mm PREDIKBEURTEN WALCHEREN DIPLOMA-UITREIKING AAN HANDELSAVONDSCHOOL ,THE GLENN MILLER STORY" IN TWEE THEATERS ZATERDAG 10 JULI 1954 PROVINCIALE ZFEUWSE COURANT Miniatuur Walcheren' krijgt vele bijzondere gasten Bijna 30.000 bezoekers Het bezoek aan de Zeeuwse Ten toonstelling van Beeldende Kunst, die tot en met 17 Juli a.s., tezamen met de expositie van inzendingen voor de Stadsprijs Middelburg, in het Middel burgse „Kunstmuseum" wordt gehou den, heeft tot dusver de verwachtin gen van de organisatoren niet teleur gesteld. Van 5 Juli af noteerde men namelijk ruim 300 betalende bezoe kers. „Miniatuur Walcheren" op het Mo lenwater te Middelburg is thans ruim 14 dagen geopend; deze unieke „ex positie" blijft nog toegankelijk tot on geveer half September. In de afgelo pen twee weken kochten bijna 30.000 bezoekers een kaartje. Dit mag reeds een groot succes worden genoemd; als hèt zo door bltfft gaan. zal na ver loop van tijd de 100.000 wel worden overschreden. Vandaag komt er weer bijzonder bezoek naar het Molenwater. Het is een afvaardiging van Madurodam, de miniatuurstad bij Den Haag. De de putatie zal onder leiding staan van de loco-burgemeester van Madurodam, die het bestuur van „Nieuw Walche ren" het onlangs in het vooruitzicht gestelde miniatuur-standbeeld van Michiel de Ruyter zal aanbieden. De ze plechtigheid zal zich vanmiddag om 14 uur voltrekken. Vanavond om 20 uur breekt het grote moment aan voor tal van bou wers van de maquette, die wij meldden het onlangs reeds hun prestaties beloond zullen zien met medailles, beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwse eilanden. Deze medailles worden vanavond uitge reikt. Het laatste maar zeker niet het bezoek, dat „Mi- dezer dagen te wachten staat, zal Maandagavond om 20 uur beginnen. Dan zullen de leden van de Walcherse gemeenteraden of ficieel kennis komen nemen van het uiterlijk der 19 miniatuurgemeenten van het eiland. Beëdiging te Middelburg Vrijdag werd op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg een 23-tal officieren van het dienstvak der Mi litaire Administratie beëdigd. Zij legden de eed af in handen van de brigade-generaal G. J. de Leur, in specteur van dit dienstvak en in aan wezigheid van onderdelen van de le C.O.A.K., die onder commando van de maji gesteld. Na de eedsaflegging hield generaal De Leur een korte toespraak tot de beëdigden en tot het personeel van de C.O.A.K. Muzikale hiedewerking aan deze plechtighid werd verleend door de kapel van de Limburgse Ja gers. Tenslotte defileerde de C.O.A. K. op het Molenwater voor generaal De Leur. De namen van de beëdigden zijn: J. J. A. Herendonk, A. .T. van Dalen, P. C. M. Dopheide, J. K. Elenbaas, M. Fick, H. Fraaij, M. M. Gerla, L. G. van Gorp, H. A. Graeber, L. de Haas, J. C. van Halsem, F. van Hoorn, J. A. J. M. van Huijgevoort, E. R. de Jong, A. M. M. van der Knaap, L. van Leeuwen, A. W. Post, P. P. van Rooij, F. Storm, J. B. Tref fers, H. Uhrleb, J. G. M. Verstap pen en G. B. Zeiger. Vlissingi ien Aantal baden. In het gemeentelijk Badhuis te Vlis- singen werden gedurende de periode van 5 Juni tot en met 8 Juli 3.561 ba den genomen, waarvan 2.177 gewone baden en 1.384 volksbaden. Verslag Volkscredietbank. De Gemeentelijke Volkscrediet bank te Vlissingen voldeed in 1953 aan 418 aanvragen tot credietver- lening aan particulieren. Het totaal bedrag van deze leningen beliep 93.795. Dit betekent dus een ge middeld crediet van 225 per geval. Het bij de bank aangesloten aantal le veranciers was in dat jaar 88 (tegen 78 in 1952)Van het aantal verstrek te credieten liep 63,6 uitsluitend en 8,6 gedeeltelijk via de aange sloten leveranciers. De achterstand in de aflossingen kon, mede door een strenge achter standsbewaking, worden beperkt tot ongeveer 2 van het uitstaande bedrag. Over het algemeen wordt dus goed aan de verplichtingen vol daan. Bondsraadslid benoemd Tijdens het te Amsterdam gehou den congres van de Algemene Bond van Werkers, aangesloten bij de zg. Eenheidscentrale, werd de heer C. M. Schillemans uit Vlissingen be noemd tot bondsraadslid. Mulo-examens Goes Voor de te Goes op 9 Juli gehou den Mulo-examens slaagden voor di ploma B: p. van Gilst, Colgnsplaat, FP. van Sluis, Brouwershaven, L. G. van Donk, Terneuzen, A. W. Verburg, Wissekerke, C. I. de Visser, Kamper land, S. M. A. Klaassen, P. J. Groe- nenberg en P. c. v. d. Heijden, Kou- dekerke, J. Koole, Souburg, P. A. Sa- lomé, B. C. Bosselaar, C P. E Maas en J. P. Geelhoed te Vlissingen, A. H. M. v. d. Berg, N. J. Jansen en C. F. Proyoost te Axel. Diploma A: A. Rouw en L. Leunis, Zaamslag, C. I. R. Marvin en C. J. van Eek, Terneuzen, A. J. Geelhoed, Colgnsplaat en L. de Mei}, Vlissingen. 5 candidaten werden afgewezen. Officiële publicaties. MIDDELBURG. WINKELSLUITINGSWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 10, 15, 17 en 22 Juli 1954 de verkoop van prentbriefkaar ten, souvenirs, goud- en zilverwerken, byouteriën, fóto-artikelen, rook-artike- ien, vis, fruit, brood, banket en choco lade en suikerwerken zal zijn toegestaan tot 21 uur. Middelburg, 9 Juli 1954. Middelburg Bevorderingen Gymnasium Aan het Stedelijk Gymnasium te Middelburg werden van klasse I naar klasse II bevorderd: Iris van Bergen, Huib Brand, Aernout Broekhuysen, Anneke Colijn, Hans van Geuns, Sjoerd Gosses, Tineke Hoegen, Rob van Hoek, Hans van 't Hof, Hans Klokke, Co Kooman, Madelien Krips, Syke Mulder, Eveline Pyckevet, Ine ke Sanderse, Henk Staverman, Mar ten Stol. Afgewezen 7 leerlingen. Van klasse II naar III werden be vorderd: Nini van Bergen, Loekie le Clercq. Karei Hahlen, Liesbeth Krips, Janna Mol. Annemarie Pyckevet, An ne Radder, Honorée Sandberg, Adri Sturm, Wim van Woerden. Afgewe zen werden 5 leerlingen. Van klasse m naar IV werden be vorderd: Riek van Bennekom, Gon- ny Bikker, Henk Kok, Dirk Kolff, Anneke Meulenberg, Jan de Meij, Jasper Radder, Andrea van der Ster, Jef Teske. Fred Vos, Wim van Wou- we. Afgewezen werden 5 leerlingen. Van klasse IV naar V werde- be vorderd: Siep van de Broeke, Jaap Koetje, Kees Michielsen, Piet Minder hout, André Reneman, Eltjo Schel lens, Nico Speelman, Elsemarie Stork, Jan Verhagen. Afgewezen: 1 leerling. Van klasse Va naar Vla werd be vorderd Niek Zelders. Van klasse Vb naar VIb werden be vorderd: Jos Bedet, Piet Kodde. Auke Krips, en Pim van Veeren. Afgewe zen geen. Avondvierdaagse De derde avond van de Middelburg se avondvierdaagse voerde het par cours de oudere tippelaars over Nieuw- en Sint Joosland, Ritthem en Souburg. De jongeren namen een iets korter traject. Er werden ook thans geen uitvallers genoteerd: één militair verscheen om dienstredenen niet aan de start. De overgebleven 390 wandelaars „haalden" het ook nu weer. Voor het gedeelte, dat Dins dag nog niet liep, staat vandaag nog de 20 kilometer op het programma. Na deze laatste „vuurproef" worden zij bij het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg op gewacht; om ongeveer 20.30 uur zal men met muziek voorop, de stad bin nentrekken. Zwemexamens Vier leden van de Middelburgse Zwem- en Poloclub „Luctor" legden met goed gevolg het examen af voor het medisch gedeelte van het diploma van de Kon. Ned. Bond tot het Red den van Drenkelingen. Het waren Zoutelande Ringrijderij Vandaag wordt te Zoutelande de aarlijkse ringrijderij gehouden. De :amp, waarvoor dit jaar vele mooie prijzen beschikbaar zijn, begint reeds 's morgens om acht uur en zal zeker ook veel badgasten trek ken. Concert Hedenavond om acht uur zal de Zoutelandse muziekvereniging „Luc tor et Emergo", directeur de heer J. Joosse, een concert geven in de tent. Veere Veerse avond Op 24 Juli zal te Veere een Veer se avond worden gehouden. Van half acht tot half negen zal in de Grote Kerk een concert worden gegeven door het Middelburgs Mannenkoor, van half negen tot half tien een bei aardconcert door de heer P. Broer- se en van half tien tot half elf zal de folkloristische groep van.„Medio. burgum" uit Middelburg volksdansen uitvoeren op verlichte bakken in de haven. Ir. H. N. Coolman elders benoemd Naar wij vernemen is ir. N. H. Cool man, tot op heden hoofd-lnspecteur der DUW iD Zeeland, met ingang van 12 Juli a.s. benoemd totuirecteur der N.V. Ontginningsmij. Land van Vollenhove te Steenhoven. Ir. D. I. Lutein, thans directeur van de N.V. Ontginningsmij. Land van Vollenhove. is door de interna tional bank for reconstruction and development (Wereldbank) uitgeno. dlgd een reis naar Japan te maken. Volgende week vertrekt de heer Lu- teijn per vliegtuig daarheen. Hij zal deel uitmaken van een missie, die ver der bestaat uit Amerikaanse deskun digen. De missie zal de Japanse regering van advies dienen over regeringsplan nen voor de inpoldering en droogleg ging van grote gebieden, werkzaam heden die door de Wereldbank worden gefinancierd. Jubileum „Vrederust". Door een onjuiste inlichting deel den wn mede, dat ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van ae Ver eniging tot Chr. Verzorging v#n geestes- en zenuwzieken in Zeeland, door dokter P. de Jonge namens het personeel van „Vrederust" een zon newijzer werd aangeboden. Dit ge schiedde echter door de huidige di recteur-geneesheer. dr. M. v. d. Beek. Herverkavelingswerk in ,Vier Bannen' aanbesteed Door de Ned. Heide-Maatschappij werd Vrijdagmiddag namens de Her- verkavelmgscommissie Zeeland „Concordia" te Zierikzee aanbesteed het graven van waterleidingen ter lengte van plm 6*£ km en het leggen van een betonduiker met bijkomende werken in de polder „Vier Bannen" van Duiveland. Er waren 19 biljetten ingekomen nl.: Fa. Geense en Geluk, St. Philipsland 308.426; W. v. d. Berg en P. van Dongen, Bruinisse Haamstede 306.700; M. den Ouden en K. de Jonge, Zierikzee 298.000 (onvolledig ingevuld biljet)Gebr. v. de Heuvel, Werkendam 289.680; fa. Bal èn Verwijs, BruinisseSt. Phi lipsland J 288.885,87; M. den Toorn. Weesperkarspel 280.800; D. Bakker en M. v. d. Pijl, Werkendam 279.083 Gebr. Wiinands en Cornet, Werken dam 278,400; S. A. Sanders, Rijs wijk S 259.800; v.h. G. M. Dekker en Zn., Papendrecht 258.000; A. Ver sloot, Bodegraven 256.810; W. H. v. Deursen. Dordrecht 253.000; D. Ver- zgl en Zn., Dordrecht 253.000; A. Snepvangers, Apeldoorn 248,700; Joh. Maurik en Co., Groot Ammers 247.800; N.V. Aannemings- en Han delsbedrijf Jac. van Oord, Utrecht 243.485; K. Hoogstad, Hekelingen 229.500; D. A. v. d. Linde, 's-Gra- vendeel 219.000; N.V. Gebr. van Oord, Werkendam, 194.000. De gunning werd aangekomen. Directeur hoopt op gemeenschapslokaal In het gymnastieklokaal van de Ge meentelijke Middelbare Handels avondschool te Vlissingen werden gisteravond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden der 5-jarige cursus, en voor de cursussen machineschrij ven en stenografie. Achter de groene tafel hadden plaatsgenomen de directeur, de heer Ad. Mets, de wethouder van onder wijs, de heer W. Poppe, de leraren, de gecommitteerden en de secretaris der commissie van toezicht op het M.O-, ds. F. S. Kloosterman. De heer Mets herinnerde in zijn openingswoord aan de viering van het 40-jarig bestaan der school, nadat hij de geslaagden had geluk gewenst met het door hen behaalde succes, en hij sprak de hoop uit, dat de school er in zou slagen de 3-jarige cursus tot een even grote bloei te kunnen brengen als de 5-jarige. Voorts bracht hij dank aan de le raren en de heren H. Sanders en L. de Kloe, die enkele leraren wegens ziekte vervingen. Vervolgens gaf hij het woord aan de heer Poppe voor de uitreiking der diploma's. Deze prees de vasthoudendheid en het doorzettingsvermogen der leerlin gen, dié toch overdag hun normale taak hebben te vervullen en daar naast nog de tijd moeten vinden voor de school- Daarna overhandigde hij de diploma's. Na deze uitreiking werd nog het woord gevoerd door de heren Joh. P. Ventevogel namens de gecommitteer den en I. Koolwijk namens de leer lingen. Deze laatste overhandigde de directeur een tekening met lijst voor de lerarenkamer en de concierge een doos sigaren. In zijn slotwoord sprak de heer Mets tenslotte de wens uit, dat de school nog eens zal worden uitge breid met een gemeenschapslokaal, waarin lezingen gehouden kunnen worden en films worden gedraaid. De geslaagden Geslaagd voor het diploma 5-jarige cursus: P. F. Adriaanse, L. C. de Boo van ZONDAG 11 JULI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunis en 2.30 ds. v. d. Lelie. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Klussenaer. Domburg 10 (H. A.) en 7 ds. v. Willenswaard. Gapinge 2 dhr. v. Duiken. Grijpskerke 10 ds. Wisse (H.A.) 2.30 Kleverskerke 10 ds. Otte. Koudekerke 10 en 7 div. Dijl (H.A. en Dankz.) 10 Jeugdkerk. Vliss. str. 2.30 ds. v. Dijl. 't Zandt 10 en 7 ds. Durkstra (H.A. en Dankz.), 10.15 Jeugdkerk. Meliskerke 2.30 ds. Roscam Abbing. Middelburg Nw. kerk 10 ds. v. d. Linde (H.DJ. 7 ds. Don (Dankz.) Oostkerk 10 ds. Sneller (H.A.). Electro-bioscoop 10 ds. Don. Nw. en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Prjnacker Hordijk (H.A.). Oost en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitje- ma, 7 ds. Oostenrijk, 9.30 Jeugdkerk, Jeugdlokaal. Oostkapelle 10 ds. Ri chard, 7 ds. Otte (jeugdd.). Ritthem 10 en 2.30 ds. v. 't Hof. Serooskerke 10 cand. Bos, 2.30 ds. Sneller. St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie (H.D.) 7 ds. Theunissen (jeugdd.). Veere 2 ds. Otte. Vrouwenpolder 10 dhr. v. Dui ken. Westkapelle 9.30 (H. Av.) en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Sneller red. Herv. Kerk; Vlissingen Kerk: 10.30 ds Kwast (H.A.), 7 ds Kloosterman; Havendorp: 10 ds Kloosterman (H.A.); Engelse Kerk: 9.30 kerk voor jongeren; Noorderka pel: 9 en 10.30 ds de Groot (voorb. H. A.). Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise Mennonite (Service de baptême) Monsieur le Pasteur Ris- seeuw. Gereformeerde Kerk. Middelburg: (Hofpleink.) 9.30 en 2 ds. Van Til, (H. Av.), 5 ds. Van Til, (Dankz). (Noorderkerk) 9.30 ds. Veldkamp, (Voorber. H.Av.), 5 ds. Veldkamp; Luth. kerk: 7.15 ds. Veldkamp. Ar nemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen. Domburg 10 en 2.30 ds. Scheele (H.A. en dankz.). Grijpskerke 10 ds. Gou- mare, 2.30 ds. v. Wouwe. Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes. Oostkapelle 9 en 2 Ds. Dercksen. Serooskerke 10 ds. van Wouwe, 2.30 ds. Verschoor. Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk (H.A. en Dankz.); Vlissingen 9 ds. Pontier, 5 ds. Verschoor; Vrouwen polder 10 en 2.30 ds. Jager; West kapelle 9.30 en 2.30 ds. v. d. Sch.L Gapinge 9.30 en 2 ds. J. Bloemkolk. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. v. d. Jagt; Zoute lande 10.30 en 2.30 ds. v. d. Jagt. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Amemulden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Rgksen; Oostkapelle 11 en 4 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10.30 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 stud. v. d. Boomgaard. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10.30 ds. v. d. Wall. Ver. van Vrijz. Herv. en Remon- st-r. Kring. Vlissingen (Engelse Kerk) geen dienst. Evangelisch Lutherse Gem. Mid delburg 9 ds. Lindeyer; Vlissingen 10.30 as. Lindeyer. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. Mulder. Hersteld Apost, Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk o.l.v. kapt. v. Greven; Dinsdag: 8 herdenkings- samenk. i.v.m. 65ste jaarfeest o.l.v. brigadier Crok; Vlissingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk. (Boule vard), 7.30 verlossingssamenk oJ.v. kapt. v. Amerongen. Herv. Evang. Vlissingen „Concor dia" 10 en 5 de heer Polderman. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen „Willem 3H" 10 en 5 ds. Luitjes. Donderdag: 7.30 ds. Visser. ZONDAGSDIENST ARTSEN. In Middelburg is bij spoedgevallen te bereiken de heer M. Reijerse, arts, Seis- weg 29, telefoon 3456. In Vlissingen is te bereiken de heer J. Vader, arts, Bad huisstraat 106, telefoon 2472. Te Kou dekerke. Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, De Casembrootstraat 26, te lefoon K 1187234. Te Veere, Seroos kerke en Oostkapelle is te bereiken de heer M. v. d. Slug's, arts te Veere, Markt A 155, telefoon K 1181—271. Apotheken. Middelburg: Nonhebei, Lan ge Delft 133, telefoon K 1180—2358: Vlis singen: Apotheek Engering, Singel 60, telefoon K 1184—2025. Uijen, J. Dommanschet, A. W. Frenks, M. J. G. Hek, C. J. den Hollander, I. Koolwijk. C. C. Leijnse, J. de Nooijer, K. J. Pervoost, S. J. Risseeuw, M. C. de Rijke, H. W. Schuys. met lof, C. M. de Landmeter, met lof, J. Vogel, met lof. Geslaagd voor het diploma machine- schrijven, 120 aanslagen: C. P. Maas. I. J. v. d. Weijde, D J. E. Hontelé, G. H. Ester, P H. Labruijère, J. J. Koets, J. D. Christiaans, M. L. F. Tournooy, J. de Nooijer, J. J. Eversdijk, J. H. van Leeuwen, J. L. Bouff, M. J. G. Hek, A. J. Velthuijzen, G. J. Steketee, J. J. H. Wattimena. P. J. Moens, B. C. Hosselaar, E. de Lege, E. Maas, N. F. W. Focke, W. J. Cijsouw, J. C. Ponsen, A. E. de Haan, P. M. van Zweden, P. Kooger, P. van Dijk, W. S. Millenaar, J. J. W. Bro- sens, A M. M. v. d. Wege, T. C. Bertijn, W. A. Mulder, E. Janssens, H. J. Groen- dijk, M. C. Corstanje, C. Dellebeke, M. van Klinken, R. Eenkhoorn, A. H. G. Vandepitte. Geslaagd voor het diploma machine- schrijven, 175 aanslagen: G, S. Roelse, J. Simonse, A. Breel, K. Geluk, J. J. H. Wattimena, G. H. Ester, C. van Splun- der, C. E. Eiff, N. Roelse, H. M. Ver- hoeff, P Kooger, J. J. Eversdijk, G. C. M. Barten, H. J. Groendjjk. Geslaagd voor het diploma stenografie, 130 lettergrepen: P. van Splunder, A. de Lege, J. B. de Croo, I. Geljon. VOETBAL Middelburg II kan Zondag de vlag hijsen. Voor de promotiecompetitie naar de reserve eerste klasse wordt Zon dag gespeeld de wedstrgd Middelburg nBaronie H. De stand is momen teel zo, dat de hoofdstedelingen 5 punten hebben uit drie wedstrijden en de Baronie heeft er uit aantal twee. Na afloop van de thuis wedstrijd tegen Middelburg H hebben de Bredanaars protest ingediend. Wordt dit protest toegewezen, dan heeft de Brabantse ploeg slechts één punt achterstand. Middelburg moet dus minstens gelijk spelen om Zondag te promoveren. In de reserve tweede klasse C ont vangt Zierikzee II Moe H. ATHLETIEK „De Zeeuwen"-athleten naar Rotterdam. Zondag wordt te Den Haag de se lectiewedstrijd voor de Europese kampioenschappen te Bern gehouden. Deze wedstrijd gaat tussen Den Haag en de Rest van Nederland. In de ploeg Rest van Nederland is M. 'Grootjans van de V. en A.V. De Zeeuwen gekozen en wel op het num mer discuswerpen. Voorts gaan Zon dag een 25-tal athleten van „De Zeeuwen" naar Rotterdam, waar zij zullen deelnemen aan de regionale wedstrijden, georganiseerd door de Rotterdamse athletiek-eommissie. In deze ploeg zijn o.a. opgenomen mej. Mïnderhoud, Bilius en de sprinters De Rijke. Van Ginkel, Thoden van Velzen en Smits. Als ploegleider fun- geeft G. de Pagter. Van de Zande won T.T. in recordtijd Janus van der Zande heeft de ath- letiek T.T. te Assen, die voor de tweede maal aan de vooravond van het jaarlijkse motorevenement werd gehouden, gewonnen in 1 uur 21 min. 59 sec. over de 25 kilometer. Dit be tekent een verbetering van het Ne derlandse record, dat de Olympia- athleet op 17 Mei van dit jaar 'te Hal steren op 1 uur 22 min. 19.2 sec. bracht. Het officiële record staat sinds 26 October 1952 met 1 uur 24 min. 42 seconden op naam van Van der Zan de. GEEN PLAATSRUIMTE. Gebrek aan plaatsruimte noopte ons ditmaal de strip van Kappie te laten overstaan. FILMS IN ZEELAND Uiterst aantrekkelijke amusementsfilm In de wereld der moderne amuse mentsmuziek begint de figuur van wijlen Amerlka's bandleader no. 1, Glenn .Miller, welhaast legendarisch te worden. Een der omroepvereni gingen bracht de „Glenn Miller sto ry" reeds op platen voor de micro foon en uiteraard maakte ook Hol lywood zich meester van het levens verhaal van trombonist Miller. Het resultaat is thans te zien in Grand (Goes) en Alhambra (Vlis singen Vanzelfsprekend komen de lief hebbers van moderne amusements muziek, van swing en bee-pop, in „The Glenn' Miller Story" aan hun trekken! Niemand minder Jan de in jazzkringen bijzondei befaamde Louis Armstrong verleende zijn me dewerking en voorts zijn daar Ben Pollack. Gene Krupa en The Moder- naires. Miller's muzikale opgang, van on bekend arm trombonist tot wereld beroemd arrangeur en orkestleider, zrjn optreden in een jam session, met Louis Armstrong, en vooral zijn suc cessen met een eigen orkest, samen gesteld naar eigen inzichten; ziedaar wat men allemaal terugvindt In Examens Voor het diploma Orgel B (M.O.) slaagde de heer Jan Rijn, organist van de Nieuwe Kerk en leraar mu ziek aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg. Marktbpvï'*lit»m VEILING MIDDELBURG. 9 Juli. Aardappelen bonken 1010.20: grote 1010.40; drielingen 8—10; kriel 48. Fruit; Perziken 5—19: Rode bessen 40 69; Kruisbessen 3205; Markiezen 54 113; Pruimen per stuk 2—0; Aardbeien per kg 85—141: Frambozen per kg 144; per doos 2942; Tomaten A 83116; B 81—106: C 86—104; Frankenthalers 251— 265. 18 Groenten: Bloemkool A 3667; 39; C 11—32; Andijvie 6—29; Dubb. Princesseboneh 122160; Doperwten 41 66; Tuinbonen 23—35; Peulen 68—120; Komkommers A 20—34; B 1430; C 12 —29; D 24; krom 12—30; Spinazie 40—42; Spitskool 17—21; Savoye kool 9—17; Ro de kool 1215; Porselein 2455; Rabar ber 6—12; Waspeen 19—24; Sla 2%—-7; Bospeen 10—33; Waskroten 918; Uien 12—22; Zilveruien 38; Kroten per kg 24 —26; Prei 115—158. Door de Gebr. Koole uit Sint Laurens werden de eerste zilverulen aangevoerd. VISMIJN VEERE. 9 Juli. Aangevoerd: 1150 kg export- gamaïen 1,421,73; 47 kg schar 34; 45 kg bot 16—17; 13 kg schol 24; 67 kg tong (middel) 60—1,59; 17 rog 17—27; 5 kg poon 16. Advertentie. Bekroonde inzending: „Ben jy ook een Drie Hoefijzerganger t" Mevrouw Feith Stroink, Gerrit v. <L Veenstraat 103 te Amsterdam-Z. ontving voor het onder schrift, dat wij hierbg afdrukken, een kist heer lijk Drie Hoefijzers Bier. 49 andere prijswinnaars ontvingen eenzelfde be loning. Win gratis Uw kist Drie Hoefijzers Bier Wekelijks worden gratis 50 kisten uitgereikt, dus zend vóór 17 Juli a.s. een geestig onderschrift bij de sprekende Drie Hoefgzers-paarden per briefkaart (7 cents post zegel; aan: „Drie Hoef ijzers Bier", postbus 1702 Amsterdam. Niet meer dan 25 woorden gebrui ken! 11 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 12 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.AJ». U.N.A.P. U.—N.A.P. 10.27 1.51 22.47 1.44 4.17 1.72 16.40 152 10.51 1.72 23.13 1.65 4.33 1.94 16.57 1.72 11.17 1.87 23.33 1.79 5.07 2.09 17.33 1.90 11.33 1.24 23.55 1.12 4.56 1.50 17.32 1.28 11.48 1.44 5.08 1.74 17.41 1.50 „The Glenn -Miller Story". Mèt na tuurlijk de „klassiek" geworden me lodieën „Moonlight Serenade", „In the Mood", „American Petrol", en vele andere James Stewart vertolkt de Miller- rol in deze bij uitstek op de muziek gebaseerde film. waarin voorts aan de romantiek de nodige „plaatsruim te" is gegundVoor de liefheb bers van moderne amusementsmu ziek evenwel een aantrekkelijke (kleuren)-film. Een charmante rolprent is „Lili" (Electro, Middelburg) met in de hoofdrollen Leslie Caron, Mel Fer rer en de bekende Zsa Zsa Gabor. Het is de geschiedenis van de dak loze Lili (Leslie Caron), die via ker mis en poppentheater in Parijs be landt, een gebroken hart bekomt, maar toch ook de ware Jozef vindt. Een pretentieloos, maar niettemin onderhoudend en bekoorlijk product van de filmstudio's. Cary Cooper vervult de hoofdrol in „De onzichtbare tegenstander" (Luxor, Vlissingen); een avontuur lijke geschiedenis, spelend tijdens de Amerikaanse burgeroorlog. Er wordt nogal royaal met munitie om gesprongen en de liefhebbers van spanning krijgen in deze rolprent volop hun deel. „Opmars der Vrouwen" (Schouw- hurgbioseoop. Middelburg) speelt in de tijd der kolonisatie van Califor- nië en laat o.m. een vrouwenkara vaan zien, die van Chicago naar het Westen trekt om zich daar bij de kolonisten te voegen. Een film Robert Taylor vervult de hoofdrol met sterke momenten en vervaar digd naar historisch over het alge meen juiste gegevens. Dore Schary voerde er de regie over en maakte van „Opmars der Vrouwen" een film ir it Kwaliteiten. Amsterdamse wisselmarkt. Londen contant 10,61»,4—10.62%; New York contant 3.78ft—3.78H: Parijs con tant 1.0790—1,0810; Brussel contant 7,55»,4 —7,56»,4; Frankfurt contant 90.5390.63; Zürlch contant 86,97—87.07; Stockholm contant 73.08—73.18; Kopenhagen con tant 54.64—54,74; Oslo contant 53.03—53,13; Braz. dollar contant 3.78%—3.79%; Argen tijnse verrekeningsdollar contant 3.82 3,83; Japanse verrekeningsdollar contant 3,79%—3,80%. (JIT DR 11.29 1.55 11.52 1.75 12.16 1.92 12.38 1.28 0.14 1.33 23.47 1.52 5.21 1.72 17.43 1.60 5.37 1.94 18.01 1.82 6.12 2.10 18.38 1.99 6.00 1.50 18.29 1.38 12.52 1.49 6.12 1.73 18.45 1.58 I1; I II nil ZONDAG 11 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR en VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nw8., weerber., en postdul- venber 8.18 Gram. 8.35 Voor het platte land. 8.45 Eng. volksliedjes. 9.00 Sportme- ded. en postduivenber 9.05 Radio-Reis wijzer. 9.25 Instr. trio. 9.45 „Geestelijk le ven", caus. VPRO: 10.00 Voor de kinde ren. IKOR en VPRO: 10.30 ,.De Ned. Herv. Gemeente in Londen en haar kerkge bouw" klankbeeld. 10.55 Rep. 11.00 In wijding Ned. Herv Kerk Ausrtin Friars, Londen. AVRO: 12.00 Sportspiegel. evt. postduivenber. 12.05 Mandoline-ork. 12.35 Even afrekenen. HerenI 1245 Jeugdens. 13.00 Nws 13.05 Meded. of gram. 13.10 Een dagje uit In of om Uw eigen stad. 13.20 Verz. progr. v. d. militairen. 14.00 Boek- bespr. 14.20 Holland Festival: Kamermuz. I. d. pauze: Toneelbeschouwing. 15 50 Gr. 16.00 Idem. Intermezzo: Tóur de France. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Tussen Kerk en Wereld", caus. 17.20 „Van het Kerkelijk" Erf", caus. VARA: 1730 Voor de kinderen. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws. en sportuitsl. 18.30 Zondagsrulters. 19.30 Spontane reacties. AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Rep 20.1o Amus. mui. 20.55 Tour de Fran ce. -21.05 Gram. muz. 21.20 Journ. 21.30 Metropole-ork. 21.55 Piano quatre- mains. 22.15 Vacantieprogr 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/B. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO 17.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Or- gelconc IKOR: 8.30 Kampdienst. KRO: 9.30 Nws 9.45 Gram. 955 Hoogmis. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 Strijkork 12.20 Apo logie. 12.40 Gram. 1255 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Lichte muz. 13.40 Boekbespr 13.55 Resldentie-ork. 15.05 „Betrekkingen van Guldo Gezeüe en Stijn Streuvels met Belgisch Limburg", caus. 15.25 Kamerork., koor en sol. 1550 Pianorecital. 16.05 Gram. 16.10 „Kath. Thuisfront overal!' 1615 Sport. 16.30 Vespers NCRV: 17.00 Gerei kerkd. 18.30 Gram. 18.45 Vocaal kwart 1950 „Nws. uit de kerken" 19.05 Gram. 1930 ..Litur gie", caus. KRO: 19.45 Nws 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 2030 Symphonette- ork. en sol. 21.05 „Zonneschijntje" hoor spel. 2150 Gram. 22.05 Clavecimbelconc. 22.35 Act 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE. AVRO. KRO, VARA EN VPRO. 19.30—21.30 Overname Vlaamse Televi sie: 1 TV-Juniorsclub; 2 Concert: 2 Film- rep. Guldensporenspel; 4 Wegcode; 5 „De Slag der Gulden Sporen", TV-film; 6 TV- nleuws. Nagekomen advertenties. Met dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje ADRLANA CORNELIA RENÉE. J. M. DE REGT. L. H. DE REGT— Kats, 8 Juli 1954. .Even Buiten". VUSSiNGSE ORATORIUMVERENIGINC Wegen9 omstandigheden MAANDAG 12 JULI GEEN REPETITIE. Tevens gaat vacantie in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3