O» Hongarije klopte Uruguay na verlenging (4-2) Opvallend lekker.... Amsterdamse Beurs; V.S.V. MARATHON" BESTAAT VANDAAG 25 JAAR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 JULI 1954. DUITSLAND EN HONGARIJE IN FINALE Duitsland verpletterde Oostenrijk 61 In de halve finale van het tournooi om het wereldkampioenschap voet bal heeft Hongarije met 42 gewonnen van Uruguay. Deze stand werd behaald na een verlenging van twee maal een kwartier, omdat toen de speelt^d was verstreken de stand 2—2 was. Het als finalist gedoodverfde Oostenrijk werd door de Duitse ploeg verpletterend verslagen. Onze Oos terburen scoorden zesmaal, terwUl Oostenryk slechts eenmaal het vijande lijke doel kon vinden. Te Lausanne speelden Hongarije en Uruguay een prachtige wedstrijd, waarin de Hongaren tenslotte een verdiende overwinning behaalden. In dit duel tussen de Olympische Kampioen en de houder van de we reldtitel, had Uruguay de beste start. Doch spoedig hervonden de Hon garen zich, konden toen hun nauw keurige combinaties weer opzetten en namen het initiatief. Dertien mi nuten na het beginsignaal brak Kocsis door en zijn schitterende pass naar linksbuiten Czibor benut te deze op de juiste wijze (10). Dat gaf de Magyaren het nodige zelfvertrouwen. Twee minuten na ae rust werd het echter toch 20, toen dank zg het prachtige voorbereiden de werk van Kocsis de grote man in de Hongaarse aanval Budai een voorzet kon geven, die de toe snellende Hidegkuti met een voor- treffelijke kopbal afrondde. Onge veer 28 minuten later kwam de Uruguese midvoor Hohberg alleen voor Grosits te staan en dit keer maakte hij geen fout. Precies 3 mi nuten voor tijd schoot Hohberg uit een pass van Schiaffino de gelijk maker langs de Hongaarse doelwach ter. In de verlenging, die hierna volg- Spaak bij Mendès-France Hoe slaat het met de E.D.G. De Franse premier Mendès-France en de Belgische minister van buiten landse zaken, Spaak, kwamen Woens dag te Parijs overeen, dat de ministers van buitenlandse zaken van de zes E.V.G.-landen bijeen geroepen zullen worden, zodra de Franse regering haar beraadslagingen over een com promisoplossing heeft voltooid. De beide ministers hebben Woensdag te Parijs vergaderd nadat Mendès- France het Beneluxvoorstel tot een bijeenkomst in het begin van Juli had verworpen. De Franse premier vond die datum te vroeg. De bijeenkomst zal wel worden ge houden vóórdat de Franse nationale vergadering met het debat over de E.V.G begint. Dit debat wordt in de eerste helft van Augustus verwacht, nadat de kwestie Indo-China en enkele dringende economische vraag stukken zijn geregeld. Geding wegens ontvoering van Betty Meljado Op Vrijdag 16 Juli a.s. zal voor de rechtbank te Amsterdam het geding worden behandeld tegen de 51-jarige mevrouw G. M. L. van M. uit Hilver. sum, gedetineerd te Amsterdam en in een drie pagina's beslaande tenlaste legging beschuldigd van ontvoering en verberging (subsidiair medeplich tigheid daaraan) van het nu 13-jarige oorlogspleegkind Betty Meljado, dat na jarenlange onvindbaarheid op 13 Maart jl. door de Nederlandse rijks recherche werd teruggevonden in een klooster te Banneux in België. De rechtbank heeft twintig personen ge dagvaard voor het afleggen van ge tuigenissen. Mevrouw G. M. L. van M. is op 22 Maart gearresteerd. Zij is de enige van het vijf- of zestal gezusters van M., die zich nog in detentie bevindt. De anderen zijn door de justitie op vrije voeten gestéld, behalve de 5o- jarige E. M. van M., die voortvluchtig is en er van wordt verdacht met het nog steeds niet opgespoorde oorlogs pleegkind Anneke Beekman de wijk te hebben genomen uit de bewuste kloosterschool in België toen de Ne derlandse rijksrecherche daar in Maart op zoek was naar de twee kin deren (van wie Betty Meljado toen werd gevonden)De gedetineerde me vrouw G. M. L. van M. is de pleeg moeder van Anneke Beekman ge weest. de, bezorgde Kocsis zijn ploeg een plaats in de finale door twee fraaie doelpunten te scoren. In de wedstrijd OostenrijkDuits land waren de Oostenrijkers al spoe dig in het offensief maar zij von den een man op hun weg. Liebrich, de Duitse stopperspil, die in uitste kende vorm stak en dan ook een voortdurende struikelblok voor de Oostenrijkse aanvallers betekende. In de 33e minuut gaf linksbuiten Schaefer uit een pass van Rahn Duitsland met 10 de leiding. Duitsland begon, gesterkt door deze treffer, de druk op het Oos tenrijkse doel te verp-roten. Drie mi nuten na de hervatting was het 2 0. toen Morlock uit een corner onhoudbaar inschoot. Oostenrijk sloeg fel terug, en 4 minuten later was het door Probst 21. Schaefer werd in de elfde minuut in het beruchte fsbied ten val gebracht, waarna ritz Walter met de penalty geen moeite had. In de 16e minuut maak te Othmar Walter, de Duitse mid voor, er 41 van en nog was het 58.000 koppige publiek niet van deze sensationele gang van zaken beko men, of het vijfde Duitse doelpunt stond al op het bord. Othmar Wal ter zorgde 2 minuten voor het einde voor 61. Tsjoe En Lai keerde in China terug Tsjoe En Lai, de premier en minis ter van buitenlandse zaken van com munistisch China, is Woensdag uit Rangoon in Kanton aangekomen op doorreis naar Peking. Voor zijn vertrek uit Rangoon ver klaarde Tsjoe, dat de Chinees-Birme- se besprekingen, die twee dagen ge duurd nebben, vruchtdragend geweest zijn. De Chinese premier sprak als zijn overtuiging uit, dat de geest van wederzijds begrip en vriendschap, die bij deze onderhandelingen heerste, zou bijdragen zowel tot vernauwing van de betrekkingen tussen China en Birma als tot versteviging van de vrede in Azië en de wereld. Na het vertrek van de Chinese premier, Tsjoe En Lai. uit Rangoon is een gemeenschappelijke verklaring uitgegeven over de gevoerde Chinees- Birmese besprekingen. Hierin wordt gezegd, dat de eerste ministers van China en Birma een stemmig besloten hebben, dat dc be ginselen waarop de betrekkingen tussen India en China zijn gebaseerd, ook gevolgd zullen worden door de betrekkingen tussen China en Bir ma. Tsjoe En Lai en Oe Noe verklaren, -dat de volken van hun landen het recht hebben, hun eigen regerings stelsels te kiezen en hun levenswijze zonder inmenging van andere lan den. Mr. dr. J. van Bruggen, die zijn func tie als voorzitter van de verzekerlngs- kame» wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft neerge legd, en Woensdag afscheid heeft geno men, werd door H.M. de Koningin bij bevordering benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. 29/6 30/6 Nederlad 1951 (3%) 102% Nederland 1948 (3%) 99% 99% Nederland 1947 (3%) 3 99% 90% Nederland 1937 3 98% 98% Dollarlening 1947 3% 95% 953/« Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962—64 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 157% 155 Ned. Handelmij. 178 179% A.K.U. 229% 229% Bergh's en Jurgens 299 298% Calvé-Delft 188 188 Kon. Ned. Hoogovens 186% 187 Unilever 347'/4 3443% Ned. Kabelfabrlek 213 214% Philips 251% 284% Wilton-Feijenoord 194 193% Billiton 339% Kon. Petroleum Mij. 522% 428 e.d. Amsterdam Rubber 83 82% Holland Amerika Lijn 149% 149% Kon. Paketvaart 129% e.d. 130 Rotterdamse Lloyd 125 Ned. Scheepvaart Unie 131% e.d. 131% Stv. Mij Nederland 140 139% H.VA. 118 116% Deli My. 116 114% Bank v. Ned. Gem. 4% '109% 109 Kon. M(j. De Schelde N.B. 142 142 New York Central 22% Pennsylvania 16% 16% Anaconda 38% 38 Bethlehem Steel 69% 69% General Motors 71% 723% Intern. Nickel 423% 43 Kennecott 82% 81% Republic Steel 58% 59 U.S. Steel 48% 48% North American Cy. 23% 23% Midcontinental 85% 84 Shell Union 94 933% Tide Water 20% 20% A.K.U. 41/2 149% BEURSOVERZICHT Kon. Olie en A.K.U. vast. De stemming ter beurze is gisteren meegevallen. In het bijzonder het hoofd fonds Kon. Olie stelde niet teleur. Gis teren was de gTOte dag van de betaal baarstalling van het slotdividend ad 12 pet. en tevens werden de aandelen ex 20 pet bonus verhandeld. De slotnotering was Maandag 522 hetgeen neerkomt op een theoretische koers van 425 exdivldend exbonus Gisterenmiddag werd gehandeld van 428% tot 433, slotnotering circa 429, dus vier punten boven gisteren. De stock dividenden, waarin zich buiten verwach ting nog een flinke handel ontwikkelde golden I 856 tot 863,50. temeer daar het oliefonds gisteren namiddag in sympathie met New York circa 7 punten verloor, doch zich later herstelde. Het verwonderde eigenlijk niemand, dat de overige hoeken, ook Unilever en Phi lips, vrijwel uitgestorven lagen. De ge hele beurs hield zich op in de oliehoek of keek naar de zonsverduistering. Bij de internationale soorten was alleen A.K.U. vast op 230% (229%). Philips en Unilever circa 2 lager. De scheepvaartafdeling wist zich aardig op peil te houden. Op de cul- tuurafdeïing ontbreekt de ware animo nog steeds. Hier werden dan ook weer over- we^hd fractionele verliezen geboekt. Al leen Sumatratabakken bleven op peil. Staatsfondsen vertoonden slechts onbete kenende afwijkingen. Prolongatie 2% pet. Trabert uitgeschakeld in de halve finale HET WIMBLEDONTOURNOOI. In de halve finale van het ten- nistournooi te Wimbledon heeft de 19-jarige Australiër Ken Rose wall de als nummer een geplaatste Ameri kaan Tony Trabert uitgeschakeld. Rosewall won met 36, 63. 46, 61, 61. Drobney (Egypte) ver sloeg in de tweede halve finale van het herenenkelspel Budge Patty (V. S.) met 6—2, 6—4, 4—6. 9—7. Drobney en Rosewall komen in de finale tegen elkaar uit. Zomeravondvoetbal De uitslagen van de in de zomeravond voetbal gespeelde wedstrijden luidden: Rayon Middelburg: StavastVSV uitg. PingelaarsOlympia 50; PGZEMVW uitg PZCBoele en Van Eesteren 0—3. Rayon Vlissingen: MWKWVV 54; VAW III—VAW II 0—6; PVS I—SBLV afg.; Coal '52 I—VST 1 afg.; GPC— Ui terton afg. Rayon Goes: Gem. WerkenGoes vet. 3—1; VVZB—PTT 3—0; Keuringsdienst- De Zon 35; De Typo'sComb. NS 10. Rayon Sas van Gent: ONASAS uitg.; SVG—CBS 1—0. /WWWt(WVVVW\^WWWN Hij had trek in haring „De haring in het land, de dokter aan de kant", luidt het spreekwoord. In een Rotter damse familie is echter geble ken, dat dit niet altijd opgaat, want daar is twist over wie ha ring zou gaan halen er de oor zaak van geweest, dat men naar de dokter, ja zelfs naar het ziekenhuis moest. Het zat zo: een vader was met zijn vier zoons eensgezind in de woning aan het witten, Aan het eind gekomen van de werkzaamheden hadden allen, nog steeds eensgezind, trek in haring. Bij de vraag echter, wie ze zou gaan halen, verdween de eensgezindheid als sneeuw voor de zon. De vader, die de haring zjjn neus voorbij zag gaan, ont laadde zijn trek daarin driftig in een trap tegen de emmer met witkalk. Hij had hiermee ech ter alleen maar zichzelf, want het gevolg was, dat hij uitgleed, en toch nog de straat op moest, echter.... om een hoofdwond te gaan laten verbinden. Of hij on dei-weg nog langs een haring karretje kwam, vermeldt ae historie niet. EEN KWARTEEUW ATHLET1EK 99l Vereniging telt momenteel ruim 280 leden Vandaag is het precies 25 jaar ge leden, <lat de Vlissingse sportvereni ging „Marathon" werd opgericht. De initiatiefnemers tot de oprichting wa ren de heren G. H. Termeulen, A. Everaers en J. C. Everaers, de tegen woordige burgemeester van Groede. Van deze pioniers is er nog slechts één aan de vereniging verbonden, nl. de heer Termeulen, die reeds 25 jaar lang als penningmeester fungeert. De eigenlijke jubileumviering wordt in de na-zomer gehouden. „Marathon" heeft in deze afgelopen kwart eeuw "ele ups en downs ge. kend. In de dertiger jaren b.v. kende Veel belangstelling voor Zeeuws elftal-Folkestone Engelsen komen Vrijdag Voor de wedstrijd van het Zeemvs elftal tegen de Engelse profclub Fol kestone F.C. bestaat een zeer grote belangstelling. Naar wij vernemen, zullen de Engelsen Vrijdag a.s. om streeks 18 uur in de Zeeuwse hoofd stad arriveren. Om 20.30 uur worden zij door het gemeentebestuur van Middelburg in de Burgerzaal van het stadhuis ontvangen. Het programma vermeldt Zaterdag onder meer een bezoek aan „Minia tuur Walcheren" en een rondrit over het eiland. Zondagochtend wordt de terugreis aanvaard. Op verzoek van de organisatoren vermelden wij, dat alle voertuigen zowel auto's en bussen als motoren en fietsen op de avond van de wedstrijd op „Modderoord" dienen te worden gestald. „Milaan" kocht Schiaffino De fameuze linksbinnen van het elftal van Uruguay, Schiaffino, heeft een.contract getekend met de Itali aanse club F. C. Milaan. De club van Schiaffino, „Penarol" in Montevideo" zal een bedrag ont vangen van ruim 290.000 gulden. Hiervan krijgt Schiaffino zelf een som ter waarde van 75.000 gulden. In die periode wordt Schiaffino een Het contract is twee jaar geldig, minimum salaris van 120.000 gulden gegarandeerd. AdvertrnUe VW9' Volkomen zacht van smaak! EN DAT VOOR.... men een periode van grote bloei en had de naam „Marathon" buiten Zee land een goede klank verkregen. Ath- leten als P. J. van Driel, J. J. v. d. Griek e.a. waren in die periode te duchten tegenstanders. In 1942 werd te Schoondijke een onderafdeling op gericht en telde de V.S.V. ruim 300 leden. De afdeling in Schoondijke ver dween echter spoedig. In verband met het vertonen van een film over de Olympische Spelen in Berlijn in 1936 werd zij door de Duitsers opgedoekt. Na de oorlog in 1948 was het droevig gesteld met „Marathon". De vereniging telde nog geen 90 leden, terwijl er veel materiaal verloren was gegaan. Langzamerhand hebben de Vlissingers zich hersteld van de zware slagen en momenteel beschikt men over een geduchte athletiekploeg met o.a. Staf Dobbelaere uit Schoondgke en Willy Cysouw. Voorts heeft men nog de beschikking over diverse jonge krachten, die in de toekomst nog wel van zich zullen doen spreken. Een goéde heren handbalploeg vertegen woordigt „Marathon" in de eerste klasse van het Nederlands Handbal Verbond, terwgl de volleyballers ook een woordje meespreken. Het leden tal bedraagt thans 280. In verband met dit jubileum heeft de vereniging voor dit seizoen een aantrekkelijk en uitgebreid program ma samengesteld, waarvan inmiddels reeds een deel is afgewerkt. Zo b.v. zal volgende week Zaterdag in het kader van de jubileum-viering een handbalwedstrijd worden gespeeld tussen de Kampioen van Nederland Hellas uit Den Haag en een sterk selectie-elftal. Op athletiek ge bied staan er nog enige evenementen te wachten. We noemen slechts de in ternationale Boulevardloop te Vlissin gen. Zoals reeds gezegd, zal de eigen lijke viering in de na-zomer geschie den. Bondsploeg naar de West De KNVB heeft de volgende spe lers aangewezen, die met het Ne derlands bondselftal een trip zullen maken naar Suriname en Curasao. Doel: Steiger (PSV) en v. d. Windt (Sparta), achter: Odenthal (Haar lem), Tebak (Eindhoven), Kuys (Haarlem) en Wiersma (Donar); midden: Klaassens (VW), Terlouw (Sparta), v. d. Hoek (Feüenoord), Biesbrouck (RCH) en Brooymans (RAC); voor; Wim v. d. Gijp (Em ma). Dillen (PSV). Van Melis (Eindhoven), Bleyenberg (Rigters- bleek), Bennaars (Dosko), Van Beurden (BW), v. d. Kuü (VSV en Luiten (DOS). Het wedstrgdpro- gramma luidt: 25 Juli: Curagao Nederland; 27 Juli: ArubaNeder land; 29 Juli: CurasaoNederland. WATERPOLO Luctor leidt in Zeeuwse waterpolo-competitie By de heren in de Zeeuwse water polo-competitie had Luctor geen moeite met znn eigen reserves (1 1), maar won Dovendien met 03 van Scheldestroom en kwam daardoor on geslagen en zonder verliespunten op de eerste plaats. Luctor II stuurde S.Z.V. met een 42 nederlaag naar Souburg terug en deelt nu de tweede plaats met Scheldestroom. De stand Luctor I 3 3 0 0 6 18- 1 Scheldestroom 320146-5 Luctor H 3 2 0 1 4 11-13 Zeehond H 100100-3 S.Z.V. 2 0 0 2 0 4-7 Bruinvis II 2 0 0 2 0 0 -10 Ook bg de dames kwam Luctor I aan de leiding door een 40 zege op de eigen reserves. Het moet echter de eerste plaats delen met Zeehond, dat tegen S.Z.V. geiyk speelde (00). De stand is hier: Luctor I 1 2 1 1 0 3 5-1 Zeehond 2 110 3 4-1 I.Z.V. 2 0 2 0 2 1-1 Luctor H 2 0 0 2 0 1-8 FEUILLETON BURCHELl „Was ik maar niet naar beneden gegaan, om hem goedennacht te zeg gen", dacht Fiora een ogenblik, maar aan de andere kant, als ze het niet had gedaan, zou ze niets van zijn voorgenomen reis naar Lon den hébben geweten. Nu waren haar tenminste de schrik en de teleurstel ling bespaard, die ze anders de vol gende morgen als hg plotseling ver trokken was gebleken, zou hebben on dervonden. Ze begon zich langzaam te ontkle den en vroeg zich af, hoe lang hij weg zou blijven. O, het deed er natuurlijk weinig toe, maar tochhoe lang zou het duren? In elk geval en ofschoon met tegen zin moest ze wel tot de conclusie ko men, dat ze zich nu met haar toe komstplannen diende bezig te houden. Op Brferley had men haar niet langer nodig. Nu Adèle met Tom verloofd was, kon ze ander gezelschap best missen. En Fiora. die vroeger zo te gen het verblijf hier had opgezien, die al tevoren bij zich zelf had uitge maakt, dat ze blij zou zijn naar Pak- minster, naar Ashley vooral, terug te keren, zag enigszins spijtig het uur van die terugkeer naderen Sinds enkele dagen had ze niets van Ashley gehoord, maar als hij nog te Londen was, zouden ze daar volgens hun oorspronkelijk plan samen enige tijd kunnen blijven. Maar ja, op het ogenblik zou Lucas daar zijn met Bar bara. Aan de andere kant: Londen was groot Senoeë 611 een ontmoeting zou dus niet erg waarschijnlijk zijn. Ging ze tijdens zijn afwezigheid weg, dan zou dit misschien een goede les voor hem betekenen, al wist ze niet precies in welk opzicht! Tochheengaan zonder hem vaarwel te zeggen, zou haar bij na der inzien uiterst moeilijk vallen. Neen, dót kon ze eigenlijk niet doen en dus vroeg ze zich af, of ze de vol gende morgen niet tijdig beneden kon komen om afscheid van Lucas te ne men. Toen ze goed en wel in slaap was. scheen het denkbeeld haar nog niet geheel en al los te laten, want ze werd vroeger dan gewoonlijk wak ker. 't Was een mooie, heldere morgen, die voor later op de dag warmte be loofde en Fiora bleef nog even luie ren, bij zichzelf overwegend of het eigenlijk wel goed was, zo gauw naar beneden te gaan en Lucas wellicht ideeën in het hoofd te brengen, die be ter achterwege konden blijven. Nu ja, maar waarom zou ze, eenmaal wak ker, nu met dit heerlijke 'weer niet opstaan en zoveel mogelijk van de morgen genieten Dat was toch al te mal per slot van rekening! Een half uur later was ze gekleed en gereed, liep de trappen af en trad de ontbijtkamer binnen. Lucas zat al aan tafel, dronk zijn koffie en las de ochtendbladen. Toen hij de deur hoorde openen, keek hij om en begroette haar met de woorden: „Morgen; ben je zo vroeg op gestaan om een arme reiziger nog voor zijn vertrek wat op te vrolijken Dat vind ik aardig van je". „Neen, maar ik stond op om zoveel mogelijk van de morgen te genieten", antwoordde Fiora koeltjes. Toen ze echter de kop koffie, die hij had inge schonken aannam en er zorgvuldig suiker in deed, vroeg ze onwillekeu rig: „Hoe lang denk je weg te blij ven?" „O, maar een paar dagen". „Is dat alles?" vroeg ze, vlug op kijkend, „Ja, lieve kind, ik kan niet langer weg. zelfs niet voorHij voltooi de de zin niet, maar herhaalde slechts: „Nu ja, ik kan niet langer van Brierley weg". Ik merk het al, hij is dol op haar, dacht Fiora spijtig. Op het ogenblik schertst hij niet en ziet er uit, of hij over iets piekert. „Nu, als je maar een paar dagen wegblijft zul je me hier nog wel zien bij je terugkomst", sprak ze koel, „maar dan ga ik ook dadelijk aanstal ten maken voor mijn terugreis". „Wat?" zei hij, haar op zijn beurt scherp aankijkend en het voorhoofd fronsend. „Daar is toch geen haast bij", liet hij er ongeduldig op volgen. „Och nu Adèle verloofd is, heeft 't voor mg niet veel zin, nog te blijven. „Ik zie niet in, dat Adfèle's verlo ving veel te maken heeft met je te rugreis", hield hij koppig vol. „Maar 't spreekt immers vanzelf, dat ze met Tom als gezelschap mg niet meer nodig heeft „En als ik nu je gezelschap nodig had", vroeg hij grinnikend. Fiora antwoordde niet, maar glim lachte slechts even, als om een niet volkomen gepaste grap. „Maak niet zo'n haast met naar Pakminster terug te gaan, Fiora. Me dunkt, als je van plan bent, de rest van je leven daar te slijten, kon je nog wel een paar weken op Brierley blijven". Ofschoon een innerlijke stem haar zei, dat hij feitelgk precies haar eigen gevoelens had uitgedrukt, liet ze daarvan niets 'olgken. Overluid merk te zg slechts op, dat van „haast ma ken" in dit geval geen sprake was. „Ik ben hier vrij wat langer gebleven dan strikt noodzakelijk was' „O, zeker", erkende hg, zich nog wat koffie inschenkend. „Maar ik zou wel eens willen weten, of er veel men sen zijn, die zich bij hun doen en laten aan de strikte noodzaak houden". „Je vergeet, dat ik Ashley beloofd heb, na zrjn vertrek niet zo lang meer weg te blijven". „O, Ashley!" Wéér fronste Lucas de wenkbrauwen, terwijl er een hu meurige trek over zgn knap gezicht vloog. Fiora herinn :rde zich weer, hoe hij de vorige avond met haar gespeeld had en later aan de telefoon met Bar bara geflirt. Haar antwoord klonk dan ook allesbehalve vriendelgk: „Soms schijn je te vergeten, dat Ash ley mjjn verloofde is en ik natuurlijk heel veel aan hem denk". Tegen haar verwachting in repli ceerde hij niet onmiddellgk. „Na haar vrg somber te hebben aangekeken, vroeg hy ten slotte: „Houd je erg veel van Ashley, Fiora?" Nu zette ze grote ogen op van ver bazing: „Dat spreekt van zelf en dat wéét je ookP' De pertinente verzekering scheen hem toch niet geheel en al te overtui gen. „Lieve help, ik weet er niets van", riep hy, even glimlachend. „Ik weet eigenlijk niets precies wat jou betreft, 't Is lastig om je te door gronden en vandaar dan ook mijn vraag". „Welnu, dan heb je mijn antwoord gekregen", zei Fiora nogal bits. „Als je denkt, dat ik zo laag zou zgn, om over mgn diepste gevoelens te liegen „Neen, kindlief, liegen niet", pro testeerde hij nu weer goedgeluimd. „Maar misschien ben je bezig je zelf wat wijs te maken. Nu moet ik gaan, want anders mis ik mgn trein". Even kwam de gedachte bij haar op. dat dan die domme, vervelende Barbara „lekker" vergeefs op hem wachten zou, maar ze onderdrukte de ze kinderlijke wens haastig en weer stond evenzo het verlangen, hem tot de voordeur te vergezellen, zoals ze in de vrg wat vriendelgker sfeer van de laatste dagen zeker zou hebben ge daan. „Goedendag dan", zei hg, juist ach ter haar stoel staande, maar ze nam niet eens de moeite, zich om te draai en. „Goedendag", klonk het onver schillig. Op zgn vraag: „Kijk je niet eens naar me om?" mompelde ze wat binnensmonds en greep toen de op ta fel liggende krant, alsof ze daar iets bgzonders in zag. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6