Werkloosheid: probleem no. 1 van St. Annaland PREDIKBEURTEN WALCHEREN UITSLAGEN BEVORDERING EN EINDEXAMENS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GESPREK MET EEN BURGEMEESTER Voor landbouwsanering zou inpoldering van Mosselkreek nodig zijn St. Annaland is in de eerste plaats een landbomvgemeente. Niemand, die daarvan beter overtuigd is dan burgemeester J. van den Bos, die zijn vissersdorp Arnemuiden einde vorig jaar verwisselde voor deze landbomv gemeente en daarmede als telg van een boerenfamilie een taak op zich nam, die hem wel bij uitstek moet liggen. De problemen van de landbouw zijn deze burgemeester uiteraard niet vreemd en wanneer we met hem over St. Annaland praten, blijkt, dat hij de werkloosheid, die als op zoveel andere Thoolse dorpen een seizoen-werk loosheid is, als probleem no. 1 ziet. Een probleem, dat in de komende jaren misschien tijdelijk op de achtergrond zal geraken als gevolg van de tewerk stelling van overtollige arbeidskrachten bij de herverkaveling, maar dat over vijf, zes jaar automatisch zal terugkeren. Misschien zelfs wel in ver sterkte mate, wanneer de voortschrijdende mechanisatie en een meer ef ficiënte bedrijfsvoering na de herverkaveling de behoefte aan arbeids krachten in de landbouw nog verder zal doen afnemen. Burgemeester Van den Bos ziet de enige oplossing van dit probleem op den duur toch in industrialisatie. Een onaangenaam woord voor een land bouwstreek. maar een woord, dat toch gesproken zal moeten worden. Bescheiden industrialisatie, ingesteld op de behoeften en de mogelijkheden van een landbouwstreek, zal aan de jongelui, óók van St. Annaland, een bestaan moeten verschaffen, wanneer de landbouw dat niet meer doet. In dit opzicht acht burgemeester Van den Bos de stichting van de Am bachtsschool te St. Maartensdijk ook van groot belang. Daar kunnen im mers goede ambachtslieden ge kweekt worden, die in hun dorpen ir bescheiden bedrijven een goede bo terham kunnen verdienen. Veel kleine bedrijven Het merkwaardige van de land bouw van St. Annaland is, zo meent de burgemeester, dat hier in te genstelling tot andere gemeenten van Tholen zoveel kleine bedrijven voorkomen. Meer dan vierhonderd boerenbedryven van minder dan 4 ha. Maar men verbouwt hier in het alge meen arbeidsintensieve gewassen uien, vroege aardappelen, bloemza den, gladiolen, enz. en dan is het onder gunstige conjunctuursomstan digheden toch wel mogelijk redelijke financiële uitkomsten te verkrijgen. En als de conjunctuur slecht is? Och, dan hebben de grote bedrijven het ook moeilijk. Kregen de grote boeren in de dertiger jaren niet even goed een gratis rywielplaatje? Toch zal de aan de herverkaveling verbonden sanering ook in het gebiec van St. Annaland verbeteringen kun nen bewerkstelligen, tenminste wanneer men er in slaagt voor deze sanering voldoende grond beschik baar te krijgen. De drang tot emigra tie is hier nu eenmaal niet bijzonder groot. Het gemeentebestuur meent ech ter mogelijkheden te kunnen zien in een inpoldering, los van het Delta plan, van de schorren benoorden de Joanna Mariapolder en de Hollare- Kolder, de gronden van de Mossel- reek dus. Als daar de bevoegde in stanties maar eens warm voor te kragen waren Havenbeveiliging Andere problemen, waarvoor het gemeentebestuur van St. Annaland zich gesteld ziet, zijn byv. die, welke met de veiligheid van het dorp ver band houden. D.w.z. de beveiliging van de haven, waarvan de dijk in de rampnacht op enkele plaatsen brak. Er is reeds meermalen gesproken over afsluiting van de haven met een keersluis, maar van definitieve plan nen hoorde ook het gemeentebestuur tot dusver niets. Toch zal hier iets moeten gebeuren! De herverkaveling brengt ook de aanleg van nieuwe en verbetering van bestaande wegen met zich. Met name de nieuwe weg naar Stavenis- se, die reeds in aanleg is, mag ook voor St. Annaland belangrijK ge noemd worden. Helaas is deze weg, die juist voor de ramp werd aanbe steed, wat smal uitgevallen, maar hij opent toch mogelijkheden voor autobusverkeer, dat het gehele ei land rondrijdt, waardoor met name de verbindingen tussen St. Annaland, Oud-Vossemeer en Stavenisse veel beter zouden worden. Definitief is nog niets bekend, maar burgemees ter Van den Bos hoopt toch, dat hier van iets kan komen. Het dorp zelf ziet er gelukkig vrij behoorlijk uit. Toch is een sanerings plan in voorbereiding, evenals een rioleringsplan, met daaraan verbon den zuiveringsinstallatie. Maar voor al woningbouw blijft zeer geboden. Marktberichten VISMIJN VEERE. 23 Juli, Export garnalen, aanvoer 1488 kg, 121182. Schar, aanvoer 8 kg, 33. Bot, aanvoer 16 kg, 16. Schol, aanvoer 21 kg, 1835. Middel tong, aanvoer 361, 85235. Rog, aanvoer 29 kg, 22—31. Kreeft, aan voer 3 kg, 30513.93. VEILING MIDDELBURG. 23 Juli. Aardappelen, bonken 89.60, grote 810.10, drielingen 4—6.40, kriel 3 4.40. Aanvoer 70 ton. Bintjes, bonken 810, grote 7.40. Doré, bonken 8—9, grote 810. BI. eigenhei mers, grote 11. Fruit: Witte bessen 534. Perziken p. stuk 1335. Rode bessen 30105. Aard beien 69163. Kruisbessen 2348. Fran- kenthalers 227—234. Pruimen per stuk 5— 16. Frambozen per doos 1245, per kg 84 —123. Kastomaten A 42—62, B 3056, C 3440. Markiezen 74—96. Hollanders 28— 69. Netmeloen 91107. Peren: West Fries 3159. Pruimen per kg 106117. Groenten: Sla 2.50—8. Kaskomkommers A 8—18. B 8—15, C 8—10, per kg 8—11. B'oskroten 6—12. Augurken 43. Tuinbonen 1832. Dubb. Princessen 133143. Saxa's 116. Zilveruien 2944. Doperwten 17—68. Kroten per kg 12—21. Bloemkool A 40— 72, B 15—44. C 11—21. Snijbonen 74—128. Bospeen 2149. Rode kool 6—13. Savoye kool 9—20. Spitskool 31—10. Postelein 47— 56. Waspeen 30—46. Andijvie 7—20. Ra barber 614. Bosuien 12—17. Wagenaars 109—122. Spinazie 10—37, Bosselderij 2—6, In de komende drie jaren mogen in St. Annaland tien woningen gebouwd worden. Dat moesten er natuurlijk minstens veertig zijn Wat gebouwd kan worden, zal veelal particuliere bouw zijn met rijkspremie, waarbij dan nog plan nen moeten worden samengevoegd en fenormaliseerd om tot aanvaardbare ouwpryzen te komen. Idealen Tenslotte spreekt de burgemeester nog over een paar idealen: een ver enigingsgebouw en een gymnastiek zaal. St. Annaland mist nu eenmaal een gelegenheid om buiten de sfeer van het café een uitvoering te geven en daaraan zal toch een einde moeten komen. Hoe? Ja, dat weet de burge meester zelf ook nog niet precies, maar hij hoopt in zijn gemeente toch voldoende krachten te kunnen losma ken om ook deze idealen op den duur te kunnen verwezenlijken. Controle Oienst in O.Z. Vlaanderen gehandhaafd. Op 29 November van het vorige jaar nam de Terneuzense raad het besluit dat de gemeente zou uittre den uit de gemeenschappelijke rege ling tot centralisatie van het bouw en woningtoezicht en van het toe zicht op gemeentewerken in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit zou 'n feite de opheffing van de Centrale Dienst betekenen. Dezer dagen is de beslissing van G. S. van Zeeland in deze kwestie bekend geworden. Dit college onthoudt goedkeuring aan fenoemd raadsbesluit. De meerder- eid van het college van B. en W. stelt de raad welke Donderdag 29 Juli a.s. bijeenkomt, voor zien bij deze beslissing neer te leggen. Eervol ontslag en benoemingen. De agenda voor de Vrydag 30 Juli a.s. om 2 uur n.m. te houden raads vergadering te Vlissingen omvat o. m. enkele voorstellen tot verlenen van eervol ontslag en inzake benoe mingen. B. en W. stellen voor de heer R- Grippeling op diens verzoek eervol ontslag te verlenen als lid van de commissie van toezicht op het mid delbaar onder'djs. Voorts tot het benoemen van een lid in het bestuur van de „Stichting Internaat De Ruyterschool" in ver band met hef bedanken van de heer ir. E. Struyck. De daartoe gedane aanbeveling luidt als volgt: 1. ir. A. de Vos, hoofdingenieur bij de N.V Kon. Mij. „De Schelde" en 2. ir. J. P. Berdenis van Berlekom, directeur der Vi tri te fabriek te Middelburg. Ter voorziening in de vacature van een leerkracht aan de openbare lagere Frans Naereboutschool stel len B. en W. voor te benoemen mej. M. S. van Gifzen. onderwijzeres te Breskens. Middelburg Bevordering en diplomering Huishoudschool Middelburg Aan de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg is de dag der bevordering en diplomering weer achter de rug. Van de le naar de tweede klasse primaire oplei ding gingen over: E. M. C. Braan, E. E. Felix, J. de Graaf. W. Groenewoud, P. Hendrikse, M. H. Ludikhuize, P. Mervel, C. P. Mulder; C. Oosten, S. M. de Schrijver, S. Vol kers, M. S. E. Bolier, J. Geljon, A. C. Huibregtse, C. Jasperse, D. Jobse, E. A. Joziasse, J. Karelse, G. H. v. Kruiningen, j. Offenbeek, E. L. v. Ouwerkerk, J. J. Schutte, M. M. v. Sorgen, G. Spruijt, W. Vermeulen, C. Wagenaar. W. M. Adri- aansen, A. C. Bravenboer, E. K. Bruin- ooge, E. J. Corthais, C. S. Dekker, A. H. Dourlein, S. M. Francke, J. A. de Graaf, T. de Klerk, J. M. Lems; P. Lijnse, J. Ovaa, J Pouwer, J. Roelse, S. F. Snijders, A. Veenstra, T. de Vin, S. Ytsma, C. J. Akkerdaas, W. J. Davidse, E. Duvekot, M. J. Flipse, M. Gideonse, M. Goverse, C. C. Hitijahubessy, A. J. v. d. Hooft; N. J. Huige, K. Louws, E. J. Mesu, E. Minder- houd, C. de Nooijer, G. C. v. Offenbeek, M. Paulussen, M. Provoost, M. W. Vader, M. Latuheru. Niet bevorderd 15 leerlin gen. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: M. A. Adriaanse, L. A. Bliek, N. Boone, F. W. Dunnes, M. J. Flipse, J. W. Janse, M. Kleinepier, M. C. Marijs, P. C. Petiet, A. W. Sies, M. de Vin, M. v. d. Woestyne, Sahertian. Van de le naar de 2e klasse, hulp in de huishouding, werd bevorderd: C. M. Wiegman. DIPLOMERING. De volgende diploma's werden uitge reikt: Primaire opleiding: S. Bakker, C. A. van Belzen, N. M. Boone, A. M. Dinge- manse, J A. C. Geertvliet, J. Goedbloed. S. J. Grim, E. A. G. Hubrechsen, M. A. Jobse, J W. Poppe, E. Spruijt, M. Streef kerk, J. J. de Vos, M. W. Dekker, K. Dobbelaar, F. P. Flipse, J. J. Franse. E. van Keulen, J. Kommers, P. J. Koole, M. Kosten, N. A. Legemaate. J. P. M. Mon- tenarie, C. E. Niesthoven, C. P. Olijsla- ger, J. M. Poppe, J. Pouwer. J. E. Schout, H. W. v. Sparrentak. A. C. W. Steur, C. K. Wielemaker, A. J. Abrahamse, C. T. van Belzen, S. N. P. Boogaard, E. Castel, P. L. Cevaal, M. E. Corthais. L. Dekker, M. Francke, J. Jobse, C. Meertse, Y. M. Meeuse. E. P. de Nood, N. van Rooijen, J. Slabber, L. W. Verhage, D. de Vos, C. Wisselink, J. P. M. Zandburg. Acht leerlingen ontvingen geen diploma. Huisnaaister: H. Boogaard, H. J. David se, J. W. Hooftman, B. van Iwaarden, A. Jacobsen, J. de Jager, J. E. Jagt, A. van Keulen, C. J. Kodde, C. de Konink, J. M. van Ouwerkerk. Costuumnaaister: E. P. Huijbregtse, J. Moest "1. Hulp in de huishouding: C. J. Boone, M. M. van Dongen, L. C. Goethart, C. S. Harte, G. T. Hoogesteger, J. de Jonge, C. Joosse, M. T. C. Joosse, W. E. Joziasse, M. M. Roose, T. C. Scbroevers, J. van Sluis. Een verklaring werd uitgereikt aan J. C. v. d. HU. Eén leerlinge ontving geen diploma. Kinderjuffrouw: W. G. Antheunisse, N. J. v. d. Bosse, J. P. Goeman, C. J. Meert se, A. L. M. Riemens, B. Vingerling. Onderwijsbenoeming Tot lerares aan de Landbouwhuis- houdschool te Zaltbommel werd be noemd mej. J. M. J. van Riet uit Middelburg. Aanrijding. Op de Middelburgse Markt ge beurde Vrijdagmiddag een aanrijding. De 73-jarige J. H. uit St. Laurens stak met zijn rijwiel aan de hand de straat over, toen plotseling een personenauto naderde. H. kon niet meer uitwijken, met het gevolg, dat zijn fiets door de wagen werd ge raakt. Het voorwiel werd ernstig beschadigd. De man bleef ongedeerd. Examens Te Den Haag slaagde voor het no tarieel examen 2e deel de heer G. Reijnierse, vroeger te Middelburg. Vlissingen Teraardebestelling A. Mets. Vrijdagmiddag werd op de be graafplaats te Vlissingen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer A. Mets, in leven oud-chef van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". Aan de groeve werd het woord gevoerd door de directeur van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland", de heer A. C. H. Kuijck, die er op wees, dat de overledene de maatschappij meer dan 50 jaar heeft gediend. Typerend noemde spr. de stijl en persoonlijkheid van de overledene, die om zijn beminnelijk karakter zeer gezien was bij zijn collega's. Namens de maatschappij bracht de heer Kuijck dank voor net vele, dat de heer Mets gedaan had. De heer T. R. Harting, oud-em ployé van de Maatschappij, zeide steeds diep getroffen te zijn door de kalmte en tegenwoordigheid van geest welke de heer Mets kenmerk ten. De oudste zoon van de overle dene, de heer A. Mets, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. Vele bloemstukken van familie, vrien den en collega's dekten de baar. Tarief reinigingsrechten. In verband met de per 1 Januari ingevoerde huurverhoging van 23 wordt het noodzakelijk geacht het tarief van de reinigingsrechten te verhogen. Hiertoe doen B. en W. van Vlissingen de raad een voorstel. Daar de heffing van de reinigings rechten is gebaseerd op de huur waarde van de betreffende percelen naar de toestand op 1 Juni, vooraf gaande aan het belastingjaar, be hoeft de aanpassing van de verorde ning op de lieffing van reinigings rechten eerst voor de belastingjaren 1955 en volgende plaats te vinden. Voorgesteld wordt de in de thans geldende verordening op de heffing van reinigingsrechten opgenomen huurschalen met ingang van 1 Janu ari 1955 met 23 te verhogen, af gerond naar boven op een veelvoud van vijf gulden. K.A.V. vergaderde. Donderdagavond vergaderde de K. A.V. in het Ariëns-gebouw te Vlis singen, onder leiding van mevr. Kint- Picavet. Na de opening werd door mevr. Barten-de Vries verslag uit gebracht van de gehouden vergade ring over Huishoudelijke Voorlich ting. De voorzitster deelde hierna mede, dat op 12 September de jaarlijkse bedevaart naar O.L. Vrouw van de Polder gehouden zal worden. Mededelinp- werd gedaan óver de K.A.V. jubileumtocht 1954 naar Lourdes en de daarvoor gehouden loterij. Op No. 3361 was een gratis reis naar Lourdes gevallen, welk nummer in bezit is van mevr. Bo- gaert te Vlissingen. Van de wekelijkse handwerkavond, ten bate van de te houden parochiële bazar in October, wordt een druk ge bruik gemaakt. Het verdere deel van de avond werd doorgebracht met handwerken. Drogisten tegen sluiting op Dinsdagmiddag. Acht van de tien drogisten in Vlissingen zijn tegen voortzetting van winkelsluiting op Dinsdagmid dag, daar deze halvedagsluiting fi nanciële achteruitgang met zich brengt. B. en W. van Vlissingen stellen de raad thans voor de ver plichte Dinsdagmiddagsluiting voor winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak drogisterij-artikelen, al dan niet tezamen met parfumerieën, cos metische artikelen of toiletartikelen ten verkoop in voorraad zyn, in te trekken. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Middelburg adviseerde in gelijke zin. BADHUIS VLISSINGEN In het Vlissingse badhuis werden in de periode van 9 Juli t.e.m. 21 Juli 2187 baden genomen, waarvan 1509 gewone en 678 volksbaden. Bouwen Ewoutschool legde beslag op Commando Beker. Burgemeester Ko!H reikte prijzen uit. Vrijdag werden de wedstryden om de Commando Beker tussen de Vlis singse lagere scholen beëindigd. Het is de bekerhoudster, de Bouwen Ewoutschool, gelukt ook dit jaar be slag te leggen op de begeerde tro- phee. Deze school eindigde met rui me voorsprong op de Oraujeschool als nummer één. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die met wethouder >1. A. van Popering op het sportveld aanwezig was, reikte de prijzen uit. Hy hield daarbij een korte speech, waarin hy het een en ander vertel de over het Vierde Commando, dat de beker heeft geschonken. De Bouwen Ewoutschool kreeg dus de Commando Beker, terwijl twee bekertjes voor de beste prestatie bij het slagbal gingen naar de jongens en meisjes van de V.G.L.O. A. De jongens van de Julianaschool A, evenals de meisjes van de Neutrale school B verwierven een medaille. Op deze tweede en laatste dag van het sporttournooi waren het de zes de klassers, die de strijd in het vèrspringen, hoogspringen, hardlo pen, balgooien, hinaernisloop en es tafette aanbonden. Over het al gemeen werden er goede prestaties geleverd en kenmerkte de strijd zich door een sportieve sfeer. De uitslagen van de tweede dag zijn: 1. Bouwen Ewoutschool 706 punten; 2. Oranjeschool 676; 3. Ja cob Catsschool 662, 4. Vincent van Goghschool 645. 5. St. Paulusschool 630, 6. Neutrale school 627. 7. Julia naschool 620, 8. St. Jacobsschool 612, 9. Prins Willemschool 611, 10. Bone- dijkeschool 600,11. Frans Naerebout school 567. 12. Geref. school. Kas teelstraat 553. De einduitslag luidt; 1. Bouwen Ewoutschool 975 punten; 2. Oranje- school 918; 3. St. Paulusschool 864; 4. Neutrale school 848; 5. Prins Wil lemschool 844; 6. Jacob Catsschool 840; 7. Vincent van Goghschool 837; 8. St. Jacobsschool 828; 9. Bonedijke- school 817; 10. Julianaschool 797; 11. Frans Naereboutschool 773; 12. Ge ref. school Kasteelstraat 742. Politierapport Vlissingen Onbekenden hebben in de nacht van Donderdag op Vrijdag met een auto gereden over de stalen rijwiel- rekken aan het badstrand, tengevol ge waarvan een deel van deze rek ken zijn platgedrukt. De politie zoekt naar de daders. Oostkapeile Reis ouden 'van dagen. Donderdag maakten de ouden van dagen te Oostkapeile hun jaar lijkse reis naar Vlaanderen. Via Breskens ging het naar Oostburg, en vandaar naar de Belgische badplaat sen en Brugge. Bij terugkeer in het dorp werd een dankwoord gespro ken door de heer G. Geertse. Raadsvergadering. De raad van de gemeente Oostka peile komt Maandagavond om half acht in vergadering bijeen. Als voor naamste punt staat op de agenda een voorstel tot vaststelling van een ver lichtingsplan voor Oostkapeile. Burgerlijke Stand. SEROOSKERKE. Bevalien: C. GeerseWagenaar, d.; C. d. Putte—De Buck, z.; E. C. OeleHar te, z. Ondertrouwd: W. Joziasse, 25 j. en W. P. den Herder, 23 j. Getrouwd: Jac. Watte!, 36 j. en M. de Bruijne, 31 j.; A. Wagenaar, 50 j. en M. Wagenaar, 46 j.: J. Meliefste, 29 j. en J. J. Louwerse, 27 j. BIGGEKERKE. Overleden: L. Watell, 60 j. Bevallen: P. Jasperse, d. TECHNISCHE- EN MACHINISTENSCHOOl MIDDELBURG Er komt een nieuwe 3e klasse bankwerken. in de Concert- en Gehoorzaal tc Middelburg waren Vrijdagmiddag en kele honderden leerlingen van de Middelburgse Technische- en MachJ- nistenschool byeen om de uitslagen van de bevordering en de eindexa mens te vernemen. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer C. Barentsen, zei in zijn openingswoord, dat liet met bei de scholen goed gaat. Het leerlingen aantal neemt nog steeds toe. In ver band daarmede kon hij mededelen, dat een nieuwe 3e klasse bankwerken zal worden gevormd by de Techni sche school. Vervolgens werden de leerlingen toegesproken door de di recteur, de beer J. Huisman, die in het bijzonder de gediplomeerden de raad gaf geen genoegen met het thans bereikte te nemen, maar ver der te leren om meer kennis te ver garen. Daarop maakte hy de uitsla gen bekend. De heer Huisman sprak voorts nog een woord van dank tot bestuur en leraren, die hem zeer behulpzaam zyn geweest bij het inwerken m zijn nieuwe taak, die hij 1 Juni j.l. aan vaardde. Spr. loofde de prettige sa menwerking op de scholen. Namens de afdeling Middelburg van dé Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond voerde de heer K. J. van Loo het woord. De door deze afdeling beschikbaar gestelde prijzen voor de beste leerlingen van de Timmer- en Metselklassen reikte spr. uit resp. aan de leerlingen Van Rooy- en, Westkapelle en VersluHs, Veere. De heer W. C. Mullié. die namens de BOVAG sprak, deelde mede. dat de leerlingen Maranus. Oostkapeile en De Leeuw, Middelburg, de besten van de kopklasse autotechniek, van deze bond een prijs zullen ontvan gen. De uitslagen van bevordering en diplomering luidden: RANKWERKEN IT A Gediplomeerd J. A. Bakker, F. M van Zuidland en J- W. Oosthoex, Middelburg; K- Brasser, Kleverskerlce; J. den Hollan der, Vlissingen: I. J. Tange. Souburg: W. Wouters, Westkapelle. Bevorderd naar de kopklas: A. Mathijs- es (prijs) en W. Brouwer, Veere; F. Flohr, Vlissingen (prijs); K. Huibregtse Lzn., Westkapelle; J. FJoresse, Vlissingen; K. Huibregtse Kzn., Westkapelle; A. Jacob- se, Biggekerke; C. Caljouw, Souburg; W. van Keulen, Ritthem; J. Melse, Vrou wenpolder; A. J. de Rijk, Middelburg; J Verhuist, Westkapelle. Niet bevorderd 10 leerlingen. BANKWERKEN II B. Gediplomeerd: A. Polderman, Seroos- kerke (prijs); A. F. Carol, Middelburg (prijs); W. Best, Middelburg; W. Goed hart, Ritthem; M. C. v. d. Ende, Sint Lau rens; P Peene, Westkapelle; A. W. Kem- pe, Souburg; J. W. de Wolf, Middelburg: J. W. Lawalata, Middelburg; P. C. van Belzen. Vlissingen; J. Malaihollo en A. H. Wattimury, Vlissingen. Bevorderd naar de kopklasse: J. Boo gaard, Aagtelcerke. Niet bevorderd 15 leer lingen. ELECTROTECHNIEK II. W. A. J. Blankenburg, Vlissingen (prijs); G. Maranus, Domburg (prijs); A. de Key- zer en J W. van de Garde, Middelburg; P. J. Fey, Sint Laurens; M Boone, Kou dekerke; A. A. Korzuise, Middelburg; P. Jobse, Oostkapeile; A. D. de Bree, Kou- dekerke; J. Huibregtse, Westkapelle; A. Schout, Vrouwenpolder; C. P. van Pame- len en K. A. Bomer, Vlissingen; J. A. Oranje en A. Goedhart, Souburg; P. E, Dingemanse en W. M. Machielse, Middel burg; W. A. Wijkhuis en M H. Sichter- Vlissingen. Niet gediplomeerd 6 leer lingen. TIMMEREN II A. Gediplomeerd: P. van Rooyen, Westka pelle (prijs); J. Gideonse (prijs), F. J, van Splunder, L. Baljeu en A. P. Been- ZONDAG 25 JULI 1954. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 7 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 6 de heer van Vliet, 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Biggekerke 9.30 en 2 (H.D.) ds. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. Berg- kotte; Gapinge 2 ds. d' Boer (H.A.); Grijpskerke 10 ds. Don, 2.30 ds. Theu nissen; Kleverskerke 10 ds. Otte; Kou- dekerke 10 ds. Durkstra, 10 jeugdk., 7 ds. van Dunne jeugdd.)Vliss. straat 2.30 ds. Haitjema; 't Zandt 10 ds. van Empel. 10.15 jeugdk., 7 ds. Sneller (jeugdd.)Meliskerkü 2.30 ds. de Groot; Middelburg. Nw. Kerk 10 ds. Aalders, 7 ds. Don; Oostkerk 10 dr. Berkenkamp (jeugdd.); Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pynacker Hordijk, 2.30 geen dienst; Oost- en West-Sou burg 9 en 11 Is. van Duijne (H.A.); 7 ds Haitjema (Dankz), 9.30 jeugd- kerk in jeugdlokaal; Ritthem 10 de heer Barnard, 2.30 ds. Durkstra; Se- rooskerke 10 en 2.30 ds. Visser; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen (Geref. Kerk) 10.30 ds. de Groot (H.D.), 7 ds. Oisten- rijk; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Noorderkapel 9 en 10.30 ds. Don; Havendorp 10 ds. Haitjema; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer (HA) Westkapelle .30 leesd., 2.30 ds. Wa- gener; Zoutelande 9.30 en 7 (jeugdd.) ds. Wagener. St. Laurens 10 (H.A.) en 2.30 (H.A. en Dankz.) ds. Kalk man. Geref. Kerk. Middelburg (Hof- pleinkerk) 9.30 ds Meister, 2 ds Brouwer, 5 ds Brouwer; (Noorder- kerk) 9.30 ds Brouwer, 5 ds Meis ter; (Luth. Kerk) 7.15 ds Spoelstra; Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veldhuij- zen; Domburg 10.30 en 3.30 ds Dercksen; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoelstra (HA. en dankz.); Grijps kerke 10 ds Goumare (H.A.), 2.30 ds Verschoor (H.A. en dankz.); Kou- dekerke 9.30 en 2.30 ds Elshout (H. A. en dankz.); Meliskerke 9.30 en 2.30 ds Herder; Oostkapeile 9 en 2 ds Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds Faber; Souburg 9.30 en 2.30 ds Brederveld; Sint Laurens 10 en 2.30 ds Boon (H.A. en dankz.); Veere 10 en 2.30 ds Streefkerk; Vlissingen 9 en 5 ds Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds Jager; Westkapelle 2.30 ds Meister, 6 cand. Dresselhuvsen. Geref. Kerk (art. 31 K.O.j Mid delburg 8.30 en 4.30 ds Brands; Zou- 1 telande 10.30 en 2.30 ds Brands. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Dinsdag 7.30 ds v, d. Woestyne: Vrijdag 7.30 ds v. d. Ketterij; Meliskerke9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Rijksen; Oostkapeile 11 en 4 lees dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6.30 leesdienst; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds Slagboom; Middelburg 10.30 en 3 ds Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds De Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse Kerk) geen dienst. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 9 ds Lindijer: Vlissingen 10.30 ds Lindijer. Doopsgez. Gemeente. Middelburg geen «dienst; Vlissingen 10 ds De Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 dhr Rijnders. Leger des Heils. Middelburg 10 heiligingsdienst, 4 openbare samen komst, 7.30 verlossingssamenkomst o.l.v. envoij De Vries. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (Willem m) 10 en 5 dhr Noels. Herv. Evang. Vlissingen geen dienst. hakker. Souburg; L. Adriaanse, Zoutelan de; W A. Broeksma en K. Dekker, Mid delburg; C. A. Franssens, Vlissingen; A. P. van Gilst. Middelburg; P Izcboud. Se rooskerke: D A. Potter. Vlissingen; W. v. d. Putte. Middelburg; P. Riemens, Seroos kerke; M. w. Smolders en P. A. Walra ven, Middelburg. Niet gediplomeerd 9 leerlingen. TIMMEREN II B. Gediplomeerd: J. Marinisser. Sint Lau rens (prijs); A. van Rooyen. Westkapelle (prijs): C. Paauwe. Middelburg; C. Jan- se, Souburg; J. P. Koole. Kamperland; P. J. Reynoudt, Nieuwlar.d; C. A. Wirtz, Kamperland; J. H. Caljouw. Souburg; E. Paulus en K. Moest'l, Middelburg; J. Stroo. Koudekerke; J. Dingemanse. Zou telande. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. TIMMEREN III. Gediplomeerd: J. W. Boone en J. L. Dingemanse (prijs). Middelburg; C. K. van Vaardighem. Westkap. J. C. Schoe, Middelburg: C. Pouwelse, Westkapelle. METSELEN. Gediplomeerd: J. Versluys, Veere (prijs); L. Klaasse, Middelburg. Verklaring practijk: G. van Ginkel. Vlislsngen: N Grootjans. Middelburg; S. de Visser, Vrouwenpolder. Niet gediplo meerd 4 leerlingen. SCHILDEREN. Gediplomeerd: L. W. Minderhoud, West kapelle (prijs): K. W. van de Gruiter, Veere (prijs); D. W. v. d. Klooster en J. J. de Vroe. Souburg; F. Matulessy, Kou dekerke; H. Her.drikse, Middelburg. Niet gediplomeerd 1 leerling. KOPKLAS AUTOTECHNIEK. Voor het schooldiploma slaagden: J. E. Aijpassa, Middelburg: N. A. K. Boone, Souburg, W. Brand. Domburg; A. J. Buys- se. IJzendyke; L. C. Douw. Veere; C. A. Heyboer Breskens; J. Hollander, Oost kapeile; G. Krijger, Aagtekerke; D. P. de Leeuw, Middelburg (prijs)» E. Maas, Breskens; A. Maranus en P. J. Mesu, Oostkapeile; J. H. F. Nanuruw, Mfddcl- burg; P. Roelse en A. Toutenhoofd. West kapelle; H. Verton. Middelburg: C, Wie lemaker en J. Wielemaker, Koudekerke: S. H. J. Zuldweg, 's-Heer Arendskerke. Niet geslaagd voor het schooldiploma 7 leerlingen. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Bij spoedgevallen is in Middelburg te bereiken de heer J. C. Peeck. arts. Lange Viele 49. tel. 2637. In Vlissingen is te be reiken de heer L. P. Boone, arts. Bad huisstraat 30, tel. 2950 In Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle is te bereiken de heer H. Frima, arts te Zoutelande. Duinweg 59, tel. K 1186282. In Veere, Serooskerke en Oostkapeile is te bereiken de heer Reijnders Schilt, arts te Seroos kerke, Dorpsstraat 46, tel. K 1189212. Apotheken: Middelburg: Apotheek v. d. Harst. Korte Delft 12, tel 2789. Vlissin gen: Apotheek W. J. Phnsinga, Walslraat 54, tel. 2010. Waar zijn onze schepen Abbekerk 19 v. Cochin. Alamak 21 v. Madras. Alchiba 21 v. Vitoria. Alkaid 21 250 m. Z. v. St. Vincent. Algenib 19 te Porto Alegre Alnati 15 te Buenos Aires. Alphard 25 te Sao Francisco do Sul. Aludra 19 te Rlo de Janeiro. Amerskerk 20 v. Sydney n. Melbourne. Annenkerk 22 te Genua. Appingedam 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Arendsdijk p. 21 Azoren. Arnedijk 22 v. Rotterdam n. Bremen. Axeldijk 20 260 m N.N.O. Paramaribo. Bacchus 21 610 m. W. Ouessant. Barendrecht 22 v. Curasao n Gibraltar. Baud 21 v. Buleleng n. Soerabaja. Blitar 20 v. Zanzibar te Dar es Salaam. BUjdendljk 21 440 m. O. v. New York. Boissevaln 18 te Montevideo. Britsum 21 v. Vassilyko Bay n. Ceuta. Caltex Utrecht 21 115 m. Z O Kreta. Celebes 20 dw. Kp. Roca. Congostroom p. 20 Las Palmas. Cottica 19 v. Trinidad. Dacapo 19 v. Hamburg. Delft 21 te Antwerpen. Dongedijk p. 20 Antigua. Drente 4 te Khorramshahr Esso Amsterdam 21 115 N Benghazi. Etrema 21 130 m, W. Napels Gouwe 15 v. Monrovia te Mayumba. Grootekerk 21 te Genua. Hersilia 21 v Carupano te Georgetown. Hydra 21 v. Ciudad Bolivar n. San Felix. Inörapoera 21 330 m. W. Sabang. Jagersfontein 22 v. Hamburg n. Antwer pen. Japara 19 160 m. O. Sorong. Jongkind 8 v. Lagos. Kieldrecht 21 150 m. O. Massawa. Laertes 22 v. Brake n. Liverpool. Larenberg 12 v. Basra te Khorremsbahr. Laurenskerk 21 310 m. NJf.W. Djedda. La wak 12 v. Basra te Vancouver. Lekhaven 19 te Santos. Leopoldskerk 21 175 m. N. Socotra. Leuvekerk 16 te Karachi. Loosdrech» 15 te Rangoon. Lutterkerk p. 22 Muscat. Malea 22 600 m. W. v. Adelaide. Macoma 19 v. Stanlow te Liverpool. Mapia 21 te Colombo. Manoeram 21 210 m. W Colombo. Merwede 20 270 m. N.O Abaco Eil. Molenkerk 17 v. Rotterdam te Yokohama. Noordam 21 500 m. N.W. Fay al. Oranjestad 21 760 m. W.Z.W Madeira. Ouwerkerk 18 te Geelong. Overijssel 21 te Charleston Papendrecht 20 270 m. N.W. Paramaribo. Perna 14 Pitcairn Islönd. Prins Willem van Oranje 15 te Montreal. Prins Willem V 17 v. Montreal. Rijnkerk 21 te Lourenco Marques. Salawati 21 240 m. Z.W Ras Madrak. Scbie 22 v. Punta Aranas n San Juan del Sul. Sinabang 13 v. Brisbane. Sloterdijk 22 te Antwerpen. Soestdijk 20 te Semarang. Stad Alkmaar 21 105 m. O. Gibraltar. Stad Maastricht 21 v. Livorno n. Sfax. Straat Malakka 16 v. Osaka n. Hongkong. Tibia 20 160 m. N.t.O. Brisbane. Utrecht 22 te Mena al AhmaöS. Violette Erica 18 88 m. Z.W Ouessant. Willem Ruys 20 75 m. N'Ji.O Alexandrië. Willemstad 21 130 m. O. Barbados. Woensdrecht 21 80 m. Z.Z.W Colombo. Wonosari 22 220 m. MW Wake Eil. Zuiderkruis 21 v. Las Palmas. Nagekomen advertentie. RECTIFICATIE. 0 AANBESTEDING. De bestekken voor het graven van waterleidingen, ter lengte van 12^4 km en het leggen van betondui- kers, één en ander met bij behorende werken in het Waterschap Poortvliet, zijn niet vanaf 26 Augustus 1954 verkrijgbaar, doch vanaf 26 Juli 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3