KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL GEREORGANISEERDE DIENST HAD IN 1953 VEEL WERK WALCHEREN KAMER KEURDE VERGOEDING AAN R.T.M. GOED DONDERDAG 15 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERSLAG ARBEIDSBUREAU MIDDELBURG Bemiddeling Ambonezen vormt een probleem Het jaarverslag over 1953 van het Gewesteiyk Arbeidsbureau tc Middel burg, herinnert er aan, dat zich gedu rende dat jaar een belangryke wijzi ging in het ambtsgebied voltrok. Tot 1 Juli 1953 viel de gehele provincie onder de rechtstreekse bemoeiingen van dit bureau, daarna werden drie nieuwe bureau's ingesteld, zodat al leen Walcheren het gebied van de Middelburgse instelling bleef. Opge merkt wordt, dat de ramp voor de dienst veel werk tengevolge had; de situatie op de Zeeuwse arbeidsmarkt werd geheel gewijzigd en er ontstond een grote behoefte aan werkkrach ten. Voorts wordt een uitvoerig over zicht gegeven van de personeelsvoor ziening van het bedrijfsleven in het verslagjaar. Aandacht wordt vervol- f ens gewijd aan de bijzondere taken, n het begin van 1953 waren op de Rijkswerkplaats voor Vakontwikke ling te Middelburg 14 cursisten, waarvan 4 gerepatrieerden, in oplei ding. Het aantal cursisten liep ech ter daarna snel terug; nadat een ac tie was gevoerd, steeg de bezetting van de werkplaats weer, zodat aan het eind van het jaar 10 adspirant- metselaars en 3 adspirant-stucadoors in opleiding waren. Gedurende het verslagjaar werden 61 werkveranderings-adviezen en 148 beroepskeuze-adviezen verstrekt. Voor klassikaal psychotechnisch on derzoek gaven zich 149 leerlingen op. Aan hot eind van 1953 waren in ae werkplaats voor minder-validen te Middelburg 25 personen te werk ge steld. Het aantal ingeschreven min- Diploma-uitreiking Industrie- en Huishoudschool Vlissingen Door burgemeester mr. B. Kolff. Woensdagmiddag werden in een der lokalen van de Gemeentelijke In dustrie- en Huishoudschool te Vlis singen door burgemeester mr. B. Kolff de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen. Nadat de direc trice van de school, mevrouw P. J. Sareis van Rijn, een openingswoord had gesproken, waarin zy o.m. wel kom heette de leden van de Commis sie van Toezicht, voerde burgemees ter mr. B. Kolff het woord. Spr. zei- de, dat wethouder W. Poppe verhin derd was de diploma-uitreiking te verrichten. Burgemeester Kolff sprak zijn gelukwensen uit tot de geslaag den en wees er op, dat hetgeen ae meisjes op school geleerd hebben zij nu in praktijk moeten brengen. Ver volgens ging hij over tot de uitrei king der diploma's. De geslaagden waren Primaire opleiding: J. W. Bukkens, E. de Brabander, K. G. Kuipers, M. L. de Blok, M. W. Blom, M. A. Boste laar, M. G. Breyer, L. G. Dingeman- se, M. Hoogesteger, T. Konings, E. M. Maas, A. Overbeeke, C. P. Polder man, C. Swenen, J. A. Valkier, J. M. Verduyn, W. Marijs, G. Abbink (met lof). C. J. Bosselaar (met lof), J. Castel, J. J. Eekman, M. Engberts, P. L. Hoebeke. P. E. v. Leersum, A. Mallie, S. N. Petiet, C P. v. Roo, T. Sturm, M. Theune, Ch. Wagenaar, C. P. v. Loenen, allen te Vlissingen; J. de Engelsman, A. de Feyter. C. Hu- bregtse, C. Heemskerk (met lof), C. Marijs, M. J. Th. Pothuizen, B. v. Ro- seveld, A. L. v. d. Vrede, J. Baljé, allen te Souburg. A. M. de Graaf te Koudekerke. A. v. d. Haven te Oos- tei'land. Afgewezen 16. Hulp in de Huishouding en Kinder verzorgsters: C. W. Andricssen, N. v. Boekhout, G. v. d. Ham, J. E. Lan- geraar, J. C. Schout, L. Sommeyer, N. v. Urk. M. C. E. Dupont, A. M. P. C. v. d. Staal, T. Tromp, allen te Vlissingen. A. Roest te Breskens; verklaring C. Smit te Vlissingen. Af gewezen 2. Vormingsklasse: M. T. van Bers, S. Dronkers. A. de Klerk (met lof), A. Maas. N. Machielse, G. M. v. d. Sande, allen te Vlissingen. I. Swan- born te Middelburg; verklaring: A. Ferwerda, G. van Til, R. v. Wallen burg, allen te Middelburg. M. C. de Jager te Kapelle. Afgewezen 1. Naaisters II: R. Aerssens, B. v. Brenkelen, J. Goedbloed, L. Reme- zond, A. Reyerse, M. Roos. C. Theune, B. Ventevogel, I. de Wit. C. de Witte allen te Vlissingen; N. Pessireron te Breskens; R. Arendse (met lof), N. Ulderink (met lof) te Souburg. Afge wezen geen. De leerlingen, die met lof slaagden ontvingen een beloning in de vorm van een boek of modeblad. De divectrice dankte de burgemees ter en sprak de meisjes van de diver se opleidingen toe. Zij gaf verschil lende richtlijnen aan," welke de ge slaagden nu kunnen volgen. Tenslotte boden verscheidene leer lingen de directrice en de onderwijze ressen een cadeau aan. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 14 Juli. Aardappelen, bonken 10—10.40. grote 9—11.20. drielingen 9—11, kriel 5—8. Aanvoer 60 ton. Aardbeien 98-159. Kastomaten A 72— 84. B 68-77, C- 58-68. Frambozen per doos 21—44. Aardbeien per doos 21—33. Rode bessen 52—85. Kruisbessen 22-80. Witte bessen 3059. Perziken per stuk 328. Kersen 3661. Frankenthalers 256 —263. Pruimen per stuk 4—13. Groenten: Bloemkool A 1868, B 16— 55, C 1431, D 18—19. Glaskomkommers A 1016, B 913, C 812, kg 89. Bos- peen 21—37. Peen per kg 17—37. Bos- kroot 817. Kroten per kg 14—20. Sla 2Vz11. Postelein 48—60. Spinazie 5760. Dubb. Princessebonen 126—146. Snijbo nen 105150. Tuinbonen 32—40. Spits kool 21—32. Sav. kool 17—29. Rode kool 22—25. Doperwten 3881. Andijvie 1626. VISMIJN VEERE. 14 Juli. Export garnalen 1426 kg 132 207. Schar 38 kg 46—53. Bot 136 kg 16— 27. Middel tong 92 kg 117—261. Rog 8 kg 19—41. Griet 2 kg 115. Kreeft 6 kg 749— 1281. Alles in ets per kg. der-validen bedroeg Middelburg toen 32 in het gewest Op dezelfde da tum stonden 14 gerepatrieerden als geheel werkloos ingeschreven. Hierbij wordt opgemerkt, dat de bemiddeling te dezer zake een probleem biyft. EMIGRATIE In 1953 emigreerden uit het ge west Middelburg 65 personen naar Canada, 28 naar Australië. 21 naar Zuid-Afrika, 10 naar Nieuw-Zeeland, 9 naar Argentinië en 4 naar andere landen. Voor de tewerkstelling van 866 vreemdelingen werd een vergun ning verleend, waarvan 282 vrouwen en 584 mannen; 6g8 vergunningen 146 voor vrouwen en 512 voor man nen werden verlengd. Er deden zich geen arbeidsconflicten voor. Aan het einde van 1953 stonden in de bedrijfsklasse „personeel in alge mene dienst" 74 Ambonezen inge schreven. Door hun uiteenlopende werkprestaties en door het feit, dat zij alleen voor speciaal werk te be middelen zijn, vormen zij op dit ge bied een probleem. Oudere admini stratieve arbeidskrachten en oudere ongeschoolde krachten konden moei lijk worden ondergebracht. Rondvraag Kamer van Koophandel Terneuzen. Tijdens de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, welke Dinsdag te Terneuzen werd gehouden, drong de heer C. J Seghers in de rond vraag aan op spoedige automa tisering van het telefoonnet te Hulst, waarna de heer J. F. de Klerk verge makkelijking van de kaartverkoop voor auto's aan het veer Kruiningen- Perkpolder bepleitte. De heer C. Ha melink besprak het door de Kamer uitgebrachte advies voor de openstel ling van de winkels op Zondag te Ter neuzen, hetwelk hij om principiële re nen niét kon waarderen. De voorzit ter verklaarde echter, dat deze zaak bezien werd uit een oogpunt van de belangen van Zeeuwsch Waan deren en het bedrijfsleven en niet uit dat van de Christelijke moraal. De ge meentebesturen nemen uiteindelijk de beslissing. Nadat op een vraag van de heer J. J. Brugge nog gebleken was, dat over de haven van Breskens nog niets bekend is. volgde sluiting. Pols gebroken Woensdag speelde een aantal kin deren uit Vlissingen in een speeltuin te Bergen op Zoom. Toen een der kin deren. de 11-jarige G. Hagedoorn van de glijbaan af wilde, kwam hij zo on gelukkig terecht, dat hij een pols brak. Het ventje werd naar het zie kenhuis vervoerd waar hij werd ver bonden. In de middag kon hy met de overige kinderen per bus weer mee naar huis. Middelburg In Middelburg zyn grote werken in uitvoering In Middelburg zijn thans verschil lende grote werken in uitvoering. Een van de belangrijkste vooral voor de zwemliefheboers in de Zeeuw se hoofdstad is de bouw van het zwembad aan de Poelendaeleweg. Men maakt hiermede goede vorderin gen. De kleedkamers zyn reeds op getrokken; de afwerking van deze Gebouwtjes is thans in volle gang. De etonnen wand en de bodem van het bassin is vrijwel geheel gereed en men is momenteel doende de betonnen keerwand aan te brengen. Of het ge heel echter op 14 Augustus voltooid zal zyn, om met het houden van de Zeeuwse kampioenschappen te wor den geopend, is niet met zekerheid te zyn de bouw van de nieuwe se brug en het maken van een nieuwe overbrugging in de Herengracht als laatste schakel in de uitvafsweg naar Domburg. Het verst is men gevorderd met de Vlissingse brug. Na veel voor bereidend werk, zijn daar dezer dagen reeds enkele hulppalen geplaatst. Ook bij de Herengracht wordt ge werkt. Het is reeds duidelijk te zien, dat daar „iets" moet gebeuren. Het laatste grote werk, van groot belang voor de herbouw van de bin nenstad en dat evenals de beide vo rige projecten nog dit jaar gereed zal komen, is de bouw van de winkelga lerij op de hoek van de Lange Delft en de Segeerstraat. Ook hier zyn de laatste maanden vorderingen ge maakt. Nadat kelders waren „ge stort", is men momenteel aan de gang met de bovengrondse bouw, die reeds tot aan de eerste verdieping is opgetrokken. Station N.S. Middelburg belangrijk verbeterd Het verbouwingswerk aan het station N.S. te Middelburg is thans zo goed als voltooid. Het ongeveer 80 jaren oude ge bouw heeft vooral wat het.interi eur betreft een ware gedaante verwisseling ondergaan. De hal levert een geheel andere aanblik op dan voorheen; de opzet is ruimer en moderner. De toegang tot de stations treft men thans recht te genover de ingang van het gebouw aan. Rechts bevinden zich de plaats- kaartenloketten verder rechts nog de ruimte voor bagage-formaliteiten. Links in de hal heeft thans o.a. het boekenstalletje een waardiger plaats gekregen. Het geheel is bovendien van een moderne verlichting voor zien. evenals de kap boven de sta tionsingang. Het eerste perron is op de gepro jecteerde hoogte gebracht, zodat het instappen minder moeiliik valt dan voorheen. Ook de gevel van het ge bouw is aanmerkelijk opgeknapt. De ze door vele reizigers vurig verbeide vernieuwingen zyn ongetwijfeld alles zins geslaagd te noemen. CONCERT In de bespreking, die in de P.Z.C. verscheen over het concert van het ensemble „Alma Musica" in de Bur gerzaal van het Middelburgs Stadhuis werd opgemerkt, dat de verlichting van de muzieklessenaars (met een schemerlamp) niet paste bij de sfeer van de Burgerzaal. Men verzoekt ons er op te wyzen, dat deze verlichting werd aangebracht op verzoek van het concerterend gezelschap, omdat klei ne lampjes op elke lessenaar afzon derlijk niet voldoen. Middelburgs Mannenkoor zingt op Eerste Abdijplein. Zondag 18 Juli a.s. om 12 uur zal het Middelburgs Mannenkoor, onder leiding van Jan Kuiler, het jaarlijks zomerconcert geven. Men zingt dit maal niet op de Dam, maar op het z.g. Eerste Abdijplein voor de Provinciale Bibliotheek te Middelburg. Het programma luidt: 1 Der Jehova will ich singen, J. S. Bach; 2 Ich halte treulich still. J. S. Bach; 3. Mein Hei land Herr und Meister, F. Schubert; 4 Noch lag die Schöpfung formlos da, F. Schubert; 5 In Nomine Jesu, Han del; 6 In stiller Nacht. Brahms; 7 Deer River en 8 Nobody Knows. Negro Spi rituals; 9 Bundeslied, Mozart; 10 Abendgloeken, Fr. Abt; 11 Wiegenlied, Brahms; 12 Ave verum Corpus, Mo zart. Vlissingen Lezingen over Constantin Guys In het Stedelyk Museum te Vlissin gen werden Woensdagavond twee le zingen- gehouden over de ruim 150 jaar geleden in Vlissingen geboren Franse kunstenaar Constantin Guys, van wiens werken thans een tentoon stelling wordt gehouden in het Stede lijk Museum. Een groot aantal genodigden had zich verzameld in het museum, toen burgemeester mr. B. Kolff de bijeen komst opende en een resumé gaf van het tot stand komen der tentoonstel ling. Oorspronkelijk lag het in de be doeling deze expositie in de zomer van het vorig jaar te houden, maar ook dit voornemen werd evenals zovele andere door de ramp gehan dicapt, Een voordeel van dit uitstel noemde de burgemeester het evenwel dat men daardoor in de gelegenheid was geweest een nog groter aantal tekeningen en aquarellen van Guys bijeen te brengen. Vervolgens hield de gemeente-ar chivaris, mr. W. de Bruine een inlei ding over het leven van Guys, waar aan wy in onze kolommen reeds uit voerig aandacht wijdden. De artistieke betekenis van het werk van Constantin Guys werd daarna toegelicht door de heer H. M. van der Speel, uit Kloetinge die zich met grote kennis van zaken van zyn taak kweet. Ook dit onderwerp be spraken wij reeds uitvoerig. Tot besluit van deze leerzame avond bezichtigden de aanwezigen de vele tentoongestelde werken van de ze Franse kunstenaar. N.S.-loods gereed. Maandag 19 Juli a.s. zal te Vlis singen de nieuwe stukgoederenloods van de Ned. Spoorwegen officieel worden geopend en overgedragen aan de N.V. Alg. Transport- en Ex peditie-onderneming Van Gend Loos. Incasseerder droeg zijn geld niet af. De politie te Vlissingen heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen de in casseerder L., die door hem geïnde grotere en kleinere bedragen niet zou hebben afgedragen aan zijn opdracht gevers. Concert „Ons Genoegen". Zaterdagavond om 8 uur geeft de Koninklijke Harmonie- „Ons Genoe gen" te Vlissingen haar zevende concert in het Bellamypark. Onder leiding van de heer P. de Rooij zal het volgende programma worden uit- toasted american Beroepsvoetbalclub Bergen op Zoom. De Beroepsvoctbalclub Bergen op Zoom heeft bekend gemaakt in Augustus een aanvang te zullen ma ken met de training. De B.V.C. Eer gen op Zoom omvat het Ravon Ber gen op Zoom. Roosendaal. Steenber gen, Tholen. Zuid-Beveland en Putte. Met een zestiental spelers zyn onder handelingen gaande. Drie voetballers uit Roosendaal, 4 uit Bergen op Zoom. 2 uit Rilland-Bath, 1 uit Krab- bendijke en 1 uit Tholen hebben reeds een voorlopig contract getekend. WATERPOLO Fraaie 4-2 zege van Bruinvis op Baronie. In de landelijke waterpolo-compe- title (derde klasse H) schoot Bruin vis uit zjjn slof door Baronie een on verwachtse 42 nederlaag te bezor gen. De club uit Breda behield ech ter <je leiding want zij won de derby tegen Surea II (12). De stand is nu: Baronie 5 4 0 1 8 12-9 TZV II 4 3 0 1 6 10-5 Bruinvis 5 2 1 2 5 13-12 Surca II 6 0 2 4 2 4-11 Zeehond 2 0 111 1-3 Bij de heren in de kring Zeeland behield Luctor ongeslagen de leiding door een 1—3 zege op de eigen reser ves. Het liep bovendien nog verder uit. doordat Luctor II ook nog een ne derlaag boekte tegen Schelaestroom (10). SZV stuurde Zeehond n met een 31 nederlaag naar Vlissingen terug. De stand is hier; Luctor I Luctor II Scheldestroom SZV Zeehond Ft Bruinvis II 6 6 0 0 12 31-3 7 4 0 3 8 19-21 5 3 0 2 5 2 0 3 3 0 0 3 4 0 0 4 7-7 4 14-17 0 5-11 0 1-18 gevoerd: 1. Locarno, mars, H. Heus- ser. 2. Das Modell, ouverture, F. von Suppé, arr. A. Dreissen. 3. Classical Memories (Selectie van meesterwer ken) M. Eing. 4. Finlandia, symphow- nisch Gedicht. J. Sibelius, arr. A. Dreissen. 5. Telefunken, mars, J. Everts, arr. Molenaar. Pauze. 6. Hochzeit der winden, walzer, J. Hall. 7. Doornroosjes Bruidsvaart, M. Rhode, arr. A. Dreissen. 8. Wiener Praterleben, walzer, S. Frans Lateur arr. A. Dreissen. 9. The Stars and Stripses forever, mars, J. P. Sousa. Veere Herdenkingsexpositie Góth in Schotse Huizen Veere Van 17 Juli tot en met 14 Augus tus zal in de Schotse huizen te Veere een expositie worden gehouden van schilderyen van M. Góth. Deze expo sitie is bedoeld als herdenkingsten toonstelling. De schilder M. Góth, va der van de Veerse schilderes Sarika Góth, overleed namelyk tien jaar ge leden te Den Haag op 11 Juli 1944. Góth. die vele jaren in Veere werkte, bereikte de ouderdom van 71 jaar. De opening van de expositie zal worden verricht door burgemeester' jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere, Zaterdagmiddag om 15.30 uur. Op de wieken De Postduivenvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield van Corbeil uit een wedvlucht. De eerste tien prijzen wer den als volgt behaald: 1 P. van Sabben; 2. 8, 9 en 10 J. Kruft; 3 J. de Buck; 4 J. Vetter; 5 W. Bos; 6 A. Hooftmah; 7 J. Poelman. Waar zyn onze schepen Aldabi 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Arendskerk 13 v. Rotterdam n. Kobe. Caltex Nederland 13 v. R'dam n. Sidon. Cumulus 13 v. Atl. Oceaan te Rotterdam. Groote Kerk 13 v. Aden n. Suez. Hersilia 14 v, Aruba te Curasao. Indrapoera 13 70 m. Z.Z.O. Guardafui n. Colombo. Johan van Oldenbamevelt 13 300 m. Z.Z.O. Kp. Race n. Southampton. Laertes 14 v. Londen te Hull. Loenerkerk 14 v. Barcelona te Antwerpen. Oranje p. 13 Algiers n. Port Said. Oranjefontein 13 730 m. N. St. Helena n. Kaapstad. Overijsel 14 v. Hallfax te New York. Pendrecht 14 v. Mena Al Ahmadi te Paulsboro. Polyphemus 13 v. Belawan n. Colombo. Rijnkerk 13 v. East London 14 te Dur ban. Soestdijk 15 v. Singapore te Priok verw. Willemstad 13 y. Madeira n. trinidad. Aletta 13 v. Pladju n. Saigon. Alkaid p 13 Finisterre n. Recife. Annenkerk p. 13 Perim n. Suez. Boschfontein 13 v. Hamburg te A'dam. Lindekerk 13 te Hamburg. Loosdrecht 16 v. Madras te Rangoon verw. VAN TRAM NAAR BUS Commissie bestudeert vervoer in bedieningsgebied RTM In de vergadering der Tweede Kamer is Woensdagmiddag aan de orde gekomen het wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1954 van het de partement van verkeer en ivaterstaa. Op deze begroting wordt een bedrag van 1.085.000 gebracht als vergoeding aan de N.V. Rotterdamsche Tram- wegmaatschappy inzake het beëindigen van de exploitatie van haar tram weg van Burgli over Brouwershaven naar Steenbergen. Zoals bekend hebben onderhande lingen met de R.T.M. ertoe geleid, dat de maatschappij zich bereid ver klaard aan het verdwijnen van de tram op Schouwen-Duiveland haar medewerking te verlenen, mits zij de schade, welke zij daardoor lijdt, ver goed krijgt. Tot het vergoeden van deze schade vermeerderd met over drachtskosten en omzetbelasting, strekt het aangevraagde bedrag. De heer De Ruiter (CH) zeide zich van harte te verheugen over de over schakeling van tram op autobus. Hy achtte het evenwel betreurenswaar dig, dat na de watersnoodramp nog meer dan 100.000 is uitgegeven voor herstel van de eigendommen van de tram. De heer Gortzak (CPN) ver klaarde, dat er op het eiland vele klachten waren over het tramver- voer. Er was reeds eerder aange drongen op autobusvervoer. Hy maakt er bezwaar tegen, dat na de watersnoodramp gelden zyn uitgege ven voor herstel van de tramweg. Gestreefd moet worden naar een ver betering van het gehele vervoerswe zen on de eilanden, zowel te lard als te water. De heer Van der Zaal (AR) merkte op, dat bij de begroting geld was toegestaan voor het herstel. Men moet daar nu geen bezwaar tegen maken. Dat haa aestyds moeten ge schieden. Hy is bin dat men Te men sen toen heeft willen helpen. De heer Posthumus (Arb.) ging accoord met wat de regering voor stelt. Hy betreurde het ook, dat reeds ruim 100.000 is uitgegeven; dat was niet nodig geweest als men eer der een besluit over de omschakeling had genomen. Bij de begroting kan overigens beter gesproken worden over overschakeling op de eilanden van rail- op wegvervoer. Minister Witte verklaarde, dat na de watersnood bepaalde voorzienin gen moesten worden getroffen, opdat er vervoersgelegenheid zou zijn. Daarom heeft men ruim 100.000 moeten besteden. Men kon toen moei lijk eerst besprekingen over over schakeling voeren. De mensen moes ten worden geholpen. Bezien zullen worden de streekvervoersvoorzienin- gen in het gehele bedieningsgebied van de R.T.M. Een commissie is daarmede doende. Het wetsontwerp werd z.h.s. goedgekeurd. Malea p. 13 Christmas EU. n. Geetong. Ouwerkerk 13 v. Fremantle te Adelaie. Soestdijk 13 v. Singapore n. Priok. Appingedijk 13 v. Philadelphia te Balti more. Arnedijk 14 v. Havre n. Antwerpen. Congostroom 14 v. Amsterdam n. West- Afrika. Nieuw Amsterdam 14 v. Havre naar Southampton. Saparoea 14 v. Barcelona n. Antwerpen. 16 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zlerikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER Ü.+NJV.P U.+N.A.P. U—N.A.P. 2.05 2.29 3.09 3.35 3.48 1.93 2.11 2.21 1.46 1.73 14.24 14.52 15.51 15.57 16.11 1.94 2.12 2.20 1.43 1.70 8.26 8.45 1.81 2.01 2.24 1.52 1.72 21.01 21.19 22.00 21.31 21.54 26, Nadat de drijvende schotel met een paar stevi ge trossen aan de Kraak was verbonden, stapte de Maat mopperend op het ronde vaartuig over. Hij liep, alsof hij elk ogenblik verwachtte, met schotel en al in de lucht te zullen vliegen. ,,Was ik maar nooit zee man geworden", jammerde hij, „dan had ik een rustig bestaan gehad, inplaats van griezelige schotels te moe ten teren". „Schei uit met dat ge mekker, klont", riep Kap- pie, „en eens dit dan is het zo geklaard. Een tijd lang waren zij zo druk bezig het ruwe op pervlak te teren, dat zij de drijvende kraan niet op merkten, die met volle kracht op hen af voer. Kappie kreeg dan ook de schrik van zijn leven, toen hij zii gevaar vlak bij zag. Maar zijn i send snel. Gevaar!" riep hij, op de Kraak terug springend, „volle kracht vooruittl" De Meester in de machinekamer moest hem ge hoord hebben, want terwijl Kappie nog de trap van de brug op snelde, begon de schroef van de Kraak reeds snel rond te malen. De drijvende kraan was nu vlak bij, reeds liet Geldjeslijmer opnieuw de stalen grijper uitschieten, toen de Kraak zich met een ruk in beweging zette.... KLMM uit iik arthur VRIJDAG 16 JULI. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gramofoon- muziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Orgelspel; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gramofoonmuziek; 0.35 Waterstanden; 9.40 Voor de kleuters; VPRO: 10.00 „Thuis" causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gramofoonmuziek; 10.55 Ra diofeuilleton; 11.15 Orgelconcert; 11.45 Gramofoonmuziek; AVRO: 12.00 Amuse mentsmuziek; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 1283 Sport en prognose; 12.48 Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek; 13.20 Amusementsmuziek; 14.00 Kook- praatje; 14.20 Lichte muziek; 14.50 Voor dracht met muziek; 15.10 ..L'Ivrogne cor- rigé", opera (gr.); VARA: 16.00 Orgel spel; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Lichte muziek; 17.20 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws, 18.15 Gramofoonmuziek met con férence; 19.00 „Het congres van dc So cialistische Beweging voor de Verenigde Staten van Europa", causerie: 19.15 Ge mengd koor; VPRO: 1930 „Op bezoek bij anderen"; 19.45 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 „Monsieur Coty". klankbeeld; 2080 „De Verenigde Naties", causerie; 20.40 „Humanisme ais levenshouding", cause rie; VARA: 21.00 „De heer en mevrouw Grenzeloos en Marjan ontdekken Euro pa"; 22.00 Buitenlands overzicht; 22.15 Gramofoonmuziek: VPRO: 22.40 „Van daag" causerie; 22.45 Avondwijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoonmu ziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 780 Gra mofoonmuziek: 7.45 Morgengebed en li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.10 Lichte muziek; 10.30 Gramo foonmuziek; 11.00 Voor de zieken: 11.40 Klein koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gramo foonmuziek; 1280 Land- en tuinbouw- mededellngen; 1283 Salonorkest en so- 1285 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws en katholiek nieuws; 1380 Tenor en orgel; 13.45 Voor de vrouw; 14,00 Gramofoon muziek; 14.15 Amusements-orkest; 14.45 Utrechts Stedelijk Orkest, 15.30 Bariton en piano; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de Jeugd: 17.15 Kinderkoor. 17.40 Kamer orkest; 18.00 Tour de France; 18.10 Amu sementsmuziek; 18.40 Vragenbeantwoor- ding: 18.52 Actualiteiten: 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting, waarin opgenomen: 1. „Na tuurbehoud en recreatie" door B. M. van Griethuysen en 2. Het emigratiepraatje door H A. van Luyk; 19.30 Verzoekpro gramma voor de militairen; 20.20 Tour de France; 20.30 Brabants halfuur; 21.00 Holland Festival: „Die Zauberflöte". ope ra (le bedrijf); 22.15 Gramofoonmuziek; 2285 „Huwelijksvaria" causerie; 22.40 Gramofoonmuziek; 22.45 „Kerk en Mens", causerie; 23.00 Nieuws: 23.18—24.00 Gra mofoonmuziek. TELEVISIE-PROGRAMMA. AVRO: 20.15 Televizier; 2085 Gedeelten uit de film „The Kidnappers"; 20.50 .Aan boord van de „Oranje"fllmreportage; 21.00—21.45 Gevarieerd programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3