Ziekenhuisverpleging in Zuid en Noord-Beveland Zeeuwse Almanak WEG VAN OOSTBURG NAAR WATERLANDKERKJE WEG MIDDELBURG-VLÏSSINGEN WORDT BELANGRIJK VERBETERD DIJK DOOR „DIJKWATER" IN AUGUSTUS GESLOTEN Agenda PROVINCIALE ZFEÜW8E COURANT DINSDAG 29 JUNI 1954 LEDENTAL NEEMT TOE Algemene vergadering te Goes Zaterdagmiddag; werd in het Schut tershof te Goes de algemene vergade ring van de Vereniging voor Zieken- huisverpleging in Zuid en Noord Be veland gehouden, die geleid werd door de 2e voorzitter de heer J. Va der te Krabbendijke. De secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, herinnerde in zijn jaarverslag aan de ramp van 1 Februari 1953. waardoor verschei dene leden werden getroffen en ver schillende onder-afdelingen door eva cuatie enz. tijdelijk uiteengeslagen werden. Behaive te Kruiningen is de reconstructie van de onderafdelingen weer beëindigd Verder releveerde spr. het op 11 Juli 1953 gevierde 25- jarig jubileum van de vereniging, waarbij wel duidelijk gebleken is, welk een belangrijke plaats zij in de samenleving in de Bevelanden in neemt. Met blijdschap vermeldde spr. dat het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds Zuid en Noord Beveland besloot, om tenzij Overheidsmaatre gelen of anderszins het daartoe zou den nopen, niet over te gaan tot <ie stichting van een Aanvullende verze kering. Enkele voorwaarden ont moetten geen bezwaar, zodat de goe de verhouding tussen Ziekenfonds en Ziekenhuisveipleging zal kunnen voortduren. Vervolgens deelde spreker mede, dat de heer J. H. Klooster, die ruim i 25 jaar deel uitmaakte van het Al- i gemeen en Dagelijks Bestuur om i leeftijdsredenen heeft bedankt. Het be stuur benoemde tot 2e voorzitter de heer J. Vader. EXPLOITATIE REKENING Uit de exploitatierekening bleek, dat aan verpleegkostcn in 1953 was uitgekeerd f 87.936,89 en aan bijko mende kosten 57.869,65. De reke ning sloot met een nadelig saldo van 5854,53, dat uit de reserve zal wor-' den gedekt. Het aantal opnamen be droeg in totaal 873 tegen 808 ie '52. Het aantal leden van de A. verzeke ring bedroeg per 31 Dec. 1953 20.881, dat van de B-verzekering 1752, dat van de C-verzekering 5388, dat van de Aanvullende verzekering 11.433, dat van het Sanatoriumfonds 2096 en dat van de Individuele Sanatori um-verzekering 8455. Vooral de Aan vullende, de C- en de Ind. Sanatori um-verzekering nemen nog steeds be langrijk in ledental toe. Nadat spreker had medegedeeld, dat de medische contröle sedert 1 Januari 1954 wordt uitgevoerd door dokter J. Nieuwenhuijse te Kruinin gen en dank had gebracht aan de Medische Dienst van Centraal Be heer, die deze contröle vele jaren had verricht, eindigde hij zijn verslag met een beroep op de besturen der onder afdelingen en de boden om voortdu rend aandacht te schenken aan de propaganda en de voorlichting. Het verslag en de rekening wer den hierna onder dankzegging aan de secretaris-penningmeester goedge keurd. Enkele voorstellen van de contróle-commissie zullen door het Bestuur worden overwogen. De aftredende Bestuursleden, de he ren mr. dr. A. J. J. M. Mes te Hein- kenszand (voorzitter) en J. H. Roose te Goes werden herkozen, terwijl in de plaats van de heer Klooster werd gekozen de heer J. J. Pieper te Waar de. In de plaats van de heer H. A. Minnaard te Baarland, die niet her kiesbaar was, werd gekozen tot lid van de contróle-commissie de heer A. Mullie Sr. te Kamperland. De contributie voor de B-verzeke ring werd met ingang van 1 Juli '54 verhoogd. De overige contributie's en de uitkeringen bleven voor dit jaar onveranderd. Voor een Aanvullende verzekering voor de A en B verzekeringen bleek ter vergadering weinig animo te be staan. Nadat de voorzitter woorden van bijzondere dank had gesproken aan het adres van de heer Klooster, werd de vergadering gesloten. „De Sprookjesoptocht" op Zaterdag m Middelburg Niet parkeren op route De Commissaris van politie te Middelburg verzoekt in verband met de „Sprookjesoptocht" van de Ko ninklijke Vereniging „Uit het Volk Voor het Volk" op Zaterdag 3 Juli a.s. weggebruikers die dag van 15 uur af tot na liet passeren van de stoet geen auto's of andere voertui gen te parkeren op de route, die wordt gevolgd. Het verzoek wordt gedaan met 't oog op de breedte van sommige in de „Sprookjesoptocht" meerijdende wagens en tevens in het belang van het publiek, dat langs deze straten de stoet gaarne wil zien. De route luidt: Dam N.Z., Bea- trixbrug, Rouaanse Kaai, Bierkaai, Londense Kaal, Koningsbrug, Stati onsstraat. Blauwedijk, Teerpakhui- zenstraat. Pottenbakkerssingel, Lan- geviele, Markt, (rond), Vlasmarkt, iromme Weele, Herengracht, Mo lenwater N. en O. zijde, Koepoort straat, Molstraat, Dam, Korte en Lange Delft, Markt, Lange Noord straat, Hofplein, Wagenaarstraat, Balans. Korte Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg. Ambtenaren sportdag De Directie Breda van de Invoer rechten en Accijnzen, omvattende de Ïtrovineies Noord-Brabant en Zee and, hield te Roosendaal haar jaar lijkse sportdag. Ditmaal nam er ook een groep Belgische Rijksambtenaren uit Antwerpen aan de wedstrijden deel. Het 's morgens gehouden athletiek- tournooi werd gewonnen door Eind hoven met 17227 punten. De verdere uitslag was: 2 Terneuzen 16523; 3. Roosendaal 16182; 4. Roosendaal II 15829; 5. Vlissingen 15289; 6. Ant werpen 15222; 7. Eindhoven II 13713. Het volleybaltournooi werd gewon nen door Roosendaal, gevolgd door Breda, Terneuzen, Eindhoven, Til burg en Vlissingen. De dag werd besloten met een voet balwedstrijd tussen een Belgische en een Nederlandse ambtenarenploeg. De Hollanders hadden in de eerste helft het beste van het spel, waarbij zij gesteund werden door de sterke wind. Bij de rust hadden zg een 42 voorsprong. Het einde kwam met een 54 zege voor de Hollanders. „Maria-oord" verdwijnt uit Hansweert Kruiningen gaf ruim 1 millioen uit na de ramp Tijdens de Maandag gehouden raads vergadering te Kruiningen deelde burgemeester A. Schipper mede, dat de R.K. Schippersschool „Maria- oord" te Hansweert naar alle waar schijnlijkheid niet zal terugkeren. De school is thans tijdelijk in Sittard ge vestigd, doch zal daar waarschijnlijk blijven, In dezelfde raadsvergadering wer den de slotwijzigingen van- de be groting 1953 vastgesteld. Hieruit bleek, dat de uitgaven, gedaan in verband met de watersnood voor de gemeente Kruiningen bedragen 1.086.998,53. Alleen het opruimen van wrakhout en het moddervrij ma ken van straten en wegen heeft al ruim 600.000 gekost. Met het herstel der woningwetwo- ningen was een bedrag gemoeid van ruim 238.000. Bisschop van Breda bezocht Hulst. Onder regie van de heer Jan Koene werd in het bos van de paters Ma- risten te Hulst een opvoering gege ven van „Godenstrijd", welke een weergave is van het missiewerk van deze paters in de Stille Zuidzee. In verband met de heiligverklaring van een hunner confraters, wijlen pater P- A. Chanel, die op een eiland in de Stille Zuidzee de marteldood stierf, bracht mgr. Jos Baeten. bisschop van Breda een bezoek aan Hulst en droeg nij een plechtige pontificale hoogmis in de basiliek op, die door duizenden bezocht werd. Tegelijkertijd was er bij de paters een missietentoonstelling, die veel belangstelling trok. Jongetje liep tegen auto op. omstreeks Maandagavond werd de eerste wo ning van de aan de Schuitvaart- gracht in Vlissingen in aanbouw zijnde flats van de Rooms-Katho- lieke Woningbouwvereniging „Sint Willibrord symbolisch overgedragen. De overdracht geschiedde door de heer W. van den Berge, aannemer van het Nationaal Bouwbedrijf, die na een korte toespraak de voorzit ter van „St. Willibrord", de heer F. Schets, de sleutel overhandigde. Vervolgens werd de nieuwe flat bezichtigd. De eerste woning van dit 48 woningen tellende blok zal be trokken worden door de heer N. J. Nelissen uit de Kasteelstraat. Namens de woningbouwvereniging sprak de heer F. Schets, die zeide, dat dit woningen waren voor ar beiders van elders, die in Vlissingen werken zg- migratiewoningen. Spr. zeide. dat op het gebied van volks huisvesting in de laatste 60 jaren Drukte op „Hedenesse" Op het jeugdcentrum „Hedenesse" te Cadzand is het de laatste tijd bij zonder druk- Het afgelopen weekend was er een groep jongeren uit Grijps- kerke, onder leiding van dominé J- Wisse. Verder was er een groep leer lingen van de Hervormde Lagere School uit Vlissingen, onder leiding van het hoofd, de heer A. Luitwieler. Ds. De Roos uit 's Heer Hendrikskin deren bracht er enkele dagen door met zijn catechisanten. Vanuit het Centrum bezocht men het strand en maakte men uitstapjes naar België. VAN Dezer dagen zijn de oudjes van Sluiskil en 's Heerenhoek op reis ge weest. De Sluiskilse oudjes, die Ant werpen bezochten, mochten op de te rugreis de grens niet over. Hier moest zelfs het Ministerie aan te pas komen. Een en ander vanzelfsprekend tot grote hilariteit van de oudjes en ont stemming van de Nederlandse doua neman. De ouden van dagen uit 's- Heerenhoek zochten het dichter bij huis: zg maakten een reis door Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Bg TE VEEL IJVER In Ellewontsdijk keerde dezer da gen een postduif terug „op het hokf', zoals de duivenliefhebbers dat noe men en de eerste zorg van de eigenaar was om de ring te doen „klokken". Hij schakelde een buur jongen in, die de ernst van de toe stand volkomen begreep, zijn fiets pakte en met grote snelheid wegreed. Voor de ring zocht hy een uiterst veilige bewaarplaats, hy stak het voor de duiveneigenaar kostbare kleinood zo lang in zyn mond En dat nu bleek funest. Want toen hy de woning naderde, waar de klok zich bevond, kruisten enige knaapjes zijn pad „Uit de weg", riep de jongeman opgewonden en weg was de ring. Doorgeslikt, zodat de prestaties van buurman's postduif wel immer verborgen zullen blijven...*. thuiskomst werden zij opgewacht door de muziekvereniging en bij het gemeentehuis werd in de late avond uren een rondedans gemaakt PRULMENPREMEUR Gisteren werden de eerste prui men aangevoerd op de Middel burgse veiling. Zij waren ge kweekt door de heer T. H. J. Ste vens uit 's Heerenhoek. FIETS. Omstreeks het middernachtelijk uur ging een Vlissings politieman Zon dagavond een café sluiten. Na het verrichten van deze taak verliet hij het café weerom te ontdekken, dat een onverlaat zich van zijn karre tje had meester gemaakt. De agent heeft het verder wandelend af moe ten doenHermandad, let op uw saeck. MUZIEK Allerwegen van Zwin tot Zijpe zijn de dorps- en stadsmuziekkapellen uit hun winterslaap ontwaakt Zowel in Waarde als in Wemeldinge beklommen de plaatselijke verenigingen de mu ziektenten. Ondanks het frisse weer wisten zü toch vrü wat muzikale dorpsgenoten op de been te brengen. TENSLOTTE. Tenslotte vermelden wij nog, dat de drie laagste klassen van de Nieuw- dorpse Lagere School een snoepreisje hebben gemaakt naar de Efteling te Kaatsheuvel. De tocht werd gemaakt onder leiding van het personeel van de schooL veel was verbeterd. Hij bracht dank aan de architect, de heer J. van Velzen uit Haarlem en aan de aan nemer de heer W. van den Berge uit Den Haag. Hoewel er zich wel enige moeilijkheden hebben voorgedaan, aldus "spr., is nu alles voor elkaar gekomen. Voorts dankte hij het ge meentebestuur van Vlissingen en de Dienst Gemeentewerken voor de ondervonden medewerking. Namens St. Willibrord, werd de architect en de aannemer tenslotte een tegelje uitgereikt met het wapen van Vlissin gen. twee is het 8-jarig zoontje van de fa milie B. M. te Rilland Bath bij het verlaten van het schoolplein voor de Chr. School en komende op de Hoofd weg tegen een passerende auto gelo gen. De auto, die bestuurd werd door :e heer S. uit Rilland reed in de rich ting Krabbendijke. Hoewel de be stuurder nog trachtte uit te wijken om een ongeval te voorkomen, werd de knaap toch gegrepen en naast het trottoir tegen ae weg geworpen. Het bleek, dat het kind een gecompliceer de beenbreuk, een zware hersenschud ding en een lichte hoofdwonde had opgelopen. Nadat dokter J. A. Kamps eerste huk) had verleend is de knaap naar het ziekenhuis aan de Oostwal te Goes overgebracht. De receptie van mr. Van der Beke Callenfels Naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van de voorzitter van het Visserijbestuur, mr H. van der Beke Callenfels, berichten wij nog dat op .Donderdag 1 Juli a.s. mr Van der Beke Callenfels zal recipiëren des middags tussen 2 en 4 uur aan boord van het visserij-politievaartuig „Ha vik", dat ligt op de plaats, waar vroe ger het lichtschip r,Ramses" op de Yerseker bank lag. Vanavond officiële opening Vanavond zal te Waterlanilkerkje de weg Oostburg-Waterlandkerkje officieel worden geopend door de Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot. Autoriteiten en genodigden zullen om half zeven bijeen komen in het Dorpshuis. De Belgisch-Nederlandse waterwegen Bezorgdheid in Belgisch). Senaatscommissie De Belgische Senaatscommissie voor buitenlandse zaken heeft tijdens haar laatste vergadering, haar zorgdheid uitgesproken, met betrek- jsjg- tot de kwestie der Belgisch-Ne- kin; waterwegen. De Commissie vraagt zich af of de recente verkla ring van minister Luns in de Neder landse Eerste Kamer met betrekking tot het advies der Delta-commissie, betekent dat de aanleg van een nieu we verbinding Schelde-Rijn niet lan- Ser noodzakelijk wordt geacht of al- ïans dit vraagstuk opnieuw bestu deerd zal moeten worden. In dat ge val zouden de door de commissie Van Cauwelaert-Steenberghe voorgestelde oplossingen opnieuw moeten worden uitgesteld, hetgeen nadelig zou zgn voor de gezamenlijke inspanningen om tot een economische unie te gera ken. Een lid der commissie merkte op dat een verbinding tussen Maas en Rijn zowel kan geschieden volgens het tracé Wezel-Neuss als volgens het tracé Born-Neuss. Het eerste is lan ger en duurder doch het is, gezien 't belang van de zaak, zo betoogde h(j, te verwezenlijken. De Belgische rege ring zou de Nederlandse moeten doen weten, aldus dit lid, dat zij indien no dig tot deze maatregel haar toevlucht zou nemen. Universitaire examens Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer C. P. Wiskerke, Co- lijnsplaat. Voor het artsexamen slaag de de heer J. Roos te Oostkapelle, voor tandarts-examen de heer J. B. F. Go- vaert te Groede- Voor het doctoraal examen theologie slaagde ds. J. H. van Beusekom te Breskens. De opening zal symbolisch ge schieden met het doorknippen van een lint, waartoe de Commissaris een schaar zal worden aangeboden, die... in twee helften naar Waterlandkerk- je zal worden gebracht. Vanuit IJ- zendijke en Oostburg zullen namelijk twee groepen van acht middelbare scholieren vertrekken, die de schaar- helften in estafette naar Waterland kerkje zullen brengen, alwaar een jongedochter de helften tezamen zal voegen. De burgemeester van Oost burg, mr. K. Hoekzema, zal de schaar in ontvangst nemen en aan de Com missaris ter hand stellen. Na de opening zullen muziekgezel schappen uit Oostburg, Uzendijke en Schoondijke concerteren en het pro gramma zal worden besloten met een vuurwerk, dat te 21.45 uur zal aan vangen. Eindexamen Goesse Lyceum. Voor het eindexamen Goesse Ly ceum, afdeling Gymnasium A en B, zijn geslaagd M. Ruster te Borssele; J. C. Baijens te Kapelle: W. Deurioo, 's Heer Abtskerke. Afgewezen geen. Nog dit jaar Voor de vele weggebruikers, die de laatste tijd over de slechte toestand van de provinciale weg Middelburg- West-Souburg-Vlissingen hebben ge klaagd, is er goed nieuws. Van de zg- der der Provinciale Waterstaat ver nemen wjj namelgk, dat deze ver keersader nog dit jaar belangrgk zal worden verbeterd. De gaten, die zich in het wegdak „Mariakoor" was actief gem liana en Prins Bernhard Zoals gemeld hebben Koningin Ju- Prins Bernhard Vrijdag de R.K. Kerk aan de Bachten Steene ook te Middelburg bezocht. Tijdens bezoek voerde het Nijmeegse „Maria- koor" onder leiding van de dirigent Jan W. Baurichter het „Domine sal- vam fac reginam" uit. H.M. bleek on der de indruk van het haar toegezon- gene: de dirigent werd door Prins Bernhard gewenkt om aan Koningin Juliana voorgesteld te worden. Voorts werden de Landsvrouwe in deze kerk bloemen aangeboden door Hanneke, Hennie en Carla Villee. Het „Maria-koor" heeft een zeer grote bedrage tot het slagen van de herdenkingsdagen geleverd. Naar men weet, gaf het Vrijdagavond in de hal van het Middelburgse stadhuis 'n concert, dat door de radio werd uit gezonden. Verder traden de Nijmege- naren 's Zaterdags te Westkapelle op. en te Vlissingen Dij de Engelse Mari ne, te Middelburg in het Huis van Be waring; 's avonas gaven zg het reeds vermelde conöert in de R.K. Kerk te Middelburg, waarna zg om half tien reeds weer in de Scheldestad zongen. Het „Maria-koor" had daar van het publiek een ovatie ln ontvangst te ne men. Ook Zondag j.l. werd nog op twee plaatsen opgetreden. Voorts kan nog gemeld worden, dat de foto van de Nieuwe Kerk te Mid delburg, die Koningin Juliana namens de kerkvoogdij werd aangeboden toen zij zich op weg naar de herdenkings bijeenkomst in de Nieuwe Kerk in de trouwkerk bevond, werd overhandigd door Marijk je Dirven. Algemene vergadering Kamer van Koophandel Zeeuwse eilanden De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse eilanden komt Vrgdag 2 Juli a.s. om 10.30 in algemene vergadering in hotel ,,De Korenbeurs" te Goes bijeen. Tijdens deze vergadering zullen de rekening en de verantwoording over 1953 wor den vastgesteld; voorts houdt ir. R. Diks, directeur van het Telefoon- district Breda een causerie over de nieuwe telefoontarieven. West-SouburgVlissingen bevonden werden vorige week reeds gedicht. Op dit voorlopige herstel volgt in Augustus een permanente verbete ring; dan zal men namelijk over de gehele lengte van dit traject tot aan de oprit Dij de Keersluis in Vlissin gen een nieuwe deklaag van warm asfalt aanbrengen ter breedte van 6 meter. Dit werk kan eerst in Augus tus worden uitgevoerd, omdat men deze weg niet tegelijk met de andere verbinding naar de Scheldestad die over Kouaekerke wil afsluiten. Voorts zal ook dit jaar het fiets pad West-Souburg—Vlissingen ingrij pend worden verbeterd. In de plaats van het huidige tegelpad komt een pad van 3.60 meter breedte. Tenslotte ligt het in de bedoeling in de loop van 1954 het wegvak Mid delburg-West-Souburg geheel in kalkspecic te herstraten, met welk werk dan de gehele weg verbeterd zal zgn. Tweede prijzen Concours d'Elegance In verband met gebrek aan plaats ruimte moesten wij gisteren vol staan met het vermelden van de eer ste prijzen, behaald tijdens het „Con cours d'Elegance" te Vlissingen. Hieronder volgen de tweede prij zen: Klasse A (automobielen met open koetswerk). Afdeling I tot 8000; 2. mevr. C. van Driel-Grootes, Sche- veningen, met Goliath G.P. 700, 111% pnt. Afdeling n van 8000 tot 10.500 2. mevr. E. van Etts- "KW 2 (Slot van pag. 1) streefdatum eerste of tweede week van Augustus inderdaad tot defini tieve sluiting wil komen. Er kan bij een werk als dit alleen maar bij laag water gewerkt worden maar zo nodig zal men ook 's avonds en 's narhts doorgaan- Op tijd klaar móet het. OPPASSEN VOOR DE MOSSELS Op het ogenblik wordt het zand voor de dijk nog ergens in het Dijkwater zelf gewonnen, maar voor de sluiting zal de zuiger natuurlijk naar buiten gebracht moeten worden. Men heeft nu reeds voor de slotfase van het werk in de Grevelingen een geschikte win- plaats gevonden, waarbij uiteraard rekening werd gehouden met het feit, dat geen schade mag worden aange richt aan de in deze omgeving liggen de mossel- en oesterpercelen. Dat is vorig Jaar bij de grote dijksluiting, toen alles veel meer overhaast moest gebeuren, wel voorgekomen! Ook wordt op het ogenblik gewerkt aan de voltooiing van het Westelijk dijkgedeelte. Zodra dit voldoende on der profiel gebracht is, kan worden, begonnen met het plaatsen van de acht hevelbuizen, die voorlopig moe ten zorgen voor de lozing van het wa ter uit de polders. Een heel eenvoudige Installatie uiteraard, maar toch vol doende om bij eb het overtollige wa ter kwijt te raken. Het werk dat op het ogenblik onder directie van de Technische Dienst der Domeinen door de aannemersfirma J. P. Broekhoven uit Arnhem wordt uitgevoerd, omvat alleen de dijk zelf, die het Dijkwater van het buitenwater moet afsluiten. Het plaatsen van de hevels is aan derden opgedragen en de verdere voorzieningen in verband met deze inpoldering zijn nog in voor bereiding. Voor wat het in cultuur brengen van de nieuwe polder betreft, is dit een zaak van de Cultuurtech nische Dienst, die dit project dan in nauwe samenhang met de herverka velingswerkzaamheden zal bezien. De plaats van een eventuele nieuwe ha ven, die de bestaande haventjes aan het Dijkwater zou moeten vervangen, vormt nog steeds een onderwerp van studie bij de betrokken Rijks- en pro vinciale instanties. pers. cabr. 115 pnt. Afdeling III bo ven 10.500 Europese merken. 2. mej. C. Hooykaas, Amsterdam, met Sunbeam Alpine. 115% pnt. Afdeling IV boven 10.500 niet-Europese merken. 2. mevr. J. Ermerins-Schre- Sel, Goes, met Ford Crestline Sun- ner, 114% pnt. Klasse B. (automobielen met ge sloten koetswerk). 2. Mevr. F. Dek- ker-Heemskerck, Bennebroek met Ford New Prefect, 124 pnt. Afdeling II van f 5950.— tot f 7000. 2. Mevr. H. de Block-Sleeswijk, Goes, met Ford Consul, 129% pnt. Afdeling III van f 7000.tot f 8500. 2. Mevr. C. Fokker-Oort, Middelburg, met Ford Zephyr Six, 125 pnt. Afdeling IV van f 8500.— tot f 10250.—. 2. Mevr. A. van der Moer-Beukema, Arnemuiden, met Ford Vendome, 127 pnt. Afdeling V boven f 10.250.Europese mer- ken.2. Mej. Ellen de Jongh, Den Haag met Renault Fregate Coach Capron, 128% pnt. Afdeling VI boven f 10.250 niet-Europese merken. 2. Mevr. R. Marx-Reiss, Amsterdam, met Ford Lincoln C&pri, 129% pnt. Tankscheepje liep op Meerdam In de nacht van Zondag op Maandag is het tankscheepje van de heer Mal- jers uit Veere even ten Oosten van het havenkanaal van Zierikzee op een strekdam, de z.g. Kurkenol, gelopen. De ZZ 8 heeft het scheepje in de loop van de middag vlot getrokken. Het is daarna de haven van Zierikzee bin nen gelopen, waar het aan een con tröle werd onderworpen. Uit de ma chinekamer moest enig water verwij derd worden. Tegen de avond heeft het tankscheepje de reis voortgezet. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Abbot en Costello ontmoeten dr. Jekyll en mr. Hyde", (14 jr.). 19 en 21.15 uur; Van Benthem en Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: .De zoon van d'Artagnan". (14 jr.) 7 en 9 uur; Lu xor: „Het meisje van kamer 17", (18 Jr.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Ik beken", (18 Jr.),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2