DE MOEILIJKE WEG Brits passagiersvliegtuig bij Hainan neergeschoten JIMMY BROWN bij de Recherche OVERSTROMINGEN IN TIBET SCAMP0L0 MAAKTE EINDE AAN TOGO'S ONGESLAGEN RECORD 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 26 JULI 1954 JOHN FOSTER DULLES:„EEN BARBAARSE DAAD Door twee jachtvliegtuigen van communistisch China Vrijdag; is een Brits passagiersvliegtuig een Skymasterop weg van Bangkok naar Hongkong neergeschoten door twee jachtvliegtuigen van communistisch China. De overval geschiedde nabij het eiland Hainan. In verband daarmee besloot de Amerikaanse regering twee vliegdek schepen naar de plaats van het incident te zenden „om het reddingswerk te beschermen". De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, verklaarde, dat zyn regering in het gebeurde een „nieuwe barbaarse daad zag, waarvoor communistisch China verantwoordelijk gesteld moet wor den". Het neergeschoten Britse vliegtuig behoorde aan de Cathay Pacific Air ways. Van de achttien inzittenden konden er slecht acht worden gered. Een lijk werd uit zee opgevist. De negen nog vermiste personen zijn vrijwel zeker omgekomen. De piloot van het toestel, de Brit Philip Blown deelde aan de gezagvoerder van een Amerikaanse reddingsvliegtuig mede, dat de aanval geschiedde door twee crème-kleurige, een-motorige vlieg tuigen met schroef-aandrijving. De aanvallende toestellen droegen rode cirkel-vormige herkenningstekens. Verscheidene passagiers werden gedood door de kogels, die door de jagers werden afgevuurd. Twee motoren werden uitgescha keld en de linkervleugel van de Sky master raakte in brand evenals de benzinetanks. De jagers schoten zo scheen het ook een soort brandbommen af. Achtereenvolgens werden het rich- tings- en hoogteroer van de Skymas ter uitgeschakeld. Bij het in zèe ko men brak de romp van het toestel. Alle delen zonken binnen vijf minu ten. De geredden konden zich drij vende houden met behulp van zwem vesten en een rubberbootje. Het reddingswerk werd uitgevoerd door Amerikaanse schepen en vlieg tuigen. Uit de verklaring van de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken blijkt, dat bij het incident drie Amerikanen zijn omgekomen. On der de geredden bevinden zich ook drie Amerikanen, van wie twee ge wond zijn. Dulles kondigde aan, dat later de maatregelen bekend gemaakt zullen worden, die de Verenigde Staten zul- Belgisch-Nederlands meningsverschil De Belgische minister van buiten landse handel, Larock, heeft enige mededelingen gedaan over het me ningsverschil dat tussen Nederland en België is gerezen voor wat be treft de verdere vrijmaking van de handel. Het ging er om binnen het kader van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking het per centage van de vrije handel te ver hogen van 87 tot 90. De vraag was hoe, deze 2% pro cent -gevonden moest worden. Neder land wilde zijn industriële liberalisatie met 1 procent- verhogen als België een tegenprestatie wilde leveren. Nederland vestigde daarbij de aan dacht van België op rundvlees, ge condenseerde melk en ruim een half dozijn andere land- en tuinbouwpro ducten. Volgens de Belgische minis ter van landbouw zou net vrijlaten van het rundvlees een verlies van twee tot drie milliard francs beteke nen. Dat weigerde België. Wel wilde het een aantal producten, die op Neder lands verzoek van de gemeenschap pelijke (landbouwproducten) lijst ge schrapt waren, opnieuw vrijlaten. Dat weigerde Nederland (dit be trof om. oliën, vetten en suiker). Het streven naar liberalisatie zal nu een punt van verder onderzoek uitmaken o.m. door studie van de kostprijsvorming voor landbouwpro ducten. India eist Portugese kolonie Goa op Nationalisten uit India hebben Vrij dag nog vier dorpen in de Portugese enclave Goa in India bezet. De poli tie van de dorpen bood slechts wei nig tegenstand. De dorpen, Redemni, Talo Pnlria, Vaghdadia en Digra, hebben in totaal 3000 inwoners. len nemen naar aanleiding van deze moedwillige aanval. Zaterdag heeft de Britse regering een protestnota gezonden aan de Chinese regering te Peking. De in houd van de nota is niet bekend ge maakt. Atoomoorlog is onver- Aldus generaal Grünther Westelijke deskundigen, onder lei ding van de geallieerde opperbevel hebber in Europa, generaal Grünther, hebben na een studie van negen maanden de conclusie getrokken, dat een toekomstige oorlog „onvermij delijk een atoomoorlog" zou zyn, al dus meldt de New York Times in een bericht uit Londen. Rode Kruiswedstrij den te Alkmaar goed geslaagd Vierde prijs voor Middelburgse helpsters Leden van Rode Kruis-kolonnes uit het gehele land hebben elkaar Zater dag in het gebouw van de groenten- veiling te Alkmaar het bezit van de wisselbeker van de Nationale Rode Kruis-wedstryden betwist. De wedstrijden, die de gehele dag duurden en waaraan werd deelgeno men door de provinciale winnaars van de kringwedstrijden, werd byge- woond door de commandant van het Rode Kruis Corps, de It.-generaal b.d. P. Alons. Generaal Alons. die na af loop van de wedstrijden de prijzen uitreikte, noemde de dag als voort zetting van de Henri Dunant-gedach- te, een groot succes. De massief zilveren wisselbeker werd in de ploegen helpsters gewon nen door Maastricht. Wolvega werd tweede, Haarlem derde, Middelburg vierde en Bergen op Zoom vijfde. De helpers uit Groningen gingen in de herenafdeling met de eerste prijs naar huis. Verdere uitslagen helpers: tweede Hoogeveen, derde Rheden- Velp. vierde Heusden, vijfde Oister- wylt. De zilveren medailles, beschik baar gesteld door H.M. de Koningin voor de beste commandanten, gingen naar Wolvega (helpsters) en Heus den (helpers). Er zouden reeds 1800 doden zijn In de Tibetaanse stad Gyantse zou den 1800 personen om het leven zijn gekomen als gevolg van overstro ming dezer stad door het water van de rivier de Namtsjoeng Gyantse, dat 25.000 inwoners telt. ligt aan de weg naar de hoofdstad Lhasa. Ver|eden week was reeds gemeld, dat nabij Gyantse een fort was inge- Verbod communisme in West-Pakistan De Pakistaanse autoriteiten heb ben Zaterdag de communistische par- t(j in geheel West-Pakistan verboden. De waarnemende algemene secreta ris van de partij, Ferozoeddin Man soer, en 37 andere personen werden in hechtenis genomen. Sinds 1 Juni zijn in het geheel 1368 personen gearresteerd wegens communistische en ondermijnende ac tiviteit. stort, waardoor meer dan 300 perso nen bedolven zouden zijn. De overstromingen zouden zich op 17 Juli vrij plotseling hebben voor gedaan. Er zou een enorme schade zijn aangericht aan de gewassen en eèn groote hoeveelheid vee zou ver loren zijn gegaan. Bij Britse manoeuvres 5 vliegtuigen verloren De Britse luehtmaarschalk sir Der mot Boijle, hevelhebber van „Fighter Command", heeft Zondag te Stanmore verklaard, dat bij de verleden week gehouden grootscheepse luchtmacht oefeningen waarbij in Europa ge- stationneerde bommenwerpers „aan vallen" deden op Groot-Brittannië, de Britse jagers „zo goed als alles wat van belang was onderschepten". Veel aanvallende toestellen werden hon derden kilometers uit de Britse kust opgevangen. Bij de oefeningen, de grootste se dert de oorlog, zijn een bommenwer per en vyf jagers neergestort. Vier vliegers kwamen om het leven, twee worden er nog vermist. VOETBAL Lagere klassers in Zuid I tegen spelersvergoeding Enquête wordt gehouden Het bestuur van de belangenver eniging van 2e, 3e en 4e klassers van district Zuid I is te Breda bijeenge weest ter bespreking van het voor stel van het bondsbestuur van de K.N.V.B., dat in de op 14 Augustus te houden buitengewone bondsverga dering zal worden behandeld. In prin cipe verklaarden alle leden zich te gen het geven van een vergoeding aan spelers in welke vorm ook. In de loop van deze week zal ech ter een enquête gehouden worden on der alle 2e, 3e en 4e klassers van Zuid I, waarin het standpunt der ver enigingen worden gevraagd over het instellen van een hoofdklasse en over het geven van vergoeding aan spe lers, le aan hoofdklasse spelers, 2e aan le klassers en 3e eventueel aan 2e, 3e en 4e klasse spelers. Op Zaterdag 7 Augustus zal, bo vendien te Breda een algemene ver gadering worden gehouden waarvoor alle verenigingen worden uitgeno digd. Aan de hand van de enquête en de besprekingen op de vergade ring zullen de leden van de bonds vergadering hun definitief standpunt bepalen. WIELRENNEN Westdorp won étappe van Omloop Zes Provinciën Jan Westdorp uit 's Heerenhoek heeft Zaterdag de tweede étappe van de Omloop der Zes Provinciën ge wonnen. Hij zegevierde in de étappe van Enschede naar Hoogeveen (169 km) in 4 uur 19 min. en 1 sec. De Tïlburger Van Dungen werd tweede op 15 sec. De derde en laatste étappe was voor V. d. Borgh, die ook de eerste étappe had gewonnen. In deze étappe klasseerde Westdorp zich als 15e. In het eindklassement bezet Kersten uit Siebengewald de eerste plaats. Frans Mikkenie overleden Circusman van formaat ging heen In de Boerhaave-kliniek te Amster dam is Vrijdagavond na maanden lange ziekte op 51-jarige leeftijd overleden de directeur van het „Na tionale Nederlandse Circus", Frans Mikkienie. In April j.l. „Circus Mikkienie was juist begonnen met een tournee door Nederland Werd Mikkie nie na een voorstelling te Goes plot seling onwel en moest in die plaats een maagoperatie ondergaan. Een maand geleden werd hij naar Am sterdam overgebracht waar hij Vrij dag jl. voor de tweede maal is ge opereerd. Zijn weduwe, mevrouw Vibeke Mik- kienie-Sandberg, blijft de leiding be houden van het circus, dat zich nu op tournée door Duitsland in Berlijn bevindt. Frans Mikkienie maakte in zijn ge boorteplaats Maastricht al op 17-ja- rige leeftijd een beroep van het ver zorgen van feestavonden en begon kórt daarna op te treden als impre sario, het exploiteren van circussen nam hij ter hand in 1934. 14. Jimmy stond het tafereel van al die mensen, die koekjes en taartjes bij de firma Dikkerdeeg wensten in te slaan met verbazing te aanschouwen. Hij ver wonderde zich niet alleen over hun begerigheid, maar meer nog over de omstandigheid, dat de banketbakkerij van Dikkerdeeg op Zondagmorgen geopend was. Dat mocht toch niet. Dat was toch bij de wet verboden. Daarover piekerend, liep Jimmy door in de richting van de Turfmarkt. Daar was het stil. Er heerste de rust van de Zondagochtend, zoals het behoort. Voor de winkel ruit van het schoenenmagazijn van Marinus Molière stond de agent Bonnemans naar de overvliegende zwa luwen te staren. Zij vlogen hoog, hetgeen altijd een te ken van mooi, zonnig weer was. Jimmy besloot de agent eens aan te spreken. „Goeiemorgen agent", zei hij. „Zou ik u eens mogen vragen of de winkels op Zondag niet gesloten dienen te zijn?". De agent Bon nemans glimlachte. „Zeker meneer", antwoordde hij vriendelijk, „die moeten gesloten zijn. Dat staat zwart op wit in de gemeentewet. Maar ik weet al wat u zeg gen wiltHoe zit het dan met de firma Dikkerdeeg met zijn filialen? Ja daarvoor hebben B. en W. een uitzondering gemaakt. Die mogen allemaal de gehele Zondag van 's morgens acht uur tot des avonds elf uur open blijven. Als u 't mij vraagt meneer, dan is dat een kwestie van belastingpohtiek". Jimmy stond hier toch van te kijken. „Van belastingpolitiek?" vroeg hij ver wonderd. SWIFT 5 GREEP EERSTE KORFBALTITEL BKC verraste Madjoe 52; Vios 2 stevent naar titel Op de laatste Zaterdag voor de korfbalvacantie zjjn weer enkele ver rassende prestaties verricht. Zo haalde het Zaterdag jubilerende Scampolo het stoute stukje uit een einde te maken aan het ongeslagen record van het Goesse Togo. De uitslag was 42; de mensen uit Zaam- slag hebben zodoende een goed begin gemaakt met de viering van het tweede lustrum! De eerste kampioen is bekend; Swift V behaalde in de derde klasse B een verrassend grote 91 overwinning op de naaste con current Stormvogels. De Middelburgers werden daardoor onbereikbaar, zij konden de vlag in top hijsen. Een zeer goede prestatie leverde BKC, dat thuis Madjoe met 52 versloeg. Dios wist het in 8 C by Tjoba II niet verder dan tot een gelijkspel te brengen. In de eerste klasse boekte Swift Donderdag een 142 overwinning op het zwakke Vitesse, dat de toekomst niet met gerust hart tegemoet zal zien, temeer daar Zaterdag met 58 van De Poel werd verloren. De Middelburgers staan nu aan de kop van de ranglijst. De Poel verloor Op zijn beurt Vrij dag van Olympia; de laatste club moest Zaterdag weer tegen Tjoba het onderspit delven (64). In de twee de klasse werd slechts een wedstrijd gespeeld. Swift II klopte in Middel burg SSS met niet minder dan 12 0. Ook voor de Noordbevelanders ziet het er somber uit. DERDE KLASSE A. Behalve de goede verrichtingen van BKC, een surprise van De Zuidwes ters, die Top een puntje afnamen (2 2). Swift III nam de leiding weer, want in Aardenburg werd met 74 van AKC gewonnen. DERDE KLASSE B. Swift V nam de titel. Swift IV sloeg het zesde op normale wijze (4 1) en blijft in de kopgroep. DERDE KLASSE C. Dios stelde tegen Tjoba II teleur (22). Scampolo Hl moest in Kats de meerdere erkennen (14). Zee- landia trok met 30 tegen Olympia aan het langste eind. DERDE KLASSE D. Vios H schynt regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. De ploeo; uit Krabbendijke klopte thans de Vitesse-reserves (30). Vopo II leverde geen half werk, want het sloeg Blauw Wit H met 111. Luc- tor n wees De Poel H af en Blauw Wit I slaagde er niet in revanche te nemen op WKV. De Wemeldingena- ren wonnen ook nu met 21. EIto II zakt steeds meer af; het verloor thans weer van Togo IH (25). Dinsdag brachten de Kapellenaren het tegen de reserves van De Poel niet verder dan een puntenverdeling (2—2). ADSPIRANTEN. In A won Swift A overtuigend van de Tjoba-jeugd. Vopo behaalde een royale overwinning op Scampolo. In B moest Zuidwesters A de eer en de fiunten aan plaatsgenoot Animo A aten (03). Swift Snel was de meerdere van Swift Kwiek (62). In C sloeg Swift Vlug Rap met 10 2. KVL deed onverwacht goed werk door het hoger geklasseerde Swift Vlug een puntje te ontfutselen (1 KLEIN PROGRAMMA. Daar a.s. Zaterdag en gedurende de eerste weken van Augustus niet wordt gekorfbald, zijn voor deze week nog enkele ontmoetingen vast ATHLETIEK Janus van der Zande liep Nieuw Marathon-record Janus van der Zande uit Halsteren is er Zondagmiddag in geslaagd om, tijdens de wedstrijd om het Neder lands kampioenschap Marathon, dat door de Gooise Athletiekclub werd georganiseerd, het Nederlands re cord Marathonloop met ruim 1 minuut te verbeteren. Tijdens de Olympische Spelen te Helsinki bracht Van der Zande dit record op 2 uur 33 min. en 50 sec. In het Gooi liet Van der Zande Zondag een tijd noteren van 2 uur 32 min en 45.8 sec. Na de recordaanvrage zal door de KNAU het parcours, dat een afstand van 42.195 km moet heb ben, nog worden nagemeten. gesteld. Dit kleine programma luidt als volgt: Dinsdag: 3 A: BKCZuidwesters. 3 B: Zuidwesters IISwift IV en Madjoe H—Swift V. 3 C: Vopo II— Luctor n. Woensdag: 2: VopoSwift H. Donderdag: 3 C; Olympia II Kats. Herenploeg nam fraaie revanche op Belgen Athletiek-interland in Rotterdam De Nederlandse heren-athleten hebben in Rotterdam de smaad van Antwerpen 1953 uitgewist. In het jaarlykse landenduel met België wezen zy hun tegenstanders over tuigend terug: 216 tegen 195 pun ten. Waarmee onze vertegenwoor digers dus een fraaie revanche be vochten voor de vorig jaar in het Beerschot-stadion geleden smadelij ke 250164 punten nederlaag. Dat er (ondanks de stromende regen) enkele voortreffelijke pres taties uit de bus kwamen, stemt, vooral met liet oog op Bern, tot grote voldoening. Vooral Theo Saat kan op een zeer geslaagde Zondag terugzien. Op de 100 meter roffelde hy in 10.5 sec. naar de overwinning. Later op de 200 meter baande hij zich door een gordijn van water op deze zach te baan in een imponerende 21.4 sec. een weg naar de zege, de beste tijd dit en vorig seizoen door een Nederlandse athleet genoteerd. Bei de keren liet hij Van Harde veld achter zich. Op de 100 meter kwam deze tot 10.6 sec. Jacques Ver- cruysse (B.) werd derde in even eens 10.6 sec. en op de 200 me ter arriveerde hy 0.3 sec. later aan de finish. Harry de Kroon, „de man die te rug kwam", trok er op de 400 me ter ook weer hard aan. In baan 2 vertrokken gaf hg al zijn tegen standers geen schijn van kans. in 49 sec. rónd op uitstekende wijze ue eer voor zich opeisend. Moer man, het jeugdige en veelbelovende „Pro Patria"-talent. werd met 50 sec. derde, achter Cuvelier (B.), die 49.9 sec. liet afdi-ukken. Maar er was meer. Gooide Fik- kert de speer niet 64,34 meter en de discus 43,68 meter ver? Lieten Mooy en Dycks niet beiden een vertesprong van 7.12 meter in de programma's schrijven en won Van Druten niet het hoogspringen met 1.885 meter? Kamerbeek (57,43 meter) en Lutkeveld (55,77 meter) maakten op speerwerpen het Ne derlandse succes compleet. Het was het vierde nummer, waarop de Oranje-mannen het maximum aan tal te behalen punten van 16 in de wacht sleepten. BELGISCHE WINST. België trok op twee onderdelen de volle winst naar zich toe: de 800 en de 1500 meter. De Belg Moens bleek op het laatste stuk van de 800 nieter de meeste reser ves te bezitten. In 1 min. 54.1 sec. won hij overtuigend. Op de 1500 meter waren het Herman, Hans- wijck en Reiff die veel meer met elkaar, dan met Rovers, Jonkers en Jansen hadden te stellen. Herman was in 4 min. 00.6 sec. tenslotte de sterkste. 27 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.AP. Ü.+NAP, U.N.A.P 11.47 1.89 12.18 2.09 0.06 2.14 0.23 1.42 0.42 1.63 12.52 2.18 13.10 1.46 13.26 1.68 5.43 1.75 6.07 1.98 (J.N.A.P. 18.18 1.79 18.42 2.01 18.20 2.17 18.56 1.38 19.17 1.65 FfcUILLEION 15 Zodra ze evenwel in bed lag, vroeg ze zichzelf af, of ze inderdaad met Shirley Stenning overweg zou kun nen. Zeker, als meisje had Shirley zonder enige twijfel heel prettige ei genschappen. En zolang ze slechts paps' secretaresse was, kon zij, Jfll, zelfs vriendschap voor haar koeste ren. Maar zodra het gold, de vroeger door moeder beklede plaats in te ne men, werd het een heel andere kwes tie. In dit verband herinnerde ze zich Peggy's opmerking, dat ze beter een stiefmoeder van hun eigen generatie, die als misschien wat oudere vriendin zou optreden, konden hebben dan een vrouw van middelbare leeftijd met ambities voor „tweede moeder". On getwijfeld was er voor dit gezichts punt iets te zeggen, maar toch had Jill het gevoel, dat ze minder ontsteld zou zijn geweest wanneer haar vader met iemand van zijn leeftijd was gaan hertrouwen. Met andere woorden: Als zijn huwelyk meer op verstande lijke overwegingen had berust en lief de er geen of althans slechts een klei ne rol in had gespeeld. Ja, Peggy had het wel juist ge zegd: „Paps had het aardig te pak. ken". Alle tekenen wezen er op: De manier waarop hij Shirley aankeek, de tederheid in zijn stem, zelfs zyn verlegenheid, toen ze hem „lieveling" noemde. Iemand van vijf-en-veertig moest toch boven zulke dingen ver heven zijn vond Jill. Misschien was het tot zekere hoog te bjj haar ook een kwestie van „zure druiven". Immers, waarom moest va der ,die al twintig jaren van gelukkig huwelijksleven achter de rug had, nu óok nog weer nieuwe liefde op zijn pad vinden, terwijl haar eigen roman ce zo tragisch geëindigd was Ze kon zich op dit ogenblik hoegenaamd niet voorstellen, dat ze ooit op iemand an ders dan Crawlaye verliefd zou raken. Onwillekeurig vervulde hij nu al haar gedachten. Zou hij nog in dezelf de flat wonen? En met welk meisje zou hij het nu aanleggen? 't Viel im mers moeilijk aan te nemen, dat hij niet gauw een nieuwe „vlam" zou hebben! Zou hij in deze dagen nog wel eens aan haar, Jill, denken? En wat zou hij wel zeggen als hij 't nieuws van vaders huwelijk vernam? Dat nieuws zou wel gauw in Vale Green de ronde door BARBARA STANTON doen; Celia James zou 't hem zeker vertellen... of anders maar de kans daarop was vrij gering zou hij de aankondiging in de „Times" kunnen lezen. Een paar minuten overwoog Jill het idee, of ze zelf, in een briefje, Dick op de hoogte zou brengen, maar ten slotte liet ze dat denkbeeld varen. Waarom zou ze zich nodeloos tegen over Dick vernederen? Als hij werke lijk van haar gehouden had, zou hy haar niet maanden aan haar lot heb ben overgelaten. Jill draaide het licht uit, maar ze kon de slaap niet vatten, zodat ze het weer maar aandraaide en trachtte te lezen. Helaas, haar boek was een van die liefdesgeschiedenissen met het onvermijdelijke gelukkige slot en in haar huidige stemming kon ze zoiets niet verdragen. Een blik op de klok vertelde haar, dat het tegen twaalven liep. Waar bleef haar vader in vredesnaam? Hy had op zyn minst al een half uur ge leden terug moeten zijn. Intussen dacht Jill niet aan een ongeluk, want ze wist hoe voorzichtig en behendig meneer Lockwood reed. Neen, waarschijnlijk had Shirley hem een kop koffie aangeboden en daarop Monica naar bed gestuurd, opdat de verloofden nog even samen konden zijn. Of misschien hadden ze ook een kalm plekje om de auto even neer te zetten gevonden en in eikaars gezelschap helemaal de tijd te verge ten. Jill herinnerde zich nog vol wee moed, hoe gemakkelijk zoiets kon ge beuren. Eerst om halféén hoorde Jill de au to aankomen en daarop de garage deuren sluiten; vervolgens klonken voetstappen op de trap en daarop werd er aan haar deur geklopt. Blijk baar had meneer Lockwood de licht streep onder haar deur gezien. „Hallo, kindlief, nog niet inslaap?", vroeg hy. „Ut zag je licht schijnen en maakte van de gelegenheid gebruik om je goedennacht te zeggen en je te bedanken voor je goede zorgen. Shir ley heeft hier echt genoten". „Dat doet me plezier", mompelde Jill, enigszins verlegen met zulk een ongewoon compliment. „Ze- had niets dan lof voor je huis houdelijk beheer", ging haar vader voort (hoe genadig en beschermend, dacht Jill, weer heel onbillijk). „Al les was tip-top, vond ze en ze beweert, dat ze zich nooit tot die hoogte zal kunnen opwerken. O, ja, ze heeft me nog lelijk op de vingers getikt over mijn tactloos gezegde wat betreft het bestuur van ons huishouden als we getrouwd zijn. Shirley meende, dat ik je daarmee misschien ernstig ge kwetst had, maar je weet toch wel dat zoiets nooit in mijn bedoeling kan hebben gelegen, lieve kind". Het feit, dat Shirley had opgemerkt wat zij, Jill, zo ijverig had trachten te verbergen en wat noch Peggy, noch haar vader ook maar hadden vermoed, maakte Jill's stemming er niet beter op. „Natuurlijk was ik niet op mijn teentjes getrapt, vader", jc'cte ze op scherpe toon. „Ik ken u heel wat lan ger dan Shirley en ben aan uw ma nier van doen gewend", voegde ze er lachend bij, zodat meneer Lockwood, hoewel enigszins verwonderd over haar woorden, zich toch enigszins op gelucht voelde. „Ja", hernam hij, „Shirley kwam op het dwaze idee om ook na ons hu welijk mijn secretaresse te blyven. Maar dat gaat niet... het zou de orde en regelmaat op kantoor verstoren. Aan de andere kant behoeft het arme kind toch niet de hele last van het huishouden op zich te nemen wel 1" Jill antwoordde niet, maar dacht spijtig, dat papa vijf jaar lang zich nooit zo bezorgd wat haar aanging had getoond. „Ik ben er zeker van, dat jullie tweeën wel een soort werkverdeling zullen opstellen", ging haar vader hoopvol voort. Typisch toch zo'n gedachtengang van een man, vond Jill. Te denken notabene, dat er in een huishouden, anders dan op een schip, wel twee het commando konden voeren! Maar on dertussen praatte meneer Lockwood, zonder iets van Jill's gemoedsstem ming te bemerken, weinig tactvol door: „Als ik nu je 2 dubbelde..." „Dat is helemaal niet nodig, va- dier", viel Jill hem in de rede. „Boven dien dacht ik, dat een van de redenen voor uw huwelijk was, mij meer vrij heid om te doen wat ik wil te kunnen geven. Misschien ga ik wel in betrek king. Maar als Shirley meent, dat ze het huishouden niet aan kan, zou u altijd nog een betaalde huishoudster kunnen nemen, al weet ik op dit ogen blik niet, waar ze zou moeten sla pen". Meneer Lockwood was uit het veld geslagen. Hoewel hij niet uitmuntte aoor scherp waar te nemen, werd hij zich er opnieuw van bewust, dat hij wat verkeerds had gezegd. Zijn stum perige pogingen om de zaken weer in het rechte spoor te leiden hadden tot enig resultaat, dat zijn dochter er nog wanhopiger onder werd. Het ergste moest echter nog volgen: Toen hij wat dichterbij kwam en het licht van haar leeslamp op zijn gezicht viel, zag Jill, dat zijn kin weliswaar zwak ke maar niettemin voldoend duidelij ke sporen van lippenstift vertoonde! „Vindt Ti ook niet, dat we beter doen, al die huishoudelijke kwesties op een andere keer te bespreken, va der?" stelde ze voor. ,,'t Is nu bijna één uur en ik heb een heel drukke dag gehad. Bovendien moeten we Peggy niet wakker maken". „Natuurlijk niet, kindlief", gaf hij dadelijk toe. „Is het heus al zo laat? Daar had ik geen idee van!" zei hij na een blik op zijn horloge. „Góeden- nacht dan".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6