo danig te maken, dat de dienst geregeld kan verlopen. Omtrent de ma- noeuvreer-vaardigheid van de nieuwe schepen behoeft, naar de mening van het college, geen ongerustheid te bestaan. Wat byv. de bestaande vloot aangaat, zyn de grootste schepen zeker niet het minst manoeuvreerbaar. De vraag of men grote dan wel kleine schepen zal laten bouwen, moet worden bezien in het licht van de ontwikkeling van het vervoersaanbod. De prognose waarvan hierbij werd uitgegaan, is gebaseerd op het verle den en min of meer sterk naar bene den afgerond. De werkelykheid kan omstreeks 1970 het geschatte vervoer belangrijk overtreffen; de invloed van de op handen zijnde beslissing strekt verder dan dat jaar. De te bouwen schepen zullen ook in 1980 nog va ren. In deze toekomst kan niet met twee schepen van dit type worden volstaan. De vloot zal verdere uitbreiding moeten ondergaan, terwyl de ver voerscapaciteit ook door een verhoog de frequentie vermeerderd dient te worden. Een schip van omstreeks 100 me ter lengte kan liet dubbele aantal auto's vervoeren, dan een kleinere boot van bijv. 50 60 meter. Tegen over twee schepen van de voorgestel de grootte zouden dus vier of vijf kleinere schepen nodig zijn om het geschatte vervoer in 1970 te kunnen verwerken. Een bezwaar tegen kleine schepen is ook, dat een vloot van 5 kleine schepen aan personeelskosten dubbel zo duur is aan twee grote schepen. Als redenen, waarom een groter schip naar verhouding goed koper is in exploitatie noemen G.S. voorts het feit, dat een schip van 100 meter lengte meer dan de dub bele vervoerscapaciteit van een klei-, ner schip heeft. Daarnaast zijn de bouwkosten van een groter schip lang niet dubbel zo hoog dan die van een Kleiner vaartuig, terwijl de brand stof- en onderhoudskosten eveneens relatief geringer zyn. Met een groot aantal Statenleden zyn G.S. van oordeel, dat het uit pro vinciaal oogmerk voorkeur zou ver dienen, de schepen op een Zeeuwse werf te laten bouwen. Zo werd tij dens het afdelingsonderzoek betreurd, dat het ontwerpen van de boten niet aan „De Schelde" ls opgedragen, wel ke maatschappU ooli de „Koningin Juliana" en de „Prins Bernhard" bouwde. Gevraagd werü waarom prijsopgaaf aan werven buiten Zee land werd verzocht. Het college merkt echter op, dat de minister van Verkeer en Waterstaat het laatste woord in deze kwestie heeft. G.S. beamen, dat met het ge ven van deze opdracht aan 'n Zeeuw se werf een belangrijk object in de OUDEN VAN DAGEN hebben een extra, opkikkertje nodig. Tracteert hen op PLEEGZUSTER BLOED- WIJN. Een heerlyke wijn, die hun daarby juist geeft wat ze nodig heb ben, een heerlijk rustige nacht, zodat zy zich overdag fris en energiek voelen. Uw apotheek of drogist heeft deze medi cinale wyn voor U provincie zal biyven. Het dagelijks contact met de werf wordt van grote betekenis geacht. Zeker zal getracht worden het provinciaal aspect ingang te doen vinden. H avenproblemen De bouw van een veerhaven te Bres- kens is een taak van het Ruk. Dit probleem is in behandeling by het ministerie. Voor de te bouwen grotere schepen is deze haven in zyn huidige toestand niet geschikt. De oude ha ven zal moeten worden verbeterd of men zal een nieuwe-. West- of Oost haven moeten aanleggen. Er zal na gegaan worden of de eerste mogelijk heid bestaat. G.S. hebben de bezwaren van de Advertentie. Bestrijd UW PIJNEN met: Uitsluitend bb Apothekers en Drogisten Samenwerking op onderwijs gebied in Scharendijke. Dezer dagen werd te Scharendijke een ledenvergadering gehouden van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van een School met de Bijbel. Deze bijeenkomst droeg een belangrijk karakter; besloten werd namelijk medewerking te verlenen aan de oprichting van een nieuwe schoolvereniging, een Vereniging voor Chr. Nationaal Onöerwys te Scharendijke. In deze vereniging zullen Hervorm den en Gereformeerden gelyke rech ten hebben. By benoeming van on derwijzend personeel zullen voortaan sollicitanten van beide richtingen in aanmerking kunnen komen. Deze overeenstemming werd ver kregen, nadat een commissie, be staande uit vertegenwoordigers van beide zijden, voorbereidend werk had verricht. In September a.s. zal een vergade ring worden byeengeroepen tot op richting van de nieuwe vereniging. Men verwacht, dat zowel van Her vormde als van Geref. zyde grote medewerking zal worden verleend. Bond van kleermakers vergaderde Maandagmiddag hield het district Zeeland van de Bond van Kleerma kers een vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes. De by eenkomst stond onder leiding van mr. Schouten uit Den Haag, secretaris van de lan- delyke bond. In het districtsbestuur werd in de vacature-Stenhuis geko zen de heer W. Koster uit Kortgene. Verder behandelde de heer B. Th. Valkenburg uit 's-Gravenhage een technisch onderwerp. Besloten werd, in het komende seizoen nog 5è6 van deze technische middagen te organi seren. VAN TOT De heer J. V. uit Borssele werd Za terdagmiddag door een paard „knock out" geslagen! Het slachtoffer moest zich met een gedeeltelijk verbrijzeld kaakbeen onder doktersbehandeling stellen. V. had met zyn nog jong paard een ritje gemaakt in de omge ving. Toen hij afsteeg werd het dier schichtig en sloeg achteruit. Het trof zyn berijder tegen de kaak. BAZAR. Op het plein voor de ULO-school te Yerseke heerste Zaterdag een ge zellige drukte. De padvinderij had er een bazar georganiseerd en zij mocht zich in een druk bezoek verheugen. De „avonturiers" verzamelden zich DRIEMAAL De wachtkamer van het Goesse sta tion bood een ietwat verlaten aanblik, totdat een drietal zogeheten „trek. kers" binnentrad. Liedendie tvind en regen trotseerden en vacantie vierden. Koffie bestelden ze. Om warm te worden wellicht. De juffrouw achter het buffet nam de bestelling iw ontvangst. Ze was verkouden. Een omstandigheid, die er véél toe doet, want omdat ze driemaal nieste kon dit stutcje ontstaan. Een der trekkers bedankte de juf frouw namelijk nadrukkelijk. Hy stond op en sprak eenvoudig:flank u zeer, juffrouw". „Waarvoor?" informeerde de juf frouw, nog wat naproestend, ver baasd. .flriemaal geniest, drie dagen mooi weer. Dat hebben we alvast", ant woordde de ma»,.. natuuriyk tuur". rond het „rad van avon- HERBENOEMD. Katholiek Sluiskil zal zyn geeste- lyke adviseur, pater Gardiaan, nog geruime tyd kunnen behouden. De pater stond op het punt te vertrek ken naar het kapittel, toen zijn her benoeming bekend werd. Gedurende 3 jaren zal hy zijn parochie weer van advies dienen. REIZEND BEVELAND. Vele Bevelanders en Bevelandsters trokken er in de afgelopen dagen weer op uit om van net al dan niet mooie weer te genieten. De leerlingen van de o.l.s. te Wissekerke vertoefden in het Mastbos te Breda en vermaakten zich naar hartelust in de speeltuin. Oosterwijk en Ooster hout stonden op het reisprogramma van de o.l.s. te Schore. Op de terug weg werd nog een bezoek gebracht aan de speeltuin te Bergen op Zoom. De Heinkenszandse kunstmestvereni- ging moest op Loevestein zijn en keerde via Tilburg en Oudenbosch terug. De leerlingen der beide scho len te Kamperland stapten eveneens in de bus en reden respectievelijk naar het Westland en Kaatsheuvel. GEBROKEN RIBBEN. De kennelijk hun best om te komen. In Oudelande sloeg het paard van de landbouwer M. Schou- wenaar op hol. De heer Schouwenaar, die op de achter het paard gespannen hooihark zat, werd daar afgeslin- gerd en liep verwondingen aan hoofd eu benen op. Niettemin fietste hij nog naar dokter Folmer in Driewegen. Deze constateerde dat de onfortuin lijke voerman enkele ribben had ge broken..». middenstand met betrekking van het eventueel verleggen van de verkeers stroom buiten Breskens ter kennis van de regering gebracht. Een be slissing of een eventuele nieuwe ha ven aan de Oost- of aan de Westzy- de van de bestaande haven zal wor den aangelegd, is nog niet genomen. Met betrekking tot gestelde vragen over 't inrichten van de z.g. „Val' by Zierikzee tot veerhaven, deelt het college mede, dat het steeds de be doeling is geweest de te bouwen aan- leginru-htingen, mede voor kopladin- gen geschikt, te maken. Het m.s. „Wllhelmina" is ingericht voor kop- lading. Voor één van de grote veren over de Westerschelde wordt dit schip op de duur te klein. Voor het veer naar Zierikzee zal het echter nog lang dienst kunnen doen, daar 't autovervoer op die lUn beduidend kleiner is dan op de lynen over de Westerschelde. Bovendien kan de fre quentie van het Veer-Zierikzee het in gebruik nemen van de nieuwe veerhaven als gevolg van de ver korte vaarduur worden verhoogd. (Vervolg op pag. 7) Prov. Commissie Opvoering Productiviteit gevormd. Gunstige gevolgen van Nijverheidsdag. Op de Zeeuwse Nyverheidsdag, die in Mei j.l. te Terneuzen werd gehou den, werd bij de ondernemers het procluclivileitsbesef opgewekt en be vorderd. Uit een na deze byeenkomst ingestelde enquête bleek, dat vele ondernemers Uit werk in meer con crete zin wilden voortzetten. Het algemene appèl zal dus door de prac- tijK worden gevolgd. Het aantal schriftelyke reacties van de zijde der ondernemers bedroeg ruim 30, maar velen zegden persoonlijk toe, eveneens te zullen deelnemen. Om deze „follow-up" van de Nij- verheidsdag te organiseren, werd de werkgroep, die de Ny verheidsdag or ganiseerde, omgezet in een Provin ciale Commissie ter Bevordering van de Productiviteit. Op verzoek van de industriële leden belastte het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. L. S. Lockefeer, zich met het voorzitterschap van deze commissie. Hy wordt bygc- staan door een bureau, waarvan het secretariaat berust by drs. M. C. Verburg, directeur van het E. T. I. voor Zeeland te Middelburg. Ook de Kamers van Koophandel, de Ryks- nyverheidsdienst en de industrie zul len bij dit werk ten nauwste worden betrokken. Op 25 September a.s. zal de com missie officieel worden geïnstalleerd; onmiddellijk daarna begint zij met haar arbeid. Gezien de gedane aan meldingen zullen naai' alle waar schijnlijkheid in en rond Middelburg, Hulst, Goes en Oostburg discussie groepen worden gevormd. Deze groepen krygen van de Con tactgroep Opvoering Productiviteit (COP) uit Den Haag de beschikking over allerlei hulpmiddelen als bro chures, rapporten, films, filmstro ken e.d. Voorts zal een verslag wor den gepubliceerd over de Nijver- heidsdag, tezamen met andere voor de industrie belangrijke inlichtingen. „Slag om koolzaad" in Braakman gestagneerd. De ongunstige weersomstandighe den vormen ecu grote belemmering voor een vlot verloop van de „slag om het koolzaad" in de Braakmanpolder. Hoewel tot en met Zaterdag byna de helft van de totaal verwachte op brengst (circa 1300 ton) kon worden gedorst en geborgen, staan de 26 combines tha werkloos. Het wach ten is op droog weer. Zodra dit aan breekt kan de oogst in drie dagen ver werkt zijn. De kwaliteit van het koolzaad heeft tot nu toe nog niet geleden, maar in dien de regen lang zou aanhouden, zou kwaliteitsvermindering onvermijdelijk worden. Ernstig motorongeval te Vlissingen. Pool reed met motorfiets uit de bocht. Zaterdagavond is op de hoek Aag je DekenstraatKoningsweg te Vlissingen de 27-jarige Pool J. K. met een motorfiets uit de bocht ge reden en zo ernstig gevallen, dat hy in levensgevaariyke toestand naar het Sint Joseph ziekenhuis moest worden vervoerd. De Pool, die deel uitmaakte van het Korea-detachement. dat Woens dag j.l. in Nederland terugkeerde, was op bezoek in zyn vroegere woonplaats Vlissingen, waar hij van een kennis een motorfiets leende. Toen hy de bocht nam, kreeg de wind vat op zyn baret. K. trachtte deze te grijpen en verloor daardoor de macht over zyn stuur. Gistermid dag was het slachtoffer nog steeds bewusteloos en het levensgevaar was nog niet geweken. OVERLEG WEER AAN DE GANG B. en W. van Middelburg wijzen subsidieverzoek Chr. Stichting af Tydens de vergadering van de Mid delburgse raad op 6 April werd een verzoek van de Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze in Zeeland om toekenning van een subsidie, in handen van B. en W. gesteld voor het uitbrengen van een prae-advies. Dit advies is thans aan de raadsle den gezonden. Er blijkt uit, dat de meerderheid van het college voor stelt afwijzend op het verzoek te be slissen. In hun toelichting verklaren B. en W„ dat thans weer besprekin gen aan de gang zyn tussen de ver schillende instellingen op dit gebied om tot samenwerking te komen. Dientengevolge wil de meerderheid van het college afwachten of een re sultaat kan worden bereikt, waarbij het overgrote deel van Zeeland is ge representeerd, alvorens eventueel gunstig te adviseren. Geen vliegtuig, maar een meteoorsteen neergestort? Zowel de marine als' de luchtmacht hebben het zoeken naar het myste rieuze vliegtuig, dat Zondag in de Wielingen zou zijn neer t, op gegeven. Geen der landen van West- Europa blijkt een vliegtuig te vermis sen. Ook is geen spoor va- een olie vlek of van .vrakstukken ontdekt. Reeds is het vermoeden geuit, dat men een meteoorsteen voor een bran dend vliegtuig heeft aangezien. LESSEN REEDS BEGONNEN De vierde in Nederland. In hotel Stockman te Sluiskil werd onder voorzitterschap van mr. Wilde man, secretaris van het Centrale Or gaan voor de veehandel in Nederland, een bijeenkomst gehouden, tydens welke tie officiële opening geschied de van de vierde Slagersvakschool in Nederland. Hierbij waren o.a. tegenwoordig de beide wethouders van Terneuzen, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en de directeur van de slagersvakschool en Vakopleiding, de heer Th. Cuyper. De voorzitter sprak een openings woord, waarin hij wees op het grote belang van de vakopleiding. Te Sluis kil zal om te beginnen een vijftiental cursisten de opleiding volgen. De heer Cuyper sprak in aezelfae geest en hy hoopte, dat de opleiding een stimulans zou zyn om de vakoplei ding tot groter bloei te brengen. Wethouder J. den Hamer voerde het woord namens het gemeentebe stuur van Terneuzen. Spr. zeide, dat Terneuzen met grote aandacht de ontwikkeling van de vakschool zou volgen. De neer H. J. Colsen, voor zitter van de bond van Vee- en Var kenshandelaren, sprak zyn voldoe ning uit over het tot stand komen van deze school. Hierna werd een bezoek gebracht aan het leslokaal, waarna m*et de les- VERKEER WEER IN OUDE BANEN Resultaten: 1.702.400 passagiers en 278.533 auto's Uit de vervoersstatistleken van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland over het eerste halfjaar van 1954 blijkt, dat in die periode 1.702.400 passagiers (v. j. 1.580.000) en 278.533 (v. j. 225.790) auto's op de verschillende veren werden overgezet. Tonen deze cijfers nóg opvallend weinig verschil aan met die over dezelfde periode van het vorig jaar, de toestanden waaronder de diensten worden uitgeoefend zyn thans practisch weer normaal te noemen In vergeiyking tot 1958. De lyn KruiningenPerkpolder ls met ingang van 1 Mei j.l. weer her steld. De gegevens betreffende deze dienst hebben dus op de maanden Mei en Juni betrekking. Met ingang van dezelfde datum werd het veer HoedekenskerkePerkpolder stop gezet, zodat de cyfers van die lyn over de periode Januari tot en met April lopen. Tot 1 Mei werd de dienst Terneu zenHoedekenskerke met 2 schepen uitgeoefend en daarna met 1 schip, zodat het aantal vaarten tot de helft werd teruggebracht. Al deze omstan digheden maken echter ook thans een juiste vergelyking met vorig jaar of vroeger jaren nog niet mogelyk. Uit de gegevens over de maand Juni van dit jaar, biykt echter wel, dat het verkeer onmiddellijk na het weer in gebruik nemen van de lyn KruiningenPerkpolder In de oude banen stroomt. Een en ander is aan de cyfers van de diensten KruiningenPerkpolder en Hoede kenskerke duidelyk te bemerken. Hieronder volgen de resultaten over het afgelopen halfjaar. sen werd begonnen. Deze worden ge geven in een lokaal van de voormali- fe o.l. school aan de Kanaalweg. In 2 weken zal de varkenshandel en in 20 weken de rundveehandel worden behandeld. Als leraren fungeren de heren K. Booy, Axel, S. -an Harn, Zoute-Spui en dr. K. Brons, Terneuzen. Middelburg wil molen aan Seisbolwerk kopen 7000) Restauratie moet volgen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor over te gaan tot aan koop van de molen op het Seisbol- werk. Aanvankelijk kocht mr. P. Loeff deze molen met het plan er te gaan wonen. Hij zag daarvan af en verkocht het gebouw aan dr. J. J. Okker, die echter ook van zyn voor nemen om de molen tot woning te bestemmen afzag. Dr. Okker bood de molen aan de gemeente te koop aan; er werd overeenstemming bereikt over een koopprys van 7.000. B. en W. wijzen in hun voorstel op de belangryke rol, die molens in het stadsbeeld spelen, vooral de twee mo lens van de Zeeuwse hoofdstad, die temidden van de bolwerken staan. Zij herinneren aan de restauratie van de molen.op het Vlissingse bol werk, die toont hoe het aanzien van de omgeving daardoor wordt ver fraaid. Het gevaar dreigt, dat de onderha vige molen in handen komt van een particulier, die slechts een zakelijk belang wil dienen en wien het niet mogelyk is het gebouw te laten res taureren. Het college ontveinst zich niet, dat aankoop voor de gemeente verdere financiële consequenties zal hebben dan alleen betaling van de koopprijs. Een behoorlijke uitwendige restaura tie zal moeten volgen. B. en W. ach ten het echter verantwoord alles te doen, dat mogelyk is om de molen voor de stad te behouden. Het gevraagde credict van 7.000 kan in 10 jaar worden afgeschreven. Eerste steenlegging te Oosterland Op Vrydag 30 Juli a.s. zal door dr. ir. Z. IJ. van der Meer, directeur-ge neraal van Wederopbouw en Volks huisvesting, de eerste steen gelegd worden voor de bouw van 46 wonin gen en twee winkels te Oosterland. Deze plechtigheid heeft een byzon- der karakter, daar Oosterland de eer ste gemeente is, die na de ramp met de nieuwbouw een aanvang maakte. Aantal vervoerde p assagiers: 1938 1950 1953 1954 VlissingenBreskens 123.822 671.140 1.117.506 1.005.970 TerneuzenHoedekenskerke 39.559 111.209 234.263 207.308 KruiningenPerkpolder 39.153 513.490 182.727 HoedekenskerkePerkpolder 20.039 ZierikzeeKatse Veer 20.235 65.893 43.380 92.235 KortgeneWolfaartsdyk 67.744 129.518 144.886 170.394 VeereKamperland 10.788 28.930 40.025 23.727 301.301 1520.180 1.580.060 1.702.400 Het aantal vervoerde auto's VlissingenBreskens TerneuzenHoedekenskerke KruiningenPerkpolder HoedekenskerkePerkpolder Zierikzee—Katse Veer KortgeneWolfaartsdyk 20.222 3.146 7.574 2.123 10.722 89.830 5.723 113.994 9.416 24.497 138.726 32.194 18.900 1.984 33.986 bedroeg: 145.402 29.369 43.597 8.216 13.003 38.946 totaal 43.787 243.460 225.790 278.533 Hieronder volgen tenslotte nog de vervoercyfers over d e maand Juni alleen: Passagiersvervoer VlissingenBreskens 39.658 186.872 258.530 270.223 TerneuzenHoedekenskerke 8.913 25.217 55.864 26.565 KruiningenPerkpolder 8.639 103.843 96.823 Zierikzee—Katse Veer 3.918 14.288 10.947 23.082 KortgeneWolfaartsdyk 15.772 26.233 28.734 37.835 VeereKamperland 2.771 6.599 8.872 6.114 totaal 79.671 363.052 362.947 460.642 Autovervoer Juni: VlissingenBreskens 5.219 18.352 27.766 28.893 TerneuzenHoedekenskerke 599 1.000 8.123 2.191 KruiningenPerkpolder 1.468 18.961 22.876 KortgeneWolfaartsdyk 2.064 4.402 6.591 7.633 ZierikzeeKatse Veer 356 1.920 2.863 9.706 44.635 B. en W. delen verder mede, dat in Zeeland reeds geruime tyd was gestreefd naar de totstandkoming van een organisatie der beroepskeuze voorlichting op brede grondslag, naast de reeds bestaande R.K. instel ling. Medewerking hieraan werd ver leend door de Stichting voor Geeste- lyke Gezondheidszorg uitgaande van de Ned. Hervormde Kerk door de ZLM en door de verschillende an dere instellingen. ,Op dit terrein was voorts werkzaam een Chr. Comité voor Beroepskeuzevoorlichting, opge bouwd uit vertegenwoordigers van de Chr. standorganisaties en de Chr. vrouwenverenigingen. Met de beide eerder genoemde lichamen heeft dit comité lange tijd overlegd. De be sprekingen werden afgebroken, daar het comité aan de Hervormde Stich ting en de ZLM voor deze instellingen onaanvaardbare voorwaarden stelde. Op 8 April 1952 werd de Zeeuwse Stichting voor Beroepskeuze voor lichting opgericht. Hieraan namen deel de Hervormde Stichting, de ZL M. het Chr. Volksonderwijs, net NW en de industrie. Inmiddels was ook de Prot. Chr. Stichting voor Beroepskeuze in Zee land opgericht. Beide organisaties hielden in Juni van dat jaar een be spreking, waarin een samenwerkings voorstel werd geformuleerd; er zou onder meer een gezamenlijk directo rium komen. Op 24 Juli 1952 bericht te de Chr. Stichting echter, dat zy om principiële redenen niet tot één bureau kon en mocht komen. Nadien nam de algemene stich ting contact op met de Nederlandse Stichting voor Psychotechniek te Utrecht. Deze besprékingen onder vonden vertraging door drukke werk zaamheden en personeelswisseling by de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, welke terzake haar bemiddeling verleende. Het overleg werd echter later weer hervat. Hongerlijdende ambtenaren In de afdelingen van de Provin ciale Staten werd een voorstel onder zocht inzake de reis -en verblyfkos- ten van leden van het provinciaal be stuur en van de ambtenaren der pro vincie. Verschillende Statenleden vroegen zich daarbij af of het nodig was Klakkeloos de Rijksregeling te volgen. „Zij pleiten er voor voorna melijk de in art. 14 genoemde cate gorieën II en III een hogere vergoe ding te geven; het zijn de ambtenaren met de laagste salarissen en met de ze vergoeding lydt men honger", al dus het verslag van de rapporteurs... Gedeputeerde Staten antwoordden hierop, dat de vergoedingen voor de ze' ambtenaren per etmaal zijn ?ebaseerd op bedragen van resp. 13.25 en 11.25. „Het komt spora disch voor, dat personeel ingedeeld ln deze categorieën, een dienstreis moet ondernemen, welke een over nachting meebrengt. Anderzijds vér- gezelt dit personeel vaak de Com missaris der Koningin of een lid van ons College of een hoger in rang ge plaatste ambtenaar. Het kan in dat geval een hoger bedrag declareren. De uitdrukking, dat met de uit te ke ren vergoeding honger wordt geleden, is dan ook met de feiten in stryd", zo zegt het college Huisvesting Griffie en overdracht rechtbank Op vragen tydens het afdelingson derzoek van het voorstel r de huisvesting van de provinciale friff ie in de Middelburgse Abdij en e overdracht aan het Ryk van het pand te Middelburg, waarin de ar rondissementsrechtbank is gevestigd, antwoordden G. S., dat van een rechtstreeks verband tussen het eer ste en het laatste geen sprake is. Zolang men echter geen toezeg ging verkreeg voor een redelijke huisvesting van bestuur en griffie, werd geaarzeld een voorstel tot over dracht te doen. Het college was na melijk van mening dat het te veel ge- eist zou zijn van de Staten medewer king te vragen voor het huisvesten van een rijksinstelling, terwijl van die zyde nog niet aan de huisves tingsverplichting ten opzichte van de provincie was voldaan. Het college meende daarom de Sta ten over de stand van zaken dienaan gaande te moeten inlichten; een over de huisvesting te nemen besluit was daarby niet aan de orde. De wandtapijten, die in het rechtbankge bouw blijven, zullen, naar het col lege mededeelt, in eigendom van het Ryk overgaan. Wat betreft de stoe len met het Zeeuwse wapen, die G. S. willen bestemmen voor het nieuwe griffiegebouw en die thans nog in het pand aan het Hofplein aanwezig zijn, wordt medegedeeld, dat hun aantal 24 bedraagt. MIDDELBURG. Vandaag Kunstzaal Van Benthem en Jutting; Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 1024 uur; Electro: „De gele hel", (18 j.), 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „Roman Holliday" (a.l.), 7 en 9 uur, Luxor: „Het zwaard der vergelding" (14 J.). 8 uur, Stede lijk Museum: Schilderijententoonstel ling Constantin Guys. 1017 uur. GOES Vandaag Grand: „Wij zijn niet bang" (a.l.), 7 en 9 uur. VEERE Vandaag Schotse Huizen: Herdenkings tentoonstelling M. Góth, 10—12.30 en 13.30—17.00 uur. GROEDE Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Oostaziatlsche Kunst. IJZENDIJKE Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen expositie „Nederland—Waterland".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2