KAP?IE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL Uitgebreide discussie over de verbetering van speelplaats Amsterdamse Beurs WALCHEREN Ik loop nooit met de was naar mijn man, maar... SPORT EN WEDSTRIJDEN WOENSDAG 30 JUNI 1954. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD MIDDELBURG Ongevallenverzekering voor wethouders Bij de aanvang van de zitting van de gemeenteraad van Middelburg, die Dinsdagmiddag werd gehouden, sprak de voorzitter mr. dr. N. Bolkestein, een kort woord ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard. Mr. Bolkestein bracht vervolgens dank aan allen, die er toe bedroe gen, dat de Zeeuwse hoofdstad een zeer geslaagde herdenkingsdag van Walcheren'» herstel en wederopbouw beleefde. De agenda vermeldde verder weinig belangrijke punten. De meeste tyd besteedde de raad aan het voorstel tot het verlenen van medewerking aan de Herv. School op de Zuidsingel ten aanzien van enkele verbeteringen in en by het schoolgebouw, waarmee in totaal f 6090.gemoeid is. De heer M. Wattel (A.R.) bracht bezwaren te berde tegen het tijdstip, waarop het voorstel was ingediend, namelijk midden in het begrotings jaar. Hij vroeg de wethouder van on derwijs of het mogelijk zou zijn een lijst op te stellen van voorzieningen, die in een bepaald jaar op onderwijs gebied zouden moeten worden getrof- ren, een en ander in overleg met de schoolbesturen. Spr. achtte het nood zakelijk om de raad een duidelijk overzicht van deze materie te geven. Dat de speelplaats van deze school betegeld zou moeten worden, was een doorn in het oog van de heer I. van Loo (P.v.d.A.J. Hy vreesde dat het stadsbeeld aan de Zuidsingel, er van te lijden zou hebben en merkte tevens op, dat een speelterrein aan de open bare weg gevaarlijk is. Hy informeer de naar de mogelijkheid om achter de school, waar zich grote tuinen be vinden, een dergelijke gelegenheid te projecteren. „Het denkbeeld van de heer Wat- tel is niet te verwezenlijken'1aldus wethouder J. W. Kögeler (A.R.) Bij de scholen doen zich namelijk steeds onverwachte noden voor, die voorzie ning op korte termijn vragen. Op de duur zal vermoedelijk wel een speel plaats achter het gebouw gemaakt kunnen worden; dit zal echter slechts langs de weg van onteigening kun nen geschieden. De heren Van Loo en L. J. Breel (P.v.d.A.) verklaarden daarop tegen de betegeling van de grindbaan langs de Zuidsingel te zijn. De discussie geraakte toen in een impasse, waarop de voorzitter de knoop resoluut doorhakte en tot stem ming overging. Het bleek daarbij, dat de heren Van Loo en Breel in hun afwijzing niet alleen stonden; de heren Hubregtse, Westerhout en Geers (allen P.v.d.A.) en L. A. Schenk (V.V.D.) stemden tegen. Het overige deel van de raad zorgde ech ter voor goedkeuring; de verhouding was 96. PRESENTIEGELD. Het voorstel om aan de raadsleden voor het bijwonen van commissie-ver gaderingen een presentiegeld toe te kennen, ontmoette tegenkanting bij de heer Wattel. Hy verklaarde, dat een raadslid deze arbeid met plezier en uit burgerzin doet en daarvoor Eren vergoeding behoeft te hebben. e heer M. A. L. Hubregtse wilde in het voorstel zien opgenomen, dat ook voor afdelingsvergaderingen die thans niet, maar in de toekomst ver moedelijk wel gehouden worden een bedrag wordt toegekend. De heer Geers verklaarde, dat het bijwonen van een commissievergadering in de avonduren voor sommigen wel dege lijk loonderving tengevolge heeft en dat daarom een vergoeding alleszins toe te juichen is. De voorzitter zag tussen een raads zitting en een commissiebijeenkomst weinig verschil. Mr. Bolkestein meen de dan ook, dat de voorgestelde ver goeding in elk opzicht billijk en ver antwoord is. Tegen het amendement -Hubregtse had hy geen bezwaren; Biggekerke Vacature schoolhoofd Voor de betrekking van hoofd aan de Chr. School op Geref. Grondslag te Biggekerke hebben zich 9 sollicitan ten aangemeld. de raad evenmin: het werd met 124 stemmen aangenomen. Het gehele voorstel werd daarna goedgekeurd met 15 stemmen voor en de stem van de heer Wattel tegen. VERZEKERING. Bij de behandeling van het voorstel tot het sluiten van een ongevallen verzekering voor de wethouders, ant woordde de voorzitter op een desbe treffende vraag van de heer A. J. Kaland (C.H.), dat het niet de bedoe ling was de wethouders te verzeke ren voor ongevallen, die hun buiten gemeentedienst overkwamen. De heer A. J. Schot (S.G.P.) opperde princi piële bezwaren en de heer wattel vond het niet nodig, dat de gemeente wethouders, die zo zei spr. toch vrije bestuurders en geen ambtenaren zijn, zelf verzekerde. Instemming kwam nog van de zijde van de heer Hubregtse. De heren Schot en Wattel bleken by stemming tegen te zijn: 142. Voor het voorstel tot bouw van 9 woningen aan de Naereboutstraat bleek een korte besloten zitting no dig; het werd z.h.s. aangenomen. De raad wees de heren L. J. Breel (P.v. d.A.) en J. S. Hoek (A.R.) aan als vertegenwoordigers in het bestuur van de nieuwe Middelburgse zwem inrichting. Alle verdere agendapunten gingen onder de hamer door. De adres sen van „Volksonderwijs" en de N.O. V. over de toestand van het kleuter onderwijs in Middelburg, van de Ver eniging Chr. Bewaar- en Voorberei dingsschool inzake financiering van een te bouwen nieuwe school en ver hoging subsidiebedrag en van het Centraal Bureau voor Militaire Tehui zen om verhoging van de subsidie, werden alle in handen van het college gesteld voor het uitbrengen van een prae-advies. Middelburg T oelatingsexamens Chr. H.B.S. Voor het toelatingsexamen tot de le klasse van de Chr. H.B.S. voor Walcheren te Middelburg slaagden de volgende candidaten: Jan Bakker, Ga- pinge; Irene Barentsen, Leen Barth, Jan Boone, Corrie de Bree, Johan Brouwer, allen te Middelburg; Betsy Dekker, Biggekerke; Rinus Deurloo, Middelburg; Heieen Fröberg, Vlissin- gen; Sophie Frumau, Middelburg; Jan Geerse, Vrouwenpolder; Henk Geldof, Souburg; Anna Geschiere, Thijs Geuze, Jgn Goedhart, allen te Middelburg; Gerrit de Graag, Wim v. d. Guchte, beiden Souburg; Chris Ha ment, Vlissingen; Benny Hityahubes- sy, Koudekerke; Irene de Hooge, Mid delburg; Gilles Izeboud, Koudekerke; Jopie Janse, Oostkapelle; Bert Jelle- ma, Domburg; Jan Jonkheer, Middel burg; Arie Kuy venhoven, Dolf Lilipa- ly, Piet Linders, allen te Vlissingen; Adri .lidavaine, Middelburg; Leen Minderhoud, Domburg; Wim Noback, Middelburg, Jopie Poppe, Souburg; Jaap Prins, Vlissingen; Bram v. d. Putte, Middelburg; Kees Radder, Kamperland; Agatha v. d. Schaaf, Vlissingen; Jopie Schipper, Biggeker ke; Janny van Soelen, Souburg; Jan' Stroo, Biggekerke-; Thedo van Vee- ren, Vlissingen; Ina v. d. Ven, Ineke Vermeulen, beiden Middelburg; Mar- ja Verschoor, Vlissingen; Adri Ver spoor, Adri de Visser, Piet de Voogd, Corrie Vos, Evert Wattel, Rinus Wat tel. Bram v. d. Welle, Gerard de Wit, allen te Middelburg. Afgewezen 10 candidaten. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG Bevallen: J. C. M. van NielOlthaus, z.; A. M. PolsIJssel, z.; C. M. A. Snoeren De Zwart, d,; M. BarthBergwerff, d.; I. A. J. L. HerdinkSanders, z,; A. M. Seugling—Rogmans, z. Ondertrouwd: J. de Klerk 25 jr. en R. Bouwens 21 jr. C. Dijkshoorn 27 jr. en M. Sinke 26 j. R. R. J. Davilar 22 jr en J. H. ter Haar 23 j. J. Pluijmers 52 j. en A. Sin ke 56 jr. W. Verstraate 39 jr en E. Klercq 31 jr. G. F. Mes 24 jr. en C. J. G. van den Berge Z4 jr. C. van Moolenbroek 24 jr. en P. E. Fiipse 22 jr. Getrouwd: E. Tak 37 j. en S. Polak 32 j. Overleden C. van der Weel 84 jr. wednr, van E. de Ruijter. L. E. Caljouw 8 dagen. W. Sinke 76 jr. e. v. N. de Munck. F. de Meijer 42 jr. 28/6 29/6 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3)4) 99% 99% Nederland 1947 (3%) 3 99% 99)4 Nederland 1937 3 98% 98% Dollarlening 1947 3 95% 953,4 Investeringscertificaten 3 100 i/s 100% Nederland 1962—64 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 158% 157% Ned. Handelmij, 180% 178 A.K.U. 228% 2293,4 Bergh's en Jurgens 299% 299 Calvé-Delft 188 188 Kon. Ned. Hoogovens 186 186)4 Unilever 350% 347% Ned. Kabelfabriek 211 213 Philips 252% 251% Wilton-Feijenoord 194% 194 Billiton 340% 339% Kon. Petroleum Mij. 524% 522% Amsterdam Rubber 85 83 Holland Amerika L4j"n 149 149% Kon. Paketvaart 138 129% e.d. Rotterdamse Lloyd 126 Ned. Scheepvaart Unie 140% 131% e.d. Stv. My. Nederland 140)4 140 H.V.A. 120 118 Deli Mij. 116% 116 Bank v Ned. Gem. 4)4 109 109% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 126% Centrale Suiker Kon. My. De Schelde N3 144 142 Baltimore-Ohio 23% Missouri K.T. New York Central Pennsylvania 16% 16% Anaconda 38% 38% Bethlehem Steel 68% 69)4 General Motors 71% 71% Intern. Nickel 43% 42% Kennecott 82)4 «2% Republic Steel 58% 58% U.S. Steel 48% 48% North American Cy. 23% 233/4 Midcontinental 85% 85% Shell Union 94% 94 Tide Water 20% 20% AKU (4%) 148% 149% BEURSOVERZICHT De stemming op de Amerikaanse effec tenbeurs is vaak doorslaggevend voor het koersverloop op het Damrak. Gisteren middag echter ging de Amsterdamse ef fectenbeurs geheel zijn eigen weg en trok zich niets aan van Wallstreet, waar het ltoersgemiddelde eergisteren een record hoogte bereikte sinds October 1929. De stemming was hier lusteloos en ook de hoeken waar het anders nogal eens druk pleegt te zijn, lagen verwaarloosd. Bij de internationale fondsen had vooral Uni lever enig aanbod te verwerken. Dit fonds noteerde circa drie lagen Philips en Olie zagen zich ruim een punt ontgaan. Olie werd gisteren voor het laatst verhandeld inclusief dividend en bonus. AKU wist zich opmerkelijk goed te handhaven en avanceerde zelfs een fractie. Molenwater-concert Vrijdagavond is het muziekcorps van het Léger des Heils te Middel burg aan de beurt om het wekelijks Molenwater-concert te verzorgen. Het is de eerste keer, dat dit corps als zodanig naar buiten optreedt. Het programma is als volgt samen gesteld: 1 lied, „Het ruwhouten Kruis"; 2 mars, „Overvloedige gena de"; 3 selectie, „Gered en bewaard"; 4 selectie, „Strijdliederen I"; 5 selec tie, „Gemeenschap met Jezus"; 6 transcriptie, „Hoor de Stem"; 7 se lectie, „Christus aan de Deur"; 8 mars, „Zwaard en Schild"; (Pauze); 9 mars, „De Grote Wapenschouw"; 10 selectie, „De Heuvel Golgotha"; 11 lofzang, „Aan God alle Eer"; 12 selectie, „Getuigen van Christus"; 13 mars, „Op ter Overwinning"; sluiting, Stichters-lied. RAAD NIEUW- EN ST. JOOSLAND Bezwaren tegen gang van zaken op kleuterschool De gemeenteraad van Nieuw- en St. Joosland kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester mr. F. S. K. J. Graaf van.Randwijck.. In behandeling kwam eèn schrijven van „Volksonderwijs", waarin bezwaar wordt gemaakt te gen de huidige gang van zaken op de gemeentelijke kleuterschool. B. en W. stelden voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, omdat ook na een daartoe gedaan verzoek geen concrete feiten worden ge noemd. De heer J. Knuijt (P. v. d. A.) was van mening, dat het onderwijs op deze openbare kleuterschool in te Christelijke geest wordt gegeven; er wordt o.m. elke dag een Bijbelver haal verteld. Hij vond dit te zwaar voor deze kleine kinderen en was be vreesd dat dit de eerste stap zou zijn tot omzetting van de school in een Christelijke kleuterschool. Ook dc heer C. A. Polderdijk (GB) wees erop, dat de onderwijzeres is be noemd aan een gemeentelijke kleu terschool en dat zij geen Christelijk onderwijs mag geven. De heren J. Kwekkeboom (AR), J. Lucasse (SG P) en A. de Jager (CH) bestreden deze argumenten. Het adres van Volksonderwijs werd tenslotte voor kennisgeving aangenomen met de stemmen van de heren Knuijt en Polderdijk tegen. Besloten werd in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged. Staten waarbij goedkeuring werd geweigerd op het raadsbesluit tot het bouwen van een ambtswo ning voor de secretaris. Brj de rondvraag werden vragen gesteld over de riolering, de verbe tering der wegen en de aanleg van waterleiding op de Oude Dijk, welke vragen door B. en W. werden be antwoord. Tenslotte deelde de voor zitter nog mee, dat de op de nieuwe begraafplaats aanwezige Duitse ge sneuvelden zijn opgegraven en over gebracht naar een centrale begraaf plaats in Limburg. Op de wieken De Postduivenvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield een wedvlucht van St. Denis. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1 en 8 J. Kruft. 2 en 7 M. Jaspers. 3 J. J. Snoep. 4 en 5 A. A. Hooft- man. 6 P. van Sabben. 9 P. J. van Belzen. 10 C. de Graaf. R.K. Onderwijzersdag te Terneuzen In het Concertgebouw te Terneuzen werd Dinsdag de 22e Rooms-Katho- lieke onderwflzersdag voor Zeeland gehouden, waarvoor zeer grote be langstelling bestond. Na een H. Mis in ae parochiekerk van Terneuzen volgde de opening van de tentoonstel ling van leermiddelen e.a. door de voorzitter van het organiserend comi té, de heer J. C. Cornelis. Na de opë- ning van de onderwijzersdag, even eens door de heer Cornelis, sprak dr. A. A. Olierook, pastoor te Bloemen- daal over de sociale taak van de on derwijzer. Spr. wees daarby in het bij zonder op ae noodzaak van het aan kweken van sociaal gevoel bij de leer lingen der lagere school. Het „Reizend Volkstoneel", afdeling van het Nationaal Toneel van België, gaf na de middagpauze een uitsteken de uitvoering van het blyspel „De Stijfkop" door Paul de Mont. Tot be sluit van de welgeslaagde dag volgde een geanimeerd collegiaal samenzijn. Skelet opgegraven op strand van Vrouwenpolder Op het strand te Vrouwenpolder, nabij de strandtrap is een menselijk skelet opgegraven. Aan de voeten zaten gedeeltelijk verteerde schoenen met de kentekenen W V D 27. Het skelet heeft daar vermoedelijk onge veer 10 jaar gelegen. Waarschijnlijk betreft het hier de resten van een mi litair. Provinciale leges voor paspoorten omlaag. In overeenstemming met het be trokken K. B., dat er naar streeft dat de kosten van een nieuw pas poort of die van verlenging van een pasjoort niet meer dan 7,50 zullen bedragen, stellen Gedeputeerde Sta ten voor de provinciale leges voor het verkrijgen of verlenging van een paspoort niet meer dan 7,50 zullen Voorts wordt voorgesteld voor het Teraardbestelling wijlen de heer A. van Riesen Op de Protestantse Begraafplaats te Bergen op Zoom werd onder grote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen de heer A. van Riessen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door burgemees ter L. A. H. Peters, die de overledene als raadslid herdacht. Voorts spraken de heer Jaarsma namens de Neder landse Vereniging van Houtkopers, ihr. De Ranitz namens de V.V.V., de heer van de Vrede namens de voet balvereniging Dosko en de heer E. N. C. van Riessen uit Goes, broer van de overledenen. Een zoon dankte voor de grote eer, zijn vader bewezen. Aanrijding. Op de hoek Paul Krugerstraat Van Dishoekstraat gebeurde een aanrijding tussen twee personen auto's. De aanryding geschiedde, toen' een van de auto's de Van Dis hoekstraat in wilde rijden en daar bij geen voorrang verleende. Beide voertuigen werden beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. M a r Ut he»*' '•Hten VISMIJN VEERE. 29 Juni. Export garnalen, aanvoer 2288 kg, 92108. Handels garnalen, aanvoer 63 kg. 67. Schar, aanvoer 558 kg, 3346. Bot, aanvoer 317 kg, 1622 Schol, aan voer 104 kg, 4246. Middel tong, aanvoer 295 kg, 77—171. Rog. aanvoer 18 kg, 21 —36. Haai, aanvoer 12 kg, 1626. Officiële publicaties. VLISSINGEN HINDERWET Vergunningen verleend. B, en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 25 Juni 1954 op de daarbij gestelde voorwaar den vergunning is verleend aan: C. Herman te Vlissingen, tot het uitbrei den van de broodbakkerij, door het plaat sen van een heetwateroven ter vervanging van de bestaande heteluchtoven, in het perceel Paul Krugerstraat 49; J. van Willegen te Vlissingen, tot het op richten van een garage met werkplaats, waarin 4 electromotoren met een geza menlijk vermogen van 5 PK gebezigd zul len worden, in het perceel Breewater- straat 31; Caltex Petroleum Mij. Nederland N.V. te 's Gravenhage, tot het oprichten van een lichtp«troleuminstallatie met tank van 4000 liter, waarin 1 electromotor met een vermogen van 1/3 PK gebezigd zullen worden, op perceel Calandstraat 13. Vlissingen, 28 Juni 1954. k wil nu mijn dart, bet*- 1 gen voor Castella Parels. ïk heb vu-j enonn snel uit het nog nooit een schonere was gehad. g0ed: in paniek vluchten do vuilste Ik heb een overall in Castella Parels vlekken. Eén maal spoelen is genoeg Door de veel kortere behandeling gaat gewassen. Ik loop nooit met de g0e<j veej langer was naar mijn man, maar dat moest ik hem toch laten zien: het was ge woonweg af mee: hier is nu eindelijk eens een 100 vei lig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank- Zo schrijft ons één van de vele tien- held, de helderheid en de zacfcfljeid duizenden huisvrouwen, die opgetogen van alle goed, dat U behandelt met zijn over de snelle en fantastische re- Castella Parels. sultaten die zij bereiken met Castella Volg de beste raad, die U ooit werd Parels, het wasmiddel van de nieuwe gegeven: haal nog vandaag Castella U otiegl nu door de u)as heen! tijd. Castella Parels strooit men zó in het Parels (47 ct. per pak) in huis! Rede dr. Tellegen voor Gronings Studentencorps Dr. B. D. H. Tellegen, oud-griffier der Staten van Zeeland te Middel burg. heeft ter gelegenheid van lustrumviering der Groningse Univer siteit, welke met uitgebreide feeste lijkheden gepaard ging, als oud-voor zitter van het Groningse Studenten corps Vindicat Atque Polit, de feest rede voor dit corps uitgesproken. LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige Ukdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeliplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN. Antisep tisch Likdoornmiddel van f. L35 be spaart U veel ellende. V.U.K. blijft eerste klasser Schaakcompetitie beëindigd Voor de promotie naar de eerste klasse van de Zeeuwse Schaa'-bond speelde VUK tegen Vlissingen II en won op het nippertje met 5%-4%. Dit was echter voor de club uit Ka- pelle precies genoeg om zich in de eerste klasse te handhaven. De uit slagen waren: dr. Facee Schaeffer—P Langedyk 1 0; A. QuakkelaarM.B. v. d. He mel 1—0; J. Karelse—C. Rotmans 0 1; M. HeyboerJ. R. Melse y2; C. Heyboer—J. P. Weytenburg Q 1; J. BurgerA. Smit I J- J. CoppoolseJ. J. v. d. Zande y2; J. BlokJ. J. Kroon 10' J. CabboordJ. Wijnen 01; W. Bur gerL. Bevelander 10. De overige promotiewedstrijden zijn van geen belang meer en worden dus niet meer gespeeld. De resultaten zijn dus. dat Middelburg degradeerd naar de Zeeuwse Schaakbond en dat Ter neuzen de plaats van Middelburg in neemt door de promotie naar de tweede klasse van de bondscompeti- tie. Damcomnetitie beëindigd De laatste party en om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland werden gespeeld De uitslagen waren: Hoofdklasse W. Heydra—Iz. Porrey 1—1. le klasse: O. Scherp—Joh v. d. Berge 02; J SchotH. Overveld 11; J. C. Nijssen—J Schot 2—0. De eindstanden luidden Hoofdklasse: L. Anderson. Goes. 10 18; R. Rijkse Yerseke 10 17: J L. Strooband Jr, Middelburg. 10 17: J. Sinke. Goes, 10 12; Toh de Smet, IJzendijke, 10 12: Iz. Porrey Schoondijke, 10 8- W. Heydra, Vlissingen, 10 8: D. Davidse. Arnemuiden, 10 7; M C. Deurloo. Middelburg, 10 5; N. Corstanje, Vlissingen 10 3- H. de Vlie ger, Vlissingen. 10 3: J. Gabriëlse, Bergen op Zoom bij de 3e partij teruggetrokken. le klas: L. Davidse, St Laurens. 11 20; C. J Hollestelle. Kortgene, 11 14: O. Scherp Kortgene, 11 14: Joh v. d. Ber ge, Middelburg, 11 13; J C. Nijssen, Vlis singen 11 11: P. Thenu, Vlissingen, 11 11; P Brasser, Kleverskerke, 11 10; F. Openneer, Bergen op Zoom. 11 10; C. P. de Vos Middelburg. 11 9; L. Adriaanse, Grijpskerke, 11 8: H Overtveld, Middel burg 11 6; J. Schot, Goes, 11 6. De eerste 6 geplaatsten- komen ln 1955 direct in de finale. Van Rijswijk (Zeeland) eindigde ln het Waar zijn onze schepen Alnati 28 360 m NN.O. St. Pauls Rock n. Rio de Janeiro.. Blijdendijk 28 te Antwerpen. Oranjestad 28 nm v. Curacao n. Aruba. Zuiderkruis 28 v. New York n. R'dam. Jagersfontein 28 110 m N.N.W. Dakar n. Las Palmas. Johan van Oldenbarnevelt 28 v. A'dam n. R'dam. Overijsel 28 x. Alexandrië n. Halifax. Tibia 29 te Miri. Willem Ruys 28 v. Singapore n. Priok. Kieïdreeht 28 v. Davao n. Pt. Swetten- ham. Lekhaven 29 v. Hamburg n. R'dam. 1 Juli. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+NJLJ». U.—N.A.P. U.N-A.P. 2.11 2.41 3.29 3.51 2.23 2.42 2.44 14.34 15.06 15.52 16.16 16.31 2.20 2.39 2.39 1.52 1.79 8.37 9.04 9.45 2.05 2.25 2.41 1.51 1.77 21.08 2.23 21.35 2.43 22.16 2.59 21.47 1.70 22.01 1.89 15. „Ziet U. dat Ik niets te veel heb gezegd?" zei Kap- pie, „er lopen overal gou den adertjes door de scho tel." „Wel", antwoordde mijn heer Goudvis voorzichtig. „in het gedeelte, dat boven water steekt, lopen inder daad goudadertjes. Maar voor wij tot zaken komen, moet toch eerst het hele ding uit het water worden gevist. Ik kan geen schotel kopen, als ik alleen de rand zie". „Natuurlijk", stemde Kap- pie in, „we zullen de scho tel eerst op het droge zet ten. Is er een hijskraan hier in de haven, waarmee we het geval kunnen opta kelen?" „Zeker", antwoordde mijnheer Goudvis, „er Is hier kort geleden een gro te drijvende bok in gebruik genomen. Die zal ik huren. Wacht U maar hier, binnen een uurtje ben ik terug met de hijskraan". Mijnheer Goudvis was stipt van zijn woord. Bin nen het uur kwam het reusachtig gevaarte nader bij, dat by de Kraak voor anker ging. Kettingen werden om de schotel geslagen, takels spanden zich en, onder het gebrom van een sterke motor, hief de machtige kraan de schotel uit het water op. „Bij mijn levenl" riep mijnheer Goudvis uit, „nu zie ik pas goed, noe groot die schotel ls! Het ls zeker het grootste stuk serviesgoed, dat ik ooit ge kocht heb!" „Hal" riep Kappie, „dus U koopt het ding?!" de jeugdkampioenschap var Nederland achtste plaats, kampioen werd W. Ohro- gelnik uit Limburg. Clubkampioenschap van Nederland: Twaalf provinciale kampioenen bon den de strijd aan in 4 groepen van 3 om in de finale door te dringen. De ploegen die in de finale komen zijn: De Goede Zet (GJ3.Z.I Groningen, Con stant Rotterdam Excelsior 's Hertogen bosch en G.D.C.' Goes Het programa voor deze finale is: 4 Juli te Groningen: D.G.Z.—Constant. 4 Juli te Goes. GJ5.C.—Excelsior. 11 Juli te Rotterdam Constant—GJJ.C. 11 Juli te Utrecht: Excelsior—D.G.Z. 18 Juli te Utrecht. G.D.C.—D.G.Z- 18 Juli te Utrecht Constant—Excelsior. C.O.A.K. Middelburg won ran C.A.D. uit Mechelen Sportdag in de hoofdstad In Middelburg werd de jaarlijkse sportontmoeting gehouden tussen de militaire administrateurs van Ne derland en België, de OOAK uit Mid delburg en de CAD uit Mechelen. Het vvas de zevende ontmoeting tus sen beide diensten. Van de voorgaan de zes wonnen zowel de Belgen als de Nederlanders er drie. Thans heb ben de Nederlanders de schaal naar hun kant 'doen overslaan door met 8068 te winnen, zodat zij nu met 43 de leiding hebben. 's Morgens om kwart voor negen kwamen de Belgen in Middelburg aan, waar zij" na het hijsen van de Nederlandse en de Belgische vlag werden verwelkomd door majoor Potteboom, de commandant van de COAK. Hierna begonnen de atle tiekwedstrijden, waarvan de voor naamste uitslagen als volgt luidden: 100 meter: 1. Pellemans N. 11.9 sec.; 2. Vergrauwen B. 12.1. Verspringen: 1. Rozendaal N. 5.55 meter; 2. Jansen N. 5.53. 800 meter; 1. Rozendaal N. 2.13: 2. Druez B. 2.15.1. Hoogspringen: 1. Jansen N. 1.57 meter; 2. Steeman N. 1.57. 1500 meter: 1. Jammaers B. 4.44,3; 2. Stolte N. 4.45. Na een gezamenlijke maaltijd werd begonnen met de volleybalwedstrijd. De eerste set was voor de Neder landers. maaV de beide volgende wer den door de Belgen gewonnen (12). De voetbalwedstrijd wonnen de Ne derlanders met 43. De eindstand was dus 8068 voor Nederland. Na afloop reikte majoor Potteboom de prijzen uit. Voor de athletiek was er voor ieder nummer een eerste en een tweede prijs, terwijl de Bel gen voor het winnen van de volley balwedstrijd een bekertje kregen. Een extra prijs voor de beste per soonlijke prestatie ging naar de Ne derlander Pellemans. De dag werd besloten met een ex cursie naar „Miniatuur-Walcheren." C.O.A.K. won met 110 van Royal Navy Het elftal van de COAK speelde een voetbalwedstrijd tegen een elftal van dé in de haven van Vlissingen ge legen Engelse oorlogsschepen. Het eerste kwartier gaven de Engelsen goed partij, maar toen namen de voetballers van de COAK het heft in handen en nog voor de rust hadden zij reeds een 7-0 voorsprong. In de tweede helft deden zij het wat kal mer aan, maar scoorden toch nog vier doelpunten. De Engelsen wisten hier niets tegenover te stellen, zodat het een 11-0 zege voor de COAK werd. Nagekomen advertentie. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig, doch smartelijk lij den, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader DIRK LUIJTEN, in de ouderdom van bij na 78 jaar. Uit aller naam, M. J. LUIJTEN—POST Vlissingen, 29 Juni 1954. Hobeinstraat 9. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 3 Juli a.s., des namiddags 2 uur, van af Hobeinstraat 9. De overledene is op- febaard in het Zieken- uis „Bethesda".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3