Rotterdam verwelkomde president Coty met groot enthousiasme AUDREY HEPBURN ALS EEN ONDEUGENDE PRINSES DE ZWARTE MARKT TE SEOEL STORTTE PLOTSELING INEEN ONTWIKKEUNGSRAAD VOOR DE INDUSTRIAUSATIE ZATERDAG 24 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 GEJUICH WAS NIET VAN DE LUCHT Tocht met de „Piet Hein" door de havens Gisteren was de dag voor Rotterd am, de derde dag van het bezoek, dat president Coty en madame Coty aan ons land brengen. Voor het stadhuis op de Coolsingel stond een enorme mensenmenigte de aankomst van de Franse gasten en ons koninklijk paar te verbeiden. Voor de Franse school kinderen en voor de kinderen van led en van de „Alliance Franeaise" was tegenover de hoofdingang een vak gereserveerd. Bij de aankomst van de stoet brak 'n lawaaiend enthousiasme los. Er werd met vlaggetjes en zak doeken gezwaaid en het gejuich was niet van de lucht. Galaconcerl in hei Scheveningse Kurhaus In het Scheveningse Kurhaus werd Donderdagavond een galaconcert ge geven, dat werd bijgewoond door H.M. de Koningin, president Coty en Z.K.H. Prins Bernhard. Eet Konink lijk Paar en hun gast in de loge tij dens het spelen van het volkslied. Na begroeting door de burgemees ter van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, begaf het gezelschap zich naar de Burgerzaal, waar redevoe ringen werden gehouden door Rotter dams burgemeester en president Co ty. Vervolgens begaf men zich naar de aangrenzende salon onder de orgel tribune. waar maquetten stonden op gesteld, die een beeld gaven van de wederopbouw van Rotterdam. Ir. C. van Fraa, directeur van de dienst van stadsontwikkeling en wederop bouw, lichtte uitvoerig de nieuwe- stad-in-wording toe en de reacties van de hoge gasten wezen uit, hoe groot hun belangstelling was voor ae herrijzing van het eens zo zwaar getroffen Rotterdam. Na 'het bezoek aan het stadhuis, maakten president Coty en prins Bernhard met ir. Van Fraa als gids, een rijtoer langs de weder opgebouw de binnenstad. Op de gaanderijen van het Groot handelsgebouw juichten de honder den employés president Coty en de prins op hun doorrit luide toe, een hulde, die zij vriendelijk dankend in ontvangst namen. Terwijl president Coty en prins Bernhard een rit door de stad maak ten, bezochten mevrouw Coty en Ko ningin Juliana het doofstommenin- stituut en het oogziekenhuis. De haventocht. Omstreeks twaalf uur begaf het hoge gezelschap zich aan boord van de „Piet Hein,T, die spoedig daarop van wal stak. Eerst werd koers gezet naar de Noordelijke oever van de Nieuwe Maas, waarna naar bakboord werd gezwenkt en in Westelijke richting werd gevaren tot de Merwehaven was bereikt. Op deze wijze kreeg de Franse president volop gelegenheid de bedrijvigheid in de Rotterdamse haven te aanschouwen, ook toen ver volgens de steven werd gewend en de terugtocht in Oostelijke richting werd aanvaard. Na deze vaartocht, die een klein uur duurde, werd in de Veerhaven gedebarkeerd op de aanlegsteiger van de koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas", waarheen ook H. M. de Koningin en mevrouw Coty zich hadden begeven. Hier werd het noenmaal gebruikt. Alvorens Rotterdam te verlaten, stond er nog een kort bezoek aan het „Museum Booymans" op het programma, waar de tentoonstelling „Het stilleven in de Franse schilder kunst" in deze dagen zoveel aandacht trekt. Om kwart voor vier vertrok het ge zelschap naar Amsterdam. Regeringsdiner. De Raad van Ministers heeft gis teravond in het Rijksmuseum te Am sterdam een galadiner angeboden ter gelegenheid van het bezoek van de president van Frankrijk aan Ne derland. Aan dit diner zaten behalve het koninklijk paar en de hoge gas ten ook aan ae minister-president, de vice-minister-president, de minis ters Beyen, Luns en Cals en voorts o.m. de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Dr. Drees zeide in zijn rede, dat het Rijksmuseum werd uitgekozen om er op waardige wijze het staats hoofd te ontvangen van het Frank rijk, waarvan de cultuur uitstraalt over alle landen van het Westen. Minister Drees herinnerde aan de Meidagen van 1940, toen het Franse leger het eerste was, dat ons over weldigde land te hulp kwam. Minister Drees zeide ervan over tuigd te zjjn, dat de opofferingen, die Frankrijk zich getroost, by zul len dragen tot zyn grootheid en dat Frankrijk met een nieuw elan door zal blijven gaan de grote rol te spe len,- die het in Europa en in de we reld voert. Dr. Drees bracht daarna een dronk uit op het geluk van de president FILMS IN ZEELAND Kostelijke romance in „Roman Holiday" De faam van William Wyler's film „Roman Holiday" met de charmante Audrey Hepburn in de hoofdrol, Is inmiddels wijd en zijd verbreid. Deze voortreffelijke amusementsfilm, met Gregory Peck als tegenspeler van Audrey Hephurn, draait thans in Al- liambra (Vlissingen). Het is het verhaal van een prinses, die in Rome, na een aantal officiële plechtigheden in andere Europese hoofdsteden verricht te hebben, plot seling genoeg krijgt van haar „prin- sesselijk" leven en... verdwijnt, tot grote schrik van haar hofhouding. Haar avonturen in Rome, dat zij per scooter doorkruist, haar ontmoetingen met enige joun.alisten en tenslotte de kostelijke romance met een hunner (Gregory Peck) maken deze film tot een der onderhoudendste producten der laatste jaren. Regisseur William Wyler deed „Romar Holiday" met vaart en verve verfilmen tot een bij zonder opgewekt geheel en kostelijk zult ge U amuseren, met name dank zij de jeugdige actrice van Neder landse afkomst. Audrey Hepburn! Haar spel is wel uitermate verfris send en in Gregory Peck vond zij een waardig tegenspeler. In deze film zijn bovendien een aan tal fraaie opname», verwerkt van Ro me, de eeuwige stad en zo werd „Ro man Holiday" een film, die iedere lief hebber van het witte doek gezien moet hebben! Een actrice, die haar faam in vroe- van de Franse republiek, van ma- dme Coty en van het Franse volk. President Coty roemde in zijn ant- woordrede de vriendschappelijke be trekkingen tussen Frankrijk en Ne derland en sprak er zijn vreugde over uit weer in het „Amsterdams Lou vre" te zijn,, waar het aanschouwen van Rembrandts en Vermeers wer ken niet alleen een feest voor de ogen, maar evenzeer voor de ziel 3s. Aan het slot van de rede hief pre sident Coty zijn glas om een dronk uit te brengen op Koningin Juliana, prins Bernhard, de koninklijke fami lie, op de minister-president en de ministers, die met hem het dappere en vreedzame volk van Nederland regeren. Fortuinen verloren Een medewerker van de „Tribune de Genève" heeft een kijkje genomen in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. Het is hem daar niet meegevallen. De ar moede is er groot, er heerst veel werk loosheid de stad is een poel van ze denbederf en de handel is er overwe gend „zwart". Een groot deel van de producten, die op de markten van Seoel verkocht worden, zijn van oorsprong Ameri- CREDIETEN BESCHIKBAAR Voorlopig 20 millioen Vrjjdag heeft dr E. L. Kramer, directeur-generaal van de industria lisatie en energievoorziening te Den Haag, namens de minister van eco nomische zaken, de ontwikkelings- raad geïnstalleerd. De raad heeft tot taak adviezen uit te brengen by de verlening van credieten ten behoe ve van de ontwikkeling van nieuwe industriële producten en werkwijzen. Met deze vorm van credietverlening door het Rijk werd in de afgelopen jaren reeds een bescheiden begin ge maakt. De reden hiervoor was, dat de kos ten van het ontwikkelingswerk veel al de draagkracht van kleine en mid delgrote ondernemingen te boven gaan, hoewel het toch voor de in dustriële groei in Nederland van grote kelen betekenis is, dat het ontwik- :elen van nieuwe vindingen in rui me mate geschiedt. Door middel van een suppletoire begrotingspost werd in April van dit jaar f 20 millioen beschikbaar gesteld voor dit doel. Thans kan aan de verlening van ontwikkelingscredieten een ruimere omvang worden gegeven. Daarbij zal, overeenkomstig een advies van de hoofdcommissie voor de industriali satie, de genoemde raad als advies instantie voor de minister van eco nomische zaken fungeren. De raad is samengesteld uit drie personen met veelzijdige ervaring op indus trieel gebied, n.l. prof. dr P. P. van Berkum (voorzitter), ir H. H. Buss en ir P. M. van Doormaal. De aanvragen voor ontwikkelings credieten zullen als voorheen tot het ministerie van economische za ken moeten worden gericht. kaans; over het algemeen zijn ze van diefstal afkomstig. Zo ziet men dat er stapels uniformen, schoenen, toilet-arti kelen op straat verkocht worden. En als men naar de prijs informeert, wordt deze in dollars opgegeven. Korea heeft geen vertrouwen in de eigen munt. de „whan", die de officiële koers heeft van: 180 whan voor één dollar. Op de zwarte markt brengt een dollar min stens 350 400 whan op. Op 25 April j.L, om precies half één 's mid dags maakten alle zenders van het Amerikaanse leger in het Verre Oos ten bekend, dat het zogenaamde „mi litaire geld" tot de volgende avond half acht ingewisseld kon en en moest worden tegen nieuwe bankbiljetten. Dat „militaire" geld was uitsluitend Ijestemd voor militairen van de Ver enigde Naties om er cantine-aankopen enz. mee te doen. Maar het had groten deels zijn weg gevonden naar de Ko reaanse danshuizen enz. Ieder die ge rechtigd was om dit geld in zijn bezit te hebben had van de inwisseling niets te vrezen. Voor de illegale bezitters van militair geld echter was dat niet hetzelfdeDat wil zeggen, voor on geveer alle handelaren en kooplieden uit de grote steden- In de tijd van en kele uren verloren zij fortuinen, die gedurende jaren bijeengegaard waren. Ik ben, aldüs de Zwitserse correspon dent, de dag na die bewuste datum naar Seoel gegaan. Van Poesan tot Chuchon was de zwarte markt ineen gestort Koreanen liepen als waanzin nig geworden door de straten, in de ijdele hoop een Amerikaanse soldaat te vinden die de waardeloos geworden dollarbiljetten zou willen inwisselen tegen enkele van de nieuwe dollars. Op de markt van Seoel heerste een vol slagen chaos. De wanorde hier was niet te beschrijven. Mannen, vrouwen en kinderen smeekten de Amerikanen en geallieerde militairen om hun waarde loze dollars te ruilen. Tegelijkertijd HIT JU! /IfiTHKR ZONDAG 25 JULI. HILVERSUM I, 402 m 746 kc/s. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 'VARA. 20.00— 24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws., weer- en postdulven- ber. 8 20 Gram. 8.35 Voor het platteland. 8.45 Vocaal dubbelkwartet. fl.00 Sportme- ded. en postduivenber. 9.05 Toeristische tips. 9.20 Gram. 9.45 „Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 Voor de kleuters. IKOR: 10.30 Kerkdienst. 11.30 Nabeschouwingen over de Kirchcntag. AVRO: 12.00 Sport en postduivenber, 12.05 Gevar. muz. 12.35 „Even afrekenen, Heren". 12.45 Pianospel. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Een dagje uit in of om Uw eigen stad. 13.20 Vcrz. progr. 14.00 Boekbespr. 14,20 Ka- merork. en soliste. 15.30 Intern. Koor- festival. 15.50 „Naar haar pijpen dansen" hoorspel 16.00 Dansork en sol. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Tussen Kerk zakten de prijzen van de cameras', hor loges en talloze andere goederen tot een tiende van de waarde, die ze en kele uren eerder nog opgebracht had den. A.an de andere kant werden astro nomische prijzen geboden voor Uw horloge of camera, maarvoor het verlopen geld. De burgerlijke en mi litaire politie namen straffe maatre gelen. Elke soldaat of officier, die niet officieel een taak in de stad had te ver richten, werd naar de dichtstbijzijnde militaire post gebracht, waar hij moest blijven tot half acht 's avonds, het uur, waarop de inwisseling van de biljetten zou eindigen. Onder de bevolking is door deze maatregel een ware ravage aangericht. Heel wat zelfmoorden hebben naar aanleiding hiervan plaatsgevonden en vechtpartijen en andere wanhoopsda den. Maar na enkele dagen was de kalmte weergekeerd- En de zwart handelaren zijn hun operaties weer be gonnentot de volgende geldmaat- regel en Wereld", caus. 17.20 „Van het Kerke lijk Erf", caus. VARA: 17.30 Voor de kinderen. 17.50 Sportjournaal 18.15 Nws.- en sportultsl. 18.30 Zondagsruiters. 19.30 Discussie AVRO: 20.00 Nws 20.05 Strijk- ork. 20.35 Meded. 20.40 Gevar progr. 21.25 Lichte muz. 21.50 Act. 22.05 Afscheidsbij eenkomst van de dirigentencursus in Kasteel „Nijenrode". 22.30 Zigeunermuz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.45—24.00 Idem. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR 19.00 NCRV. 19.4524.00 KRO. NCRV: 8,00 Nws.- en weerber. 8.15 Or- gelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Koor zang. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 „Wie is mijn patroon?" 11.45 Holland Festival 1954- Klein koor. 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en katholiek nws. 13.10 Gevar. muz, 13.30 Radio Phil- harm. ork. 14.20 Boekbespr 14.35 Fluit en piano. 15.00 Gram. 15.15 Idem. 16.10 „Ka tholiek Thuisfront overal!' 16.15 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Friese her vormde dienst. 18.00 Zangdienst. 18.45 Vra- genbeantw. NCRV: 19.00 Nws. van de ker ken. 19.05 Gram 19.30 „Weg en werk der kerkhervormers'', caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Tour de France. 20.10 Pianospel. 20.30 Symphonetteork en sol. "2100 Act. 21.10 Pianorecital. 21.45 „Grafschrift voor een spion", hoorspel. 22.45 Avondgebed en lit. kat. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Dansmuz. MAANDAG 26 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00— AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gr. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 11.00 „Van de hak op de tak, in en om Uw tuin", caus. 11.15 Kamerork. 12.00 Gevar muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Prome nade ork. 14.00 „Wat gaat er om ln de wereld" caus. 14.20 Gram. 14.50 Voordr. 15.05 Voor de jeugd. 16.05 Gram. 17.00 Idem. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gr. 17.50 Mil comm. 18.00 Nws 18.15 Tour de France 18.25 Gram. 19.15 Jazzmuz. 19.45 Regeringsuitz.: Reportage over de rationa lisatie van de kleine boerenbedrijven. ger jaren reeds verwierf, is Alarika Rökk, die op de haar eigen wijze zingt en danst in de operettefilm „Maske in Blau" (Electro, Middelburg en Grand, Goes). Het behoeft welhaast geen be toog, dat Marika dansend en zingend een man in haar netten weet te ver strikken en al met al werd ook „Mas ke in Blau" (in kleuren) een genoeg lijke amusementsfilm, waarmede men zich ongetwijfeld enkele uren kan ver maken. Oude bekende melodieën „Die Julischka aus Budapest" en „Ja, das Temprament" o.a. vindt men er in terug en verder gans de sfeer van een plezierige operettefilm. In Laxor (Vlissingen) draait de boeiende film „Alarm bij de Kust wacht", met in de hoofdrollen Brian Donlevy en Ella Raines. Een film over de belevenissen van mannen bij de Kustwacht in het Amerika van 194=1, met als kleine concessie een beschei den romance, welke evenwel niet over heerst. Goed verfilmd en sterk spel. „Hard als graniet" (Schouwburg bioscoop, Middelburg) is het verhaal van een koppig jongetje, dat van huis wegloopt, terugkomt en weer ver dwijnt om zijn eigen weg in het leven te zoeken. Zijn pad gaat niet over ro zen, maar het uitvinden van 'n nieuw soort geweer maakt veel goed. James Stewart vervult de hoofdrol in dit nogal onbenullige Hollywoodproduct AUDREY HEPBURN .„...Roman Holiday.».. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1954: „La Cenerentola'' opera. (In de pauze: „Asse poester, het troetelkind der muzen", caus.) 22.20 Tour de France. 22.30 Me- tropole ork. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.33 Gewijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.20 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst" caus. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.45 Ge var. muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Voor de Jeugd. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.22 Omr. ork. 16.00 Bijbeloverdenklng 16.30 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Mr. A. Croin: „De op komst van West Afrika' 18.00 Zangver eniging. 18,20 Gram 18.30 Orgelconc. 19.00 Nws - en weerber. 19.10 Gitaarspel. 19.30 Parlementair commentaar. 19.45 Gram. 20.00 Radiokrant. 2020 Metropole orkest. 21.00 ..Nederland van de waterkant", klankb. 21.35 Gram. 21.40 Viool en plano. 22.00 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524 00 Gram. Advertentie. Zó boeiend is nu PANORAMA u Na de maaltijd werden de jongens onder hevig protest hunnerzijds naar bed gestuurd, terwijl de ouderen in de salon hun koffie gingen drinken. De bronskleurige chrysanten, die Shirley had meegebracht, kwamen prachtig uit in de grote vaas, waarin Jill ze had gezet. Die vaas stond op de grote piano, welke meneer Lock- wood indertijd voor zijn vrouw ter ge legenheid van hun tienjarig huwelijk had gekocht. „Speel eens wat voor ons, Peggy", verzocht haar vader toen hg zijn si gaar had aangestoken. „Doe niet zo hopeloos ouderwets, papslief", antwoordde ze plagend. „Ik ben er zeker van, dat Shirley er al lesbehalve op gesteld is, me de nieuw ste foxtrot te horen vermoorden en je weet, dat ik voor iets van beter ge halte helemaal niet deug. Shirley", ging ze met een knipoogje voort, „je zult heus paps flink onder handen moeten nemen. Ik geloof soms, dat hij terug verlangt naai- die vreselijke tijd, waarin ieder meisje, dat op een partijtje was gevraagd, werd geprest, wat „muziek te willen maken!" Wie geen piano kon spelen, moest dan maar zingen of desnoods voordragen. Verschrikkelijk, vind je niet?" „Helemaal niet", lachte haar va der, „en in elk geval beter dan de mu ziek in blik waarop we tegenwoordig 's morgens, 's middags en 's avonds onthaald worden. Waarom heb ik, denk je, jou en Gillian muziekles la ten nemen?" „Dat heb ik me dikwijls zélf afge vraagd", grinnikte Peggy, „omdat geen van ons tweeën ook maar enige aanleg heeft. Vind je ook niet, Shir ley, dat het voor een alledaags meisje tijdverknoeien is, uren te besteden aan het oefenen van toonladders, op dat ze ten slotte een paar onnozele stukjes kan spelen? En als, per slot van rekening, mensen graag muziek horen, behoeven ze slechts het radio programma te bestuderen en een knop om te draaien om, rustig in hun leun stoel gezeten desnoods zelfs in bed) de mooiste orkesten ter wereld te be luisteren. Wat die muziek in blik be treft, vind ik, dat paps spreekt alsof een moderne radio gelijk staat met een ouderwetse, krassende gramo- foon". „Misschien is Shirley werkelijk mu zikaal", opperde Jill, 'die zich verder coo> BARRARA STAMTOt tot de gast wendde met het verzoek, iets voor hen te spelen, ofschoon het vooruitzicht, Shirley op de pianokruk van haar voorgangster te zien, me neer Loekwood's oudste dochter alles behalve aanstond. Ze bereidde zich al voor op het gevoelloos afratelen van een of ander muziekstuk maar de be zoekster schudde glimlachend het hoofd. „Ik luister dolgraag naar muziek", zei ze, „maar ik moet tot mijn schan de bekennen, dat ik geen noot kan spelen. Monica en ik zijn radiomani akken; dikwijls horen we bij het ont bijt al muziek. O, lieve help", ging ze voort, toen ze de kwasi-wanhopige uitdrukking op het gezicht van haar aanstaande zag, „heeft die bekentenis jullie erg geschokt?" „Natuurlijk niet", lachte Peggy. „Ik zou ook wel graag muziek bij 't ontbijt horen, maar ik ben bang, dat paps dan de stuipen zou krijgen, voor al aan dansmuziek heeft hij het land. Hij moet wel erg dol op je zijn, als je hem kunt overhalen, mee te gaan dansen. Stel je voor: paps die een rumba danst!" Jill had zich vaak geërgerd aan Peggy's gewoonte om een gesprek als het ware te monopoliseren, maar de ze avond was ze er dankbaar voor. Haar jongere zuster xeuvelde zo vrolijk en luchtig over kleren, baan tjes, kapsels, toneel- en filmsterren, dat zij, Jill, slechts nu en dan een woordje behoefde mee te spreken, zonder ook maar in enig opzicht on- vriendelijk te schijnen. Wat meneer Lockwood betreft, de ze zat achterover in zijn leunstoel glimlachend te luisteren naar het ge babbel van de vrouwen en was blijk baar erg verheugd over de vriend schappelijke sfeer tussen zijn aan staande vrouw en zijn twee dochters. Het gesprek kwam tenslotte op verlovingsringen, een onderwerp, dat Jill, die nog een jaar tevoren had ge hoopt, van Dick Crawlaye zulk een kleinood te zullen ontvangen, enige moeilijke ogenblikken bezorgde. Ze wist er zich echter dapper doorheen te slaan en een vrolijk gezicht te blij ven zetten. Ongeveer halfelf stond Shirley op, zeggende, dat ze nu heus moest gaan, daar ze Monica had beloofd, niet te laat te zullen thuiskomen; het was haar, Shirley's beurt deze week, om 't ontbijt klaar te maken. Ook meneer Lockwood verhief zich en zei, dat hij haar met zijn auto zou wegbrengen. „Zou je dat niet te veel vermoeien vroeg Shirley glimlachend. „Ik kan toch heel best een bus pakken". Maar haar aanstaande hield voet bij stuk en Peggy haalde achter beider rug gen veelbetekenend de wenkbrauwen op, een mimiek, door Jill onmiddel lijk begrepen! Beiden wisten immers, dat hun vader nooit graag 's avonds laat uitging. Jill kon zich dan ook niet herinneren, dat hij sinds de dood van haar moeder ooit iemand had aange boden, hem of haar thuis te brengen. „Laat jullie Shirley nog even gauw het huis zien, terwijl ik de auto haal", stelde hij voor. Ze voldeden aan zrjn verzoek, waarbij Peggy zich uitputte in verontschuldigingen voor de ver waarloosde staat, waarin de woning verkeerde. „Jill heeft er geen schuld aan", ver zekerde ze, maar paps is in dat op zicht een echte zeurpiet, hij vindt het vreselijk om nieuwigheden in te voe ren. Het behang op mijn kamer is ge woon iets ontzettends. Je zult hem tot andere gedachten moeten brengen, Shirley". „Jawel", dacht Jill mismoedig, „ik kan praten als Brugman zonder enig resultaat, terwijl Shirley maar een beetje lief heeft te doen, om, desnoods tegen enorme kosten, het hele huis nieuw aangekleed te krijgen". „Zullen we het er op wagen en Shirley de keuken ook laten zien?" vroeg Peggy, toen ze weer beneden kwamen. „Ja. waarom niet?" vroeg Jill. „Och, je weet dat 'e keukenmeid na het eten niet graag gestoord wordt. Vermoedelijk zit ze nu met haar voeten op een andere stoel cho colade te drinken en doet dan net als of ze ons niet ziet, ofschoon ze ons zou kunnen vermoorden". „Nu, misschien is het wel goed, dat Shirley maar dadelijk weet wat ze begint", vond Jill, die stilletjes hoop te, dat de keukenprinses het „op haar heupen" zou hebben. Die hoop verd niet Verwezenlijkt, want de ontvangst had niet prettiger kunnen zijn. Shirley maakte veront schuldigingen voor haar komst op „dit erg ongewone uur", verzocht de „gastvrouw", vooral niet op te staan, maakte haar een compliment voor „het heerlijke diner" en zette de kroon op het werk door de aangeboden kop chocolade buitengewoon lekker te vinden. Maar Jill werd door Shirley's succes bij het huispersoneel niet vrién delijker jegens haar gestemd. Eindelijk was. tot Jill's opluchting het ogenblik van afscheidnemen ge komen. Toch tergde ook lit moment nog veel van haar zelfbeheersing, want Peggy kuste Shirley zo harte lijk, dat Jill wel genoodzaakt was. de toekomstige vrouw des huizes even eens te omhelzen. „Wel bedankt voor de heerlijke avond", zei Shirley. „Komen jullie me vooral aanstaande Zaterdag op zoeken, hoor". Toen de auto wegreed, sloot Peggy de voordeur en wendde zich vervol gens tot haar zuster met de woorden: „Paps heeft het aardig te pakken nietwaar, maar ik mag haar erg graag lijden; j£, ook niet?" „O, jij houdt van iedereen, die je „Midnight Glory" odeur cadeau geeft", zei Jill, maar lachte meteen alsof ze een grapje maakte. (wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 9