Eindhoven kampioen van Nederland door 3-1 zege op D.O.S. Uruguay, Hongarije, Oostenrijk en Duitsland in halve finale AUTOMOBIELEN, SCOOTERS ENZ. DOORKRUISTEN WALCHEREN GESLAAGD JUNIORENTOURNOOI VAN V. „MIDDELBURG" PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 JUNI 1954 DUBBEL FEEST IN DE LICHTSTAD. Veendam en D.F.C. promoveren naar de hoogste voetbalregionen De beslissing om het kampioenschap van Nederland is eindelijk gevallen. Het was Eindhoven, dat de zo zeer begeerde titel in de wacht sleepte door een 31 zege op D.O.S. Het is dus feest in de lichtstad, te meer daar de reserves van Eindhoven ook al kampioen werden. Z\J versloegen D.W.S. H niet ruim verschil (52). De promotie-competitie naar de eerste klasse loopt momenteel ten einde. In groep B promoveert D.F.C. en in groep D. Veendam. In de Zeeuwse hoofdstad is het nog steeds geen voetbalfeest, maar het ziet er naar uit, dat het niet lang zal duren. Immers de reserves van Mid delburg hebben in hun laatste wedstrijd aan 1 punt genoeg om te promo veren. ^an opbouw en de anders zo geduchte XO.S-aanva bleek zijn schot in U- In de wedstrijd D.W.S.—P.S.V. hebben de toeschouwers in de eerste helft van goed voetbal kunnen genie ten. De Amsterdammers waren m de ze periode sterker en dat kwam tot uitdrukking in twee doelpunten. In de 21e minuut scoorde Klein de ope ningstreffer en 12 minuten daarna bracht Vonhoff de stand op 20. Na de hervatting kreeg P.S.V. spoedig een licht veldoverwicht, dat in de 2e minuut tot een doelpunt leid de. Uit een corner van Van Elderen kopte Dillen in. Tien minuten later bracht onze nationale rechtsbuiten de partijen op gelijke voet. De wedstrijd kreeg hierna een rommelig karakter en het spel moest meermalen onder broken worden door te fors spel. Doel punten werden er niet meer gemaakt. Eindhoven liep in de wedstrijd te gen D.O.S. hard van stapel. Het spel van de thuisclub was gebaseerd op tempo en snel van plaats verwisselen. Van Melis bijzonder goed op dreef scoorde in de 12e minuut de ope ningstreffer. Twee minuten later le verde een fraaie kopbal van dezelfde speler een tweede doelpunt op. D.O. S. stelde hier wel enige aanvallen te genover, maar deze waren onzuiver van J J j-.-i.4-- >ek zijl trecht gelaten te hebïx Na de hervatting ging het beter bij de bezoekers. Fel vielen de D.O.S.- spelers aan en Eindhoven werd geheel op eigen veld teruggedrongen. Na een kwartier, toen de actieve Temmink weer een aanval opbouwde, waarbij mij de bal op de millimeter nauwkeu rig door de Eindhoven-defensie plaat ste, dirigeerde V. d. Linden het leer naar Lammers. Deze speler stelde Flap in de gelegenheid de achter stand tot 2-1 te reduceren. Eindhoven trok hierna energiek ten aanval en Van Melis bracht uit een fraai opge zette aanval de stand op 31. Dat was vijf minuten voor het einde. Trappelend van ongeduld wachtten de talrijke opgewonden supporters op het laatste fluitsignaal van de arbi ter. Na het verlossende fluitsignaal stormden duizenden enthousiaste sup porters het veld op en gingen de ge lukkige spelers van Eindhoven de hoogte in. De eindstand luidt: Eindhoven 6 3 2 1 8 18- 9 D.O.S. 6 2 2 2 6 10-11 P.S.V. 6 2 13 5 12-12 D.W.S. 6 1 3 2 5 13-16 PROMOTIE 2e KLASSE. In groep B had D.F.C. uit Dordrecht weinig moeite met een sterk teleur stellende ploeg van Helmondia. De Zuid-Hollanders wonnen met 41, nadat de stand bij de rust 30 was. D.F.C. promoveert. De eindstand luidt: D.F.C. 4 3 1 0 6 8-3 Helmondia 4 2 1 1 5 8-7 Baronie 4 0 13 1 2-8 In groep C stuurde Veendam Zwar- temeer met een 20 nederlaag naar huis. Dit resultaat was voor de Veen- dammers genoeg om te promoveren. De stand luidt: Veendam 3 3 0 0 6 9-5 Velocitas 3 1 0 2 2 7-6 Zwartemeer 4 1 0 3 2 8-13 Krimbia in groep D tenslotte won met 63 van W.V.C. uit Winters wijk. De Kimbrianen hebben de lei ding en in hun laatste wedstrijd te- Nederlands zevental versloeg Engeland. Het afgelopen weekeinde heeft het Nederlandse waterpolozevental twee overwinningen behaald op Engeland. Zaterdag wonnen onze landgenoten met 72 (ruststand 41) en Zondag klopten zij de Engelsen met 86 (ruststand 2—2). Een der deelnemend, voertuigen van de sterrit voor automobielen aan de finish op de Boulevard De Ruyter te Vlissingcn (Foto P.Z.C.J gen Kerkrade hebben zij aan een ge lijk spel genoeg om naar de eerste klasse te promoveren. De stand is nu: Krimbia 3 2 1 Q 5 11- 6 Kerkrade 320148-3 W.V.C. 4 0 1 3 1 7 -17 PROMOTIE RES. 2e KLASSE. Middelburg H behaalde in de uit wedstrijd tegen De Baronie n een 22 gelijkspel, waardoor de ploeg thans op de drempel van het reser ve eerste klasserscnap staat. De Mid delburgers hebben hard moeten vech ten om een punt uit het vuur te sle- nBy de rust stonden ze zelfs met achter, maar in de tweede helft kwamen ze goed terug. De stand luidt momenteel: Middelburg I Baronie II Schijndel H 3 2 1 0 5 9-6 2 0 2 0 2 3-3 3 0 12 15-8 De uitslagen waren: Om het kam pioenschap van Nederland: D.W.S. P.S.V. 2—2; EindhovenD.O.S. 31. Promotie 2e klasse: groep B: Hel mondia—D.F.C. 14; C: Veendam— Zwartemeer 2—1; Kimbria—W.V.C. 63. Promotie res. 2e klasse: Baronie II —Middelburg H 22. Titelgevecht voor Bep van Klaveren? Theo Huizenaar, de manager van Bep van Klaveren, zal trachten met de managers van Gilbert Lavoine en Wal- ly Thorn, die zoals gemeld op 26 Au gustus elkaar te Liverpool in een wed strijd om het Europese welterkam- pioenschap ontmoeten, tot een accoord te komen om de winnaar van deze ontmoeting in een titelgevecht tegen Bep van Klaveren te laten uitkomen. Baronie II-Middelburg II eindigde 2-2 gelijk. In de uitwedstrijd tegen De Baro nie II is Middelburg H er niet in geslaagd de volle winst te behalen en daardoor te promoveren. De hoofdstedelingen moesten zich met een 22 gelijk spel tevreden stellen. In het begin van de strijd bleek, dat De Bai-onie het Middelburg niet ca deau zou geven. De ploeg zette een serie snelle aanvallen op, die niet van gevaar waren ontbloot. Keeper Bekx van Middelburg moest in de begin-periode herhaaldelijk hande lend optreden. Na tien minuten spe len hadden de Bredanaars succes. Het was rechtsbinnen Kielsma, die Bekx wist te passeren (10). Dit werd de hoofdstedelingen toch wel te bar en op hun beurt belaagden zy het heiligdom van De Baronie. En juist in een periode, dat Middelburg in de meerderheid was scoorde De Baronie maar dit doelpunt werd te recht afgekeurd wegens buitenspel. Na afloop van de wedstrijd tekende de thuisclub protest aan. Langza merhand nam De Baronie het heft in handen en linksbinnen Buskens bracht de stand op 20. Na de hei-vatting was het Mid- dlburg, dat gesteund door de vrij sterke wind de toon aangaf. Na vijf minuten scoorde Colyn tegen (21). De Zeeuwen bleven in de meerder heid, maar het duurde nog tot de 35e minuut voordat Middelburg door Houtepen de partijen op gelyke voet kon brengen. Met een machtige kop stoot scoorde deze speler de gelijk maker. De rest van de speeltijd wa ren de partijen tegen elkaar op ge wassen. Gescoord werd er niet meer. K.N.V.B. nam nog geen definitieve besluiten. Betreffende de bijeenkomst van het bestuur van de KNVB en de Tech nische Commissie, valt niets te mel den. Er zijn geen definitieve be sluiten genomen. Aldus deelde het se cretariaat van de KNVB mede. Blijkens de notulen van de be stuursvergadering van 22 Mei j.I. was deze bijeenkomst belegd met het doel te spreken over de mogelijk heden .die tot verbetering van het spelpeil kunnen leiden. In de loop van deze week zullen er nog besprekingen worden gevoerd. GESLAAGDE STERRIT. Burgemeester mr. B. Kolff reikte de prijzen uit. Onder auspiciën van de K.N.M.V. en met medewerking van de K.N.A. C. en R.A.C.-Zuid, werd Zaterdag een sterrit door Walcheren gehou den, waarvan de finish op de boule vard De Ruyter te Vlissingen was. Deze in het kader van de herden kingsdagen van herstel en wederop bouw van Walcheren gehouden ster- rit voor automobielen, motorrijwie len, scooters en bromfietsen is uit stekend geslaagd. Meer dan 200 deelnemers volbrachten de tocht. De route voor auto's, scooters en motoren luidde: Middelburg-Veere- Vrouwenpolder (controle) ,-Uapinge- Grijpskerke contróle-Aagteker ke- Domburg-Westkapelle (contróle) - Zoutelande-Dishoek controle) -Vlis singen. De bromfietsberijders reden van Middelburg via Biggekerke, Dishoek (contróle) naar Viissingen. Nadat alle deelnemers waren ge arriveerd, geschiedde de prijs uitrei king door de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff. in de Belgi sche Loodsen Sociëteit. Allereerst sprak de heer K. van Everdingen namens de stichting „Nieuw Wal cheren" een woord van dank tot „Scheldegouwen" en „Dé Zeeuwen" voor hun medewerking. Spr. dankte voorts de Belgische loodsen voor het beschikbaar stellen van hun socië teit. Burgemeester Kolff zette in zijn rede uiteen, wat de reden was van de festiviteiten op Walcheren. Spr. zeide verheugd te zijn over de gro te binnen- en buitenlandse deelname. Volgens hem getuigde dit van het geloof, dat Walcheren weer geheel herbouwd zal worden. Vervolgens reikte burgemeester Kolff met een toepasselijk woord de prijzen uit. De' prijs voor de verstkomende erkende Nederlandse motorclub met de grootste deelname ging naar „De Zeeuwen" uit Middelburg met 11 deelnemers. .,De Dolphijn" uit Mid delburg verkreeg de prijs voor de verstkomende erkende autoclub uit Nederland met 5 deelnemers. De he ren P. Tilroe en H. Kleppe, die in Oudeschip (Gr.) waren gestart, ont vingen ieder een prijs voor de verst komende auto in Nederland gestart. De heren J. van Dalen W. Bus- scher en W. F. J. Tröje. verover den ieder een prijs voor de verstko mende motorberrjder in Nedei'land gestart, nl. Oudeschip. De prijzen voor de verstkomende bromfietsbe- rfders in Nederland gestart gingen naar de heren A. van Sabbe en J. H. Bakhuis uit Oudeschip. De verst- wonende Nederlandse automobilist, de heer C. v. d. Mei uit Groningen kreeg eveneens een prijs. De heer Horst Fischer uit Keu len was de verstkomende buiten landse automobilist De verstkomen de Nederlandse motorrijder was de- heer J. M. de Jong uit Leeuwarden. Voorts kregen een prijs: de heren A. Castel uit Vlissingen, de oudste au tomobilist (73 jaar), A. Mos, Sche- veningen, oudste Nederlandse mo torrijder (71 jaar), J. A. S. Berg huis. IJzendijke, jongste Nederland se automobilist (18 jaar), F. Uil, Middelburg, jongste Nederlandse motorrijder (19 jaar), J. A. Gabriël- se, Oostburg, oudste Nederlandse bromfietsberijder (62 jaar) en J. J. Gabriëlse, Oostburg, jongste Neder landse bromfietsberijder (17 jaar). De heer E. van Bekkum uit Am sterdam behaalde de prijs voor de verstwonende Nederlandse bromfiets berijder en de heer H. Kleppe uit Hoorn de prijs voor de verstkomen de deelnemer (na loting). De prijs voor de grootste brom fietsclub ging naar Den Haag. „Scheldegouwen" uit Middelburg vei'kreeg tenslotte de prijs voor de motor- en autoclub met de grootste deelname, nl. 54 personen. Van Wychen zegevierde in cours te Sluis. Theo van Wychen uit Goes heeft in de Zaterdag in Sluis gehouden wieier- cours voor amateurs een verrassen de zege behaald, die niettemin volko men verdiend was. Op tactische wijze heeft van wy chen zijn kans afgewacht, die kwam toen hy 20 ronden voor het einde bij het betwisten van een premie-sprint meteen een voorsprong nam. Het waren De Bruijn, Konings, Van As en de Belg Minne, die zich los maakten van de groep, maar de kop loper konden zij niet meer bereiken. De uitslag luidde: 1. Th. van Wy chen (Goes) 100 km in 2 uur 35 min. en 45 sec.; 2. P. de Bruyn (Roosen daal, op 1 min.; 3. C. Minne (Oost kamp); 4. J. Konings (Breda); 5. K. Inghels (Sas van Gent); 6. W. van As (Roosendaal); 7. Jos Heeren (Roosendaal); 8. O. Lescrauwaert (St. Andries) op 1 ronde: 9. F. Domi- nicus (Niewdorp)op 2 ronden 10. M. Zuurmond (Zonnegem. Het meisjes adspiranten elftal v handbalvereniging ,,1/uctor" uit Hein kenszand. Koblet en Kubler in de Zwitserse Tourploeg. Ferdi Kubler zal toch van de Zwit serse ploeg voor de Tour de France deel uitmaken. Op initiatief van Ko blet is tussen dezs renner en Kubler een bespreking gehouden, waarin alle tussen deze beide renners heer sende bespreking gehouden, waarin sende meningsverschillen bijgelegd werden. Kubler verklaarde zich be reid hetgeen hy tot nu toe steeds feweigerd had in de ronde van 'rankrijk Koblet zijn volledige steun te geven. De Zwitserse ploeg ls, na afloop van het wegkampioenschap dat door Kubler is gewonnen, gecompleteerd. Ze zal bestaan uit Koblet, Clerici, Schaer, Huber, Metzger, Croci-Torti, Pianezzi, Kubler, Rolf Graf en Hans Holenstein. Tweehonderd „kapers" op jacht in Heinkenszand. De op 10 Juli a.s. te Heinkenszand te houden internationale wielerronde om de „Kaperprys", is ook voor de renners dermate aantrekkelijk, dat nu reeds 230 inschrijvingen binnenkwa men. Niet alleen leeft de belangstel ling bij onze Nederlandse amateurs; ook in het buitenland werpt de „Ka perprys" haar schaduw vooruit. Als resultaat van de activiteit van het comité, werden de onderhandelin gen met de Joego-Slavische wieler bond met succes afgesloten. Promi nente amateurs uit dat land en 2 of ficials, zullen de verre reis naar Heinkenszand ondernemen om in een sportieve kamp de erepalm weg te „kapen". Niet alleen zullen zy de bes te Nederlandse amateurs op hun weg vinden, maar ook de Belgische en Zweedse afvaardiging zal ongetwij feld een belangrijke rol spelen. Zeer waarschijnlijk wordt de at tractiviteit van de „Kaperprijs" nog verhoogd met het aan de start ver schijnen van vertegenwoordigingen uit Duitsland en Engeland. Onderhan delingen met de betrokken wielerbon den zijn nog gaande. Schitterende Marathonloop van Jim Peters. De marathonloop, van Windsor naar Chiswick in Londen, om het Engelse kampioenschap, is gewonnen door Jim Peters, die de schitterende tijd van 2 uur 17 min. en 39.4 seconden liet noteren, jim Peters verbeterde hiermede de beste wereldprestatie op deze afstand (42.195 km), welkè ook op zijn naam stond. Op 4 October 1953 te Turku had hij 2 uur 18 min., 34.8 seconden laten afdrukken. GROTE DEELNAME. Groen-witten wonnen in groep A. De gehele dag heeft gisteren op de gemeentelijke sportterreinen een 35- tal ploegen van jeugdige samenstel ling gestreden om de begeerde be kers, medailles en lauwertakken van het jaarlijkse junioren-tournooi van de M.V. en A.V. „Middelburg". Dit tournooi trekt elk jaar meer deelne mers; het is het grootste van Zee land en zeker ook één van de aan trekkelijkste. De strijd ging niet al leen tussen Zeeuwse ploegen; het Dordtse Emma was met een A- en een B-ploeg vertegenwoordigd, ter wijl de Haagse derde klasser BMT een A-team zond. De organisatie was prima en het geheel mag uitstekend geslaagd worden genoemd. In groep A (15 tot en met 17 jaar) ging net tussen BMT, Vlissingen, Middelburg en Emma. De andere 4 teams waren zeker een klasse min der. Vlissingen en Emma hielden de race niet vol; zij verzamelden uit eindelijk 4 punten, de hoofdstedelin- fen en de Hagenaars beiden 5. Het oelgemiddelde besliste, dat de groen-witten de eerste plaats konden bezetten. De derde plaats ook qua doelgemiddelde was voor Vlis singen. De eindstand luidde: 1. Mid delburg 5 pt.; 2. BMT 5 pt.; 3. Vlis singen 4 pt.; 4. Emma 4 pt.; 5. Goes 2 pt.; 6. RCS 2 pt.; 7. De Zeeuwen 2 pt.; 8. Zeelandia 0 pt. Oostburg was de sterkste ploeg ivan Italiaanse Wielerbond. Startverbod voor renners die deelnamen aan de Giro. Het bestuur van de Italiaanse Wie lerbond heeft besloten de Italiaanse renners, die aan de jongste Giro heb ben deelgenomen, tot nader order te schorsen. In een door de president van de Bond. Rodoni, aan de pers verstrekt communiqué wordt het vol gende verklaard: „Naar aanleiding van de geringe strijdlust waarvan de professionals en onafhankelijken in de 37e ronde van Italië hebben blyk gegeven, heeft de technische commis sie besloten aan de Italiaanse ren ners, die aan deze wedstrijd hebben deelgenomen, tot nader order te ver bieden in enige wedstrijd in het bui tenland uit te komen". De heer Rodoni heeft er in dit ver band uitdrukkelijk op gewezen dat geen enkele Italiaanse renner, die aan de Ronde van Italië heeft deelgeno men, zal kunnen star-ten voor de Tour de France. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL. Hongarije sloeg Brazilië in ruw duel; Verrassende zege van Duitsland Voor het tournooi om het wereldkampioenschap zijn Zaterdag en Zondag de kwartfinales gespeeld. Het resultaat daarvan is, dat Uruguay, Oosten rijk, Duitsland en Joego-Slavië in de halve finales zullen uitkomen. Een technisch en tactisch beter Uruguay sloeg het Engelse team, dat tot het laatst hevige tegenstand bood, met 42. In een sensationele ontmoeting klopte Oostenrijk het Zwitserse elftal, dat aanvankelijk met 80 voor stond, met 75. Brazilië, dat zeer ruw speelde, verloor in een wedstryd, die tegen het einde door enkele vechtpartijen werd ontsierd, met 24 van Hongarije. Duitsland bleef tegen de verwachting de baas over Joe go-Slavië, dat zelfs de eer niet redde (20). Het was voor de wereldkampioen Uruguay in de ontmoeting tegen Enge land, die te Bazel werd gespeeld, geen „walk over". In de 5e minuut opende de Uruguése linksbuiten Borges de score (1—0). Tien minuten later zorg de Lofthouse voor de gelijkmaker (11). Toen volgde 'n periode waarin de Engelsen beter op dreef waren dan in lange tijd het geval is geweest Zes minuten voor rust nam Uruguay op verrassende wijze de leiding; spil Ve- rela zond van 30 m afstand een schot af. dat doel trof (2—1). Nog geen twee minuten na de hervatting werd het 3—1. In de 22e minuut verkleinde Finney de Engelse achterstand (3—2). De mannen uit Zuid-Amerika waren nu beslist sterker, maar de Engelse aanvallen waren lang niet zonder ge vaar. Dertien minuten voor het ein de bracht Ambrois voor Uruguay de stand op 4—2, waarmee het pleit was beslecht. Te Lausanne presteerde Zwitser land het om tegen Oostenrijk in het eerste kwartier in minder dan drie minuten tot 30 uit te lopen. De Oos tenrijkers lieten dit niet op zich zit ten en weinig minuten later was het reeds 3—3. Oostenrijk ging er mee door, want Ocwirk en Koerner 2 maakten er resp. 43 en 53 van, voordat Ballaman Zwitserland aan een vierde doelpunt hielp (54). In de tweede helft startten de Zwitsers met veelbelovende aanvallen, maar het was Wagner, die voor Oostenrijk 64 maakte. In de 13e minuut versloeg Hegi de Oostenrijk doelman (65). Daarna zakte het tempo. De ploegen waren vermoeid door de drukkende hitte. Tegen het einde brak Koerner 2 door de verdediging en loste een schot, dat erhter voor de Zwitserse doel man te machtig was (7—5). BraziliëHongarije had een teleur stellend verloop; het spelpeil bleef ver beneden de verwachting en er werden zeer veel ontoelaatbare fou ten gemaakt. Daardoor moest de goed leidende scheidsrechter Ellis steeds het spel onderbreken om vrije trappen te laten nemen of waarschuwingen uit te delen. Het was echter nog erger: twee Brazilianen en een Hongaar moesten van het veld worden gestuurd. De Zuid-Amerikanen bleken slechte ver liezers te zijn. Na afloop voerde men beide ploegen, de huilende Brazilia nen eerst, daarna de lachende Honga ren, apart naar de kleedkamer, om de dreigende vechtpartij te voorkomen. Over de wedstrijd kan men dienten gevolge kort zijn. Na enkele minuten wist Hidegkuti voor de Magyaren te doelpunten uit een wirwar van spelers. Voor rust doelpuntte men aan beide zijden nog één maal. Na de hervatting werd grover en grover gespeeld. Lan- tos maakte voor de Hongaren 31 en Julinho loste een effectvol schot, dat de stand op 32 bracht. Kort voor het einde deponeerde Czibor me een af gemeten hoofdbeweging een boogbal- letje van Kocsis in het net. (4—2). Dat Duitsland in Genève vaji Joego Slavië won, was een verrassing. De onderdanen van Tito hadden na melijk gedurende de gehele wedstrijd een veldoverwicht. Hun aanval kon echter geen enkele opening vinden in de hechte Duitse verdediging. Boven dien had de spil van de Joego-Slaven, Horvat, het ongeluk, In de elfde mi nuut zijn doelman met een kopbal te passeren (10). Met deze stand kwam de rust. nadat de Joego-Slaven vele fraaie uitvallen hadden opgezet, in groep B. De Zeeuwsch-Vlamingen wonnen al hun wedstrijden en bezet ten de eerste plaats. Goes speelde eenmaal gelijk tegen Vlissingen en werd een goede tweede. De Dordtena- ren eindigden op de 9e jplaats. De eindstand luidde hier: I. Oostburg 6 pt.; 2. Goes 5 pt.; 3. Zeelandia 4 pt.; 4. Middelburg I 4 pt.; 5. Bres- kens 4 pt.; 6. RCS 3 pt.; 7. Vlissin gen I 3 pc.; 8. Middelburg II 3 pt.; 9. Emma 2 pt.; 10. Vlissingen II 2 pt.; 11. De Zeeuwen 0 pt.; 12. Mid delburg JU 0 pt. Bij de pupillen namen 6 ploegen deel. De eindstand luidde in deze groep: 1. Zeelandia; 2. Oostburg; 3. Middelburg; 4. Vlissingen; 5. De Zeeuwen; 6. Goes. De prijzen werden na afloop met een toepasselijk woord aan de ver schillende aanvoerders uitgereikt door de heer G. Schutter, voorzit ter van de juniorencommissie. Uitslagen. De uitslagen luidden: groep A: B MTDe Zeeuwen 10; Zeelandia Middelburg 03; RCSGoes 21; VlissingenEmma 21; De Zeeu wenGoes 03; BMTRCS 10; ZeelandiaEmma 03; Middelburg Vlissingen 00; GoesEmma 1 2; RCS—Middelburg 0—2; BMT— Vlissingen 00. Groep B: Middel burg IVlissingen 01; Zeelandia Emma 01; De ZeeuwenGoes 0 1; RCS—Breskens 0—1; Middelburg Vlissingen 01; ZeelandiaEm ma 10; De ZeeuwenGoes 01; RCSBreskens 01; Middelburg Hl Vlissingen II 01; OostburgMid delburg H 2—0; OostburgDe Zeeu wen 30; Vlissingen nGoes 11; EmmaRCS 00; Middelburg III Middelburg II 02; Zeelandia Breskens 01; Vlissingen IIOost burg 02; De ZeeuwenGoes 23; Middelburg IVlissingen I 21; EmmaMiddelburg II 00; Zeelan diaVlissingen II 20; Breskens Oostburg 01; Pupillen: Middelburg Vlissingen 21; ZeelandiaGoes 10; OostburgDe Zeeuwen 10. Terneuzen III veroverde afdelingsbeker. Door 3-1 zege op Noormannen I. Te Schoondyke werd gespeeld de voetbalwedstrijd Temeuzen m Noormannen I met als inzet de beker van de afdeling Zeeland, daar beide ploegen in de finale waren doorge drongen. Terneuzen won met 31. Seriewedstrijden „Rapenburg": Ra penburg IHulst I 23; Sluiskil I Hansweertse Boys I 00 (H. Boys won na strafschoppen)Hansweertse Boys I—Hulst I 3—0. Vriendschappelijk: Steen IHonte- nisse I 71; Steen nHontenisse n 14. Nederlaagwedstryden: AZW I Axel II 05: Zaamslag I's Heer Arendskerke I 14; Kapelle ICo- lijnsplaatse Boys I 20. Het Wimbledon tournooi Finalist 1953 Nielsen uitgeschakeld. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel in het tennistournooi te Wimbledon behaalden onze landgeno ten Dehnert en Jopie Roos-Van de Wal een overwinning met 11—9, 6—2, op het Australisch-Engelse dubbel Ha milton—mevr. J Quelsh. Bij het dames dubbelspel hadden Jopie Roos-Van de Wal en Fenny ten Bosch minder succes. Zy verloren in de eerste ronde van mevr. J. Caw- thorn en mej. M. Harris (gb) met 6—2, 7—5. De finalist van 1953, Kurt Nielsen, werd ditmaal in de vierde ronde van het heren enkelspel door de Austra liër Rose uitgeschakeld. Na ongeveer 2 uur spelen won Rose de party. waarvan de meeste echter in schoon heid stierven. Na de rust een Duits overwicht, waaraan Joego-Slavië ech ter spoedig een einde maakte. Enkele minuten voor het eindsignaal zorgde Rahn voor het tweede Duitse doel punt, een zuiver schot, uiterst rechts boven. Na afloop van de wedstrijd tussen Hongarije en Brazilië, welke te Bern in de kwartfinales werd gespeeld heb ben beide landen bij de FIFA gepro testeerd naar aanleiding van de inci denten, welke zich tydens de wed strijd hebben voorgedaan. De loting voor de halve finale die Woensdag 30 Juni wordt gespeeld, heeft het volgende verloop gehad: Te Lausanne: UruguayHongarije; Te Bazel: Oostenryk—Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6