Energieke Wagtmans heroverde gele trui op Bobet mm JIMMY BROWN bij de Recherche Uw huid w eerst n DAG VAN SUCCES, MAAR 00K VAN ONNOEMELIJK VEEL PECH LOCOMOTIEF uiritR 4ETHER DÉBRAMNE PROVINCIALE ZEEUWSE 00 U RANT VRIJDAG 16 JULI 1954 DE ACHTSTE ÉTAPPE VAN DE TOUR Belg De Bruyne bezorgde zijn ploeg de eerste étappe-zege (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Kees Pellenaars en Wout Wagtmans stonden aan de finish te Angers nerveus de chronometers te bestuderen. De 23-jarige Alfred de Bruyne had zojuist over 11 renners in de sprint gezegevierd vóór Wout Wagtmans, die zoals hij verklaarde misschien nog wel had gewonnen, als ztyn concurrenten hem niet op de laatste 200 meter volledig hadden ingesloten. Het feit, dat de Belgen met De Bruyne hun eerste étnppezege behaalden en dat Wout Wagtmans een bonificatie kreeg van 80 seconden voor zijn tweede plaats, moge belangrijk zijn voor de latere geschiedschrijving van de achtste rit van deze Ronde van Frankrijk, op dat ogenblik ging aller be langstelling uit naar het peloton, waarin de drager van de gele trui Louison Bobet en die van do groene trui Ferdi KUbler zaten, en verder Koblet, Schaer, Darrigade, Ockers en andere cracks. Het peloton kwam 8.24 min. na de groep binnen en dit bleek genoeg voor Wout om het gele kleding stuk te heroveren. Te Heric, 90 km na de start te Van nes, hadden de vluchtelingen, van wie Wout Wagtmans als hoogst geklas seerde in de persoonlijke rangschik king boven zijn makkers uitstak, een voorsprong van 9 min 30 sec op het peloton. De kleine man uit Breda, die uit Vannes met een 7e plaats in het De klassementen De uitslag van de 8e étappe van de Ronde van Frankrijk, van Vannes naar Angers, over 100 km, luidt: 1. De Bruyne (Belg.) 4 uur 27 min. 4 s. 2. Wagtmans (Ncd.) z.t. 3. Meunier (Frankrijk N.O.C.) z.t. 4. Croci Torti (Zwits.) z.t. 5. Stablinski (Frankrijk N.O.C.) z.t. 6. Guerinel (Fr. West) z.t. 7. Mirando (Frankr. Z.O.) Z.t. 8. Brankart (Belg.) z.t. 9. Van Breenen (Ned.) z.t. 10. Telotte (Fr. N.O.C.) z.t. 11. Le Guilly (11e de France) z.t. 12. Dlerkens (Lux.-Oost.) z.t. 13. Pianezzi (Zwits.) 4.27.28. 14. Remangeon (Fr. Zuid-West) 4.31.22 15. Darrigade (Fr.) 4.35,28 16. Kübler (Zwits.) 4.35.28 17. Ockers (Belg.) 4.35.28 18. Forlini (lie de France) 4.35.28 19. Derycker (Belg.) 4.35.28 20. Schaer (Zwits.) 4.35.28 21. ex aequo het grote peloton, waarin onze landgenoten Klaas van Est, Wim van Est, voorts Bobet (Fr.), Deledda (Fr.) Huber (Zwits.), Koblet (Zwits.) en De Smet Belg.) allen m dezelfde tijd als Darrigade. 81. Nolten (Ned.) 4.41.16 82. Faanhof (Ned.) 4.44.24 84. Maenen (Ned.) 4.44.24 88. Suykerbuyck (Ned.) 4.44.24 8». Voorting (Ned.) 4.44.24 De Belg Van den Branden staakte de strijd. Het algemeen klassement luidt na de 8e étappe: 1. Wagtmans (Nederland) 43.20.07 2. Bobet (Fr.) 43.21.09 3. Koblet (Zwits.) 43.21.26 4. Schaer (Zwits 43.22.08 5. De Bruyne (Belg.) 43.25.34 6. Kubler (Zwits.) - 43.27.07 7. Forlini (lie de France) 43.27.55 8. De Smet (Belg.) 43.28.45 9. Bauvin (Fr. N.O.C.) 43.29.39 10. Wim van Est (Ned.) 43.30.13 11. Forestier (Fr.) 43.31.44 12. Deledda (Fr.) 43.32.35 13. Ockers (Belg.) 43.33.53 14. Meunier (Fr. N.O.C.) 43.34.34 15. Brankart (Belg.) 43.35.08 18. Alomar (Spanje) 43.35.40 17. Gaul (Lux.-Oost.) 43.35.44 18. Vivler (Fr. Zuid-West) 43.35.57 19. Carle (lie de France) 43.36.09 20. Vitetta (Fr. Zuid Oost) 43.36.39 40. Voorting (Ned.) 43.45.33 45. Van Breenen (Ned.) 43.47.13 54. Nolten (Ned.) 43.50.13 55. Klaas van Est (Ned.) 43.54.00 74. Faanhof (Ned.) 44.10.28 82. Maenen (Ned.) 44.30.53 88. Suykerbuyck (Ned.) 44.47,55 Het ploegenklassement van de 8e étap pe luidt: 1. Frankrijk (N.O.) 13.21.12 2. België 13.28.36 3. Nederland 13.29.06 4. Zwitserland 13.30.00 Het algemeen ploegenklassement na de 8e étappe luidt: 1. Zwitserland 12951.58 2. België 130.08.34 3. Frankrijk N.O.C. 130.09.16 4. Frankrijk 130.10.30 5. Nederland 130.11.20 6. Frankrijk West 130.2559 Het puntenklassement luidt thans: 1. Kubler (Zwits.) 2. Schaer (Zwits.) 3. Forlint (lie de France) 4. Ockers (Belg.) 6. Koblet (Zwits.) 6. Wim van Est (Ned.) 7. De Bruyne (Belg,) 8. Wagtmans (Ned.) 9. Bauvin (Fr. N.O.C.) 10. Derijcke (Belg.) 71 pnt 93 pnt. 110 pnt. 122 pnt. 125 pnt. 127 pnt. 175 pnt. 181 pnt. 194 pnt. 200 pnt. algemeen klassement met 7 min 52 sec. achterstand op Bobet vertrok, is dus 100 km voor de finish erin slaagd de helgekleurde leiderstrui heroveren. Kubler, Koblet, Bobet en de Franse nationalen trokken er in die laatste 50 kilometc hard aan, zij voerden het tempo, dat gedurende de gehele étappe reeds ver boven de 40 kilometer in het uur was geweest, nog op. In de groep Wagtmans ech ter waarin de Belgen De Bruyne en Brankart van geen wijken wisten, waarin voorts drie man van de Noord Oost-centrumploeg reden, werd prach tig samengewerkt om de eenmaal verkregen voorsprong te behouden.' Dus stonden Wagtmans en Pelle naars bij de finish met spanning naar de ehronomcters te kijken. De 30 se conden bonificatie waren al binnen, doch 7 min 22 see scheidden Wagt mans van de leidersplaats. De span ning week, toen de directeur van de Tour de France, .Jacques (ioddet, naar hen toeliep. De achterstand van het peloton was reeds boven de 8 mi nuten. „Myn gelukwensen" en HU drukte Wagtmniis de hand. „Hu heeft de gele trui heroverdJ bravo!" en „uitstekend gereden", voegde hjj eraan toe. Ceremonie Toen kwam de traditionele ceremo nie, temidden der tienduizenden be langstellenden, die alleen maar om Bobet riepen en niet op de hoogte waren van het feit. dat de Fransman z(jn kostbaar bezit had moeten af staan aan onze landgenoot. Yvette Horner, de charmante jongedame, die aan de finish van elke étappe steeds met een nieuwe schone gele trui ge reed staat, kwam al op Wagtmans toe. „Ben je daar weer", klonk het oiyk uit haar mond. „Je hebt me en kele étappes In de steek gelaten..." en Wagtmans keek haar aan of hy wilde zeggen: „Meisje, je begrgpt er niets van noe moeilyk het is dat kle dingstuk te verdienen en hoeveel zwaarder het dan wordt om het voor alle concurrenten zo uitdagende shirt te behouden". Wagtmans die wist hoe hard die laatste 50 kilometer voor hem waren geweest, had zeer regel matig gereden Geen enkel - maal was hij bang voor een Inzinking geweest, van zijn maag had hg geen last meer. De Belgen haden er ook hard aan ge trokken en Van Breenen was steeds vooraan de vinden geweest om ook zijn deel bij te dragen en ervoor te zorgen, dat het tempo geen ogenblik verslapte. Louison Bobet stapte van zijn fiets en drukte Wagtmans de hand. De doffe gele trui van Bobet, smerig door stof en zweet, stak scherp af tegen het felle schone shirt van onze land genoot. De persfotografen moesten van de oude en de nieuwe leider na tuurlek een plaatje maken en met een rustige glimlach liet de Frans man dat toe: waarschijnlijk beteken de het verlies van het symbool van 't leiderschap voor hem een opluchting. Hij gunde het gaarne aan Wagtmans, liever dan aan een van de Zwitsers, die het hem in de afgelopen dagen zo zuur hadden gemaakt. Zo zag de slotscène van deze 8ste étappe van Vannes naar Angers er uit. Eerst op het moment, dat Wagt- (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Een dag van succes en van pech was achter de rug, een étappe van al les of niets, een strijd van bijna 4 uur, waarin Pellenaars voor schier on overkomelijke moeilijkheden had gestaan, die telkenmale onmiddellijk moes ten worden opgelost. Tijd om te denken was er niet geweest, geen seconde was er om te overleggen of te praten. Gehandeld moest er worden, van de eerste kilometer tot aan de laatste. Het is allemaal goed afgelopen, geen van de Nederlandse renners is uitgevallen al spande het er achteraan in de karavaan verscheidene maien en was de situatie kritiek. De Nederlandse ploeg werd op deze zonnige, middag door het prachtige landschap van Anjou zwaar op de proef gesteld. In de eerstephase van de strgd, even voorbij Theix, na 8 kilometer, kreeg Klaas van Est pech met zjjn fiets. Het ogenblik was zeer ongun stig, want in het peloton werd er hard aan getrokken: de eerste po ging om weg te komen van enkele renners was nameiyk begonnen. De Bruyne, Guerinel, Van Breenen, Blankart, Dierckens en Privat met als bewakers Croci-Torti en Pianezzi aan het wiel, slaagden erin uit het pe- ioton weg te komen en op het ogen blik, dat Klaas van Est aan de kant van de weg stond, had dit groepje reeds een minuut voorsprong op het peloton. Faanhof en Maenen lieten zich af zakken en samen met Bouvet, Var- najo en Gilles, door een lekke band van de eerste achtergebleven, heeft het drietal Nederlanders getracht weer aansluiting te krijgen, netgeen na een jacht van 25 kilometers ge lukte. Op 40 kilometer van Vannes loopt een gemoedeiyk riviertje, dat naar de naam Vilaine luis tert, hetgeen zoveel als „gemeen" betekent. Over het vrij brede ri viertje, ligt by het plaatsje La Roche Bernard een soort schip brug, met hoge kanten langs het smalle wegdek. Op dat bruggetje gebeurde een valpartij, waarbg de Belgen Van den Branden en Close en ook Jan Nolten betrok ken waren. Waarschgnlijke oorzaak: een wegge gooid flesje. Van den Branden was er het ergst aan toe, met blessures aan het hoofd moest hij naar het dichtsbijzijnde ziekenhuis worden overgebracht. Zware arbeid De fiets van de Limburger was be schadigd en voor Nolten zgn weg kon vervolgen, waren er kostbare minu ten verlopen. Enkele kilometers r»3d hij alleen, maar Kees Joossen in het liaisonwagentje had snel de wakkere knechten van de ploeg gewaarschuwd en Faanhof, Suykerbuyck en Maenen lieten zich afzakken om Jan Nolten te helpen. Drie en een halve minuut lag hg op het peloton achter en op nieuw konden Faanhof en Maenen de zware arbeid beginnen. Bg al deze pech kwam toch nog een gelukje. Het peloton was even tot rust gekomen, had de groep vluchtelingen laten gaan en nam deze kloeke poging om tijdwinst te behalen, niet al te erns tig. Weer moesten Faanhof, Maenen en Suykerbuyck, dit keer met Jan Nolten, 25 kilometer jagen om het peloton te bereiken. De rust in het pe loton was echter niet definitief te ruggekeerd, want eerst verliet Meu nier de hoofdgroep, daarna gingen Le Guillv, en Stablinsky er tussenuit en tenslotte sprong ook Wagtmans weg, eerst alleen, daarna met Remangeon, Telotte, Dotto en Tonello. Klaas van Est wilde meegaan, maar hij kreeg een defect aan zijn rem en moest in het peloton biyven. Kopgroep De situatie na 80 kilometer was dus als volgt: aan de kop een groepje ren ners van 9 man, waarin zich Van Breenen en de belde Belgen De Bruy ne en Brankart bevonden. Op 4 mi nuten volgde Wagtmans met Reman- ëeon, Telotte, Le Guilly, Stablinsky, 'otto en Tonello, in totaal dus 7 ren ners. en op 9 minuten 20 seconden het peloton, waarbfl Jan Nolten en zyn helpers inmiddels aansluiting hadden gekregen. Nog 25 kilometer duurde het alvorens Wagtmans en zyn mak kers erin slaagden de groep De Bruy ne in te halen, terwyi Dotto en To nello, die het zeer hoge tempo niet konden volgen, terug vielen. Voor de Se maal moesten Maenen en Faanhof de helpende hand reiken. Het tempo, dat Koblet, Schaer en Kübler aangaven, ditmaal gesteund door de Franse nationalen was zo hoog, dat Gerrit Voorting, die een lekke band kreeg, onmogelijk de bij het verwisselen van wiel opgelopen achterstand zou kunnen inhalen. Met Maenen en Faanhof stopte ook Suy kerbuyck en opnieuw moesten zi" trachten een achterstand van 2 tot minuten goed te maken. Faanhof, Maenen en Suykerbuyck hebben in deze vliegende étappe hun laatste reserves aan kracht en ener gie moeten aanspreken om te trach ten na Klaas van Est en Nolten ook Gerrit Voorting bij te brengen. Voor dit opofferende knechtschap, voor dit zich volkomen ondergeschikt ma ken aan het belang van de gehele ploeg, verdient dit drietal landgeno ten slechts woorden van lof en hulde. Het is zeker aan hen te danken, dat het Nederlandse team te Angers nog met 9 man in de ronde is gebleven. De groep Voorting tenslotte arriveer de met ruim 16 minuten achterstand op de winnaar. Hierbij was ook Jan Nolten, die later nog ver teruggeval len was. A\»VVVVVVV\VVVVWVVVVV%'\A Een man een man, een woord een woord (Van eén speciale A.N.P.-verslaggever) Dominique Forlini. die tezamen met Vivier en Mahé op dc wie lerbaan te Vannes arriveerde na de 7e étappe, heeft niet ge tracht zijn beide tegenstanders m de eindspurt te kloppen. Dit zou hem, de baanrenner, onge twijfeld gemakkelijk zijn geval len. Ziehier de verklaring van zijn houding: Forlini, die dc ra vitaillering gemist had, kreeg een tiental kilometers voor de finish een leiyke inzinking. Hij kon seen kop meer doen en stelde de beide anderen voor. Laat mij aan jullie wiel blij ven, dan zal ik me riet met de eindsprint bemoeien. Mahé en Vivier gingen hier mee accoord en zg probeerden niet Forlini uit hun wiel e rg- den en de drie reden tezamen de baan te Vannes op, waar Forlini, nu weer over zijn in zinking heen. en volkomen fit, in de derde positie bleef. Hij gaf hiermede niet alleen een lein kapitaaltje aan premies prijs in totaal ongeveer 4000 gulden maar ook de unieke kans, die hg misschien nooit meer zal krijgen, om twee étappes achter elkaar te win nen. Maar een man een man, een woord een woord, dacht Forlini, die klaarblijkelijk uit het goede hout is gesneden. en rozen in de hand een ererondje langs de, haag van toeschouwers maakte, kwam er enige ontspanning in de trekken van Pellenaars. Nie mand beter dan hjj wist, wat er in de ze aan gebeurtenissen zo rgke rit op het spel had gestaan. MOTORSPORl Organisatie betrouwbaar- heidsritten vereenvoudigd Het organiseren van eenvoudige betrouwbaarheidsritten, zo als alt door de motorclubs in het hele land regelmatig geschiedt, werd het laat ste jaar zeer bemoeilijkt, door de tijd rovende en ingewikkelde procedure, die bij het aanvragen van deze ritten sinds het in werking treden van de wgziging van art. 24 van de Wegen verkeerswet noodzakelijk was gewor den. Thans heeft de Minister van Ver keer en Waterstaat, op aandringen van de K.N.M.V., goed gevonden, dat deze procedure aanzienlijk vereenvou digd zal worden. Voor zover het rit ten betreft waaraan door niet meer dan 50 ryders wordt deelgenomen, met een maximum lengte van 75 km en een gemiddelde snelheid van niet meer dan 36 km per uur en waarby de deelnemers starten met minstens een halve minuut verschil, ls de ter mijn van aanvraag verkort van -zes .tot twee weken. Bovendien kan vol staan worden met het inzenden van de routebeschrijving in enkelvoud en een verklaring van de burgemeesters, in wier gemeente de start en de finish plaats vinden. Ongetwijfeld zal dit besluit van de minister de animo voor het organise ren van deze clubritten weer doen toenemen. WAGTMANS Wout Wagtmans vandaag weer lit, en meteen in het gele shirt loopt altijd lichter! RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK WANDbLbPORI Dorpen- en Stedentocht. Voor de Elf Dorpen- en Steden tocht op Walcheren over een afstand van ongeveer 55 km, die op Zondag 18 Juli a.s. door de Middelburgse Gymnastiekvereniging „Achilles" wordt gehouden, hebben reeds 30 tippelaars ingeschreven, onder wie één dame. Deze deelnemers komen uit Noord-Brabant, Zeeuwsch-Vlaan- deren, Zuid-Beveland en Walcheren. Tengevolge van het feit, dat de weg Vrouwenpolder-Oranjezon is af gesloten, wordt de route van Vrou wenpolder af over Serooskerke naar Domburg geleid. Van Vlissingen af leidt het parcours over de Nieuwe Vlissingseweg naar Middelburg. ATHLETIEK Nieuw wereldrecord op 4 x 1500 meter. Tgdens athletiekwedstgrden te Boe dapest heeft een ploeg van Honved het wereldrecord op de 4 x 1500 meter estafette verbeterd en gebracht op 15 min. 12.2 sec. De Hongaren Tabori Mikes, Roszavoelgyi en Haros lieten respectievelijk 3 min. 50.6 sec.. 3.54.4, 3.48.8 en 3.47.4 afdrukken. Het oude record stond sedert 23 September van het vorige jaar op naam van Groot Brittannië (Ralph Dunkley, David Law, Gordon Pirie en Bill Nankeville) met een tijd van 15 min. 27.2 seconden. LEZERS SCHRIJVEN Hond aan de lijn Met grote teleurstelling las ik, dat men binnenkort zgn hond aan de riem zal moeten houden; arme hond! Men zal er dan stevig op gaan letten, of men zondaren of zondares sen ziet en zo ja, dan krggen we een flink standje of we gaan op de bon, ook al zal de hond niets vernield hebben, maar hy is los en dat mag niet. Men zegt o.a. dat de honden de parken zo vernielen en dat is moge lijk, maar yvelke honden zgn dat? Meestal znn het die dieren, waarvan de baas ot vrouwtje rustig thuis zit. Zijn baas of vrouwtje echter wel aan wezig, dan hoort men zijn hond onder appèl te hebben als hij losloopt en te verbieden als lig dingen wil gaan doen die hg niet mag. Iedere nond rent graag eens even uit op het gras veld van een park cn mgns inziens richten zy daarmee geen schade aan, maar men moet op zijn hond letten en er op staan, dat het dier gehoor zaamt. Een goed opgevoede nond is een ander niet tot last en er zijn he laas nog te veel mensen, die dit ver geten en hun hond maar de straat op sturen omdat ze binnen te lastig zgn. Zo moeten dan weer de goeden het met de slechten bekopen. Als het om vernielen gaat, laat men dan op andere dingen letten, want ook de jeugd is hier voor een groot deel debet aan. Het is my persooniyk een steeds weerkerende ergernis, als ik wande lend langs het fietspad onder de Nolledijk", de uit riet gemaakte hok jes zie vernielen ook al zgn deze hok jes misschien van geen enkel be lang. Het is ook een schgnbaar groot vermaak om met de pas geplante boompjes op het veld Paul Kruger- straatNieuwe Markt, heen en weer te zwiepen en te zien of de top wel de grond kan halen. Eén is er al ge sneuveld en hoeveel volgen er nog? Laat men dus zgn hond en zgn kind opvoeden, dus beginnen bij het begin. H. C. TEN BROEKE. Vlissingen. 6. Toen Jimmy weer thuis was. begon hij eerst wat sinaasappels uit te persen voor zijn twee patiënten. Ook maakte hij een paar dik gesmeerde boterhammetjes klaar waar hij twee zacht gekookte eitjes bij deed. Ook bood hij zowel Jackie als Miebet een paar van die Weg Hoest-tabletten aan. „Ze zeggen, dat ze geweldig hel pen", 2el hij. „Slik ze maar in. 't Kan geen kwaad. Nie mand minder dan een rasechte professor heeft ze aan bevolen. Die Dorus Drop maakt er een reusachtige reclame voor en de mensen rukken hem de buisjes uit z*n handen". Jimmy ging daarna weer naar beneden, haalde de stofzuiger uit de gangkast en begon dc huis kamer een goede beurt te geven. Jackie dronk zijn Tijdens de Tour de France: Een Zwitserse aanval in volle gang. Hu go Koblet leidt het peloton, dat zijn uiterste best doet het ontketende ge~ weid te bedwingen. Achter Hugo zien we hier de Nederlander Henk Faan hof en op de vijfde plaats de Zwitser Ferdi Ku bier, die ook reeds van zich deed spreken. WIELRENNEN V. d. Lijke in étappe wedstrijd „De omloop van de zes provinciën", een driedaagse étappewedstrijd voor amateurs in Nederland, wordt dit jaar op 23, 24 en 25 Juli verreden. Tal van sterke amateurs zgn voor de ze course uitgenodigd, onder wie Piet v. d. Lijke uit Groede. Startverbod voor Italianen opgeheven De Technische Commissie van de Italiaanse Wielerbond heeft het start verbod, dat de Italiaanse renners naar aanleiding van de incidenten tij dens dé voorlaatste étappe van de Ronde van Italië was opgelegd, op geheven. De Italiaanse renners mo gen dus weer in het buitenland star ten. ZATERDAG 17 JULI. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24*00 VARA VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gramofoon- muziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Gramofoon- muziek: 8.35 Orgelspel; 8.55 Voor de vrouw: 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gramofoon- muziek (Om 9.35 waterstanden): VPRO; 10,00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgenwijding: VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Oude kamermuziek; 12.00 Dansmu ziek; 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen; 12.33 Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws: 13.15 VARA-varia; 13.20 Dans muziek; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Gramo foonmuziek; 14.25 Zeeuws programma; 1450 Orgel en zang; 15.15 Herhalingspro gramma; 16.15 Omroep-orkest en solist; 17.10 Weekjour naai; 17.40 Gramofoonmu ziek; 18.00 Nieuws en commentaar; 1850 Hammondorgel; 18.30 Tour de France; 18.40 Regeringsuitzending; Atlantisch al lerlei: Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Boek Handelingen", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Gramofoon muziek; 20.20 Tour de France; 20.30 Ha- waiianmuziek; 21.00 Cabaret; 21.45 So cialistisch commentaar; 22.00 Amuse mentsmuziek; 22.30 „Kogels bij het des sert", hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoonmu ziek; 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gra mofoonmuziek: 7.45 Morgengebed en li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer bericht- 8.15 Gramofoonmuziek: 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters: 10.15 Gramofoonmuziek: 11.00 Voor de zieken; 11,45 Gramofoonmuziek; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gramo foonmuziek; 1255 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Gra mofoonmuziek; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gramofoonmuziek; 14.40 Mannen koor; 15.00 Kroniek van letteren en kunsten; 15.40 Fanfare-orkest; 16.00 Me- tropole-orkest; 16,30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.15 Journalistiek overzicht; 18.25 Dans- orkest; 18.45 Buitenlandse corresponden ties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gramofoonmu ziek; 19.20 Van het Binnenhof; 19.30 Gra mofoonmuziek; 20.25 De gewone man; 20.30 „Lichtbaken"; 20.50 Omroep-orkest en soliste; 2155 Actualiteiten; 22.05 Koor- concert; 22.30 Wij lulden de Zondag in, Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23,15 Nieuws in Esperanto; 23-22—24.00 Gramofoonmuziek. TELEVISIE-PROGRAMMA. N.T.S.: 19.30—21 30 Overname Vlaamse Televisie: 1. Religieus programma; 2. T. V.-nieuws; 3. Standpunt in "t brandpunt; 4. Het gebeurde vandaag; 5, De Weer man; 6. Variété. Advertentie. en begon toen op een der Weg Hoest-tabletten te zul gen. Er zat een raar, wat bitter smaakje aan, maar je wende er gauw aan. Miebet daarentegen nam een der tabletjes in de mond, maar spuwde het snel weer uit. „Bah, wat een vieze smaak", gromde zij. En zij nam snel een flinke slok vruchtensap, hetgeen haar heel wat beter beviel. ZIJ luisterde naar de geluiden beneden in het huis. „Ik geloof, dat meneer Brown aan het stof zuigen is", mompelde zij. „Dat is toch geen werk voor een man. Ik geloof dat ik toch maar opsta. D'r komt niks van terecht....!" Bestrijd die afschuwelijke j kwelling grondig mei hel huidgeneesmiddel dal alle -= schadelijke kiemen doodt 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6