KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCH< )TEL NIEUWS UIT WALCHEREN MICHEL SIMON ALS PARIJS' TAXICHAUFFEUR ALGEMEEN WORDEN DE NIEUWE MAATREGELEN TOEGEJUICHT Zwitsaletten- mms DINSDAG 6 JULI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburg Teraardebestelling van de heer Chr. Bank Onder grote belangstelling werd gistermiddag op de algemene begraaf plaats te Middelburg het stoffelijk overschot van de heer Chr. Bank ter aarde besteld. De heer Bank was een bekende figuur in de moderne arbei dersbeweging te Middelburg en daar buiten; voorts had hij voor de oorlog enige tijd zitting in de Middelburgse gemeenteraad voor de S.D.A.P Be stuurders van de Middelburgse Be stuurders Bond en van de afdeling Middelburg van de Algemene Neder landse Metaalbedrijfsbond droegen de overledene ten grave. In de aula werd gesproken door de heren D- W. van Hattem, voorzit ter van het hoofdbestuur van de A. N.M.B., van welke organisatie de heer Bank geruime tijd bondsraadslid was; H. J. Joziasse, afdelingsvoorzitter van deze bond; J. Buijs, bestuurder van het N.V-V. voor Zuid-Nederland; J- Goossen, voorzitter van de M.B.B.; B. de Graaf, voorzitter Coöperatie „De Broederband" en F. Schets, zwager van de overledene. Een broer van de gestorvene, de heer Bank, dankte voor het gesprokene en voor de be langstelling. Geslaagd te Vlissingen aan De Ruyterschool Xan de „De Ruyterschool" te Vlis singen kon aan de navolgende leer lingen het getuigschrift M.T.S. (W erktuigbouwKundeworden uitge reikt: W. O. E. J. van Acker, Sint Jansteen; J. van Baaien, Heinkens- zand; A. Bierens, Middelburg; F. J. Ch. Bukkens, Sluis; A. Cappon, Cad- zand; J. P. Cappon, Serooskerke (W.)A. F. Coenraad, Oost- en West- Souburg; Ch. Gerntzen, Vlissingen; A. P. Groenenberg, Koudekerke; J. J. v. d. Heuvel. Breskens; L. A. Kodde, Zoutelande; L. F. C. Koster, Rotter dam; H. Labrujère, Middelburg; G. W. Lanting, Middelburg; P. L. Mal- jers, Middelburg; P. Meijers, Gapinge (gem. Vrouwenpolder); M. Passieux, Goes; W. G. v. d. Ree. Wissekerke; P. J. M. Rovers, Goes; H. Schipper, Koudekerke; A. Snoep, Kapelle-Bie- zelinge; J. B. van Stee, Koudekerke. Zeven candidaten werden afgewe zen. Zomerconcerten op de Vlissingse beiaard Het gemeentebestuur van Vlissin gen neeft ter bevordering van het vreemdelingenverkeer ook dit seizoen weer zomeravond-beiaardconcerten georganiseerd. Deze concerten wor den gegeven elite Woenesdagavond, van 89 uur op de beiaard van de St. Jacobstoren, te beginnen 28 Juli tot en met 1 September. Hiervoor werden uitgenodigd: Ferd. Timmermans, de stadsbeiaardier uit Rotterdam, die zo juist uit Amerika is teruggekeerd, waar hy het caril lon heeft ingespeeld, dat Nederland het Amerikaanse volk heeft geschon ken; Leen 't Hart uit Delft, directeur der Ned. Beiaardschool en winnaar van de internationale beiaardwed- sti-yd 1953; Gaston v- d. Berg, beiaar dier te Mechelen en Sjef van Balkom, beiaardier te 's-Hertogenbosch. De stadsbeiaardier van Vlissingen zal de reeks concerten openen en slui ten. Programma's worden verstrekt in het Verkeershuls van V.V.V. aan de Coosje Buskenstraat te Vlissingen, Schoola thletiekwedstrij den in Yerseke Georganiseerd door de V.S.V. „Ma- rathon uit Vlissingen werden te Yerseke schoolathletiekwedstryden gehouden tussen de ULO-scholen van Yerseke en Vlissingen. De uitslagen waren Vèrspringen meisjes A: 1. W. Cy- souw, 5.03 m. 2. B. v. d. Weyde, 4.38 m. 3. C. v. Leeuwen 3.95 m. Vèrspringen meisjes C: 1. H. Kuy- per 3.87 m. 2. L. v. Gemert 3.60 m. 3. J. Koeman 3.53 m. Vèrspringen meisjes B: 1. N. La- bruyère 4.30 m. 2. J. zyistra 4.26 m. 3. W, Kok 4.11 m. Harlopen jongens C, 60 m: 1. Fruy- tier 7.7 sec. 2. Overbeke 8.0 sec. 3. Casteleyn 8.4 sec. 80 m jongens B: 1. Wattymuri 10,1 sec. 2. De Kok 10.2 sec. 3. v. d. Maas 10.3 sec. 100 m jongens A: 1. P. Bakker 11.8 sec. 2. Brouwer 12.5 sec. 3. J. van Damme 13.0 sec. 1500 m junioren: 1. B. Brown 5.22.9 min. 2. R. Sanderse 5.23.9 min. 3. A. Reitenbach 6.1.5 min. 3000 m heren: 1. Frenks 10.49.4 2. R. de Muynck 10.52. 3. Veltman 10.53. Vèrspringen jongens A: 1. P. Bak ker 5.52 m. 2. B. Brouwer 5.19 m. 3. J. van Damme 5.09 m. Vèrspringen jongens B: 1. Harden- berg 5.12 m. 2. v. d. Maas 4.S3 m. 3. Van Sabben 4.74 m. Vèrspringen jongens C: 1. J. Cas teleyn 4.61 m. 2. H. Fruytier 4.55 m. 3. R. Swint 4.33 m. Hoogspringen meisjes A: 1. W. Cysouw 1.43 m 2. B. v. d. Weyde 1.38 m. 3. A. Elenbaas 1.23 m. Kogelstoten heren: 1. A. Hoebeke 8.39 m. 2. Th. Koster 8.32 m. 3. Plan- ne 8.09 m. Hoogspringen meisjes B: 1. N. La- bruyère 1.38 m. 2. G. Kievit 1.23 m. 3. A. Koster 1.23 m. Hoogspringen jongens A: 1. J. van Damme 1.58 m. 2. A. Sanderse 1.58 m. 3. P. Bakker 1.58 m. Hoogspringen jongens B: 1. Har- denberg 1.33 m. 2. J. Closistaan 1.23 m. 3. A. Lillypaly 1.18 m. Hardlopen 60 m meisjes B: 1. N. Labruyère 8.2 sec. 2. J. Zyistra 8.4 sec. 3.' W. Kok 8.6 sec. 60 m meisjes C: 1. L. v. Gemert 9.2 sec. 2. M. Roelse 9.4 sec. 3. J. Muller 9,5 sec- 80 m. meisjes A: 1. W. Cysouw 10.4 sec. 2. B. v. d. Weyde 11.5 sec. 3 C. v. Leeuwen 13 sec. Erelid Zeeuws Dierenasyl. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de Stichting Zeeuws Dierenasyl werd besloten de heer J. van Graafeiland uit Middel burg tot erelid te benoemen. Deze benoeming geschiedde wegens het verdienstelijk werk van de neer Van Graafeiland voor de Stichting en meer in het bijzonder in het belang van het dier. „Alma Musica" Het gemeentebestuur verzoekt ons mede te delen zulks ter voorko ming van eventuele misverstanden dat het concert van het Instrumen taal Sextet „Alma Musica" in de Bur gerzaal van het stadhuis op Vrijdag avond a.s. niet uitsluitend voor dege nen, die deel hadden aan de Walcher- se herdenkingsdagen, toegankelijk is. Het aantal uitnodigingen voor deze personen is zo beperkt mogelyk ge houden; er biyven dan ook in ruime' mate plaatsen voor verdere belang stellenden beschikbaar. Toegangs kaarten zijn ten stadhuize verkrijg baar. Vlissingen „Game-taria" geopend. Tot vermaak van vreemdelingen en Vlissings publiek heeft de onderne ming N. Hommerson uit Den Haag op de boulevard nabij de Ruyter school een vermaakstent laten ver- rijzen, die wanneer zy niet voortij dig tegen de grond was gewaaid, met Pinksteren al geopend zou zyn geweest. De opening van deze at tractie-inrichting is wel met onge duld afgewacht, want terwijl de be drijfsleider, de heer Thoolen, nog druk met de inrichting bezig was, verdrongen zich avond aan avond al groepjes jeugdige, en ook oudere geïnteresseerden bij de diverse ver- maaksmiddelen. Deze middelen zyn overigens in taliijke mate aanwezig. Zowel bij skee-rolls en kegelbaan, als -hg filmkastjes, autorenbaan en platenwisselaar met inworp kan men zijn geluk beproeven. Dat het nieu we vermaak drukke belangstelling vindt bleek niet alleen Zaterdag middag toen de tent officieel, in aan wezigheid van o.m. de commissaris van politie, de heer C. van der Mark en afgevaardigden van vreemdelin genverkeer en loodswezen geopend werd, maar ook de dag daarna. Montage klapbrug bij Keersluis Vlissingen Binnenkort wordt aangevangen met de montage van de klapbrug over de binnenkeersluls to Vlissingen. De Rgkswaterstaat, directie Zeeland, maakt in verband daarmede bekend, dat het scheepvaartverkeer ter plaat se van 12 Juli tot en met 23 Juli ge stremd zal zijn. Oost- en West-Souburg Nog goed afgelopen. De 40-jarlge Souburger C. S., die in de nacht van Zaterdag op Zondag in met geheel nuchtere toestand op de Kanaalweg fietste, raakte by zyn pogingen om zijn rywiel in de goede koers te houden Op de ryweg en bracht hiermee een hem achterop komende auto in moeilijkheden. De verbolgen automobilist waarschuwde in Middelburg de politie, die met hem terugreed teneinde de dronke man te ontdekken. En inderdaad werd deze even later, met fiets en al op de weg liggende, gevonden. Een juist aankomende auto zag hem echter te laat. met het gevolg dat deze in volle vaart over het rijwiel heenging, dat echter wonder boven wonder slechts licht werd bescha digd. De dronkeman werd naar Mid delburg opgebracht om daar op het politiebureau zyn roes verder uit te slapen. Veere Ringrijdery Te Veere werd Zaterdag wederom naar de ring gestoken. De uitslag van deze ringrijdery was als volgt: I. Jo Maljers (37 ringen), 2. L. Mal- jers (37), 3. L. P. Brasser (34), 4. A. de Nood (28), 5. J. Mesu (23), 6. A. Langebeke (23), 7. P. J. Maljers (21), 8. J. Maljers (21), 9. Jac. Gi- deonse (19), 10. G. Koppejan (15), II. I. van Wallenburg (11), 12. A. Wielemaker (10), 13. A. de Nood Jz. (10). 14. W. Wagenaar (8). Pollepel: Jo Maljers. Bekers: L. P. Brasser, Jc Maljers en L Maljers. Lauwer tak: J. Gideonse. Medaille: P. J. Maljers. Meeste volgrmgen: L, Mal jers. Mooist versierde paard: Jo Maljers. Zaterdag werd te Kleverskerke een ringrijderij gehouden. Voor de prijzen werden 51 beurten gemaakt. De uitslag was: 1. A. Brasser, 41 r.; 2. Cor Crucq, _j r.: 3. P. Brasser, 29 r.; 4. L. P. Brasser, 29 r.; 5. I. Boone, 27 r.: 6. J. A.Nijsse, 23 r.; 7. K. Brasser, 22 r.; 8. H. P. Janse, 16 r.; 9. J. Goe- degebure, 16 r-, 10. P. Francke. 14 r 11. Joh Maljers, 13 r.; 12. H. Dekker, 13 r.; 13. C. van Mourik, 10 r.; 14. Joos Boone. 10 r.; 15. Jan Boone. 4 r. Voor de ereprftzen werden 8 beur ten gemaakt. Deze werden gewonnen door: Beker van burgemeester v. d. Heide, A. Brasser met 7 ringen; Be ker van P. v. Eenennaam, Middel- bui'g, I. Boone met 6 r.; Beker van burgerij Kleverskerke, J. A. Nysse met 5 r.; Beker van wed. P. de Jongh. P. Brasser met 5 r.: Medail le J. J. Huyssen, K. Brasser met 5 r.; medaille' Fl. Maljers, Cor Crucq met 5 r.; medaille A. van Dalen, J. Maljers met 4 r. De pollepel werd gewonnen door L. P. Brasser. FILMS IN ZEELAND. „Zo begint het leven*' in Donderdagprogram. Michel Simon, de befaamde Fran se karakterspeler, vervult de hoofd rol in de onder regie van André Hu- nebelle vervaardigde film „Monsieur Taxi" (Alhambra, Vlissingen), waar- In het wel en wee van een Paryse taxichauffeur wordt weergegeven. Het behoeft geen betoog, dat deze film staat of valt met Michel Simon en wat dat betreft kunt ge gerust zyn, de film staat er mee! De belevenissen van de taxichauf feur zijn overigens niet wereld schokkend, maar de sfeer is in deze Franse film weer uitstekend getrof fen en zo valt er aan „Monsieur Taxi" veel genoegen te beleven. Een oude bekende van het witte doek, Hans Albers, eveneens een karakterspeler van formaat, kan men terugzien in „La Paloma" (Electro, Middelburg) en wel als oud zeeman en zanger in een amuse- mcnt3gclcgenhcid op dc Rceperbahn in Hamburg. Het verhaaltje is sa mengesteld uit honingzoete roman tiek, wat weemoed en wat liedjes, het geheel gedoopt in een kleuren- procedé. Naast Hans Albers spelen Ilse Werner en Hans Söhnker de voornaamste rollen. Albers heeft wel in sterkere films gespeeld Regisseur Mario Soldati bracht de Italiaanse film „De Drie Piraten" (Grand, Goes) op het witte doek. Een verhaal uit de riddertyd en de- gengevechten, gevoerd door drie op wraak beluste zoons van een ver moorde edelman, zijn niet zeld zaam. Avontuur en spanning zijn ir. deze rolprent volop te vinden en als zodanig kan „De Drie Piraten" wel als een geslaagd amusements product worden aangemerkt. Spanning is ook te vinden in „Op gejaagd" Luxor, Vlissingen). Een onvervalste cowboyfilm, met in de hoofdrollen James Stewart, Janet Leigh en Robert Ryan; een uitste kende bezetting derhalve. Er zijn mooie natuuropnamen, gevechten met Indianen en er is uiteraard een lieftallig meisje, dat samen met de held een nieuw leven tegemoet gaat, na vele verwikkelingenEen in zyn soort goede film. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Grand (Goes) een reprise van „Zo begint het leven"; een film, waarin de al oude problemen van huwelyk en ge boorte op een zuivere, menselyke en veelal ontroerende wijze benaderd werden. Bovendien wordt er uitste kend spel in te zien gegeven. Regisseur Lewis Milestone heeft het leven van de grote sopraanzan geres Nellie Melba op 't witte doek gebracht en het resultaat „Melba" is te zien in Alhambra (Vlissin gen). Het is een film, die een kleurig tydsbeeld geeft van de „gay nineties" en waarin Patricia Munseï, operazangeres van de Metropolitan Opera, de hoofdrol vertolkt. De mu zikale kwaliteiten van deze onder houdende film, die waarlyk groots werd opgezet, zijn uitstekend. Fernandel, de Franse filmacteur, die lachorkanen pleegt te verwekken, vervult de hoofdrol in „Verboden injectie"; een verhaal, dat van tra gedie overgaat in comedie en dat soms zweeft op de rand van het me lodrama, maar dat altijd genoeglyk blijft. Het is verfilmd naar de roman cyclus „Meurtres" van Charles Plis- nier. „Verboden injectie" gaat Donder dagavond in Electro (Middelburg). olkomen tegen de ver caehtingen in heeft Duits- and, dat zich door een ver rassende overwinning op Oostenrijk in de finale van het wereldkampioenschap oetballen had geplaatst, Zondag in Bern met SB can het Hongaarse wonder- oetbalteam, dat sterk fa voriet was voor de titel, ge wonnen. Het elftal van de hampioenen, v.tn.r.: Fritz Walter, Toni Turek, Horst Fokel, Helmut Rahn, Oth- mar Walter, Werner Lie- dricht, Jupp PosivallHans Schafcr, Werner Kohlmeyer, Karl Mai en Max Morlock, Toelatingsexamen Stedelijk Gymnasium Middelburg Voor het toelatingsexamen aan het Stedelijk Gymnasium te Middelburg slaagden Hanneke ter Bals, Aarfc Bueninck, Erica Bueninck, Pim van Geuns, Kees de Jager, Hans de Pag- ter, Remke Tonkes, Gerrit-Jan van Wiggen, allen Middelburg; Jet Mer- kelyn, Emile Pyckevet, Jan Veening Anneke Ventevogel, allen Vlissingen; Peter Hondius, Oostkapelle; Daan de Jong, Koudekerke; Arie Joosse, Sint Laurens; Plet Wattel, Serooskerke; Pim van Willenswaard, Domburg. Afgewezen twee candidaten. Voorlichtingsbijeenkomsten N.O.B. wegtransport De N.O.B. Wegtransport belegde vorige week in Axel, Scherpenisse, Oostburg, Middelburg en Goes voor haar leden in de diverse kringen voorlichtingsbyeenkomsten, waarby de heer J. H. de Boer uit Overveen, inspecteur van de Stichting Vervoer- adres, een uiteenzetting gaf over het gebruik van het vervoeradres, dat thans wettelyk verplicht is gesteld. Voorts besprak hij daarbij de ver- voerscondities, welke een bescher ming van de vervoerden beogen In de byeenkomst te Middelburg hield de heer F A. L. Schreinei uit Den Haag chef van het boekhoud- bureau van de N.O.B. Wegtransport, daarby nog een causerie over de aan sluitende boekhouding op basis van de administratie van het vervoer adres, terwijl te Goes een der heren van de verkeersgroep van de rijkspo litie uit Middelburg enkele verkeers regels besprak. Op de verschillende inleidingen volgde een vruchtbare ge- dachtenwlsseling. Examens Voor het examen gemeente-admi nistratie I slaagde de heer J. van Wouwe, ambtenaar ter secretarie van St. Laurens. Marktberichten VISMIJN VEERE. 5 Juli. Aangevoerd: 2282 kg export garnalen 1,171,18; 116 kg schar 4253; 176 kg bot 16—35: 10 kg schol 46; 97 kg tong (middel) 1.15—1,99; 40 kg rog 18 45; 5 kg tarbot 77; 3 kg visiever 1,951,97. VEILING MIDDELBURG. 5 Juli. Aardappelen: bonken 12—14; grote 1213,80; drielingen 10—13,40; kriel 311,40. Aanvoer 68 ton Fruit. Perziken 3—29: Aardbeien per kg 1,17—1.55, Kastomaten A 81—92; B 73— 83; C 62—75; Pruimen per stuk 2—7; Kruisbessen 51; Frambozen per doos 30; Aardbeien per doos 27—36; Rode bessen 6489; Witte bessen 7071; Kersen: Hol landers 6871; Earley Rivers 64 Groenten: Bloemkool A 2754; B 17 35; C 1026; Rabarber 615; Spinazie 27—37; Saxa's 1.46; Snijbonen 1,08—1,38; Boskroten 711; Bospeen 934; Andij vie 15—29; Tuinbonen 18—25; Augurken A 94; B 74; Glaskomkommers A 2328; 20—26; C 17—22; kg 18—23; Postelein 43—52; Dubb. Princessebonen 1,451,78; Bosselderij 2—10; Peen per kg 22—35; Sla 2',26; Doperwten 3758; Savoye kool 8—17; Spitskool "1316; Peulen 1,04. VEILING GOES. 5 Juli. Export- en Industrieveiling. Ma dame Moutot 120,20; Jucunda 130,15; Frambozen 122. Gewone veiling: Aardbeien 113146; Rode bessen 40—76; Frambozen 60; Per ziken 912; Kersen: Earley RiVers 56 58; Meikersen 51; Hollanders 6477; Mar kiezen 56—73; Br. Bruine 54—63. Groenten: Bloemkool 21—48; Komkom mers 25—28; Kropsla 3—6,50; Doperwten 45—47; Tuinbonen 31; Wortelen 35; Kro ten 13—14; Tomaten 68—80: Gr. Savoye kool 11; Spitskool 1315; Rabarber 14 15; Vroege aardappelen 1214; drielingen 10—13; kriel 6—8. COMMENTAREN OP BESLUIT VAN K.N.V.B. N.B.V.B. blijft gewoon doorgaan In verband met de plotselinge koerswijziging van de K.N.V.B. is er uiter aard ook commentaar losgekomen van diverse „voetbal-kopstukken". Ir. H. F. Hopster, voorzitter van de KNVB, zeide in een kort vraaggesprek met een redacteur van het A.N.P., dat het in de eerste plaats gaat om het ver beteren van het spelpeil. Hij was voorts van mening, dat het profvoetbal in ons land beperkt moet blijven tot een kleine groep. De voorzitter van Blauw Wit, de lieer W. F. F. G. van Asselt vertelde, dat zyn vereniging het besluit van de K.N.V.B. toejuicht, maar er zijn ook clubs, die er anders over denken. Een van deze verenigingen is D.W. S. uit Amsterdam. Haar voorzitter, de heer P. Weenink, verklaarde: „Wij in het bestuur van D.W.S. zyn prin cipiële tegenstanders van semi-pro- fessionalisme. Wij verbazen ons over déze „reuzenzwaai", vooral omdat het bestuur van de Bond voorheen altijd zulk een principieel voorstander van de amateurstatus is geweest". Jhr. L. J. Quarles van Ufford, vice- voorzitter van het Olympisch Comité en secretaris-penningmeester van de K.N.H.B., achtte de stap van de K.N. V.B. de juiste om te komen tot een oplossing voor de heersende proble men op voetbalgebied. Spr. zeide voorts er van overtuigd te zyn, dat de Nederlandse Beroepsvoetbalbond door deze maatregel zal verdwynen. N.B.V.B. gaat door „De stappen van de K.N.V.B. zullen geen wijziging in onze plan nen brengen. YVe gaan gewoon door en in September zal de com petitie van ue Nederlandse Be roepsvoetbalbond, zoals we die ontworpen hebben, beginnen". Dit deelde de heer P. Swart te Den Haag namens het bestuur van de N.B.V.B. mede, toen hem naar het standpunt van deze bond inzake de jongste ontwikkelingen in de K. N.V.B. werd gevraagd. „De K.N.V.B. gaat nu dus dezelfde richting uit, die wij met de oprichting van onze organisatie zijn ingeslagen. De mogeiykheid, dat er in dit verband alsnog overleg gepleegd wordt tus sen beide Bonden staat, wat ons be treft althans, nog altyd open", aldus de heer Swart. „Het zal duidelijk zyn", zo vervolg de de heer Swart, „dat er voor ons geen weg terug meer is. Wij hebben met diverse spelers reeds contracten afgesloten, ten onzen behoeve zyn ter reinen met accommodatie aangelegd en organisatorisc i alles reeds zoda nig in kannen en k ken dat 't onmo- felijk zou zyn hier nu een streep on er te zetten. Trouwens, wn moeten altijd nog afwachten op welke wyze de betaling van de spelers in K.N.V. B.-verbana zal geschieden. Naar het zich laat aanzien zuilen de premies, die de clubs zullen mogen en kunnen "uitkeren minder bedragen dan die wij betalen". Advertentie Beroepsbond floreert niet zo best In de „Sportkroniek" van Maan dag, het officiële orgaan van de K.N. V.B.. komt een artikel voor, waarin wordt tegengesproken, dat tal van voetballers een arbeidscontract met een N.V. van de Beroepsvoetbalbond zouden hebben aangegaan. De gepu bliceerde namen van spelers zouder in vele gevallen een valse voorstel ling van zaken geven. Er zouden, zo gaat de „Sportkroniek" verder, na men van 59 voetballers zyn gepubli ceerd, die het contract hebben gete kend. Tot op heden hebben slechts 34 spelers geantwoord en hebben er ze ven getekend. De namen van de aan gezochte spelers worden alle in het artikel genoemd er daarby staat te vens vermeld of zy wel oï niet zyn toegetreden. ATHLETIEK Zatopek leed eerste nederlaag tegen Kovacs. De Hongaarse athleet Kovacs heeft in Boedapest de Tsjechische wereldrecordhouder Emil Zatopek zijn eerste nederlaag in dit seizoen toegebracht. De Hongaar won in de landenwedstryd HongarijeTsjecho- slowakye de 10.000 nieter in 29 min. en 9 sec. Zatopeks tyd was 29.9.8. 7 JÜLÏ Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.AJP. 6.30 1.75 18.44 1.56 U.—N.A.P. U.NAJP 6.5S 1.93 7.32 2.05 7.51 1.36 8.06 1.59 19.15 1.76 19.39 1.85 20.01 1.12 20.23 1.35 0.28 2.0 0.51 2.28 1.30 2.45 1.23 1.75 1.20 2.00 12.29 1.62 12.51 1.83 13.30 1.97 13.41 1.31 13.33 151 „Mijn schuit, mijn KraakI" riep Kappie wan hopig, „hoe is die Ja op de wal terecht gekomen? Wie heelt me dat geleverd?" „Geldjeslljmel' antwoordde Ah Sing, met trillende vin ger de wegvarende kraan nawijzend, die boef eige naal van de hijsklaan" „Wat?!" riép Kappie, ..was die hijskraan van Geldjes- lijmer, van DIE boel? Had ik dat maar eerder gewe ten I" Dus HIJ heeft mijn schuit op het droge ge zet I" In machteloze woede schudde hij zijn vuist naar de wegvarende kraan, maar daar kreeg hij zijn schip niet mee in het water te rug. Hij bedwong dus zijn woede en ging er op uit om een hdskraan te vinden, die sterk genoeg zou zijn, om de Kraak weer in zijn natte element terug te zetten. Er wachtte hem echter een bit tere teleurstelling: de ene hijskraan die in de haven voorhanden was, was die van Geldjeslijmer, waar mede de boef de Kraak op het droge had gezet. En na deze euveldaad had hij de haven met z(jn dry- vend gevaarte verlaten. Eindelijk gaf Kappie de moed op en ging terneer geslagen op een bolder zitten. Terwijl hij zo ln somber gepeins was verzonken, hoorde hij opeens een stem; „Waarom zo treurig mijn zoon? Vertel mij je zorgen: OekelilJ weet meestal Opkijkend zag Kappie een grijsaard ir baard die hem vriendelijk aankeek Tegen PERIODIEKE PIJNEN: Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten dit iik JETHER WOENSDAG 7 JULI HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO 20.00—24.00 VARA. VARA 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 950 Gym. 9.10 Gram. (Om 9.35 waterst.). VPRO 10.00 Morgenwijding VARA: 10.20 Voor de vrouw 11.00 Gram 12.00 Accor- deonmuziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland- 12.38 Orgelspel. 13.00 NwS. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dansmuziek. 13.50 Gram 15.50 Voor de jeugd 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.35 Pianospel. 17.50 Regeringsuitz. Rijksdelen Overzee: „De brievenbus gaat open" Correspondentleclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws. en comm 18.20 Tour de France 18.30 RVU: ..Beroemde figu ren uit de wereldliteratuur' door dr. A. Saalbom 19.00 Lichte muziek 19.18 „Eni ge hoogtepunten van ons parlementaire leven' caus. VPRO: 1920 Voor de jeugd. VARA 20.00 Nws 20.05 Poi comm. 20.15 Metropole-ork., koor en sol. 20.45 „Uit 't leven van een vervalser hoorsp. 21.45 „Porgy and Bess". opera (2e deel). 22.45 „Oh, die slachtoffers", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. ln Esperanto 23.20 Gram. 23.40—24 00 Orgelspel. HILVERSUM 11. 298 m. 1007 kc/s. 75»— 24.00 NCRV. NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.33 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.05 „Paul Kruger", hoorspel 12.10 Sopraan en plano. 12.30 Land- en tulnb meded. 12.33 Vocaal ens. 1259 Klokgelui. 13.00 Nws 13.15 Met Pit op Pad 13.20 „Gugllelmo Teil" opera (gr). 15.00 Pianorecital. 1525 Meisjeskoor. 16.00 Voor de jeugd. 1720 Gram. 1720 Orgelspel 18.00 Mil. caus. 18.20 Gram. 1820 „Spectrum van het Chr. Organisa tie- en Verenigingsleven" caus. 18.43 Geestelijke liederen. 19 00 Nws. en weer ber. 19.10 Boekbespr. 1925 Gram. 1920 ETuiteni overz. 1950 Viooloonc. 2050 Ra diokrant 20.20 Kerkkoor. 20 45 Gram. 21.15 Gram, met comm. 21.45 ..Paul Kruger". hoorspe. 22.45 Avondoverdenking. 2300 Nws. en S.O.S. her. 23.15 Het Evangelie in Esperanto". 23.3024.00 Gram. TELEVISIE. AVRO. KRO. VARA en VPRO. 1920—2020 Internat, wielerwedstrijden. Nagekomen advertentie» Algemene kennisgeving Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader YVILLEM BERNARDUS BRIELSMAN ln de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, S. A. BRIELSMAN— LOUWERSE. Koudekerke, 4 Juli '54. Vlissingse straat 67.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3