Paren in fraai .versierde sjezen staken vrolijk naar de ring WENNEKER „SABOTAGE-DADEN" IN EN ROND VLISSINGEN CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL „DE DRIE-STAR" KRABBENDIJKE Agenda PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT VRIJDAG 23 JULI 1954 FOLKLORISTISCH FESTIJN IN MIDDELBURG mement van „Handelsbelang" en uit v0 De iurv voor de versii Evenement van „Handelsbelang" en Z.R.V. had veel belangstelling De voor de tweede maal georganiseerde ringrijderij met versierde sjezen van de Vereniging „Handelsbelang" in samenwerking met de Zeeuwse Ringrijdcrs Vereniging is ook thans weer een folkloristisch festijn van klasse geworden. Het was Donderdagmiddag op het Middelburgse Molen water een fleurig gedoe: de zon scheen stralend op de versierde sjezen, waarin de in Walchers costuum gestoken deelneemsters en deelnemers wa ren gestoken, er heerste een vrolijke stemming en er was enorme belang stelling voor dit evenement, dat de grote V.V.V.-ringrijdery naar de kroon gaat steken. Toch hoeft de V.V.V. geen concurrentie te duchten, daar de aard van de beide wedstrijden geheel verschilt. Mede dankzij de goede or ganisatie en het enthousiasme van de rijdenden, mag het geheel uitmun tend geslaagd worden genoemd. De deelname was zeer bevredigend, 23 paren streden mee, hetgeen in vergelijking tot vorig jaar een stijging van 10 betekent. meente Middelburg); 2. P. Duvekot, Grhpskerke, 37 r.; 3. J. Wisse, Mid delburg, 35 r.; 4. A. van den Broeke, St. Laurens. 5 A. de Nooijer, Gapin- ?e, beiden 34 r. (na kampen); 6. J. oppe, Oostkapelle, 33 r.; 7. J. Ce- vaal, Grysplcerke, 8. A. de Visser, Vrouwenpolder, beiden 30 r. (na kampen); 9. J. Goedegebuure, Arne- muiden, 10 G. Koppejan, Veere (na kampen), beiden 29 r.; 11. J. Lou- werse, Veere, 28 r.; 12. P. Polderman, Vrouwenpolder, 13 J. Maljaars, Oost kapelle, beiden 27 r. (na kampen); 14. B. Arendse, Gapinge, 24 r,; 15. J. van Wallenburg, Middelburg, 23 r.; 16. P. Maljers, Veere, 17. A. van Eennennaam, Arnemuiden, beiden 22 r. (na kampen); IS. A. Kodde, Arne muiden, 21 r.; 19. P. Labruiière, Mid delburg, 20. J. Dronkers, Middelburg, beiden 20 r. (na kampen); 21. J. Poortvliet, Middelburg, 19 r.; 22. F. van Oorschot, Middelburg, 18 r.; 23. J. Dekker, Meliskerke, 17 r. De prij zen waren beschikbaar gesteld door „Handelsbelang", de V.V.V. en een aantal particulieren en bestonden, Nadat de stoet van sjezen een rondrit door de stad had gemaakt, werd om ongeveer 14 uur op het Mo lenwater met de strijd begonnen. De baan was gemaakt op de Molenwa- ter-Noordzijde, maar liep door naai de Branderijmolengang, vanwaar de deelnemers door eenvoudigweg rond te rijden over het Noordbolwerk weer aan het beginpunt kwamen. Elke rit waren vyf ringen te steken; in totaal kon men er 50 halen. Geen van de dames liet waren de dames, die het „grote" werk de den, terwijl de heren menden en de wagens zo goed mogelijk naar de ring stuurden kon echter 50 rin gen aan de lans krijgen. Het hoogste aantal luidde 45; het werd behaald door het echtpaar Lindenbergli uit Wolf aartsdijk, dat daarmëe een fraaie prestatie leverde. Geen der an deren wist dit totaal dicht te benade ren. Aan het versieren van de wagen tjes was ook zeer veel werk besteed. Men onderscheidde naar beoordeling twee klassen: eigen versiering en versiering door de bloemisten. Eén sjees was wel zeer bijzonder „ver sierd", namelijk met twee levende ganzen, die parmantig aan beide kanten van de wagen troonden. Dit is eigenlijk geen versiering; de die renbescherming stelde deze „attrac tie" niet bijzonder op prys. Het bleek echter, dat de dieren niet waren vastgebonden. Te vermelden valt voorts nog, dat enkele paren geheel uit dames be stonden, een van hen was dan als man verkleed; zodoende trof men en kele charmante „boertjes" in de baan aan. De prijzen werden na afloop in het Schouwburgrestaurant uitgereikt door de voorzitter van „Handelsbe lang", mr. M. A. Terwoert; deze sprak daarby een woord van dank aan het adres van alle medewerken den. De P.Z.C.-geluidswagen was bij dit evenement aanwezig, zodat gezorgd werd voor gezellige muziek. Tevens konden voor dit medium mededelin gen worden gedaan en werden de verschillende toespraken voor het pubiek buiten verstaanbaar. UITSLAGEN. De uitslagen van de parenwed strijd luidden: 1. P. D. Lindenberg, Wolfaartsdyk, 45 r. (beker van ge- OUDE EN E'V EH behalve uit bekers uit voorwerpen van allerlei aard. De jury voor de versiering, be staande uit de dames Sandberg tot EssenburgHiebendaal, Ballinfijn Balvers, Nieuwenhuis en Adriaanse- De Klerk, gaf de volgende beoorde ling: Éigen versiering: 1. J. Poppe (ex tra-prijs, medaille van de jury); 2. A. van Eennennaam; 3. Cevaal, Grijpskerke; 4. A. de Visser; 5. B. Arendse; 6. J. Louwerse; 7. F. van Oorschot. Versiering door bloemisten: 1. P. D. Lindenbergh (extra-prijs, med. mevrouw Sandberg); 2. J. Maljaars; 3. J. Dronkers; 4. P. Labruijère; 5. J. Wisse, Middelburg. Deze prijzen be stonden uit geldbedragen. Inbraak in gemeentehuis van Hulst Ongewenste gasten hebben in de nacht van Woensdag op Donderdag een bezoek gebracht aan het gemeen tehuis en de Openbare Lagere School te Hulst. Zij kwamen binnen door 't breken van een ruit in het kantoor van dc gemeenteontvanger en door een W.C.-raampje van de school. Op de secretarie werden alle ver trekken doorzocht en de bureaux werden alle met een beitel of een schroevendraaier opengebroken. Ook verschillende kasten heeft men, zij het zonder succes, trachten te force ren. Overal lagen papieren verspreid. Voorlopig wordt er niets vermist. Het bureau van het schoolhoofd werd eveneens opengebroken. De Rijkspolitie stelt met een speurhond een onderzoek in. De daders schijnen geen onbekenden geweest te zijn, want zn hebben gebruik gemaakt van duplicaat sleutels, die in een ver trek van het gemeentehuis waren opgeborgen. In Zierikzee wordt gewerkt aan een belangrijke uitbreiding van de am bachtsschool, waarover wij onlangs reeds uitvoerig hebben geschreven. Het werk is inmiddels in volle gang. (Foto P.Z.C.) VAN LH TOT slijpt Het comité tot stichting van een ge denkteken op de graven der ramp slachtoffers te Oostcrland heeft stap pen ondernomen om een gedenkteken doen ontwerpen. Dit is mede mo gelijk geworden dank z(j de mooie op brengst van de onlangs gehouden huis-aan-hnis-collecte. Niet minder dan 1700 werd door de inwoners van Oosterland bijeengebracht. Zo EXAMEN... De jachtopziener in de Braakman polder waakt nauwgezet over de be langen van zijn opdrachtgevers. Tot zijn taak behoort tevens het waken over de vogelstand. Dit laatste nu doet hij met grote liefde, want hij is een vogelkenner bij uitstek. Onbevoegden, die zijn gebied betreden, kunnen er dan ook op re kenen in de jachtopziener een man te vinden, die niet zal schromen maatregelen te treffen, zij het met begrip en inzicht. Hetgeen nog onlangs twee mannen ondervonden, die, gewapend met een camera, het vogelleven m de Braak man bestudeerden. „Vertel eens", zo sprak de jachtopziener, „vertel eens, wat u allemaal gezien heeft". Waar op hij een uitvoerig relaas kreeg te horeneen relaas, dat de opziener tersluiks op de juistheid controleerde aan de hand van een boekwerkje over vogels „Wel, het klopt als een bus. U hebt het examen goed doorstaan", zo zei hij, „maar toch moet ik u ver jagen!" De twee vogelliefhebbers betreurden zulks ten zeerste en zij verzochten om onder leiding van de jachtopziener van tijd tot tijd eens een tocht door de Braakman te mo gen maken. Dat was accoord Waarna namen en adressen wer den opgegeven en toen bleek, dat de jachtopzienereen hoogleraar uit 'Leuven had geëxamineerd l spoedig mogelijk zal nu met de vaardiging van het monument wor den begonnen. RUSTWAT. Slingerend en in dolle vaart reed de zer dagen een auto over de weg van Hulst naar Perkpolder. Nabij Rust- wat kwam de wagen tot rust. Erg zachtzinnig ging dat niet. De chauf feur verloor de macht over het stuur en het voertuig kwam naast de weg terecht, waar het volkomen werd ver nield. De bestuurder nam de benen. KNAAP Een knaap van een karper werd ge vangen door de heer A. Claerhoudt uit Sluis in de vaart van Sluis naar Brugge. Het lieve dier woog bijna 5 kg. Nog groter evenwel was die, wel ke hij enkele dagen later ving. Dit visje woog namelijk ruim 5 kg. VAL. Zeer onfortuinlijk was de val welke de 16-jarige M. Felius uit Sint Phi- lipsland met zijn fiets maakte op de Rijksweg. Dokter Menger moest eer ste hulp verlenen en constateerde dat de ongelukkige wielrijder een kaak- beenbreuk en een hersenschudding had opgelopen. SLAGZIJ. De kampeerwagen van een kermisex ploitant maakte Woensdag slagzij op de Rijksweg nabij Kapelle De kop peling, welke de kampeerwagen met een vrachtauto verbond, raakte los, zodat de wagen begon te slingeren en kantelde. Gelukkig bevonden er zich geen personen in, zodat het met wat materiële schade afliep. BEZOEK. De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen kreeg Woensdag bezoek van haar zusterafdeling uit Willemstad. De 25 dames arriveerden per „ton- nenlegger" en bezichtigden de her stelwerkzaamheden op het eiland. Zij zagen zelfs niet op tegen een klim partij op het grote caisson in de zo genaamde Gemene Geul. Met een ge noeglijk thee-uurtje werd het bezoek besloten, Grote verkeersdrukte op veer Vlissingen-Breskens De verkeersdrukte bij het veer VlissingenBreskens is de beide af gelopen dagen weer overstelpend ge weest. Woensdag, tijdens de Belgi sche Nationale Feestdag dus, had men tot des avonds negen uur werk om de tijdens de ochtend ontstane drukte te verwerken.-Van Vlissingen uit werd tot elf uur gevaren. Gisteren was het zo mogelijk nog drukker. In Zeeuwsch-Vlaanderen stonden de auto's tot buiten Bres kens in queue. De gemiddelde wacht tijd was daardoor 3 tot 4 uur. Yelen vonden dit wel wat al te lang en re den naar elders. Des avonds om zes uur was men in Breskens weer „by". Het mysterie van de knallende ruiten Het mysterie van de knallende autoruiten blijft zich in Zeeland ver tonen. Woensdag was het de heer Dekker Jr., van de fa. Brand-Dekker uit Goes, die hier onder Lewedorp mee kennis maakte. Plotseling werd hij opgeschrikt door een zware klap èn op netzelfde moment was de voor ruit van zyn wagen versplinterd. Zangkoren van Zuid-Beve land naar Zierikzee Drie zangkoren van Zuid-Beveland, nl. het gemengd koor „Excelsior" uit Yerseke, het gemengd koor ,,'s Heer Abtskerke" en „Zanglust" uit Wil- helminadorp zullen a.s Zaterdag on. der leiding van de heer Jac. H. Tam- minga uit Goes een concert geven op de muziektent te Zierikzee. Mogelijk verleent ook „Kunst en Eer" nog roe dewerking. Dijk dwars door Schouwen Naar vrij vernemen, is het thans vrijwel zeker, dat in het kader van de'Deltaplanwerken dwars door de polder Schouwen nog een slaperdijk zal worden gelegd. Deze dijk zou ko men te lopen van Scharendyke (iets ten Oosten van het dorp) naar de Schelphoek-ringdyk bij Serooskerke (ongeveer by de boerdery van de heer M. Fokker). Een andere beslissing, welke van groot belang is voor de polder Schou wen, werd inmiddels eveneens geno men: het gemaal bij Den Osse wordt een electnsch geniaal en het Prom- melgemaal zal door een diesel-motor aangedreven worden. Hij zat er niet meer Donderdag voer in Veere, na een telefonisch gegeven alarm, de reddingboot „Maria Caroli- na Blankenheim" uit. Er moest een jongeman bevrijd worden, die gesignaleerd waszittend op een rode boei Men veronderstelde, dat de zwemmer in moeilijkheden was geraakt, maar toen de redding boot bij de boei arriveerde, was de „zitplaats" verlaten. De jongemam was rustig naar de wal gezwommen WA/WVVWWVVWWAWW Melkprijs in Zeeland met één cent omhoog De regering heeft besloten de ten bate van de consumenten komende subsidie op consnmpticmeik met in gang van 25 Juli a s. niet f 1.18 per 100 liter te verlagen. Tengevolge van dit besluit hebben de Zeeuwse Melk- federaties zich, naar wij vernemen, genoodzaakt gezien de huidige prijzen van consumptiemelk en consumptie melkproducten met één cent per liter te verhogen. Kweekschool kocht flats m Gouda Het bestuur van de Chr. kweek school te Krabbendijke heeft ten be hoeve van het internaat der school in Gouda twee flats aangekocht. Zo als gemeld, zal de school binnenkort van Krabbendyke naar Gouda wor den verplaatst." Het bestuur is thans nog bezig een geschikt onderkomen voor de school te zoeken. Nieuwe voorzitter van „Vrederust" Burgemeester A. H. S. Stemerdirig benoemd In de vacature, ontstaan door het aftreden van ds. J. de Vries,is tot voorzitter van „Vrederust" gekozen, de heer A. H. S. Stemerdirig, burge meester van O. en W.-Souburg. De heer Stemerding, die reeds eer der lid van het bestuur van „Vrede rust" was, heeft deze benoeming aan vaard. Met ketelschade naar Vlissingen Het onder Panamese vlag varende Italiaanse stoomschip „Gavilan" is Donderdagochtend de haven van Vlissingen binnengelopen. Het schip heeft ketelschade. De reparatie zal in Vlissingen geschieden. De „Gavi lan" was met een lading suiker op weg van Nakskov naar Savona. Het schip meet 1828 b.r.t. OEFENING HAUL Oranje-eenheden zagen kans aan land te komen De oefening Haul speelt zich de laatste dagen niet alleen op zee af, maar ook te land. Dat bemerkte men de laatste dagen in Vlissingen, waar om en bij de havens en de marine-terreinen tot de tanden gewapende mariniers patrouilleren en op de uitkijk staan om een eventuele „vyandeiyke" aanval te verhinderen. Dat geeft soms aanleiding tot opvallende tegenstellingen, want juist langs de havens immers loopt de „toeristen-weg" naar de pon ton van het veer BreskensVlissingen, waar thans in het drukke seizoen per dag honderden auto's en bussen worden overgezet. Het vervoersaanbod is wel eens zo groot, dat de file auto's zich als een slang kronkelt langs de binnenhavens, waar o.a. de kruiser „Jacob van Heemskerck" ligt. En het is te begrypen, dat de vele toeristen hun ogen uitkyken, naar de drukke activiteit om en rond de oorlogsbodems in de haven, de schepen, met een grote donker-blauwe vlag in top, „hun" kleur lydens deze oefening. Maar de zwaar bewapende mari niers lopen niet tevergeefs wacht te kloppen rond de havens, want de laatste nachten heeft de „oranje-vij and" een grote activiteit aan de dag 'egd en zelfs zijn er verscheidene idingspogingen geweest van kleine „Ha-Em 1954" heeft ruim 13.000 bezoekers getrokken Een zakelijk succes De „HaEm 1954" de dynamische handels- en induütrictentoonstelüng van de Stichting Herrezen Middel burg., welke sinds 10 Juli het beeld van de Middelburgse Markt beheers te, is Donderdagavond gesloten. De expositie heeft in totaal 13 000 bezoe kers getrokken. By het sluitingsuur hield de voor zitter van de Stichting Herrezen Middelburg, de heer B. Jaeobsen, een toespraak, waarin hij o.m. mede na mens de Stichting Vakbeurzen Cen trale zijn teleurstelling uitte over het feit, dat de slechte weersomstandig heden het aantal bezoekers ongun stig had beïnvloed. Spr. loofde de samenwerking welke tussen org- nisatoren en standhouders had staan en hij verklaarde, dat vele standhouders te kennen hadden ge geven gaarne nog eens naar Middel burg te zullen komen. Hij betuigde zijn dankbaarheid voor de vele advie zen, welke men van de standhouders had mogen, ontvangen. Namens de standhouders sprak vervolgens de heer D. H. West, die eveneens zijn dank voor de onder vonden medewerking betuigde. Hier na bleven organisatoren en stand houders nog enige tijd bijeen. Naar wij vernemen kan de ten toonstelling zakelijk als een succes worden gezien en vele standhouders toonden zich tevreden over de gedu rende de expositie geboekte resulta ten. LEZERS SCHRIJVEN Tendentieuze berichtgeving Men schryft ons: Reeds enkele malen verschenen in „Trouw" enkele artikelen, waarin een en ander werd medegedeeld omtrent de Christelyke kweekschool „De Drie stal-", Krabbendijke, die D.V. 1 Sep tember 1954 zal worden overgeplaatst in verband met de mogelijkheid van adoptie, naar Gouda. Met name gaf „Gouds Nieuws" In „Trouw" een zeer tendentieuze lezing van het feit. Geen wonder! Deze berichten waren noch van het bestuur dezer kweekschool, noch van het bestuur der Chr. kweek school te 's Gravenhage, waarmede wordt onderhandeld in verband met de adoptie, afkomstig. Wat de schrijver van de hier be doelde artikelen uiteindelijk bedoelt met deze opvallende belangstelling, zullen we in de gegeven omstandig heden moeten laten rusten. Blijkbaar zitten hem de kwesties, die in Gouda op kerkelijk gebied de gemoederen in beroering houden, zeer hoog. Het zou evenwel hoogst ernstig worden, wan neer bedoelde schryver zyn visie op de gang van zaken in „Gouds Nieuws" van .Trouw" zó gaat ge- ZELFS IN DE OUDSTE GESOHEEDENISBRONNEN. treft men voortdurend aanwyzingen, dat wyn ter versterking aan zieken en herstellenden werd aangeboden. De faam van de wyn is zo oud als de wereld. Meer dan veertig ja ren brengen wij de be kende PLEEGZUS TER BLOEDWIJN in de handel, waaruit tienduizenden kracht en energie putten. Waardevolle opbouw stoffen zyn aan een heeriyke wyn toegevoegd. Voor zieken en herstellenden een be- langryke factor in het genezingspro ces. Voor ouden van dagen net dat opkik- kértje dat ze nodig hebben. PLEEGZUSTER BLOEDWIJN werkt sterk bloedvormend en zenuw versterkend. In het jachtige tempo van vandaag ook voor U een bron van extra energie. Vraagt vandaag nog aan uw apotheek of drogist zo'n fles vol levenskracht. ven, dat tenslotte de kerkelyke be roering zou worden uitgevochten op de rug van de kweekschool „De Drie star", die zich buiten heel deze af faire wenst te houden, gezien het in terkerkelijk karakter der school. Im mers, deze kweekschool bedoelt in dienst van gezin, kerk en staat sa men te binden allen, die de beginse len der Reformatie belijden en wen sen te beleven. Voor deze kweek school, zoals ze te Gouda per 1 Sept. 1954 zal gevestigd worden, zijn ge bouwen aangekocht, die ruimte bie den voor een jongens- en meisjes internaat, terwijl ook het personeel der kweekschool tydelijk daarin huis vesting zal vinden, aangezien er te Gouda voorlopig geen woningen kon den worden aangewezen. Voorts wordt gezocht naar vier of vyf loka liteiten, waar les gegeven kan wor den. De besprekingen hierover zyn nog gaande. Mochten deze tot geen resultaten leiden, dan is besloten over te gaan tot het stichten van noodlo- kaliteiten, die per 1 September a.s. wel beschikbaar zullen zyn. De twee of drie lokalen, die in de school van de uitgetreden groep uit de „Gereformeerde Gemeenten in Ne derland en N.-Amerika" te Gouda ter beschikking zouden zyn, werden op een aanvrage, die het bestuur der kweekschool by monde van een der bestuursleden en de directeur der school deed, officieel voorlopig afge wezen, tot de zaken in de Goudse kerkstrijd zouden zijn beslecht. Het Ëgt trouwens niet in de be doeling van het bestuur der kweek school van deze lokalen alsnog ge bruik te maken, daar deze school zich niet kan inlaten met de interne ker kelyke aangelegenheden Wanneer verder wordt geïmpli ceerd, dat deze uitgetreden kerkgroep geen zetel heeft in het bestuur der kweekschool, moet worden vastge steld, dat van meetaan èèn zetel voor deze kerkelyke groepering werd ge reserveerd. In de bestuursvergade ring van Maandag, 19 Juli j.l. werd besloten zelfs twee predikanten van deze groep te verzoeken, zitting te willen nemen in het bestuur der Christelijke kweekschool op Reforma torische grondslag „de Drie-star". Ieder zal overigens kunnen begry pen, dat met het al of niet aannemen van deze benoeming niet het inter- kerkelyk karakter der kweekschool in het gedrang komt. Zeer gewaar deerd zou het worden, wanneer een berichtgeving als in de hierboven be doelde artikelen, die ook via het A. N.P. de Zeeuwse pers bereikten, ach terwege kon blyven. Het gaat hier niet om een kerkelyke groep, die meent achteruit gezet te zyn, doch om het belijden (en beleven, moge het zyn) van die beginselen, waarachter ook de uitgetreden kerkgroep zich zonder bezwaar lean stellen. Krabbendyke, Bestuur stichting Christelyke kweekschool op Reformatorische Grondslag „De Driestar" eenheden, opererend van Zeeuwsch- Vlaanderen uit. Enkele nachten ge leden slaagden „frog-men" er in om met kano's de buitenhaven te bena deren en aan land te gaan. Zij wer den echter opgevangen door „blau we" eenheden, die tien krygsgevan- fenen konden maken. Maar dit weer- ield de oranje-lieden niet de volgen de nacht opnieuw een poging te wa gen, waarby zich evenwel een groep van tien man moest terugtrekken. Tevens ondernam de „vyand" een aanval met snelle motorboten op schepen op de rede en in de buiten haven. Zij slaagden er in op de rede enkele treffers te plaatsen. In de nacht van woensdag op Don derdag konden zeven saboteurs aan land komen en enkele patrouille vaartuigen vernietigen. Een aanval op Hr. Ms. torpedobootjager „Ban- ckert" in de binnenhaven mislukte. Keesje Schippers is één van de kin deren uit de rampgebielden, die in Gelderland vacantie houden. In Vlis singen zat hij vijf kwartier op de bus te wachten, maar hij liet zich niet ontmoedigen. (Foto P.Z.C.) Kinderen uit de rampgebieden (Slot van pag. 1) gon voor de controle een zwaar uur tje. Er moest worden uitgezocht wie er wel en niet waren en de kinde ren moesten naar de juiste trein en de aangewezen leidster worden gedi rigeerd. Bij de contróle heeft men althans figuurlyk menig zweet druppeltje gelaten, maar precies op tijd was alles „in kannen en kruiken". Ook dit deel van de organisatie ver liep beter dan het vorige jaar. Er is op hoogspanning gewerkt, zy, dia met dit deel van de organisatie wa ren belast, kunnen er met voldoening op terugzien. Een speciaal woord van lof voor de sociale werksters in de rampge bieden is hier zeker op zijn plaats. Deze dames hebben zich geen moeite gespaard om alle gezinnen te bezoe ken. waarvan kinderen voor de uit zending in aanmerking konden ko men. Maar het is de moeite waard ge weest, want het resultaat van deze samenwerking op brede basis van so ciale werksters en het Nederlands Verbond van Verenigingen „Pro Ju- ventute" zal zifn een onbezorgde va cantie voor de kinderen uit de zwaar Schouwen- 1 van Zuid- MIDDELBURG. Vandaag Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie Iitho-3 Henri de Toulouse- Lautrec, 9—18, 19—21 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren". 10—24 uur; Electro: „Maske in blau", (a.l.), 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Roman Holiday". (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Alarm bij de kustwacht", (14 jr.). B uur; Stedelijk MuseumSchilderijententoonstelling Constantin Guys, 10—5 en 7.30—9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Maske in Blau", (a. 1.), 8 uur. VEERE. Vandaag Schotse Huizen: „Herden kingstentoonstelling M. Góth, 10—12,30 en 13.30—17 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstelling Oostaziatische Kunst. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Schilderijen expositie „Nederland—Waterland".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2