Dr. Korringa, fel tegenstander van afsluiting Oosterschelde WMMHMItfi LEZERS SCHRIJVEN t^Zwi in ^Zijpe NIEUW RUSSISCH SCHIP „OB" WERD OVERGEDRAGEN Zeeuwse Almanak Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 JUNI 1954 „GEEN PLAN TWEE, EEN PLAN VAN ANDE RHALF „Zevibel" hield jaarvergadering te Middelburg Dr. P. Korringa bioloog en vertrouwensman van de Zeeuwse oester- en mosselkwekers nam Zaterdag te Middelburg krachtig stelling tegen afsuiting der zeegaten. Plan II der Deltacommissie, dat deze afsluiting be oogt, wees hij als desastreus voor de Zeeuwse visserij van de hand, om daarop 'n combinatie van plan I (dijkverhoging) met 't gewraakte plan II te bepleiten, een combinatie, die dr. Korringa „plan anderhalf" noemde. De gevolgen voor de Zeeuwse visseryen van algehele afsluiting schetste dr. Korringa als volgt: botvissery verdwijnt; ansjovisvangst verdwijnt; garna lenvisserij kan buitengaats en in de Westerschelde worden uitgeoefendkreeftenvangst misschien kunnen parken bui ten de dammen worden aangelegd; mosselcultuur onder zocht zal worden of verwaterplaatsen buiten de dammen mo gelijk zijn; en tenslotte: oestercultuur is ten dode gedoemd. Dr. Korringa, die zyn rede hield voor de vereniging „Zevibel", die in Mid delburg liaar jaarvergadering hield, wekte de Zeeuwse vissers op tot gro tere actie tegen de afsluitingsplannen en deed een beroep op hen om zich achter de Commissie van Dertien te scharen. Met name behandelde dr. Korringa de gevolgen van de afsluiting voor de mossel- en oestercultuur. Na afdamming i3 een goede be werking, verwatering en schoning van de mossel in de Oosterschelde niet meer mogelijk. Dr. Korringa deelde mede, dat een studie zal wor den gemaakt van de huidige verwa terplaatsen. In het bijzonder zal hier in onderzocht worden of het moge lijk is buiten de toekomstige dam men van het Delta-plan verwater plaatsen aan te leggen. Ook aan de oestercultuur besteed de dr. Korringa brede aandacht. Men vindt haar, zoals bekend, in de kom van de Oosterschelde, een plaats, die bij uitstek geschikt is, omdat zij aan alle eisen voor deze teelt voldoet. Een dergelijk gebied vindt men elders in ons land niét meer. Voor het scheppen van een oesterteelt in de Waddenzee zag dr. Korringa geen mogelijkheden. Bovendien, wanneer men de oester teelt naar de Waddenzee verplaatst, brengt men automatisch de gevrees de mosselparasiet uit Zeeland mede De parasiet zou dan al vry spoedig de huidige mosselcultuur in de Wad denzee totaal doen verdwijnen. Dr. Korringa verwierp eveneens de mo gelijkheid tot het maken van een bas sin met communicatie naar de zee. Ook hier zou de stroom naar zee ge richt zijn en de larven meevoeren. De temperaturen zouden niet genoeg op lopen, terwijl daarnaast het gevaar van aanslibbing van de bodem niet ondenkbaar is. Plannen om jonge oesters te Im porteren en op te kweken bieden mis schien kans op resultaat. Alleen de vraag waarvandaan men deze jonge dieren moet betrekken, is niet te be antwoorden. Engeland en Denemar ken hebben geen overschotten. De Franse oester is te gevoelig voor vorst. Afsluiting van Oosterschelde zal dus de ondergang van de oestercul- tuur betekenen. Dr. Korringa meen de, dat het niet aangaat deze natuur lijke hulpbron zonder meer op te offe ren. Hij -voerde vervolgens nog enige argumenten tegen het Delta-plan aan, argumenten, die reeds uit vis serij kringen meermalen vernomen zijn en die burgemeester Willemsen van Yerseke met zoveel klem op het Maastrichtse congres van Nijverheid en Handel naar voren heeft gebracht. Dr. Korringa meende, dat men zich er voor moet hoeden terzake van de afsluiting der zeegaten een parallel met de Zuiderzee te trekken. Daar immers werd de visserij niet met uit roeiing bedreigd. Daar ook kwamen in plaats van hei water vruchtbare landbouwgronden; daarop valt hier niet te rekenen. De kom en andere delen van de Oosterschelde leveren bij inpoldering grond van weinig waarde, slechts in de Zandkreek en in de Gre- velingen kan nuttige landaanwinning worden verkregen. Voorts betoogde hij nog, dat de voordelen van de be strijding der verzilting in Zeeland niet bemerkt zullen worden. Een zoetwaterbassin in de Ooster schelde wordt, naar de mening van dr. Korringa ernstig bedreigd. Op diepten van 30 k 40 m zal namelijk in de vele geulen, die dit estuarium doorsnyden, zout, zuurstof-loos water blijven. De mogelijkheid, dat door een storm dit water wordt „omge woeld", naar boven komt en het zoete water vergiftigt, is volgens dr. Kor ringa zeker aanwezig. Een dergelijk verschijnsel zou dan, naar zyn opinie, de land- en tuinbouw grote schade toebrengen. Muggenplaag. Spr. meende, dat het niet tot de onmogelijkheden behoort, dat de afdamming een grote muggen plaag met zich zou brengen. Dr. Kon-inga bleek tenslotte niet overtuigd van de grote voordelen, die men van een openlegging van Zee land verwacht, hetgeen hij met voor beelden illustreerde. Rede voorzitter. By de aanvang va-n de jaarverga dering hield de voorzitter, de heer A. L. S. Lockefeer een uitvoerige re de, waarin hij verschillende visserij problemen aanroerde. Hij meende, dat de vooruitzichten voor de Zeeuwse visserjj thans niet bijster gunstig zijn. Spr. drong er op aan een hechte ge meenschap te vormen en zich door het Deltaplan de moed niet te laten benemen. Met genoegen constateer de de heer Lockefeer, dat de visserij- belangen van overheidswege gaande weg beter beschermd worden; in dit verband wees hij op het rapport-Tin. bergen. Hij betoogde, dat de interes sen van de kleine visserij niet aan die van de grote ondergeschikt mo gen worden gemaakt. De heer Lockefeer verklaarde, dat het vraagstuk van het visserij-onder wijs urgent blyft. Hij meende, dat geyverd moet worden voor het be houd van de exDort-positie van gar nalen. Hiervan kan beslist geen af stand worden gedaan. Deel vissers. Sprekende over de sociale positie van de deelvissers, zei de voorzitter, dat dit een zeer ingewikkeld vraag stuk is. dat ampele bestudering eist. Dat men van bepaalde zijde getracht heeft hierin tot ontevredenheid aan te hitsen, noemde hij niet bevorderlijk voor de oplossing. Inmiddels heeft men deze kwestie in een landelijke commissie aan de orde gesteld. De huidige pachtheffingen op mos selpercelen beschreef de heer Locke feer als niet bevredigend. Met name kunnen de vissers geen genoegen ne men met de pacht van percelen, die weinig of niets opleveren. Pogingen om deze kwestie bevredigend te rege len, zijn vooralsnog mislukt. De voor zitter kon bierbij mededelen, dat een comm'ssie, die tot taak had gekre gen een landelijke regeling van het oachtvraagstuk in studie te nemen, met haar arbeid bjjna gereed is. Voorts werden de jaarverslagen uitgebracht. De penningmeester, bur gemeester A. C. Willemsen van Yer seke, meldde een batig saldo over 1953, terwijl de secretaris, de heer R. Cambier, in zijn verslag nog her innerde aan de hulp, die de vissers tijdens de rampdagen met hun sche- Kamerleden naar Yerseke. Tijdens de jaarvergadering van „Zevibel" deelde burge meester A. C. Willemsen van Yerseke, penningmeester van deze vereniging mede, dat In Juli de betrokken Tweede Ka mer commissie naai; Yerseke zal komen om met de Commis sie van Dertien te spreken over de problemen van de Zeeuwse visserij, verband houdende met de uitvoering van het Delta plan. Advertentie. De zachte geurige Amerikaanse shag die U het rookgenot geeft van de beste Amerikaanse cigaret DOUWE EGBERTS TWEEDE VAN SERIE VAN ZES Gesneden beeld voor Gods aangezicht. Nadat ik vorige week in uw cou rant gelezen heb, dat er op de ten toonstelling in Goes een beeld opge richt is voor de godin der landbouw, „Ceres", is het mij opgevallen, dat er reeds zo kort na het plaatsen van dat beeld, niets minder dan een ramp over Zuid-Beveland komt in de vorm van onweer, storm en hagel. Nu vraag ik mij af, is er wel ge noeg eer aan die godin bewezen, is er voor haar geofferd of iets dergelijks, of heeft het nalaten van die ere diensten haar ongenoegen opgewekt Of zou het kunnen wezen, dat de Enige en Waarachtige God des He mels en der Aarde, Die jaloers is op Zijn eer, en Zijn lof niet laat geven aan gesneden beelden, dat die God om oorzaak van de Eer Zijns Naams, ook deze ramp over dit Gewest vol trekt Als ik dan lees in Maleachi 3 7 t.m. 18, hoe God degenen belonen wil, die tot Hem wederkeren, dan kan ik er niets anders in zien dan dat wij de verkeerde kant hoe langer hoe verder uitgaan. Dit moest mij even van het hart mijnheer de Redacteur G. W. VLOT, Haamstede. VAN TOT Nieuwcrkerk is druk bezig met zyn wederopbouw. Was het verleden jaar niet mogelyk bij hoog water door het dorp te lopen en lag het schoolplein bezaaid met wrakhout, thans is het verschil wel byzonder groot. Het schoolplein is keurig opgeruimd en in het plantsoen bloeien weer bloe men. Ook met de wederopbouw is het ernst: een gehele straat, bebouwd met Noorse en Zweedse woningen, is bij na gereed gekomen, een noodkerk voor de Gereformeerde Kerk is ge reed gekomen en reeds, vele panden zyn, of worden hersteld. BLOED. De Bloedtransfusiedienst van het GEEN WAEGEN GEZIEN Er viel Zaterdag op het Concours d'Elegance te Vlissingen zéér veel te bewonderen. Prachtige auto's, prach tige toiletten enprachtige deel neemsters. Er zijn er geweest en dat waren de ondeugenden die aan deze laat- sten de meeste aandacht besteedden. Aan een rasechte Zeeuw vroeg iemand vlak voor het einde van het Concours: „En hoe vond U nu al die wagensf" ..Waegens?" vroeg de goede man „Waegensf Man, ik heb nog geen waegenc gezien Rode Kruis heeft in Sint-Philipsland bij 133 personen bloed afgenomen. In totaal werd 68 liter afgetapt. Verder werd door een inwoner nog een be drag van 25 geschonken aan de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Hulde aan al deze vrijgevige Fliplanders! DRIETAL. In de Singel te Tholen heeft zich dezer dagen een blyde gebeurte nis voorgedaan: drie jonge zwaantjes aanschouwden er het levenslicht. De entourage van de Thoolse Singel wordt met deze drie „lelijke eendjes" nog meer verlevendigd. ORANJE. In Scherpenisse gaat men een Oran jevereniging oprichten. Er is reeds 'n voorlopig bestuur gevormd on Maan dag a.s. zal de eerste vergadering worden gehouden. Wy wachten met spanning op de eerste feestelijkheden. JUBILARIS. Op 1 Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. A. Stobbelaar in dienst trad bij de Bank voor Zeeland te Goes. In deze kwart eeuw heeft de heer Stobbelaar zich opgewerkt tot firocuratiehouder bij deze bank en is n de kringen van zakenlieden, zowel uit de oester- en mosselwereld, als uit de landbouwsector, een geziene fi guur geworden, met wie net prettig zaken doen is. Jammer Wat is het jammer geweest, dat het weer zo nat was op heden. Maar daar was niets tegen te doen. M.i. was het echter waardiger geweest, indien H.M. de Koningin de parade vanaf het bordes van het stadhuis had kunnen afnemen. Thans, zoals het nu gegaan is, n.l. onder een tent zeiltje, vond'ik persoonlijk onwaar dig. Het stadhuis is toch het middel punt yan de hoofdstad en in dit geval van de gehele provincie. Waarom dat gebeurd is, werd door vele aanwezigen afgekeurd en ik hoorde de klacht ook enige malen. Een grappenmaker vroeg of het „standwerk" was op de Markt. W. Klopmeyer. Vissersvloot uit Zierikzee te Middelburg. By de Vrijdag te Middelburg ge houden revue van de Zeeuwse vis sersvloot was ook de vloot van Zie rikzee in zijn geheel aanwezig. De voorzitter van de visserijvereniging „Helpt Elkander" te Zierikzee, de heer B. W. Schot Jz., sprak namens de vissers van Zeeland in opdracht van de „Zevibel" de Koningin toe en liet twee visserskinderen uit Yerseke Hare Majesteit Zeeuwse kreeften aanbieden. Deze dankte voor dit heer lijke Zeebanket en sprak haar bewon dering uit over de prachtige Zeeuwse vissersvloot. In Domburg congresseerde groot aantal Entomologen. Ontvangst ten gemeentehuize. Zaterdag en Zondag kwamen in Domburg vele entomologen byeen voor het bijwonen van het zomer- congres van de Nederlandse Ento mologische Vereniging. Het congres van deze beoefenaars der insecten wetenschap werd begonnen met een officiële ontvangst van de deelne mers en hun dames op het gemeen tehuis van Domburg. Burgemeester mr. W. J. E. Crom- melin heette de entomologen harte lijk welkom in zyn gemeente en gaf in zijn toespraak een kort overzicht van de geschiedenis en de betekenis van Domburg. De voorzitter der vereniging, prof. dr. L. F. de Beau fort, dankte burgemeester Cromme- lin hartelijk voor de gastvrije ont vangst, waarna men het gemeente huis bezichtigde. In hotel „Juliana" werd vergaderd. Na afloop daarvan verspreidden de entomologen zich met hun attribu ten naar alle richtingen om hun ge luk te beproeven. Vele deelnemers spraken aan het eind van deze eerste excursies hun voldoening uit over de goede vang sten. Daaruit blykt, dat Zeeland ook op dit punt wel iets te bieden heeft. De excursies werden 's avonds en de volgende dag voortgezet. Plechtigheid te Vlissingen. Zaterdagmiddag is te Vlissingen door de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Scheld®" overgedragen aan de „V. O. Transmash Import" te Moskou het 6500 ton metende vrachtschip „Ob". Dit schip is het tweede in een se rie van zes, die op de werven van „De Schelde" worden gebouwd voor Russische rekening. Het schip maakte zyn proeftocht van 9 tot 12 Juni j.l. Na het vlaggenceremonie op het achterdek, gaf de kapitein M. Hoo- gendyk het commando over aan de Russische gezagvoerder A. Pijena- ninov, waarna in. de salon van het schip de directeur van „De Schel de" de heer J. W. Hupkes het schip overdroeg aan de rederij. De heer Hupkes dankte in het bijzonder de 'Russische ambassadeur en mevr. Kirsanova voor hun tegenwoordig heid bij deze overdracht temeer om dat mevr. Kirsanova het schip ge doopt heeft. Elk schip, zo merkte nij op, heeft zijn geschiedenis van moeite en zorg. Spreker dankte al len die samenwerkten om de bouw van dit schip te doen slagen. In dat dankwoord betrok hij d§ Russische handelsdelegaten, de sur veyors, Lloyd' register en de Neder landse scheepvaartinspectie en de onderaannemers „British Thomson Houston" en „Van Rietschoten en Houwink." Het motorschip „Ob" aldus spre ker is thans een Russisch schip. Wij hopen dat het aan de verwach tingen zal beantwoorden en aan de eigenaars voldoening zal geven. RUSSISCHE SPREKERS. Daarna sprak de heer Rodovnit- chenko van de Russische handels delegatie, die het schip namens de „V. O. Transmash Import" aan vaardde. Hij constateerde dat er succesvol werk was verricht een hoop metaal en ander materiaal was omgevormd in een eerste klas motorschip. Gebleken is, dat er we derzijds begrip en goede samenwer king heeft bestaan. Spreker hoopte, dat, nu het schip onder Russische vlag is gebracht, het vele voorspoe dige reizen zou maken, en hij dank te de directie van „De Schelde" en alle anderen, die aan de bouw van het schip hun beste krachten had den gegeven. Ook bij de bouw van de volgende schepen op de werven van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" wier aantal nog toenemende is zal deze aange name samenwerking van betekenis zijn. Aan de kapitein en de beman ning van de „Ob" wenste spreker Duizenden bezochten reeds „Miniatuur Walcheren" Duizenden hebben het afgelopen weekeinde de weg naar „Miniatuur Walcheren" op het Molenwater te Middelburg weten te vinden. Toen de controles gisteravond werden geslo ten waren er meer dan 5000 bezoe kers gepasseerd, een cijfer, dat de verwachtingen van de organisatoren verre overtreft. De Miniatuur blykt reeds thans, en kele dagen na de opening, een grote aantrekkingskracht te bezitten, niet alleen voor Walcherenaren, maar ook voor inwoners van andere.delen van Zeeland en zeker niet in het minst voor niet-Zeeuwen. Want vele groe pen uit Holland en Brabant kwamen reeds per bus naar de maquette aan het Molenwater. In de voormalige Centrale Keuken is thans gevestigd de „Bioscoop-Mi niatuur", waar een gevarieerd pro gramma gedraaid wordt van films over Walcheren, tekenfilms e.d. Bin nenkort verwacht men een journaal over het bezoek van de Koningin en de Prins aan Walcheren op Vrijdag j.l. Deze bioscoop had ook reeds een druk bezoek. Voorts was er veel aandacht voor het aantrekkelijk R.V.D.-paviljoen en uiteraard ook voor het restaurant „Don Suisse", gelukkige reizen en een vruchtbare arbeid. Kapitein A. Pijenaninov constateer de, dat thans de eerste reis van de „Ob" zal beginnen. Mede namens de bemanning van het schip zegde hij alle medewerkers dank. Hij ver wachtte, dat het schip zou bijdra gen tot de ontwikkeling van de in ternationale handel en tot verster king van de vrede. Daarna bleven de genodigden nog enige tijd bijeen in de salon van het schip. De echtgenote van de Russi sche ambassadeur overhandigde als „peetmoeder" van het schip aan mevr. E. Hupkes-v. Damme een aandenken in de vorm van een fraaie jaspis-poederdoos. Het schip vertrok van Vlissingen naar Antwerpen om lading in te nemen voor Moermansk. De St. Jacobstoren in het licht der schijnwerpers. (Foto P.Z.C.) Subsidieregeling voor bouw in rampgebieden. Voor prijsverschil oude en nieuwe grand. Naar wij vernemen heeft de rege ring in principe besloten een bubsidie regeling te treffen in verband met verschillen die m de voormalige rampgebieden bestaan tussen de oude en nieuwe pryzen van de grond. De ze regeling zal alleen gelden als cr, wat de betrokkenen betreft, onbillijk heden zjjn ontstaan. Het komt bijv. voor, dat er op dijken huizen ver woest zyn, die niet meer op dezelfde plaats herbouwd kunnen worden. De eigenaren zyc dan gedwongen naar andere grond om te zien, die veelal duurder is dan de grond waarop het huis stond. In dergelijke gevallen zal de regering een subsidie in de bouw kosten verlenen. KUNST Concert „Maria-koor" uit Nijmegen. R.K. KERK, MIDDELBURG. Velen waren Zaterdagavond naar de R.K. kerk te Middelburg getogen om daar te luisteren naar een con cert. dat werd gegeven door het „Ma ria-koor" uit Nijmegen, een groot ensemble van om en bij honderd knapen en jongemannen. De verwach tingen waren hoog gespannen, want het programma vermeldde de namen van de groten der kerkmuziek, ter wijl er bovendien de wetenschap was, dat dergelijke kerkkoren vaak tot fe nomenale prestaties in staat zijn. Ook in ons land zijn er immers ensembles van jongens en mannen, die vol maakte koorzang laten haren» Helaasdeze groep uit Nijme gen bleek de eenzame hoogten nog niet te hebben bereikt, maar slechts halverwege de berg te zyn. Er werd Vrijdagavond vrij star van voor dracht gezongen, zonder de bewege lijke expressie en de voorname sou plesse. die voor deze koren zo ken merkend zijn. De jongensstemmen hadden niet die héldere stralende klank, welke juist de aantrekkelijke kant van een dergelijk ensemble vormt, en ook de tenoren waren niet altijd even fraai. Een tegenstelling daarmede vormden de bassen, die meestal de hechte basis waren, waar op het klankbouwwerk kon worden opgetrokken. Maar over het alge meen was het eind-resultaat matig. In het tweede deel van de avond, waarin werken van Van Berchem, Vittoria en Viadana werden gezon gen, werd evenwel bewezen, dat dit Mariakoor toch grote mogelijkheden heeft. De geest werd hier menigmaal vaardig over dirigent Jan Baurichter en zijn zangers, zodat er soms uitste kende zang werd gehoord. Maar in het derde deel, met twee Bach-kora- len ,.Wohl mir, dasz ich Jesum habe" en ..Ach. Herr lass dein lieb Enge- lein" was weer minder: te veel me trisch van voordracht en te weinig rhvthmisch, te weinig overtuigend ook, ondanks het grote volume. Franck's Psalm 150. waarmede het concert besloot, kon daarentegen weer meer waardering venverven. De dirigent Jan Baurichter speelde een tweetal orgelsoli, in één waarvan men met verbazins: het onverwoest bare Lareo van Handel herkende. Is de orgelliteratuur dan zo arm, dat een concerterend organist zijn toe vlucht moet nemen tot een opera- aria, waarin de heerlijkheid van een schaduwrijke hoorn voor een ver moeide operaheld wordt bezongen Extra Prov. subsidies voor twee kerkrestauraties. Gedeputeerde Staten stellen voor te besluiten voor de restauratie van een tweetal kerkgebouwen een extra subsidie te verlenen. De betrokken kerken zijn de Nederlands Hervormde Kerk te Noordgouwe en de Gasthuis- kerk van de Chr. Gemeente te Mid delburg. Het college wil de provin ciale bijdrage voor de restauratie in Noordgouwe verhogen van 8.151 tot f 13.302, 10% van de totale, kos ten a 133.025. Het grondt zijn me ning op het feit, dat de zwakke finan ciële positie van de Nóordgóuwse Herv. gemeente door de restauratie nadelig zal worden beinvloed. Zij heeft namelijk tengevolge, dat veel ruimte aan bngebouwen verloren gaat, zodat een nieuwe lokaliteit voor jeugdwerk opgetrokken zal moeten worden. De zelfde overweging noopte het Rijk reeds de subsidie tot 70% van de to tale kosten te verhogen. Wat de Gasthuiskerkrestauratie betreft zoals men weet, werd de aan vankelijke raming van kosten van dit werk met 22.000 verhoogd. In ver band met de geringe financiële draag kracht van de Middelburgse Chr. Ge- ref. Gemeente werd de rijksbijdrage van 50% op 65% gebracht. De ge meente Middelburg draagt 15% bij. G.S. achtten het thans gewenst in de extra kosten een subsidie van 10% te verlenen. De kerkvoogdij van He Ned. Herv. Gemeente van Vrouwenpolder Ver zocht de provincie om een hogere by- drage in de kosten van restauratie van haar kerkgebouw, die op 67.000 worden geraamd. G.S. willen te dezer zake echter nog met het ministerie van O. K. en W .overleggen. Burgemeester herbenoemd. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Juli 1954 opnieuw benoemd tot burgemeester van de gemeente Drei- schor A. H. Vermeulen, secretaris dier gemeente. Advertentie. Een zuil vu turn en schrijnend zuur van diep uit Uw r-.sg *it hoog in de Lw«l? Blus dat vuur toch. Neem een of twee Rennies. Die helpen afdoende en dadelijk, 'n Heerlijk middel en nog smakelijk ook. En handig. Iedere ta blet apart verpakt. U hebt ze maar by U te steken om ze voor 't grijpen te hebben. Altijd, overal. Daarbij: makkelijk in te nemen, zonder water of wat ook; gewoon maar laten smel ten op de tong. MIDDELBURG Vandaag Van Benthem en Jutting: Expositie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 en 19—21 uur; Electro: „Vrouwenkooi", (18 jr), 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „99 Riverstreet", (18 jaar). 7 en 9 uur; Luxor: „Het mysterie van de groene handschoen", (14 jaar), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „De charge aan de Rode Rivier", (3 D). (14 jaar). 8 uur. VEERE Vandaag t.e.m. Zaterdag „Het Lam metje": Expositie werken Jan Heyse, 10—12.30 en 13.30—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2