MUS' Melkkwaliteit op Schouwen nog niet wat zij wezen moet ^2 ifffi Zeeuwse Almanak GEREFORMEERDE DIACONALE CONFERENTIE TE GOES TOOGDAG „KERK EN ISRAEL" TE ZOUTELANDE Agenda PROVINCIALE ZFEÜWSE COURANT DONDERDAG 1 JULI 1954. NAAR VERBETERING WORDT GESTREEFD Nieuwe fabriek in September of October in bedrijf De kwaliteit van de boerenmelk, die in de jaren 1946-'47 nog zoveel te wensen overliet, maar sindsdien met medewerking van vele instanties enorm werd verbeterd, is na de ramp helaas weer niet wat zij wezen moet. Dat is te begrijpen, wanneer men de abnormale omstandigheden, waaronder de boeren hier moeten werken, in aanmerking neemt. Toch kan er wel iets gedaan worden om de melk-kwaliteit wat te verbeteren. Maar vooral wanneer in het a,s. najaar de nieuwe melkfabriek in Zie- rlkzee gaat werken, mag men verwachten, dat alle krachten er weer op gericht zullen worden melk van prima kwaliteit te leveren. Dan zal immers langzamerhand ook weer met de melkcontrólo begonnen kunnen worden, zy liet aanvankelijk nog wel met andere maatstaven dan on middellijk vóór de ramp. zijn, is besloten een nieuwe, grotere en moderne fabriek te bouwen op een centraal en veilig-hoog gelegen punt Dit is in Zierikzee gevonden. De capaciteit van deze fabriek, wel ke men in September of October in bedrijf hoopt te stellen, is ongeveer 2% maal die van de oude te Nieu- werkerk. Hier zal men verreweg de meeste melkproducten voortaan ook op het eiland zelf kunnen vervaar digen. Ook wordt er naar gestreefd meer flessenmelk te kunnen leveren; een zich moderniserende stad als Zie- rikzee heeft hieraan behoefte. Het feit. dat deze middag weer praedicaten en premies voor melk kwaliteit worden uitgereikt, bewijst dat de kwaliteitskwestie ons allen zeer ter harte gaat, aldus de lieer Noordam, die er tenslotte op wees, dat dit ook nodig is in verband met de spoedig te verwachten inwerking treding van de Melkwinningswet, die o.m. de betaling naar kwaliteit regelt. Spr. hoopte, dat Schouwen- Duiveland over enkele jaren zal kun nen bogen op een van de meest mo derne melkvoorzieningsmethodes van ons land. Hierna ging de voorzitter van de C.M.M.C., de neer D. Eveleens, over tot de uitreiking van de praedicaten en premies voor de aflevering van kwaliteitsmelk, gebaseerd op de con trole van het jaar 1952. In totaal kregen 52 veehouders het praedicaat hygiënisch melkwinningsbedrijf, van wie sommigen reeds voor de tweede of zelfs derde maal. Premies hier voor en voor het t.b.c.-vrij zijn van het bedrijf werden bovendien uitge reikt aan 68 veehouders (niet meer dan V* afwijking per onderzocht monster èn t.b.c.-vrij op 1 Mei 1953) en aan 22 veehouders (niet meer dan Vz afwijking, maar niet t.b.c.- Tot deze conclusie kwam de ver gadering van de Coöperatieve Melk en Melkproducten-Centrale (C.M.M. C.), die gistermiddag in „Het Huis van Nassau" te Zierikzee werd ge houden. De heer C. Zee, adviseur van de C.M.M.C. en secretaris van de Zeeuw se Melk-Federatie, behandelde het rapport van deze federatie over de melkproductie en melkvoorziening en memoreerde daarbij dankbaar de hulp van de overheid en de fabriek (de N.V. Ver. Zuivelbereiders te Rot terdam) tot het verkrijgen van een redelijke melkvoorziening op het ei land na de ramp, zonder dat daarbij van prijsverhoging sprake behoefde te zijn. Een speciale regeling vangt thans de bijzondere kosten op. Spr. wees er voorts op, dat de kwaliteit van de boerenmelk op het ogenblik inderdaad te wensen overlaat, maar meende toch enkele practische wen ken te kunnen geven, die tot ver betering kunnen leiden (gebruik van gaaf melkgereedschap en gescheiden Houden van avond- en morgenmelk). Wat de toekomst betreft, zeide spr. verheugd te zijn, dat de nieuwe fabriek waarschijnlijk in September melk zal kunnen ontvangen en ver werken. Spr. verwachtte, dat in de naaste toekomst weliswaar niet het zelfde aantal melkkoeien van voor de ramp (op Schouwen-Duiveland bijna 3000) zal terugkeren, maar toch wel. dat de verhouding van het melkvee tot het totaal van het rund vee zich in het voordeel van het melk vee zal wijzigen. Ook de gunstiger Eerceelsligging als gevolg van de erverkaveling en de te verwachten weide-aanleg in verzande gebieden, zullen hiertoe bijdragen. Aan het probleem van de drinkwatervoorzie ning voor het vee wordt hard ge werkt. Het feit, dat alle op het eiland geproduceerde melk, hier ook kan worden verwerkt en afgezet en de vestiging van een moderne, centraal gelegen rabriek, opent gunstige pers pectieven. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering, deelde spr. mede, dat nog steeds pogingen worden aange wend om een speciale man voor de voorlichting van de melkveehouders toegewezen te krijgen. Op bet ogen blik dreigen deze pogingen echter vast te lopen omdat verschillende in stanties deze taak op elkaar trachten af te schuiven. De nieuwe fabriek De heer J. Noordam, directeur van de N.V. Verenigde Zuivelbereiders (de V.Z.) te Rotterdam, bracht dank voor de allerwege ondervonden me dewerking bij de pogingen om de melkvoorziening na de ramp weer op gang te krijgen. Dit is in vrij korte tijd op redelijke wijze gelukt. Toen de fabriek verwoest bleek te Advertentie. vrij). Het praedicaat was voor hen, wier bedrijf op 1 Mei 1953 reeds tenminste twee jaar t.b.c.-vrij was. Het totaal der premies bedroeg 4873. Tevoren waren enige huishoudelij ke zaken afgedaan. De voorzitter, de heer D. Eveleens, had in zijn openingswoord nogmaals de gevolgen van de ramp voor de melkveehouderij op het eiland gememoreerd. Mer kreeg hier in plaats van een over schot een tekort aan melk, maar ge lukkig werden de hierdoor ontstane moeilijkheden op het gebied van de prijs opgevangen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren D. Eveleens, A. J. Hage en G. A. Kloet by acclama tie herkozen, evenals de aftredende leden van de Raad van Commissa rissen, de heren C. A. Hanse en Chr. Groenewege. Chr. Boerenjeugd In de Elderschans te Aardenburg De Christelijke Plattelandsmeisjes- bond en de Christelijke Jonge Boe ren- en Tuindersbond in Zeeland, zul len Zaterdag 10 Juli as. een open luchtmeeting houden in de Elder schans te Aard.enburg. De heer J. Aantjes te Heemstede, voorzitter van de C.J.B.T.B. in Noord- Holland zal spreken over „Vrijen en trouwen". Voorts is er samenzang onder lei ding van de heer Basting te Bres- kens, een competitie in touwtrekken, terwijl er ook onderlinge wedstrijden worden gehouden in gewichtschatten, wiedmachine stellen enz Medewer king wordt verleend door de Chr. mu ziekvereniging „Excelsior" te Cad- zand. Miniatuur-W alcheren 10.000 bezoekers De belangstelling voor Miniatuur- Walclieren is enorm groot. Van heinde en ver stroomt het bezoe kers naar dit eiland-in-het-klein en er is prachtisch geen toerist, die Middelburg bezoekt en daarbij Mini- atuur-Walcheren overslaat. Gister avond passeerde reeds de tiendui zendste bezoeker de controle. Dit prachtige resultaat werd binnen de week behaald! Referaten van dr. Stam en prof. Zuidema Gisteren werd in Goes een Gere formeerde Zeeuwse Provinciale Dia conale Conferentie gehouden. Des morgens hield dr. C. Stam, Geref. predikant te Goes, een refe raat over het onderwerp „Onderlinge steunverlening der kerken ten op zichte van haar diaconale armen zorg." Spreker ging uit van de beslissin gen, welke de diaconale Synode te Rotterdam in 1952 hierover heeft ge nomen en onderwierp deze aan een 'Iet is de be- uit te brei- "er naas tenliefde in zo wijd mogelijke strek king te kunnen vervullen. Door de principiële bespreking. Het is de be doeling de diaconale hulp uit te brei den om de Christenplicht der naas- I beslissingen der Synode in de rich- Soroeten? SPRUTOL ting van een landelijke regeling der «jprucivn wi diaconaie hulpverlening wordt de Bij weerbarstigeSprutol-Sterk. i zelfstandigheid der plaatselijke dia- VAN TOT Dezer dagen, zo meldt het Vlissing- se politierapport, nam een jongeman in Middelburg een bromfiets weg en KV hier een paar dagen op toeren, verloop van enkele dagen raakte evenwel de benzine op. De knaap was klaarblijkelijk reeds zo gewoon, gratis te rijden, dat hij in Vlissingen de bromfiets verwisselde voor een ander exemplaar, dat wel benzine bevatte. Hier tufte hij naar Middelburg op te rug. In de hoofdstad werd hy echter gearresteerd, omdat hij ook nog een inbraak op zyn naam had staan. Zo doende bevond zich de Vlissingse brommer in Middelburg en de Mid- KNIPPERLICHT Naast de vele verbeteringen, welke ill hot tijdsbestek van rond een jaar in de nijvere gemeente Groede zijn tot stand gekomen, behoort ook als klein onderdeel een oranje knipperlicht op een gevaarlyke weg- kruising Een waarschuwingslicht derhalve en naar men ons verzekerde wordt die permanente mechanische waar schuwing beslist niet in de wind ge slagen, Integendeel Het is zelfs voorgekomen, dat een weggebruiker, die met paard en kar dit kruispunt wilde passeren, minu tenlang de waarschuwing in acht nam. Hij bleef met zijn voertuig zelfs zo lang staan, dat een voorbijganger het merkwaardig begon te vinden en informeerde of de man iets zocht. Hetgeen niet het geval was. Hij wachtte, zo zei hy, op het groene licht Dat en zulks na het vermaak tot leringe bij oranje knipperlich ten nooit komt delburgse in Vlissingen. De eigenaars hebben hun vehikels inmiddels terug. POMP. Andere tijden, andere zeden. Zo dacht men ook in Sas van Gent, waar op de Markt een drastische moderni sering is uitgevoerd. Men heeft na melijk de oude pomp vervangen door een moderne, vier-armige lichtmast. Sic transit FRAMBOZEN. De Middelburgers kunnen weer frambozen eten. Een en ander dank zij de heer M. Ton, kweker uit de Zeeuwse hoofdstad, die de eerste ter veiling bracht. PANORAMA. Met ingang van vandaag kan men de Axelse watertoren beklimmen. Niet alleen is de beklimming van dit 63 meter hoge gebouw aardig als ochtendgymnastiek, by helder weer kan men ook nog van een pracht uit zicht over de omgeving genieten. De Axelse jeugdherbergvader stelt zich beschikbaar, grote en kleine gezel schappen de omliggende gemeenten aan te wijzen. VEERTIG JAAR. Vandaag zullen twee Zeeuwsch- Vlaamse spoormannen veertig jaar in dienst zijn op de lijn MechelenTer- I neuzen. Het zyn de hoofdconducteur J. Hamerlinck en de ploegbaas P. E. Ysebaert uit Axel, die wel stevig in de bloemetjes zullen komen. VERTROKKEN De Engelse torpedobootjagers „Co- runna" en „Barrosa" zijn weer uil Vlissingen vertrokken. Zoals bekend hebben de bemanningen van beidi schepen deelgenomen aan de herden kingsplechtigheden op Westkapelk Voor de Scheldestad vormden zij d« voorlopers van de komende interna tionale toeristeninvasie. Vlissingers, houdt uw talen bfl! conieën niet aangetast. Hun moge lijkheden worden daarentegen wel uitgebreid. Dr. Stam wees er op, dat het pro vinciale ressort Zeeland op deze re geling reeds een stap vooruit is. Hier namelijk was voor deze voorzienin gen reeds een provinciale samen werking tot stand gekomen. Deze zal blijven gelden voor zover zij overeenstemt met de door de Synode genomen besluiten betreffende de landelijke organisatie. Op deze inleiding van dr. Stam stelden belangstellenden vragen, die de spreker in staat stelden het di aconale werk nogmaals dringend in ieders aandacht aan te bevelen. PROF. ZUIDEMA. In de middaguren sprak prof. dr. S. U. Zuidema over „Diaconie en Subsidie." Deze spreker bezag daar- bfl de Rijkssubsidie en andere hulp verlening in het raam der armen zorg. De toestand, welke hiermede op het ogenblik is bereikt, achtte prof. Zuidema goed. De Noodwet Drees voorziet grotendeels in de plicht, welke de Staat heeft om haar noodlijdenden te helpen. Als staatsburger heeft men hierop im mers recht. Tevens echter achtte hy de diaconale hulp gewenst en nood zakelijk om de helpende hand te bie den in die gevallen, welke niet onder deze regelingen vallen, en om even tueel bij te springen, waar de Staats hulp niet voldoende blijkt te zijn. Chr. Lyceum voor Zeeland. Voor het eindexamen der afdeling Gymnasium van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes zijn 7 van de 8 candidaten geslaagd, t.w. Voor het M. M, en de ge, H. C. van Donk, T. L. H. Pieter- se en C. Stam te Goes, Chr. J. Streef kerk te Veere. Afgewezen één. Voor het getuigschrift-bêta slaagde de heer W. J. M. Vader te Krabben- dijke. Elke vogel singt sonls «l hij gebekt is! Met gepaste waardigheid volstaan wij dus met: is {Pfeastmti want Plymouth onderscheidt zich door haar sublieme Virginia karakter in hoge mate van de alledaagse sigaretten. Motorrijder uit Zaamslag bij Bergen op Zoom gewond Op de Wouwsestraatwég te Ber gen op Zoom, even voor de brug over de Zoom, is Woensdagmorgen een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee personen zwaar werden gewond en éen lichte verwondingen opliep. Omstreeks tien uur reed sla ger Bastinck uit Zaamslag met zijn motor in de richting van Roosen daal op weg naar Rotterdam. Een autobus uit Zaamslag met school kinderen, waarin ook zijn vrouw zat, reed eveneens die richting uit. Uit de richting Roosendaal kwam een militaire wagen gereden, waar ach ter een auto. bestuurd door de heer de V. uit Dordrecht. De heer de V. wilde de militaire wagen voorbijrij den, waarbij hij om onverklaarbare reden een zwenking naar links maakte. De motorrijder, die uiterst rechts reed, werd daarop door de auto ge grepen en tpgen de grond geslin gerd. De auto reed nog enige meters door en botste tegen een boom, waar door de wagen geheel werd inge drukt. De heer B. had een vrij ernstige beenfractuur en inwendige kneuzin gen bekomen. De heer de V. had een vrij ernstige hoofdwonde en aan ar men en handen eveneens inwendige kneuzingen. Mevr. de V. was er nog het ergste aan toe. Zy had een shock fekregen en zeer ernstige inwendige neuzingen. Dokter Sluter uit Bergen op Zoom verleende eerste geneeskundige hulp. Op zijn advies werden allé" drie slachtoffers met ziekenauto's naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Folkloristische show tijdens start van de Tour „Medio Burgum" van de partij Op de ochend van de symbolische start van de Tour de France in het Olympisch stadion te Amsterdam, Donderdag 8 Juli a.s. zal een folkloristische „show" gehouden wor den, waaraan de gymnastiekvereni ging Medioburgum" uit Middelburg met 10 paren haar medewerking zal verlenen. Zij zullen o.m. klompendan sen uitvoeren, waarbij zij gekleed zijn in Walchers costuum. De groep staat onder leiding van mej. J. C. Vermeulen. Niet meer varen in het Dijkwater De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, directie Beneden de rivieren, heeft namens de minister van verkeer en waterstaat bekend ge maakt, dat de scheepvaart in het Dijk water (Schouwen-Duiveland) in ver band met de afsluitingswerkzaamhe- den met ingang van vandaag verbo den is. Dit betekent, dat de vier haventjes aan het Dijkwater (Beldert, de Staart, Stevenssluis en Sirjansland) van nu af van het buitenwater zijn afgesloten. Vooraanstaande R.K. Zeeuwen bijeen Bezinning op het mandement Zaterdag 3 Juli en Zondag 4 Juli zullen in het R. K. Vormingscentrum „Maris Stella" te Aardenburg bij eenkomsten worden gehouden voor leidinggevende personen uit de pro vincie Zeeland. Het doel van deze bij eenkomsten is bespreking der ridhtlij- nen die gegeven worden in het man dement der Nederlandse bisschoppen. Tijdens deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door drs. W. Kusters, die verbonden is aan het Ka tholiek Sociaal Kerkelijk Instituut te 's Gravenhage. Als onderwerp is ge kozen „De katholiek in het openbare leven van deze tijd". Als gesprekleider zal optreden de burgemeester van Aardenburg en lid van Provinciale Staten van Zeeland voor de K.V.P., de heer J. M. A. C. van Dongen. H. P. Mutters Op G9-jarige leeftijd Is overleden de heer H. P. Mutters, directeur van de bekende Meubelfabrieken H. P. Mutters en Zoon te 's-Gravenha- ge. De heer Mutters heeft jarenlang zijn bijzondere aandacht gegeven aan de binnenhuisarchitectuur en mede door z^n bijzondere prestaties op dit gebied genoot zijn bedryf een uitstekende naam in Nederland. Ook voor grote Nederlandse pas sagiersschepen waaronder ver scheidene, die door de N.V. Konink lijke My. „De Schelde" werden ge bouwd werd de binnenbetimme- ring door zijn bedrijf verzorgd op een zo smaakvolle en artistieke wij ze, dat daardoor de goede naam van Nederland op het gebied van de passagiersvaart werd hooggehouden. De heer Mutters was ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op wens van de overledene heeft de crematie reeds in stilte plaats gehad. Uitgaande van de Raad voor kerk en Israël Uitgaande van de Raad voor Kerk en Israël werd Woensdag op het land goed „Snippenoord" te Zoutelande 'n toogdag gehouden, waaraan door verschillende gemeenten werd deel genomen. Een bijeenkomst van deze aard was nog niet eerder in Zeeland georganiseerd. De dag werd geopend door ds. H. Dekker uit Amsterdam, voorzitter van de Raad voor Kerk en Israël, die opmerkte dat wy ons van het volk van Israël niet los kunnen maken, vooral ook omdat de Kerk zonder Israël geen toekomst kan hebben. Als eerste spreker trad dan op ds. H. Grolle uit Utrecht, secretaris van de Raad voor Kerk en Israël. Ds. Grolle gaf in zijn toespraak een historische verklaring, waarom het volk van Israël Jezus Christus heeft afgewezen en nog afwijst. Als een van de hedendaagse oorzaken noemde spr. de hoogmoed van de Christelijke Kerk. die zich door Israëls weigering, om Jezus te érkennen, rèchtstreeks beledigd voelt. Niet voor een afwij zing van onze kant, maar alleen door liefde en begrip kan dit volk voor Christus worden teruggewonnen", al dus ds. Grolle Uitstekend sloot hierop aan de toe spraak, die ds. K. H. Kroon uit Am sterdam daarna hield. Sprekende over Gods „ja" tot Israël stelde deze het feit dat het juist Gods vijanden zyn, die Hy eerst en vooral liefheeft. Na de koffiepauze was het de beurt aan ds. M. Enken uit Den Haag. „Wij allen behoren aan God, ook Israël", aldus spr. „Daarom moeten wij meer met dit volk meewerken, het als broe ders en zusters aanvaarden", ondanks de tegenstand van dit volk, die uit t ingang van vandaag (1 Juli) t voor de abonné's van de ge- Automatische gesprekken met district Groningen Met wordt automatiseerde Zeeuwse telefoonnét- ten kiesmogelykheid geschapen met het district Groningen. Van deze rui mere mogelijkheid zullen aangeslote nen van ae volgende netten kunnen profiteren: Axel, Borssele, Colijns- plaat, Domburg, Ellewoutsdijk, Goes, 's-Gravenpolder, 's-Heer Arendsker- ke, Hoedekenskerke, Hoek, Kapelle- Biezelinge, Kats, Kortgene, Koudeker lte, Middelburg Nieuw- en St. Joos- land, Nisse, Nieuwdorp, Oost-Sou burg, Ovezande, Philippine, Sas van Gent, Serooskerke, Sluiskil, Terneu- zen, Veere, Vlissingen, Wemeldinge, Westkapelie, Wisekerke, Wolphaarts- dijk, Zaamslag, Zoutelande en Zuid- dorpe. Het district Groningen, waarmee zy automatische gesprekken kunnen voeren, bevat o.a. de netten Assen, Eelde, Emmen, Gieten, Groningen, Hoogezand, Klazinaveen, Nieuw Am sterdam, Veendam, Westerbork, Zuid broek en Zuidlaren. Kordaat optreden. Kordaat optreden heeft een Mid delburgse jongeman het leven gered. In het kanaal door Walcheren ped delde de 15-jarige C. H. met zijn even oude vriend D. S. in een kano ter hoogte van de silo bij Middelburg. H. greep plotseling een touw vast, dat uit een achter een passerend schip vastgemaakt roeibootje hing. Hij werd echter door het touw uit de kano getrokken en meegesleurd. S. sprong z\jn vriend na, maar hij kon C., die geheel in het touw was gewikkeld, niet meer bereiken. Hulp geroep alarmeerde de heer H. Vlee- mink, P.T.T.-ambtenaar uit Utrecht, die juist voorbij fietste. Deze waar schuwde de schipper, die zijn boot liet stoppen. V. oegaf zich gekleed te water en wist de reeds bewus teloos geraakte jongeman naar de oever te brengen. Eindexamens gymnasium Voor het eindexamen A slaagden aan het Stedelijk Gymnasium te Mid delburg F. P. van den Bunder en H. J. Venhuizen, Middelburg. Afgewezen één candidaat. Voor het eindexamen B slaagden S. G. Nooteboom, Krabbendijke; J. 3eeck, D. J. Stufkens, Middelburg, 3t. Joosland. Afgewezen vier candi- Anna M. van Randwyck, Nieuw- en daten. j 2000 jaar van haat en vervolging ge voed wordt. Christus stierf om ons één te maken met de Joden. Vandaar dat wij tegen dit volk voluit „ja" zul len moeten zeggen. Tot slot van de toogdag gaf de heer Hirsch Blum uit Amsterdam een beeld van de staat Israël. Spr. ver klaarde het verlangen dat het Joodse volk altijd naar Israël heeft gedre ven. Hy sprak van de verbeten wil om zich in dit land te handhaven. Teneinde Israël met tie daad tege moet te treden, werd op voorstel van de deelnemers ter conferentie, de heer E! Zwaan uit Wilhelniinadorp, een fonds in het leven geroepen tot financiële steun, van eeii naby Jeru zalem op te richten tehuis voor gees telijk misdeelde Joodse kinderen. De vergadering toonde zicli buitenge woon verheugd dat dit initiatief in Zgeland genomen is. Ds. Enker zal een en ander ook landelyk uitwerken. De toogdag werd gesloten door ds. P. F. Th. Malders uit Middelburg. Een dag die ongetwijfeld tot eén beter begrip van Israël heeftbijgedragen. Prov. Expositie Beeldende Kunst te Middelburg Opening door Commissaris der Koningin Zoals bekend, zal Zaterdag in het Middelburgse „Kunstmuseum" de eerste Provinciale Zeeuwse Tentoon stelling van Beeldende Kunst worden geopend. De opening wordt verricht door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Tegelijkertijd vangt in een van de zalen van dit gebouw een tentoon stelling aan van werken, die ingezon den werden voor de Stadsprijs beel dende kunst van Middelburg. De provinciale expositie omvat een zeventigtal werken, ingezonden door ongeveer 40 kunstenaressen en kun stenaars. Het merendeel bestaat uit schilderijen; er zijn ook enkele plas tieken. Bij de inzenders treft men de meeste bekende in Zeeland werkende beeldende kunstenaars aan. Zo zul len onder meer exposeren: Raymond J. P. Kimpe. Middelburg; Ina Rahu- sen, Veere, Dirk van Gelder. Veere; Claire Bonebakker, Veere; Göth, Vee re; Anneke van der Feer, Veere; W. F. A. J. Vaarzon Morel, W. Vaarzon Morel Sr. en W. Vaarzon Morel Jr., Veere; Louis Heymans, Middelburg; Hans Heeren, Middelburg; Jim Fra ter, Domburg; W. Abeleven, Veere; A. J. va.n Dijck, Veere Jac Prince, Middelburg en L. v. d. Steen Sr., L. v. d. Steen Jr., Vlissingen; Frans Maas, Vlissingen; P. Rijken. Middel burg; mevrouw H, Evers'-Keg, Mid delburg; H. But, Souburg; H. Schut te, mevrouw Paris, mevrouw Messer, Vlissingen; Bergsma, Klarenbeek, Middelburg; Joh. Melse, Goes; F. Boeckholtz, Vlissingen. Hun werken zijn door de jury, die bestond uit prof. Jan Wiegers, ir. H. de Lussanet de la Sabloniere en jhr. I. F. den Beer Poortugael, uit het to taal van de inzendingen geselecteerd. tast van zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U et overheen. MIDDELBURG Vandaag Van Benthem en Jutting: Ex positie litho's Henri de Toulouse de Lautrec, 9—18 uur; Electro: „Morgen ben ik rijk", (14 j.). 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „De loodgieter en het atoomgeheim" (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het meisje van kamer 17" (18 jr), 8 uur. Vandaag. Grand: „Er kan nog meer b«" (14 jr.), 8 r

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2