KAP?IE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL BEKERS VAN „ZONNEVELD" EN „S.S.Z." UITGEREIKT WALCHEREN KAPPERSWINKELS ZULLEN TOT ACHT UUR GEOPEND ZIJN „DE ZOON VAN D'ARTAGNAN", EEN CHARMANTE FILM MARKTBERICHTEN DINSDAG 29 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT Voor vluchten van Coucours Combinatie Walcheren In café Verbeen te Souburg werden Maandagavond de bekers uitgereikt aan de winnaars van twee wedvluchten, welke waren georganiseerd door de Concours-Combinatie Walcheren eit-waarvan de opbrengst ten goede komt aan het sport-comité „Sport Steunt Zonneveld". De secretaris-pen ningmeester van „S.S.Z.", de heer .1. L. Plompen uit Middelburg, overhan digde met een toepasselijk woord de heren S. Prince uit Souburg de grote wisselbeker van Zonneveld, alsmede een miniatuur bekertje en H. Meul- meester uit Koudekerke de definitieve prijs, een beker van „S.S.Z.". De heer W. J. Uxem uit Vlissingen, voorzitter van de Concours Combina tie Walcheren sprak een openings woord, waarin hjj o.m. opmerkte, dat de beide ten bate van „Zonneveld" gehouden vluchten slechts matige be langstelling trokken, in verband met het slechte weer. Spr. noemde het verheugend, dat bij de sportslieden het begrip aanwezig is, „de sterken moeten de zwakken helpen". De beide winnaars van de bekers feliciteerde hij met hun succes. Vervolgens was het woord aan de heer Plompen, die de oprichting van het sportcomité „Sport Steunt Zon neveld" memoreerde. Deze spr. prees de goede samenwerking, welke het comité met de sportvrienden op Wal cheren heeft. Een hartelnk woord van dank bracht hij aan de C.C.W. voor haar medewerking. De heer Plompen die sprak namens de voorzitter van „Zonneveld", de heer W. J. L. de Groof uit Kruiningen, die verhinderd was aanwezig te ztfn zette het doel en streven van het sportcomité uit een. Hij wees er met nadruk op, dat ontspanning voor de kinderen van „Zonneveld" een grote rol speelt. Met een toepasselijk woord reikte hrj daarna de prijzen uit. De heer S. Prince verkreeg de wisselbeker van Examens Voor de verklaring A en het diplo ma A slaagde de heer E. Claessens te Vlissingen, voor de verklaring B slaagden de heren P. C. de Keyzer te Middelburg K. F. Moens te Vlissin gen en A. Wisse te O. Souburg. Voor het diploma A en de verklaring B slaagde de heer F. Stroo te Vlissin gen. Voor het diploma A slaagde de heer J. H. van de Repe te Renesse. Twee candidaten werden afgewezen. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand. examen Theologie, de heren H. J. Eggink te Zeist en P. Schraven- deel te Rotterdam. De heer R. Sorgedrager Jr. uit Vlis singen is te Rotterdam geslaagd voor het baccalaureaats aan de Econ. Hogeschool. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het artsexamen de heer J. Roos uit Oostkapelle. Tijdens het te Vlissingen gehouden examen voor machinist op de binnen vaart slaagden voor de verklaring A. de heren A. N. Borsboom, J. van Dij- ke, J. de Jonge en W. D. J. de Meul- der, allen te Vlissingen. Te Amsterdam slaagden voor het examen jonggezel van de Ver. tot be vordering van de vakopleiding in het boekdrukkersbedrijf de heren W. den Hollander uit Middelburg en J. Hollè- stelle te Souburg. Collecte De Pinkstercollecte in de Herv. Ge meente te Biggekerke heeft opge bracht f 154.75. De Pinkstercollecte in de Ned. Herv. kerk te Oost- en West-Souburg heeft ruim f 600.opgebracht- Officiële publicaties. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van VHssingen maakt bekend, dat hij verhinderd is Woensdag 30 Juni a.s. spreekuur te houden. „Zonneveld". Een kleinere uitgave van deze beker kreeg hg in eigendom. De wedvlucht van St. Denis uit op 23 Mei j.l. voor oude duiven gehouden en waaraan Walcherse postduivenlief hebbers deelnamen, was gewonnen door een duif van de heer Prince. Winnaar van de beker van „Sport Steunt Zonneveld" was de heer Meul- meester, wiens duif won in de op 6 Juni gehouden wedvlucht van Orle ans uit voor oude duiven. Dit was een combinatievlucht voor Zuid-Beveland- se en Walcherse duivenliefhebbers. Tenslotte overhandigde de voorzit ter van de C.C.W. de heer Prince een cassette. Hulp aan verplaatste personen. Agrarisch kamp in W.-Zeeuwsch-Vlaanderen. In Schoondijke is gevestigd het Zeeuws Comité tot hulp aan verplaat ste personen, dat als doel heeft aan jonge lieden uit vluchtelingenkampen een opleiding op agrarisch gebied in Zeeland te geven, om hen daardoor in staat te stellen de nodige diploma's te verkrijgen om emigratie mogelijk te maken. Het ligt in de bedoeling een 24-tal jonge mensen in Zeeuws-Vlaan deren (westelijk gedeelte) gedurende twee jaar in kampverband onder te brengen. Ze zullen dan overdag prac- tisch werkzaam zijn en in de avond uren landbouwonderwijs genieten. Het comité heeft reeds van verschil lende kanten veel steun ontvangen, met name de Zeeuwse landbouw Maatschappij interesseert zich voor het werk. Er wordt thans een verlo ting georganiseerd waarvan de op brengst geheel bestemd is om de ont brekende middelen om tot het doel te geraken, bgeen te brengen. Middelburg Verbeteringen aan Herv. school Zuidsingel B. en W. van Middelburg stellen de raad voor aan de Herv. School op de Zuidsingel medewerking te verlenen tot het uitvoeren van een aantal wer ken, dat in totaal 6.090 zal vergen. Het bestuur van de school heeft ver zocht om een lokaal voor handenar beid; het komt het college reschikt voor hiertoe een lokaal van de Ver- werijstraatschool beschikbaar te stel len. Voorts dient een leslokaal tocht vrij gemaakt te worden, hetgeen 560 zal kosten. Het ontluchten van de afvoer der toiletten zal 80 vra gen, terwgl 350 nodig is voor het vervangen van de houten vloeren in deze toiletten door tegelvloeren. Het speelterrein van de school is onge schikt, het bestaat slechts uit een te genover het gebouw gelegen stoffige grindbaan. Het college stelt voor ter plaatse een klinkerverharding van ongeveer 430 m2 aan te brengen; de kosten hiervan bedragen 5.100. Een vlaggenprobleem. Het was Zondagmorgen voor enke le bewoners van de Lange Delft in Middelburg wel een verrassing te zien dat van een aantal op het trottoir staande vlaggemasten de driekleuren spoorloos waren. De winkeliersvereni ging van. deze straat heeft het ver sieringsmateriaal in eigendom en deed dus aangifte van de vermissing. Het bleek dat een inwoner van ae Lange Delft 's Zaterdagsavonds de vlaggen had gestreken en thuis op geborgen. Hfl achtte het en te recht oneerbiedig, dat de nationale driekleur, of welke vlag dan ook, in h.et donker te laten hangen. Een en ander kwam tot klaarheid, nadat eerst nog vermoed was, dat een groep Engelse matrozen de vlaggen had meegenomen. Zaterdagavond werd namelijk geconstateerd, dat een onderdaan van Hare Britse Majesteit zulks moreel gesteund door zijn niet geheel en al nuchtere vrienden in een mast klom en een vlag half stok deed belanden. De schepeling hees de vlag weer, nadat een burger hem er op attent maakte, dat dit niet de bedoeling was Vlissingen GEMEENTERAAD SOUBURG Openstelling winkels tot 7 uur gewenst. Onder voorzitterschap van burge meester A. H. S. Stemerding verga derde Maandagmiddag de raad van de gemeente Souburg. Een voorstel tot vaststelling van enige verorde ningen ingevolge de winkelsluitings wet 1951 iverd aangenomen. Dit houdt o.m. in, dat de kapperswinkels de eerste vijf dagen in de week tot 8 uur geopend zullen zijn. Men zal trachten algehele openstelling van de winkels tot 7 uur te verkrijgen, daar 56 van de 66 winkeliers dit wenselijk achten. De heer M. Ufkes zeide, dat dit van groot belang is voor Souburg, omdat vele arbeiders in Vlissingen of Mid delburg werken en pas om zes uur in Souburg aankomen. Er was reeds een besluit van de raad geweest om de winkels tot 7 uur open te stellen, maar dat was door de betrokken in stanties afgewezen. Een voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Hen- driksen als onderwijzer aan de o.l. school, alsmede een voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan me vrouw T. Hendriksen-Wiersma als onderwijzeres aan de V.G.L.O.-cursus- sen werd aangenomen. Tot onderwij zer aan de o.l school werd benoemd de heer E. Rutters uit Geertruide- berg. In dit verband wees de heer G. J. Janse er op, dat de raad in een dwangpositie was gebracht, daar de heer Rutters reeds als tijdelijk onder wijzer was aangesteld. In antwoord hierop zeide de voorzitter, dat B. en W. de raad niet te kort wilde doen in zijn rechten, maar men was in tijd nood gekomen. Tot onderwijzeres aan de school werd mej. H. J. Quasters uit Vlissingen benoemd. Aangenomen werden voorstellen tot het verlenen van medewerking aan de School met de Bijbel voor de aankoop van tafels, stoelen enz., het verlenen van medewerking aan de Julianaschool voor het leggen van een vloer in het nieuwe les lokaal en tot het verlenen van mede werking aan de Marnixschool voor aankoop van leermiddelen voor het verkeersonderwijs. De raad besloot tot het invoeren van schoolbaden. Op de begroting voor 1954 werd daarvoor een bedrag gebracht van 480.In de plaats van de heer C. Elbertsen werd benoemd tot lid van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim de heer S. Wijkhuis. De raad nam vervolgens de volgen de voorstellen aan: tot wijziging van het ambtenaren reglement, tot vast stelling van een arbeidsovereenkom- stenbesluit. tot koop en verkoop van gronden „Bezuiden de Kanaalstraat", tot aansluiting bij de N.V. Eouwkas van Noord-Neaerlandse Gemeenten en enige wijzigingen in de gemeente be groting 1953 en 1954. Op een vraag van de heer L. C. Jans- sendeelde de voorzitter mede, dat bij de betrokken instanties aangedron- fen zal worden op verbetering van e Ameelseweg. Ook zal aangedron gen worden op verbetering van de Vlissingsestraat. De heer Ufkes vestigde de aan dacht op de dringende behoefte aan een nieuw postkantoor. Het oude, al dus deze spreker, voldoet niet meer aandeelsén des tydsen is slecht ge outilleerd. De voorzitter zeide toe deze kwestie in het college van B. en W. te bespreken. Ook hjj was van mening, dat het postkantoor ver ouderd is en te klein is voor een ge meente als Souburg. Jaarverslag „De Ruyterschool" Nieuw schoolgebouw moet nu reeds uitgebreid worden Dezer dagen verscheen het jaarver slag over 1953 van de „De Ruyter school" te Vlissingen. Het verslag maakt allereerst melding van het 50-jarig jubileum van de school op 1 Mei 1953. Zowel de viering hiervan als de officiële opening van het nieuwe schoolgebouw moesten tengevolge van de stormramp worden uitgesteld tot 16 en 17 September. Op 1 April was het nieuwe school gebouw zover gereed, dat dit door alle afdelingen kon worden betrokken. Een tijdvak van dertien moeilijke jaren werd hiermede afgesloten. Hierdoor kon weer bijzondere aandacht worden geschonken aan de verbetering van het onderwijs, zodat langzamerhand de gevolgen van het zwerversbestaan, dat de school heeft'geleid, tot het ver leden zullen behoren. De onthulling van de gedenkplaat in het nieuwe schoolgebouw kon pas geschieden, nadat het gebouw in ge bruik was genomen. Voor de onthul ling werd 4 November, de bevrijdings dag van Vlissingen, gekozen. Het nieuwe schoolgebouw zal, be halve de noodzakelijke uitbreiding met een gymnastieklokaal en een lo kaal voor materialenonderzoek, ten gevolge van de uitbreiding van de MTS met een afdeling .Weg- en Wa terbouwkunde, nog moeten worden uitgebreid met een tekenzaal, twee leslokalen en een werkplaats voor houtbewerking. Een plan tot uitbrei ding is reeds in voorbereiding; de uit breiding zal in September 1956 ge reed moeten zijn. Ofschoon tijdens de Februariramp te Vlissingen belangrijke schade werd aangericht, was de schade aan school gebouw en inventaris onbeduidend. Na hulpverlening op verschillende plaatsen in de stad werden op 8 Febru ari de lessen hervat. De school werd in totaal bezocht door 618 leerlingen, n.l.: afd. stuur lieden 208. Afd. scheepswerktuigkun- digen 385. Afd. radio-telegrafisten 25. Het grootste aantal leerlingen, dat te gelijkertijd de school bezocht, was 369. Aan het einde van het jaar bleven hun studie voortzetten: 103 stuurlie den, 228 scheepswerktuigkundigen en 15 radio-telegrafisten, in totaal leerlingen. Er werd goedkeuring ontvangen tot uitbreiding van de MTS met een af deling Weg- en Waterbouwkunde, in gaande 1 September 1953. Doordat de definitieve toestemming eerst kort voor de aanvang van het cursusjaar afkwam, bleef het aantal leerlingen, dat zich aanmeldde, beneden verwach ting. Veere De raad vergadert De raad van Veere komt Woensdag avond om 7 uur in openbare vergade ring bijeen. Westkapelle Raad vergadert De raad van Westkapelle Woensdagavond om 8 vergadering bijeen. komt in openbare Oost- en West-Souburg Muzikale rondwandeling Vanavond zal de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" een mars door West-Souburg maken. Des avonds om 8 uur wordt bij de Marnixschool af gemarcheerd. „Ondernemende" jongeman was welkom bij politie Een 22-jarige Middelburger, J. F., bevindt zich thans in de cel van het politiebureau in de Zeeuwse hoofd stad. In de nacht van Zondag meldde hij zich bij de Middelburgse politie; de voorgaande nacht sliep hij in het gebouw van de Chr. Landbouwhuis- houdschool op het Noordbolwerk. Door met een schoen een ruit in te slaan, had htj zich daar toegang ver schaft De directrice, die 's Zondags me dedeling van het nachtelijk bezoek kwam doen, miste geld uit de kas. Er werden vingerafdrukken gevon den; zij waren echter niet meer nood zakelijk om de daad op F.'s naam te brengen, want hij gaf de insluiping toe. F., die Zondag in Domburg en Vlis singen geweest was, wist reeds, dat de politie een appeltje met hem te schillen had. De jongeman wordt er namelijk ook van verdacht een brom fiets te hebben ontvreemd, die aan de Middelburger J. P. behoorde; dit voertuig verdween in de nacht van Donderdag op Vrijdag. Men zal de „ondernemende" hoofdstedeling voor de officier van justitie geleiden. Vrouwenpolder Raadsvergadering. De gemeenteraad van Vrouwenpol der komt Woensdag a.s. des avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. Op de agenda, komen o.m. de volgende punten voor: de verbouwing van het gemeentehuis, toetreding tot de Bouwkas Noord-Nederlandse ge meenten en het aangaan van een geldlening. Domburg Uitslag ringrijden De uitslag van de Zaterdag te Dom burg gehouden ringrtjderij was als volgt: 1 W. de Voogd. 35 ringen; 2 W. Provoost 28 r.; 3 A. Wisse 28 r; 4 G. J. Passenier 26 r.; 5 C. de Visser 26 r.; 6 L. Roelse 24 r.: 7 J. Wisse 24 r.; 8 J. Provoost Az. 23 r.; 9 J. Pro voost Wz. 21 r.; 10 J. Jongepier 20 r.; 11 L. Bastiaanse 15 r.; 12 W. Job- se 13 r.; 13 C. Provoost 10 r.; De pollepel ging naar de heer W. Pro voost, evenals de prijs voor de hoog ste serie (9 ringen). Extra prijzen: J. Provoost Az.; W. Provoost; L. Roel se; A. Wisse; W. de Voogd; C. de Visser; G. J. Passenier; C. Provoost. De prijs voor de gehuurde ringrijder was voor J. Provoost. FILMS IN ZEELAND Opgewekte films in Donderdagprogram Een charmante film is de onder re gie van Rlccardo Freda vervaardigde rolprent „De zoon van d'Artagnan" (Alhambra.. Vlissingen) Het behoeft geen betoog, dat een zoon van een der drie beroemde musketiers hoewel dit aanvankelijk anders Hikt de voetsporen van zijn vader gaat druk ken en vele zijn dan ook de avontu ren, waarin Itaoul verwikkeld raakt- Romantiek en spanning ontbreken in deze met veel vaart vervaardigde film niet en ongetwijfeld zullen velen zich met dit product enkele uren uitstekend amuseren. Terug uit Oostenrijk De Reisclub „Prins Hendrik" te Axel keerde Zaterdag terug van een negendaags verblijf in Oostenrijk Aan deze reis nam een 40-tal personen deel uit Axel. Terneuzen. Sas van Gent. Vlissingen. Middelburg en Goes. Het gezelschap bezocht o.a. Liechtenstein. Zwitserland en het Zwarte Woud. De touristen waren ten zeerste voldaan over het genotene en het volgend jaar zal hoogstwaarschijnlijk wederom een „grote" reis op het programma staan. VEILING „WALCHEREN" 25 Juni: Aardappelen bonken 1724, grote 13—18, drieling 13—17. kriel 10— 16. Aanvoer 40 ton 16. Aardbeien per kg 69—133, Perziken per stuk 437, Kersen 101, Asperges 69 210, Kastomaten A 124—132, B, 115—118, C 116125. Rode bessen per doos 4851 Bosselderie 27. Rabarber 416, Dubbele Prlneessenbonen 156201, Pos telein 1229, Doperwten 34—48, Boskroten 510. Sjalotten per bos 15—18, Kaskom- kommers A 24—30, B 23—28, C 16—23, per kg 22—32, Radijs 7. Peulen 95135. Andijvie 6—17, Kassnijbonen 92—114, Kas bloemkool A 26—44, B 17—28, C 10—20, D 810, Bospeen 2440, Sla 2',25, Waspeen per kg 3245, Spinazie 6—24, Tuinbonen 25—30, Spitskool 16-26. VEILING VEERE. 28 Juni. Export garnalen, aanvoer 2559 kg, 106143. Schar, aanvoer 66 kg, 38 57. Bot, aanvoer 195 kg, 2138. Middel tong, aanvoer 172 kg, 128206. Rog, aan voer 58 kg, 20—35. Verenigingsgebouw wordt gymnastieklokaal Besluit van raad 's-Heer Arendskerke De raad der gemeente 's-Heer Arendskerke kwam Maandagmiddag in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Elenbaas. Het belangrijkste punt op de agenda vormde de achtste be grotingswijziging 1954. Deze wijzi ging hield in, dat een bedrag van 13.000.werd gevoteerd voor de kosten van verbouwing van het ver enigingsgebouw tot gymnastieklokaal (dorp)voorts f 3600.voor de ver andering der inrichting van hetzelfde gebouw en f 4125.voor de uitbrei ding, stichting, verbouw of veran dering van andere gebouwen. VEILING MIDDELBURG. 28 Juni. Aardappelen, bonken 18—25, grote 19—24. drieling 17—20. kriel 16—19. Aardbeien per kg 94137. Perziken per stuk 1034. Rode bessen per doos 3749. Pruimen per stuk 38. Kersen 108. As perges 98101. Aardbeien per doos 20 32. Kastomaten A 105—115, B 102—107. C 93102. Rode bessen per kg 125132. Kasbloemkool A 29—48, B 21—34, C IS IS. Rabarber 517. Radijs 9. Spinazie B —26. Bosselderie 2—7. Andijvie 10—19. Doperwten 4356. Boskroten 7—14 Poot- uien 1516. Waspeen 3547. Spitskool 1119. Kaskomkommers A 2732, B —31. C 23—26. D 15—19. kg 19. Postelein 32—41 Sla 2.50—4. Tuinbonen 19—25. Savoye kool 1822. Bospeen 1540 Dub bele Princessenbonen 164191. Kassnij bonen 72—114. Peulen 108—112. Heden werden de eerste pruimen aan gevoerd door de heer T. H. J. Stevens te 's Heerenhoek. Bruidsgift door eerlijkheid Radeloos vervoegde zich Maan dagmiddag een Amerikaans toe- ristenpaar op het politiebureau ueidseplein te Amsterdam om de hulp van de heilige hermandad in te roepen bij het terugvinden van het kort tevoren door de dame verloren gouden polshor loge, een 27 jaar oud familie stuk, met een platina voorplaat met diamantjes bezet. Intussen was het horloge, dat door het breken van een scha- weitje van de armband vlak voor de ingang van het hotel waar de Amerikanen logeren, op het trottoir gevallen. Het was ge vonden door een kamermeisje van een ander hotel. En via de politie keerde het kostbare klei nood terug bij de overgelukki ge Amerikaanse dame, die op naar beurt het kamermeisje, dat oinnenkort gaat trouwen, geluk kig maakte met de uitgeloofde oeloning. 30 Juni. Vlissingen Terneuzen Hansweert Wemeldinge Zierikzee HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.-fNJLP. U.N.A.P. 1.13 1.42 2.31 3.06 2.52 2.22 2.41 2.44 1.83 1.58 13.43 14.17 15.04 15.36 15.25 2.26 2.45 2.46 1.87 1.61 7.45 8.13 8.54 2.08 2.27 20.16 20.44 21.24 21.12 20.50 2.15 2.34 2.50 1.87 riep hij, „de schotel is B zonken I Dat ik daar niet eerder aan heb gedacht. Daarmee is meteen het raad sel opgelost, dat ook ande re drijvende schotels zo spoorloos verdwijnen. De poreuze tufsteen, waaruit die dingen zijn gemaakt, zuigt zich langzaam vol water; als ze dus een tijdje hebben rondgedobberd, is de steen tenslotte van wa ter verzadigd en dan zin ken ze in de diepte!" Hij wendde zich verheugd tot mijnheer Goudvis, die hem aan boord was gevolgd en riep: „Ziet U nu wel, dat ilt U niet voor de mal heb gehouden? I Wacht maar een ogenblikje, dan zullen we het geval eens naar de oppervlakte brengen." Op zijn aanwijzingen werd de tros. die nog steeds aan de gezonken schotel was verbonden, om de ankerspil geslagen. Vervolgens liet hij de spil langzaam draaien. De tros spande zich, kwam gelei delijk aan omhoog endaar verscheen eindelijk de rand van de drijvende schotel boven water. Mijnheer Goudvis zette grote ogen op. „BIJ mijn leven!" riep hij uit, „zal bet toch waar zjjn! Een drijvende schotel, of beter een gezonken schotel!" Hij Boog zich voorover en streek over de rand „Tufsteen", mompelde hij, „goud-dooraderd.... Dat goud maakt het een kostbaar schoteltje, kapitein!" Grand (Goes) brengt thans de thril ler van Alfred Hitchcock „Ik beken", vervaardigd naar een toneelstuk van Paul Anthelme. Een bijzonder knap uitgewerkt verhaal, waarin vele ver rassende elementen zijn aangebracht en zoals in deze rubriek reeds op gemerkt het behoeft geen betoog, dat Hitchcock deze geschiedenis voor treffelijk op het witte doek heeft ge bracht Montgomery Clift en Anne Baxter vervullen de hoofdrollen in de ze ongemeen spannende film. waarin sterk spel te zien wordt gegeven. Abbot en Costello - de lachkonin- gen van het witte doek spelen teza men met griezel no. 1 Boris Karloff in de amusante rolprent „Abbot en Costello ontmoeten dr. Jekyl en mr. Hyde" (Electro. Middelburg) Bud Abbot en Lou Costello zorgen uiteraard voor de nodige hilariteit en zij vertolken hun rollen op de wijze, waarop we dat van dit illustere twee tal gewend zijn, zodat enkele uren ontspanning gegarandeerd zijn! Spanning is te vinden in de film „Het meisje van Kamer 17" (Luxor, Vlissingen). waarin Paulette Goddard de rol speelt vaD een directrice van een min of meer berucht bureau en waarin bovendien de befaamde acteur Edward G. Robinson een hoofdrol ver vult. Arnold Laven regisseerde deze film, waarin Robinson als een hard nekkig politieman fungeert. Het is een boeiend geheel geworden, met veel actie, veel spanning en met een ple zierige dosis humor. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Electro (Middelburg) het kostelijke Britse filmproduct ..Morgen ben ik rijk", met Alec Guiness in de hoofdrol. Alec Guiness die zich o.a. met „Een man in een wit pak" grote naam verwierf, laat ook in deze rolprent van voor treffelijk spel genieten en al met al werd Morgen ben ik rijk" een film, waarin de typiscne Britse humor op verantwoorde wijze hoogtij viert Humor vindt men eveneens in de Engelse comedie „De loodgieter en het atoomgeheim" (Alhambra. Vlissin gen), waarin op een uiterst plezierige wijze met het begrip „koude oorlog" wordt omgesprongen Een luchtig, ge slaagd amusementsproduct met vele geestige vondsten en met uitstekend spel van George Cole Regisseur Ma rio Zampi legde met deze film alle eer in Een derde opgewekte film brengt Grand (Goes) en we) „Er kan nog meer bij", welke rolprent in deze ru briek reeds eerder werd besproken. Het is het verhaal van een gelukkig gezin, waar „steeds nog meer bij kan". Een zeer menselijk verhaal, met vele kostelijke momenten en met goed spel van Cary Grant en Betsy Drake als vader en moeder Rose. Classicale vergadering Ned. Herv. kerk. Te Zierikzee werd de classicale vergadering der Ned. Herv. Kerk voortgezet die 9 Juni werd verdaagd. Twee belangrijke onderwerpen kwa men aan de orde. In de voormiddag werd gesproken over de opheffing van het processie verbod. De Gen. Synode heeft enkele stukken hierover toegezonden en wenst de resultaten te vernemen van de overwegingen in de Classicale Ver gaderingen. Gedeelten van „Enige Kanttekenin gen ten aanzien van de voorgestelde wijziging van artikel 184 van de grondwet" vormden het uitgangspunt van de bespreking, waaraan door een groot deel van de aanwezigen werd deelgenomen. Bijzondere aandacht viel op de tweede minderheidsnota van de Staatscommissie tot herzie ning van de grondwet, die voorstelt de Destaande toestand te handhaven zolang een wettelijke regeling nog niet tot stand gekomen is. Met grote meerderheid werd tenslotte als resul taat vastgesteld: „Op grond van ar tikel 36 der Ned. Geloofsbelijdenis spreekt de Classicale Vergadering zich uit tegen de voorgestelde wijzi ging van de grondwet, en acht bij eventuele aanvaarding het aannemen van de tweede minderheidsnota ge wenst". In de namiddag, toen ook een aantal leden van de Zendingscom missies aanwezig waren, sprak mr. S. G. Graaf van Randwjjck. secreta ris van de Raad voor de Zer.ding over „Reisindrukken uit Indonesië De vraag kan gesteld worden, of het zin heeft om met het zendingswerk door te gaan, of dat het misschien op een andere plaats of een andere wijze moet gebeuren. Spr. heeft het gehele gebied bezocht en heeft besprekingen gehad met alle leiders der Indonesi sche Kerken. De toestand is thans zo, dat het verbreiden van het Evange lie in de eerste plaats ligt op de schouders van deze Kerken. Dc Zen ding moet helpen bij de opleiding van predikanten, productie van litera tuur enz. De Raad van de Zending is gesterkt in de gedachte, dat het werk door moet eaan. Terwijl door de Ge meenten in Nederland f inancieel meer gedaan kan worden. Bij de bespreking kwamen allerlei dingen aan de orde, o.a. dat in Nieuw Guinea de verhoudingen geheel an ders liggen dan in IndonesTè, daar znn Eekend16"' van ouds

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7