KAPPIP EN DE DHIJVENDESCHOTEL BISCH0FFS SEIZOEN-OPRUIMING DE MOEILIJKE WEG SWIFT LACHENDE DERDE ALS TOGO BIJ SCAMPOLO BEZWIJKT Amsterdamse Beurs Gugo-camera's OPTICA DE VLISSINGEN Wij gaan door met afschrijven nu 4.55 voor 29.90 nu 6.90 nu 1.98 vanaf 1.89 nu voor 3.98 1.49 VRIJDAG 23 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURAN2 11 DE KORFBALCOMPETITIE Duels in onderste regionen le klasse Als de hemelsluizen Zaterdag niet al te ver worden geopend, kunnen o.a. enkele belangryke ontmoetingen doorgaan. Een interessant duel in de eerste klasse is dat tussen Togo en Scampolo. De mensen uit Zaamslag zijn op eigen terrein niet voor de poes; als zij spelen voor wat zij waard zijn, zou Togo kunnen struikelen. Swift dat dan gelijk in verliespunten komt zou de lachende derde zijn. De situatie onder aan de ranglijst kan wijzigingen te zien geven, nadat de wedstrijden De PoelVitesse en Tjoba Olympia gespeeld zijn. De Poel heeft de beste papieren thuis; Tjoba zal echter alles op alles moeten zetten. Vrijdag 23 Juli gaat De Poel naar Wil- helminadorp, waar Olympia de 's-Heer Abtskerkenaren behoorlijk op de huid zal zitten. In de tweede klasse wordt alleen de ontmoeting Swift II S.S.S. gespeeld; een kleine Middelburgse overwinning. De hoofdstedelin- geu kunnen Woensdag tegen Vopo een punten-verdeling bereiken. Derde klasse A: Madioe kan win nen in Breskens bjj B.K.C. T.O.P. kan tegende Zuidwesters de punten in eigen huis houden. Swift III onder neemt een reisje naar Aardenburg, waar A.K.C. het zeer moeilijk zal hebben; Swift keert met de buit te rug. De Middelburgers ontvangen op Dinsdag 27 Juli Atlas, dat ditma£ wel niet voor een verrassing zal zor gen. Derde klasse B: Voor Zaterdag staat hier slechts Swift VStormvo gels op het programma. Beide ploe gen zijn vrijwel even sterk, en pun tenverdeling lijkt logisch. Zuidwes ters II krijgt Dinsdag Swift IV op bezoek; de Middelburgers trekken aan het langste eind. Derde klasse C; TjobaDios wordt 'n overwinning voor de Driewegena ren. Dat Kats de punten bij Scampo lo III weghaalt, is nog lang niet ze ker. De Zeelandia-reserves zijn in staat om thuis van Olympia n te winnen. Kats moet op Donderdag 29 Juli naar Olympia II; het zal de Noordbevelanders II punten opleve ren. Derde klasse O: Vios II zal tegen de Vitesse-reserves niet struikelen. Blauw Wit II zal het op eigen terrein tegen Vopo II echter niet kunnen bolwerken. De Poel II en Luctor II geven elkaar niets toe. Blauw Wit, A/WWWWVWAiWWVVN* Amsterdamse wisselmarkt Londen contant 10.62—10.63, New Vork contant 3.78%—3.78%, Parijs contant 1.0810—1.0830; Brussel contant 7.57%—7.58y4, Frankfurt contant 90.59—90.69, Zürich contant 87.0587.15, Stockholm contant 73.1173.21, Kopenhagen contant 54.73—54.83, Oslo contant 53.03— 53.13, Braz. dollar contant 3.79% —3.80%, Argentijnse verrekenings dollar contant 3.82%—3.83%, Ja panse verrekeningsdoll'ar contant 3.79%—3.80%. dat W.K.V. bezoekt, zal zich gaarne nu voor de onlangs geleden nederlaag willen wreken. Elto mag in staat geacht worden om in de Ganzestad van Togo II te winnen. Op Donder dag 29 Juli wordt nog gespeeld De Poel IIVitesse n, een ontmoeting die in een zege van de thuisclub kan resulteren. Adspiranten: In A kan Swift A van Tjoba winnen; Vopo bezit de kracht om Scampolo te slaan. In B een plaatselijke ontmoeting: Zuid- 33. „Denk er aan", waar schuwde Kappie nog eens, „als ik de stoomfluit laat loeien, moeten Jullie ogen blikkelijk naar de Kraak te rugkomen, want dan is Geldjeslijmer in aantocht.. En haal nu vlug een paar stammetjes". Even later zetten de Maat en de Meester voet aan wal en drongen door het dichte kreupelhout op zoek naar een paar stevige boompjes. Eindelijk vonden zij, wat zij zochten. „Let op", zei de Maat, die zich alweer wat moediger voelde, nu er geen leeuwen of kanibalen op het eiland bleken te zijn, „ik zal je eens voordoen, hoe je een boom moet kappen". ..Dat weet ik zelf ook wel", antwoordde de Mees ter beledigd, terwijl hij zijn bijl in de boom zet te". „Nee, nee!" riep de Maat, „dat doe je helemaal ver keerd. Een goede houthakker bepaalt eerst, op welke plek hij de boom zal laten vallen. „Doe jij het dan maar, als je het zo goed kunt", zei de Meester wrevelig. „Goed", zei de Maat, „ga daar dan zitten, en kijk hoe ik het doe". „Waarom moet ik juist dóór gaan zitten?" vroeg de Meester. „Omdat ik de boom de andere kant uit zal laten vallen", antwoordde de Maat. „let op". Hij kapte en kapte, tot de boom kraKend begon te zwaaien. „Nu gaat hy vallen!" riep hij. haastig naar de plek rennend, waar de Meester zat „Ja. hij komt omlaag", antwoordde de Meester ongerust, lhmaare.ik geloof, dat hij hierheen zei de Maat omkijkend, „Ik.... tak- i kroon werden bedolven Op dat ogenblik ging de stoomfluit van de Kraak.. westers AAnimo A; een punten verdeling is niet mogelijk. K.V.L. ontvangt in C Swift Vlug; de ze ontvangst heeft geen prettige af loop voor K.V.L. 22 Juli 23 Juli Nederland 1951 (3%) 102% Nederland 1948 (3%) 99% 99% Nederland 1947 (3%) 3 99% 99% Nederland 1937 3 98% 97% Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95 Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A 3 97% 97% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 164% 166% Ned. Handelmij. 190 185 A.K.U. 238% 238% Bergh's en Jurgens 298 Calvé-Delft 204% 200 Kon. Ned Hoogovens 216 217% Unilever 363% 363% Ned. Kabelfabrlek 229 228% 264% Philips 267% Wilton-Feijenoord 213 209 Billiton 430 430 Kon. Petroleum Mij. 439% 434 Amsterdam Rubber 94% 94 Holland Amerika Lijn 166% 163 Kon. Paketvaart 139% -140 Rotterdamse Lloyd 132 129% Ned. Scheepvaart Unie 146% 143% Stv. Mij. Nederland 150 149% H.V.A. 129% 127% Deli Mij. 128% 127% Bank van Ned. Gem. 4% 107% 107% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 128 b. 129 Centrale Suiker 189 187% Kon. Mij. De Schelde NB. 140% 140 Baïtimore-Ohio 25 Pennsylvania 16% 16% Anaconda 38% 38% Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental Tide Water A.K.U. 4% 69% 71 78% 79% 43% 43% 83% 83% 58% e.d. 59% 503% 5i% 24% 24% 18% 18% 165% BEURS OVERZICHT. De beurs heeft Donderdagmiddag een teleurstellend verloop gehad, voorname lijk door de zwakke houding van het hoofdfonds Kon. Olie. Des middags ls de prijs hier ingezakt van 439 tot 432, volko men in overeenstemming met Wallstreet. waar de „shares" van f 50 eveneens lager noteerden. Gistermorgen herstelde koers zich echter tot 440 en ook des mid dags kwam de eerste transactie op deze prijs tot stand. Het duurde echter niet lang of er volgde een geleidelijke afbrok keling tot zelfs 433%. Het slot verschilde hiervan nauwelijks. Het gunstige nieuws van de Uniebe sprekingen was nog niet ter beurze be kend. De Indonesische sector had al even zeer te kampen met een gebrek aan af faire. Rubbers en Tabakken wisten zich nog net te handhaven doch H.V.A. was 2% punt lager. Nationale Handelsbank vormde een uitzondering en werd vooral begin beurs druk verhandeld, waarbij de koers 3 punten steeg tot 168. Later volgde een achteruitgang tot 166. Prolongatie 2% pet. Heden overleed na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader ALBERT DANIËL TEAKE BOONSTRA, in de ouderdom van 70 jaar. Vlissingen D. BOONSTRA— VAN DER MEIJ. East Walpole (USA): A. BOON.STRA. S. BOONSTRA— HUIJSHEERE. EDWARD en ALBERT Den Haag: E. BOONSTRA. E. BOONSTRA— VAN DAMME. SYLVIA. Voorburg: T. BOONSTRA. S. BOONSTRA— ROBORGH. JOOST, TJERK en ONNO. L. BOONSTRA Vlissingen, 22 Juli 1954 Vrijdomweg 8. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 24 Juli a.s., 's namiddags 2 uur vanaf Vrijdomweg 8. Liever geen bezoek. Het succes van het seizoen. Formaat 6x6 Lens 8 29.75 Lens 4.5 f 59.50 Lens 3.5. f 75.- ALLEENVERKOOP A. L. KAMPMAN In 't hartje van de Lange Vorst 57 Telefoon 2094 GOES De zaak waar U slaagt voor elke camera. P.Z.C. KRANT De Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem za: namens de Herverkavelings commissie „Zeeland", op Maandag 9 Augustus 1954 des voormiddags 10 uur in hotel Kesteloo te Poortvliet in het openbaar aanbeste den: het graven van waterlei dingen ter. lengte van 12.5 km en het leggen van betonduikers, een en ander met bijbehorende werken in het water schap „Poortvliet" (Tho- len). Het bestek met bijlagen is van Maandag 26 Augustus 1954 af verkrijgbaar ten kantore van het hoofd van het ambtsgebied der Neder landsche Heidemaatschappij te Goes, Vogelzangsweg 100, telefoon 2139, tegen beta ling van 10.per stel, franco per post 10.30. Res titutie heeft niet plaats. Inlichtingen worden na ge pleegd overleg, alleen aan bestekhouders verstrekt door voornoemd hoofd van het ambtsgebied. Aanwijzing wordt gedaan op Vrijdag 30 Juli 1954. Plaats van samenkomst bij hotel Kesteloo te Poortvliet des voormiddags 10 uur. AANBESTEDING De Nederlandsche Heide maatschappij zal namens de Herverkavelingscommissie Zeeland op Maandag, 9 Au gustus 1954 des namiddags te 2 uur in café Kloet te Waarde, in het openbaar aanbesteden: het bouwen van een dui ker met bijkomende werken in het Water schap Waarde code no. 24—1301. Het bestek met bijlagen is van Maandag, 26 Juli, 1954 af verkrijgbaar ten kantore van het Hoofd van het ambtsgebied der Ned. Heidemaatschappij te Goes, Vogelzangsweg 100, tele foon no. 2139 tegen betaling van f 4.per stel, franco per post f 4.30. Restitutie heeft niet plaats. Inlichtingen worden, na gepleegd overleg alleen aan bestekhouders verstrekt door voornoemd hoofd van het ambtsgebied Goes. Aanwijzing wordt gedaan op Donderdag, 29 Juli 1954. Plaats van samenkomst bij café Kloet te Waarde, des namiddags 2 uur. Weer nieuwe koopjes Jabo-tapijt lste keus, 100 br., per meter Regenmantels dubbel poplin van 39.50 Zolang de voorraad strekt. Pyama flanel diverse strepen, 89 cent per meter KEPERFLANEL, moderne effen kleuren, per meter 1.28. Molton-Dekens 4.48 3.88 2.48 Kinderwagens merk Jonkers Nog enkele stuks met 25 korting. Dames- overgooiers leuke ruiten, maten 42 t.m. 46, Lakens en Slopen 1 pers. 3.98, 1 pers. geborduurd 4.95, 2 pers geborduurd 5.85. SLOPEN 1.95 - 1.29. Alle Coupons met 50 korting Baddoeken grote maten, frisse strepen van 2.95 Kinder-jurkjes zeer solide, alle maten, TOPPERS 29.90 - 24.90 - 19.90. Handweef- gordijn-stoffen 120 cm breed, per meter vanaf 1.98. VITRAGE'S vanaf 59 ct. Vlokmatrassen 1 pers. 19.90 Binnenvering 10 jaar garantie. 1 pers. 54.90. 2 pers. 74.90. Dames-blouses wit piqué, wit linnen Vistra' en Krausel-Crêpe leuke dessins, per meter 500 Gewatteerde Dekens nu voor zoraerprijzen 24.90, 21.90, 18.90, 15.90. Cocoslopers en Karpetten 20 korting FEUILLETON 13 „O, alleen maar het idee, dat paps ons toestemming voor iets zou vra gen". grinnikte Peggy. „Hij heeft mij- absoluut niets gevraagd, het alleen maar verteld. En jou, Jul?" „Als een man op zijn vijf-en-veer- tigste nog niet kan trouwen wie hij wil, wanneer dan wel?" zei Jill, die aldus Peggy's vraag ontweek. Waarom zei ze dat? vroeg Shirley zich in stilte af. Zeker om het verschil in leeftjjd te laten uitkomen Of ben ik soms overgevoelig? Ze besloot zich er niet verder in te verdiepen. „Hoe het zij", ging ze voort, „jullie hebt het allerliefst opgenomen! Ik wil je wel vertellen, dat mijn knieën knikten toen je vader daareven zijn sleutel in de voordeur stak. En daar bij wist ik, dat hg even zenuwachtig was als ik. In boeken zijn verloofde meisjes dikwijls erg verlegen en bang voor de eerste ontmoeting met de ouders van hun aanstaande, maar volgens mij is het vooruitzicht, je aan de kinderen uit het eerste huwelijk van je toekomstige man te moeten voorstellen veel meer benauwend. Ik zou het jullie helemaal niet kwalijk hebben genomen als je erg het land aan me had gehad". „Dat had gekund", gaf Peggy eer lijk toe, „als je oud en vervelend was geweest: zo iemand, die geprobeerd zou hebben, de baas over ons te spe len. Op 't ogenblik doet Jill dat een beetje, maar nogal behoorlijk". En bij deze woorden trok ze een spottend ge zicht tegen haar oudere zuster. „Ik geloof niet, dat ik erg bazig ben uitgevallen", lachte Shirley, „maar Jullie zult het me wel aan 't verstand mengen als ik probeer het te zijn. In •elk geval ben ik iullie oprecht dank baar. Ik weet niet, of ik evenveel be grip zou hebben getoond, als mijn moeder besloten had, te hertrouwen". „Woon je met jo moeder samen?" vroeg Jill. Niet zozeer uit belangstel ling als uit het besef, dat ze tot nu toe weinig deel aan het gesprek had genomen. „Neen, dat niet", antwoordde Shir ley. „Moeder stierf toen ik twintig was en mijn vader had ik al tien jaar vroeger verloren. Drie jaar lang heb ik alleen gewoond, de laatste vier sa men met een vriendin in een flat, Mo nica zo heet mijn vriendin zal het wel heel brutaal van me vinden, door BARBARA STANTON dat ik, met wie dan ook, ga trouwen, want ik ben helemaal niet huishoude lijk aangelegd, zie je. Ik kan een bed opmaken, zelfs een stukje vlees of worst braden, maar huishoudelijk werk haat ik, ronduit gezegd. Ik heb er nog niet met jullie vader over ge sproken, maar ik zou best op kantoor willen bljjven na ons huwelijk en ik geloof, dat ik daar meer van nut zou zijn dan hier. Ik heb al gehoord hoe prachtig Jill het huis hier bestuurt en je vader is nogal, nu ja eigenaar dig. nietwaar?" Ofschoon deze vraag blijkbaar tot Jill was gericht, gaf Peggy er ant woord op. „Paps is in sommige opzichten een echte oude zeurpot", verzekerde ze. „Moeder heeft hem ontzettend ver wend en na haar dood heeft Jill dat voortgezet. Toen Jill verleden jaar een week niet thuis was en de keu kenmeid kou had gevat, liep vader rond als een kat in een vreemd pak huis! O, ik geef toe, dat sommige maaltijden niet bepaald je dat wa ren... en paps ging eten in zijn club, maar voor mij was 't wel het aller ergste. Al mijn moeite werd zelfs geen Woord van dank waardig ge-' keurd. Als wij na ons huwelijk geen keukenmeid kunnen betalen, zullen we uit blikjes moeten leven. Ik zeg maar Helaas kwam niemand te weten, wat Peggy wilde zeggen, want na een luid kloppen op de deur, stak Tom zijn ondeugende jongenshoofd om de hoek. „Paps laat vragen, hoe lang jullie hier nog denkt te staan kakelen", grinnikte hij. „Maar ja, als Peggy- met-de-lange-benen jullie haar laat ste avontuur vertelt, kan ik hem wel gaan zeggen, dat het nog eeuwen zal duren. Heeft ze al verhaalt van die keer, dat Michael en ik in de bios vlak achter haar zaten? Ze hielden al die tijd eikaars hand vast en..." Verder kwam hij niet, want Peggy, die hevig bloosde, greep een kussen van Jill's bed en gooide het ding naar zijn hoofd. Tom wist het echter han dig op te vangen en ging onverdro ten voort: „Natuurlijk denkt het arme kind, dat hij smoor op haar is, maal ais hij ontdekt, hoe slecht ze kan ko ken..." „Nu, wat heb ik je gezegd, Shir ley?" riep Peggy uit. „Dat is de dank voor mijn moeite om de schavuiten in het leven te houden terwijl Jill uit de stad was". „In 't leven te houden", spotte Tom. „Die arme paps moest naar zijn club gaan om niet vergiftigd te worden. Herinner je maar de pudding, die je op een Zondag had gemaakt. Heus. Shirley, we moesten er een hamer en beitel bij nemen!" Zelfs Peggy deelde in het gelach, dat na Tom's uitval opsteeg en toen meneer Lockwood de vier glimlachen de gezichten de zitkamer zag binnen komen, verdwenen ook zijn laatste muizenissen. Nu ja, hij was niet bang geweest voor onbeleefd optreden van zijn oudste dochter jegens zijn toe komstige vrouw, maar Jill's houding van ae vorige avond had hem toch veel zorg gebaard. Op 't ogenblik scheen alles zo goed als 't maar kon en de maaltijd had zelfs een heel vrolijk verloop. Gillian had zich blijkbaar uitgesloofd om een lekker menu samen te stellen en haar vader knikte dankbaar, toen hij haar met een glas champagne toedronk. Het gesprek vlotte uitermate en kwam tenslotte op de pantomine, die meneer Lockwood onlangs met zijn gezin had bijgewoond en die de jon- fens hevig naar meer deed verlangen, lichael gaf Shirley zulk een duide lijke wenk in die richting, dat ze be loofde, hen beiden de volgende Zater dag mee naar een middagvoorstelling in het Palladium mee te nemen, als ze plaatsen kon krijgen en dan vooraf met hen ergens te gaan eten. „Jij vindt het toch goed, lieveling?" vroeg ze meneer Lockwood. Dat „lieveling" er onwillekeurig uitgeglipt, verwekte aan tafel enige opschudding. Tom barstte in lachen uit en Michael verslikte zich zo in een stuk appeltaart, dat zijn broer hem op de rug klopte. Meneer Lockwood was klaarblijkelijk niet op zijn gemak en Jill kookte inwendig, terwij] Shir ley zelf vuurrood was geworden. Ge lukkig kwam Peggy haar te hulp. „Ik had je al gewaarschuwd, dat mijn lieve broeders deugnieten zijn, Shirley", zei ze. Op hun leeftijd vin den ze het geweldig komiek, als een meisje haar verloofde „lieveling" noemt. Ze zouden het heel wat norma ler vinden als je paps met „meneer Lockwood" aansprak". „Of misschien" Lockwood senior", opperde meneer Lockwood, nu weer helemaal in de plooi. „In elke geval, heveling (hij sprak het woord met zo veel nadruk uit alsof hij iedereen uit daagde, er ook maar om te durven glimlachen!) moet ik mijn excuus maken voor de slechte manieren van mijn zoons". „Och, het moet hun wel wat grap pig in de oren hebben geklonken", vond Shirley, die de jongens er blijk baar geen kwaad hart om toedroeg, „maar op de duur zullen zij er wel aan wennen". Desondanks viel het Jill op, dat Shirley het bewuste woord die avond niet meer gebruikte. Maar wat haar. Jill betrof, klonk de naam Dick, waarmee haar vader nu werd aange sproken, nog veel onaangenamer. Moeder had die naam nooit gebezigd, maar haar man doorgaans als „pap" en soms ook wel als „Richard" be titeld. Daarbij kwam, dat de bena- niing „Dick" bij Jill minder prettige herinneringen opriep. Viel het te ver wonderen, dat dit woord haar elke keer als Shirley het uitsprak, pijnlijk aandeed? (wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11