ZATERDAG IN MIDDELBURG DE „ZEEUWSE PIJPERSDAG" WALCHEREN BOVEN ZEELAND WOEDDE HEVIG ONWEER SPORT EN WEDSTRIJDEN JEUK Amsterdamse Beurs DONDERDAG 8 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT Georganiseerd door „Juliana" De jaarlijkse „Zeeuwse Pypersdag" zal Zaterdag 10 Juli a.s. in Middel burg worden gehouden. Het Middel burgse Tamboers- en Pijperscorps zal op de middag van die dag do gast heer zijn van een drietal Zeeuwse corpsen. Het organiseren van deze Pijpersdag beschouwt „Juliana" als zijn bijdrage tot de viering van Wal- cherens herstel. De corpsen „Excelsior" uit Goes, „Jonge Kracht" uit Kapelle-Biezelin- ge en „Nicoleen" uit Kamperland ko men Zaterdagmiddag naar dt Zeeuwse hoofdstad. Men betreurt ten zeerste, dat geen enkele financiële steun kon worden verkregen om het bekende corps „Jubal" uit Dordt naar Middelburg te laten komen. Nadat de deelnemende gezelschap pen in Middelburg zijn gearriveerd, vangen om 15.45 ae rondwandelingen aan. Vertrekkend van het CJMV-ge- bouw in de Singelstraat, neemt ieder corps een deel van de stad voor zyn rekening. Daarna zal men „Minia- Raadsverkiezingen op Schouwen-Duiveland In enkele gemeenten in Zeeland, waar tengevolge van de ramp geen gemeenteraadsverkiezingen konden worden gehouden, zijn gisteren de in woners ter stembus gelogen. DU1VENDLJKE. Hier werden uitgebracht 228 stern- hen, waarvan 223 geldig. Gekozen werden: PvdA: M. L. Hoogenboomen C. Kloet; AR: I. W. Padmos, O. B. Boot en J. M. Stoel: CH: A. N. Kloet; VVD: F. G. A. de Wilde. In de raad keert niet terug de heer J. van Oeveren (PvdA); zyn plaats zal worden ingenomen door de heer C. Kloet. ELRERZEE. Hier werden uitgebracht 301 gel dige stemmen. Hiervan verkregen de WD 126 stemmen; de CH 67 stem men en de AR 108 stemmen. Gekozen werden, voor lijst I (W D)M. A. Gaandersen, I. Dorreman, J. F. v. d. Bout; Voor lijst H (CH) W. J. de Vrieze, F. v. Eenennaam. Voor lijst III (AR): C. Padmos en J. N. viergever. Alle leden werden herkozen. ELLEMEET. Hier werden uitgebracht 232 gel dige stemmen. Hiervan kreeg lijst I (AR en CHU) 84 stemmen; lijst EE (VVD) 52 stemmen en lijst UI (Pv dA) 96 stemmen. Gekozen werden, voor lijst I, de he ren J. M. Dalebout en J. bij de Vate. Voor lijst II de heren C. D. Gast en C. Ha Voor lijst III, de heren J. H. de Jonge, A. J. Goossens en R. Kors- man. Alle leden werden herkozen. Examens. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen veeartsenijkunde, de heer W. A. M. Kalkman uit Goes; voor het candi daatsexamen tandheelkunde de heer H. M. Govaert uit Groede; voor het veearts examen de heer P. J. Borm uit Hulst. Aan de Handelsavondschool te Middelburg slaagde voor de 5-jarige cursus mej. S. Rïsseeuw te Breskens. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde de heer A. Versprille te Bres kens voor het eerste gedeelte van het candidaatsexamen in de geneeskun- den. Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het propaedeu- tisch examen civiel-ingenieur de he ren J. van Duivendijke. Terneuzen en J. v. d. Peijl. Terneuzen; voor het propraedeutisch examen bouwkundig ingenieur slaagde de heer O. van Rog gen, Middelburg. Aan de Theol. Hoge School der Chr. Geref. Kerken zyn geslaagd voot het cand. examen de Tieren J. P. van de Boomgaard, F. Brienen, C. Langhout en J. J. Rebel. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats examen civiel ingenieur de heer C. d. Kuijper te Middelburg. By de in Breda gehouden kappers examens slaagden voor het cfames- vakgezellenexamen mej. Rijkse en de heer De Bruin uit Goes, de dames Goedbloed en Van Tol uit Middelburg en Marion en Goormachtig uit Vlis- singen. Voor het herenvak gezellenexamen slaagden de heren Goedhart (Middel burg) en Van Rooijen uit Westka- pelle. De heer J. W. W. A. Wit uit Mid delburg slaagde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht cum laudc voor het doctoraal examen in de wis- en na tuurkunde. Collecten. Voor de gezamenlijke militaire fondsen werd te Ovezande 17.42 ge collecteerd. De te Zoutelande gehouden lijst- collecte voor de a.s. reis van de ouden van dagen heeft 370 opge bracht. Diepten vaarwaters. De minste diepte by gem. LLWs. in het Tholense Gat bedraagt thans middenvaarwaters 50 dm., aan de spitse tonskant 26 dm. en aan de stompe tonskant droogvallend. In de Nieuwe Haven en de Een dracht by Tholen zijn deze cijfers resp. 7 dm. en overigens droogval lend. Bij de vorige metingen was de diepte 18 dm. In het Bergs Diep is de diepte middenvaarwaters 6 dm. en in de Zuid-uitloop van de Dortsman op de Oosterschelde 16 dm. terwijl dit in de Witte Tonnen Vlije 34 dm. is en in het Brabantsvaarwater 36 dm, tuur Walcheren" bezichtigen. 's Avonds om 19 uur worden de corpsen tot één geheel geformeerd, waarna dit massale corps, eveneens van de Singelstraat uit. door de bin nenstad naar de Dam zal marcheren. Daarbjj wordt de volgende route ge volgd: Singelstraat Koepoortstraat, Zuidsingel, Bleek, Haringplaats, Ba lans, Wagenaarstraat, Hofplein, Noordstraat, Markt, Vlasmarkt, Bed- dewykstraat, Lange Viele, Markt (rond). Lange Delft, Herenstraat, Houtkaai, Segeerstraat, Lange Delft, Korte Delft, Dam. Op de Dam arriveert de „stoet" om 20 uur; hier zal een gezamenlijk op treden volgen. Men moest de Dam kiezen, omdat de Markt thans zoals bekend, bezet is. Tenslotte wordt door de Molstraat weer afgemar cheerd naar de Singelstraat. Als het weer de pijpers niet in de steek laat, zal dit fleurige festijn van corpsen in hun smetteloze uni formen, ongetwijfeld grote belangstel ling trekken. Geen lonende uienmarkt Ook gedurende de maand Mei was er enige export van uien. Uit de aard der zaak waren dit uien, die opge slagen waren in de koelhuizen en die dus naast de gewone telerskosten, ook nog kosten van bewaring hebben gevergd. Ook voor deze uien was geen lonen de markt te vinden, omdat de Egyp tische concurrentie steeds voor vol doende aanvoer van (goedkope) Egyptische uien kon zorgen. Van een totale export van plm. 590.000 kg., was Engeland met 298.000 kg. de voornaamste afnemer. Duitsland nam 190.000 kg. voor zjjn rekening en België plm. 30.000 Het Engelse leger in Duitsland - nog steeds een willige afnemer, want bijna 50.000 kg. gingen daarheen, terwijl ook Ierland met 25.000 kg. nog wat afnam. Intussen worden al speculaties gedaan over de nieuwe oogst 1954. Het enige houvast dat men daarbij tot heden heeft zijn de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde oppervlakten van in Nederland dit jaar uitgezaaide uien. Deze bedraagt totaal plm. 5350 ha., te weten 600 ha. pootuien en 4750 ha. zaaiuien. Het afgelopen seizoen was h~t are aal 6800 na. zaaiuien en 700 ha. poot- Vlissingen Projectielen in huisvuil Bij het ophalen van huisvuil te Vlissingen worden herhaaldelijk pro jectielen aangetroffen in het vuil, die ontplofbaar zyn. Deze projectielen zijn nog overgebleven van de tweede wereldoorlog en om de een of andere reden bestaat er nu geen interesse meer voor. Zij worden by het huisvuil gedeponeerd. De directeur van gemeentewerken te Vlissingen wijst er met nadruk op, dat wanneer personen in het bezit zijn van dergelijke projectielen en zy zich er van willen ontdoen, de politie in de arm moet worden genomen. De ze stelt zich dan in verbinding met de Mynopruimingsdienst, Welke dienst voor de vernietiging van de projectielen zorgt. Onlslag onderwijzeres In verband met haar benoeming bij de Vlissingse schoolvereniging, stel len B. en W. van Goes voor, aan mej. D. Haccou eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de Prof. Dr. Kohnstammschool. Abortus-bang bestrijding op Schouwen-Duiveland Voorstel van Ged. Staten Gedeputeerde Staten stellen voor een verordening te doen uitvaardi gen ter bestryaing van de abortus Bang onder het rundvee op Schou wen-Duiveland. De Stichting Pro vinciale Gezondheidsdienst voor Die ren in Zeeland heeft hiertoe een verzoek gedaan. De verordening is mede noodzakelyk omdat de Ryks- dienst slechts bereid is de besmet te runderen, die opgeruimd moeten worden over te nemen indien de ga rantie wordt gegeven, dat het ei land ook in de toekomst abortusvry wordt gehouden. Dit is alleen moge- lyk door het invoeren van een ver ordening, die een verbod bevat voor veehouders om andere dan abortus- vrije runderen aan hun rundveebe- slag toe te voegen of besmette die ren op het bedryf te houden. G.S. achten het van groot belang, dat het provinciaal bestuur zyn me dewerking verleent by het bestrijden van de abortus Bang. De minister van landbouw stelt er prys op, dat een regeling terzake slechts voor Schouwen-Duiveland zal gelden, waar de rundveehoudery zwaar werd ge troffen en waar men by vrijwillige bestryding nog te weinig actief is. Het bestuur van de Gezondheids dienst voor Dieren merkt in zyn toe lichting tot de verordening op, dat wanneer geen speciale maatregelen tegen deze ziekte worden genomen, deze in de komende jaren vry sterk verbreid op Schouwen-Duiveland zal voorkomen. MOEILIJKHEDEN. De vraag is wat met de thans nog op het eiland aanwezige besmette die ren dient te gebeuren en wat er moet gebeuren met dieren, die na de aankoop toch besmet blyken te zyn. Er zyn thans nog ongeveer 80 be smette dieren op Schouwen-Duive land. Rykslandbouwherstel neemt de dieren over op de reeds boven ge noemde voorwaarden. Wat betreft het vry houden van het eiland, verwacht men, dat dc Ge zondheidsdienst gelden zal kunnen aantrekken, die noodzakelijk zyn om de kosten van sanering voor de ko mende 5 jaren te dekken. De kosten van het opruimen van besmette die ren, van het bloedonderzoek, van het inenten van kalveren, van ad- mimstratie en van verder onderzoek zijn daaronder begrepen. De gelden kunnen slechts verstrekt worden wanneer er meer zekerheid bestaat, dan alleen vrywilligheid om de be stryding tot een goed einde te bren gen. Middelburg Avondvierdaagse startte met grote deelname Ongeveer 440 Walcherse wandellief hebbers keken Woensdagavond enigs zins angstig naar een bedekte hemel. Gelukkig voor hen bleef het echter droog en ^con de start voor de Middel burgse Avondvierdaagse onder prima omstandigheden geschieden. Dit was het officiële begin, maar reeds Dins dagavond liep een aantal wandelaars het 20 kilometer traject- Hieronder be vonden zich militairen van de C.O.A K., die gewoonlijk op Zaterdagavond met verlof zijn. De organiserende vereniging „Me- dioburgum" schreef 396 deelnemers in, hetgeen een succes genoemd mag worden, daar er vorig jaar slechts 288 wandelaars deelnamen. De senioren, 177 in getal, leggen drie maal 10 en eenmaal 20 kilometer af. In deze ca tegorie trof men o a. groepen van de C.O.A.K., de P.Z.E.M, „Achilles", „Wilheimina". de Vitrite Works. R.H. B.S., „E.M.M." en „Medioburgum", allen uit Middelburg en een groep van de Souburgse sportclub „Zuid westers"; voorts een aantal indivi- duelen. De jeugd, die vier maal 10 kilome ter tippelt, was in de meerderheid, namelijk ten getale van 219. Naast in- dividuelen namen hier deel groepen van scholen uit Nieuw- en Sint Joos- land, Arnemuiden en van 't Zand, alsmede van de sportclub „Tramast" van Kinderzorg- Nadat van het Nederlands Koffie huis op de Middelburgse Markt was gestart, werd in flink tempo een par cours gevolgd door een deel van het herrezen eiland. Tussen half negen en half- tien kwamen de meeste wande laars v/eer aan het startbureau terug. Allen zijn er fris by gebleven. Er wa ren tenminste deze avond nog geen uitvallers. Oogst van de straat Op het Middelburgse politiebureau zijn Inlichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende gedurende het tijdvak 30 Juni tot met 6 Juli gevonden vorowerpen: een aantal wanten en handschoenen, porte- monnaie's m. en z. inh., sleutelceintuurs, shawls, damestruitjes, muntbiljetten van f 2.50 en f 1, doek m. sleutels en band- afnemers, br. broekriem, bew, van lid maatschap EMM, herenrijwiel, jongens jasje, vulpotlood, gr. vulpen in étui, tor telduif, rode handd. en zwembr., medail- .Achilles", gr. kindervest, witte kin- dersch.. contr, boek, zakmes, schakelarm band, rode haarstrlk. bi. gr. regencape, padv. mes m. sleutels, benz. dop. En. imi tatieparels, nyion regenmantel. 1. met halsketting, parkiet. Veere Beiaardconcert Het programma van het 5e zomer- avondbeiaardconcert, dat Zaterdag 10 Juli van 2021 uur op het carillon van de raadhuistoren te Veere gege ven wordt door de stadsbeiaardier van Vlissingen en Veere, de heer I iet Broerse, luidt: 1. Improvisatie. 2. Aria uit „Rinaldo", G. F. Hètndel. 3. Aria uit „Martha", van Flotow. 4. Diverse populaire melodieën: a. Grootvaders klok, b. Silver threads among the gold, c. O sole mio. (Ital. volkslied), d. Beautiful dreamer. 5. Deux gavot tes, Fiocco. 6a. Menuet, Baustetter. b- Aria, P. de Paep. 7. 5 Nederlandse volksliederen: a. 't Karretje op de zandweg, b. 'k Heb myn wagen vol geladen, c. Daar loopt door 't ge huchtd. Al in een groen groen knollenland, e- Toen ik op Neerlands bergen stond. Burgerlijke Stand. ST, LAURENS. Bevallen: B. M. den HollanderCastel, d.; M. E. AbrahamseDe Boks, d.; P. de BreeBoone, z.; J. WisseWagenaar, d. Overleden: K. Olijslager, 75 j., gehuwd met J. Tramper. Op enkele plaatsen blikseminslag In de vroege morgen van Woensdag woedde boven de Zeeuwse eilanden een hevig onweer, dat samenging met hevige regen en hagelbuien. Van en kele zijden kwamen berichten binnen over het inslaan van bliksem. In de woning van de heer M. van Sluis te Bruinisse werd een ware ra vage aangericht, tengevolge van blik seminslag. Het. radiotoestel werd to taal vernield en enkele ruiter, kapot geslagen. Ook aan het beddegoed werden schroeivlekken geconstateerd. Beddelakens, die op de zolder over de lyn te drogen hingen, vatten vlam. Begin van brand kon echter snel be dwongen worden. Er deden zich geen persoonlyke ongelukken voor. Van de woning van de heer J. de Keizer, eveneens te Bruinisse, werd de schoorsteen afgeslagen. Door blikseminslag ontstond een begin van brand in net huis van de heer L. Krynsen te Waarde. Het vuur kon evenwel door snel ingrypen wor den geblust. De schade aan het dak en in het woonhuis was groot. De aangrenzende woning van ae heer J. Nieuwenhuyze kreeg eveneens scha de. Ook hier deden zich geen persoon lyke ongelukken voor. uien. Een overproductie was voor dit jaar niet wachten, de thans beteel- de oppervdakte is vrrj normaal. De stand van het gewas Is over het al gemeen goed. De pryzen, die thans worden be steed voor voorkopen van het te velde staande gewas, zyn eveneens normaal en voor de teler zit in de tot heden gemaakte pryzen voor uien te velde een redelyke winstmar ge. Van overdreven prijzen is echter gëen sprake. Peilverlaging kanaal voor maken onderbouw Bonzijbrug Van de zijde van de Rijkswater staat, directie Zeeland, wordt bekend gemaakt, dat wegens het maken van de onderbouw van de Bonzijbrug te Wemeldinge het peil op het kanaal door Zuid-Beveland op 20 en 21 Juli 1954 zal zyn verlaagd tot 0,90 meter - N.AJ?. Visserij. De besommingen van de Thoolse botvïssers over deze week zyn niet byzonder hoog, zelfs aanmerkelyk minder dan vorige week. De aanvoer uit kom- en weervissery op de Oos terschelde was best. doch de prijzen aan de lage kant. Ook de vangst van kreeft wag niet groot. Hoefbeslagkeuring De uitslag van de dezer dagen te Middelburg gehouden hoefbeslagkeu ring luidt: le pr. J. Kruz, Seroosker- ke; 2e pr. A. J. Lous, Nieuw- en Sint Joosland; 3e pr. L Cijvat, Koudeker- ke; 4e pr. A. Boer, Middelburg; 5e pr. A Jac- Beye, Arnemuiden; 5e pr. B M. Hillebrand, Sint Laurens: 6e pr. P. WattóJ. Serooskerke; 7e pr. M. Bel- zen. Ritthem; 8e pr. H. Sturm, Se rooskerke; 9e pr. A. Versluis, Middel burg. Verkeersexamens voor de schooljeugd De Vereniging voor Veilig Verkeer op de Bevelanden zal in de komende weken weer de jaarlijkse verkeers examens voor de schooljeugd organi seren. In totaal hebben zich hiervoor 65! jongens en meisjes aangemeld. Woensdag 14 Juli zal in bouwplan Oost ie Goes het examen voor West Zuid-Beveland worden afgenomen, op 22 Juli op Noord-Beveland, terwijl voor Oost Zuid-Beveland de datum nader zal worden vastgesteld. Serooskerke (W.) Ouden van dagen op stap De ouden van dagen van Seroos kerke (W.) maakten Dinsdag met een aantal auto's en bussen een uitstapje naar Zeeuwsch-Vlaanderen, De heen route leidde over Vlissingen en Bres kens, de terugweg over Perkpolder Kruiningen. Omstreeks negen uur des avonds werden de oudjes door de mu ziekvereniging „E.M-M-" aan de rand van de gemeente opgewacht en fees telijk binnengehaald. Op de wieken. De Postduivenvereniging „Zeelan- dia" te Middelburg hield Zaterdag een wedstrijd van Limoges (Fr.) uit. De eerste tien pryzen werden als volgt behaald: 1. 2, 6 en 8 P. van Sabben; 3, 4. 5. 7 en 9 J. de Buck; 10. J. J. Snoep. Zondag hield de vereniging een wedvlucht van Pont St. Maxence (Fr.) uit. De eerste tien prijzen werden gewonnen door: 1. M. Jas per; 2. J. W. Vetter; 3. 4 en 5 J. de Buck; 6. C. de Graaf: 7. P. Pantus; 8. I. G. van de Driest; 9. J. de Bree; 10, P. van Sabben. De postduivenvereniging „Voorwaarts" te Arnemuiden hield haar 9e wedvlucht van Orleans uit. waaraan 177 duiven deel- De eerste tien prijswinnaars wa- 1 L. v. d. Ketterij Jzn.; 2 G. Stit- zinger; 3 J. Caljouw: 4 C. v. d. Graaff; 5 M. van Belzen; 6 Gebr. Van Belzen; 7 M. Schroevers: 8 A. van Dalen; 9 C. de Nooijer Lzn'.; 10 J. Meertse De 10e wedvlucht van „Voorwaarts" werd van Tours uit gehouden. Er was een deelname van 88 duiven. De eerste tien prijswinnaars waren: X L. v. d. Ketterij Jzn.: 2 en 8 M. Schroevers: 3 en 10 J. Marijs: 4 J. Meertse; 5 M. de Meulmees- ter: 6 C. de Nooijer; 7 A. van Dalen: 9 J. Caljouw. J. Marijs wist de drie gete kende te behalen: M. Schroevers de twee getekende. Marktberichten VISMIJN VEERE. Juli. Aangevoerd: 1748 kg export garnalen 1,06—1,52; 176 kg schar 43—61; 212 kg bót 1636; 27 kg schol 52—55; 232 kg tong (middel) 1,17—2,45; 47 kg rog 25—32; 9 kg poon 16—22. VEILING MIDDELBURG. Juli. Aardappelen bonken 1213,20; grote 12—13,10; drielingen 6—12,60; kriel 34,70. Aanvoer 70 ton. Fruit; Kersen: Markiezen 2863; Hol landers 28—70; Zoete Morellen 43; Ear- ley Rivers 52; Meikersen 52; Kruisbessen 3058; Witte bessen 45; Zwarte bessen 70; Aardbeien per kg 1,00—1,47; per doos 31—38; Rode bessen 3368; Perziken per stuk 5—18; Kastomaten A 921,05; B 92; C 95—96: Frank en thalers 2,95— 3,01; Pruimen per stuk 28. Groenten: Glaskomkommers A 22—26; B 18—28: C 15—23: kg 18—25; Sla 2(4— 6; Snijbonen 1,111.42; Andijvie 932; Capucijners 49—55 Savoye kool 14—21; Spitskool 1623; Tuinbonen 2830; Was- peen per kg 22—37; Rabarber 6—14; Rode kool 18—21; Bloemkool A 2—52; B 12— 34; C 823; Boskroten 1118; Bospeen 1427; Dubb. Princessebonen 1.51—1,70; Saxa's 1,49; Augurken B 98; C 69; D 39; Doperwten 3656; Postelein 38—56; Spi nazie 4244; Kroten per kg 2123. Heden werd de eerste rode kool aan gevoerd door de heer L. Joziasse te Se rooskerke. Zeeuwse zwemrecords Door een vergissing van een offi cial is in het verslag van de Zeeuw se zwemcompetitie vermeld, dat Kees de Ryk van „Luctor" het Zeeuwse record op de 3 x 50 meter wisselslag had verbeterd en met 2 min. 4.4 sec. op zijn naam had gebracht. Dit biykt echter onjuist te zhn, want dit re cord staat sinds 1937 op naam van Van Steveninck met 2 min. 2.6 sec. Toch is er wel een Zeeuws record gebroken. Op de 3 x 100 meter wis selslag estafette liet de herenploeg van „Luctor" een tUd van 4 min. 0.2 sec. voor zich afarukken en dat is een nieuw Zeeuws record. Het oude stond sinds 1950 op naam van „Bruinvis" uit Sas van Gent met 4 min. 4.8 sec. Nieuw record Naar eerst thans is gebleken heeft de Middelburgse Zwem- en Poloclub, Luctor tydens de op 12 Juni te Sas van Gent gehouden zwemwedstryden een niéuw Zeeuws record gevestigd op de 3 bc 50 meter wisselslag esta fette heren. Het oude record stond sinds 23 Juli 1938 op naam van Bruin vis uit Cas van Gent met 1 min. 46 sec. De Middelburgse ploeg, bestaan de uit P. de Kraker, w. Goedbloed en W. Wondergem, liet een tijd van 1 min. 33.2 sec. voor zich afarukken. VOETBAL Juniorentournooi „Goes" Het op 20 Juni wegens slecht weer uitgesteldéMeugdtournooi van de voet balvereniging „Goes" zal thans op Zondag 11 Juli a.s. worden gehouden. Aan dit tournooi zullen 8 A-elftallen en 8 B-elftallen deelnemen. Zevenhandbal Olympus speelde weer zevenhand bal öp net plein voor de school aan de Bonedykestraat te Vlissingen. De dames speelden tegen Marathon H en vooral dank zij het uitstekende spel van de jeugdige doelv^rdedig- ster, Dicky vos. won Olympus met 51. De heren 'van Olympus waren aanzienlijk sterker dan de Mara thon-reserves, die een 155 neder laag te slikken kregen. BILJARTEN Handicap wedstrijden In café S. Gillissen te Middelburg werden de handicapwedstryden le klasse en hoofdklasse libre van de K.N.B.B., district Walcheren en Zuid- Beveland. voortgezet en beëindigd. De eindstand luidde: 1 J. Leynse, Middelburg. 1190 182 45 6.53 14 pnt. (kampioen): 2 J. Ryk, Ovezande, 956 225 3. 4.24 8 pnt.; 3. J. Eggermond, Ovezande. 1385 216 52 6.41 8 pnt. 4 M. Revnhout, Middel burg, 1215 218 37 5.b7 8 pnt.; 5 W. Korfty Souburg, 975 200 33 4.87 8 pnt.; 6 W. Loenhout, Middelburg, 961 191 37 5.03 4 pnt.-f 7 M. Houtzager, Vlis singen, 1084 206 29 5.26 4 pnt.; 8 J. de Groot, Vlissingen, 978 216 46 4.52 2 punten. MOTORSPORT Gezelligheidsrit „De Zeeuwen" De motorclub „De Zeeuwen" te Mid delburg organiseerde Zaterdag een gezelligheidsrit door Walcheren, waaraan 27 motorryders deelnamen. Het parcours leidde over goede we- {jen aoor een groot deel van het ei- and. Op verschillende punten wer den attracties geboden, zoals ring steken, schatten van het inwoner tal der bezochte plaatsen enz. De uieslag van de rit luidde: 1. A. Job- se, 230 strp 2. P. Kodde. 490 strp.; 3. T. Walhout. 501 strp.; 4. J. M. Vogel. 714 strp.: 5. J. Wattel; 1085 strp.; 6. J. Maas, 1503 strp.; 7. T. Blok, 2425 strp.; 8. A. Bostelaar, 2779 strp.; 9. J. Geldof, 2883 strp.; 10. S. Koole, 3106 strp. Sterrit naar rampgebied De motorclub Sparta" te Zierikzee houdt Zondag 2o Juli een sterrit naar het rampgebied Schouwen-Duiveland. De deelname staat open voor automo bilisten, motorrHders, scooterryders en bromfietsers. De bromfietsers moe ten minstens 50 km hebben afgelegd, de overigen minstens 100 km. De fi nish is bij het „Huis van Nassau" te Zierikzee, waar iedere deelnemer een tegel ontvangt. Na aankomst van de deelnemers wordt een rit door het rampgebied gemaakt, zodat de deelnemers ait van naby kunnen zien. Ook *de dykdich- tingen Schelphoek en Ouwerkerk zyn in ae route opgenomen. ATHLETIEK Marathon-meisjes naar grote wedstrijden Willy. Cysouw, de jeugdige athlete van „Marathon" uit Vlissingen, neemt Zondag a.s. deel aan de natio nale jeugdathletiekkampioenschap- pen van Nederland, welke in Hengelo worden gehouden. Zy komt uit op de nummers hardlopen 80 meter meis jes A, hoog- en vèrspringen. Dezelfde dag gaan Nel Labruyere en Bea v. d. Weyde (beiden Mara thon) naar Rotterdam. Eerstgenoem de athlete neemt deel aan de 80 m hardlopen meisjes B, hoog- en vèr springen. Bea v. d. Weyde komt uit op de nummers 80 meter hardlopen meisjes A, hoog- en vèrspringen da mes D. Advertentie. Maagbezwaren voor of na het eten? Neem^ Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziek tekiemen. geneest tot diep l TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF - 6 Jull7 Juli. Nederland 1951 (3(4) 101% 102 Nederland 1948 (3*4) 89(4 99% Nederland 1947 3(4 3 99% 99% Nederland 1937 3 98% Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95% Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2(4 78% 78% Ned. Indlë 1937 A 3 98 Grootboek 1946 3 98% 99 Nat. Handelsbank 159% 160% Ned. Har.delmij. 179% A.K.U 223% 223(4 Bergh's en Jurgens 298 Calvé-Delft 188 195 Kon. Nea. Hoogovens 194% Unilever 350(4 363% Ned. Kabelfabriek 215 Philips 254% 258(4 Wilton-Feijenoord 196 198 Kon. Petroleum Mij. 429% 430% Amsterdam Rubber 81% 83 Holland Amerika Lijn 153 Kon. Paketvaart 129% 129% Rotterdamse Lloyd 125(4 125% Ned. Scheepvaart Unie 130% 131% Stv. Mij Nederland 140 140% H.VA. 117% 117% Deli Mij 117% 119% Bank van Ned. Gem. 4% 108(4 Centrale Suiker 175 176 Kon. Mij. De Schelde NB 142% Baltimore—Ohio 22% New York Central 22 16% Pennsylvania 16% Anaconda 38% 39(4 Bethlehem Steel 69% 70% General Motors 76*4 77% Intern. Nickel 42% 43 Kennecott 82% 84 Republic Steel 58% 59% U.S. Steel 49% 50% North American Cy. 23% 23% Midcontlnental 86 85% Shell Union 92% 92% Tide Water 20% 19 e.s. AJC.U. 4(4 150(4 BECRSOVERZICHT. De feature van de markt werd onge twijfeld gevormd door de Indonesische openbare nutsbedrijven, zoals Aniem en Overzeese Gas. De mededelingen ln de eergisteren gehouden vergadering van laatstgenoemde maatschappij hebben het vertrouwen ln een nabije voor aandeel houders gunstige nationalisatie versterkt, vooral ook het feit dat de O.G.E.M. ruim rp. 50 mllloen zal ontvangen Beide fond sen werden in open hoek verhandeld. Aniem steeg aanvankelijk circa 10 punten en Overzeese Gas zelfs 20 punten. La ter moest hier echter een gedeelte van worden prijsgegeven. Aniem gold toen circa 78 (plus 8) en Overzeese Gas 132 (plus 12). Deze gunstige ontwikkeling Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER 8.15 8.43 9.10 9.25 9.42 U.+N.A.P, U.+NJUP. 1.51 1.73 1.87 1.24 1.44 20.38 1.31 21.04 1.57 21.25 1.70 21.43 1.04 22.05 1.24 U.—N.A.P. 2.06 1.83 2.24 2.03 3.01 2.19 2.53 1.58 2.59 1.81 U.N.AP. 14.24 1.46 14.41 15.19 15.23 15.28 1.82 1.20 1.41 trok ook de overige cultures enigszins mee, zodat de leidende soorten een klei nigheid avanceerden, vooral de Sumatra tabaksmaatschappijen. Billiton werd nog een kleinigheid hoger geadviseerd. Van de internationale concerns boekte Unilever een opvallende koersstijging. Eergistermiddag werd dit fonds reeds voor Amerikaanse rekening gekocht en deze aankopen vonden Woensdag verder voortgang IJet margarineconcern verliet de markt op 364(4. dus 14 punten hoger. Philips boekte een winst van circa 4 punten en AKU was 1 hoger. Kon. Olie eigenlijk onveranderd op 42914. De scheepvaartafdeling gaf opnieuw van een vriendelijke stemming blijk en boekte overwegend fractionele winsten. Staats fondsen stil maar met vaste ondertoon. Prolongatie 2(4 pet. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.62—10.63, New York contant 3.78A3.78H, Parijs contant 1.0790 1.0810 Brussel contant 7.567.57, Frank- fürt contant 90.48—90.58, Zürich contant 86.92—87.02, Stockholm contant 73.08 73.18, Kopenhagen contant 54.61—54.71, Oslo contant 53 0353.13, Braz. dollar contant 3.79(4—3.80(4. Argentijnse verre keningsdollar contant 3.823.83. Japanse verrekeningsdollar contant 3.79',4—330(4. Nagekomen advertenties. Met vregude en dankbaar heid geven wy kennis van de geboorte van ons Doch tertje en Zusje ANGELUS J. MINNAAR. A. M. M. MINNAAR- SUKKEL. MARTIENTJE. Middelburg, 7 Juli 1954. Molenwater 113. Tydelyk: Gasthuis, Kamer 5. Vrydag 9 Juli a.s. ho- pen onze geliefde Ou- ders en Grootouders A. PETERSEN W. PETERSEN— PETERSEN, hun 35-jarige echtver- eniging te herdenken. Dat zy nog lang ge- spaard mogen blyven is de wens van hun dank- bare Kinderen en Klein- kinderen. Gelegenheid tot feli- citeren Vrydag 9 Juli van 35 uur, in zaal „Thalia". Hansweert, Juli 1954. Kanaalweg 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7