Dit najaar Middenstandsdagen te Goes en Middelharnis BARON COLLOT D'ESCURY 25 JAAR RENTMEESTER Zeeuwse Almanak RYLCREEM VIJFTIG JAAR SPIEGELGLAS- FABRIEK IN SAS VAN GENT ONDERLINGE HAGELVERZEKERING HEEFT VOLDOENDE RATEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWBB OOURAN T DINSDAG 6 JULI 1954 WATERSNOODCOMMISSIE K.N.M.B. Tal van problemen vragen de aandacht De wil van de Zeeuwse en de Gocree- Flakkee-sc middenstanders om in groter verband te «tuin samenwerken, heeft zich na de ramp gedemon streerd in een styling van het aantal by de Kon. Ned. Middenstandsbond aangesloten verenigingen van acht tot v(jf en twintig. Uit deze afdelingen is reeds de wens naar voren gekomen, om een regionale federatie op te richten en speciale middenstandsdagen te organiseren. Deze dagen zullen in het najaar te Goes en te Middelharnis worden belegd, waar des och tends de middenstandsbelangen uit deze streken zullen worden bespro ken, des middags een leerzame excursie wordt gehouden, met des avonds een gezellig samenzyn. Deze verheugende tekenen van ac tiviteit konden worden medegedeeld op de Maandag in hotel „de Koren beurs" te Goes gehouden byeenkomst van do onlangs opgerichte waters noodcommissie van de. Kon. Ned. Mid denstandsbond. Van alle afdelingen in de rampgemeenten Terneuzen, Vlissingen, Kruiningen, Wolphaarts- dgk, Kortgene, Zierikzee, Bruinisse, Nieuwerkerk. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse, Oosterland, Stellendam, Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Goedereede waren hier ver tegenwoordigers aanwezig. Het voornaamste doel van deze ver gadering was, om de door het werk comité samengestelde enquête-formu lieren toe te lichten en uit te reiken. De voorzitter, de heer P. G. v. Wee- Ie uit Coiynsplaat, kon mededelen, dat de secretaris van de schade-en quêtecommissie, de heer J. A. Pie- terse. met bijzondere belangstelling de uitslag va deze enquête tegemoet ziet. Op deze formulieren zullen alle middenstanders al dan niet lid van de K.N.M.B. binnen 34 dagen een opgave kunnen doen van de door hen geleden schade bij de ramp van 1 Februari 1953. Bij de samenstelling, van de vragenlijst is ook ernstig aan dacht geschonken aan het probleem van de naschade. Het liigt in de bedoeling, dat de oommissie aan de hand van deze en quête-formulieren overleg zal plegen met de rampsehadcbureaux, om te trachten voor de middenstanders een zo groot mogelijk voorschot op hun uitkering te verkrygen en een ver goeding te ontvangen voor diè scha den waarin de voorschriften nog niet voorzien. In deze vergadering welke o.m. ook werd bijgewoond door de heer Pan huis, secretaris van het Instituut voor middenstands-ontwikkeling, de voorzitter van de Kamer van Koop handel voor de Zeeuwse eilanden, de heer C. A. Kammeraad en de finan cieel adviseur van de commissie, de heer A. J. Carpentier uit Goes, heeft de heer D. Swagerman, algemeen se cretaris van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Middenstandsbond, nog in een korte speech gewezen op de pro blemen van de middenstand. Niet al leen in verband met de watersnood, doch ook in de toekomst met de ver wezenlijking van het Drie-eilanden plan en het Deltaplan. De midden stand in deze omgeving zal zich moe ten beraden op de nieuwe constella tie. Voorts gaf mr. D. Kluiver uit Goes., gedelegeerde en juridisch adviseur van de K.N.M.B. voor Zeeland en Goe- ree-Overflakkee, een uiteenzetting over de activiteit van de K.N.M.B. in deze gebieden. Bij het op zo ruim mo gelijke schaal verlenen van bgstand heeft de practyk reeds bewezen, dat niet alleen de middenstand in de rampgemeenten, doch ook in andere gemeenten tal van problemen heeft, welke om een oplossing vragen. Fruitteelt in Zeeland kreeg opnieuw zware klappen De Zeeuwse fruitteelt krijgt dit jaar zware klappen door hagelschade te •incasseren Zondag- en ook Maandag middag woedden boven Rilland on weersbuien,. welke gepaard gingen met regen- en hagelval, waardoor vooral in de boomgaarden ten Westen van de kom van Rilland veel schade aan het fruit werd toegebracht Er zijn bedrijven in de Zimmerman-, de Frederika-, de Maire- en een ge deelte van de Reigerbergse polder waar geen appel of peer onbeschadigd bleef. Hoewel de hagelval niet zo ernstig was als in 1952 kan toch wel aange nomen worden dat op verschillende bedrijven geen fruit van standaard kwaliteit meer geoogst zal kunnen worden. Bij de grote fruitoogsten wel ke verwacht worden betekent dit voor de betrokken telers dat zij van het mindere kwaliteit fruit belangrijk mindere financiële opbrengsten zullen hebben. Ook de landbouwgewassen erwten, bonen, bieten en aardappe len liepen enige schade op. Deze zal zich wel kunnen herstellen Tijdens het onweer van Zondagmid dag werd ook in de Westhoek van Schouwen in de omgeving van Renes- se door hagelval enige schade aan de fruitteelt toegebracht. mannen die „gezien" zijn, preiereren BRYLCREEM De verzorgdheid van Uw uiterlijk hangt vooral af van Uw haar. Brylcreera. de volmaakte hairdresslng geeft Uw haar een leven dige. natuurlijke glanr voor heel de lange dag Brylcreem Is geëmul geerd: dus geen overde rfige vettigheid. Mas seer dagelijks Brylcreem - de heil zame bestanddelen houden Uw hoofd huid gezond. Uw haar vrtJ van roos. WMJIW IM9K9?, II ZILVEREN JUBILEUM Van het Kroondomein in Zeeuwsch-Vlaanderen plaats Kloosterzande een grote po pulariteit en een bijzondere sym pathie weten te verwerven. Baron Collot d'Escury is een man, die op ve lerlei 'ebied werkzaam is. Zo is hy eerste plaatsvervangend voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen en raadslid van de gemeente Klooster zande, voorzitter van het Hulster en Axeler Ambacht en bestuurslid van verscheidene andere Oost Zeeuwsch- Vlaamse polders. De veelzydigheid van zijn bemoeiingen blijkt verder o. m. uit het beschermheerschap van het plaatselnk muziekgezelschap „Sint Caecilia" en de handboogschutters- vereniging „Wilhelm Teil". De heer Collot d'Escury werd in de naoorlogse jaren tijdens de bezetting was hg OP REIS 'ii flacon CARBOVIT (Mijnhard*) tegen spljsverterings- Stoornissen. Prijs per flacon I 1.05 Baron H. A. A. Collot d'Escury te Kloosterzande werd 25 jaar geleden als opvolger van wijlen zijn vader ba ron K. J. A. G. Collot d'Escury be noemd tot rentmeester van het Kroondomein. Tijdens deze ambtspe riode heeft baron Collot d'Eseurv zich doen kennen als een man, die niet al leen voor de belangen van zgn pach ters, doch daarnaast ook voor de wel vaart van de streek Zeeuwsch- Vlaanderen opkwam. Zo heeft hij zich in brede kring n niet in het minst in zijn geboorte- VAN z3jvch De Souburgse zangvereniging „Uit spanning door Inspanning" bestaat 65 jaar. Ter gelegenheid daarvan zal Za terdag a.s. in die gemeente een groot zangersfeest worden gehouden. De ze oudste Souburgse vereniging werd destgds opgericht door de heer Cor.- nelis, onderwijzer aan de openbare la gere school, en neemt ook thans nog een belangrijke plaats in het culturele leven in. Het is dan ook verheugend, dat het bestuur van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" heeft besloten dit jaar het zangersfeest in Souburg te houden. Reeds hebben 21 verenigingen zich bereid verklaard het feest te komen bywonen en opluiste ren. Medailles werden o.m. reeds be schikbaar gesteld door H.M- de Ko ningin. de Commissaris der Koningin in Zeeland en burgemeester Stemer- ding van Souburg. De deelnemende verenigingen worden des morgens om 10 uur in het gemeen tehuis door B. en W. ontvangen, waar na onder leiding van Ab Lichtendahl massaal het bondslied zal worden ge zongen. Voorafgegaan door de muziek vereniging „Vlijt en Volharding" mar cheert men af naar het sportterrein aan de Spoorstraat, waar het con- In Veere De goten van het kerkgebouw in Veere moesten gerepareerd worden en te dien einde werd een loodgieter uit Middelburg ingeschakeld. De loodgieter schakelde op eyn beurt een knecht in en gaf de man de nodige instructies over het te ver richten werk. Ook duidde hij hem uit, iodclr het karwei hem wachtte. Naar Veere is de man evenwel niet gegaan. Dat bleek totaal overbodig! „Ga maar even mee naar Minia tuur Walcheren", zo sprak de baas „dan zal ik je precies wijzen waar je zijn moet „Waardoor het gebeuren kondat de loodgietersknecht in Veere moest bukken om de dakgoten van de kerk te herstellen. Zo gaat dat. In miniatuur cours wordt gehouden. Burgemeester Srtemerding reikt om ongeveer 6 uur de prijzen uit. Des avonds geeft „Arti et Amicitiae" uit Goes een uitvoering op de muziektent (7.30) en „Vlijt en Volharding" concerteert van 8 uur tot 8.30 uur. De dag wordt besloten met een groot zangersbal in „De Zwaan". Souburgers, steekt op deze feeste lijke dag de vlaggen uit! SCHOOLSPORTDAG Eveneens te Souburg zal Donderdag a.s. een schoolsportdag worden gehou den. Hieraan wordt deelgenomen door alle scholen van Koudekerke, Nieuw en St. Joosland en Souburg. UITSTAPJES De meisjesvereniging „Van Knop tot Bloem" en de knapenvereniging „Samuël" te Schore maakten een uit stapje naar Brabant. Zü bezochten „De Efteling" te Kaatsheuvel, de ka tholieke kerk te Oudenbosch en het dierenpark te Tilburg. De leerlingen van de landbouwhuis- houdscholen te Axel en SchoondUke maakten een week-eind-trip naar Di- nant. Ook de Belgische hoofdstad en Namen werden aangedaan. De zangvereniging der Geref. ge meente te Waarde bezocht Volendam en Marken en de reis van de C.J.M.V. uit dezelfde plaats ging naar Valken burg. Den Haag en Scheveningen werden aangedaan door de leerlingen van de Chr. school Kakeldans te Yerseke. De leden van de afdeling Yerseke van de Landarbeidersbond maakten een tocht naar Teteringen. Een driedaagse fietstocht maakten de meisjes van de v.g.l.o -klas der Julia- naschool te Souburg. Zij bezochten o-a. Zierikzee, Bergen op Zoom en Terneu zen. WIE KAATST... Een merkwaardige en onprettige ervaring deed het drie-jarig zoontje van de heer Van D. uit Oosterland op. Hij wilde een steen over een muur werpen, maar blgkbaar ging hierbij iets verkeerd. De steen viel nameiyk terug en kwam op liet jeugdig hoofd van zUn werper terecht. De hulp van dokter De Putter moest er aan te pas komen om een hevig bloedende wonde te verbinden. duitengewone dienst van H.M. de Ko ningin, wat inhoudt, dat hg evenals zijn echtgenote, mevrouw baronesse Collot d'EscuryWilliamson Napier, bg bezoeken van leden van het Ko ninklijk Huis een bijzondere taak heeft te vervullen. Tijdens een onderhoud, dat wij met de jubilaris mochten hebben, bleek wel uitermate duidelijk, hoezeer de belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen hem aan het hart gaan en hoe hij aan de ontwikkeling en de vooruitgang van de streek zijn bijzondere aan dacht wijdt. Een uitvoerige uiteen zetting hierover zou te ver voeren, doch genoeg zg, dat tydens zgn ambtsperiode de landbouw in zijn do mein zich ten zeerste heeft ohtplooid en werd gemoderniseerd en dat ook de vele wegen belangrijk werden ver beterd. De heer Collot d'Escury betreurde het echter, dat de zogenaamde polder wegen die veelal door anderen, dan door hen voor wie zij in eerste instan tie werden aangelegd worden en stuk gereden niet in voldoende mate door de overheid worden gesubsi dieerd. Daarnaast noemde de heer Collot d'Escury de ontwatering van de polders in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren van het allergrootste belang, al merkte hij op, dat op dit gebied ty dens de laatste 25 jaar reeds veel werd bereikt. Rest ons nog te vermelden, dat ook ten aanzien van de industriële ont wikkeling van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren de heer Collot d'Escury steeds op de bres heeft gestaan en dat hij ook op het gebied van de woning bouw in de streek voortdurend een voorvechter is geweest. Dat het de jubilaris, die een zo bij zondere plaats in de Oost-Zeeuwsch- Vlaamse samenleving inneemt, niet aan belangstelling brj zijn jubileum zal ontbreken, is aan geen twijfel on derhevig. Mulo-examens te Goes Bij de Maandag te Goes gehou den Mulo-examens slaagden voor het diploma B mej. A. T. Lourens. Aar denburg en de heren C. M. A. van Veldhoven, Burgh, A. v. d. Maas en P. A. Kallewaard, beiden Kortgene, P. J. Trion, IJzendyke, Joh. Wisse, Terneuzen. A. C. Verbokkem en G. Wilbrink, beide Vlissingen. Voor het diploma A slaagden de dames A. J. Gast. Eilemeet, R. M. v. d. Veen, en M. J. Paardekoper, bei den 's Heer Hendrikskinderen, A. M. Davidsen, C. P. Cornelisse en L. H. Bakker, allen Vlissingen, J. E. Pol derdijk, 's Heer Arenaskerke, E. B. Smith, Kloetinge, J. B. Dijkstra, Wol phaartsdijk, MT A. Kooman. A. S. J". Laport en A. van Westen, allen te Goes en de heren A. F. Poppe, Vlis singen en A. M. C. P. Speelman, Goes, vyf candidaten werden afgewe zen. Oesterbroedval. Nu er veel broedval van oester Is gekomen in het Scheldewater, zijn de kwekers van Tholen ook begonnen met het uitzaaien van schelpen op de percelen. De pannen zullen vermoedelijk vol gende week worden uitgezet. voor mooi, gezond haar County Laboratories Ltd., Stanmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam Arbeider maakte zeven meter diepe val van sluis Tijdens werkzaamheden aan de bouw van de nieuwe sluizen te Vlis singen geraakte de 59-jarige arbeider H. van G. door onbekende oorzaak te water. De man maakte daarbij een val van ongeveer 7 meter. Twee mede arbeiders sprongen G., die de zwem kunst niet machtig was, onmiddellijk na. Inmiddels was een schipper van een in de buurt liggend vaartuig met zijn roeiboot te hulp gekomen. De drenkeling, die half bewusteloos was, werd daarna naar de wal gebracht. Een juist passerende arts, dokter Grippeling uit Vlissingen, verleende de eerste hulp. Kort daarna arriveer de dokter G. J. M. de Greef, die ge waarschuwd was. Overbrenging naar het ziekenhuis werd noodzakelijk ge acht. De toestand van G.. die nogal wat water heeft binnen gekregen, baart geen zorgen. Excursie Ned. Heide Mij. De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Heide Mij. zal Woensdag 7 Juli a.s. een excursie maken naar de Braakmanpolder. In Terneuzen is een koffiemaaltijd en na een korte vergadering zal de heer Van den Broecke. hoofdopziener der Domei nen. een inleiding houden over de toe komstige bestemming der Braak manpolder. Vlissingen telt thans 26.000 inwoners Wachten is op 30.000 Vrywel onopgemerkt heeft Vlissin gen een inwonertal van 26.000 be reikt! Op 9 September 1952 nog rn twee jaar geleden dus kon 25.000ste worden ingeschreven, hetgeen met enig ceremonieel ge paard ging. By het opmaken der statistieken per 1 Juli j.l. constateerde men op de afdeling bevolking van de gemeente secretarie, dat Vlissingen per 1 Juni een inwonertal van 26.000 had be reikt. Deze mijlpaal is zonder enige uiterlgk vertoon gepasseerd. Daar voor is het wachten op de 30.000, zo verzekerde men ons! De gemeente Vlissingen telde op 1 Mei 1940 23.013 inwoners. Na diepte punten in de oorlogsjaren steeg het aantal inwoners na de bevrgding vrn snel en in de jaren '46'47 zelfs met niet minder dan gemiddeld 300 per sonen per maand. Op 18 Januari 1950 telde Vlissingen weer evenveel inwo ners als op 1 Mei 1940, 1 Januari 1952 bedroeg het inwonertal 24.653 en sindsdien ging het langzaam maar zeker naar de 25.000, welk aantal dus reeds weer met 1000 is overschreden. Groot werk aan havenmonding Zierikzee (Slot van pag 1) één vaart in beide richtingen tussen Katseveer en Zierikzee moest verval len. Mogelijk zal dit deze week nog eens gebeuren, ook al zet men er alles op om deze stagnatie tot een minimum te beperken. Met name de diensten van aanstaande Donderdagmiddag 2 uur van Zierikzee en half vier van Katseveer zullen echter riskant zijn. In totaal zal ongeveer 44.000 vier kante meter aan zinkstukken aange bracht moeten worden. Er ligt al 7000 vierkante meter. Op het ogenblik wordt het werk verricht met een pers zuiger die het zand uit de bakken, die het in de Oosterschelde halen, tussen de perskaden spuit. Een grgperkraan is bezig de perskaden op te werpen. Spoedig zal daarbij buitengaats nog een grondzuiger komen om het zand voor de d(Jk vlak voor Zierikzee te winnen. Drie machines en enige tientallen arbeidershet ïykt niet veel voor. een dergelgk omvangrgk werk, dat nog altijd enige millioenen kost. Maar wanneer de arbeid vlot voortgang kan blijven vinden, zal toch ook hier voor December een stuk sluitingswerk vol bracht zgn, dat niet alleen het droog- komen van nog 4 ha geïnundeerde grond mogelijk maakt, maar boven dien de veiligheid helpt vergroten van dit deel van het eiland en in het bg- zander van de stad Zierikzee. BIJ HET GOUDEN JUBILEUM Ondanks wisselende conjunctuur goede resultaten bereikt Gelijk reeds gemeld wordt deze maand het vijftigjarig bestaan gevierd van de N.V. Nieuwe Nederlandse Maatschappij tot vervaardiging van Spie gelglas, Glazen Voorwerpen en Chemische Producten te Sas van Gent. Het was in Juli 1904 dat de maatschappij werd opgericht ter voortzetting van een geliquideerde Belgische vennootschap, welke tot dusver de fabriek dirigeerde. Tot directeur werd aangesteld de heer J. Jacobs, onder wiens leiding de fabriek werd gemoderniseerd en weldra in bedrijf gesteld. Men besloot in 1911 tot uitbreiding der werkzaamheden over te gaan en een chemische fabriek te stichten voor de vervaardiging van superfos faat en zwavelzuur. Het uitbreken van de eerste wereldoorlog in 1914 deed het in bedrgf stellen vertragen tot 1920, daar geen grondstoffen kon- worden aangevoerd. De spiegelglasfabriek kon ondanks de moeilijkheden gedurende de eerste Jaren van de oorlog haar werkzaam- leden voortzetten; er was zelfs nog sprake van enige export in weerwil van de moeilijkheden, welke bg het zeetransport werden ondervonden. Gebrek aan grondstoffen noopte in 1917 tot stillegging van het bedrijf, dat eerst in 1919 weer kon worden hervat. De wederopbouw in de jaren 1923 tot 1929 en de geweldige vlucht, wel ke het automobielbedrijf nam, ver oorzaakten een belangrgke opbloei der maatschappij en aanzienlijke be dragen werden aangewend voor de uitbreiding der fabrieken. Examens Chr. Kweekschool Aan de Chr. Kweekschool voor Zee land te Middelburg werd de onder- wyzersacte behaald door de lieren L. Jansen. Lewedorp, W. 'Koole, Souburg; M. C. Schroevers en A. A. M. Wisse, Vlissingen; - P. Vlieger, Middelburg. Alle 23 examencandida- ten slaagden. De aantekening nuttige handwer ken werd verworven door de da mes M. Bakker en F. S. J. van Wel, Terneuzen; W. de Jonge, Groede; S. F. Klaassen, Breskens; C. W. de Smidt, Bergen op Zoom; H. van der Vegte en C. Vingerling, Goes; S. Verhage, Oostkapelle; J. M. de Vis ser, Zaamslag en C. Wouters. Veere. Vuurwerk Het vuurwerk te Vlissingen, dat oorspronkelyk zou plaatshebben op Zaterdag 26 Juni j.l., doch in verband met de slechte weersomstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu wor den afgestoken op Zaterdag 31 Juli a.s., des avonds om half tien op de Nolledgk. OMVANG VAN DE HAGELSCHADE 6 a ?U0 ha fruitteelt ernstig getroffen By de zware hagelslag welke op 19 Juni, voornamelyk in net Westelgk deel van Zuid-Beveland voor enkele millioenen schade aan fruitteelt en landbouw aanrichtte, zyn volgens het Zeeuws Fruittelersblad, naar schat ting 300-400 ha pit- en steenvruchten zeer ernstig (70-100 pet.) getroffen. Voorts 250-300 ha ernstig ($)-70 pet) en 250-300 ha licht (10-30 pet.). Bg de licht beschadigde percelen kunnen de beschadigde vruchtjes bij het dun nen vaak voor het merendeel worden verwgderd. Verder is ca. 30-40 ha aardbeien en 20-25 ha bessen getrof fen. Van de pit- en steenvruchten heb ben de appels verreweg het meeste nadeel opgelopen. By vroege rassen als Yellow Transparant e.a. komt reeds rotting voor. By de peren, die harder zyn en door hun slanke vorm wat minder trefkans bieden, is de schade minder erg dan bg de appels. Niettemin zyn er soms ook grote stukken uit het vruchtvlees gesla gen. Nog minder is de schade og de pruimen en kersen. Zelfs in het zwaar Geteisterde Wemeldinge kan men nog amelijk wat kersen oogsten, vooral van de laat rgpende rassen. By de bessen en aardbeien is de schade uiteenlopend. Op de ergst ver hagelde plaatsen zgn de aardbeien tot moes geworden. Alleen de Climax heeft de vruchten soms nog redehjk met zgn vele blad beschermd. De bes sen zgn vaak van de trossen geha- geld, met veel uitgebroken scheuten. p wat minder getroffen percelen valt het nadeel betrekkelijk mee. De frambozen zijn er over het al gemeen vrij goed afgekomen; veel be ter dan het andere kleinfruit. Wanneer de bladschade zeer ernsti ge vormen aanneemt, maakt men zich zorgen over de bloemknopvorming te gen volgend jaar, daar de aanleg reeds in dit deel van het jaar plaats vindt. Van de 600 a 700 ha ernstig ge troffen percelen, was ruim 150 ha verzekerd. De Onderlinge Hagelver- zekering Mij beschikt over voldoende baten om de schade uit te keren. Mede dank zij het landelgke verband zou er ook bij grotere schade geen gevaar voor de liquiditeit bestaan. Nog afgezien van de hagelschade is het voor de klein fruittelers toch geen best jaar. De aardbeienoogst is bijzonder slecht, als gevolg van win tervorst, voorjaarsdroogte en Botry- tisrot. De oogst zal nog minder dan de helft van een normale opbrengst zijn. Bg de frambozen laat de Preus- sen het zitten, terwijl de bramen er ook niet mooi voorstaan, door winter vorst en stengelziekten. In 1927 overleed de directeur, de heer J. Jacobs, en in zijn plaats werd benoemd ir. A. H. L. de Bel. Een gevoelige terugslag veroor zaakte de crisis van 1930. Een deel van het bedrgf moest in 1935 worden stopgezet, maar de ver vaardiging van een nieuw product, het zogenaamde Sécurit-glas, bracht weer een opbloei met zich mede. Moeilijke jaren volgden in 1940 en daarna, toen do fabrieken onder Duits beheer werden gesteld. Het gelukte de directeur echter *de zaak draaiende te houden en ccn groot deel van het per soneel van deportatie te vrijwaren. Oorlogsschade ontstond voor de twee de maal in Augustus en September 1944. Er werden evenwel geen vitale delen geraakt en in 1946, toen de aan voer van grondstoffen weer mogelijk was, konden de fabrieken weer draaien. Na het overigden van ir. A. H. L. de Bel werd de directie toevertrouwd aan ir. C. A. L. Horstmann en drs. P. A. Neeteson. Belangrgke modernise ringen kwamen tot stand en de afde ling Spiegelglasfabriek werd gereor ganiseerd; Deze verbeteringen, ge paard met de vooruitgang in de con junctuur, maakten bemoedigende re sultaten mogelgk. ZELFS IN DE OUDSTE GESCHIEDENISBRONNEN. treft men voortdurend aanwgzingen, dat wijn ter versterking aan zieken en herstellenden werd aangeboden. De faam van de wyn is zo oud als de wereld. Meer dan veertig ja ren brengen wij de be kende PLEEGZUS TER BLOEDWIJN in de handel, waaruit tienduizenden kracht en energie putten. Waardevolle opbouw stoffen zgn aan een heerlgke wgn toegevoegd. Voor zieken en herstellenden een be- langryke factor in het genezingspro ces. Voor ouden van dagen net dat opkik- kertje dat ze nodig hebben. pleeg'zuster BLOEDWIJN werkt sterk bloedvormend en zenuwversterkend. In het jachtige tempo van vandaag ook voor U een bron van extra energie. Vraagt vandaag nog aan uw apotheek of drogist zo'n fles vol levenskracht. MIDDELBURG Vandaag „Kunstmuseum": Tentoon stelling Zeeuwse Beeldende Kunst, alsmede expositie inzendingen Stads- prijs, 10—12.30, 13.30—17.30 en 19.30— 21.30 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 918 uur. Electro: „La Paloma". (18 jr.), 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „Monsieur taxi" (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Opgejaagd" (18 jr.), 8 uur. Vandaag Grand: „De drie piraten", (14 Jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2