KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL ZWITSAL Agenda DE BEVORDERINGEN AAN HET CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND WALCHEREN KAMPIOENSWEDSTRIJDEN DER R1NGRIJDERSVERENIGING Aspirin BlCflBPANSa umt MAANDAG 19 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT O Zaterdag j.l. zijn op het Christelijk Ly ceum voor Zeeland bevorderd: Tot de 2e klasse, 45 leerlingen, t.w.: Ype de Keyzer, Bergen op Zoom; Hanna v. d. Velde. Biezelinge; Andries Boogert en Zoetje de Regt, Borssele; Pim Luijk en Rinus Sinke, Colijnsplaat; Maps Adri- aanse, Mineke Bruijnzeel, Hans Buyse, Ko Droogendijk, Sari Duvekot, Henk El- zerman. Cocky Fraanje, Bas van Fraas- sen. Cocky Jeremiasse, Ria v. d. Heil, Agnes op 't Hof, Lien Karelse, Jan Kerk hof, Jannie Maas, Jan Meindersma, Corry v. d. Peyl, Rietje Phaff, Adrie Quaak, Bart Raad, Addie Sinke, Elly Slabbe- koorn, Mieke Smit, Silvia Spangenberg. Piet Steutel en Madeleine Vermeer, Goes; Arie v. d. Kerk en Meity v. d. Kerk, 's-Heer Abtskerke; Floor Meulbroek, Dik Talma en Henk Blaauw, 's-Heer Arends- kerke; Ina Bostelaar, Hans Jebbink en Mattie Waverijn, .Kapelle; Lineke Aar- noutse, Kloetinge; Jan Vader, Krabben- drijke; Evert van Dalsen, Krjuiniogen; Chiel in 't Anker, Schore; Izak Kole, Waarde en Piet Luikenaar, Wolfaartsdijk. Niet bevorderd 15 leerlingen. Tot de 3e klasse, 39 leerlingen, t.w.: Ko Traas, Biezelinge: Huib Boogert en Ary Vrijlandt, Borssele; Anthe Barends, Hans Dekker, Martin Dekker, Dineke Donner, Jerphie Faberij de Jonge, Els Geschiere, Bouke Meindersma, Raymond Palmer, Willy Rombout, Willy Schouls, Jack Siimmen, Heieen v. d. Vegt, Adri Verburg, Klaas Zachariasse, Hans Oranje, en Greetje Veldhuizen, Goes; Jan Boo gert, Gerard Braam en Lenie Goeman, 's-Heer Abtskerke; Sjaak v. d. Maale, 's-Heer Arendskerke; Mar. Wisse, Ka pelle: Marien Straub, Kloetinge; Jan van Andel, Greetje Bets, Peter Louisse en Ria Wattel, Middelburg; Jopie Brakman, Nieuw- en Sint Joosland; Sjaak Luteyn, Nisse; Hans Goedbloed, Sint Laurens; Wim de Rijke, Vlissingen; Henk de Nood, Vrouwenpolder; Adri v. d. Cingel en Ko Sonke, Wemeldinge; Alida van Oost en Narda van Oost, Wilhelminadorp en Bob Wyatt, Yerseke. Niet bevorderd 8 leer lingen. Tot de 4e klasse der afdeling gymna sium, 8 leerlingen, t.w.: Tineke van Dok- kum, Tanny Pieterse en Corry Teerds, Goes; Frankie Schimmelpenninek v. d. Oye en Jeantje Schimmelpenninek v. d. Oye, Kloetinge: Hans Blok, Hansweert; Gerrit Korporaal, Wemeldinge en Jaap Stomp, Yerseke. Niet bevorderd 1 leer ling. Tot de 4e klasse der afdeling H.B.S., 18 leerlingen, t.w.: Rinus Sinke, Colijns plaat; Wim Davidse, Thony de Dreu, Jo- han Florusse, Joost van Ketel, Winny Pietersz, Rini v. d. Wel en Bram van Zweeden, Goes; Anneke v. d. Berge, 's-Heer Hendrikskinderen; Tanny Louis se, Kloetinge; Giljam Dekker, Kruinin- gen; Kees Boender, Joop Tillema en Jo- zien van Wijk, Middelburg; les Meyer, Sint Laurens; Kees van Veen, Vlissingen; Piet Hovestadt, Wemeldinge en Flip Bom, Yerseke. Niet bevorderd 3 leer lingen. Een her-examen werd opgedra gen aan 2 leerlingen. Tot de 5e klasse der afdeling gymna- Exposities in Aardenburg en Bergen op Zoom. Te Aardenburg zal Zaterdag 31 Juli a.s. een tentoonstelling worden geopend van werken van de Laren- se kunstschilder Jhr. Ayzo van Hu- malda van Eysinga. Deze expositie, die onder auspiciën van het Bach- comité in Aardenburg tot stand kwam, wordt gehouden in de St. In Bergen op Zoom zal Zaterdag 24 Juli a.s. in het gebouw „ThaJia" een tentoonstelling worden geopend van een aantal schilderstukken uit de 17é eeuw, welke geen deel uit maken van museumbezit. Bij de opening zal een kunsthistorische in leiding worden gehouden door dra. Petra darijs. De expositie duurt tot en met Augustus a.s. Milva-expositie slaagde. Naar wij vernemen, is de Milva Jubileumtentoonstelling „De Milva", iets voor U!", die van 13 tot en met 17 Juli in de hal van het stadhuis te Middelburg werd gehouden, uit stekend geslaagd. Niet alleen wer den enige duizenden bezoekers ge noteerd, maar ook waren er vele Zeeuwse jongedames, die een diep gaand interesse in de taken van de vrouw b\j de strijdkrachten toonden. Hun bezoeken werden meestal de dag daarna gevolgd door een be zoek van de oudersEen aantal aanmeldingen kwam binnen. De organisatoren bleken er van overtuigd, dat de expositie bij vele Zeeuwen het bestaande wanbegrip of de misvattingen uit de weg heeft feruimd. „De Milva, iets voor U!" rekt nu naar Alkmaar, ter opluis tering van de eeuwfeesten. MIDDELBURG. Vandaag Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 en 19—21 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 10-24 uur; Markt: „Ha-Em 1954", Dyn- Handels- en Industrie-tentoon- g "Herrezen Middelburg", 10- ïrL "n, !9-30-22.30 uur; Electro: „Heidi (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De electrische stoel wacht", (14 3aar)i 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ,,'t Zit in de lucht", (alle leeftijden), 7 en 9 uur; Luxor: „De koning der Zuidzee", (14 8, VUr' StedeHjk Museum: Schilderijententoonstelling Constan ts Guys, 10—5 uur. VEERE. Vandaag tot en met Zaterdag Schotse Huizen: Herdenkingstentoonstelling M. Góth, 1012.30 en 13.30—17 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuls: Schilderijen- expositie „NederlandWaterland". GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Oost-Aziatische kunst. slum, 11 leerlingen, t.w.: Taco Bosma, Henk Pieterse, Fetje Siebenga en Frank van IJssel, Goes; Jan Kluiver, 's-Graven- polder; Leen Oele, Hoedekenskerke; Joe- kenel van Andel en Sophie Rothuizen, Middelburg: Piet Feij en Wim de Muijnck, Vlissingen en Jaco Scherp te Wolfaarts dijk. Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de 5e klasse der afdeling HR.S, 25 leerlingen, t.w.: Kees Mesu, Arnemui- den; Bart Busch en Jan van Liere, Bors sele; Jan Buyse, Gert Doekes, Wim Doe- kes, Joekie ten Kate, Max Steketee en Willem van Witzenburg, Goes; Adri Ver burg, 's-Heer Hendrikskinderen; Saar Bostelaar. Adri Eversdijk en Gerard van Willigen, Kapelle: Jan Goedbloed, Dick Griep, Wim v. d. Hofstede, Corry Jon ker. Rob Schenk en Klaas van Tuinen, Middelburg; Rijk van Antwerpen en Ser v. d. Ven, Nieuwdorp; Piet Wattel, Se- rooskerke; Lucie Brëas, Sint Annaland; Peter Los, Souburg; Jeanne v. d. Maas. Wissekerke; Peter Bikker, Vlissingen en Harry Booy, Yerseke. Niet bevorderd 9 leerlingen. Tot de 6e klasse der afdeling gymna sium, 9 leerlingen, t.w.: Marjolein Ba rends. Jaap Buyse, Jan Davidse en Henk de Smit, Goes; Adri Wagenaar, Kloetin ge; Willeboord Jobse, Middelburg; Leny de Schipper, Nisse; Ko Gebraad en Joos Sinke, Yerseke. Niet bevorderd 1 leer ling. Geslaagde zangersdag. Zondagmiddag werd te Bergen op Zoom de Zangersdag gehouden van het Kon. Neen Zangersverbond, Ge west N. Brabant en Zeeland. Om half twee werden het geweste- hjk bestuur, o.w. voorzitter J. N. Franse uit Eindhoven, het hoofdbe stuurslid A. Kurves uit Den Bosch en de voorzitters van de deelnemende verenigingen o.w. de heer D. Geljon van het Vlissings Mannenkoor, in de Markiezenzaal van het stadhuis offi cieel ontvangen door B. en W. Om half drie volgde in Thalia het concert, nadat dr. Grosfeld een wel komstwoord had gesproken, in het bijzonder tot de Zeeuwse zangers en na een toespraak van burgemeester ir. L. A. H. Peters. Na de toespraak zong allereerst Laus Deo uit Bergen op Zoom. Het Vlissings Mannenkoor, dat als zesde optrad, zong „O Domine Jesu Christe" van Da Palestrina en „Adoramus te" van Cl, non Papa. Examens Aan de Middelb. Techn. School te Dordrecht slaagde voor het eindexa men Chemische Techniek de heer R. van Duijvenvoorde te Oost-Souburg. Benoemingen. De Vereniging „Kleuterschool 't Zand" te Middelburg heeft met in gang va 1 September a.s. benoemd tot hoofdleidster mej. C. W. de Bree en tot leidster mej. H. Kommers, beiden te Middelburg. Middelburg Schoolsportdag te Middelburg. Te Middelburg werd een sportdag fehouden voor de leerlingen van de ij zonder e en openbare lagere scho len, waaraan ook werd deelgenomen door de leerlingen van de lagere school te Grrjpskerke. Wethouder A. J. Berenpas heette 's morgens om ne gen uur niet minder dan 670 jongens en meisjes met enkele hartelijke woorden welkom. De leiding berustte bij de heer Klompe uit Goes. 's Morgens werden individuele wed strijden gehouden in het hardlopen, hoogspringen en balwerpen voor het diploma. In de middaguren waren er estafettes. Hiervan luidden de uitsla gen als volgt: Meisjes 11 en 12 jaar: 1 school C; 2. Chr. school 't Zandt; 3. Chr. school Singelstraat. Meisjes 13 en 14 jaar: 1. o.l.s. 't Zandt; 2 rijksleerschool; 3 prinses Ireneschool. Jongens 11 en 12 jaar: 1 Chr. school Singelstraat Hl; 2 Chr. school Singelstraat I; 3 Chr. school Zuidsin gel. school Zuidsingel; 2 rijksleerschool; 3 o.l.s. 't Zana?. Slagbal jongens en meisjes: 1 Chr. school Zuidsingel; 2 rijksleerschool H; 3 rijksleerscnool I. Jeugd-ouderlmg. De heer C. P. de Jongh te Middel burg heeft met ingang van 1 Sep tember a.s. als Jeuga-ouderling in algemene dienst van de Hervormde gemeente van Middelburg, bedankt. Gapinge Vrachtauto reed meisje aan. De driejarige Mina van der Sluis, die te Gapinge het kruispunt in de weg naar Vrouwenpolder wilde over steken, werd door een vrachtauto aangereden. Het meisje bleef op de weg liggen en bleek ernstig gewond te zijn aan het linkerbeen. Zij is ter behandeling naar het Middelburgse Gasthuis overgebracht. St. Laurens Rijtoer ouden van dagen. Door de bereidwilligheid van enkele autobezitters en de giften van inge zetenen daartoe in staat gesteld, bood het Comité Rijtoer Ouden van Dagen te St. Laurens een groot aantal be jaarden Zaterdag een rijtoer aan. Ditmaal werd een rondrit over Wal cheren gemaakt. Men pauzeerde in Domburg en Vlissingen, waar verver singen werden gebruikt. Burgemees ter W. Baas, die de tocht meemaakte, dankte namens de ouden van dagen na afloop allen, die de toer mogelijk maakten. Val van fiets. Vrijdagavond kwam de heer Z. M., wethouder te Oostkapelle, op het rij wielpad langs de Noordweg te St. Laurens te vallen. Vermoedelijk is de heer M. plotseling onwel gewor den. Een ontboden geneesheer achtte vervoer naar het Gasthuis te Mid delburg noodzakelijk. De heer M. bleek een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. Oost- en West-Souburg Onderwijsbenoeming. Mej. C. Suurmond, onderwijzeres aan de Beatrix-kleuterschool te Sou burg is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot ond de school voor B.L.O. Vlissingen Vaardigheidsproeven. Een aantal leden van de Vlissing- se Turnvereniging legde de vaardig heidsproeven van het K.N.G.V. af on der leiding van de heer D. Weststra- te. De jury bestond uit de heren K. Kooy te Goes, Van Loo te Middelburg en De Dreu te Krabbendijke. De ge slaagden waren: Meisjes. Diploma A: eerste keer: G. Barten, 33,4; A. de Beer, 33,6; tweede keer: R. Phil, 36,7; R. Kok, 35; derde keer; B. van Genen, 36; A. v. d. Hoek, 34,8; H. Mommaas, 37; O. Vos, 37,6; L. Vader, 35,8; R. Bouw man, 35,4; R. Florisse, 37,6; C. van Maris, 36,8. Diploma B: eerste keer: T. de Nooyer, 35,8; N. Kervink, 34,4; M. van Schrjndel, 33,8; C. Sohier, 33,1; M. Hogesteger, 33,8; S. Kloosterman, 33,8; T. Tromp, 34; J. v. d. Meulen, 37,7; C. Bachus, 35,4; W. Markelbaeh, 35,4; R. Schoot, 35,6; J. Minnebreu- ker, 34; J. de Meulmeester, 34,6; R. Labruyère, 35,6; V. Visser, 33,2; T. v. d. Berg, 34,6; A. Leydekker, 34,7; J. Boelman, 35; I. Valkier, 36,1; A. v. d. Hoven, 38,4; M. de Bruine, 39; L. Vader, 36,9; S. Vos. 37,1; P. Bal makers, 40,6; S. Jilleba, 38,4; tweede keer: J. den Toonder, 34,8; M. Goed hart, 34,1; E. de Brabander, 34.3; E. Bouff, 34,5; J. Zeilstra 37,9; Y. Schoot 37,9; N. Vos. 38,5; N. Huizinga, 37.7: W. Marijs, 39,5. Jongens. Diploma B: eerste keer: R. Herman, 43; A. Labruyère, 40,7; A. Jobse, 41,5; W. Harting, 39,5; G. Meulmeester, 42,2; W. Bakker. 41,9; tweede keer: N. Houtzager, 41,5; G. Weyermans, 40,8. Diploma A tweede keer: P. de Witte, 43,6. Dames. 3e klasse: eerste keer: W. Tabak, 40; derde keer: B. van Breu- kelen, 42,4; L. Geertsen. 41,5. 2e klasse: tweede keer: M. Boo- gaart-Filius, 42,9; derde keer: N. Crucq, 41,9; R. de Hoge, 45,1; N. van Wingerden, 40,9; A. de Bey, 44,8; vierde keer: A. Soetemeyer, 43; K. Roos, 43,1; H. Mink-Tabak, 41,9; J. Minderhout, 43,5; zevende keer: B. v. d. Sande-Tilroe, 41,4. Ie klasse: derde keer: I. Sanderse, 44; vierde keer; N. Fritz, 47,6; vijfde keer: R. Luitwielerv 43,3; zesde keer: L. Blind-Bomer, 43,7; achtste keer: K. Sluis-Lubse, 41,9. Heren 2e klasse: J. de Kok, (derde keer). Bevorderingen Handelsavondschool. Aan de Gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool te Vlissingen werden bevorderd van de le naar de 2e klasse: M. I. J. Arens; G. S. Audenaerdt; M. B. M. Bode; H. C. E. Bode; J. J. den Boer; J. F. de Biuijne; H. Hoogesteger; A. Koo- le; K. G. Kuijpers; M, E. Lute; J. Ma rys; H. Elich; I. M. v. d. Hooft; M. E. Jobse; M. Koole; J. Post; H. E. Pieyte; L. Schouwenaar; J. A. M. Theune; Vogel: C. P. de Waal en W. S. Zoete. Afgewezen 7 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: L. Aspe- slagh; T. C. Bertijn; J. J. W. Brosens; A. de Haan; C. Kaland; B. Latuheru; v. a. Linden; W. Maas; G. Minne- breuker; A. la Soe en A. Vermeulen. Afgewezen 8 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: H. Z. v. B'erg; C. P. v. d. Berge; M. Bliek; Eenkhoorn; M. M. Harinck; Z. W. Hofman; P. Kooger; J. M. Meuldijk; E. de Rijcke; H. E. Schinkel: C. J. Slag boom; J. Suurmond en S. P. Voogdt. Afgewezen 3 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: M. D. J. Back; M. J. le Clercq; I. J. Eversdijk; Ringstekerij uit versierde sjezen op Donderdag a.s. Donderdag 22 Juli a.s. wordt op het Middelburgse Molenwater een folkloristisch evenement gehouden, dat tot een jaarlijkse traditie is ge worden. Het is het ringsteken van versierde sjezen uit, dat voor de twee de maal wordt georganiseerd door de Vereniging „Handelsbelang" in sa menwerking met de Zeeuwsche Ring- rijders Vereniging. De deelnemers er gaven zich tot nu toe 25 jaren op zullen in Wal- chers costuum zyn gekleed. Voordat de wedstrijd begint, komt men om on- feveer 12.30 uur in Klein Vlaanderen ijeen. De stoet van sjezen maakt dan een tocht door de binnenstad, waarbij de volgende route wordt gevolgd: Noorapoortplein, Herengracht, Seis- dam, Achter de Houttuinen, Lange- viele, rond de Markt. Lange en Korte Delft, Dam, Giststraat, St. Pieter straat, Balans, Wagenaarstraat, Hof plein, Korte Noordstraat, Molenwater, waar om 14 uur begonnen wordt. Leerlingen Rijkskweekschool op excursie. Vorige week maakte een aantal leerlingen der Rijkskweekschool te Middelburg onder leiding van enige docenten een excursie naar Schou- wen-Duiveland. In de morgenuren bezichtigden de leerlingen diverse bouwwerken en het museum van Zie- rikzee. Des middags werd een rond rit over het eiland gemaakt, waarbij de voormalige dtjkgaten bij Ouwer- kerk en de Schelphoek en diverse an dere interessante plaatsen in ogen schouw genomen werden. De stads archivaris van Zierikzee, de heer P. van Beveren, gaf bij deze beziens waardigheden een bijzonder leerzame uitleg. Houthandel Alberts: winst over 1953 was l1/^ In de dezer dagen gehouden ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. en Co. te Middelburg, werden de jaarstukken goedgekeurd en werd het dividend over 1953 bepaald op 6 voor de gewone aandelen en 5 voor de prioriteitsaandelen. Tot commissarissen werden herko zen prof. dr. J. P. Wibaut en de heer J. van Stolk. In het jaarverslag van de N.V. wordt onder meer opgemerkt, dat het teruglopen van de winst slechts ten dele door een grotere omzet kon worden opgevangen. De resultaten van de deelnemingen worden bevre digend genoemd. Na reservering van 40.000 voor het fonds van diverse doeleinden en na aftrek van het ge raamde bedrag voor belastingen, werd eèn gunstig saldo van 167.726,56 verkregen. De balans sluit op een totaalbedrag van 6.127.167,78. Officiële publicaties. VLISSINGEN. WEGENVERKEERSREGLEMENT B. en W. van Vlissingen. gelet op ar tikel 5 6e lid sub c van bet. wegenver keersreglement, brengen ter openbare kennis, dat zij in het belang van de vrij heid van het verkeer op grond van artikel 4, le lid sub i en artikel 5, le lid sub c van genoemd reglement hebben besloten een verbod in te stellen gedurende het tydvak van 15 Mei tot 1 September tot het plaatsen van rijwielen op het ge deelte van de Boulevard gelegen tussen de panden Boulevard Evertsen 32 en Bou levard Bankert 102 het straatgedeelte vóór deze twee panden inbegrepen; dat dit verbod niet van toepassing is op rijwielen geplaatst in de aldaar aan wezige rijwielrekken; dat dit besluit voor een ieder ter inza ge ligt ter gemeente-secretarie, 2e afde ling kamer 1; dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, 7e lid van het wegenverkeersreglement bovengenoemd besluit in afschrift is toe gezonden aan de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat in Zeeland, aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, aan de A.N.WH., aan de KN.A.C. en aan de K.N.M.V. Vlissingen, 19 Juli 1954. VLISSINGEN. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken is verhinderd op Woensdag 21 Juli a.s. we gens uitstedigheid spreekuur te houden. Burgerlijke Stand. OOSTKAPELLE. Bevallen: M. J. FranckeDe Pagter, d.; CorbijnSinke, z. Overleden: A. Crucq, 78 J.j M. J. Francke 2 weken. DOMBURG. Getrouwd: K. Geldof, 30 J. en P. de Kam, 26 j.; D. J. Kaljouw. 23 j. en A. Francke, 24 j. Bevallen: M. van Rotten—'Verhage, d.; Boogaard—Passenier, z. A. W. Hament; J. Heijkoop; L. van Keu- M. A. Kloeg; L. M. Maas; P. W. Martijn; J. de Nooijer; W. L. Priem; A. P. Rijnberg; N. de Smit; P. van Splunder en H. M. Verhoeff. Afgewezen 7 leerlingen. IN OOSTKAPELLE. Terrein veranderde in modderpoel Zaterdag werden te Oostkapelle de kampioenswedstrijden van de le klas se der Zeeuwse Ringrijders verenigin gen verreden (Z.R.V.) Helaas weer hield het slechte weer velen om een kykje te gaan nemen by deze popu laire sport. Ondanks de regen werd met vuur gestreden om de hoogste prys. Het tarrein waar de wedstryden werden gehouden bij de hofstede van de lieer J. A. Lous verander de evenwel in eon modderpoel en de wedstrijden moesten vanwege het steeds slechter wordende weer nog ontydig worden beëindigd, zodat o.a. om de pollepel en verschillende extra prijzen niet meer werd gekampt. De prijzen werden door de juryle den, na onderling overleg, aan di verse rijders toegewezen. Jammer ook voor het bestuur van de Z.R.V. en allen, die aan de voor bereiding veel werk hadden besteed. De VARA was ook aanwezig en is er in geslaagd verschillende opnamen te maken, die Dinsdagavond in het Televisie-programma van 77.55 n. m. worden uitgezonden. De heer Brasser, voorz. van de Z.R.V., deelde mede, dat a.s. Woensdagavond in Hotel Wöhler in de Langedelft te Middelburg de prijsuitreiking zal plaats hebben. In totaal waren er 68 deelnemers, elk dorp of vereniging vaardigde 3 rijders af. UITSLAG GEMEENTEN. Kampioen: gemeente Aagtekerke (44 ringen), wisselbeker ..Het Vrü'e Volk" en zilveren medaille Prins Bernhard: 2. Sint Laurens. 39 ringen, wisselbeker Kunst mesthandel v.h. Kooman en Co.. Dirks- land; 3. Veere, 36 ringen, wisselbeker Balkenende, Kapclle-Biezelinge; 4. Kle- verskerke. 34 ringen, wisselbeker L. L. Vermaire, Sint Laurens; 5. Zoutelande, 33 ringen, zilveren wisselbeker Fa Min- derhoud, juwelier, Westkapelle; 6. Dom burg, 31 ringen, wisselbeker Fa D. J. v. d. Have, Kapelle-Biezelinge; 7. Kou- dekerke, 30 ringen, medaille en zilveren lepeltjes geschonken door gemeente Oostkapelle; 8. Souburg, 30 ringen, ere kruis jurylid J. C. Cevaal; 9. Middelburg, 30 ringen, medaille Prov. Zeeuwse Cou rant; 10. Biggekerke. 29 ringen, medail le P. Meyers betonhandel, Serooskerke. INDIVIDUEEL 18 BEURTEN. Kampioen Jan Brouwer, Aagtekerke, 17 ringen, (maar 1 gemist), wisselbeker N.V. Zeeuwse Voeder- en Kunstmesthandel; vervolgens 4 deelnemers met 16 ringen, waarbij na loting de reserve-kampioen werd aangewezen. 2. reserve-kampioen S. Brouwer, Oostkapelle. 16 ringen, zil veren medaille burg. Bolkestein; 3. J. van Wallenburg, Middelburg, 16 ringen, medaille Ringrljdersverenlging Arnemui- den; 4 Andr. Brasser, Kleverskerke, 16 ringen; 5. P Peper, Aagtekerke, 16 rin gen; 6. C. Abrahamse, 15 ringen; 7. S. Reijnlerse. 14 ringen; 8. J. Maas, 14 rin gen; 9. P. Roose. 13 ringen: 10. J. Mal- jaars, Veere, 13 ringen; 11. A. van Da len, 13 ringen; 12. L. P. Brasser. Veere, 12 ringen; 13. W. Vos, 12 ringen: 14. L. de Voogd. 12 ringen; 15. J. Mesu, 11 rin gen; 16. J. Maljaars. Aagtekerke, 11 rin gen; 17. M. Koole, 11 ringen; 18. A. de Visser. 11 ringen; 19. W. C. Allaart, 11 ringen; 20. A. Dingemanse, 11 ringen; 21. L. de Pagter, 11 ringen; 22. A. de Nooyer, 11 ringen; 23. A. v. d. Heyde, 11 ringen; 24. J. Brasser, 11 ringen: 25. P. de Vis ser, 11 ringen: 26 A. Lampert Pzn, IC ringen: 27. D. v. d. Voorde, 10 ringen; 28. P. de Visser Czn, 10 ringen; 29. L. Kodde, 10 ringen: 30. J. Geschiere, 10 rin gen; 31. C. Langebeke, 10 ringen: 32. C, Koole. 10 ringen; 33. P. Brasser, 9 ringen; 34. L. Dorleijn, 9 ringen; 35 C. A. Pol derdijk. 9 ringen: 36. S. de Pagter. 9 rin gen; 37 P. Lampert Jzn. 9 ringen: 38, L. P. Brasser Pzn. 9 ringen; 39. D. Cop- poolse. 3 ringeny; 40. H. Reynierse, 8 rin gen; 41 A. W. Bakker, 8 ringen: 42. J, Koole Jzn. 8 ringen: 43 W. Provoost, 8 ringen: 44. J. Provoost, 8 ringen; 45. A. Kiuyfhout, 8 ringen; 46 J. Cevaal, 8 rin gen; 47. J. van Wallenburg. 8 ringen: 48. H. Minderhoud. 7 ringen; 49. B. Arendse, 7 ringen; 50. G. da Visser. 7 ringen; 51. A. Dingemanse. 7 ringen; 52. L. K. Roel- se, 6 ringen; 53. A. Maljaars Jzn, 6 rin gen; 54. J. Kooman, 6 ringen: 55. J. van E ijzeren, 6 ringen; 56. C. Crucq, 6 rin gen; 57. L. Huyssoon, 6 ringen; 58. A. Cevaal, 5 ringen; 59. P. Meyer, 5 ringen; 60. P. Louwerse Hzn, 5 ringen: 61. H. Verhuist, 5 ringen; 62. J. Koene. 4 ringen; 63. K. Coppoolse, 4 ringen: 64. B. de Nooyer, 4 ringen; 5, A. Duvekot, 4 rin gen; 66. W. Maljaars, 4 ringen: 67. P. Dekker. 3 ringen; 68. P. Dleleman, 3 rin gen. Winnaar meeste volgringen (11) Jan Brouwer, medaille burg Sprenger, Oost kapelle. Pollepel en kist sigaren S. Brou wer, Oostkapelle: 150e ring (baan I) J, Geschiere; 150e ring (baan II) P. de Visser; 250e ring (baan I) J. Mesu; 250e ring (baan II) D. v. d. Voorde. „Wat eeD geluk, dat we Aspirin bij ons hebben, voor 't geval we verkouden worden". Let bij aankoop op bit Bayer-bruit, bet teken van echtheid en zuiverheid. Advertentie. DAMMEN Club-kampioenschap. In de cantine van drukkerij J. van Boekhoven te Utrecht werd de finale gespeeld om het clubkampioenschap dammen van Nederland. De uitslag was: Excelsior, Den Bosch, 5 punten; Constant, Rotterdam, 5 pun ten; De Goede Zet, Groningen, 2 pun ten en G.D.C., Goes, 0 punten. Er is thans een beslissingswedstrijd tussen Excelsior en Constant nodig. Wij komen op de wedstrijden nog na der terug. Marktberichten VEILING KAPELLE. 17 Juli. Industrie- en exportveiiing: Jucunda II 115; Madame Moutot II 115; Aardbeien afw. 75,30; Rode bessen II 72,80—73,10; afw. 64,60; Zwarte bessen H 138.90—139; afw. 132,80. Gewone veiling: Kersen: Markiezen 35 90; Klerken 45—57; Mierlose Zwarte 26 46; Vankse Zwarte 2736; Morellen 3037; Krieken 24; Abesse de Mouland "5; Vroege van Werden 47; Insp. Leunis 1; Frambozen 90104; Kruisbessen 5— 1; Prolefic 64—80: VEILING MIDDELBURG. 17 Juli. Zwarte bessen 134—144,80 per 100 kg. Aanvoer 25 ton. 29, Suizend zeilde de vlie gende schotel door de lucht, recht op de Kraak aan. De Maat liet zich met de han den voor de ogen op het dek neervallen, Kappie beet op zyn snor van spanning. Al lerlei gedachten flitsten door zyn hoofd. Was dit een aanval? Waren de vliegen de schotels, of degenen, die ze bestuurden, boos om dat hy zich drijvende scho tels had toegeëigend? Maar iet volgende ogenblik plons de het geheimzinnige ron de gevaarte vlak naast de Kraak in zee, zonder het schip te hebben geraakt. Temidden van een regen van schuim, die op het dek neerkletterde, stormde Kappie de trap naar de brug op en draalde aan het stuurrad. In een wyde boog liet hy de Kraak rond de neergestorte scho tel varen, die nu rustig op zee dobberde als wist het ding niets van vliegen af. „Het ïykt ja een DRIJVENDE schotel", mompel de Kappie, terwyl hij zyn schip voorzichtig nader bij liet varen, „het ding ziet er ongevaarlijk uit". Steeds dichter waagde hjj zich in de nabijheid van in elk huisgezin: [genééstr^g Uitsluitend by Apothekers en Drogisten WONDEROLIE Weg met onhandige Ukdoornringen en gevaariyke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar mlddeL NOXACORN., neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornzniddel van L L35 bespaart U veel ellende Advertentie. de schotel en toen er niets gebeurde, liet hy zyn schip er naast stoppen. Van zo dichtbij was éen blik voldoende, om vast te stellen, dat het ge vaarte uit gouddooraderde puimsteen was samen gesteld, precies zoals de schotels, die hij reeds had opgevist. „Het is dus tóch een drijvende schotel", mompelde Kappie, „maar hoe kon dat ding dan zoeven vliegen???" Zeurende maag? Word geen maaglijder. Neetti i WT BR an i DINSDAG 20 JULI. HILVERSUM L 402 m. 746 ke/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Viool en piano. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuinb. tneded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 14.00 „Wij ontdekken Ameri- 14.30 Gram. 15.30 Idem. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Musette-ork 17.30 Lichte muz. 17.50 Rep. of gram. 18.00 Nws. 18.15 PianospeL 18.25 Mil. caus. 18.35 Jazz-muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.05 Fanfare- ork. 19.30 Fluit en piano. 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en solist, 21.00 Meded. 21.05 Klankb. over Alkmaar 21.25 Gram. 21.40 Gevar. progr. 22.25 Bulteni. overz. 22.40 Jazzmuz. 23.00 Nws. 23.15 „New York calling" 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws- en weerber. 8.15 Gram. 8.40 Plechtige Hoogmis. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Franse chansons. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30— 12.33 Land- en tuinb. meded.) 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. ork. en solist. 14.00 Kamerork. en solist, 15.00 Metropole ork. en soliste. 15.30 Ben je zestig7 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Felicitaties. 17.45 Regeringsuttz.: Ir. S. Herweyer: Nederland en de wereld: Het Buitenland en de Nederlandse cultuur techniek. 18DO Gevar. muz 13.20 Gram. 18.30 Voor de Jeugd 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Tour de France. 19.20 „Uit net Boek der Boeken". 19.35 Gram. 20.20 Tour de France 20DO Gram. 21.00 Franse muz. 22.10 Gram. 22.15 „L'Invitation au voyage", klankb. 22.45 Avondgebed en liturg. kaL 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3