,^este uit de DE MOEILIJKE WEG Gilbert Saelens klopte veertien „kapers" in felle eindsprint LOCOMOTIEF LANDSKAMPIOEN „HELLAS" STERKER DAN B0NDSPL0EG SWIFT BLIJFT DOOR ZEGE OP SCAMP0L0 (11-3) TOGO VOLGEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 JULI 1954 DUBBELE BELGISCHE ZEGE IN HEINKENSZAND Voorzitter KU.W.U. loste startschot; prijsuitreiking burgemeester Derckx i bleef levendig en De Grote .Kaperprijs van Heinkenszand, een wielerwedstrijd voor ama teurs over 100 km (50 ronden), welke Zaterdag voor de eerste maal werd gehouden, is gewonnen door de snelle Belg Gilbert Saelens uit Stekene. In een felle eindsprint versloeg hij veertien renners, onder wie zijn landgenoot Paul Martens, die tweede werd. Deze course, welke dank zy de uitstekende organisatie een vlot verloop had, werd bijgewoond door ongeveer 6000 toeschouwers. Van het begin tot het eind genoten zy van felle demarages, scherpe sprints en enerverende jachten op het zeer fraaie parcours. Vele uitlooppogingen werden onderno men, maar het moordend tempo (gemiddeld ruim 40 km per uur) smoorde deze pogingen alle tot in de kiem. De Belgen, die in 't begin van de course rustig in het peloton bleven, waren er op het laatste moment by en de twee snelle sprinters Saelens en Martens eisten resp. de eerste en tweede plaats voor zich op. Jan Westdorp, de eerst aankomende Zeeuw, eindigde op de achtste plaats. sche zet. Het bleek spoedig, dat de strijd tussen deze renners gestreden zou worden. Wel werd er fel gejaagd door de grote groep, maar de kloof was te groot om te overbruggen. Enige renners onder wie Damen wis ten in de 38e ronde aansluiting met de kopgroep te verkrijgen. Deze bestond toen uit 17 man, waaruit er later nog twee verdwe nen. Met nog tien ronden voor de boeg waren het achtereenvolgens Kersten, Westdorp en nogmaals Kersten, die een voorsprong trachtten te verwer ven op het leidende groepje, maar het waren vooral de Belgen, die hun een halt toeriepen. In de laatste ronde deed Westdorp nog een vertwijfelde poging. Zonder succes evenwel. Weer waren het onze Zuiderburen, die hem de pas afsneden. In een felle eind sprint zegevierde Gilbert Saelens vóór zijn landgenoot Martens en de Neder landers Timmermans, Braspenninc.v en Konings. Opmerkelijk was, dat er tijdens de wedstrijd slechts weinigen waren, die de strijd moesten staken. Onder hen was een der snelste sprinters van België; Gentil Saelens, een broer van de winnaar, die in de vijfde ronde zijn ketting brak. Officiële gedeelte Des middags om 1 uur was er een officiële ontvangst in het gemeente huis. Burgemeester H. J. J. Derckx sprak een kort woord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de voor zitter van de K.N.W.U., dr. Van Dijk, en zijn echtgenote. Spr. merkte op, dat een wielerwedstrijd als de Kaper- prijs van Heinkenszand vriendschaps banden kweekt, mede door de inter nationale bezetting. Hjj bracht de le den van het wielercomité en de bevol king dank voor het vele werk, dat men voor het welslagen van deze course heeft gedaan. Dr. Van Dijk beantwoordde de rede van burgemeester Derckx. Spr. com plimenteerde het comité voor het ini tiatief. Omstreeks kwart over drie was er een défilé van Handel en Nijverheid, dat de nodige aandacht van de toe schouwers trok. Des avonds geschiedde de prijsuit reiking in het gemeentehuis. Met een geestig speechje overhandigde burge meester Derckx de diverse renners de prijzen. Saelens, die in Heinkenszand zijn tiende zege in 1954 boekte, ver kreeg de Kaper-ereprijs, een van on geveer 40 cm hoog voorstellende ka- -ier en de beker van de Provinciale ieeuwse Courant voor de eerst aan komende buitenlander. Voor de overi ge prijswinnaars waren er nog bekers lauwertakken en medailles. De uitslagen 1. Gilbert Saelens, Stekene, (Bel gië), 2 uur 23 min. 9 sec.; 2. Paul Mar tens, (België); 3. J. Timmermans, Arnhem; 4. A. J. BraspennincxZun- dert; 5. J. Konings, Breda; 6. S. Ver hoef, Rotterdam; 7. M. Joossen, (Bel- tië); 8. J. Westdorp, 's Heerenhoek; P. Damen, Lieshout; 10. J. Kersten, Siebengewald; 11. B. van Laarhoven, Tilburg; 12. G. Verhoeven, Tilburg; 13. J. Ottenbros, Alkmaar; 14. J. Ha verkamp, Fijnaart; 15. J. Hendriks, Eindhoven; 16. A. J. van Steenselen, Mijnsheerenland17. P. van de Plaet- sen, België; 18. M. Sonnenmans, Gel drop; 19. C. Schrauwen, Ossen- drecht; 20. J. Bloedjes, Alkmaar; 21. de Wael, Kloosterzande; 22. Th. Verbeek, België; 23. J. Franken, Til burg; 24. P. Muylwijk. Rotterdam; 25 A. van de Linden, Helmond. De premie voor de strijdlustigste renner ging naar J. Kersten, Sieben gewald. België won het ploegenklas- sement. Bij deze internationale wegwedstrijd verschenen bijna 90 renners aan de start. De Yougoslaven waren niet op gekomen, terwijl V. d. Lijcke en Ver- Helst, twee der Zeeuwse cracks, even eens afwezig waren. Uitgezonderd de Belgen, speelden de overige buiten landers, Lagerlöf (Zweden) en de Duitsers Borghardt en Will, een on dergeschikte rol. Nadat de renners een z.g. loze ron de hadden gereden, gaf de voorzitter van de K.N.W.U., dr. Van Dijk, het startschot. De bijna 90 in bonte kledy gestoken renners zetten er dadelijk 'n hoog tempo in. De eerste serieuze ont snappingspoging noteerden wij in de tiende ronde. Ottenbros en Kievith verwierven een kleine voorsprong en een ronde later voegde een soepel lij dende Westdorp zich bij het tweetal. Het bleek echter strovuur, want in de 13e ronde lag alles weer bij elkaar. Weer waren er enkele vermetelen, die de taak van Westdorp c.s. overna men. Het waren Wout Bos, Piet Maas, V, d. Linde en Piet van Est, een broer van Wim en Klaas. Dit vier tal wist een voorsprong van 28 se conden op het peloton te behalen, maar half course moest alles weer overgedaan worden. Braspennincx, De Wit, De Wael en Westdorp hadden de grote groep op de vluchters trokken. De geheel open. De talrijke premies leverden steeds een felle sprint op en zo kon het ge beuren, dat na zo'n premie-sprint Westdorp, Van Wychen, Verhoeven uit Overschie en Borghardt voor het Eeloton draafden, maar ook zy moes- ;n het hoofd buigen voor het pelo ton. In de 30e ronde trad het beslissen de stadium van de course in. Elf Ne derlanders, onder wie Westdorp, Ker sten, Haverkamp, Braspennincx, Ko nings en Timmermans en de Belgen Gilbert Saelens, Martens en Joossen rukten zich los van de groep. Tot un toe hadden de Belgen nog weinig la ten zien. Ze bleven waakzaam in de kop van het peloton. Op het beslissende mo ment waren ze er bij en dat kon niet anders gezien worden als een tacti- Adveicentie. Van Est is een doorbijter, zegt De Pel, op Locomotief l>|l is hij dubbel snel. loopt altijd lichterI RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK WIELRENNEN Wies van Dongen amateur kampioen van Nederland De Wael werd vijfde Op het circuit van Zandvoort heb ben de Nederlandse amateurs Zondag de strijd aangebonden om het kampi oenschap van Nederland. In de laat ste kilometers hadden Wies, van Don gen en Kersten een kleine voorsprong. In de sprint won Van Dongen. De tijd van de winnaar was 4 uur 17 min. en 44 sec. over de 176 km. V. d. Putten werd derde in de tijd van 4.17.49. In dezelfde tijd als V. d. Putten klas seerde Eday de.Wael uit Kloosterzan de zich als vjjfde. V. d. Lijcke uit Groede werd lie ex aequo met een grote groep renners, waarvan V. d. Putten de sprint won. Mulder uit Amsterdam werd kampioen bij de nieuwelingen. Hij legde de 59 km af in 1.24.12. zwem: ;en Hongarije won met 110 72 van Nederland Gelijk spel en nederlaag voor onze waterpoloploeg In. het nieuwe zwembad „Klaren- beek te Arnhem is Zaterdag en Zon dag een landenwedstrijd zwemmen gehouden tussen Nederland en Hon garije De Hongaren wonnen met 110 tegen 72 punten. Op de eerste dag wist onze nationale waterploeg een 2-2 gelyk spel tegen de bezoekers uit het vuur te slepen. Zondag verloren de Nederlanders met 8-2. ATHLETIEK Haegg's wereldrecord op de drie mijl verbeterd Tijdens de A.A.A.-kampioenschap- pen in het White City stadion te Lon den zijn de Engelsen Green en Chata- way beiden erin geslaagd het wereld record op de 3 mijl te verbeteren. Zo wel voor Green als voor Chataway die door de jury van aankomst twee de werd geklasseerd drukte men 13 min. 32.2 sec. af, welke tijd ruim 2 sec. onder het 12 jaar oude wereld record van Gunder Haegg ligt. De Zweed, die zich van zyn laatste we reldrecord zag beroofd, bracht dit re cord met 13 min. 32.4 sec. op 20 Sep tember 1942 te Gothenburg op zyn naam. 0 Met een sprong van 2.05 meter heeft de Zweed Bengt Nisson tijdens athlpti,gk- wedstrijden te Stockholm het Europees record hoogspringen verbeterd. Het oude record stond sedert 1 September 1936 met 2.04 meter op naam van de Fin Kaliva Kotkas. 0 Het athletiekduel op twee fronten tus sen Den Haag en de Rest van Nederland is in een dubbele overwinning voor de ..Rest" geëindigd. De dames van de Rest van Nederland zegevierden met 117 tegen 69 punten. Bij de heren wezen de „Rest"- athleten hun tegenstanders met 168 tegen 136, punten terug. tennis Provinciale titels werden in Middelburg verspeeld Het afgelopen weekeinde werd op de banen van het tennispark „De Ves te" in Middelburg gestreden om de provinciale kampioenschappen lawn- tennis. De vorige week waren in de Zeeuwse hoofdstad reeds de voorron den voor dit tonrnooi gehouden. De eindstrijden, die een redelijke belang stelling trokken, gaven aantrekkelijke partijen te zien. In de finales toonden ae deelnemende Terneuzenaren zich grotendeels de sterksten. zodat de meeste titels al of niet gedeeld in Zeeuwsch-Vlaamse handen terecht kwamen. In de finale van het heren enkelspel kwamen Van der Peyl en Jurry, bei den uit Terneuzen, tegen elkaar op het gravel. Van der Peijl won met de cijfers 61, 75. Het herendubbel werd een zege voor het Terneuzense duo Jurry en Van der Peijl. Zij sloegen Anneveld (Middelburg) en Goettsch (Goes) met 64, 6—3. De trofee voor het dames enkel was voor mevrouw Thomaes (Terneuzen), die mevrouw Den Hamer (Vlissin- gen) met 63, 63 versloeg. Me vrouw Thomaes ging ook met de ti tel in het dubbel strijken, tezamen met mevrouw Westerhof (Goes). Zij klopten in de eindstrijd de Middel burgse dames E. en M. Snoep met 7 9, 6—4, 6—1. Mevrouw Thomaes behaalde haar derde titel in het gemengd dubbel, waar zy Jurry als partner had. Zij boekten een overtuigende zege op mej. E. Snoep en de heer A. Drost, beiden uit Middelburg. paardensport Acht Noorse racepaarden in brand omgekomen Acht waardevolle Noorse racepaar den zijn tijdens een brand, welke in de nacht iii een paardenstal, even bui ten Oslo gelegen, uitbrak in de vlam men omgekomen. De trainer Robert Bogen, die trachtte de dieren te red den, liep brandwonden op. dammen G.D.C. verloor van Constant In de finale om het clubkampioen schap van Nederland dammen verloor de Goesse Damclub met 13-7 van „Constant" te Rotterdam. De Goesse spelers hebben hierdoor geen kans meer óp de eerste plaats. „Constant' heeft mede door haar 11-9 over winning op de Groningse Damclub nu wel de beste papieren. De Goessenaren hebben zich flink .eweerd, maar het gemis aan de no- ige „zware" wedstrijd-routine heeft zich in sterke mate doen gelden. Ver scheidene spelers kregen nierdoor te kampen met tijdnood, waardoor goed opgebouwde stellingen in een oog wenk werden ondermijnd. Bij de Rotterdammers speelde aan het. 10e bord de blinde meester Olsen, die op de klok van Behage verloor. De getailleerde uitslagen luiden: W. Roozenburg-L. Anderson 2-0; J. v. de Doe-R. Rijkse 0-2; G. van Leeu wen-J. Sinke 1-1; V. F. Tromer-C. yan Biemen 1-1; J. W. Geerling-M. Jeremiasse 1-1; G. v. d. Waals-F. P. den Hertog 2-0; N. de Haas-C. de Klerk 2-0; J. Buller-L. Dekker 2-0; A. Gorree Jr.-J. Mange 2-0; A. M. Olsen-J. Behage 0-2. HANDBALWEDSTRIJD IN VLISSINGEN Officiële ontvangst ten gemeentehuize Zaterdagavond werd ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de V.S.V. „Marathon" m Vlissingen een handbalwedstrijd gespeeld tussen de kampioen van Nederland, „Hellas" uit Den Haag, en een bondsploeg. De kampioenen wonnen met 1110. Er werd in deze wedstryd prachtig spel gedemonstreerd. Het was daarom jammer, dat er zo weinig toeschou wers waren. Hellas begon in een zeer hoog tem po te spelen en dit resulteerde spoedig in twee doelpunten. De bondsploeg gaf echter goed partij en in korte tijd bracht zij de stand op gelijke voet. Enige minuten daarna nam zij zelfs de leiding (3—2). De strijd ging prac- tisch gelijk op en de rust brak aan met een 65 voorsprong voor de Bondsploeg. Het verloop van de tus- senscore geeft de spanning wel zeer duidelijk aan: 33, 43, 44, 54, 55 en 56. Hellas scoorde door toe- en Walker, de bondsploeg door Vaan, Jongtjes en Tromp. In die periode lieten de beide doel- verdedigers herhaaldelijk spectaculai re staaltjes zien. Na de hervatting scoorde Van Duursen de gelijkmaker voor Hellas, maar de Bondsploeg stelde hier doel punten van Meunis en Kuiper tegen over (68). Toen Walker (Hellas) een penalty mocht nemen, werd de strafworp op schitterende wijze door keeper Martini gekeerd. Hij kon ech- ter niet verhinderen, dat Van Duur- was er een 00 sen (2 x), Van Dijk en Van Ameron- het Concertgebouw. DE KORFBALCOMPETITIE Goede prestaties van B.K.C., De Poel 2 en Atlas Grote verrassingen werden de afgelopen week in de korfbalcompetitie niet genoteerd. In de eerste klasse is het duel tussen Swift en Scampolo in een overtuigende 113 zege voor de Middelburgers geëindigd. Daarmede blijft Swift de zwaarste concurrent voor Togo. Tjoba wees Vitesse af (8 4), zodat de mensen uit Wolfaartsdyk in de onderste regionen zuilen blijv en. Tegen de verwachtingen had Elto I het in de 2e klasse lang niet gemakke lijk tegen de Togo-reserves. De Kapellenaron wisten evenwel terecht te win nen, zij het met gering verschil (8—2). Vopo stak het zwakke S.S.S. volko men in zijn zak (11—1) en Volharding liet het cr tegen Eendracht ook niet bij zitten. De Tholenaren konden zelfs geen bal door de vijandelijke korf krijgen (100). Derde klasse A: Zoals verwacht werd, was Animo I voor Swift IH een lastige klip, die dan ook niet geheel omzeild werd (33). Daar echter B. K.C. bij T.O.P. een onverwacht gelijk spel uit het vuur sleepte (44), blijft de spanning er ten volle in. Dat ten slotte Atlas van Zuidwesters won (5- 4) is niet zo wonderlijk, gezien de wisselvalligheid, die het spel van de Souburgers kenmerkt. Niettemin een goede prestatie van Atlas. Derde klasse B: K.V.L. behaalde thuis een normale 42 overwinning op Swift TV. Madjoe II sloeg in Vlis- gen hem wisten te passeren (108). Nogmaals wist doelman Martini een strafworp genomen door Van Ame- rongen te stoppen, waarna de eind stand op 1110 werd gebracht. Hel las won deze wedstrijd verdiend. Wel maakte de defensie van de bonds ploeg een betere indruk, maar de voorhoede van Hellas was sterker dan de aanval van de bondsploeg. ONTVANGST DOOR B. EN W. Des middags om half zes waren de beide elftallen met officials ten ge meentehuize ontvangen door B. en W. van Vlissingen. Burgemeester mr. B. Kolff hield een korte toespraak, waarin tot uitdrukking kwam, dat dit bezoek zeer op prijs werd gesteld. De heer De Hondt van de T.C. van het Nederlands Handbal Verbond vertolk te de dank namens de spelers en het Verbond, waarna het stadhuis werd bezichtigd. Na afloop van de wedstrijd bijeenkomst m singen Swift VI met gering verschil (32). Swift V bleef aan de winnen de hand; Donderdag werd Animo met 82 verslagen. Derde klasse C: Luctor blijkt ern stige aanspraken op de eerste plaats te gaan maken; de Terneuzenaren wonnen namelijk met niet minder dan 160 van de Volharding-reserves. Tjoba II en Olympia II hebben in 's-Heer Hendrikskinderen vergeefs op de scheidsrechter gewacht. De ont moeting Scampolo IIIScampolo II, die op Donderdag werd gespeeld, ein digde bijna in een verrassing. Het tweede wist echter juist de baas te blijven (32). Derde klasse D: Vios II verstevig de de positie door met 72 van Luc tor II te winnen. Voor de Krabbendrj- kers werd de situatie nog gunstiger, omdat Elto II bij W.K.V. met verder kwam dan een puntenverdeling (3 3). Dinsdag versloeg Blauw Wit de eigen reserves met 51. De Poel II leverde Donderdag een goede presta tie door Togo III met 32 te kloppen. Blauw Wit II kwam wel in de hoek waar de slagen vallen; het verloor na melijk ook nog van Vitesse II, met 9- 0. Adspiranten: In A maakte Swift A korte metten met Scampolo, terwijl De Poel Togo met een 81 nederlaag naar huis zond. Tjoba gaf de Vios- adspiranten geen kans; Jret werd 61. Zuidwesters A behaalde in B een krappe 21 overwinning op Swift JCwiek. In C bleek Animo B volkomen kansloos tegen K.V.L. (0 6)Swift Vlug had met Swift Lenig al zeer weinig moeite, getuige de uit- 70. FEUILLETON Ondanks de weinig geestdriftige ver zekering van Babs Logan scheen er al aardig gang in het feest te komen, want de dansvloer was overvol. Co lumbines en pierrots, clowns en her derinnetjes, roodhuiden, sheiks, oos terse slavinnen, filmsterren, dat alles en nog veel meer danste, lachte, praatte en flirtte om het hardst. 't Leek wel, of Jill en Peggy de hele zaal kenden en weldra bevonden ze zich omringd door een grote schare vrienden en vriendinnen. „We hebben plaatsen voor jullie aan onze tafel ge reserveerd", zei Babs tenslotte, „on derweg kunnen we wel wat te drinken bestellen". Nog voor ze echter de grote tafel bereikt hadden, baande een nogal ten ger uitziende zeeman zich door het gedrang heen, pakte met een „ahoy, schatjes!" Peggy's arm en bracht haar naar de dansvloer. Even later danste Jill met Babs broer Bill, die zy van haar zesde jaar af t -d gekend. „Als je 't me niet kwalijk neemt, moet ik zeggen, dat je er vanavond erg lief uitziet", ver 'eerde hij. „O, ik neem het je helemaal met kwalijk", lachte ze, „maar zou je je complimentjes niet beter voor Ella kunnen bewaren?" Immers, het was algemeen bekend, dat Bill Logan dol op Ella Shaw was. „Och, ik repeteer maar een beetje", gaf hij grinnikend toe. „Vorige week heb ik meer salaris gekregen en ik geloof dat het tijd wordt om ons te verloven". „Alvast geluk ermee", hernam Jill glimlachend. „Maar vind je niet, dat je wel wat flinker uit de hoek kon komen?" „Wat bedoel je?" „Wel dat je ziet er vanavond erg hef uit, klinkt nogal alledaags, zou ik zeggen". „Misschien heb je gelijk. Wat zou jy dan voorstellen? Wat zeggen jouw aanbidders als ze om je hand vragen Of houden ze van daden zonder woor den? Maar in ernst. Ik ben vanavond zo zenuwachtig als een juffershondje". „Ik zou me maar geen zorgen ma ken, Bill", stelde Jill hem gerust. Ze wist immers van nabij, dat Ella al zes maanden lang haar best deed om hem tot een aanzoek te brengen. „Eigenlijk mal, dat jij nog niet ver- door BARBARA STANTON loofd bent", ging hij voort. „Weet je wel dat je mij van 't jaar vijf shilling hebt gekost?" „Hoe dat zo?" „Wel, ik heb met Ken Young om vijf shilling gewed, dat jij en Dick Crawlaye..." Plotseling, bij het zien van de blos op Jill's gezicht, hield hij op. „Lieve help", hernam hij na een poosje. „Heb ik soms precies in de roos geschoten. Het spijt me erg, Jill, heus. Maar Babs zei..." „Wat zei Bab vroeg Jill, zich wonderlijk vlug herstellend en op zo gewone toon alsof ze over het weer spraken. „O, niets", antwoordde hij onhandig en verviel tot een stilzwijgen. Toen Jill weer aan de grote hoek- tafel zat, bedacht ze, dat Dick's naam deze avond nu voor de tweede maal fenoemd was. „Ik geloof, dat ik niet ad moeten komen en als 't niet om Peggy geweest was,.." Toen ineens zag ze over de dans vloer Celia James met een jonge man op sleeptouw hun tafel naderen. Een ogenblik stond Jill's hart byna stil, maar weldra klopte het weer rustig voort. Immers, het jongmens in kwes tie had noch het donkere haar met de blauwe ogen, noch het spottende lach je, dat je zo in de war kon brengen. Het was een ernstige, wat sproetige en verlegen jongen, die een linkse bui ging maakte, toen Celia hem voor stelde. „Hoe maakt u het?" mompelde hij nauwelijks hoorbaar. Van haar kant zei Jill ook een be leefdheidsformule, maar ze décht zelfs niet aan hem. In plaats daarvan her innerde ze zich, hoe juist een jaar ge leden Celia, een oude schoolvriendin, een andere jongeman aan haar had voorgesteld. „Hoor eens, Jill", had ze gezegd. „Je kent, geloof ik, mijn neef Dick Crawlaye, nog niet, wel?" Hij is helemaal wég van je Bacchantecos- tuum en wil met alle geweld weten, of die druiven echt zijn. Nu hoor, ik laat hem aan je over". Daarop was Jill gaan dansen met Dick, terwijl ze nu ronddraaide met de arme, bleke Ken Manders, wiens balconversatie niet veel verder reikte als: „Goeie muziek, hier, is 't niet?" terwijl hij haar nogal onhandig met zich voorttrok. „Ja, heel goed", antwoordde ze ver strooid, met haar gedachten mijlen ver. -Alsof het gisteren gebeurd was, her innerde ze zich de schelmse grijns op Dick's gezicht, het schitteren van zijn blauwe ogen toen hy haar had ge vraagd: „Waar ben je al die tijd van mijn leven geweest?" en meteen ge tracht had een druif van haar cos- tuum te stelen. En toen ze hem la chend op de hand had getikt, had hy gegrinnikt: „Je moet mijn brutaliteit maar toeschrijven aan het roofridder- costuum, dat Celia voor me gehuurd heeft. Ofschoon, eerlijk gezegd, jouw costuum er één is, om zelfs een fat soenlijk ridder zijn groede manieren te doen vergeten! Ik mag je zeker wel Jill noemen, nietwaar?" Daar heb je natuurlijk niets op tegen!" En inderdaad, ze had er niets op tegen! HOOFDSTUK U Zelfs nu was Jill er nog niet zeker van, wanneer ze precies had beseft, dat ze Dick Crawlaye liefhad. Tot dat ogenblik had ze nooit geloofd aan lief de op het eerste gezicht. Immers, hoe kon je nu maar zo ineens verliefd ra ken op een man, voor je hem eigenlijk goed en wel kende Dat was toch in strijd met alle gezond verstand! Intussen had ze al gauw ontdekt, dat verliefd raken en verstand bitter weinig met elkaar te maken hadden. Alles wat ze zich herinnerde was, dat ze van dat bal als in een roes was huiswaarts gekeerd en 's nachts had gedroomd van oranjebloesem, huwe- lijksklokken en wittebroodsweken zo als ze alleen in boeken of films voor komen. Toen ze de volgende dag Celia op straat ontmoette en deze haar vertel de dat Dick geheel onder haar beko ring scheen te zijn gekomen, ja dat zij Celia, haar op zijn verzoek ten eten moest vragen, had Jill het wel kun nen uitschreeuwen van plezier. O, zeker, Celia had er bijgevoegd: „Ik wil je niet ontmoedigen, maar ik moet je waarschuwen, dat Diclc een overbeterljjke flirt is", doch Jill had er amper naar geluisterd. „Flirten", welk een dwaas, afschuwelijk woord in dit geval nu zc als het ware van ontroering had gebeefd! En na een paar ontmoetingen met Dick was ze immers overtuigd geraakt, dat hij al evenzeer op haar gesteld was als zij op hem. De eerste Zondag in het nieuwe jaar was ze bij hem gaan theedrinken. Voor een prettig brandend kolenvuur hadden ze toast gemaakt, daarop la gen aardbeienjam gesmeerd en per hoofd nog drie roombroodjes opgege ten. Op de eerste theemiddag samen had Dick Jill een heleboel over zichzelf verteld. O.m. dat hij zeven-en-twintig was, zijn beide ouders overleden wa ren en hem wat geld hadden nagela ten; ook dat hij nu op een effecten kantoor werkte. Verder, dat hy een sportautootje had, de meeste Zater dagen rugby speelde, maar dat hij dit de volgende Zaterdag zou afzeggen als zij met hem naar een middagvoor stelling wilde gaan. Natuurlijk wilde hy haar voor die tijd nog ontmoeten. Zouden ze Maandagavond samen gaan dansen? Dinsdag dan of Woensdag? Wanneer was ze dan toch eens vry? (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4