VE MOEILIJKE WEG Zegevierende Bauvin veroverde gele trui op onmachtige Wagtmans 1 O JIMMY BROWN bij de Recherche O ca 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 21 JULI 1954 TWAALFDE ÉTAPPE VAN TOUR MET DRIE COLS Koblet faalde volkomen; Nolten weerde zich op schitterende wijze (Van een speciale A. N. P. verslaggever). Gilbert Bauvin, die in vyf Konden van Frankrijk geen étappe op zijn naam had kunnen schrijven, heeft er in deze Tour reeds twee gewonnen, want ook de zware rit van Pau naar Luchon met de drie cols van de Tour- malet, de Aspin en de Peyresourde heeft hij zegevierend beëindigd. Daar mede werd de gele trui, die hem tot nu toe steeds ontsnapt was, zijn deel. Van de Nederlanders leverde Jan Nolten, wiens conditie steeds beter wordt, de beste prestatie. Hy kwam als vijfde door de finish, achter Bauvin, Ba- hamontes, Mallejac en Bobet, met vier minuten 35 sec. achterstand op de winnaar. Na in totaal acht étappes de gele trui te hebben gedragen heeft Wout Wagtmans er dus na de Pyreneeën afstand van moeten doen. Hij vertelde aan de finish: „Het ging niet vandaag, ik kon al niet over de Tourmalet heen komen". Hy passeerde het hoogste punt van die col samen met De Bruyne, Remy en De Mulder, 7 min. 20 sec. na de Spaanse bergspecialist Bahamontes, die het eerst de top had bereikt. Er volgden nog twee ver vaarlijke klimpartijen en op het moment, dat Wout Luchon bereikte, had zijn rivaal en opvolger in het algemeen klassement, Bauvin, al 18'4 min. eerder zyn bloemen in ontvangst genomen. Voor het falen van Wagtmans zijn verschillende oorzaken aan te geven. De wonde aan zijn linker arm, opge lopen by de val in de afdaling van de Aubisque. was door Sonnet kun dig verbonden. Het sturen ging daar door natuurlijk niet zo gemakkelijk als anders, en bovendien ging de wond op deze snikhete dag tijdens de rit weer aan liet bloeden. Dit verklaarde de inzinking van Wagt mans echter slechts ten dele. De voornaamste inzinking was waar schijnlijk de zorg voor het behoud van de gele trui, een innerlijke span ning meebrengend, welke tenslotte voor Wout te zwaar ig geworden. Gerrit Voorting kan daar over mee praten: hy heeft geruime tijd twee de gestaan in het algemeen klasse ment van de jonaste Giro d'Italia en dit heeft voor hem eveneens een zware druk betekend. Overigens heeft Voorting, die ruim een minuut voor Wagtmans de pasovergang van de Tourma let was gepasseerd, maar bij de afdaling ingelopen werd door het groepje Wagtmans, bij de klim naar de Aspin, de tweede col, herhaaldelijk kop gedaan om Wout te helpen. Wout zat echter vaak j.dood", en is een paar keer van zyn fiets gestapt, omdat hij niet meer kon. De klap van de man met de hamer is wel heel hard aangekomen. Hij kon zich troosten met de ge dachte, dat andere zeer bekende renners, onder wie niemand minder dan Hugo Koblet, er nog veel slech ter aan toe waren. Charly Gaul, de jonge Luxemburger, van wie men zulke grote verwachtingen voor de bergen had en die de vorige dag van Bayonne naar Pau zo uitstekend voor de dag is gekomen, hield zich van het begin ai aan op in de buurt van de bezem wagen, klagend over heftige maagkrampen, die met het opgeven van bloed gepaard gingen. Gaul heeft in deze étappe de strijd moe ten staken nog voor dat deze goed en wel ontketend was. Nolten nadert topvorm. Jan Nolten is nog niet in zyn al lerbeste conditie, maar hij nadert zijn topvorm, welke hem voor de grootste craks gevaarlijk kan ma ken. Op het moment, dat de Belg Close, profiterend van de verwarring welke in Lourdes ontstaan was door dat de hoofdgroep zich in tweeën splitste bij een gesloten spoorweg overgang. aan de haal was gegaan, wat later gevolgd door Forestier, bleef de reactie aanvankelijk uit. De eigenlijke klim naar de Tourmalet zou immers pas 30 km verder be ginnen. bij Luz-Saint-Sauveur. Zo konden de Belg en de Fransman ruim 3 min. uitlopen en hun voor sprong handhaven tot ongeveer 7 km voor de pashoogte. Achter lien reed een groepje bestaande uit Bo bet, Ockers. Bauvin, Van Genechten, Kubler, Bahamontes en Mallejac. Het verschil was toen geslonken tot 1 min. en vlak achter Bobet c.s. volgden een gemakkelijk klimmende Nolten en de Franse ccack Gemini- ani, niet meer zo'n adelaar van de bergen als een jaar of vier geleden, maar toch nog altijd een man die meetelt. Op de top van de Tourmalet, na een klim over 18 km. waarby een hoogteverschil van ruim 1300 meter overwonnen moest worden, kwam Nolten als dertiende door, 3' j min. na Bahamontes, en samen niét Ge- miniani en Brankart. Voor hem la gen behalve de Spanjaard, Van Ge nechten, Le Guilly, Bobet en Malle jac, allen 30 sec. achter Bahamon tes, Bauvin op 38 sec., Ockers op 1 min., Kubler op 1 min. 20 sec. Dot- to op 1 min. 45 sec.. Close op 2 min. 30 sec., Clerici op 2 min. 53 sec. en Apo Lazarides op 3 min. 10 sec. Gerrit Voorting kwam op de Tour malet als dertigste door met een achterstand van 6 min. 10. sec. op de Spanjaard Van Breenen 34e op 7 min., Wagtmans 39e op 7 min. 15 sec., Wim van Est had 8 min. 30 sec. achterstand Faanhof 9 min. 35 sec. en Suykerbuyck 16 min. 20 sec. en 40 sec. na Suykerbuyck kwam pas Koblet over de Tourmalet, om ringd door enkele schildknapen. Tweede klim. Een lange afdaling volgde naar de ravitailleringspost te Sainte Ma rie de Campan en vervolgens kwam onmiddellijk de klim naar de Aspin aan de beurt, 13 km over een smal le weg, geblakerd door de zon in het begin, later door dichte bossen voe rend met lussen en windingen, die minder wijd waren dan die van de Tourmalet, maar niet minder steil. Op de Aspin was de volgorde van doorkomst: 1, Bobet, 2. Mallejac op een halve lengte, 3. Bauvin 5 sec., 4. Baha montes 30 sec.. 5. Kubler 2 min.. 6. Le Guilly op 3 min. 35 sec., 7. Van Genechten op 3 min. 57 sec., 8. Ockers op 4 min. 20 sec.. 9. Dotto 4 min. 24 sec- en 10. Jan Nolten op 4 min. 26 sec. Voorting en Van Bree nen waren respectievelijk 26e en 32e, en hadden 10 min. 25 sec. achter stand, Wagtmans was 40e met 11 min. 45 sec., Faanliof 13 min. 36 sec. en Wim van Est 15 min. De achter stand van Suykerbuyck was nog Iets groter. Wim van Est had niet fortuinlijk gereden, in totaal moest hh drie maal wegens lekke banden afstappen. Bij de afdaling naar het plaatsje Arreau en de klim naar de Peyre sourde, de derde en laatste col, reed Nolten nog enkele renners voorbij, ook Ferdi Kubler, die een tyd lang in vijfde positie had gelegen, en in staat scheen zich nog verder naar voren te werken, totdat ook hij een klap van de man met de hamer moest incasseren. Opmars van Nolten. Op de Peyresourde was Baha montes weer'eerste met 30 sec. voor sprong op Mallejac, 35 sec. op Bau vin, 1 min. 45 sec. op Bobet en 4 min. 55 sec. op Dotto en Nolten. Van Genechten volgde op 5.20, Le Guilly op 7 min.. Kubler op 7.10 en Bergaud op 7.25. Hein van Breenen zat in een groepje met o.m. Ockers en Lauredi, 12 min. 45 sec. achter Bahamontes en werd bij deze door tocht ex aequo achttiende geklas seerd. Gerrit Voorting was 29e op 13 min. en Wagtmans 44e op 19 min. 25 sec. Bobet, de favoriet voor deze étap pe. had tijdens de afdaling van de Aspin een lekke band gekregen en zich geforceerd om Bahamontes, Mal lejac en Bauvin te achterhalen. Hij moest deze inspanning bekopen met een diepe inzinking en kwam te Lu chon als 4e binnen. Als vijfde volgde Nolten, die bij de in exprestempo gereden afdaling naar Luchon Dotto van zich had af- geschud en onmiddellijk vroeg hoe ji geklasseerd was. Vijfde zeiden wij. Waarop Nolten stomverbaasd uitriep: „Hoe is dat mogelijk? ik dacht dat er wel een man of 15 voor mij zaten." De tyd van Nolten was 5.32.02, ongeveer 4*4 min. meer dan die van de winnaar Bauvin. Van Breenen, die wederom uitmuntend heeft ge reden werd 19e in 5 uur 39 min. 35 sec.? Voorting twee maal pech met zyn ketting 29e in 5 uur 40 min 52 sec. en Wagtmans 43e in 5.45, Faanhof was 49e, Van Est 54e en Suykerbuyck 72e. Koblet gaat opgeven, werd er in de karavaan gezegd, toen de Zwit ser op de Tourmalet al ongeveer 17 min. achter lag. Hij had, bij zijn val tijdens de afdaling van de Aubisque, zijn rechter heup en schouder ge blesseerd, wat een handicap temeer vormde na zyn nog niet geheel ge nezen verwondingen, opgelopen bij de valpartij in de étappe van Bordeaux naar Bayonne. Neen. zeiden Zwit serse collega's, Koblet zal niet opge ven, al is zijn kans in deze Ronde verkeken, daar is hij te ridderlijk voor. Welnu. Koblet heeft niet op gegeven. Maar zijn achterstand is groot geworden, in weerwil van" de De klassementen De twaalfde étappe van de Ronde van Frankrijk, van Pau naar Luchon, over een afstand van 161 km, is gewonnen door Bauvin van de Franse Noordoost ploeg. Het klassement luidt: 1. Bauvin (Fr. NOC) 5 uur 27 min. 27 s. 2. Bahomontes (Spanje) 5.27.28 3. Mallejac (Fr. West) z.t. 4. Bóbet (Fr.) 5.29.26 5. Nlolton (Ned.) 5.32.02 6. Dotto (Fr. Zuid Oost) 5.3257 7. Van Genechten (Belg.) 5.33.31 8. Le Guilly (lie de France) 5.34.28 9. Kubler (Zwits.) z.t. 10. Bergaud (Fr. Zuid West 5.35.16 11. Clerici (Zwits.) 5.36.17 12. Brankart (Belg.) 5.38.14 13. Schaer (Zwits.) 5.38.15 14. Bobet (11e de France) z.t. 15. Geminiani (Fr.) 5.38.17 16. Vitetta (Fr. Zuid Oost) z.t. 17. Apo Lazarides (Fr. Zuid Oost) 5.39.13 18. Ockers (Berg.) 5.39.35 19. Van Breenen (Ned.) z.t. 20. Rolland (Fr.) z.t. 29. Voorting (Ned.) 5.40.52 43. Wagtmans (Ned.) 5.45.56 49. Faanhof (Ned.) 5.47.55 54. Wim van Est (Ned.) 5.51.27 63. Koblet (Zwits.) 5.54.23 72. Suykerbuyck (Ned.) 5.57.06 Het algemeen klassement luidt na de 12e étappe: 1. Bauvin (Fr. NOC) 2. Bobet (Fr.) 3. Schaer (Zwits.) 4. Kubler (Zwits.) 5. Wagtmans (Ned.) 6. Mallejac (Fr. West) 7. Nolten (Ned.) 8. Ockers (Belg.) 9. Mahé (Fr. West) 10. Vitetta (Fr. Zuid Oost) 11. Van Genechten (Belg.) 12. Geminiani (Fr.) 13. Koblet (Zwits.) 14. Lauredi (Fr.) 15. Deledda (Fr.) 16. Ruiz (Spanje) 17. Dotto (Fr. Zuid Oost) 18. Brankart (Belg.) 19. Le Guilly (He de France) 21. Van Est (Ned.) 22. Apo Lazarides (Fr. Z.O.) 23. Voorting (Ned.) 30. Van Breenen (Ned.) 54. Faanhof (Ned.) 78. Suykerbuyck (Ned.) Het bergklassement luidt: 1. Bahamontes (Spanje) 2. Bobet (Fr.) 3. Mallejac (Fr. West) 4. Van Genechten (Belg.) 5. Le Guilly (He de France) 6. Bauvin (Fr. N.O.C.) 7. Ockers (Belg.) 8. Dotto (Fr. Zuid Oost) 9. Ex Aequo Schaer (Zwits.) en Kubler (Zwits.) 11. Nolten (Ned.) Het ploegenklassement étappe iuidt: 1. Spanje 16.46.12 2. Frankrijk 16.47.18 3. Zwitserland 16.49.00 4. Frankrijk (Zuid Oost) 16.50.27 5. België 16.51.20 6. Ile de France 16.52.22 7. Nederland 16.52.22 Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Zwitserland 212.56.17 2. Nederland 213.08.30 3. Frankrijk 213.15.08 4. België 213.19.30 5. Frankrijk West 213.32.44 6. Frankrijk (NOC) 213.35.45 De prijs voor de meest strijdlustige renner ging naar de Spanjaard Baha montes Gaul (Lux .Oost) en Surbatis (Ile de France) hebben de strijd gestaakt. Vaak is het landschap, dat de Tour- renners omringt rijk geschakeerd en van betoverende schoonheid, zó dat een fotograaf de verleiding niet kan ■weerstaan om naast zijn zakelijke Tour-foto's een kijkplaat je te maken. Zo ontstond bovenstaand tafereeltje uit de Tour. En de renners f Nauwe lijks bewust van het schoon, dat hen hier op deze bosweg i» Les Landes omringt, jagen zij voort naar de vol gende finish, de volgende bloemen, de volgende gele trui. Dat ts nu een maal het leven in de Tour... 70.55.14 70.59.06 71.08.54 71.10.1 71.14.34 71.15. 71.17.33 71.20.59 71.24.29 71.25.21 71.25.46 71.25.46 71.26.14 71.26.51 71.27.21 71.27.52 71.27.56 71.28.33 71.30.01 71.32.05 71.33.39 71.34.21 71.41.59 72.14.44 73.00.12 29 pnt 23 pnt 22 pnt 18 pnt 17 pnt 13 pnt 8 pnt 6 pnt van de 12e steun, welke hij van zijn ploegmaats ondervond. Hij kwam als 63e binnen, samen met de trouwe Croci Torti, Pianezzi en Huber, die hem evenals Graf tijdens de gehele rit gesteund hadden en hem moed hadden inge sproken. Hun achterstand was bijna 27 min. en hiermede correspondeert een duikeling in het algemeen klas sement. 10. Gerrit Grootboek mocht dan radeloos worden van zijn snoeplustige familie. Jimmy Brown werd het van Jackie Die blééf maar snoepen. Alles wat maar zoet en lekker was, liet hij door zijn keel glijden. Eerst had hij er zich nog voor geschaamd, had hij berouwvol ge zegd, dat het nooit meer zou voorkomen, maar spoedig daarna trok hij zich van alle zedepreken die Miebet te gen hem afstak en van alle reprimandes, die zijn vader hem toediende, geen snars meer aan „Mijn lichaam heeft blijkbaar suiker nodig", zei hij doodkalm. .Als ik geen suiker eet. voel tk mij ziek en als ik het wel doe. voel ik mij kiplekker Dus eet ik suiker!' Jimmy wist niet. wat hij hiermee aan moest. Hij had de jongen op een avond misschien heel onpaedagigisch op een hardhandig pak slaag getracteerd, maar het had niets geholpen. Via de keuken had Jackie het huis verlaten en hij had en passant een zakvol dadels meegenomen, waarvan Miebet een heerlijke pudding had willen ma kenJimmy en Miebet hadden elkaar wanhopig aan gekeken. Wat moesten zij hier aan doen? Alles wat lek ker en zoet was wegsluiten, jazeker. Maar Jackie wist alle geheime plekjes te vinden. Bovendien scheen hij zelf een sleutel van de provisiekast te hebben. „Ik ken die jongen gewoon niet terug", zei Jimmy. „Anders een toonbeeld van rechtschapenheid en eerlijkheid en nu een ellendige kleine kruimeldief, dié je bovendien nog een grote mond geeft als je hem betrapt, 't Is heel triest. Miebet". Miebet was het daar roerend mee eens. Heden overleed onze lieve Zuster, Schoon zuster, Tante en Be- huwdtante, Mevrouw E. P. VAN OOSTEN geb. BOS, in de ouderdom van bij na 67 jaar. Fam. BOS—VAN LEEUWEN. Fam. VAN SCHAIK— BOS. Middelburg, 19 Juli 19o4. Ps. 89 vers 9 berynid. Het behaagde de He- re, voor ons nog onver wacht, tot Zien te ne men mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, LEENDERT BARTEL JONKER, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, T. JONKER- VAN BERKEL. Amsterdam, 16 Juli 1954. Karei du Jardin- straat 43 hs. Correspondentieadres Jacob Catskade 17 I. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats vinden Woens dag 21 Juli te 2 uiir op de Begraafplaats te Zierikzee. Vertrek van de Zevengetystraat 7 te 1.45 uur. Algemene kennisgeving. Heden overleed te Soest onze beste Vader, Be huwd- en Grootvader ADOLF METS, Weduwnaar van SUZANNA MARIA BRANDES, Oud-chef van de Stoomvaartmaatschap pij „Zeeland" Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam: AD. METS. Vlissingen, 19 Juli 1954. Koudekerkseweg 128. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrydag 23 Juli a.s., des namiddags 2 uur te Vlissingen. Liever geen bezoek. Wegens sterfgeval is onze zaak Donderdag 22 Juli de gehele dag GESLOTEN. Fa. MEIJERS DE MEESTER, Hoedekenskerke. Donderdagmiddag 2 uur le kwaliteit RUNDVLEES Abattoir, Middelburg. Aan onze geachte clientèle. Wegens ziekte zien wij ons genoodzaakt vanaf heden, 21 Juli, de zaak te sluiten. U dankend voor het zovele jaren genoten vertrouwen. Paling- en nettenhandel Fa. C. INGELSE Cellebroershof 1, Middelburg. Het bestuur der Waterke ring van de Calamiteuze polder Borssele zal trachten aan te besteden: het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1955 van de aarde-, kram-, rys- en steen glooiingswer- ken aan de waterkering van de Calamiteuze pol der Borssele. De aanbesteding zal plaats hebben op Woensdag .11 Augustus 1954, des namid dags 2 uur in de Directie keet. Eerste aanwijzing op Woensdag 4 Augustus 1954 en tweede aanwijzing op Vrydag 6 Augustus 1954, telkens van 2 tot 3 uur in de Directiekeet. De nota van inlichtingen ligt op Maandag 9 Augustus 1654 ter inzage in de Directiekeet des namiddags van 2 tot 3 uur. De bestekken met teke ning zijn vanaf 26 Juli 1954 tegen betaling van 1.50 verkrijgbaar by de Secreta ris-Ontvanger door middel van betaling per postwissel of door middel van storting op girorekening 23139 t.n.v. de Secretaris-Ontvanger der Waterkering van de Cala miteuze polder Borssele. De inschrijvingsbiljetten moeten, behoorlijk gesloten, uiterlyk vóór 12 uur aan de dag der besteding vooraf gaande, vrachtvrij worden bezorgd ten kantore van de Secretaris-Ontvanger der Waterkering, alwaar zij worden verzameld in een bus. Bovendien worden de gegadigden in de gelegen heid gesteld op de dag der besteding van 1 uur vóór, tot het aangekondigde tijd stip der besteding, hun in schrijf biljetten te bezorgen of te doen bezorgen en al daar te steken in de bus op de plaats der besteding aan wezig. De Voorzitter, M. NIJSTEN. De Secr.-Ontv. F. W. J. IMMINK. 44 Hi hs: H4 44 O) FEUILLciuN Onder haar werk trof het Jill an dermaal, hoezeer de woning herste) en vernieuwing behoefde. Binnens huis was de laatste vijf jaar mets van die aard gebeurd. Wel had Jill her haaldelijk bij haar vader erop aange drongen, een en ander in orde te la ten maken, maar hij was nooit uit de dagelijkse sleur losgeraakt. Voor de noodzakelijkheid van nieuwe vloer kleden, gordijnen en stoelbekleding had zij, ondanks al haar pogingen, zijn belangstelling niet kunnen wekken. Inmiddels vroeg ze zich af, hoe 't er by Shirley thuis wel zou uitzien. Peggy was, na haastig wat gege ten te hebben, verdwenen, want ze had een afspraakje met Jack Morgan. En Jill bedacht, niet voor het eerst trouwens, met enige wrok, dat haar jongste zuster al geen aanstalten had gemaakt orri haar ergens mee te hel pen. De tyd ging zo snel voorbij, dat ze totaal verrast werd door de terug komst van de tweelingen om en bij halfvier. Na de thee kreeg zij hen er. niet zonder moeite, toe, een bad te nemen en vervolgens hun beste pak aan te trekken. Toen ze ten slotte de eettafel had gedekt en wat bloemen smaakvol gerangschikt, verscheen eindelijk Peggy met een hoge blos op de wangen en knapper dan ooit. Ze begon een geestdriftig verhaal over een „thé dansant" in het Majestic- hotel, maar Jill maakte aan dit re laas onbarmhartig een emde door haar te verzoeken, in de badkamer niet met water te spatten en vooral ook haar handdoek netjes op te han gen Welke vermaning Peggv met spottende blik, maar zwijgend in ont vangst nam. Even later hoorde Jill haar de trap oprennen, terwijl haar mantel nog slordig over een stoel in de eetkamer hing. Na verloop van een kwartier klopte ze aan de deur van Jill's kamer en trad op het „binnen" van haar zuster fris en rozig, maar ook bijzonder jong schijnend het vertrek binnen, onder mededeling, dat Jill desgewenst van haar, Peggy's badzout, gebruik kon maken. Alras bleek echter, dat dit vriendelijke aanbod niet louter uit edelmoedigheid voortsproot. „Zeg eens, wat denk jij aan te trek ken?" luidde de wat geforceerd on- uoor BARBARA FTANT0N schuldig klinkende vraag. „Waarom wil je dat weten?" „Zou je my je blauwe jurk niet wil len lenen als je die zelf niet draagt?" „Als iemand anders jou hoorde, zou hij denken, dat je zelf helemaal geen behoorlijke 'urk had!" bromde Jill. „Nu ja. maar dat is toch eigenlijk ook zo", lachte Peggy. „Mijn groene heb ik laatst gescheurd en ik had nog geen tijd om ze te maken. Op mijn rode is een grote koffievlek gevallen en die oude bruine hangt me de keel uit. Natuurlijk zou ik een blouse en rok kunnen aantrekken, maar dat staatnu niet erg feestelijk, vind je wel?" Jill, die zelf helemaal niet feeste lijk gestemd was, stond op het punt te weigeren, maar Peggy's smekende blik was te veel 'oor haar. Ze wist heel goed, dat ze werd uitgebuit, maar Peggy in haar négligé, zonder „make-up" hoegenaamd, leek zo on weerstaanbaar veel op het jongere zusje, by wie ze enkele jaren lang ge tracht had de vroeg gestorven moe der te vervangen. „Vooruit dan maar", bromde ze en liet er toen, om haar terugtocht al thans enigszins te dekken, op volgen: „maar scheur ze vanavond niet by 't uitkleden öf ik vermoord je". Peggy wierp haar deels spottend, deels dankbaar, een kushand toe. „Dank je wel, kindlief. Tot. weder dienst bereid. Maar nu ik 'er toch over spreek: Zou je mij ook een paar kousen willen lenen? Ik heb overal ladders in. Ik had gehoopt, dat Jack mij met Kerstmis een paar of drie zou feven, maar de lieve jongen heeft oen, jammer genoeg, heel wat an ders gekocht". Toen Peggy een paar minuten later, met de geleende jurk over de ene en de dito Kousen over de andere arm, al huppelend de kamer verliet, moest Jill onwillekeurig terugdenken aan de tijd, nog geen jaar geleden, toen zy met evenveel spanning op geschen ken van Dick Crawlaye had gehoopt als Peggy nu op die van Jack Mor gan. Plotseling, midtden in haar over peinzingen, hoorde ze, dat de auto van haar vader voor het huis stilstond en ging ze naar beneden om haar toe komstige stiefmoeder te begroeten. HOOFDSTUK IV Als Shirley Stenning zenuwachtig was, toen meneer Lockwood haar met zijn zoontjes in kennis bracht, liet ze dat toch hoegenaamd niet blyken. Eigenlijk scheen ze meer op haar ge mak dan hy zelf, Jill, halfweg op de trap, had een prachtig overzicht van de gebeurte nis! Ditmaal deden Tom en Michael haar zorgen alle eer aan. De tweelin gen stonden met schoongewassen ge zichten, gladgestreken haren, in hun beste pakken en bescheiden toe te zien, hoe hun vader de bezoekster uit haar mantel hielp en haar pakjes overnam. „Zou ze hun een kus geven?" vroeg Jill zich onwillekeurig af, een tikje boosaardig hopend, dat Shirley het doen zou en daardoor bij de van zulk „geslobber" hoogst afkerige jongens een slechte beurt zou maken. Shirley was echter niet zo dom. Ze schudde hun vriendelijk glimlachend de hand en zei verbaasd: „Maar jelui lijkt nog meer op elkaar dan je vader me heeft verteld. Hoe houden ze jullie uit elk ander?" „Op het ogenblik is Tom iets langer dan zijn broer", zei meneer Lockwood lachend, „maar we kunnen moeilijk van je verwachten, dat je altyd met een maatstok in de hand zult lopen. Intussen zijn er wel een paar verschil. len, zoals bijvoorbeeld „Het feit, dat Michael's haar meest al nog een beetje slordiger zit dan dat van Tom en dat hh een littekentje heeft onder zijn linkeroog, waar een paar jaar geleden de een of andere idioot hem met een luchtbuks heeft geraakt". Dit had Peggy, die uit de salon kwam, opgemerkt. In haar geleende lurk zag ze er byzonder aardig uit en ïaar glimlach was zowel voor haar vader als voor Shirley bestemd. .Welkom in de menagerie, Shirley, hoe dan ook", ging ze voort. „Ik zal je toch maar Shirley noemen, niet waar?" „Natuurlijk". „Laat je niet beetnemen door de manieren en het uiterlijk van mijn broeders", hernam Peggy vrolijk. „Ze E roberen alleen maar, nu een goede idruk op je te maken. Gewoonlijk zien ze er als halve wilden uit en doen ook zo". „Hoor Mar eens!" schimpte Tom. „Maar wij hebben in elk geval niet een jurk van Jill moeten lenen om er netjes uit te zien", grinnikte broer lief, wiens pijl blijkens Peggy's plot selinge blos doel getroffen had. „Kom, kom. kinderen", vermaande hun vader glimlachend, „houd je nu netjes. Tussen twee haakjes: Waar is Giliam?". „Hier ben ik, vader", zei Jill, de trap nu geheel afdalend en maar ho pend, dat haar glimlach vriendelijk genoeg zou zijn. Na de eerste begroeting uitte Peg- §y haar bewondering voor Shirley's ontmantel en keurige hoedje, waar op Tom iedereen aan 't lachen bracht, met de opmerking, dat ze allemaal erop uit leken, zich aardig voor te doen. Onderwijl keek meneer Lock wood vluchtig in 't rond, om te zien waar hij zijn vrachtje kwijt kon ra ken. „Wat mooie chrysanten, paps!" riep Peggy uit. „Waar heb je die in vredesnaam gekocht?". (wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4