Zeepkistenrace trok duizenden toeschouwers ONTVANGST IN STATENZAAL POPENT °OODT PRIJSUITREIKING VAN HET „CONCOURS D'ELEGANCE" NIEUWS ra een NÜTHOP AMSTERDAMSE POLITIEKAPEL GEHANDICAPT DOOR REGEN MAANDAG 28 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De lasten van het ouderschap zijn licht, wanneer men lachend langs een oprit kan staan, waar zoonlief z'n kunsten vertoont in een zeepkisten-race! Duizenden en nog eens duizenden hadden zich Zaterdagmiddag opge hoopt langs de oprit in het (nog prille) Nollebos te Vlissingen om daar de zeepkistrijders gade te slaan. Zeepkistrijders in verschillende klassen, want er zijn nu eenmaal Pa's, die geboren knutselaars zyn en die zoonlief aan een voertuig weten te hel pen, dat op een luxe-auto begint te lijken! En er zijn anderen Het bestuur van de Bond van Buurtverenigingen had terecht deze voertuigjes in drie klassen ingedeeld om daardoor de concurrentie op de baan wat evenwichtiger te maken. Onder leiding van dokter H. P. Veening met zijn mede-bestuurders en een aantal wedstrijd-deskundigen verliepen de races vlot. Boven aan de oprit mochten de wa gentjes een aantal meters „afge duwd" worden en dan moesten de bestuurders verder zien hoe ze het snelst beneden kwamen. Er waren twee banen op de trot toirs. Dc beoordelingscommissie vatte haar taak heel ernstig op, want het is bekend, dat vooral de jeugd een scherp oog heeft voor „afwij kingen" van de voorschriften. Er viel dan ook nog wel een enkel strafpuntje, omdat te ver werd „geduwd" omdat men buiten de baan geraakte enz. Zo voltrok zich de wedstrijd in strikte eerlijkheid en het publiek langs de „baan" was enthousiast. Na afloop bestormden de knapen, van wie er een aantal voorzien waren van valhelmen een „echte" auto, die bij de startplaats verscheen met een aantal kostelijke prijzen zoals voet ballen, voetbalschoenen, zwemvliezen enz. En toen volgde dan de prijsuit reiking, waarbij bleek, dat er voor degenen, die geen wedstrydprijs had den gewonnen toch nog geen troost- prijsje was, zodat geen der deelne mers met lege handen huiswaarts ging1. DE UITSLAG. Hier volgt de volledige uitslag van de drie groeopen en wel groep I ech- Ringstekers op Vlissingse Grote Markt Boeren en boerinnen van het Zeeuw se land hebben Zaterdagmiddag op de Grote Markt te Vlissingen in versier de sjezen op sportieve wijze naar de ring gestoken. Het was een spannen de strijd, waarin zowel de boeren als hun gades zich kranig weerden. Hoe welsoms leek het, alsof de gader heel wat meer ringen aan hun stok kregen dan de mannen. Deze ringstekerij trok de gehele middag levendige belangstelling van groot en klein. De uitingen van triomf en teleurstellingen wanneer een ringsteker of -steekster trof of miste waren daarbij niet van de lucht. Gespannen volgde men de sjezen, wanneer zij vanuit een kalme suk keldraf plotseling in stevige vaart op de ring aangingen. Wie de winnaars waren?... Dat bleek om vijf uur toen de jury, be staande uit de dames Kolff, Verha gen, Ballintijn, Van Everdingen en de heer W. Brand, de uitslag bekend maakte. Het puntenaantal luidde als volgt: P. D. Lindesberg 67; D. v. d. Voore 64: C. Koole 60: P. Duvekot 56; A. de Nooyer 55; P. Polderman 54; A. de Visser 51, E. Doekker 42, A. van Eenendam 36. Prijzen voor het versieren der sje zen door bloemisten: le prijs: P. D. Lindenberg, 2e prijs C. Dekker. Prij zen voor eigen werk: le prijs C. Koo le, 2e pr. D. v. d. Voorde, 3e pr. A. de Nooyer, 4e pr. A. v. Eenendam, 5e pr. A. de Visser, 6e pr. P. Polderman, 7e pr P. Duvekot. De prijzen werden uitgereikt door wethouder M. A. van Popering, ter wijl namens de Zeeuwse Ringrijders- vereniging de heer P. Brasser uit Kleverskerke en namens het bestuur van Nieuw Walcheren, de heer G. Ballintijn sprak. De ereprijzen voor de nummers 1, 2 en 3 waren beschikbaar gesteld door mevr. L. Verhagen, de V.V.V. Vlissingen en de dames Van Everdin gen en Ballintijn, Engelsen op bezoek in Bergen op Zoom. Zaterdagmiddag bracht een zestig tal Engelsen, familieden van com mando's en marinemannen, die bij de landing op Walcheren het leven hadden verloren en op de militaire ere-begraafplaats naby Bergen op Zoom begraven liggen, aldaar een be zoek. Onder hen waren ook veel oud strijders en commando's, die de lan ding hadden meegemaakt en de ge vallen wapenbroeders kwamen eren. In de morgenuren hadden zij de herdenkingsplechtigheid in Zeeland bijgewoond. Allereerst werd bij het gedenkteken door Commander D. WV Child uit Middelburg namens de commando's en de Marine een krans gelegd. Daarna verspreidden de familiele den zich over de begraafplaats om een bloemenhulde te brengen en enige tijd bij de graven te vertoe ven. Nadat zij enige uren op de begraafplaats hadden doorge bracht, vertrokken zij weer met autobussen naar Zeeland, waarvan zij deze week weer naar Engeland terugkeren. Rear-admiral A. J. Pugsley, onder wiens leiding de landing op Walche ren was uitgevoerd, bracht een niet- officieel bezoek aan deze begraaf plaats waar hij de gesneuvelde strijdmakkers bezocht. Hij was in gezelschap van major- general C. F. Philips commandore van het 47e Commodo regiment; voorts van kapt. L. F. R. Grant en van Thos. E. Gower, Pastor van de Royal Navy. te zeepkisten, groep 2 „platte wa gens" en groep 3 luxe wagens. De cijfers voor de jongensnamen geven de prijs aan: Groep I Zeepkisten: 1. Gerke Hou wer, 37.8 sec.; 2. Gilles Schot 43.5 sec.; 3. Albert van Bimmelen van der Plaa 47.7 sec.; 4. Ko Hollebrand- se 51.3 sec.; 5. Jan v. d. Wege 52.5 sec.; 6. Piet Hollebrandse 53 sec. De overige tijden waren: Jackie van der Meulen 1 m. 19.2 sec., Simon van Kerkvoorde 1 m. 1.2 sec., Bram Ver hagen 1 m. 3.4 sec., Jan Luitwieler 1 m. 34.1 sec. Rinus de Pagter 1 m. 44.4 sec., Rinus Harinck 56.7 sec., Anton Roelse 1 min. 5 sec., Johan Boucherie 1 m. 0.2 sec., Robbie Goed hart 1 min. 16.6 sec. Jaap de Jonge 1 min. 20.6 sec. Eddy Leijnse 52.8 sec. Hees Bostelaar 1 min. 4.3 sec. Maarten Hollander 53.2 sec. Arie van den Berg 1 min. 15.1 sec. Bram Maas 1 min. 7.4 sec. Roelie Sinke 1 min. 29.4 sec. J. Houtzager 54.1 sec. Groep II platte wagens: 1. M. J. Koole 34.5 sec. 2. Blaas van Belzen 36.1 sec. 3. G. Buts 36.5 sec. De ove rige tijden waren. Tonny Voorneman 1 min. 7.5 sec. J. W. Messer 39 sec. Groep Hl luxe wagens: 1. Sjef Zee- veld 34.5 sec. 2. Theo van Ginkel 41.7 sec. 3. Ad Schrier 1 min. 0.5 sec. Een troostprijs ontvingen nog: Joop van der Meulen, Jaap Patte- nier en Jan Goedvolk. Buiten mededinginr, reden nog mee: Anton Vaal 1 m. 17.2 sec. Arie Lems 1 m. 6.6 sec. Wim de Vries 1 m. 27.6 sec. J. Verbruggen 1 m. 18 sec. Wedstrijd voltrok zich in strikte eerlijkheid Ernstig ongeval te Hulst Lid van Nationale Reserve gewond. Vrijdagavond om kwart over tien is er te Hulst een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij een lid van de Natio nale Reserve ernstig werd gewond. Uit de richting Perkpolder nader de in de richting Hulst een vracht auto met leden van de Nationale Re serve. B\j de overgang van de klinker weg op de gewone stenen weg raak te de bestuurder van de vrachtauto waarschijnlijk de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto tegen de dubbele poort van Hulst aanreed. Een van de inzittenden werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Enige andere leden van Nationale Reserve werden licht ge wond, doch konden na verbonden t.e zijn, huiswaarts keren. De vracht auto wei'd zwaar beschadigd. Raadsvergadering te Yerseke. Vanavond 8 uur komt de gemeente raad van Yerseke in openbare verga dering bijeen. Op de agenda komt o.m. voor beëdiging gemeente-ont vanger; ontslag en benoeming amb tenaren van de burgerlijke stand; aangaan geldlening; verhuur grond op de haven; verkoop grond Stenge. Nieuw P.T.T.-kantoor te Breda wordt 14 Juli geopend. Het nieuwe P.T.T.-kantoor te Bre da, dat gebouwd is op dezelfde plaats, waar het oude in 1944 werd verwoest, zal Woensdag 14 Juli a.s., des middags om half drie officieel worden geopend. In het gebouw zijn ondergebracht de directe en andere beheersinstan ties van de telefoon en de draadom roep in Westelijk Noord-Brabant en Zeeland. (Slot van pag. 3) Na de herdenking in Westkapelle bereidde het provinciaal bestuur van Zeeland de gasten een grootscheepse ontvangst in de vorstelijke Staten zaal te Middelburg waar het corpswa pen van de Royal Marines werd aan- f eboden en waar de Stichting „Nieuw Valcheren" het Gulden Bomenboek aan de provincie overdroeg. Aarze lend speelden enkele schuchtere zon nestralen door de hoge ramen, toen Zaterdagmiddag de Statenzaal zich langzamerhand geheel vulde met enl- §e honderden burgers en militairen, urgemeesters van Walcherse dor pen, politiemensen en vele oud-stry- uers; een boeiende mengeling van eenvoud in kledij en schittering der uniformen, met de trotse, stijlvolle Statenzaal als wel uiterst rustieke achtergrond Geen vierkante meter van de glan zende parketvloer was onbezet, toen jhr. De Casembroot, die zich weder om een voortreffelijk gastheer toon de! zich aan het hoofd van de zaal op een verhoging plaatste om allen toe te spreken. Hij noemde de reden van aller aanwezigheid: het afslui ten van de jaarlijkse bezoeken van de Royal Marines en van de werkzaam heden van de Stichting „Nieuw Wal cheren". In het vervolg van zijn rede her innerde de Commissaris aan de wa penfeiten van de Royal Marines en aan de gebeurtenissen by Westkapel le op 1 November 1944. Bewondering sprak jhr. de Casembroot ook uit voor de houding van de bevolking van Walcheren tijdens en na de innunda- tie. Spr. wijdde tot besluit een bijzon der woord aan Rev. John. Armstrong, de geestelijke vader en de promotor van de herdenkingen, die helaas niet persoonlijk tegenwoordig had kunnen zijn, maar schriftelijk zijn groeten had overgebracht. De Commissaris stelde voor Rev. Armstrong een tele gram van sympathie te zenden. Kroon op werk Enkele woorden richtte jhr. De Ca sembroot tenslotte tot de leden van het bestuur van „Nieuw Walcheren". Hij dankte hen voor het vele, dat zij voor Walcheren hebben gedaan. „Hun bomen-actie is beroemd, evenals hun boomplantdagen, terwijl zij daarnaast op velerlei terrein goed werk heb ben gedaan. De Vry'dag georgani seerde herdenking was wel de kroon op hun werk", aldus de Commissaris die besloot met te zeggen, dat konin gin en prins herhaaldelijk van hun enthousiasme hadden blijk gegeven! door de Statenzaal schalden, besloot hij een korte toespraak, waarmede hy het provinciaal bestuur het corpswa pen van de Royal Marines aanbood. In zyn dankwoord verzekerde jhr. De Casembroot de schenkers, dat me de dank zij dit geschenk, dat een plaatsje krijgt in de Statenzaal, de herinnering aan hen die hun leven gaven voor de bevrijding, levend zal blijven. Gulden Bomenboek. De voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren", de heer J. Ver- hage, bood als kleine slotacte, zo als hij in zijn toespraak opmerkte tenslotte het Gulden Bomenboek, waarin de namen van 87.337 individu ele en georganiseerde gevers ver meld staan ten geschenke aan het provinciaal bestuur. Er zijn 87.000 plantbewyzen uitge reikt bij de actie „Plant een boom op Walcheren", hetgeen thans geboek staafd is in het Gulden Bomenboek, Ëemaakt naar een ontwerp van de eer G. Wageneveld. De namen wer den er ingesclireven door de heer W. S. N. J. van Oosterhout, waarvoor de heer Verhage thans de dank van de Stichting overbracht. Nadat de heer Verhage het boek aan de Commissaris had overhandigd zeide deze in een dankwoord, dat dit geschenk tot in lengte van dagen een mooie herinnering zal blijven aan het particulier initiatief, genomen bij Walcherens herrijzenis. Met de aanbieding van het Gulden Bomenboek eindigde het officiële ge deelte van deze ontvangst. Geruime tyd bleven de zeer talrijke gasten ech ter nog in hartelijke, ongedwongen sfeer byeen, in de stemmingsvolle Statenzaal. Indonesië reageert fel op uitlatingen H.C. Dreigende woorden van dr. Tobing. In politieke kringen te Djakarta was men Zaterdagochtend van me ning, dat de uitlatingen van de Ne derlandse Hoge Commissaris in Dja karta, graaf Van Bylandt, geen goe de bedragen kunnen leveren voor een vloj verloop van de onderhandelingen, „waarvoor de sfeer slechts vriend- schappelyk zou moeten zjjn". Deze uitlatingen aan de vooravond van de onderhandelingen zouden vol- fens deze kringen voldoende aanlei- ing kunnen zyn om een dergelijke diplomatieke vertegenwoordiger tot persona non grata te stempelen. De ze mening werd geuit, nadat de rege ringsfracties en partyen Zaterdag ir. het kabinet de minister-president de verklaring van de Hoge Commis saris hadden besproken. Het Indonesische ministerie van voorlichting heeft betreffende de ver klaring van Graaf van Bylandt een communiqué uitgegeven, waarin wordt opgemerkt, dat de woorden van de Hoge Commissaris een gevoel van disharmonie hebben opgewekt. Het wordt betreurd dat deze woorden een duidelijk bittere ondertoon hebben. Het is, aldus het Indonesische minis terie van voorlichting, zeer overijld en prematuur, wanneer de Hoge Commissaris in zijn gehele verklaring de indruk wenst te geven, dat ophef fing der Indonesisch-Nederlandse be trekkingen een ontredderde economie in Indiïtcsië teweeg zal brengen. Een dergelijke houding, aldus besluit het voor het zien van de zaken in hun ministerie, is zeker niet bevorderlijk juiste proporties. In een gesprek met PI-aneta heeft de minister van voorlichting, dr. To bing, verklaard, nog „zeer scherpe reacties" te verwachten op de ver klaring van Graaf van Bylandt. Hij zei. dat „waarschijnlijk over enige da gen wel meer hierover zal worden ge hoord". MMC start „Middelburgse Gewichts Actie". Vandaag begint de Middelburgse Middenstandscentrale met haar „Mid delburgse Gewichts Actie" een aan trekkelijke campagne, waarvan in Nederland slechts eén voorbeeld is en die voor Zeeland een primeur vormt. De 78 deelnemende zaaenlieden ver strekken de klanten een pasfoto van zichzelf in grote zaken van de winkelchef of eerste verkoper e.d. voor iedere gulden, die wordt besteed. Het is dan de bedoeling, dat het pu bliek het gewicht gaat schatten van degeen, die op de foto is afgebeeld. Uiteraard is net zaak alle foto's by ekaar te krijgen. Men verwacht dan ook, dat de Klanten onderling zullen ruilen in de winkels mag dit niet; de winkelier mag ook geen verzoek jes om bepaalde foto's inwilligen! Middelburg is voor deze actie in drie wijken verdeeld, elk van 26 zaken; men kan deelnemen in iedere wijk, maar ook in 2 of in alle drie de wij ken. Ditmaal betreft het niet uitslui tend winkels in het centrum, maar zyn ook vele zakenlieden daarbuiten onder de deelnemers. Wie dus alle gewenste gewichten wil schatten, daarvoor wat moeite moeten over hebben. De prijzen van deze actie, die tot 10 Juli voortduurt, bestaan uit waar debonnen. Op een nader te bepalen avond, na afloop van de actie zullen alle zakenlieden worden gewog aan de hand van de totaaluitkomst van deze massale gewichtsbepaling zullen de prijzen worden toegekend. Druk bezoek aan expositie Litho's Toulouse Lautrec. De belangstelling voor de exposi tie van litho's van Henri de Toulouse Lautrec, die thans in de kunstzaal van de Middelburgse boekhandel Van Benthem en Jutting wordt gehouden, overtreft alle verwachtingen. De ten toonstelling, die thans ruim een week is geopend, werd namelijk reeds door meer dan 1000 personen bezocht. Op vallend is, dat zich onder hen een zeer groot aantal jongeren bevond. MET INTERESSANTE VUEGTUIGPLAATJES S*rf« I (nu 1 t/m 64) Seri# II (nr* 65 t/m 128) Advertentie. HOOG EN LAAG WATER 28 Juni. U.+N. A.P. U •+N.AJ». U.- N.AJ». U.—N A.P. Vlissingen 11.55 2.09 5.50 1.99 18.18 1.89 Terneuzen 12.24 2.29 6.15 2.21 18.44 2.09 Hansweert 0.17 2.18 13.05 2.36 6,53 2.36 19.24 2.26 Wemeldinge 0.58 1.61 13.37 1.82 6.40 1.85 19.17 1.68 Zierikzee 0.40 1.39 13.25 158 6.26 1.57 19.00 1.42 29 Juni. Vlissingen 0.19 2.07 12.53 2.23 6.52 2.03 19.21 2.03 Terneuzen 0.49 2.27 13.24 2.43 7.18 2.24 19.49 2.23 Hansweert 1.30 2.31 14.09 2.47 7.57 2.39 20.29 2.39 Wemeldinge 2.08 1.72 14.40 1.89 7.44 1.82 20.19 1.76 Zierikzee 1.52 1.48 14.29 1.64 7.25 1.54 19.56 1.50 Officiële publicaties. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt j ter openbare kennis, dat op Vrijdag 2 Juli 1954, des namiddags te 2 uur, een j openbare vergadering van de gemeente- raad zal worden gehouden. Vlissingen, 24 Juli 1954. Advertentie. Steeds maagpijn? Corpswapen. Met drie hoera's „naar goed Brits gebruik", zoals major general Phillips opmerkte voor de bevol king van Walcheren, juichkreten, die Veertien leden van de Amerikaanse luchtmacht zijn om het leven gekomen, toen Zondag een militair transportvlieg tuig in de omgeving van de luchtbasis March in Californië neerstortte en ont plofte. Janus van der Zande heeft het te Brussel gehouden 35 kilometer kampioen schap van België op zijn naam gebracht. Onze landgenoot won in 2 uur 2 min. 32 Tien cadetten van de militaire aca demie te Bogota zijn tengevolge van voed selvergiftiging gestorven. Zij hadden bij oeuvres voedsel uit blik gebruikt, dat blijkbaar bedorven was. Tien andere ca detten zijn ernstig ziek in een hospitaal Na afloop van het „concours d'élégance" voor personenauto's, dat Zaterdagmiddag op de Boulevard Evertsen te Vlissingen is gehouden door de Zeeuwse Automobiel- en Motorsportvereniging „De Dolphyn", onder auspiciën van de R.A.C.-Zuïd, hebben de deelneemster» met haar wagens een rit door Vlissingen ge maakt, om vervolgens terug te ke ren naar het Strandhotel, waar de prijsuitreiking plaats vond. Hier werd het woord gevoerd door de voorzitter van het bestuur der Stichting „Nieuw Walcheren", die heer J. L. Verhagen, die het vele werk memoreerde door jury en con courscommissie verricht. Aan allen die op enigerlei wijze een bijdrage tot het slagen van dit concours ge leverd hebben, bracht hij hartelijk dank in het bijzonder aan de heer mr. J. L. Nieuwenhuis, voorzitter van „De Dolphijn", voor diens over koepelend werk by de organisatie der sterritten en concoursen van deze dag. De jury-voorzitter, de heer C. A. B. A. M. Schade uit Moergestel gaf een korte uiteenzetting over de richtlijnen, volgens welke de jury bij de beoordeling te werk was gegaan. Tot slot werden namens de Stich ting „Nieuw Walcheren" nog woor den van dank gesproken door de heer G. Ballintijn, secretaris der Stichting, die de herinneringsplaquet te van deze herdenkingsdagen aan bood aan jury- en commissieleden en aan de neer J. L. Nieuwenhuis. Hierna werd overgegaan tot de prijsuitreiking. De „Prix d'Hon- neur", bestemd voor de wagen waarmee over alle afdelingen net hoogste aantal punten werd ver kregen, en beschikbaar gesteld door de Kon.. Mij. „De Schelde", werd door de directeur dezér maatschappij, de heer J. W. Hup- kes uitgereikt aan mevrouw ZJ. Mestrom uit Venlo, die met 144 punten tevens de beste R.A.C.- Zuid-prestatie op haar naam kreeg. De beste Dolphijn-prestatie werd geleverd door mevrouw D. J. van Riel-Dees uit Middelburg met 135% pt. De „Coupe dEiégance aangebo den door het maandblad „Elégance", dat een speciale iury had afgevaar digd, kwam in net bezit van me vrouw M. F. H. Pieters-de Clercq uit Middelburg. Hieronder volgen de eerste prij zen uit de diverse afdelingen: Klasse A (automobielen met open koetswerk): Afd. 1: mej. D. v. d. Velde, Rotterdam, 120 pt. In: Re nault 4 Cabr.; Afd. 2: mevr. M. Rietema-Rosato, Middelburg 129% pt., Peugeot, 203- 2-3 pers., Cabr.; Afd. 3: mevr. G. C. Bergraann, Wassenaar 125% pt.; Austin Healey, 100; Afd. 4: mevr. U. Mestrom, Ven lo, 144 pt., Packard Coribbean. Klasse B. (automobielen met ge sloten koetswerk). Afd. 1: mevr. A. C. J. Maljers, Middelburg, 125% pt., Ford New Anglia; Afd. 2: mej. H. Lips, Amsterdam, 131% pt. Ford Taunus 12 Marvl; Afd. 3: mej. M. E. E. Fikke, Amsterdam, 125% pt. Fios 1100 T.V.; Afd. 4: mevr. Czech- Van Delft, Amsterdam, 130% pt. Ford Zephyr Six Zodiac; Afd. 5: mevr. Swinkels-Herblot, Amster dam, 138% pt. Aston Martin D.B. 2-4; Afd. 6; mevr. D. J. van Riel- Dees, Middelburg, 135% pt. Chevro let Bei-Air. Een speciale prys wonnen de bei de dames in Brabantse klederdracht, die (buiten mededinging) 'per jeep aan het concours hadden d<?elgeno-1 HULDE AAN DE HOOFDSTAD Concert in Noord gouwe werd afgelast. De tweede dag van het optreden van de Amsterdamse Politiekapel op Schouwen-Duiveland is helaas ern stig gehandicapt door da gestadig neerstromende regen. Het concert voor het ziekenhuis te Noordgouwe moest tot grote teleurstelling van pa tiënten, personeel en muzikanten worden afgelast, evenals de mars en de taptoe in Zierikzee. In plaats van het concert op het Havenplein kon men hief gelukkig nog naar de Concertzaal vluchten, waar 2x500 Zierikzeeënaars hebben genoten van het voortreffelijk musi ceren van kapelmeester Joh. Pmkse en zyn mannen. Aan het einde van de avond heeft het gemeentebestuur de kapel in het stadhuis een officiële ontvangst aangeboden, tydens welke nog enige hartelijke woorden van dank zijn gesproken. Burgemeester mr. J. Schuurbeque Boeye deed dit uit naam van de burgery en het ge meentebestuur en zeide te vertrou wen dat de banden, die tussen de Amsterdamse politie en Zierikzee, ondanks het feit dat de adoptie thans als geëindigd moet worden be schouwd. nog niet zullen worden ver broken. Het gehele eiland is Amster dam zeer dankbaar voor de manier, waarop het er ook voor gezorgd heeft, dat by alle inspanning en moeilijkheden ook wat verstrooiing en ontspanning werd geboden. De burgemeester bood de kapelmeester een „rampbord" aan als herinnering aan het culturele werk op het eilayd. Nadat de heer Pinkse hiervoor had dank gezegd, sprak de heer J. C. Be- sanger namens de gemeente Amster dam, daarby het vertrouwen uitende, dat op dit laatste bezoek van de Ka pel tenminste nog wel een allerlaat ste zal volgen. Spreker zeide in de zeventien maanden na de ramo veel vooruitgang te hebben geconstateerd en verzekerde dat de materiële adop tie door Amsterdam nog lang niet voltooid is. Tenslotte voerde dr J. J. Westen dorp Boerma het woord namens de men, en als origineelste groep wer den gequalificeerd. Ook was er een speciale prijs voor de équipe-amio 1900. Bij de prijzen waren voorts o.m. :n medaille beschikbaar gesteld door burgemeester B. Kolff en een zilveren oeker van de gemeente Vlissingen. Met deze prijsuitreiking kwam het einde van een concours d'élegance, dat volgens ingewijden het grootste concours is. totnutoe in Nederland gehouden. Het aantal inschrijvers voor dit Zeeuwse evenement was aanmerkelijk hoger dan voor het enkele maanden geleden te Noord- wijk gehouden concours. De Zeeuw se organisatoren hebben dus rede nen te over, om voldoening te voelen over het bereikte! ZVU. die de culturele adoptie voor Amsterdam organiseerde. NOORDGOUWE Zaterdag j.I. omstreeks de middag luisterden de inwoners van Noordgou we en in het bijzonder de patiënten in het ziekenhuis aldaar naar het mu ziekcorps van de Amsterdamse poli tie. Na een muzikale wandeling door de kom van het dorp nam de kapel haar plaats in op het gazon voor het zie kenhuis. Met als aanhef het immer- mooie „Afscheid der Gladiatoren" werd het repertoire van meest lichte muziek ten gehore gebracht, onder broken door spontane bijvalsbetuigin gen. Aan het slot van het concert over handigde een der zusters, de kapel meester een bouquet bloemen. De di recteur-geneesheer der inrichting complimenteerde hem en zegde har telijk dank voor het wel zeer op prys gestelde concert. ZONNEMAIRE Tot besluit van haai bezoek aan Schouwen-Duiveland heeft de Am sterdamse politiekapel de vriend schapsbanden tussen Zonnemaire en Amsterdam Zaterdag nog eens ver stevigd met een concert. Aan de grens der gemeente hadden zich de raad en het muziekgezelschap „Nut en Uitspanning" van Zonnemaire op gesteld. De politiemannen verlieten de bus en marcheerden achter het plaatselyke muziekcorps naar de mu ziektent, waarna het concert een aan vang nam. Uit het applaus bleek wel, dat men zeer ingenomen was met het gebrachte. Aan het slot van dit con cert bracht burgemeester H. J. Roel- vink dank aan de heer Pinkse en de z.v.U. Daarna volgde een ontvangst in het gemeentehuis. Geslaagden Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg. Aa" bet Koningin Wilhelmina Ly- t °ostbur& slaagden voor het H.B.S - A-examen de volgende can didates Rina van Cadzand. Uzendij- ke, Nicolien Hoorweg, Oostburg, Cor- ne van de Reepe, Zuidzande, Joyce ?x?st%r2- Piet Risseeuw, Zuidzande, Wim Trapman. Aarden burg. Geen der candidaten werd af gewezen. Emigratie ten behoeve van herverkaveling. i^.®beer C. TraasBruggeman, Mndlmuwer te Baarland, zal binnen^ En ti?,n gezin naar Canada ver- uitzending emigratie geschiedt door bemiddeling van de Herverkaveling Zuid-Beveland in verband met de sanering der land- bouwbedryven. De heer Traas heeft zyngTond beschikbaar gesteld voor verdeling onder de kleine landbou wers en zal zich nu van de opbrengst hiervan en mede door de gunstige deviezenregeling een nieuwe toe komst opbouwen in Canada.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3