„Ha-Em '54" opende in Zeeuwse hoofdstad haar poorten Zeeuwse Almanak HARTELIJKE HULDIGING VOOR SCHEIDENDE RECTOR IN GOES WORDT MINIATUUR WALCHEREN EEN PERMANENTE ATTRACTIE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT MAANDAG 12 JULI 1954 „IN MIDDELBURG IS HEEL WAT TE DOEN" Expositie, die de moeite waard is Tijdens een bijeenkomst in de Sociëteit „De Vergenoeging" te Middel burg werd Zaterdagmiddag de officiële opening verricht van Ha-Em 1954", dc Dynamische Handels- en Industrietentoonsteliing van „Herrezen Middelburg", de tweede expositie op dit gebied, die de Zeeuwse hoofdstad sinds 1940 beleeft. Toen de stichtingsvoorzitter, de heer B. Jaeobsen, liet woord nam, was de zaal geheel gevuld met belangstellenden uit alle delen van Walcheren. Onder de aanwezigen bemerkten ivjj o.a. een groot aantal burgemeesters van Walcherse genieenten, vertegenwoordigers 'van de Ka mer van Koophandel, van het E.T.I., van het Middelburgse bedrijfsleven en van de standhouders. De voorzitter heette hen welkom en wees vervolgens in een kort woord op het belang van deze expositie voor Middelburg, waar na hij het woord verleende aan burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, ere voorzitter van de stichting, voor het uitspreken van de openingsrede. Mr. Bolkestein sprak zijn waardering uit voor het initiatief van „Herrezen Mid delburg" tot het houden van deze tentoonstelling, die de stad weer met een attractie verrijkt. Gevaar, dat de vele evenementen elkaar concurrentie aan doen, zag spr. niet. Integendeel, men kan het één bezoeken en men be hoeft het andere niet over te slaan. De vreemdeling zal bovendien zeggen: „In Middelburg is heel wat te doen", aldus de burgemeester. Sprekende over de oppositie, die van vele zijden tegen het plaatsen van de tenten op de Markt is gevoerd, zei burgemeester Bolkestein, dat hij ze ker niet gaarne zou zien, dat het voor naamste plein van de stad het gehele jaar door een tentoonstelling bezet zou zijn. Dat de Markt gedurende een kor te tijd op deze wijze in beslag geno men wordt, vond hij echter geen be zwaar. Mr. Bolkestein was verheugd, dat de tenten er zijn, waarbij hij nog opmerkte, dat de gemeentelijke plant soenendienst door het aanbrengen van een beplanting gezorgd heeft, dat het uiterlijk van het geheel wel belangrijk verbeterd is. „De Markt is het hart van de stad en een dergelijke voor Middelburg be- langijkc expositie behoort op de Markt", aldus de burgemeester- Ten slotte merkte hij op, dat het thans niet meer past om te zien naar de moei lijkheden, die „Herrezen Middelburg" met de voorbereiding heeft gehad, maar dat gelet moet worden op het geen tot stand gekomen is. Met deze woorden verklaarde de burgemeester „Ha-Em 1954" voor geopend. Onmiddellijk daarna besteeg het gehele gezelschap het treintje, dat reeds een bekende verschijning in het Middelburgse stadsbeeld is geworden, om met eigen ogen te gaan aanschou wen wat in de drie tenten tot stand was gebracht- Onder veel hilariteit reed men naar de ingang van de ex positie. Burgemeester Bolkestein gaf zijn gemeentenaren het goede voorbeeld door het maken van een rondgang, waarbij geen enkele stand werd over geslagen. De standhouders stelden dit op hun beurt zeer op prijs. Zij uitten hun waardering hiervoor door Mid delburgs eerste burger met geschen ken te overladen Tot slot brachten de genodigden een bezoek aan de mo de-show. Later op de middag uitten de stand houders bij monde van de heer D. H. West bun waardering over de wijze waarop „Herrezen Middelburg" en de Stichting Vakbeurzen Centrale de ten toonstelling hadden georganiseerd en voor de prettige samenwerking, waar in een en ander tot stand is gebracht. Attractief Het algemene beeld van „Ha-Em 1954" stelt zeker niet teleur, zelfs al werd van het dynamische element meer verwacht dan uit de bus geko men is. Als excuus hiervoor kan mis schien worden aangevoerd enerzijds het feit, dat er juist in deze tijd zove le vakbeurzen en tentoonstellingen ge houden worden, zodat de deelnemers het beschikbare materiaal moeten ver delen. Anderzijds speelt de vacantie- tijd een rol: de personeelsbezetting is minder sterk- Toch kan men veel lof hebben voor de manier, waarop deze tentoonstelling is ingericht in deze voor het doel zeer geschikte tenten- Er is naar gestreefd de stands elk voor zich een goede plaats te geven, VAN Vele imvoners van Ovozande Is de toestand van de „tuin" der R.K. huis houdschool lange tijd een doorn in 't oog geweest. De school werd reeds een jaar geleden in gebruik genomen, maar de tuinaanleg liet op zich wachten. De ambtelijke molen der ministerieën heeft tlians echter de goedkeuring van tuinaanleg „onder de steen" gehad en afgeleverd. Reeds in de afgelopen week is met de voor bereidende werkzaamheden een aan vang gemaakt en in het komende na jaar zal de verdere aanplanting ter hand worden genomen. HULPMATERIALEN Sedert de watersnood is Tholen lange tijd ontsierd geweest doordat op verscheidene plaatsen in de ge meente hulpmaterialen waren opge slagen voor het herstel van de ramp- schade. De Rijkswaterstaat is thans begonnen met het afvoeren van deze materialen. De opslagplaats op het speelterrein is reeds bijna geheel ont ruimd. TENTOONSTELLING, Het Ned. Herv. verenigingsgebouw te Bruinisse zal van 21 tot en met 23 Juli herschapen zijn in een waar dorado voor aquarium-liefhebbers. Beken zullen het gebouw doorstro men en vanaf een brug kan men een HOND De juffrouw in de Goesse viswinkel sloeg onmiddellijk groot alarm", toen er een dame binnentrad, gevolgd door een ondernemend uitziende herders hond „Uw hond, doe dat beest weg'riep ze vertwijfeld tot de eigenaresse van de viervoeter, maar die reageerde slechts flauwtjes en sprak ietwat be ledigd: ,J)at stomme dier zal u niks doen". „Nee, mij niet, maar m'n vissen, be grijp dat toch" zei de winkelierster en hélemaal ongelijk had ze niet, want drie tellen later was het al zo ver Voldaan grommend sjouvMe de hond rond, met een volwassen bokking in de bekM ,JJeb ik het niet gezega', riep iie Vlajuffrouw en ze opende onmiddellijk de jacht op hond en bokking, slaagde er werkelijk in haar eigendom uit de kaken van de herder te grijpen en joeg de rover de deur uit. De bezitster van de hond maakt 3 zich beschaamd klein tussen de andere klanten en op het „Wie volgt" van de winkelierster re ageerde ze maar niet. Deemoedig liet ze een ander voorgaan Dat nu had ze beter niet kunnen Want met oprechte hondentrouw was Caesar voor de deur blijven zit ten. Zo braaf zat hij daar, dat een goe dig dametje, dat ook op vis uit was, de deur opende en gevoelvol sprak: ,JCom jy maar fijn mee naar binnen, hoor" De tcinkelierster liep rood aan. „Er uit met die hond", sprak ze drei gend. „Gut mens, bedd&r", zei het dame tje. ,;t Is mijn hond geeneens". ,,'t Is de mijne", kwam voorzichtig do eigenaresse en behoedzaam verliet ze met Caesar de winkel. Zonder vis... waterval aanschouwen, welke doet denken aan het Geuldal en de Arden nenOp genoemde dagén namelijk houdt de plaatselijke aquariumhou- dersvereniging „Willem Deutz" een tentoonstelling. Niet alleen zullen er gewone bakken met inlandse en tro pische vissen te bewonderen zijn, maar ook zal een zoutwaterbak wor den geëxposeerd met planten en vis sen uit de Zeeuwse Stromen. DUITSERS Een groep van twintig Duitse hulpkrachten is te Zierikzee aange komen om werkzaamheden ten alge menen nutte op zich te nemen in het Schouwense rampgebied. VISSERIJ De besommingen van de kom- en weervisserijen op de Oosterschelde waren voor de Thoolse vissers in de afgelopen week minder dan in de daaraan voorafgaande. De kreeften vangst evenals de vangst van bot was slecht. De kwaliteit van de aan gevoerde monsters mosselen was vrij goed. Binnen enkele weken zal een aanvang worden gemaakt met de af levering en inmaak van deze ge waardeerde schaaldieren. WEDEROM Wederom spoedden vele Zeeuwen zich naar elders om te genieten van het schoons dat ons land te bieden heeft. De afdeling Kapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen reisde naar Schiphol en de Aalsmeerse bloe menveiling. Blijdorp werd bewonderd door de leerlingen van de Diaconieschool te Aagtekerke. De 4e, 5e en 6e klasse van de open bare lagere school te Tholen bezoch ten per touringcar Rotterdam. Delft, Den Haag en Scheveningen. De leer lingen van de landbouwhuishoud- school uit dezelfde gemeente gingen naar Utrecht, Zeist en Kaatsheuvel. De Katholieke kerk te Oudenbosch en het sprookjesbosch „De Efteling" te Kaatsheuvel hadden de belangstel ling van de meisjesvereniging „Wees een Zegen" uit Stavenisse. een streven, waarin Vakbeurzen Cen trale vrijwel geheel is geslaagd. Er zijn keurig verzorgde stands, voor de aankleding waarvan kennelijk geen kosten zijn gespaard; er zijn er ook van eenvoudiger klasse, die echter in het geheel niet uit de toon vallen. Een beschrijving van elke stand afzonder lijk zou tc ver voeren en het algeme- waarlijk imponerende beeld slechts schaden. Een zestigtal groothandels en In dustrieën laat zien wat het thans ieder op eigen gebied aan de markt kan brengen- Het grootste deel doet op een wijze, die attractief ge noemd kan worden en die tot het pu bliek spreekt. Een aantal Zeeuwse ondernemingen kwam goed voor de Men ziet op de „Ha-Em 1954" nieu- e snufjes op allerlei terrein, men ziet er ook producten, die een beken de klank hebben, maar die een nadere kennismaking evenzeer waard zijn. Alles bijeen, kan gezegd worden, dat ..Herrezen Middelburg" eer Inlegt met deze tentoonstelling Zij is een druk bezoek alleszins waard! Spoed gevraagd inzake afsluiting zee-armen. In de jaarvergadering van de Ne derlandse Vereniging voor landaan winning. die Dinsdag te Zwolle wordt gehouden, komt aan de orde een voorstel, eeu telegram te zenden aan de raad van ministers, teneinde aan te dringen op een zo spoedig moge lijke indiening van een ontwerp van wet terzake de afsluiting der zee- armen. Daarnaast wordt voorgesteld een brief te richten tot de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin de wenselijkheid tot uitdrukking wordt gebracht een zo groot mogelijk peil- verschll in de als gevolg van de af sluiting te scheppen zoetwaterbêk- kens, na te streven, teneinde op deze wijze naast het grote belang van de zoetwatervoorziening, zoveel moge lijk nieuw land aan te kunnen win nen. Uitslag Mulo-examens Zaterdag slaagden te Goes voor het Mulo-diploma B: J. F. B. v. Velt- hoven, M. C. Legemate en G. C. v. Malland te Zierikzee, J. J. v. d. Erjk, Koudekerke. M. Wijkhuis, Vlissingen en C. L. A. Ornee te Eikerzee en voor het Diploma A: A. M. van Hecke, A. H. J. Scheele, J. C. Tolle naar, J. v. d. Wege, C. M. Meulen- berg en J. M. v. d. Molen te Terneu- zen, J. J. Leunis e"h J. J. Verpoorte te Zaamslag, A. C. Tromper-en M. J. Koopman te Zierikzee, M. A. Bolijn, Ouwerkerk, W. Jumelet, Bruinisse, J. P. J. Scheerens, Retranchement, A. Witte, Sluis, M. C. de Schipper en A. J. Kruijsse, Krabbendijke, J. P. J. Lobbezoo, Rilland-Bath, J. G. van Koeveringe, Waarde, T. de Leeuwen, Middelburg, W. 1Mulder en J. C. Poppe te Vlissingen, F. J. van Dijke, Oostkapelle en C. Ovaa. Zoutelande. 6 candidaten werden afgewezen. Overal geniet Klok aan Yerseke overgedragen (Slot van pag. 1) man G. Blok onthulde de klok. waarop het toepasselijk randschrift is aange bracht: „In blijde en droeve dagen Zal mijn bronzen stem In wijde omtrek dragen de dank naast God aan hem die Kruiningen in nood onverschrokken redding bood". Gilles Versluys bracht de klok in beweging en minuten lang beier den de tonen over het dorp Yerse- ke. Een ontroerend moment voor de Yersekenaren, die zovele jaren deze klanken hadden gemist en even ontroerend voor de Kruinin- genaren, voor wie de herinnering aan de verschrikkelijke ramp nacht herleefden. Toen de tonen waren verstorven, heeft schipper H. Schot dit geschenk namens de schippers aan het gemeen tebestuur van Yerseke overgedragen. „De wonderbare wijze waarop Yerse ke voor een ramp gespaard bleef, heeft ons meer moed gegeven te hel pen". Burgemeester Willemsen nam de klok namens de gemeente in ont vangst en wijdde hierbij nog enige ge voelvolle woorden aan de nagedachte nis van wijlen burgemeester Vogelaar. De tonen van de klok zullen de Yer sekenaren steeds herinneren aan de erkentelijkheid van Kruiningen. Hy hoopte dat de klok spoedig een plaats zal kunnen krijgen in een nieuwe to ren. „Dan eerst zal Yerseke volkomen voldaan zijn". Nadat burgemeester A. Schipper nog de gevoelens van dank van het Kruiningse gemeentebestuur tegen over de redders had vertolkt, sloot wethouder Koster met een toepasse lijk woord deze plechtigheid. „Zeeuwse Pijpersdag'' was aantrekkelijk evenement Vier Zeeuwse pijperscorpsen zetten Zaterdag luister bij aan de jaarlijkse „Zeeuwse Pijperscorps", die gehouuen werd in het nog steeds in feesttooi gestoken Middelburg. Het Middel burgse corps „Juliana" is er door het organiseren van dit evenement in ge slaagd een aantrekkelijke bijdrage te leveren tot het vieren van VValche- rens herstel. Het pijpersfestijn begon 's middags met een mars door de stad van de vier deelnemende groepen, „Excelsi or", Goes, „Jónge Kracht", Kapelle- Biezelinge, „Nicoleen". Kamperland en „Juliana", Middelburg. Elk van de corpsen „bewerkte" een bepaald stadsdeel, hetgeen uiteraard door be langstellenden in meer afgelegen wij ken zeer op pry's werd gesteld. De tamboers en pijpers brachten daarna een bezoek aan „Miniatuur Walche ren". Enorme belangstelling kreeg voor al het optreden van de corpsen in de avond, toen het in de Zeeuwse hoofd stad een drukte van belang was. De corpsen werden tot één geheel gefor meerd en qnder leiding van Bas Bosch, instructeur van „Juliana" werd een lange mars gemaakt door de binnenstad; Op de Dam werd halt gehouden, waarna een tweede geza menlijk optreden deze geslaagde- Py- persdag besloot. AFSCHEID OP LYCEUM Vele woorden van dank Het gymnastieklokaal van het „Goes se Lyceum" was Zaterdagmorgen overvol met genodigden, docenten, ouders, leerlingen en oud-leerlingen, om afscheid tc nemen van de rector, dr. C. van den Pol, die zoals bekend, naar Velsen vertrekt. Niet alleen in de grote opkomst, doch ook in verschil lende toespraken werd de sympathie en waardering voor de persoon en het werk van dr. Van den Pol tot uiting gebracht. Vele woorden van dank werden uitgesproken voor hetgeen deze in dc •fgelopen veertien jaren voor de school heeft verricht- Nadat de rector met zijn gezin was binnengeleid en het schoollied was ge zongen. sprak de conrector, de heer A. J C. Nordlohne, een welkomst woord tot B. en W. van Goes en de le den van het curatorium en de Com missie van Toezicht Vervolgens bracht hij namens de docenten dank aan dr. Van den Pol voor alles wat Bij het afscheid van dr. C. van de Pol rector van het Goesse Lyceum, was uiteraard ook de schooljeugd ver tegenwoordigd. (Foto P.Z.CJ deze voor school en docenten deed. Hy herinnerde hierbij aan de moeilijke beginjaren van de rector in Goes, toen het de grootste moeite kostte om de school, welke door de bezetters uit haar gebouw verdreven was, bij elk aar te houden. Het is aan de bekwame leiding van dr. Van den Pol te danken, dat alles goed verliep. Eerst na de be vrijding kon de rector zijn plannen g^an verwezenlijken. Er kon een leer lingen- en een oudervereniging wor den opgericht. Het enthousiasme waar mee de rector steeds zijn plannen naar voren bracht en daarbij zijn alles ont wapenende humor, hebben veel bij gedragen tot de voortreffelijke geest op de school. De docenten genoten een grote mate van vrijheid, voor welk be leid spr. de scheidende rector dank bracht- In deze dank werd ook mevr. Van den Pol betrokken, die in haar huis steeds voor een gezellig en gast vrij onthaal zorgde- BLOEIEND INSTITUUT. De burgemeester van Goes, mr. W. C -ten Kate vertolkte de dank van het gemeentebestuur alsmede van de Commissie van Toezicht en het Cura torium. Hoewel er intussen twee zus terinstellingen in Goes zijn gekomen, is het Goesse Lyceum toch een zeer bloeiend instituut. De burgemeester schreef dit toe aan de uitstekende roep welke van deze school uitgaat, hetgeen te danken is aan de juiste keuze van docenten en de goede team geest, welke hier onder leiding van dr. Van den Pol heerste. Zeer velen zul len dankbaar herinneren, wat zij hier voor hun verdere vorming mochten ontvangen. Tot slot wenste hij de scheidende met zijn gezin alle goeds in Velsen toe. Dr. H. Doeleman bracht in een gees tig speechje de dank van de ouders over. Hij prees daarbij de bijzondere eigenschappen van dr. Van den Pol, die een zekere sfeer wist te scheppen, waarvoor zowel leerlingen als ouders dankbaar zijn. Namens het niet-onderwijzend per soneel sprak de concierge-amanuensis, de heer G- Boon woorden van dank voor de prettige leiding en bood een boekenbon aan. Nadat de heer H. Koch nog had ge sproken namens de reunistenvereni- ging „Oude Vlam", trad de vice- voorzitster van de schoolclub „Vlam", mej. Cobi de Bie naar voren om te ge tuigen van de prettige sfeer, welke men steeds op school mocht aantref fen alsmede van de steun, welke dr- Van den Pol altijd aan de schoolclub STREVEN VAN „NIEUW WALCHEREN" Prijzen aan bouwers werden uitgereikt „De Stichting „Nieuw Walcheren" zal alles in het werk stellen om te trachten Miniatuur Walcheren tot een blijvende attractie te maken een attractie, die Zeeland maar ai te goed kan gebruiken omdat zij het toeris tenbezoek in niet geringe mate zal doen stygen". Deze woorden sprak de heer J. L. Verhagen, voorzitter van de stichting,. Zaterdagavond tij dens een bijeenkomst, die lot doel had de door do Kamer van Koophandel uitgeloofde prijzen voor de Douwers van verschillende maquettes uit te reiken. De heer Verhagen zei daarbij onder meer ook, dat het jammer zou zijn als het miniatuur over enkele maanden zonder meer zou moeten verdwijnen. Spr. betoogde, verder dat de stichting de band met de bouwers van de modellen, die in de afgelopen jaren werd gesmeed, zal onderhou den. Daartoe zal men, na sluiting van liet miniatuur, in October a.s., met hen en hun gezinsleden een spe ciale bijeenkomst beleggen, die een Walchers karakter zal dragen. De prijzen een achttiental leg penningen Werden uitgereikt door de heer C. A. Kammeraad, voorzit ter van de Kamer van Koophandel, die in zijn rede wees op de unieke prestatie, waartoe een aantal Wal- chenaren van grote verscheidenheid in staat bleek. Met een toepasselijk woord overhandigde de heer Kamme raad de individuele winnaars en de vertegenwoordigers der groepen de trofeeën. Namens de jury sprak de heer Louis Heymans, die in het bijzonder het culturele aspect van het ge presteerde werk belichtte.* Spreker hield een vurig pleidooi voor de cul tuur. Spreker wees er op, dat het mi niatuur in ruim twee weken 30.000 bezoekers trok dit weekend pas seerde men de 35.000 ruim terwijl de Zeeuwse tentoonstelling voor Beel dende Kunst tot dusver slechts 300 belangstellenden naar het „Kunstmu seum" lokte. Aan het eind van de byeenkomst, die werd gehouden in de muziekkiosk Last Tin ZsiTbriBlM op Uw mtig? loom Renal#». 't Beproefde afdoende middel, dat ge inneemt voor Uw genoegen en dat van de ene minuut op de andere alle zuurbrand blust en Uw overtollig maagzuur elimineert. Geen wonder dat iedereen dweept met Rennies een uitkomst voor die vele mensen die nooit zonder zorg aan tafel gin gen met het vooruitzicht van hun maagklachten achterafmaar wien Rennies afdoende uitkomst brachten. heeft gegeven. Namens docenten, ou ders, leerlingen en oud-leerlingen zeg de zij als aandenken een serre-ameu blement toe. DANK VOOR HULDIGING. Tenslotte was het woord aan dr. Van den Pol zelf. Op de hem eigen, gemoe delijke wijze bracht hij dank voor de huldiging hem hier bereid. Hoewel hij goede jaren in Goes heeft gehad, blijft als geboren Amsterdammer zijn hart naar de omgeving van de hoofd stad trekken. Dank bracht hij aan de „oude garde" van leraren, die het me de mogelijk maakten, om de oorlogs jaren goed door te komen. Tenslotte richtte hij zich nog tot de leerlingen, die hij er vooral op wees, goed het voorrecht te beseffen een middelbare school te mogen bezoeken. „Toon het je waardig!" zo besloot dr. Van den Pol kort maar krachtig. Nadat een verversing was rondge diend, verenigden allen zich nog in de tuin voor het maken van een foto- van het miniatuur en die zich door een spontane en opgewekte sfeer ken merkte, dankte de neer Verhagen het bestuur van de Kamer van Koophan del voor zyn initiatief en de jury voor haar werk. Hy deelde nog mede, dat ieder, die aan de maquette mee bouwde, van de stichting nog een speciale herinneringsoorkonde toe gezonden krygt. Standbeeld van Madurodam voor Miniatuur Walcheren Miniatuur Walcheren is Zaterdag middag met een nieuwe aanwinst verrijkt. Een deputatie van het Haag se Madurodam heeft een miniatuur- standbeeld aangeboden van Miehlel Adriaanszoon de Ruyter, dat een plaatsje heeft gekregen op de bou levard van Vlissingen. De loco-burgemeester van Madu- rodam's jeugdgemeenteraad, Herman Olthof, vertelde de aanwezigen hoe het bestuur van Madurodam er toe gekomen is om de stad Vliissingen het standbeeld van Michiel Adriaans- zoon de Ruyter aan te bieden. Men vond namelijk, dat aan Miniatuur Walcheren nog iets ontbrak, het ele ment van de zee, zonder welke de geschiedenis van het Zeeuwse volk maar ten dele geschreven is. De wethoudster van Onderwijs va.n de jeugdgemeenteraad, mejuffrouw A. Rurup, nam daarna het vlagge- doek weg, dat het standbeeld nog voor het oog Verborgen had gehou den. De uitroepen en het klaterend applaus, die weerklonken, toonden wel duidelijk de bewondering van de aanwezigen voor het door een leer ling van de Haagse tekenacademie, de heer Strijbosch, vervaardigde mi niatuur-beeld. Mevrouw S. BoonVan der Starp, presidente van het Haagse studenten- sanatorium, ten behoeve waarvan Madurodam gebouwd is, getuigde van haar grote bewondering voor wat door Zeeuwse handen in Miniatuur Walcheren is tot stand gebracht. „Allen hebben, na wat is gebeurd, hun hart verloren aan Zeeland", al dus spr., daarom zijn wij allen trots op wat uit dit miniatuur aan Zeeuw se geestesgesteldheid spreekt". De voorzitter van de stichting Nieuw Walcheren, de heer J. L. Ver hagen. dankte Madurodam voor het geschenk. Hij zag het als een nieu we blijk van de warme genegenheid die ten opzichte van Zeeland in steeds grotere mate aan dc dag treedt. Houthandel Alberts 6 pet. Commissarissen van de houthan del v.h. G. Alberts en Co. te Middel burg stellen de aandeelhouders voor over te gaan tot het uitkeren van een dividend van 6 (v.j. 9 over het boekjaar 1953. MIDDELBURG. Vandaag Kunstmuseum: Zeeuwse Ten toonstelling van Beeldende Kunst, alsmede expositie inzendingen Stads- prljs Middelburg Beeldende Kunst. 10 —12.30, 13.30—17.30 uur; Kunstzaal Van E'en them en Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9 18 en 19—21 uur: Molenwater: „Mi niatuur Walcheren" 10—24 uur; Mark? „Ha—Em 1954", Dyn. Hand.- en Industr. Tent. „Herr. M'burg", 10— 17.30 en 19.30—23 uur; Electro: „Lili", (ai.). 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Opmars der Vrouwen", (18 jr.), 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „The Glenn Miller Story", (ai.), 7 en 9 uur; Luxor: „De onzichtbare tegenstander". (l£ jr.), 8 uur; Stedelijk Museum: schilderijen tentoonstelling. 105 uur. GOES. Vandaag Grand: „The Glenn Miller Story", (a.L), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2