Vermoeide Koblet gaf in dertiende étappe na 90 km - op LAATSTE ACTE DRAMA KOBLET Nportka'NusiwiD PROVINCIALE ZI EUWSE COURANT DONDERDAG 22 JULI 1954 RUSTIGE DAG Belg De Bruyne won zijn tweede étappe; Nederlanders in peloton (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Het belangrijkste feit van de dertiende étappe van de Ronde van Frank rijk van Luchon naar Toulouse (203 km) is ongetwijfeld het opgeven van de Zwitserse favoriet Hugo Koblet en met hem van twee ploegmaten, de trouwe Hulier en de gedienstige Metzger. In de buurt van Masseuble stap te een zieke en door en door vermoeide Koblet voor goed in deze Tour van zjjn fiets. Evenals in 1953 eindigde ook nu de monsterrit vroegtijdig voor Hugo. Deze dertiende étappe, welke over het algemeen een rustig verloop had, werd gewonnen door de Belg Fred de Bruyne, die daarmede zijn tweede succes boekte in deze Tour, want ook de achtste étappe van Vannes naar Angers had hjj op zyn naam gebracht. De rit van gisteren vormde een vrij lange afdaling, af en toe onderbroken door enkele steile heuvels, van de Pyreneeën door Cascogne naar Toulouse. Op een spannend verloop behoefte met gerekend te worden, want de renners waren nog lang niet bekomen van de vermoeienissen van de beide laatste dagen. De groten hebben het elkaar niet lastig gemaakt en de mindere „goden", de stoutmoedigsten van de laaggeplaatste renners, konden zodoende een gooi naar de zege doen. De Belg De Bruyne was de gelukkige. Er werden al in het begin van de étappe, enkele schermutselingen ge voerd, waaraan uitsluitend de mid denmoot deelnam. Croci-Torti trad weer op als schildwacht, op het mo ment, dat Dussault, Cieleska en Pri- vat ondeugend werden. Hij was ech ter niet van de partij, toen 20 km verder Dussault nogmaals aan de haal ging en zelfs andere renners hun jacht begonnen. Dat zag er even uit De klassementen De dertiende étappe van de Ronde van Frankrijk van Luchon naar Toulouse over een afstand van 203 km is gewonnen door de Belg De Bruyne in de tijd van S uur 19 min. en 13 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Privat (Fr. Zuidwest) z.t. 3. Stablinski (Frankrijk NOC) z.t. 4. Dacquay (Fr. NOC) 5.20.17 5. Bergaud (Fr. Zuidwest) z.t. 6. Mirando (Fr. Zuidoost) z.t. 7. Dotto (Fr. Zuidoost) z.t. 8. Alomar (Spanje) z.t. 9. Darrigade (Fr.) 5.24.15 10. Kubler (Zwits.) z.t. Hu Ockers (België) z.t. 12. Faanhof (Nederland) z.t. 13. Forlmi (Tie de France) z.t. 14. Gilles (Frankrijk West) z.t. 15. Derijcke (Belg.) z.t. 16. Van Est Nederland) z.t. 17. Kain (Lux/Oost) z.t. 18. Ex aequo een groot peloton met on der anderen: Bobet (Fr.), Deledda (Fr.). Nolten (Ned.). Suykerbuck (Ned.), Van Breenen (Ned.), Voorting (Ned.). Wagt- mans (Ned.) en Van Genechten (Belg.) allen in dezelfde tijd als Darrigade (5-24.15). Ook de Zwitser Schaer en Bau- vin (Fr. NOC) kwamen in dezelfde ttjd als Van Genechten binnen. Het algemeen klassement na de der tiende étappe luidt: 1. Bauvin (Fr. NOC) 76.19.29 2. Bobet (Fr.) 76.23.21 3. Schaer (Zwits.) 76.33.09 4. Kubler (Zwits.). 76.34.21 5. Wagtmans (Ned.) 76.38.49 6. Rlallejac (Fr. West) 76.39.45 7. Nolten (Ned.) 76.41.48 8. Ockers (Belg.) 76.44.16 9. Dotto (Fr. Zuidoost) 76.48.03 10- Mahé (Fr. West) 76.48.44 11. Bergaud (Fr. Zuidwest) 76.49.22 12. Vïtetta (Fr. Zuidoost) 76.4936 13. Geminiani (Fr.) 76.50.01 14. Van Genechten (Belg.) 76.50.15 15. Lauredi (Fr.) 76.51.06 16. Deledda (Fr.) 76.51.38 17. De Ruiz (Spanje) 76.52.07 18. Bïankart (Belg.) 76.52.48 19. Debruyne (Belg.) 76.53.07 21. Wim van Est (Ned.) 76.56.20 24. Voorting (Ned.) 76.58.36 29. Van Breenen (Ned.) 77.06.16 52. Faanliof (Ned.) 77.38.59 75. Suykerbuyck (Ned.) 78.24.27 Het ploegenklassement van de dertien de étappe is: 1. Frankrijk Zuidwest 16.03.05 2. Frankrijk NOC 16.03,05 3. Frankrijk Zuidoost 16.0439 4. België 16.06.43 5. Spanje 16.08.37 6. Ex aequo: Frankrijk 16.12.45: Zwitser land z.t.; Nederland z.t. Het algemeen ploegenklassement na de dertiende étappe: 1. Zwitserland 229.09.02 2. Nederland 229.21.17 3. België 229.26.15 4. Frankrijk 229.27.55 5. Frankrijk NOC 229.30.20 6. Frankrijk West 229.45.30 De premie voor de meest strijdlustige renner in de dertiende étappe is met algemene stemmen toegekend aan Privat van de Franse Zuidwest-ploeg. als poging om Zwitserlands positie in het algemeen landenklassement aan te tasten, want er waren drie Franse nationalen, drie Belgen, twee man van de N.O.C.-ploeg en twee van de Zuid West-ploeg b\j betrokken. Ook Hein van Breenen ging voor de aardigheid mee. Nu werd er wel gejaagd door het peloton, met de gele trui-drager Bau- vin aan het hoofd. Deze Bauvin, een 27-j"arige Lotharinger, is een goede treinloper, een zeer goed klimmer en afdaler en een middelmatig sprinter. Hij heeft van achteren gezien veel weg van Fermo Camellini, die men zich nog wel uit vorige ronden zal herinneren, ligt plat voorover met de ellebogen uitstaande, over zijn fiets als hij zich inspant, evenals de Mone- §ask dat gewend was. Hij heeft min er klasse dan Camellini, maar hij is veel vinniger en hardnekkiger en hij toonde in de rit naar Toulouse duidé lijk, dat hij tot het uiterste voor zjjn plaats vecht. By'na voortdurend zat hij in de kop van het peloton. Ontsnappingspogingen Intussen hadden Gilles, Meunier en Privat zich los gereden. De beide eerstgenoemden vielen spoedig terug maar Privat kreeg gezelschap van de Acht Nederlanders gewone bij busongeluk te Salzburg Toeriste bij val zwaar gewond Nabij Salzburg is Dinsdag een bus die 25 d. 30 Nederlandse en Belgische toeristen vervoerde, door een brug gezakt en in de drie meter lager gele gen rivier gestort. Van de inzittenden liepen o.m. acht Nederlanders ver wondingen op. Een echtpaar uit Am sterdam en hun dochtertje werden min of meer ernstig gewond. Hun na men luiden volgens A.F.P., J. E. en Annemarie H. Een andere Nederlandse toerist, de 32-jarige mej. M. B. maatschappe lijk werkster bij de Verenigde Touw- fabrieken te Maassluis, maakte Dins dag tijdens een voettocht in de omge ving van Salzburg een lelijke val. Zij liep een schedelbasisfractuur op en is naar het ziekenhuis te Hallein ver voerd. De toestand van de by het autobus ongeluk gewonden, die in het St. Jo- hann-hospitaal te Salzburg zijn opge nomen, is bevredigend. De heer J. Heggeler uit Amsterdam-Noord heeft een hersenschudding en een gebroken dijbeen, Zijn dochter Anne Marie een hersenschudding. Mevrouw Heggeler is slechts licht gewond. Verder zijn o.m. vier bewoners van de Meteoren weg te Amsterdam gewond. Van laatstgenoemde vier hebben intussen twee net ziekenhuis verlaten, de an deren twee zijn nog onder behande ling. Bij een onderzoek door de politie is gebleken, dat de pijlers van de brug. waar de autobus door is gezakt, ten gevolge van de zware regenval on dermijnd waren. Een 19-jarige Zuidslaai is Maandag onder het vuur van Zuidslavische grens wachten bij Radkersburg over de Oosten rijksZuidslavische grensrivier de Mura gezwommen. Hij verzocht in Oostenrijk om politiek asyl. Een vriend van de Zuid- slaaf, die met hem wilde uitwijken is niet aan de Oostenrijkse oever aangeko men. De Oostenrijkse politie deelde mede, dat in de eerste veertien dagen van Juli 115 Zuidslaven in Oostenrijk om politiek asyl hebben verzocht. RONDE VAN FRANKRIJK I4»-IS°-H*etappe 22-23-24 JU LI i9s* Bruyne en Stablinsky, toen men on geveer 90 km van Luchon verwijderd was. De best geplaatste van deze drie, De Bruyne, had ongeveer 39 min. ach terstand op Bauvin er hieruit valt het te verklaren, dat deze drie renners, na een rit van ongeveer 110 km door Gascogne, het land van de koren- en maïsvelden, van de weiden met lucer ne en uitgestrekte wijngaarden, van eindeloze wegen omzoomd met plata nen en acacia's, van typisch eeuwen oude bergdorpjes, waaraan de tijd schijnt te zijn voorbij gegaan, nog bij elkaar waren bij de aankomst op de uitverkochte wielerbaan van Toulou se, waar De Bruyne zijn tweede zege behaalde. Een minuut later arriveer de een groepje van vijf man: Dacquay, Bergaud, Mirando, Dotto en Alomar, die zich eveneens met goedvinden van Bauvin, Bobet en de andere kansheb bers de benen hebben mogen nemen en vijf minuten na de winnaar kwam het grote peloton binnen en kon Dar- rigaae andermaal Kubler in de sprint zijn achterwiel laten zien. Ockers ging na Kubler over de streep en Faanhof, die bh het opkomen van de baan in tweede positie lag, maar zich daar niet kon handhaven, volgde op Ockers als twaalfde in deze étappe. Alle andere Nederlanders behoor den tot deze groep. Zij hadden onder weg geen vuurwerk laten zien en daarvoor trouwens ook geen kans ge kregen Van Est had enkele malen geprobeerd weg te komen, doch kreeg dan telkens Schaer aan zijn wiel maar er zich toe beperkt hun positie te handhaven. Wout Wagtmans, uit stekend gehumeurd, zeide, dat hij bui tengewoon „lekker" had gereden en van zjjn arm geen last had gehad. Nolten prees zich gelukkig, dat hij in deze étappe niet had behoeven te vechten, zyn maag was n.l. niet in or de. België vierde Nationale Feestdag „HIER WORDT GESTOOKT"... België vierde Woensdag zijn natio nale feestdag, die in het gehele land ook een vacantiedag is. In de namiddag werd op de boule vards van Brussel een wapenschouw voor de Koning gehouden. Duizenden manschappen en groepen tanks, lucht afweergeschut en zware kanonnen na men daaraan deel. Inmiddels is ook de jaarlijkse va- cantie-uittocht uit de Belgische hoofd stad begonnen, want de nationale feestdag valt in de eerste week van het jaarlijks verlof. Gedurende het afgelopen weekeinde begaven zich meer dan 20.000 Belgen naar Zwitser land, Italië en Oostenrijk. Ook de Bel gische kust krijgt zijn deel, maar het slechte weer van de laatste weken is een ernstige tegenvaller voor de,tal rijke hotels en pensions langs de Noordzeekust. Kenmerkend voor de temperatuur van de laatste Zondag was de mede deling aan de ingang van een café in Antwerpen: „Hier wordt gestookt". De Fransman Bauvin heeft Dinsdag beslag weten te leggen op de gele trui. Bauvin finisht vóór Mallejac. (Telefoto ANP) VOETBAL Lakenberg amateur in vierde klasse club. Lakenberg, die zich na zijn terug keer uit Italië, waar hij als profvoet baller in Pro Patria speelde, in Dra ten heeft gevestigd en die enkele da gen geleden door het K.N.V.B. be stuur met enkele andere oud-profes sionals tot amateur werd verklaard, zal in de vierde klasser DIO (Dru- ten) gaan spelen. Lakenberg heeft enkele aanbiedin gen van de zijde van beroepsvoetbaL clubs afgewezen. De karavaan hield plotseling stil. Een opstopping van volgwagens en motoren. Jacques Goddet, de tropenhelm op als bescherming tegen de zen gende zonnestralen, sprong uit zijn wagen. Geen valpartij, geen renners met lekke banden aan de kant van de weg. Twee figuren in rode truien vorm den het middelpunt. Hugo Koblet en Marcel Huber leunden tegen de witte wagen van ploegleider Burtin. Koblet was een flauwte nabij, hij kon niet meer. Zijn ogen lagen diep in de kassen, dikke rimpels doorploegden zijn voor hoofd, zijn haren, anders zo keurig naar achteren gekamd, lagen geplakt tegen de klamme slapen. Een Bidon met koud water werd over zijn hoofd gegooid. Hij zag rond, keek naar de gouden korenvelden van Gascogne, het land van d'Artagnan, een van de befaamde drie musketiers, d'Artag nan, de stoutmoedige, maar ook ae ridderlijke figuur met bravour, waar mede Hugo Koblet in zijn beste jaren door enthousiaste bewonderaars van het gilde der sportjourna'isten meer dan een keer is vergeleken. Masseube heet het dorpje, nog geen 90 km van Luchon, dat in de verte onder een hete lucht lag te blakeren en 25 km verder, in het stadje Auch had Koblet het stand beeld kunnen vinden van d'Artag nan. Maar de een uitputting nabij zijnde Zwitser trok zijn handschoe nen uit, een gebaar, dat veelzeg gend was: Koblet staakte de strijd. Met zyn armen oir zijn ploegleider heen liet hij zich snikkend naar de ambulancewagen brengen, de Ron de van Frankrijk was voor hem voor goed afgelopen. Veel moet er in die weinige secon den in hem zyn omgegaan. Hy moet gedacht hebben aan zrjn gloriejaren, toen hy de Giro d'Italia won, en ook aan 1951, toen hij zegevierend het Pare des Princes te Parijs opstormde als winnaar van de Tour de France. Ook is hem door zijn hóófd gegaan zijn val van het vorig jaar, in dc afda ling van de Soulor, nadat hy op de Het eten in de Tour de Fran ce, waarover 1ut} vorige week sprakenis uiteraard belangrijk voor de renners. Maar veel en veel belangrijker is het gelddat een coureur, die niet te veel pech heeft, over een goede vorm beschikt en daarbij nog door zijn makkers gesteund wordt, voor zijn ploeg en dus ook voor zichzelf kan ver dienen. Was er in de Tour geen geld te verdienen, dan klom immers geen van die sterke knapen on zulk een licht fietsje voor het afleggen van 5000 km weg Er ,ait" dan ook veel geld in de Tour. niet minder dan ongeveer Jf00.000. De beschik baar gestelde prijzen belopen een bedrag van 250.000. Za kenlieden, die wal voor de re clame over hebben, loven bo vendien goede premies uit, tot een totaal bedrag van f 130.000. Tenslotte worden tydens de étappes nog bijzondere premies uitgeloofd, tezamen ten bedra ge van een 20.000. Dat is het totaal; de meeste belangstel ling blijkt echter uit te gaan naar de individuele prijzen. Een étappe-winnaar kan 2.000 op strijken, nummer twee, drie, vier en vijf ontvangen resp. f 1.000, !,00, f 250 en f 100. Maar ook de overigen, die zich bij de eerste tiointig aankomen den klasse gaan niet met lege handen de „baan" uit; zij krijgen ieder f 50. Er is maar één ploegenprij! voor elke étap pe, het team, dat er het kortst over doet, krijgt f 2.000. De winnaars van het ploegen klassement mogen in Parijs de hand ophouden voor f 30.000. Voor de tweede ploeg ligt er 15.000 in het verschiet en voor de derde f 5.000. MEER BLINKEND „GOUD" Dat is echter nog niet alle „goud", dat er in de Tour blinkt. Er zijn voorts nog talrij ke premies en andere bedragen te winnen. Zo bijv. de dagelijkse premie voor de strijdlustigste renner, een sommetje van f 1.000. Hiervan wordt ook een eindklassement opgesteld: de heer Goddet belooft de eerste in die rangschikking f 5.000. Een fel bestreden premie is steeds die voor de drager van de „maillot jaune", de gele trui. Van de eerste tot en met de tiende étappe ontvangt de ren ner om wiens gespierde gestal te dit fraaie kledi .gstuk sluit, f 1.500, van de elfde tot en met de zeventiende 1.000 en daar na slechts 500 per dag. Er is ook een premie, die de naam van „Trophée Belle Jardinière" (vrij vertaald, prijs van de schone tuinmansvrouw!) draagt; de eerste man in dit klassement „beurt" 10.000de tweede f 6.000 en dc derde /f.000. Voor degenen, die in de berg.étappes grote verrichtin gen laten zienis er uiteraard ook iets weggelegd. De beste twee in de bergen van de eerste categorie zien zich met respec tievelijk 1.000 en 5.000 ver rijktde beste twee in de twee de categorie met achtereenvol gens 500 en 200 en voor de derde categorie werd één be drag uitgeloofd, 300 voor de beste coureur. Iedere wieler wedstrijd kent pechvogels, voor de grootste onder hen t's in elke étappe 200 beschikbaar. De renner, wiens naam het meest in de pers verscheen, krijgt aan het einde van de Tour f 1.000. Uiteraard zijn er coureurs, die geen prijsje weten te bemach tigen. Ook hen laat de heer Goddet niet met lege handen staan; zij hebben recht op 50 vergoeding per dag. Het is wel een indrukwekkende opsom ming. Om. echter een deel van deze buit binnen te halen te midden van dit selecte gezel schap, komt nog zeer veel kij ken. Onze landgenoten hebben tot dusver een behoorlijke part men zou haast zeggen het leeuwendeel van deze koek bemachtigd. Het totaal bedrag zweeft nu tussen de JfO.OOO en de 50.000maar er komt elke dag weer iets bij. De eerste dag gaf een klap, die meer dan een daalder waard was, namelijk 6.000 VERWARDE SITUATIE Nog steeds wordt de toestand in onze voetballerij verwarder. De maatregelen, die het K.N.V. B.-bestuur heeft aangekondigd te zullen nemen, bracht nog meer leven in de brouwerij. De tivee beroepsbonden twee, want er treedt thans ook een Algemene Beroepsvoetbal Bond op, die zeer hoog van de toren blaast en met geld rammelt bleven actief. De eerste klasse clubs zien voortdurend nog spe lers uittreden en ook de lagere klassers worden meer en meer bezorgd. De K.N.VJS. heeft aangekondigd, dat nader uitge werkte voorstellen zullen wor den gedaan voor de invoering van het semi-professionalisme voordat het Nederlands elftal op reis gaat naar de West. Een mededeling, die zeker niet over bodig was, want de clubs zitten er op te wachten. Zij willen gaarne weten, waar zij aan toe zulien zijn.' Intussen hebben zo wel de vereniging van Eerste Klassers als de Federatie van 2e, 3e en klassers hun ver gaderingen gehouden. De V.E.K uleek in meerderheid vóór ver goeding en nationale eerste klasse, de federatie was er te gen, hetgeen overigens te ver wachten was. Het vachten is nu op de nadere voorstellen en op de bondsvergadering in Sep tember. Maar de beroepsbonden gaan door met het „kopen" van spelers en het huren van ter reinen. Hun organisaties groei en sterk en vooral de eerste klasse ciubs zien dit met lede ogen aan. Er dient dtts wel „iets" te gebeuren VERDUIDELIJKING GEWENST. Dat „iets", het nemen van een beslissing dus, kan echter Sas op de bondsvergadering ge. euren. Hoe die beslissing zal luiden, is vrij moeilyk te zeg gen, na de uitspraken van de organisaties der eerste en der lagere klassers. De clubs, die in de V.E.K. zyn verenigd, moes ten het wel eens zijn met het standpunt van het bondsbe- stuur al ivas er een geringe minderheid want zij hebben het meest van de activiteiten der beroepsbonden te lijden. Er zyn zelfs al verenigingen ge weest, die het bondsbestuur hebben medegedeeld dat zij de bond zullen verlaten, indien zij hun spelers geen vergoedingen mogen toekennen. Gedreigd werd met het vormen van een onderlinge bond of het zoeken van contact met de NBVB. De- ze soep is natuurlijk niet zo heet als zij gegeten wordt, maar het t's toch wel tekenend voor de stemming, die in die kringen heerst. In 't Noroden is zelfs een club, die zijn trainer alvast maar op de jacht naar spelers heeft gestuurd De ze Noorderlingen dachten ken nelijk „je kunt nooit weten en wy zijn er dan tenminste vroeg by"De lagere klassers willen het amateurisme hand haven. Zij hebben echter, naar onze mening, een achterdeurtje voor „de omzwaai" opengela ten door te verklaren, dat de verdere voorstellen van het K. N.VJ3.-bestuur met belangstel, ling worden tegemoet gezien. Het is echter te hopendat die voorstéllen niet te lang meer uitblijven. Spoedige verduide lijking is zeer sterk gewenst. Alleen daarna kunnen de ver schillende partijen weten waar en hoe zy staan en komt er mis schien een einde aan de verwar ring. Aubisque reeds minuten achter had gelegen op zijn voornaamste concur renten. In een flits moet hij zich heb ben herinnerd de Giro van dit jaar, toen hy Clerici steunde in diens op mars naar de eindoverwinning te Mi laan. Nogmaals zag hij terug op de afgelopen dagen, zijn val op de vlak ke weg in de étappe naar Bayonne, zijn verlies van enkele kostbare minu ten in de étappe van de Aubisque en de verschrikkely'ke achterstand, wel ke hij in de étappe van eergisteren over drie Pyreneeëntoppcn had opge lopen. OOK HUBER. Burtin gaf Marcel Huber een knik je. Afwezig greep deze jeugdige vriend en leerling Van Koblet naar zyn fiets. Lusteloos stapte hij op, zon der tempo zette hij aan. Enkele kilo meters verder gaf ook hij de strijd op, volkomen gedemoraliseerd door het gebeurde met Koblet. Huber was lichamelijk volkomen fit. Bij geen en kele valpartij was hij betrokken ge weest, hy beschikte nog over voldoen de energie en kracht om verder te §aan. Maar de laatste acte van het rama Koblet had hem psychisch zo aangepakt, dat hij al het andere, de overige ploeggenoten inbegrepen, ver gat en in de oezemwagen van de Tour voor goed verdween. Met Koblet en Huber verdween ook Metzger uit de Tour, een Metzger, die wel degelijk aan het einde van zyn physieke krachten was en deze gele- genheid aangreep om de strijd te sta- en. Do Zwitserse ploeg, sterk favo riet in deze Ronde, was tot zes man verkleind, want Hollenstein had reeds in een der eerste dagen de trein naar huis genomen. Ploegleider Bui-tin, die voor het vertrek te Luchon had verklaard, dat Koblet eigenlijk niet had mogen ver trekken, stapte weer in zyn witte volgauto en verdween pijlsnel in de richting van Auch, waar hem de ravi taillering voor zijn eens zo geduchte maar nu sterk gedunde ploeg wacht te. Door de karavaan, die reeds tien tallen kilometers verder was getrok ken, ging het bericht van renner tot renner: Koblet heeft de strijd ge staakt. Vele renners, die in deze zeer zware Tour de France in de afgelopen dagen blessures hadden opgelopen of aan het einde van hun krachten in het peloton meefietsten met een zwa re deuk in hun moraal, dachten, toen zij de melding opvingen, wanneer zal het myn beurt zrjn, nu eén van de al lergrootsten onder ons reeds is geval len? „Betaal contant". Actie tegen klantencrediet. f)e Kamers van Koophandel te Groningen, Leeuwarden, Meppel en Veen dam hebben besloten een actie te gaan voeren tegen klantencrediet. Zij hebben daartoe een commissie in liet leven geroepen, die een rapport heeft uitgebracht over de maatrege len, welke genomen moeten worden om de actie, die in September zal be ginnen, te doen slagen. Er zal een transparant worden be schikbaar gesteld, die, geplakt op el ke winkeldeur en elke werplaats- deur in het Noorden des lands, het publiek het motto „betaal contant" onder ogen zal brengen. Landbouworganisaties zullen me dewerken om de boerenbevolking te bereiken, terwijl fabrieken en groot handelaren hun vertegenwoordigers transparanten zullen medegeven om ze te plakken waar ze nog niet zijn. Ook zullen strookjes worden vervaar- iigd voor rekeningen e.d. De commissie der Kamers kwam in haar rapport tot de conclusie, dat betalingen door rijk, provincies en f emeenten maar al te vaak te lange ijd geschieden nadat de nota is in gediend. Ook dit zal nog eens nadrukkelijk onder de aandacht van de overheids instanties worden gebracht. Korea-vrijwilligers weer thuis. Zonder bagage (die was ergens in Frankrijk blijven steken), maar gezond van lyf en leden is Dinsdag een deel van het negentiende aanvul- lings-detachement Verenigde Naties in het vaderland teruggekeerd, na een verblijf van ruim een jaar in Korea. De 16 officieren, 38 onderof ficieren, 128 korporaals en manschap pen. de 3 miivafs en majoor-aalmoe zenier J. van Benthem werd in de Engelbrecht van Nassaukazerne te Roosendaal verwelkomd door luite nant-kolonel D. de Jong. Het stafmuziekcorps van de Lim burgse jagers luisterde de plechtig heid met muziek op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4