ZAL „MINIATUUR WALCHEREN" TOT BLIJVEND OBJECT WORDEN HAMEA MEER ACTIVITEIT TIJDENS OEFENING-„HAUL" van jjj| tot Imm Almanak SCHOUWEN-DÜIVELAND OVER 5 JAAR GEEN ZORGENKIND MEER Il'oo (I will Agenda PRQVINOÏ ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 22 JULI 1954 BELANGRIJKE BESLISSING OP TIL „Nieuw Walcheren" gaat tiiet bouwers vergaderen Ort Vrijdag 0 Augustus a.s. zal des avonds In de Middelburgse Schouw burg een belangrijke beslissing geno men worden, namelijk over dè vraag of de maquette „Miniatuur Walche ren" ook ae vólgende jaren weer de bezoekers naar net Atolenwater zal trekken, dan wel of dit unieke resul taat van gemeensehapsnrbeld aan het eind van September a.s. In de verge telheid ondergedompeld zal worden. Daartoe zal de Stichting Nieuw Wal cheren de ongeveer 300 bouwers van de modellen uitnodigen voor een bij eenkomst, waarop dit vraagstuk be sproken zal worden. De Stichting zal met een voorstel ter tafel komen, dat voorziet in een toekomstige vorm van exploitatie Brand in bovenverdieping van textielwinkel* Wöehsdagmidd&g om omstreeks half zes brak brand uit Ih de boven verdieping der textielhandel van de heer A. de Oude aan het Havehplein té Brouwershaven. De brandweer, welke zeer spoedig ter plaatse was en met 4 slang-en net vuur bestreed, kon, mede dank zij de hulp van bur gers. een groot deel van het goed redden. Een ander belangrijk deel beliep echter brand- en waterscha de. Door een gat in het dak te hak ken Verschafte men zich toegang tot de haard van het vuur. De bo venverdieping brandde geheel uit. De oorzaak van de brand moet waarschijnlijk worden gezocht in het Vlam vatten Van een butaangasstel. Benoemingen bij polders en waterschappen Bij koninklijk besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland: met ingang van 26 Juli 1954 tot dijkgraaf van de Kruispolder, L. J. Vereecken te Hontenisse; met ingang van 1 Au gustus 1954, tot gezworene van het waterschap de Breede Watering be westen Yerseke, J. C. van 't West einde, en M. H. van Li ere, beiden te 's-Heer Abtskerke; met ingang van 1 Augustus 1954, tot gezworene van het waterschap Ooster- en Sir- Jansland, L. Deïst te Oosterland; met ingang van 1 Augustus 1954, tot gezworene van het waterschap de Breede Watering bewesten Yer seke, K. M. Straub te Kloetinge, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar, waarin hg 70 jaar zal zyh geworden; met ingang van 1 Au gustus 1954, tot gezworene van het waterschap Poortvliet, C. J. M. Ha- ge te Tholen. Benoeming By beschikking van de minister van verkeer en waterstaat werd be noemd tot plaatsvervangend lid van de Rijkscommissie, belast met het afnemen van de examens ter ver krijging van 'n diploma als scheeps- werktuigkundige en als motordrij ver aan boord van zeeschepen, de heer J. M. Haverman, surveyor by het classificatie-bureau The Ameri can Bureau of shipping te Rotter dam, vroeger woonachtig te Vlis- van het miniatuur en waarover de bouwers zich zullen uitspreken. Wel*- ke Btrekking dit voorstel heeft, kon nog niet worden bekendgemaakt. Het staat echter VrjjWel vast. dat de vergadering een ter zake gunstige beslissing zal nemen, daar het besef, dat dit object tot een blijvend- of al thans tot èen seml-permanent-objeet dient te worden gemaakt, algemeen is. De problemen, die zich hierbij voor doen, betreffen dan ook voornamelijk iiet vinden van een geschikte exploi- tatie-votrrt, hetzij commerciëel. hetzij op dezelfde, of iets gewijzigde basis als thans. Van verschillende zyden hog niet door Nieuw Walcheren Zijn ook reeds plannen geopperd, die ertoe kunnen leiden het miniatuur, wan neer dit volgend jaar weer zou wor den geopend, nog attractiever voor bezoekers van binnen- embuiten Zee land te maken. Zo werd gedacht aan radiografisch bestuurbare miniatuur- helicopters, die tussen de gèmeenten een postverkeer zouden kunnen on derhouden poststukken met bijzon dere stempels vooral teri gerieve van de buitenlanders, By de verwe zenlijking van zulk een project zullen echter de nodige technische hinderpa len zyn te överwinnen. Eeii andere mogelijkheid, die na een gematige beslissing niet is uit gesloten is, bestaat uit het aanvullen van de maquette niet nieuwe model len. Er zijn nog wel gemeenten, waar dat mogelijk is. Alen heeft na Sep tember een' gehele winter de tijd voor dit werk. Hel kan ertoe leiden, dat tal van plaatsen nog beter voor de dag komen dan thans. Ruimte is er nog wel Voorts zullen tijdens deze belangrij ke vergaderihg enkele nog niet eer der vertoonde films worden gedraaid over de herdenkingsdagen. Men ver wacht grote belangstelling; het aan- vangstijdstip is 19.30 uur. Benoeming Hoger Onderwijs. Benoemd tot wetenschappelyk amb tenaar 'in vaste dienst bij de physi- sehe scheikunde aan de Technische Hogeschool te Delft ir. M. C. vaii Damme, vroeger te Goes. De diefstal van 13.000. te Waterlandkerkje Opnieuw twee jaar geëist tegen Belgische schildersknecht De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft gistermor gen bevestiging van het vonnis in eerste aanleg, te weten: twee jaar gevangenisstraf met aftrek van prae- ventieve hechtenis, geëist tegen de schildersknecht J. S., woonachtig in België. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij in Waterlandkelkje in 1953 en 1954 uit' een brandkast van een inwoner een bidrag van ongeveer 13.000 had gestolen. Hij had in het hUis Van de bestolene gewerkt en was daardoor goed op de hoogte van de situatie. Van het geld had Eg goed geleefd. De verdediger mr J- J. van der Weel, schetste zijn cllëht als figuur, die eerder zwak dan misdadig is en die het onmogelyk kon verkroppen, dat hij knecht inplaats van patroon was. Hij vroeg om een gecombineer de straf. Uitspraak 30 Juli om 14 uur. N.V.V. en mandement Bg het NVV aangesloten vak- en béstuurdersbonden zullen Zaterdag 31 Juli a.s. in verschillende steden van ons land byeenkomen om het door het NVV ingenomen standpunt naar aanleiding van het mandemënt té bespreken. Voor Zeeland wórdt deze vergadering te Goes gehouden, W&arschiTnIIjk in de Prins van Oran je. Enkele hoofdbestuursleden zullen daar de houding van het NVV nader bëlichten. Mulo-examens te Goes. Voor het Mulo-diploma A slaagden Woensdag te Goes: A. J. Hubregtse, L. Vermaas, J. S. Sies en M. J. Buijs te Middelburg, W. J. CijsoUW, C. v. Leeuwen, Vermeulen en D. Roelse Vlissingen. G. J. v. Vredegéiil, Y. O. Weintrè. J. J. H. Hollestelle en W. L. M. Westplate Goes, J. L. Bouff eh J. C. Knijper Vlissingen, J. I. Marijs, Veere, M. P. de Lange. Kortgene, A. P. Wilderom, J. A. Marinissen en A. M. Marcusse. Wissekerke, .T. H. Hout man en P. M. Nagelkerke. Krabben- dijke, C. J. de Meester, Rilland Bath, J. Deij. Kapelle, L. Wissë. Meliskerke, J. Passenier, St. Laurens. F. de Kra ker en E. C. Ortelee. Axel, A. C. K. Klompe. Serooskerke, W. K. de. Kok, Duivendijke en M. A. v. d. Bos. Brou wershaven. 11 candidaten afgewezen. 1 „Gevechten" tussen oranje en blauwe partij. De samenwerking tussen oorlogs schepen en vliegtuigen van de „blau we" partij nam toe gedurende de 4de dag van de oefening „Haul". „Blauwe" convooien, tot nu toe op gehouden door slecht weer en mijnen velden, hebben getracht in de laatste 24 uur hun achterstand in te halen. „Oranjé"-onderzecboten en vliegtui gen bleven dit bemoeilijken. Gedurende de nacht van Maandag op Dinsdag hebben Britse en Noorse „oranje" snelvarende motorboten getracht convooien bestemd voor Zeebrugge. Rotterdam en Arttwerpen te onderscheppen, waaruit voortdu rend gevechten tussen hen en „blau we" strijdkrachten ontstonden. „Nep tunes" van.het R.A.F. „Coastal Com mand" vlogen elf sorties van gemid deld 10 uur, van Britse en Nederland- Onder de aardappeltelers in Zeeuwsch-Vlaanderen heerst grote ontevredenheid. Ondanks de bespui ting welke zy uitvoerden om het loof te doen afsterven en die hoge kos ten met zich bracht moesten zjj toch nog binnen een gestelde termijn het loof verwijderen. Dé bespuiting bereikte namelijk niet het beoogde effect. Velen nu, die hadden gedacht met de bespuiting te kunnen vol staan, moeten toch nog tot trekken overgaan; de aardappelen immers 't WAS KERMIS... De man achter de tapkast gé- haarde wat verlegen in de ruimte en sprak, terwijl hij een welgedane Bel gische dame aan een selecte sortering Sigaren hielp: „Eten Nee, dat spijt «ie, maar dat kan hier niet. Nee, ook geen uitsmijter". Ons gelaat wierp klaarblykelijk boekdelen verbazing af, want de man tiet zijn cliënte van over de grens even in de steek om ëett stap nader te komen. Jt is kermis geweest in Philip pine". zei hy vertrouwelijk. Pro beert U het eens op de markt" In het hotelletje op de markt von den wij twee dames, die lusteloos rondliepen met stofdoeken en vaat- kwasten. De gelagkamer bood de aanblik kwam een Hollandse huiska mer op Vrijdagmorgen Uitsmijter mogelijk?" informeer den wij beknopt. De vrouwen reageerden zoals ze eveneens gedaan zouden hebben wan neer Jack the Ripper zou zijn bin nengetreden. Er was niets meer in huis. Geen eieren, geen brood en geen koffie. Een stoel konden ze aanbieden, én daar hield het mee op InPhilippine was men deze Woensdag bepaald niet berekend op waren reeds gekeurd en indien voor de vastgestelde datum het loof niet was verwijderd, zouden de poters in een lagere klasse vallen. ANKER. Het motorschip „Haniël Curier" uit Antwerpen verloor enige tijd geleden het anker in de buitenhaven van het kanaal te Wemeldinge. Twee „anker- vissers" hebben het waardevolle en noodzakelijke apparaat thans opge vist en aan de rechtmatige eigenaar ter beschikking gesteld. AIEER DAN GOtJÖ. In hun door de buren keurig vei*- sierde Woning, vierden de echtelingeh C. WitteScheel te Axel dezer dageh hun 55-jarige echtvereniging. „Kees" Witte is een der oprichters der afde ling Axel van de Bond van ouden vah dagen en de bejaarde lieden maakteh dan ook een triomphale rit langs de woning van de jubilarissen. „Mond- accordeola" bracht het echtpaar des avonds een muzikale hulde. TANS DES TIJDS. De tand des tijds knaagt niét en kel aan oude gebouwen. Soms valt ook een traditioneel gebruik aan dé ze beroemde tand ten prooi. Dit ge schiedde te Graauw, waar het gê- brulkeiyk was, dat de plaatselijke fietsclub een jaarlijks fietsfeest orga niseerde. Het' gebrek aan animo, dat hiervoor de laatste jaren bestaat, heeft het bestuur der vereniging er toe doen besluiten het feest Zondag a.s. tè doen vervangen door volks spelen. se bases uit. Een Britse „Neptune" heeft tussen Portsmouth en Cher bourg een „oranje" onderzeeboot met dieptebommen vernietigd. Een anöeré- Öritse „Neptune" melclde een onder zeeboot 15 mijl uit de Britse kust en riep de Britse torpedobootjagers H. Ms. „Battleaxe", Scorpion" en „Grossbow" ter plaatse, die na enige dieptebommen-aanvallen het contact met de „vyand" verloren. „Neptunes" van de R.A.F. verken den 's nachts verschillende „oranje' snelvarende motorboten nabij de Ne derlandse kust. Hieruit ontstond een „lopend" gevecht langs de kust dat de gehele nacht heeft voortgeduurd. De Britse torpedobootjager H. Als. „Battleaxe" dwong een onderzeeboot boven water te komen en zich over te geven. Een convooi tussen Harwich en Zeebrugge werd weder zwaar aan gevallen door vliegtuigen. „Miniatuur Walcheren" zegt het met bloemen! Openluchtuitvoering „Zeg het met bloemen" is vandaag het devies op „Miniatuur Walcheren" en vooral de dames zullen daarvan genieten. De gezameniyke Middel- burgse bloemisten hebben namelijk besloten op deze Donderdag elke be zoekster van het miniatuur een cor sage aan te bieden, hetgeen een fraaie geste mag worden genoemd. -Er worden 2500 corsages gereedge maakt. De organisatie hiervan gaat uit van de Vereniging „De Neder landse Bloemisterij". Zoals wij Woensdag meldden, zal het Westkappelse „OKK" Zaterdag avond op het miniatuur concerteren. Deze Muziekvereniging zal tevoren nog een muzikale wandeling door de stad maken. De route luidt: Markt- U&nge Viele-Lange Geere-Koeien- markt-Varkensmarkt-Gravenstraat- Zusterstraat-St. Janstraat-Lange Delft-Nieuwe Burg-Balans-Span- jaardstraat-Koepoortstraat-Molen- water. Het vertrek is op 19.30 uur Vastgesteld. Jubileum Rijkswaterstaat. De technisch hoofdambtenaar le klasse van de Rijkswaterstaat, de heer J. van Goor te HansWeert, vierde deze week zijn 40-jarig jubileum. TOUR DE GENEVE. Tovvy boos, dat hij de Parijse étappe is misgelopen. Hoor ik bij de kopgroep of niet, zegt hij met een dreun. En waar is mijn slof Lexington, van America's Best Tobaccos die jullie mij beloofd hebt (Slot van pag. 1 Ir. Herweyer sprak de ver wachting uit, dat ook het hërver- kavelingsgebied Schouwen-Duive- larid over 5 a 6 jaar niet langer een zorgenkind, maar een econo misch sterk deel van ons land zal Zyn. Hij wees voorts nog in het bijzon der op het belang van het weten schappelgk onderzoek, dat aan de verbeteringswerken vooraf gaat, en óp de krotopruiming ten plattelande, die weliswaar pas na de oplossing van de woningnood, d.w.z. na 1959 op ruime schaal zal worden aange- paat, maar die toch als essentieel voor de verbetering van de toestan den op het platteland moet wórden gezien. En het Delta-plan.... In antwoord op enkele vragen deelde spreker mede, dat alle wér ken. die thans worden uitgevoerd, reeds passen in het schema van het Delta-plan, waarvan binnenskamers reeds meer bekend is, dan tot dus ver in de interim-rapporten werd gepubliceerd. In elk geval verwacht te, de heer Herweyer, dat de grote OntSluitingsWeg van Walcheren via Noord-Beveland. Schouwen en de kop vah Gocrce naar Zuid-Holland het éérst zal gereed komen; Daarna wel licht óver tussenliggende dammen een méér direct op Rotterdam ge richte verbinding. Sneller niet mogelijk. Wat de werkzaamheden -op Schou- wen-Duiveland betreft deelde dehèer Herweyer mede, dat de eigenlijke herstelwerkzaamheden aan de grónd dit jaar en in 1955 wel goeddeels uitgevoerd zullen worden. Daarna volgen dan de wegen en waterleiding en tenslotte de schattingen, bereke ningen en de toedeling aan de eige naren en pachters. Voorbereidingen 'ot de herverUave- iFoto P.Z.C.) mr**' BINNENVERING BEP ...m De beste bedden ooit gemaakt! SCHUIMRUBBER BFD H A 2 I RÉDDEN. EN MATRASSEN.F ASfclElCEN ZEVENBERGEN TELEFOON N Snellere uitvoering ls technisch en administratief onmogelijk ook al omdat zy door een tekort aan ar beidskrachten een niet te tolereren sty'gmg Van lonen en prijzen tot gé- volg zou hebben. Een soortgelijk ver schijnsel heeft in de bouwnijverheid reeds tot afremming van hogerhand geleid. Tot zover de uiteenzettingen van ir. Herweyer, die daarin dus niet alleen een landbouw-technisch, maar zeer zeker een veel wijder algemeen perspectief opende. De vertegenwoordigers van de Ne derlandse journalistiek die daarvoor in vrij groteh getale naar Schouwen- Duiveland waren gekomen, hébben tydens een kort bezoek aan enkele delen van liet eiland (de Vierbannen- en de polder Schouwen) kennis kun nen nemen van de vorderingen det werkzaamheden, waarbij de héren ir. J. Post, Rijkscultuurconsulent voor Zeeland, ir. L. Eelkema, hoofd van het bureau Uitvoering Schouwen- Duivèland en A. M. Geluk van de agrarische sub-commissie de nodige voorlichting hebben gegeven. Rijdende door de gebieden van Ouwerkerk en de Schelphoek kreeg men een uitstekende indruk van de omvang en de vordering der werk zaamheden, waarbij in het bijzonder met belangstelling werd kennis ge nomen van het werk voor het her stel der met zand overspoelde of van hun bouwvoor beroofde gronden. Ploegen, wanneer de zandlaag zeer dun is. „spitten" met de dragline, wanneer het zand er dikker op ligt, en waar mogelijk zelfs diep ploegen; het zijn allemaal vormen, die hun eigen moeiiykheden en mogelijkhe den bezitten. Wat de sanering betreft, kon nog Worden medegedeeld, dat voor de vergroting van de kleine bedrijven tot 8 a 9 lia, de vervanging van bui- tengedykte en op andere wijze ver loren gegane gronden in totaal plm. 2500 ha grond nodig zal zijn. Door vertrek van een eerste contingent boeren naar de Noord-Oostpolder, de Braakman- en de Quarlespolder is een 600 ba vrijgekomen en gehoopt wordt, dat men reeds dit jaar over no'- zo'n oppervlakte de beschikking zal krygen. Om rnirmandnielter. Dertien scholen bonden strijd aan. Op het. fraaie sportterrein aan de Hnmrc" te VM**"lngeri hebben Woens dag 13 lagere scholen te Vlissingert tl» s+«iid aangebonden om de Com- r>i<indohcUcr. fr;„ werd geschonken door het Vierde Commando dat in 19A4 Vlissingen van de bezetters be- VHTtle. Der Ktrilfl bestond uit vèr- snviiaen. hardlonen. hoogspringen, hindernisloop. Imlgooteti en estafette voor jongens en pioisins van de Vijfde klassen Vah de seliole.fi» Mom-en Vrijdag kottien de zesdeklnssers aan de beurt, en dan zal uiteindeh'ik beslist worden, welke school de beker voor een jaar in haar bezit krggt. Over alle linies Werd er Woensdag sportief en enthousiast strijd gele verd v-aRrbij ongemerkt mag wor den, dat het weer in alle opzichten medewerkte. De Bouwen Êwout- Sehoni. die verleden iaar de bekér als eerste veroverde, heeft na de eerste dag de leiding genomen met 423 mui ten v<V">r de Vincent van Goehschool met 402 nuf)ten. Bri de jongens ver gaarde de Prins Willemsehool de meeste minten. nl 230. By de meisjes toonden de leerlingen van de Bouwen Ewoutschool zich de sterksten. Zy kwamen op 207 punten, op de voet gevolgd door de meisjes van de Vin cent van Goghschnol met 205 punten. Na de eerste wedstrijddag- van de vijfde klussers ls de stand als volgt: 1 Bouwen Ewoutschool 423 punten (jongens 216 en meisjes 207); 2. Vin- epnt. van Goghschool 402 (197 en 2051; 3 Oranjesrhool 383 (225 en 158)- 4. Prins Willemsehool 382 (230 en 1521; 5. St. Paulusschöol 373 (203 en 170); 6 Jacob Catsschool 361 (213 en 148); 7. Julianaschool 355 (207 en 1481: 8. Prins Bernhard- BChoól 349 (228 en 121) 9. St. Jacobs- school 343 (193 en 150); 10. Neu trale school 325 (185 en 140)11. Bo- nedykeschool 317 (166 en 151); 12. Frans Naereboutschool 310 (182 en 128)13. Geref. school Kasteelstraat 270 (178 en 98). Examens. Voor het M.U.L.O.-examen slaag den te Bergen op Zoom F. A. H. G. Ploegaert en J. H. Stouthart uit Vlissingen; mej. J. P. Mansveld uit Goes en J. G. J. Kok uit Vlissingen. Jongeren uit 16 landen bezochten Zierikzee. Per kampeerschip door Nederland Honderdzestien jongeren uit 16 landen, die op het ogenblik onder auspiciën van de F.A.C.A.Y. (Friend ship among Children and Youth) ter gelegenheid van het tweede Wereld- festival van deze organisatie in ons land vertoeven, hebben Woensdag een avond in Zierikzee doorgebracht. Te zamen met jongeren en ook enige ouderen van deze stad in het rampgebied, hebben zij getuigd van de verbondenheid onder de jongeren. In de concertzaal sprak de burge meester. jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye een begroetingswoord, waarin hy zijn waardering uitsprak voor het werk van de F.A.C.A.Y. en in het bij zonder herinnerde aan de hulpverle ning na de ramp, waarby metterdaad werd getoond wat samenwerking vermag. Voor de jonge buitenlandse gasten werd een aantrekkelijk filmprogram ma vertoond. Voor muzikale opluis tering zorgde „Kunst en Eer," uit Zie rikzee en voorts leverden Deense en Noorse jongens met volksdansen en vier meisjes uit Wales met liedjes ge slaagde bijdragen tot hét slagen van deze avond. Prof. Jean Inebnit, een Zwitsers historicus, verbonden aan de univer siteit van Leeds, die thans een inter nationaal werkkamp in Nieuwerkerk leidt, hield nog een korte toespraak, evenals enige jongeren, die van hun rampervaringen vertelden. De buitenlandse jongeren hebben hun tocht per kampeerwagen door Nederland hedenmorgen vervolgd. Jeugdkampen op „Hedenesse" Evenals vorige jaren zullen oók dit jaar op het 'Vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand een aantal jeugdkampen worden georganiseerd. Van 9 tot 14 Augustus voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar; van 16 tot 21 Augustus voor jongens van 12 tot 15 jaar en van 23 tot 28 Au gustus voor meisjes van 12 tot 15 jaar. Er zal sport. spel. toneel en zang worden beoefend. Deze jeugd kampen. waarvoor het vorige jaar een grote belangstelling bestond, worden georganiseerd door de Her vormde Jeugdraad West Zeeuwsch Vlaanderen. Gunning. Door de rentmeester van Registra tie en Domeinen te Breda werd de bouw van de eerste 8 boerderijen in de Braakmanpolder gegund aan de fa. Gebr. Van der Poe! te Terneu- zen voor de som van 547.780. Met de bouw der boerderijen, waarbij als architect ontreedt de heer W. Voogt te Terneuzen. zal binnenkort een be gin worden gemaakt. Collecten. De collecte voor de stichting „Het Hoogeland" heeft te Souburg op gebracht f 221,59, De collecte ten bate van het Chr. Zuidersanatorium te Breda heeft in de Ned. Herv. Kerk te Scherpenis- se f 75,59 opgebracht. MIDDELBURG. Vandaag Kunstzaal Van Ben them Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 10— 24 uur; Markt: „Ha—Em 1954",' Dyn. Hand.- en Ind. tentoonstell. „Herr. M'burg", 10—17.30, 19.30—22.30 uur, 's avonds muziek door „Soeara Ma- loekoe": Electro: „The Paradine case", (18 j.l. 19 en 21.15 uur: Molenwater: Ringsteken uit versierde sjezen, 14 u. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Zo begint het te ven", (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Handlangers der duisternis". (14 jr.). 8 uur; Stedelijk Museum: Schilderijen tentoonstelling Constantin Guys, 10 17 uur. GOES. Vandaag Grand: „Eva", (18 jr.), 8 uur. VEERE, Vandaag Schotse Huizen: Herdenkings- IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis. Schilderijen- expositie „Nederland-Waterland". GROEDE. Vandaag Gemeentehuis. Tentoonstel ling Oostaziatlsche Kunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2