PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vietnamese eenheden lopen naar communisten over Zeeuwse problemen aan de orde 0£ BILT NOODWEER TEISTERT VIER EUROPESE LANDEN Vandaag DUITSLAND WIL GEEN LEGER DAT ONDER VOOGDIJ STAAT 197e Jaargang-No 154 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer.: Adjunct: W. de Pagter. Hoofdred.: G Ballintijn; Pl.-verv.: W. Leertouwer. ABONNEMENTSPRIJS 47 cent per week; f 5.85 p. kw.; fr. p. p. f 6.10 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 3 Juli 1954 ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm Minimum p advertentie f 3.—. lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max 8 regel» van 1—6 regel» t L— Iedere regel meer 20 cent .Brieven of adre» Bureau v. d. Blad' 26 cent meer Giro No 359300 P.Z.C. Middelburg Bur. Vlissingen, Walstr. 5860, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160; Middelburg, Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststr 63, telef. 2475 (b.g.g Oostburg, Finlandstr 2, telef 16: Teraeuzen. Brou werUstr 2; Zierikzee N Bogerdstr C 160 tclei DOOR FRANSE TERUGTOCHT GEDEMORALISEERD Er ivordt gevreesd voor ernstige politieke gevolgen Hoewel volgens mededeling van het Franse opperbevel in Noord Indo- China de terugtocht van de Franse Unie-troepen op de lijn Hanoi-Haiphong volkomen is geslaagd, biyft de toestand in dat gebied onverminderd ernstig. De Vietnamese corpsen, die aan Franse zijde strijden tegen de Vietminh- rebellen blijken door de terugtocht sterk gedemoraliseerd te zijn. Volgens militaire waarnemers te Singapore lopen volledige Vietnamese eenheden in de delta van de Rode Rivier over naar de communisten. In on officiële berichten wordt gesproken van een vrijwel ontelbaar aantal deser ties, Enige maanden geleden werd melding gemaakt van groepen van tien tot twintig deserteurs, doch thans zou sprake zijn van honderden en dui zenden overlopers. Het Franse opperbevel geeft de militairen, die verdwij nen, op als „vermist". De toestand zou zodanig zijn, dat het niet meer mo gelijk is juiste cijfers over de troepensterkte van de Vietnamezen in de delta te geven. Te Singapore is men van oordeel, dat de Fransen zich niet bijzon der veel zorgen meer maken over deze massa-desertie. De waarnemende Franse opperbe velhebber, generaal Salan, heeft zich ter gelegenheid van de voltooiing van de evacuatie van het zuidelijk deel der delta in een boodschap tot de Franse en Vietnamese troepen gericht, waar in hij zegt, dat de strijdkrachten thans gereed zijn de tegenstander krachti- fe slagen toe te brengen. Men had et evacuatieplan volstrekt geheim weten te houden. Als dit niet was ge beurd, zouden de 30.000 opstandelin gen aan de Westelijke rand van de Delta de terugtrekkende troepen zeer Kantlijn Loopt de coalitie tussen Pv.d.A. en K.V.P- gevaar uiteen te spatten? En dreigt er in Nederland een kabinetscrisis? In Nederland houdt men met deze mogelijkheid ternauwernood rekening. Maar leest men de brieven uit Neder land van de (vaak zéér goed geïnfor meerde) correspondenten der buiten landse bladen, dan zou men bijna gaan geloven, dat deze coalitie inderdaad op springen staat Het mandement der bisschoppen is daarbij de spil, waar alles om draait. Juist omdat het buitenland min of meer gealarmeerd is en omdat, het kadercongres van de P v.d.A. over het mandement voor de deur staat, is het wellicht goed om in alle kalmte de situatie van dit ogenblik te overzien. Zien wij de dingen goed, dan zijn de verhoudingen in het kabinet zelve niet of nauwelijks door het mandement beïnvloed. Men ziet op het hoogste niveau terdege in, dat de samenwerking van P.v.d.A. en K. V.P. te goede vruchten draagt, dan dat men haar zondermeer zou kunnen en willen verbreken. Dit neemt niet weg. dat de politieke verhoudingen plotseling zijn ver scherpt dat de politieke tegenstellin gen feller zijn geworden. Eensklaps is er een scherpe scheidslijn getrokken, die niemand onopgemerkt kan laten. Uit allerlei uitingen van politieke groepen blijkt deze verscherping der verhoudingen. En al hebben deze uit latingen geen onmiddellijk effect, toch beïnvloeden zij de politieke stem ming als geheel zeer sterk. De nieuwe stemming is moeilijk te omschrijven. Spreekt men met voor aanstaande figuren in den lande over deze dingen, dan aarzelt men om een onomwonden oordeel te geven. Het is, alsof men zowel aan de zijde van de P.v.d A. als van de K.V.P. de scherpe veroordeling van het socialisme als een breuk tussen socialistisch en R. T< beschouwt en dit niet wil zeggen, omd.it men die breuk niet absoluut wil voltrekken. Maar dat er wat ge broken is, is het heersende gevoel in beide kampen. Merkwaardig genoeg openbaart zich dit gevoel niet alleen aan de top. maar evenzeer in lagere regionen. Waar doelbewuste samen werking was van rooms en rood, heeft deze plaats gemaakt voor aar- zeling- ..Doorbraak" was een mooi woord. Maar het was gevaarlijk Een leger breekt door een front heen, water door een dijk, nieuwe gedachten over spoelen als een vloedgolf overwonnen standpunten. Deze associaties wekt het woord doorbraak, waarmede wij allerminst zouden willen zeggen, dat K.V.P. A.R. C.H.U en S.G- overwonnen standpunten aanhangen. Het tegen deel is waar. Het gaat slechts om as sociaties. Misschien heeft de Pv.d.A. te veel vuldig en te opvallend met de strijd lustige doorbraakgedachten ge schermd Dat moest reactie wekken Zij is gekomen in het bisschoppelijk Mandement. Simplistisch is natuurlijk de uitleg in de lagere regionen geweest Daar waren Willem Parel en de Showboot de stenen des aanstoots. Maar het is opvallend hoeveel beroering juist het rumoer om de Vara gewekt heeft- Verscherping dus allerwege. ver scherping van de contrasten tussen het socialisme enerzijds, de andere groepen daartegenover. Weike consequenties dit alles heb ben zal? De situatie is anders dan voor heen. In September bij de algemene beschouwingen in het parlement zul len de debatten feller, vijandiger zijn dan zij sedert 1946 ooit geweest zijn. Vooralsnog geloven wij niet in een zware verliezen hebben kunnen toe brengen. Nu waren de opstandelingen te laat in actie gekomen. De nieuwe Vietnamese premier. Ngo Dinh Diem, heeft Vrijdagavond bij het Franse opperbevel krachtig geprotesteerd tegen de evacuatie en gewaarschuwd voor „de ernstige po litieke gevolgen". „De Vietnamese regering be schouwt de evacuatie als voorlopig, enkel en alleen geboden door de nood zaak van het ogenblik", aldus de pre mier, die hieraan toevoegde, dat het evacuatieplan was opgesteld en ge deeltelijk uitgevoerd, voordat hij uit Frankrijk was teruggekeerd. Volgens uit Indo-China ontvangen berichten heeft de Franse terugtocht de Vietnamese nationalisten ernsti ger geschokt dan het verlies van Dien Bien Phoe. De Franse strijdkrachten in Noord- Indo-China bevinden zich nu onge veer in dezelfde strategische positie Amersfoort gciat keitrekken De Amersfoorters gaan op Woensdag 7 Juli hun kei weer trek ken. In 1903 is dat ook gebeurd toen de bekende Amerst'oorter, Spekkie" bij graafwerkzaamKoden p dc Varkensmarkt de kei her ontdekte. Het was dus vorig jaar een halve eeuw geleden, dat do kei door Amersfoort was getrokken. Tengevolge van de watersnood werd het keifeest uitgeteld Op 7 Juli is het dan zover. Dan wordt de kei, die op 1 April j.l in de nacht door het „Kei-Comité 1953" werd „ontvoerd", op zijn plaats in het plantsoen Zuid gesleept. Hij komt dan op een mooi betonnen voetstuk te staan. als zeven jaar geleden, toen de oorlog begon. Toen lagen krachtige garni zoenen in Hanoi en Haipong, met een heden langs de weg tussen deze bei de steden. Verscheidene divisies Viet- minh-rebellen zijn thans bezig stel lingen te betrekken bij de nieuwe Franse posities. Volgens militaire kringen te Parijs zijn deze rebellen-eenheden uitgerust met moderne Chinese wapens, die in even grote hoeveelheden het land bin nenkomen als tijdens de slag om Dien Bien Phoe. Indonesische partijen ageren tegen Nederland Het comité van samenwerkende par tyen in Indonesië heeft in verband met de door de Nederlandse Hoge Commissaris uitgegeven verklaring, besloten by de regering aan <1 drin gen, Graaf van Bylandt tot persona non grata te verklaren. Het comité omvat 31 partyen en organisaties. Het comité vraagt voorts de Indo nesische delegatie uit Den Haag te rug te roepen, indien blijkt, dat het geen de Nederlandse Hoge Commis saris heeft verklaard het standpunt is van de Nederlandse regering. Ook wordt unilaterale opheffing van de Unie en spoedige vorming van een bestuur voor West-Irian gevraagd. De verklaring van de Hoge Commis saris, op een ogenblik, dat de Indone sische regering poogt op vreedzame wijze een oplossing te vinden voor het geschil tussen Nederland en In donesië, kan als een uitdaging wor den beschouwd. De voorzitter van de Indonesische Economische Raad heeft medege deeld, dat hst Nederlandse bedrijfsle ven in Indonesië opnieuw zal moeten worden geordend. Van Indonesische zyde zal tijdens de besprekingen duidelijk naar voren worden gebracht welke bedrijven zul len zijn onderworpen aan wetten en regelingen, die voortvloeien uit de Indonesische nationale politiek. Als voorbeelden van bedrijven die gehandhaafd dienen te blyven. gehandhaafd dienen te blijven, noem den hy de z.g. vrije industrieën en deviezen inbrengende plantages. Pact voor Zuid Oost Azië Australische, Nieuwzeelandse en Amerikaanse werkcommissies zijn Donderslag te Washington begonnen met de voorbereiding van een con ferentie van vertegenwoordigers van deze landen over een verdedigings pact voor Zuid-Oost-Azië. Functionarissen verklaarden, dat de conferentie, waarin de Ameri kaanse onderminister van buiten landse zaken Bedell Smith, en de Australische en Nieuwzeelandse am bassadeur in Washington zullen deel nemen, de volgende week zal begin nen. ZWARE REGEN- EN HAGELBUIEN Rijnvaart wordt belemmerd In Italië, Oostenryk, Zwitserland en Duitsland is door storm, aanhou dende regen- en hagelbuien veel schade aangericht. In Noord-West-Italië is de schade aan gewassen groot. In de Oosten- rykse provincie Vorarlberg staan de bewoners van drie dorpen klaar om te vertrekken als de regen aanhoudt. Ook in Stiermarken zijn overstro mingen. Op één plaats viel 30 cm hagel. In het Zwitserse kanton St. Gallen is door aanhoudende zware regenval hier en daar ook watersnood. De Rijn- wordt in de Bonifatius ka- >el te Dokkum het overlijden ïerdacht van de grote Bonifa- ius, die 1200 jaar geleden bij Tokkum werd gedood. eindigt in Engeland elke vorm van voedselrantsoenering. VV\A^AA»\\VVVVVVVVVVVVVV breuk tussen P.v.d.A. en K.V.P- Zij is nauwelijks denkbaar en voor ons land ook niet wenselijk Wel echter zal de samenwerking aanzienlijk moeilijker blijken dan voorheen. Intussen kan het komende kader congres van de P v d.A een vinger wijzing zijn omtrent hetgeen ons straks in het nieuwe parlementaire jaar te wachten staat. Onverwachte ontwikkelingen zyn niet uitgesloten. Maar een strijd op leven en dood tussen R.K. en socialisme zou niet in het belang van Nederland zijn en on afzienbare consequenties hebben. Dit ziet men ook in de hoogste re gionen terdege in. Daarom vermoeden wij, dat het voorlopig wel bij verscherpte tegen stellingen zal blijven. En dat de sa menwerking voort zal duren. vaart bij Bazel ondervindt stagnatie door de hoge waterstand. In Beieren moesten enkele hoofdwegen voor het verkeer gesloten worden omdat zij hier en daar onder water kwamen te staan. Het regent daar al 24 uur onafgebroken. Als onderdeel van de feestelijke vie ring van het 125-jarig bestaan der garderegimenten Grenadiers e« Ja gers werd op het paleis Soestdijk aan H M Koningin Juliana namens beide -egimenten een oorkonde aan- gebodenwelke door estafettelopers van beidt wapens van Den Bosch naar Soestdijk was overgebracht. De estafettelopers gaan het paleis bin nen. terwijl H.MKoningin Juliana toeziet Voorstel tot verplichte aanleg van schuilplaatsen Een in 1952 ingestelde subcommis sie is van oordeel dat er geen ern stige financiële bezwaren bestaan om schuilplaatsen bij nieuwbouw aan te leggen. Teneinde voorschriften hiertoe mo gelijk te maken heeft de minister van wederopbouw een wijziging van de Woningwet ingediend, die echter nog door de Staten Generaal moet worden goedgekeurd. Het zal alsdan mogelijk zijn bij algemene maatregel van bestuur aan te geven welke voorschriften nodig zijn ter bescherming van de bevolking tegen oorlogsgevaar. Westenwinden houden het weer koel (Van onze weerkundige medewerker) Het valt de landbouw niet nee, want al wordt Juni de 'looimaand genoemd, hooiweer s net nog steeds niet. Ook de •acantieeangers beginnen de oekomst somber in te zien, vant een eder verlangt naai *.onnig en warm weer, waar de aaste dagen vergeefs naar verd uitgezien. Toch zullen wij iog geduld moeten hebben, vant voorlopig zal de tempera tuur overdag beneden de 20 traden Celsius blijven. Veel re ten verwachten wij dit week einde niet, a! kunnen er wel en kele buien vallen. De Westelij ke luchtstroom is dit keer zee- hardnekkig. De depiessie, dif van IJsland in de richting van Noorwegen trekt, zal de wind tijdelijk weer doen toenemen en later van Zuid-West naar Noord-Westelijke richting draaien. Zondag wordt dan ook .veer iets koelere lucht aange voerd. 's Zomers zullen wij het veer de eerste dagen nog niet kunnen noemen. VWWWV*VWV\A*\*N*W\V BONDSKANSELIER VERKLAART: E.V.G. biedt de enig mogelijke oplossing De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, heeft Vrijdag in 'n radio-vraaggesprek verklaard, dat men Duitsland niet langer kan laten lijden onder het feit, dat andere lan den het E.V.G.-verdrag en de conven ties van Bonn nog niet hebben gera tificeerd. Hy oefende geen druk uit, het was geen gebrek aan geduld, dat hem dreef, maar de „natuurlijke be hartiging van de belangen van het Duitse volk". Ieder alternatief voor de E.V.G. zou slechts surrogaat zyn, aldus Adenau er, en het zou de oprichting van een nationaal Duits leger betekenen, wat niemand wenst, zelfs niet de Duit sers. Laten we nu eens het onwaarschijn lijke geval aannemen, zo zei de bonds kanselier, dat Frankrijk de E.V.G. met bekrachtigt, dan zouden we met kracht alle pogingen afwijzen, om ons een bewapening onder oneervolle voorwaarden af te dwingen, zoals een Duits leger onder voogcly. „Dit wil ik eens en vooral duidelyk stellen". Hoe langer hfj dacht over de E.V. G. des te meer geraakte hg er van overtuigd, aldus Adenauer, dat het verdrag niet alleen de beste, maar de enige goede oplossing was. De bondskanselier verwierp op nieuw de mogelijkheid over het ver drag te onderhandelen, voordat de Fransen het hadden bekrachtigd. Wanneer het eenmaal in werking zon zijn getreden, zouden de bepalingen met wederzijdse goedkeuring gewij zigd kunnen worden. Nieuw systeem van vrijere loonvorming Overheidsbemoeiing vermindert De looncommissie van de Stich ting voor de Arbeid heeft zich uit gesproken voor een systeem van vrijere loonvorming, waarbij de ver antwoordelijkheid allereerst komt te liggen bij het bedrijfsleven zelf. De overheid wordt een aanvullende taak toegewezen. Dit betekent een voor stel tot het verlaten van het huidi ge systeem, waarbij de overheid grote bevoegdheden heeft op het punt van de loonvorming. Het nieuwe systeem sluit in: dat hogere lonen mogelijk moeten zijn in die takken, waar de economische re sultaten gunstiger zyn en dat de factor productiviteit m de lonen kan meespreken. Coördinatie moet echter voorkomen, dat bepaalde lonen uit de band zouden springen. KAMER VAN KOOPHANDEL ZEEUWSE EILANDEN Woningbouw opnieuw actueel gesteld De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden vergaderde Vrydag in hotel de Korenbeurs te Goes onder voorzitterschap van de heer G. A. Kammeraad. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter maak ten de korte agenda belangwekkend. Tenslotte was er de rondvraag, die naar aanleiding van onze Kantlyn d.d. Woensdag de (bouwbedryvigheid) in Nederland aan de orde bracht. Bij de ingekomen stukken bevond het betalen van overwerk. Gevraagd zich een antwoord van het provinciaal bestuur op enkele van de zyde der Kamer naar voren gebrachte wensen inzake de bootdienst Katse Veer- Zierikzee. De Kamer had gewezen op het ontbreken van een weegbrug bij Katse Veer. Het wegen van de vracht wagens geschiedt bij aankomst in Zierikzee. Indien het toegestane ma ximumgewicht dan blijkt te zyn over schreden, wordt de verlader medege deeld, dat hij in de toekomst zal wor den geweigerd. Gedeputeerde Staten oordelen de bestaande toestand eveneens weinig bevredigend. By Katse Veer kan ech ter geen weegbrug worden geplaatst, omdat bij de aanlegplaats geen per manent droogliggena terrein wordt aangetroffen. G.S. delen tenslotte me de, dat naar 'n oplossing van dit pro bleem zal worden gezocht. WACHTEN OP DE VRACHTBOOT. Ook had de Kamer de aandacht van het provinciaal bestuur gevestigd op het probleem van de chauffeurs van vrachtauto's, die in Zierikzee wachten om met de nachtboot te worden over gezet. Zy moeten in de cabine blyven zitten om de wagens op te trekken en aan boord te rijden. Dit betekent voor de verladers extra-kosten voor werd, het optrekken zo mogelyk door het personeel van de bootdiensten te doen geschieden. G.S. wyzen er in hun antwoord op, dat men de verantwoording voor het optrekken en aan boord rijden van de wagens niet op aet bootdienstperso- neel kan schuiven. Men kan van deze mensen bezwaarlijk verlangen, dat zy met de geladen wagens gaan manoeu vreren. Het college ziet geen mogelijk heid om aan liet verzoek van de Ka mer te voldoen. Er wordt evenwel de aandacht op gevestigd, dat het be zwaar tot net verleden zal behoren, wanneer verkeer en vervoer over het veer Anna JacobapolderZijpe we derom normaal geschieden. GEEN VROEGE TREIN OP DINSDAG. De directie van de N.S. antwoord de afwijzend op een verzoek van de Kamer om ook Dinsdags een vroege trein Bergen-op-Zoom-Vlissingen in te leggen. Een verzoek om ook Hans- weert in de zin van de wet op de om zetbelasting als zeehavenplaats aan te duiden werd door de minister van financiën afgewezen. Op voordracht van het bestuur van de Kamer benoemde het provinciaal bestuur de heren C. A. Kammeraad en K. J. van Loo in de huuradvies commissie te Middelburg en de heren J. Steutel en F. L. Timmerman in de Zierikzeese commissie. MEDEDELINGEN. In de vorige vergadering der Ka mer werd het agendapunt steun ver lenen aan een adres van de Tilburgse Kamer inzake de bijdragen aan de ciaal Economische Raad aangehou den, zulks op grond van enige prin cipiële bezwaren, die in de vergade ring naar voren kwamen. Het bestuur beraadde zich opnieuw over deze kwestie. Tevens werd terzake een schre ven ontvangen van het lid der Ka mer, ir. J. P. Berdenis van Berlekom te Middelburg. Deze citeert het stand punt. van het Nederlands Verbond van Werkgevers. Daaruit wordt geconclu deerd, dat het geen nut heeft aan te dringen op een verdeling van de kos ten van de S.E.R. tussen overheid, werknemers en werkgevers. De kos ten van de S.E.R. zullen in de toe komst via de bedrijf- en productschap pen moeten worden opgebracht. Een dergelijke regeling is thans nog niet mogelijk. De voorzitter verklaarde geen aan leiding aanwezig te achten om dit adres te steunen. Hij achtte het ge wenst een en ander ter kennis van de Tilburgse Kamer te brengen. Het bestuur besloot het voorstel tot het verlenen van steun in te trekken. Aan de Kamer werd thans voorgesteld het adres voor kennisgeving aan te nemen. Het bestuur had zich voorts bera den over een in de vorige vergadering gestelde vraag of voor de Kamer een taak is weggelegd by het aanstellen (Vervolg op pag. 2) KORTE PREDICATIE Predikende het Koninkrijk Gods en onderricht gevende aangaan de de Here Jezus Christus met alle vrijmoedigheidzonder enige verhindering. Ik zag het toevallig op tafel liggen: „Dit blad brengt u enkel vreugde, enkel voordeel Natuurlijk grgp je naar zo'n blad. Wel, enkel vreugde en voordeel kon je krijgen, als je een prijsvraag oploste en nog iets deed. Dat viel tegen. Maar zo wordt er te genwoordig geadverteerd. Hoe groter de koppen, hoe dikker de woorden, hoe meer mensen het zullen lezen, en waarschijnlijk toepassen. Hoe minder wij mensen ook aan woorden gaan ge loven. Zou het evangelie i?i zo'n wereld nog een kans hebben f Deze bood schap. die zegt de bigde boodschap te zijn, is immers ook maar neergelegd in een boek. Je kunt er 's Zondags de dominees uit horen preken, en soms vindt je wél eens iemand bereid er wat van te vertellen Het slot van het boek „Handelin gen" vertelt hoe de apostel Paulus, als een gevangene Rome, de toenma lige wereldhoofdstad, wordt binnen gebracht. Hg mag daar, hoewel al tijd onder bewaking, een woning hu ren. Werkelijk geen begerenswaardi ge situatie, waarin hg zich bevindt. Maar hij predikt het Koninkrijk Gods. En met die mededeling sluit Lucas z\jn boek. Een raar slot, vindt u niet f Je zou best eens willen weten hoe het met die Paulus nu afgelopen is. Heeft hij succes gehad Is hij vrij gekomen f Lucas zwrggt erover; hg vertelt al leen maar dat de boodschap van de Here Jezus, het evangelie, i» Rome is gekomen. Vanuit Jeruzalem, waar het begon, is het nieuws van de gekruisig de nu doorgedrongen tot het centrum der wereld. Dat is belangrijk. Want nu kunnen de volkeren komen tot Jezus, Hem aanbidden en dienen. God heeft de grenzen doorbroken. Dat geldt nog altijd. In Neio York en Moskou wordt van de Here Jezus verteld. Maar ook op de Zeeuwse eilanden klinkt de boodschap van het Koninkrijk Gods. Daar zorgt God zelf voor. U vindt die boodschap echter uief bij de snorken de leuzen en de dikke woorden. In Ro me werd het alles omvattend ko ninkrijk verkondigd, het beste nieuws verteld in een huurhuis en door een gevangene. Maar de prediking was wonderlijk genoeg toch zonder enige verhindering, zegt Lucas. Hier wordt in nog veel grotere vrjj- heid het evangelie verkondigd. Het klinkt wel eens wat armetierig en schraal, dat ligt aan de boodschap pers. Maar het klinkt. Prachtig niet waar f Hebt u al ontdekt dat juist voor u een koninkrijk klaar ligt. dat er voor u een Heer is, die Jezus heet En hebt u dat al eens doorgegeven? Want dit is waarachtig belangrijk om te horen en te vertellen. Wie deze boodschap aanvaardt krijgt geen knollen voor citroenen, en hg wordt er zowaar een ander mens van. EUewoutsdijk H. ZUNNEBERG. VERWACHT: IETS MEER WIND Half tot zwaar bewolkt met enkele verspreide buien. Matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind. De zelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. ZON EN MAAN 4 Juli Zon op 4.26 onder 21.02 Maan op 9.14 onder 22.44 5 Juli Zon op 4.26 onder 21.02 Maan op 10.27 onder 22.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 1