Groeiende span ning tussen lonen land en prijzen in ons btkciiïM kaom KWEEKSCHOLEN WAARSCHUWEN TEGEN „FILIAAL-OPLEIDINGEN" DINSDAG 6 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE HAUSSE DUURT VOORT. Ontstellend aantal prijsafspraken belet redelijke daling (Door onze economische medewerker) Wy kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat een nieuwe strijd van de vakbeweging op komst is. Vroeger zouden wy zeggen een strijd tussen arbeid en kapitaal doch dit is los van de marxistische gevoelens die in deze woorden opgesloten liggen toch niet meer juist. De stryd, die de vakbeweging zal gaan voeren, zal in de eerste plaats te gen de regering gaan, omdat die in haar na-oorlogse politiek de lonen aan vaste normen heeft gebonden maar daarnaast door liaar kartelbeleid ook de prijsbeweging kan beïnvloeden. De woordvoerders van het N.V.V. en de K.A.B. hebben al te kennen ge geven, dat de huidige ontwikkeling zeer teleurstellend is. de woordvoer der van het C.N.V. heeft deze week op hetzelfde stramien geborduurd en wel op een dusdanige wijze, dat wij met recht kunnen verwachten, dat na al dit geschutvuur de aanval niet al te lang meer op zich zal laten wach ten. De hausse. Twee dingen moeten wij hierbij on derscheiden: de ontwikkeling van de kosten van levensonderhoud in het licht van de op 1 Januari jl. gegeven loonsverhoging van 5én het voort duren van de hausse, dus de gunstige gang van zaken bij het bedrijfsleven zonder dat de werknemers op vol doende wijze hiervan mede-profite ren. Nu is dit gunstige gang van zaken alleen maar af te lezen uit de jaar verslagen en de winstcijfers van de grote naamloze vennootschappen van die vennootschappen dus die een aan delenkapitaal van meer dan 500.000 bezitten en welker aandelen aan de beurs noteren. Inderdaad blijkt uit de meeste ver- 838. Wanneer de botanicus ons vertelt dat er op het N. halfrond slechts een honderdtal verschillende soorten ro zen worden aangetroffen, zyn we ge neigd ons wat teleurgesteld te gevoe len. Want in welverzorgde tuinen, vrolijke bloemenstalletjes en statige bloemenwinkels hebben we in de loop der jaren heel wat rozen van allerlei vorm en kleur gezien, zodat we het aantal soorten toch zeker op vele honderden meenden te kunnen schat ten. Geheel ongelijk hebben we niet gehad., want de rozen mogen dan in een beperkt aantal soorten zijn on derverdeeld, het aantal variëteiten daarvan bedraagt ongeveer 6000, zo dat er inderdaad voldoende keus is. De roos heeft de mens getrouw op al zijn wegen vergezeld. Sprookjes, sagen, en legenden wemelen van ro zen. Het is de bloem van liefde, trouw reinheid en onbedorven geloof. Reeds Homerus noemde de godin van de da geraad „de rozenvingerige" en Aphro dite zalfde het lijk van Hector met naar rozen geurende oliën. De Schone Slaapster sliep achter rozenstruiken, de rozentuin van de dwergkoning Laurinus bloeide éénmaal daags bij het dalen van dc avondzon, en de varkenshoeder uit het sprookje van Andersen bezat een roos. die zo heer lijk geurde, dat zij alle zorgen en verdriet deed vergeten. Rozen werden in de oudheid gestrooid voor de voe ten van zegevierende veldheren, ro zen hebben brandstapels omkranst en onder het embleem van de rode en de witte roos dunde Engelse baron- nengeslachien elkaar uit'. De roos heeft de mens niet alleen vergezeld in zijn delste momenten, maar ook bij zijn DA7riU kwalijkste on- IlUbl/l deugden. In de oudheid> omkrans- j ten de drinkers hun voorhoofd met rozen, wijl hierdoor de dron kenschap gebannen, of getemperd zou worden. Keizer Nero betaalde uit de belastinggelden der uitgezogen wingewesten onmetelijke kapitalen voor de rozen, die hij midden in de winter uit Egypte liet komen, wélke bloemen dienden als 07nlijsting van zijn liederlijke feesten. In die dagen werden de rijken van de wieg tot het graf door rozen vergezeld en voor dit doel was bijna de gehele beneden loop van de Nijl in één rozentuin her schapen, waardoor een groot deel van de beste bouwgrond aan de voedsel voorziening was onttrokken. Cleopatra liet de grond een halve me ter dik met rozen bestrooien, waar over een net gespannen weid, opdat de voeten van de schone Egyptische koningin veerkrachtig over het bloe- menbed zouden dansen. En de Ro meinse keizer Elagabalus, die door zyn verregaand wanbewind en zijn losbandig karakter genoopt werd zijn neef Alexianus lot mede-regent te maken, liet tijdens een feestmaal zo veel rozenblaadjes uit het dak van de eetzaal neerdalen, dat de gehele ruim te van het vertrek manshoog met bloemen was gevuld en de gasten inclusief de neef en mede.regent dreigden te stikken. Doordat één der gesloten deuren van de zaal onder de druk der in paniek gebrachte, waan zinnig worstelende en vechtende drin kers bezweek, mislukte deze aanslag op het leven van de mede-regent, niet echter zonder de nodige mensenlevens te hebben geëist. We hadden ons voor de heerlijke rozen uit Fayum en de weelderige, donkerrode bloemen uit. Paestum een minder laffe en laag hartige bestemming kunnen denken! We moeten het thans toch ook eens over de rozenolie hebben, een product dat bijna even duur is als goud. slagen, dat in 1953 de gang van za ken goed is geweest; over 1954 drukt men zich echter in de regel voorzich tiger uit, zij het dan dat ook hier wel optimistische klanken worden verno men. Of het in feite ons gehele bedrijfs leven ook zo voor de wind gaat en dat wil behalve de industrie ook zeggen de groothandel, het ambacht en de winkeldrijvende middenstand is absoluut zonder meer niet te zeg gen. De uitlatingen van de midden standszijde naar aanleiding van de middenstandsnota zouden eerder het tegendeel doen vermoeden. Ook al moge zo op het oog de bruto- opbrengsten groot zijn, dan onder schat men toch in de regel en die „men" zyn dan de buitenstaanders, de factor van de bedrijfskosten. Tal van zaken zien die kosten steeds stijgen, zonder dat zy door de felle concurrentie, die thans bestaat, in de gelegenheid zijn de totale omzet op te voeren. Laten wij in dit geval ook denken aan het feit, dat menige zaak gedwongen is hogere lonen te geven lan de officiële. En nu zwijgen wij nog over de zware fiscale lasten, die progressief zijn. Veel hangt er ook af van de groot te van de loonfactor in een bedrijf: een kapitaal intensief bedrijf niet weinig loonkosten zal bij opvoering van de productie een ander kosten- verloop hebben dan een loönintensief bedrijf. M.a.w. het is niet mogelijk uit de huidige hoogconjunctuur te concluderen, dat de netto winsten voor alle zaken zich ook op een hoog niveau bevinden. Nationaal inkomen. Dat wij desondanks van een hoog conjunctuur spreken, houdt o.a. ver band met het hoge niveau van de to tale productie, het zeer lage peil van de werkloosheid, de stijging van het totale in geld uitgedrukte nationale inkomen voor een bevolking, die in aantal steeds toeneemt en de toene ming van het totale bedrag aan be sparingen. Wij laten uiteraard buiten beschou wing of de werknemers geen recht hebben op een groter deel van het na tionale inkomen; dit is een zaak van economische politiek, die in dit arti kel niet aan ae orde is. Het inkomen van de werknemers kan stygen door hogere lonen en o.a. door een systeem van winstdeling. Het kan in feite ook hoger worden en dan zeggen wij dat het reële loon hoger wordt als de prijzen dalen. Ds prijsafspraken. Wij naderen hiermede het probleem van de ontwikkeling van de kosten van levensonderhoud. Die kruipen in derdaad omhoog. Sedert 15 Januari zyn zy (tot aan 15 Mei) met een klei ne 3% gestegen. De eerste aanval op de loonpolitiek zal dan ook wel op dit punt komen. De woordvoerder van het C.N.V. sprak er daarby zyn verwondering over uit, dat de pryzen zo onveran derlijk zijn, niettegenstaande de da lende invoerprijzen en de dalende uit- voerpryzen. Hij slaat dan de spijker op de kop, als hij die starheid in verband brengt met de kartellering in 't bedrijfsleven dui delijker gezegd met de prijsafspra ken. Het is eenvoudig ontstellend hoe veel van die afspraken er bestaan: niet alleen horizontaal tussen de vak- en branchegenoten maar ook verti caal. waardoor fabrikant en groot handelaar niet meer (mogen) leve ren als een detailist eigener beweging tot prijsverlaging over gaat. De overheid heeft het door haar kartelbevoegdheid in de hand prijsre gelingen onverbindend te verklaren op grond van het algemeen belang. Als de loonpolitiek binnenkort onder vuur komt te liggen, is het zaak de ze tweede vesting door het leggen van een rookscherm niet aan het oog van de strijders te onttrekken. Nederlandse landbouwweek in Wageningen geopend Wereldproductie neemt toe Maandagmiddag is te Wageningen de 19e Nederlandse landbouwweek geopend. Zij werd georganiseerd door net Nederlands genootschap voor landbouwwetenschap in samenwer king met het instituut van landbouw kundige ingenieurs. Ir. J. A. P. Franke, directeur-gene raal van de voedselvoorziening, be lichtte de wereldvoedselsituatie en constateerde daarbij, dat de wereld productie in de landbouw vrijwel overal sterk toeneemt. Sprekende over de landbouwover schotten merkte spreker op dat deze in aller belang moeten worden inge perkt. Tot 1956 wordt een agrarische pro ductieverhoging verwacht van 2% per jaar, behalve in Noord-Ameri Voor het Nabije en het Verre Oosten 2% k 5 verhoging. Men raamt een teruggang bij de tarwe- en zuivelpro- ductie, een vooruitgang bij fruit, rijst, peulvruchten en oliezaden. De prijzen zullen iets dalen, maar niet instorten, aldus ir. Franke. Weigert mr. Hollander zijn benoeming te Alkmaar Naar dfe Volkskrant mededeelt, zou mr. F. Hollander zijn benoeming tot Officier van Justitie te Alkmaar niet hebben aanvaard. De heer Hollander, die geen beroep tegen zijn overplaat sing heeft aangetekend, zou voorne mens zyn zich als advocaat te vesti gen. Volgens de Maasbode echter is op het Ministerie van Justitie niets van een weigering tot overplaatsing bekend. HET ONDERWIJZERSTEKORT Worden ondoeltreffend genoemd De kweekschoolbond, waarin geor ganiseerd zijn de directeuren en lera ren van de rijkskweekscholen, de ge meentelijke- en enkele bijzondere kweekscholen, heeft zich In een adres tot de Staten-Generaal gericht, waar in gewaarschuwd wordt tegen een on gewenste wijze van uitbreiding der onderwijzersopleiding via noodinsti- tuten. die als filialen van elders ge vestigde kweekscholen worden be schouwd. In het adres wordt betoogd, dat het doeltreffender zou zijn de huisvesting, outillage en lerarenbezetting op het gewenste niveau te brengen, waar door de aantrekkingskracht van de opleiding zou worden bevorderd, dan gelden te besteden aan splinteroplei dingen. In gevallen waarin de afstand tus sen woonplaats én kweekschool te groot is zou een vergoeding voor reis kosten moeten worden toegekend. Dit is voor het rijk voordeliger dan de oprichting en instandhouding van tij delijke noodopleidingen. De kweek schoolbond vreest bovendien, dat door deze adoptie instituten in liet leven w;orden geroepen, die naar bestendi ging van de erkenning zullen stre ven. Daardoor wordt de door de vorige minister van onderwijs toegezegde „planning", die een zo gunstig moge lijke spreiding van kweekscholen der verschillende richtingen beoogt, door broken. C. Boeke gaat werkplaats stichten in de Libanon Begin van internationale kindergemeenschap Ir. Kees Boe Jee, stichter van de werkplaats Kindergemeenschap te Bilthoven, die op 25 September 70 jaar wordt, heeft zijn functie als lei der van de werkplaats overgedragen aan mevrouw ir. K. C. LambertNe- ma, die in de afgelopen jaren zijn naaste medewerkster is geweest. Kees Boeke wil in de Libanon ten behoeve van Arabische vluchtelingen kinderen een kleine werkplaats be ginnen. als begin van een internatio nale kindergemeenschap. Er heeft zich een ere-comité ge vormd, dat het leven van Kees Boeke in boekvorm wil vastleggen. De enkelspel kampioenen van Wim bledon, Jaroslav Drobny en Maureen Donnolly, leidden in Grosvenor Hou se, Park LatteWest-Londen, het traditionele bal, dat aan het eind van elk tournooi wordt gehouden. Het leverde een aardig plaatje. toeslag Nog geen toezegging over op rogge Verhoogde koolzciadprijs In het maandelijkse onderhoud met de Minister van Landbouw heeft de Stichting voor de Landbouw opnieuw met klem aangedrongen op het ver lenen van een toeslag voor rogge. Hoewel, naar de stichting mededeelt, ook de minister van mening is dat slechts door een dergelijke toeslag een volledige vergoeding der produc tiekosten van rogge kan worden ver kregen, kon nog geen enkele defini tieve toezegging worden gedaan. De minister acht net gewenst de even tuele invoering van het door de stich- tng verdedigde systeem mede afhan kelijk te stellen van de grootte van het verschil tussen marktprijs en kostprijs en tevens rekening te hou den met de inkomsten uit ae andere producten van het roggetelende be- arnf. Inmiddels zal het prijsverloop van de rogge nauwkeurig worden gevolgd. Omtrent de hoogte van de voor 1955 in het vooruitzicht te stellen koolzaadprijs kon vrywel volledige overeenstemming worden verkregen. Deze prijs woi'dt verhoogd tot 60. per 100 kg. Verdachte Russen uit Ver. Staten uitgewezen In de afgelopen maanden zijn drie van spionnage verdachte Russische diplomatieke functionarissen uit de Ver. Staten uitgewezen, zo heeft het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken Maandag meegedeeld. De Russische regering heeft klaar blijkelijk als represaille, twee Ameri kaanse diplomatieke functionarissen uit Rusland uitgewezen. In de verklaring van het „State Department" wordt gezegd, dat de Russen geen enkele grond hadden voor deze laatste actie. Volgens het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger te Heidelberg ver moedt men, dat Zondag een Ameri kaanse officier en zes soldaten per ongeluk over de Tsjechische grens zijn geraakt. Aangenomen wordt, dat de mannen verdwaald waren. Zij wor den in Tsjecho Slowakije vastgehou den. Op de ruime zolder van het raadhuis te Groede is een plaats ingeruimd voor een verkeerstafel, uiaar de wachtmeester der Rijkspolitie in Groede A. L. van Ooyen, rond 900 werkuren aan heeft besteed! Het re sultaat mag echter gezien worden. Op deze enorme tafel kunnen alle mo gelijke verkeerssituaties aanschou welijk worden voorgesteld, mede door ■middel van een (electrisch werkend centraal bedieningssysteem voor knipperlichten by onbewaakte over wegen, voor spoorbomen, stoplichten en verkeersagenten. In deze stad-in- miniatuur rijden zelfs een tram en een trolleybus rond! De tafel wordt gebruikt bij verkeers- onderwtjs voor scholieren, volwasse nen en beroepschauffeurs. (Foto P.Z.C.) Feuilleton i Matv Mary Burchell Tom zal het wèl zo prettig vinden om by Adèlo te blijven", was het kalme antwoord. En juist op dit ogenblik hoorde ze Adèle de trap afkomen. Bij het zien van haar bl uer slaakte ze een kreet zowel van verrassing als genoegen, maar de blik waarmee ze hem aankeek getuigde van enig schuldbewustzijn. „Hoe kom je erbij?" vroeg Lucas ernstig, ofschoon niet onvriendelijk, „om Fiora zo maar te laten vertrek ken?" Hevig kleurend antwoordde Adèle: „Gisteren heeft ze een brief van Ash ley gekregen, Lucas". „O, ja Vroeg hij, eensklaps vol be. langstelling. „En die brief bracht haar op het denkbeeld, dat ze misschien niet erg goed tegenover hem had gehandeld toen ze besloot, nog voor onbepaalde tijd op Brierley te blijven. Dus be sloot ze en ik kan niet anders zeg gen of ik ben het met haar eens dat ze zo spoedig mogelijk naar hem toe moest gaan". „Heeft ze hem over dat Plan ge- schreven?" vroeg Lucas, alsof Fiora H. Petition. zelf er niet by was. „Als je 't weten wilt, neen, dat deed ik niet", zei Fiora koeltjes. „We dachten dat het aardiger was als ze hem verraste", voegde Adèle erby. „Nu weet je waarom ze weg gaat, Lucas en ofschoon niemand meer dan ik zou wensen, dat ze bleef, geloof ik, dat we Fiora haar zin moe ten laten doen". Adèle's broeder antwoordde niet rechtstreeks, maar keek Fiora enigs zins verstrooid aan en zei toen vrij ge moedelijk: „Als ik jou was, zou ik hem zulk een verrassing maar niet bereiden, Fiora. Misschien zou ze niet het verlangde resultaat hebben". Eensklaps begeep Fiora, dat hy wist wat er was voorgevallen. „O. Lucasbegon Adèle, maar hij legde haar met een vluchtig gebie dend handgebaar het zwijgen op en vroeg toen, zich tot Fiora wendend: „Wil je ten minste nog één dag hier blijven?" Langzaam sloe? ze haar ogen op en zag hem aan. 't Was haar verre van duidelijk hoe hij op de hoogte kon zijn, tenzij hy wat toch wel erg onwaarschijnlijk was Ashley te Londen zou hebben ontmoet. Hoe dan ook, ze kon in geen ge val vertrekken zonder dat ze had ont dekt wat hij precies wist en hoe hij er achter was gekomen. Dus sprak ze, na even te hebben gezwegen, op zachte toon: „Goed dan, ik zal nog blijven". Op Adèle's gezicht stonden zowel protest tegen dit uitstel als vreugde over Flora's besluit te lezen. Voor ze echter nog iets kon zeggen, trok het geluid van een naderende auto haar aandacht. „Daar is Tom!" riep ze, welk feit in haar ogen van meer belang scheen dan al het overige. „Dan wil je hem misschien de nieu we stand van zaken wel even uitleg gen", zei broerlief koeltjes. Ietwat onzeker keek Adèle van Lu cas naar Fiora: „Dus je denkt niet, dat je „Adèle-lief, heb alsjeblieft een beetje vertrouwen in mijn tact en ge zond verstand", riep hij met komisch- wanhopige stem en nu ging zijn zuster dadelijk de kamer uit, om een ogen blik later Tom in de hall te begroeten. Intussen had Fiora, niet in staat de spanning langer te dragen, haar stoel achteruitgeschoven en was bij het ven ster gaan staan, waar ze de oprijlaan afkeek. Ze bemerkte al gauw, dat Lu cas haar gevolgd was en nu dicht ach ter haar stond maar desondanks bleef ze voor zich uit staren, al spelend met het koord van een der zware gordijnen. Tenslotte na een poos, die haar zelf bizonder lang toescheen vroeg zje aarzelend: „Hoe wist je het?" „Barbara heeft het me verteld". „Barbara?" Deze voor haar gevoel vernederende bijzonderheid maakte Fiora's stemming er niet veel beter of blijmoediger op. „Nu ja, ze vertelde me ten minste aan de telefoon, dat hij met een rijke jonge weduwe in Londen rondzwierf". „En vond ze die mededeling een te lefoongesprek met Brierley Manor waard?" vroeg Fiora bitter, ,,'t Ver baast me, dat ze er zoveel belang in stelde". „Dat deed ze niet", verzekerde Lu cas. „Ze vertelde het alleen bij wijze van schandaaltje, in een voor de rest nogal vervelend gesprek". „Toch niet zo vervelend, toen ze de hoop uitsprak, dat je gauw in Londen zou komen", hernam Fiora, spijtiger dan zij zelf besefte. Hij lachte zachtjes. „Was je daarom zo stuurs en jaloers, lieveling?" in formeerde hij plagend, de arm om haar heen slaande. „Ik wès niet jaloers!" riep ze, met een zwakke poging zich van hem los te maken. Toen ze echter zijn krach tige hand onder haar tere vingers voelde, gaf ze die poging, immers toch hopeloos, vrijwel dadelijk op en leunde integendeel wat dichter tegen hem aan. „Waarom ging je eigenlijk naar Londen, Lucas?" klonk het be schroomd. „Om wat ze me over Ashley ver teld had". (Wordt vervolgd). Het Wereldgebeuren Paperassenberg De heer Dag Hammarskjoeld uit Zweden is sedert enige tijd se cretaris van de Verenigde Naties en hij doet dat werk meer in stilte dan zijn voorganger, de Noor Trygve Lie. De heer Lie had de gewoonte zelf met grote plannen te komen, hij poogde initiatieven te stimuleren en hield zelfs eenmaal een pleidooi voor een eigen politie-leger. dat ter be schikking van de Verenigde Naties zou moeten staan. Bij dat alles geraakte hij in een gespannen verhouding met de verte genwoordigers van de communistische landen Het kwam zelfs zover, dat de Russen geen contact meer onderhiel den met het secretariaat. Na het teleurgesteld aftreden van Trygve Lie kostte het enige moei te een opvolger voor hem te vinden. Met goedvinden van de Russen kon men tenslotte Hammarskjoeld tot zijn opvolgei benoemen en deze begreep van stonde aan. dat hij de zaken an ders zou moeten aanpakken dan Tryg ve Lie Hij wierp zich daarom allereerst op het secretariaatswerk zelve en bestudeerde tot in dc fines ses de werkwijze van he: reusachtige secretariaatsapparaat, dat in New York en in Genève aan heel wat han den werk geeft. In de ..New York Times" vertelde enkele dagen geleden een medewer ker iets over de conclusies, waartoe de heer Hammarskjoeld is gekomen- Voornaamste van die conclusies was. dat men dit op top-spanning werken de secretariaat niet verder moet be lasten met onbeduidende taken en dat er van die taken zonder bezwaar een aantal kunnen wegvallen. „Er bestaat", zo verklaarde Ham marskjoeld. ..een constant gevaar, dat men aan het secretariaat van de Ver enigde Naties allerlei samenvattingen en studies vraagt.wanneer men tussen de diverse regeringen geen overeenstemming kon bereiken op een bepaald punt. De moeite die het se cretariaat zich voor die studies en samenvattingen moet geven en de kos ten. welke daaraan verbonden zyn, staan in een wanverhouding tot de waarschijnlijke waarde van de resul taten. Bergen papier zijn verwerkt, omdat een gedelegeerde het aardig vond. wanneer men eens een resolutie van hem aanvaardde. Vaak was die gedelegeerde a! uit de kringen van de Verenigde Naties verdwenen als de rapporten gereed waren en niemand wist zich dan nog te herinneren waar voor die omvangrijke boekwerken eigenlijk nodig waren". Op grond van deze ervaringen heeft de heer Hammarskjoeld geadviseerd, in de eerste plaats het werk van de sociale en economi sche raad der Verenigde Naties in te krimpen."Zo vindt hij het bijvoorbeeld niet nodig, dat uit alle landen ter we reld de teksten worden verzameld van de wetten, die betrekking hebben op kinderen en jeugd, op het gezin. enz. Die wellen moesten dan bovendien nog vertaald worden in Engels. Frans en Russisch, waardoor de hele staf van vertalers druk werk had en ten slotte moesten ze nog gedrukt wor den ook. Evenmin kon het genade vinflen in zijn ogen, dat regelmatig een over zicht werd gepubliceerd van de ont wikkelingen op belastinggebied waar ook ter wereld Het tweejaarlijkse rapport over de welvaart van kind en gezin achtte hij ryo voor de prullemand De heer Hammarskjoeld heeft dat allemaal geadviseerd, maarzijn adviezen moeten nog goedgekeurd worden door de sociale en economische raad. In die raad heeft men echter sedert enige jaren de langste en meest ge voelige tenen ter wereld gekweekt en daarom hebben buitenstaanders nu al medelijden met de goedwillende heer Hammarskjoeld. Zijn adviezen zullen vermoedelijk niet aanvaard worden en daarom zal men tot in lengte van dagen doorgaan met het vertalen van de kinderwetten uit het Oerdoe en het Hindi, het Sia mees en al die andere honderden ta len. met 't verzamelen van belasting voorschriften uit IJsland, Nepal en AndorraTotdat de bergen papier uit de gebouwen der Verenigde Na ties puilen en men alleen al om die reden met de dwaasheid zal moeten stoppen. DAG HAMMARSKJOELD. het secretariaat der stokpaardjes. Admiraal Wright op bezoek De opperbevelhebber van <le vloot- stryclkrachten van de Navo op de At lantische Oceaan, admiraal J. Wright, heeft met zijn echtgenote Maandag middag als gast van Konigin Juliana en Prins Bernhard op het paleis Soestdijk 't noenmaal gebruikt. Daar bij zaten tevens aan de Minister van Oorlog en echtgenote. 's Morgens bracht admiraal Wright een bezoek aan Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" te Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5