Regionaal Bauvin verspeelde gele trui aan favoriet Bobet SPANJAARD BAHAMONTES KLOM ALS EEN GEMS BEVAN C.S. AGEREN TEGEN DUITSE HERBEWAPENING TWEE GROTE INBRAKEN TE ROTTERDAM OPGELOST CONFERENTIE OVER DEFENSIE VAN ZUID-00ST-AZIE Een BOEK over VRIJDAG 23 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT U 4 NEDERLANDERS BIJ EERSTEN IN 14e ÉTAPPE. Ferdi Kübler was 22 renners te snel af in enerverende eindsprint (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Tijdens de lange afdaling van de Col de Sie, een van de vele cols, welke in de veertiende étappe van Toulouse naar Millau overwonnen moesten worden, kreeg Gilbert Bauvin, drager van de gele trui een lek bandje. De hele ploeg van Noord Oost Centraal Frankrijk bleef bij de leider achter. Hij kreeg onmiddellijk een ander wiel, sprong in het zadel en ging achter de groep aan, waartoe hij had behoord. Het tijdverlies was miniem. Zonder op zijn maats te wachten zette Bauvin alleen de achtervolging in. Bijna speelde hy het klaar; toch miste hij de aansluiting, want hij kreeg op het critieke moment een inzinking, die fataal zou worden. Hy viel terug van groep tot groep en maakte tenslotte in de buurt van Belmont, 140 km van de start deel uit van een peloton van 13 renners, samen met Cieleska, die by hem was gebleven en waarbij zich ook Faanhof had gevoegd. Bij de ravitaillering van Saint Affrique met nog een aantal zware cols voor de boeg, boekte Bauvin meer dan 2 min. achterstand. Daarna werd het ver schil steeds groter en bij de finish bedroeg het 7 min. 55 sec. Bobet, die tweede werd achter Kubler kreeg een halve minuut bonificatie en daar hij geringe achterstand had in het algemeen klassement is hij thans drager van de gele trui met 4 min. 33 sec. voorsprong op zyn rivaal Bauvin. De étappe voerde door een gedeel te van de Cevennes, dat voor de Tour nog onbekend terrein was. Ze om vatte vier cols, die meetelden voor het bergklassement, twee van de tweede en twee van de derde catego rie, verdeeld over de laatste 150 km. Daarnaast waren er nog talloze an dere klimpartijen, met afdalingen, die wat de lengte betrof en de veel heid van lussen en windingen aan de Pyreneeën herinnerden, al ontbraken ditmaal de afgronden. In deze hele étappe, die gereden werd in een gro te nitte, kwamen bijna geen vlakke De klassementen Van Est en Voorting verbeterden positie De 14e étappe van de Ronde van Frankrijk, van Toulouse naar Millau, over 225 km, is gewonnen door Kubler (Zwitserland) in 6 uur 32 min. 34 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Bobet (Frankrijk) z.t. 3. Ockers (België) z.t. 4. Geminiani (Frankrijk) z.t. 5. Van Est (Ned.) z.t. 6. Schaer (Zwits.) z.t. 7. Rolland (Frankrijk) z.t. 8. Brankart (België) z.t. 9. Lucien Lazarides (Fr. Z.O.) z.t. 10. Voorting (Ned.) z.t. JL Deledda (Frankrijk) z.t. 12. Lauredi (Frankrijk) z.t. 13. Demulder (België) z.t. 14 Vitetta (Fr Zuidoost) z.t. 15. Clerici (Zwits.) z.t. 16. Maliejac (Fr. West) z.t. 17. Close (België) z.t. 18. Dotto (Fr. Zuidoost) z.t. 19. Wagtmans (Ned.) z.t. 20. Nolten (Ned.) z.t. 21. Bergaud (Fr. Zuidwest) z.t. 22. Bahamontes (Spanje) z.t. 23. Apo Lazarides (Fr. Zuidoost) z.t. 27. Bauvin (NOC) 6.40.29 31. Van Breenen (Ned.) 6.40.34 35. Faanhof (Ned.) 6.46.22 36. Suykerbuyck (Ned.) Z.t. 82.55.25 82.59.58 83.05.43 83.05.55 83.11.23 83.12.19 83.14.22 83.17.50 83.20.37 83.21.56 83.22.10 83.22.35 83.24.12 83.25.15 83.25.22 83.28.54 83.30.28 83.31.10 83.33.03 83.46.56 84.25.21 85.10.49 42 pnt 25 pnt 22 pnt 18 pnt 17 pnt 13 pnt 11 pnt 10 pnt 9 pnt 4 pnt wegen en rechte stukken voor. Er was een voortdurende reeks heuvel tjes, heuvels en bergen, met als laat ste obstakel nog een venynige klim 8 km voor de finish, waarna het zon der onderbreking in ene door omlaag ging naar Millau, waar in het Pare van de „Overwinning" nog een cir cuit van 1000 meter gereden moest worden. Na enkele schermutselingen in het begin kreeg de strijd tekening in de buurt van het Castres, aan de voet van de Col de Lafontasse, een col die tot de tweede categorie werd gere kend. Gilles en Lucien Lazarides lie- Sen daar weg, even later gevolgd oor Fdrlini en Close. Het grote pe loton liet hen begaan, maar Bobet en Kubler, reden évenals Bauvin en Schaer steeds in de voorste gelede ren, om prompt in te kunnen grijpen, wanneer een gevaarlijker man dan de vier genoemden een aanval zou openen. Op het hoogste punt kwam eerst Lucien Lazarides door, op 2 sec. ge volgd door Gilles en op een halve mi nuut door Close. Forlini passeerde op 1 min. 45 s., daarna Lazarides en Le Guilly op 2 min. 25 sec. en de berg- specialist Bahamontes op 2 min. 25 sec. De eerste renners van het lang- uitgerekte peloton volgden op 2 min. 40 sec. Nederlanders er bij Wij zagen behalve Bobet, Kubler, Schaer, die veel afzag door zijn aim- blessure, Ockers, Deledda en Clerici en ook Jan Nolten, een montere Hein van Breenen, een gemakkelijk rijden de Wim van Est. een kwieke Wout Wagtmans wat broeide de zon op zijn gewonde arm en Gerrit Voor ting doorkomen. De rechterknie van Jan Nolten, gewond tijdens de val partij op de brug over de Vilaine, verscheidene dagen geleden in Nor- mandie, deed hem nog steeds pijn. De laatste dagen had men er compres- sen opgelegd, maar veel had het niet geholpen. Paanhof had 3% min. ach terstand en Suykerbuyck 5 min. Faanhof had echter een zeer snelle afdaling, waardoor hij vele renners voorbij ging eh Suykerbuyck geraak te over zijn inzinking heen en begon vol moed aan de. beklimming van de tweede col, die van de Bassine. De Spanjaard Bahamontes bemachtigde hier de punten voor Lucien Lazari des, Close, Gilles en Bernardo Ruiz. Het peloton passeerde 5 min. later. Nu de nieuwe moeilijkheid, de col de Sie, overwonnen was, stormden de renners over de bochtige bergwegen, die in uitstekende staat verkeerden, met een snelheid van 60 k 70 km om laag naar Belmont. Suykerbuyck bleef even in gezelschap van Emile Rodriguez, reed de Spanjaard zowaar van zijn wiel bij een tussentijds klim- metje en ging daarna ook nog Crici- Torti, Stablinsky, Graf, Telotte, To- nello en nog een half dozyn andere renners voorbij. Hij kwam tenslotte met Bober, De Bruyne, Dacquay, Le Guilly, Teissei- re en Darrigade in een groepje te zit ten, dat later weer uiteen zou vallen. Enkele minuten voor hem jachtte de groep van Bauvin, Faanhof. Cie leska, Bouvet, Van Genechten en Molinens, een groep, die evenmin on gerept zou blijven. Het algemeen klassement na étappe luidt: 1. Bobet (Fr.) 2. Bauvin (Fr. NOC) 3. Schaer (Zwits.) 4. Kubler (Zwits.) 5. Wagtmans (Ned.) 6. Mallejac (Fr. West) 7. Nolt,en (Ned.) 8. Ockers (België) 9. Dotto (Fr. Zuidoost) 10. Bergaud (Fr. Zuidwest) 11. Vitetta (Fr. Zuidoost) 12. Geminiani (Fr.) 13. Lauredi (Fr.) 14. Deledda (Fr.) 15. Mahé (Fr. West) 16. Brankart (Belg.) 17. Van Est (Ned.) 18. Apo Lazarides (Fr. Z.O.) 19. Voorting (Ned.) 20. Ruiz (Spanje) 29. Van Breenen (Ned.) 51. Faanliof (Ned.) 71. Suykerbuyck (Ned.) Het Berg klassement luidt: 1. Bahamontes (Sp. 2. Bobet (Fr.) 3. Mallejac (Fr. West) 4. Van Genechten (Belg.) 5. Le Guilly (lie de France) 6. Bauvin (Fr. NOC) en Close (België) 8. Ockers (Belg.) 9. Lucien Lazarides (Fr. Z.O.) 10. Kubler (Zwits.) 14. Nolten (Ned.) Mom en Kain (beiden Luxemburg/Oos tenrijk) en Redolfi (lie de France) heb ben de strijd gestaakt. Guilhausen (Lux.- Oostenr.) kwam na do sluiting van de controle binnen. Het ploegenklassement van de étappes luidt: 1. Zwitserland 19.36.42 2. Frankrijk 19.37.12 3. België, Nederland en Frankrijk Z.O. elk 19.37.42 6. Spanje 1955.14 Het algemeen ploegenklassement na de 14e étappe luidt: 1. Zwitserland 248.45.44 2. Nederland 248.58.59 3. België 249.03.57 4. Frankrijk 249.05.07 5. Frankrijk West 249.44.47 6. Frankrijk Zuidoost 249.49.06 7. Frankrijk N.O.C. 250.00.13 8. Spanje 250.16.13 Na de 14e étappe luidt het puntenklas sement: 1. Kubler (Zwits.) 2. Schaer (Zwits.) 3. Ockers (België) 4. Forlini (lie de France) 5. Van Est (Ned.) 6. Wagtmaas (Ned.) 7. Bauvin (Fr. (N.O.C.) 8. Bobet (Frankrijk) 9. De Bruyne (België) 10. Nolten (Ned.) Tot aan de top handhaafde Baha montes zich zonder moeite. Deze Spanjaard klom met een wonder baarlijk gemak, schijnbaar zonder enige inspanning. Zijn olijfkleurig gezicht veranderde niet van uitdruk king, toen hij wat harder aanzette en in zijn stijl van ryden kwam geen wijziging tijdens een lange klim. Als een gems vloog hij omhoog. Hij snelde naar boven, terwijl ach ter hem zwoegende en transpirerende renners de indruk maakten, dat zij elk ogenblik ineen zouden storten. Bahamontes was het eerst boven op de heuvel van Tiergue, de derde col, welke voor het bergklassement mee telde, voor Close, Lucien Lazarides, Dotto, Bobet, Kubler en Jan Nolten. Bauvin had hier een kleine 5 minu ten achterstand en was op dat mo ment zijn gele trui al kwyt. Ook de premier voor de vierde col, die van Montjaux, een lastige klimpartij over 15 kilometer met een hoogte verschil van 700 meter, was voor Ba hamontes. Jammer genoeg verstond deze weergaloze klimmer de kunst van het dalen hoegenaamd niet, met het gevolg dat hij by de afdaling door een peloton van ongeveer 20 renners, aangevoerd door een furieu ze Kubler, die na het uitvallen van Koblet kopman van de Zwitserse ploeg is geworden, op de hielen ge zeten door Bobet, werd ingehaald. Ook Close en Lucien Lazarides wer den door deze groep opgeslokt. Levendige strijd De strjjd zou levendig blijven tot het einde. Want op het moment, dat de groep BobetKubler de voor- Hugo Koblet, de grote favoriet voor de eindoverwinning in de Tour de France, heeft opgegevenNa zijn val enkele dagen geleden is „mooie Hu- go" 11 iet meer de oude geweest en Woensdag' 21 Juli in de 13e étappe van Luchon naar Toulouse heeft de Zwitser het bijltje erbij neergelegd- Foto: Hugo Koblet laat zich in de uitvallerswagen van de Tour de Fran ce verzorgen; nadat hy ontmoedigd heeft opgegeven. (Telefoto A.N.P.) 117 pnt 163 pnt 180 pnt 288 pnt 325 pnt 338 pnt 344.5 pnt 355.5 pnt 4135 pnt 424 pnt sprong van Bahamontes teniet had gedaan, moest nog de strijd tussen Kubler, Bobet en Schaer beslecht worden, waartoe de heuvels van Saint Remy, een col in miniatuur, gelegenheid boden. Het was een fantastisch gezicht de kopgroep, in de meeste gevallen on der leiding van Kubler of Bobet, maar ook soms onder aanvoering van Geminiani, Wim van Est, Laure di en Wagtmans, op de lange hellin gen te zien demarreren. Hoe er ook gerukt en getrokken werd, de groep bleef bijeen, al kwam Kubler her haaldelijk even los. Maar steeds was er dan een man van de Franse natio nale ploeg, die zorgde, dat het con tact werd hersteld. Ook bij de razendsnelle afdaling over 8 kilometer naar de finish ble ven de gelederen gesloten. De sprint moest dus de beslissing brengen. Ge miniani lag in de voorste positie bij het oprijden van het circuit met de bedoeling de sprint voor Bobet aan te trekken. In de laatste bocht ech ter werden de beide Fransen verrast éérst nog King's Cross! Wie op vacantie gaat, merkt altijd dat ef bijna iets vergeten zou worden. Laat U dat niet met Uw King's Cross-sigaretten gebeuren! Die horen er óók in Uw vacantie bij! Dan heeft U dubbel plezier! KINGS De sigaret met bet grootste aantal vaste rokers! De „verschroeide aarde" in Indonesië In het gebied van Kawoeganten in het Westelijke gedeelte van de resi dentie Banjoemas, waar twee jaar geleden benden hoogtij vierden, biykt in sommige desa's 99,9 procent van de woningen door brand te zijn ver nield. De bevolking heeft als gevolg daarvan geen vaste verblijfplaats meer en zoekt meestal onderaak in de omgeving van legerposten. Uit gestrekte velden liggen braak, orn aat de bevolking de grond niet durft te bewerken. Militairen zijn bezig huizen te bouwen, waar althans de ernstige zieken kunnen worden on dergebracht. Dit gebied was vroeger een welvarende coprastreek. Kleiner tekort op de Amerikaanse begroting Het Witte Huls heeft Donderdag ochtend bekend gemaakt, dat de be- grotingsdienst 1954 een nadelig sal do heeft gelaten van 3.029 millioen dollar of 245 millioen dollar minder dan de republikeinse regering had verwacht. Het cijfer der begrotingsontvang sten bedraagt 64,6 milliard dollar, waar tegenover een raming staat van 67,6 milliard dollar en de uitgaven beliepen 67,6 milliard dollar tegen over een raming van 70,9 milliard dollar (alles in ronde bedragen). Het nadelige saldo op de vorige be groting bedroeg 9,4 milliard dollar. De ontvangsten beliepen toen 64,8 milliard dollar en de uitgaven 74,3 milliard dollar. Tijdens door de Navo georganiseerde luchtmanoeuvres van Vrijdag tot Zondag avond zal een groot aantal bommenwer pers en hulpvliegtuigen van Europese vliegvelden af schijnaanvallen doen op Britse steden en strategische centra. Van Engelse vliegvelden zullen jachtvliegtui gen van het type Hawker „Hunter" op stijgen, die achteruitstaande vleugels hebben en sneller dan het geluid gaan. 0 Bij een botsing tussen een tram en een vrachtauto te Stuttgart zijn twee personen gedood en 23 gewond, onder wie acht ernstig. door een plotseling aanstormende Ockers, die Kubler aan zyn wiel had. Bobet sloeg de aanval van de Belg af, maar Kubler kon hij niet houden en met een gering verschil ging de Zwitser als eerste over de eindstreep, de tweede étappezege be halend, tevens de zege van de Zwit serse ploeg verzekerend in het dag klassement van de ploegenprijs. Wim van Est werd vijfde. Voorting tiende, Wagtmans 19e en Nolten 20e. Krachttoer van Tarzan Van Breenen was 31e met precies 8 minuten achterstand. „Tarzan" heeft in deze étappe wederom voor treffelijk gereden en een krachttoer geleverd door, nadat hy bandenpech ad gehad, zich zonder hulp van an deren wederom bij het peloton te voe gen, dat in een zeer straf tempo reed. Tijdens de klim naar de col van Montjauk kreeg hij tengevolge van zijn geforceerd ryden een inzinking, waardoor hy terrein verloor, evenals trouwenj het geval was met Fores- tier, Bernardo Ruiz, Desmet, Mahé en Kemp. Faanhof en Suykerbuyck werden onderscheidenlijk 35e en 36e met on geveer 14 minuten achterstand. Toch betekende ook dit een goede prestatie voor beiden, want na hen zouden nog 43 renners binnen komen onder wie cracks als Forlini, Gilles, Le Guilly, Alomar en Darrigade. Drie deelnemers hebben het opge geven: Morn, Redolfi en Kain. Morn gaf er al de brui aan toen Toulouse nog in zicht was. Guilhausen kwam binnen na de toegestane tijdlimiet. 78 renners kunnen voor de 15e étappe starten, 32 renners, bijna der tig proeent, zijn uitgevallen. De Tour zocht zijn prooi dus niet tevergeefs. TERUGTREKKING BEZETTINGSTROEPEN Naar een nieuwe viermogendhedenconferentie Ancurin Bcvan en vijf andere link se leden van de Britse Labour-party hebben een geschrift het licht doen zien, waarin zij een alternatief-plan voor de Duitse herbewapening ont vouwen. De brochure heet «Het be hoeft niet te gebeuren. Het alterna tief voor de Duitse herbewapening". Allereerst wordt voorgesteld, dat ten spoedigste een nieuwe viermo- gendheilen-conferentie bijeen geroe pen wordt, waarop gesproken wordt over hereniging van Duitsland. De onderhandelingen over een vre desverdrag dienen dan echter tien jaar opgeschort te worden, evenals die over het vraagstuk van de defi nitieve grenzen en de uiteindelijke status van Duitsland. Dit zou moge lijk zijn als de Sowjet-troepen en de troepen van de N.A.V.O. in Duits land zouden blijven met dien ver stande, dat er geen Duits leger zou komen. Een andere methode zou er in gelegen zijn, de bezettingstroepen op de Rijn en de Oder-Neisselinie te rug te trekken en Duitsland een kleine politiestrydmacht toe te staan. De brochure verwerpt het denk beeld van hereniging van Duitsland voor de prijs van neutralisatie van het land. Dit zou „onrechtvaardig en in de practrjk onuitvoerbaar zijn De Berlijnse conferentie is mislukt omdat beide partijen van elkaar het onmogelijke verlangden. Een ver enigd Duitsland zoals voorgesteld NA VERHOOR VAN BIJNA 2 WEKEN Bijna gehele buit werd teruggevonden Woensdagnacht om één uur heeft de politie te Rotterdam het onder zoek afgesloten, waarmede twee gro te inbraken, die de laatste tijd te Rotterdam zijn gepleegd, tot klaar heid werden gebracht. De politie ar resteerde de 43-jarige tegelzetter G. H. B„ de 26-jarige havenarbeider G. F. P- en de 31-jarige los werkman W. C. A. de B., allen te Rotterdam. Zoals bekend werd in de nacht van 26 op 27 Juni i.l. de brandkast feforceerd in het kantoor van de akkerij „Vooruitgang" aan de Nieu we Binnenweg, waarby een bedrag van f 14.353,90 verdween. In de nacht van 6 op 7 Juli kwamen on bekenden door een bovenlicht de ju welierszaak Reinier van de Berg aan de West Kruiskade binnen en hier vex-dween voor f 50.000 aan gouden armbanden, ringen en horloges. Op WIELRENNEN De ronde van Oud-Vossemeer Zaterdagmiddag 31 Juli om 2.30 uur start opnieuw de Ronde van Oud-Vossemeer. Van de zijde van de renners is voor deze course een be hoorlijke belangstelling gelet op het feit dat men met 60 contracten de aanmelding heeft moeten sluiten. Onder de deelnemers bevinden zich o.a. Wies van Dongen, oud-kampioen van Nederland, J. Westdorp en M. Jansen, die het kampioenschap, resp. in Zeeland en te Antwerpen behaal den. Zo zullen nog een 18-tal ren ners rijden die allen 3 of meer ron den hebben gewonnen. Verwacht mag worden dat een spannende strijd zal worden gevoerd. WATERPOLO GZC kampioen van Nederland Voor de zomercompetitie van de K.N Z.B. werd te Gouda de water- polowedstrijd GZC-Meeuwen (hoofd klasse heren) gespeeld. G.Z.C. won met 9—1 en werd daardoor kampioen van Nederland. door de Westerse mogendheden zou betekend hebben, dat geheel Duits land bij het militaire stelsel van het Westen gevoegd zou worden. Het Westen daarentegen kon de eis tot het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland niet loslaten, aldus genoemd pamflet. Reuter tekent hierbij aan. dat het pamflet kennelijk ten doel heeft de Labour-partij af te brengen van haar besluit om de Duitse herbewapening officieel te 6teunen. 7 Juli werd de tegelzetter gepakt, de volgende nacht de havenarbeider en enkele dagen daarna de los werk man, doch ondanks de bijna dagelijk se verhoren, zwichtten de mannen pas Woensdag voor de bewijzen van de politie. Er is nu aan het licht gekomen, dat de drie elkaar op een nacht op de West Kruiskade waren tegenge komen en voor de juwelierszaak had P. gezegd binnen vijf minuten bin nen te zijn. daarbij de daad bij het woord voegend. De andere twee ele ven op de uitkijk staan. Na twintig minuten was P. terug en de buit werd in drie porties verdeeld. De knapen verstopten het thuis en de politie heeft daar Woensdag de ge hele buit teruggevonden. Spoedig daarna rees het vermoe den dat zij ook betrokken waren bij de inbraak bij de „Vooruitgang" en de politiehond „Presto" wees B. aan als de man. die in het kantoor is geweest in de bewuste nacht. Geble ken is nu, dat B. en De B. deze in braak samen hebben gepleegd. Van de ongeveer f 15.000 heeft de politie f 10.000 achterhaald en ook werden de inbrekerswerktuigen in beslag ge nomen. Volgens de politie is de inbraak bij de juwelier min of meer een uit vloeisel van de eerste. De mannen zouden wat overmoe dig zijn geworden en voelden zich schynbaar onkwetsbaar, omdat de politie nog niet bij hen was geweest. B. zou enkele jaren geleden ook hij een juweliér hebben ingebroken het geen tot een veroordeling leidde. Omwisseling luistervergunning binnenschippers Schippers van de binnenvaart, die uit hoofde van hun beroep vaak bui tenlands vertoeven, kunnen veelal bezwaarlijk hun luistervergunning binnen het daarvoor vastgestelde tijdvak ten postkantore omwisselen. In verband hiermede is, naast het postkantoor Lobith-Tolkamer, waar deze regeling al bestond, op de post kantoren Maasbracht, Grevenbicht, Stein (L.) en Hansweert de gelegen heid opengesteld om luistervergun ningen, uitgereikt voor radio-ont vangtoestellen welke zich aan boord van schepen bevinden, ook buiten ge noemd tijdvak om te wisselen. EIND AUGUSTUS 1954 Zonder Indo-China, Zuid-Korea en Formosa De Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en een aantal niet-communis- tische landen hebben besloten aan het einde van de volgende maand een in ternationale conferentie bijeen te roe pen ter opstelling van een verdedi gingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië, aldus is Donderdag door hoogge plaatste diplomatieke autoriteiten in Washington verklaard. De conferentie zal waarschijnlyk ergens op de Philippijnen worden ge. houden De Ver. Staten hadden oor spronkelijk voorgesteld tien landen voor het verdrag uit te nodigen, na melijk de Ver. Staten, Groot-Brittan- nië. Frankryk, Australië, Nieuw-Zee- land. Thailand, de Philippijnen en de Indochinese staten Vietnam. Laos en Cambodja, waarvan de drie laatstge noemde staten afvallen. Groot-Brit- tannië wenst ook Aziatische landen als India, Birma en Pakistan uit te nodigen. Zuid-Korea en Formosa zul len niet worden uitgenodigd. HET VREEMDELINGENLEGIOEN De romantiek rondom het Vreem delingenlegioen heeft al menig auteur verleid tot het schrijven van een boek .waarin dan de realiteit in vele gevallen min of meer het veld moest ruimen voor de verbeeldings kracht van de schryver. Bij de uitgeverij H. Meulenhof te Amsterdam verscheen thans een boek, geschreven de „no. 61842", onder de titel „Legionnair". met als ondertitel „Van Marokko's Vagevuur naar de hel van Indo-China". De naam van de schryver werd „om re denen van strikt persoonlijke aard" niet bekend gemaakt. De onbekende auteur is er in ge slaagd een pakkend beeld te schep pen van het leven in het Vreemdelin genlegioen; het is een eerlyk relaas, waarvan men geneigd is aan te ne men, dat het ditmaal inderdaad ge baseerd is op de realiteit, zonder franje weergegeven. Een enkele maal .slechts schijnt de schryver zich teveel door sentimenten te hebben laten lei- Het slot van het boek behandelt de strijd in Indo-China, waarover de schrijver ook wat betreft de poli tieke achtergronden met kennis van zaken schrijft „Legionnair", dat met 22 foto's ge ïllustreerd werd. is een alleszins boei ende en voor al te ondernemende jongelieden ongetwijfeld leerzame ro man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 9